Dławica piersiowa

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...występuje u pacjentów z dławicą piersiową ( angina pectoris, dusznica bolesna ), może także być jej pierwszym objawem choroby niedokrwiennej u ludzi dotychczas zdrowych. W bardzo rzadkich przypadkach jest spowodowany przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...możemy określać jako dławicę piersiową. Lekami najczęściej wykorzystywanymi w chorobie wieńcowej są azotany ( nitraty ). Można stosować je doraźnie w celu przerwania bólu, lub również przewlekle w celu zapobiegania pojawienia się dolegliwości. Zanim jednak zaczniemy stosować leki typowe..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...angioplastyki naczyń wieńcowych ( balonikowanie ). Czasami stosowany jest w okresie poprzedzającym angioplastykę u pacjentów z niestabilną dławicą piersiową. Przykładowy preparat: Reo Pro ( abciximab )...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...disease, Angina pectoris, dławica piersiowa, choroba wieńcowa ) to objawowy okres miażdżycy naczyń wieńcowych. Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub długotrwałe pogorszenie czynności serca..

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

Miażdżyca (blaszka miażdżycowa)

.. ...choroby niedokrwiennej: dławica piersiowa stabilna ( angina pectoris stabilis ), dławica piersiowa niestabilna ( angina pectoris instabilis ), zawał serca ( infarctus cordis ) i nagła śmierć sercowa. Narastanie blaszki miażdżycowej w świetle naczynia powoduje jego zwężenie a co za tym..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...piersiowej o podobnym do dławicy charakterze?. Tak. Wiele jednostek chorobowych objawia się bólami w klatce piersiowe, a kilka z nich daje objawy łudząco podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...manifestuje się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia, dreszcze lub uderzenia gorąca, wypaczone wrażenia czuciowe ( parestezje: wrażenie pieczenie, biegających mrówek , itd ). Jeśli tego typu objawom wegetatywnym towarzyszy..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...się zespół wieńcowy, dławica piersiowa czy atypowy ból. Ogółem z powodu choroby wieńcowej umiera około 24 proc. mieszkańców krajów Unii Europejskiej - mówił prof. Andrzej Rynkiewicz z Akademii Medycznej w Gdańsku, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W ostatnich latach -..

Szampan może korzystnie wypływać na serce i układ krążenia

.. ...stosowanej przez chorych na dławicę piersiową polega właśnie na zwiększaniu produkcji tlenku azotu w tętnicach. Poza tym, polifenole obniżają aktywność enzymu o nazwie metaloproteinaza 9 ( MMP - 9 ), która m.in. uszkadza ścianki naczyń i nasila procesy zapalne, a przez to może się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 925

.. ...takie dziwne uczucie dławienia sama nie wiem jak to nazwać _ matko może mam jakąś dławice piersiową brrrrr. Dlatego skusiłam się na te krople bo wyczytałam w necie ze działają na kołatania i lęki no dosłownie na wszystko. Zobaczymy. Agi120 ja też drże o swoje zycie gdy tylko jakiś objaw..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...zwłaszcza pod lewą piersią ( dławinie ) przy tym zaburzenia żoładkowe??, jakieś pokarmowe bo mam wrażenie że w tym miejscu zbierają mi się gazy i po naprężeniu np. mięśni brzucha czy klatki piersiowej następuje ich połowiczne uwolnienie. Chciałem się was zapytać czy któs z was ma coś..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...zapobieganie napadom dławicy piersiowej. ja czuję się tak w zasadzie codziennie jak ty jest to sytuacja bardzo stresująca ponieważ nie można racjonalnie funkcjonować Witam! zastanawiam się od pewnego czasu czy w moim przypadku nerwica nakręca objawy typu - arytmia serca, zawroty głowy,..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...Przeczytałem też artykół o dławicy piersiowej czy ta choroba też może się tak objawiać. Właśnie dzisiaj stwierdzono u mnie wpw pochodzenia naczyniowego. Miałam wykonany test pochyleniowy w Warszawie na Wołoskiej. Wcześniej robiono mi stymulację przezprzełykową, ale wynik był..

Dodatkowe skurcze - Str. 35

.. ...bardzo mocno odczuwam jak dławienie chwilowe w gardle i tak jakby ktoś moją klatkę piersiową na bardzo krótki moment podłączył do prądu. Na pewno przy tym skacze mi ciśnienie od razu bo mam czasami wrażenie że na chwile tracę siły. Cudem dzisiaj czuję sie lepiej bo nie odczuwam wcale ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...czas, do tego doszło dławienie w klatce piersiowej i duszności. Doszło do tego że mam lęki przed wyjściem z domu, bo właściwie cały czas czuję się źle. Najgorsze są te potknięcia i mocne uderzenia serca, po których mam dreszcze i poty. Obecnie biorę concor cor 0.25 mg i afobam 0.25 mg. 3..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...Towarzyszy temu uczucie dławienia w klatce piersiowej. Najlepiej zrobisz jak zgłosisz się ze swoimi dolegliwościami do kardiologa. Pozdrawiam. Jowita. Jak dlugo one u Ciebie trwaja?Slyszalem, ze pojedyncze nie sa grozne i kazdy je miewa, z tym, ze niektorzy nie wiedza o tym. Robilem rok..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...zlokalizować.Występuje lekkie dławienie w gardle, wydaje mi sie ze lekkie podwyższenie tętna, ogólnie ból występuje w różnych miejscach klatki piersiowej. Nie jest związany z wysiłkiem fizycznym ( nie moge znaleść żadnej prawidłowości co do momentu występowania ).W 99 % zaczyna się..

