Długotrwały stres

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...wszystkim bardzo silnym, długotrwałym ( z reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. Długotrwałe przeżywanie stresu znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo - naczyniowego. Jak dowodzą badania przeprowadzone na zlecenie Instytutu Kardiologii w Warszawie, stres jest powszechnym problemem wśród dzieci i młodzieży. Najmłodsi odczuwają jego objawy, choć zaledwie 4 proc. z nich..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 52

.. ...całkiem dobrze ( tzn. po długotrwałej terapii, która wyciągnęła mnie z depresji ), a tu coś takiego. Mam wrażenie, ze stres związany z tą choroba jest ponad moje siły. Ale światełkiem w tunelu jest dla mnie to, co piszecie o ablacji i o jej skuteczności. Cieszę się, że trafiłam na to..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...odpowiedzialny jest długotrwały stres lub brak aktywności fizycznej czy też kłopoty z prawidłowym snem to wtedy też mogą temu podwyższeniu towarzyszyć zauważalne objawy i związany z nimi dyskomfort. Natomiast samo podwyższenie tętna spoczynkowego może być jeszcze stosunkowo niewielkie _..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 78

.. ...okres bardzo ciężki i długotrwały. Być może pomogły mi słowa pani psycholog, która stwierdziła, że nie powinnam myśleć o sobie jako o osobie z nerwicą? Powiedziała, że moje samopoczucie to raczej efekt długotrwałego stresu i złej pracy. Zmieniłam ją i dziś, że tak powiem, wiem, że żyję...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 649

.. ...może to byc tez powodem długotrwałego stresu.kropla drąży skałę ja kropli nawrzucałam przez 31 lat .organizm juz nie jest w stanie wiecej zniesc i krzyczy - zwraca uwage zebys sie opamietała i mu juz nie dorzucała bo wiecej nie moze zniesc.i co uzyskuje zaczynasz sie w niego wsłuchiwac.i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 741

.. ...przepisał mi Beto 50 o długotrwałym działaniu jest na tachykardie. Boje się nocy bo wiem że nie zasne............ ale jakoś muszę chce mieć dzieci chce cieszyć się życiem. NApewno chcę chodzić na terapie, wiem że psychiatrzy przepisuja głownie uzależniające leki nie zajmują się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 910

.. ...negatywnej i napięcia długotrwałego...mam taką znajomą,tylko taka luźna znajomość,nie powiedziałbym jej,że mam jakieś takie objawy,bo chyba wydawałoby mi się,że nie zrozumiałby tego...a ona żyła kilka miesięcy w stresie,jest silna tak mi się wydawało...ale beztrosko( nie żebym ją..

Tachykardia i metacord 50

.. ...zaburzenia są wynikiem długotrwałego stresu. Nie mam jeszcze 30 lat ( skończę w tym roku ) Proszę o odpowiedź i pomoc. Bardzo mnie to martwi, czy słusznie? odkad pamietam, podczas badanai stetoskopem przez lekarza i innych badan - usg, ekg, mialem tachykardie. Zwiazane to bylo z moimi..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...często bywa, że jest to długotrwały stres, nerwice. Arytmie można leczyć farmakologicznie, żeby to leczenie było skuteczne konieczna jest prawidłowa diagnoza lekarska. Betablokery - nowoczesne leki o przedłużonym działaniu nie zawsze są skuteczne, bywa, że pogarszają samopoczucie..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...zdenerwowanie albo wynik długotrwałego stresu. Jak sie pożniej okazało wykryto mi własnie zespoł barlow`a. I wszytko by było ok bo sam barlow powoduje rózne dolegliwosci ale jest jeszce do zniesienia, gdyby nie fakt że serce waliło jak młot. Okazało sie ale to dopiero po roku i u innego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...wszystko zaczęło się po długotrwałym stresie. Też robiłam różne badania, które nic nie wykazywały. W końcu zapisano mi jakieś tabletki psychotropowe( najsłabszą dawkę ).Po nich przez dwa tygodnie było Ok, ale potem kiedy zażyłam tabletkę po ok. 15 mnin. czułam się bardzo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...to własnie na skutek długotrwa,llego stresu i nerwicy bo jak wiemy chyba wszyscy to nerwica powoduje podocnie jak palenie tytoniu miażdzyce przecież nerwica to nic innego jak przebywanie w ciągłym stresie nie cchodzi tu o to żeby sie straszyć ale zeby zdawać sobie z tego sprawę. Moze..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 3

.. ...osoby narażone na jakiś długotrwały stres lub słabe psychicznie( lękliwe )w przypadku ludzi zrównoważonych psychicznie i zabezpieczonych życiowo marichuana jest śreodkiem nawet przy zażywaniu codziennym mniej szkodliwym niż alkohol Ludzie ! Nie jestem zadnym lekarzem, ale moge sie..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...Prawdopodobnie spowodował go długotrwały stres. Dlatego chcę powiedzieć że stres jest zabójczy i powinniscie sobie z tego zdawać sprawę. mam 27lat, i tech wykryto u mnie tachycardię i migotanie przedsionka:( właśnie wróciłam ze szpitalam, zupełnie nie wiem, co robic... za mało magnezu,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...i przewlekła anemia, długotrwały stres, choroba układu oddechowego. Piszę to wszystko nie opierając się na jakiś badaniach tylko własnych spostrzeżeniach. Czasu nie cofniesz. Lepiej pomyśleć o tym co przed nami i jak sobie pomóc. Pozdrawiam!! Czemu nic nie piszecie? Alex, brak czasu -..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 9

.. ...przechodziłam: silny, długotrwały stres, a w rezultacie gula w gardle, która ustępowała na krótko po płaczu rozładowującym emocje. Bałam się jeść, wychodzić z domu, swoimi napadami wykańczałam siebie i bliskich, którzy nie wiedzieli jak mi pomóc. Aż w końcu trafiłam do neurologa, który..

Praca a stres i nerwica

.. ...psychoterapię ale to proces długotrwały a nerwica bądź sytuacje stresowe odbierają mi możliwość normalnego funkcjonowania zwłaszcza w pracy ( jest to praca umysłowa ). zawsze na początku b. dobrze rokuję po czym po miesiącu jest coraz gorzej i jest to równia pochyła nie radzę sobie nie..

Wysypka pod wpływem wysiłku

.. ...potem przestał ale po długotrwałym braniu tego leku jestem zadowolony ponieważ nie wychodzi nic a nic : ) może czasami ale odrobinę parę plamek. Drodzy panowie, mam to samo, raczej nie od proszku do prania. Nie wydaje wam się że to może być nerwica?? Mi się tak wydaje... plamki mam od..

Nerwica i jej pierwsze objawy

.. ...jakis miesiąc, dwa po długotrwałym stresie w pracy ( ok 1 m - c mialam stres max ). w ogole jestem osoba wrażliwa i wszystko przeżywam jak głupia. nigdy jednak nie mialam zadnych typowych objawów PO stresującej sytuacji. otóż zaczelo sie od bólów głowy i kołatania serca. stwierdzono..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...i wstawaniu ) i przy długotrwałym stresie. Do soso: a co powiedzieli Ci lekarze? Czemu myślisz, że musisz mieć ablację? Lekarze powiedzieli ze mam nerwice . Czy masz dodatkowa droge przewodzenia ? Bop ja to ruzumiem tak ze jesli takowej nie ma to sie nie robi ablacji z powodu atakow..

Głowa, ucisk i nerwica

.. ...wszystkiemu są winne nerwy i długotrwały stres. Dla świętego spokoju napisała mi skierowanie do neurologa. Jeszcze u niego nie byłem, ale nie wiem czy to jednak nie może być guz. Czuję nacisk na skronie i za uszami. Jakby ktoś dusił w te miejsca. Raz po raz mnie coś * ukłuje * tam. Do..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a

.. ...nerwice naczyniową.Miałam długotrwałą depresję.Jestem bardzo wrażliwa. Objawia się sinieniem rąk i kolan,mam zimne dłonie i stopy,w bardzo niskiej temperaturze trace czucie w rękach,mam również czasem skurcze z bólami:serca,płuc i okolic mostka.Najczęściej pojawia się to wszystko gdy..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 5