Prince metal (skórcze tętnicy)

.. ...Wyczytałem że są to objawy dławicy piersiowej. - Czy może to być spowodowane nie odpowiednimi dawkami lekarstw albo zbyt niskim poziomem cholesterolu. - Czy raczej nawrotem choroby albo może zarastaniem stentu. Proszę o wypowiedzi osoby o podobnych doświadczeniach i osoby które się na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...paniki, duśzności, jakby dławienia w klatce piersiowej. I kupe innych objawów, które zostały tu już opisane, na zmianę. RAz lepiej raz gorzej. Wzywałam setki razy pogotowie, miałam robione chyba z milion razy EKG, USG serca, holter itp. Biorę leki na serce: atenolol 0,25 mg dwa razy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 86

.. ...bagatelizować ( duszenie, dławienie, ścisk żołądka, kłucia w klatce piersiowej, oczywiście kołatania, strzelanie w uszach, itd. ). Niestety moją zmorą są nocne * palpitacje * jak je nazywam. Bywają lub nie. Budzę się z kołataniem, lub obudzę się i dopiero wtedy się zaczyna. Zwykle puls..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 275

.. ...) i jak by mnie coś dławiło. Po czym jechałem na ostry dyżur lub do lekarza, wykonywano mi X razy EKG, badanie krwi ( CK, elektrolity ), Echo serca, RTG klatki piersiowej i wszystko OK. Ale co z tego ja mnie te dolegliwości łapią i potrafia tak trzytmać z parę dni, że aż czuję się jak..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 282

.. ...sobie mierze, dodatkowo dławi mnie w gardle jakbym miala za chwile połknąć język i czasami robi mi sie okropnie zimno. Do tego takie nieprzyjemne uczucie z boku klatku piersiowej - od pachy az zebra... czasami kłucie, czasami gniecenie. Boje się. Naprawdę się boję. Wczoraj serce..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...Rozwarstwienie charakteryzuje się dławiącym , z niczym nie porównywalnym dziwnym bólem w tętnicach szyjnych , z towarzyszącym mu panicznym strachem . To jest tak duże ryzyko , ( nie wiem jak rozległy jest u Pani ten tętniak , czy nie wymaga np. wymiany całego łuku z re - implantyacją..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 14

.. ...czyli przedewszystkim dławice piersiową. Ma nas umówić na badania w Dąbrowie Górniczej a pózniej na zabieg w Katowicach. Bardzo sie martwimy i obawiamy tego zabiegu. Przeczytałam już mnóstwo artykułów na ten temat i sama nie wiem co myśleć tak różnie jest to postrzegane i tak różne są..

Duszenie się - Str. 32

.. ...od tego czasu dusi i dławi mnie w klatce piersiowej. Okropnośc, kiedy to wreszcie przestanie mnie nękac. Zauważyłam też że czasami ciężko mi się przełyka, jakbym miała spuchniętą krtań ( byłam u laryngologa w zeszłym tygodniu i jest wszystko ok. ). Czy to też mogą by objawy nerwicy? Są..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 56

.. ...mam wrażenie duszenia, dławienia, jakiś ból w klatce piersiowej...jakoś daje radę, ale nie mogę do końca pozbyć się tych objawów i chyba zawiedszę kuracje na katar..wolę męczyć się z katarem niż z nerwicą...z tego co czytałam były jakieś nieporozumienia ale chyba wszystko już ok?? ja do..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...w leczeniu stabilnej dławicy piersiowej, która powoduje ból w klatce piersiowej, gdy leki z grupy beta - adrenolityków ( atenolol, propranolol, metoprolol stosowane w nadciśnieniu tętniczym, zaburzeniach rytmu serca, dławicy piersiowej ) są nieodpowiednie. Czy przypadkiem nie dostałem..

Koronografia w wieku 68 lat,czy to bezpieczne?

.. ...rozpoznano niestabilną dławicę piersiową,nadciśnienie tętnicze i stan po pourazowym krwawieniu wewnątrzmózgowym( 2008 ).Proszę o odpowiedź czy ten zabieg PTa nie jest zagrożeniem życia w ojca przypadku.On nie chce się zgodzić na zabieg.Dziękuję i pozdrawiam chyba tata zdaje sobie sprawe..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...tu wracamy do Twojego wieku bo np. w wieku lat okolo 25 - 30 ryzyko choroby niedokrwiennej serca jest minimalne, Echo pozwoli wykulczyć( bądź nie ) jedną z przyczyn zasłabnięć. Warto zrobić. I kardolog...