.. ...nie przeżywam jakiegoś długotrwałego stresu, duszności nie są tak intensywne. Czasem braknie mi tchu, ale po chwili jest lepiej. Gdy natomiast przez dłuższy czas * mam stresa * jakby powiedział Ferdek Kiepski, to najprawdopodobniej atak pojawi się prędzej czy później i to taki fest mocny..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...pojawiającymi się dusznościami? Długotrwały stres? Nagłe zdenerwowanie? Jacy są ludzie, których to dopada? Przypuszczam, że to zamknięci w sobie na maksa introwertycy, nie umiejący ( lub nie chcący, bo tak im wpojono - że to nie wypada, że to złe ) okazywać uczuć - przede wszystkim:..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 7

.. ...zdenerwowało, że przechodziliśmy długotrwały stres, a tu - bum! zaczynamy się dusić. U mnie czasem sygnałem rozpoczynających się duszności było mocne ukłucie w okolicy serca, jakby ktoś szpilę wbijał, ale najczęściej pojawiały się bez ostrzeżenia, nagle. Ty zauważyłeś, że duszność..

Objawy nerwicy? często wybucham, denerwuję się

.. ...wygląda po prostu na silny długotrwały stres i w końcu depresję. Przyczyn somatycznych może być mnóstwo, a depresja jest lub jej nie ma. Jeżeli psychiatra wykluczy depresję lub coś podobnego, to wtedy można iść do lekarza rodzinnego i powiedzieć jasno i wyraźnie, co się dzieje i że..

Przeskakiwanie serca

.. ...psychicznego, zwłaszcza długotrwałego. Poza tym jedz magnez, pomaga, nie tylko na kołatania, ale także na stres i uczucie leku. Witam wszystkich czytelników formum mających problemy z kołateniem, potknięciami czy też uczuciem kołatania serca. Proszę Państwa ja borykałem się z tym..

Napady agresji, płaczu, nie sypiam w nocy przez natłok myśli lub koszmary

.. ...być spowodowana przez długotrwały stres i traumatyczne doświadczenia, ale może być również tylko objawem chorób organicznych. Występuje np. przy niedoborze wit. B12, zaburzeniach hormonalnych, chorobach nerek, itd. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia u psychiatry powinno się zrobić..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...jakichś przezyciach czy długotrwałych stresach te powroty nerwicowe mnie dopadały,jestem osobą bardzo wrazliwą.Na nogi postawił mnie lekarz psychiatra ktory przepisał mi między innymi NEUROL( xanax ).Czułam się jak nowo narodzona po kilku miesiącach terapii,wszystkie dolegliwości..

Czy z nerwicy można się wyleczyć na zawsze?

.. ...wiadomo ubywa go podczas długotrwałego stresu itp..mam nadzieje że z czasem te objawy wszystkie będą mijały..tylko kiedy??? :( czasami nie chce mi się w to wierzyć, że kiedyś ustąpią :/ No właśnie a co to są te kalmsy?? tego nie brałem..mi po tym Sulpirydzie i Seronilu tez się chce..

Palenie w gardle i plecach, połączone z depresją i osłabieniem

.. ...temu były poprzedzone długotrwałą stresową sytuacją w pracy i w domu. Wtedy też dostałem napadu duszności, kręcenia w głowie i palenia w środku i mocnego przyngębienia. Mam przeczucie, że mogą to byc objawy astmy ( jako 5 - latek mialem astme ) lub uszkodzenia nerwów. Czytałem także o..

Co o tym myślicie?

.. ...używki, niewłaściwa dieta, długotrwałe przemęczenie i stres, przewlekłe infekcje w naszym ciele ( zwłaszcza nie wykryte ) a nawet nieostrożnie stosowane leki( ! ) Lekarze z reguły nie koncentrują się na bezpośredniej przyczynie dolegliwości, a na leczeniu objawów. Trzeba ich molestować o..

Nasze lęki - nasze życie

.. ...albo przeżywałam jakiś długotrwaly stres, to też miałam ataki, sama nie wiem, porobiłam badania i wszystko było w porządku, a ataki miałam tylko w stanie stresu, na szczęście ostatni miałam ponad rok temu, a pierwszy w 2005 r., tyle, że się nauczyłam, kiedy wziąć leki przeciwpadaczkowe,..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...NERWIC WEGETATYWNYCH Długotrwały stres lub silne bodźce, które na nas działają,rozregulowują układ nerwowy i w konsekwencji prowadzą do rozwoju nerwicy wegetatywnej, czyli zaburzeń w funkcjonowaniu różnych narządów wewnętrznych. Najczęściej dotyczy to układów krwionośnego i trawienia...