Dobry cholesterol

HDL Cholesterol

.. HDL cholesterol to frakcja cholesterolu o dużej gęstości ( High Density Lipoproteins ) odpowiedzialna jest za transport powrotny cholesterolu z tkanek do wątroby. Stężenie cholesterolu HDL w surowicy poniżej 35mg/dl ( 0,9 mmol/l ) jest skorelowane ze zwiększonym ryzykiem choroby niedokrwiennej serca...

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...określany jest jako dobry . Wzrost stężenia frakcji VLDL i LDL powoduje wzrost ryzyka miażdżycy naczyń. Prawidłowe wartości stężenia cholesterolu i triglicerydów. - według Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego Cholesterol całkowity ( TCholesterol ) : poniżej 200 mg/dl ( poniżej 5, 2..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. ...podwyższają HDL ( tzw. dobry cholesterol ). Na obniżenie się stężenia cholesterolu ma wpływ nie tylko blokowanie enzymu, ale także bardziej skomplikowane zmiany w wątrobie, dotyczące ilości receptorów dla LDL. Statyny są przede wszystkim wykorzystywane w leczenie hipercholesterolemii...

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. Fenofibrat to substancja z grupy leków obniżających poziom cholesterolu. Fibraty poprzez modyfikacje procesów enzymatycznych organizmu powodują spadek stężenie triglicerydów ( TG ) i tzw. złego cholesterolu ( frakcja LDL ) oraz wzrost stężenie tzw. dobrego cholesterolu ( frakcja HDL ). Dodatkowo fibraty..

Lipidogram

.. Lipidogram to badanie dostarczające informacji na temat stężenia poszczególnych frakcji lipidowych w osoczu krwi żylnej. Badanie powinno być wykonywane na czczo, po minimum ośmio - godzinnej przerwie w jedzeniu. Wskazane jest również stosowania niskotłuszczowej diety przez okres kilku dnie poprzedzających..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...potocznie nazywanego dobrym cholesterolem . Ezetymib wywiera swoje hipolipemizujące ( zmniejsza poziom lipidów ) działanie w mechanizmie hamowania wchłaniania lipidów w jelitach. Nie wpływa na aktywności hydroksy - metylo - glutarylo koenzymu A ( HMG - coA ), kluczowego enzymu dla..

Fibraty

.. Fibraty to jedna z głównych grup leków stosowanych w terapii zaburzeń lipidowych. Mechanizm ich działania polega na regulacji metabolizmu lipidów. W wyniku działania fibratów wzrasta stężenie lipazy lipoproteinowej, enzymu odpowiedzialnego miedzy innymi za rozkładanie trójglicerydów. Leki wpływają także na..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...jego frakcji czyli tzw. dobry cholesterol. Jak podkreśla prof. Lech Poloński z ŚCCS, specyfika leczenia ostrych zespołów wieńcowych u kobiet i mężczyzn jest nieco inna, choć same schorzenia klinicznie są takie same, a ich leczenie odbywa się niemal tak samo. Ryzyko wystąpienia choroby..

Gruba szyja a choroby serca

.. ...2.1 mg/dl u kobiet ). Dobry cholesterol , czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości ( HDL ), usuwa nadmiar złego cholesterolu z komórek i transportuje go do wątroby, gdzie jest on metabolizowany. O zwiększonym ryzyku wystąpienia choroby wieńcowej mówi się, gdy poziom HDL spada poniżej 40..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 80

.. ...mi powiedzial ze jest dobry mam 26 lat.A pozatym na cholesterol sa chyba jakies tabletki.Nie wiem co to jest trg szczerze muwiac.Nic ci nie jest jestes zdrowa.Morze sie inni wypowiedzom.Jutro ide do kardiologa zasiegnoc rady pewnie znowu mnie wysle do psychiatry tak jak ostatnio jak mnie..

Duży puls

.. Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące pulsu? Jaki jest prawidłowy puls, i o czym świadczy puls powyżej 100? Moja mama ma 49lat i puls powyżej 100, przeważnie od 100 - 130, co to oznacza? Robiła różen badania, i na tarczycę i na cholesterol ale nic nie wykazały. Czy to jest coś związanego z sercem? Bardzo praszę..

Trójglicerydy i lipemia - Str. 2

.. ...RUCH.Ja bez leków z dobrym skutkiem utrzymuję wyniki prawidłowe.Udało mi się to osiągnąć po trzech miesiącach od rozpoczęcia diety.Z tym,że codziennie albo godzinę pływam albo rower,albo marsz po lesie.Nie ma zmiłuj.Ściśle trzymam się zalecen diety obniżającej cholesterol.Oprócz..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...likwidują również ten dobry - co jest tragedią. To co Cię dotkneło należy leczyć mądrze bez skutków ubocznych, by organizm sam się po leczeniu bronił przed uszkodzeniem żył i wychaczaniem cholesterolu Nie są to tylko moje rozważania - potrafię wskazać na wspaniałe preparaty które z..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...Cholesterol HDL: 60,7 ( dobry cholesterol ) 40 - 60 Cholesterol LDL 107 ( zły cholesterol ) * 130 Trójglicerydy 52 * 150 Te wszystkie tłuszcze nie biorą się z powietrza ( nawet mocno zanieczyszczonego ), na wynikach widzimy wszystko to, co w siebie wrzucamy i nie ma sensu brać jakichś..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...ruchu są statyny. Ponoć dobry na to jest ezetrol, ale cena niezła, bo 160, - za opakowanie. LDL 134, a całkowity 219 : ) ja też niestety mam problem z trójglicerydami ( 317mg/dl ). A mam tylko 16 lat. Staram prowadzić zdrowy tryb życia, ale cholesterol mam coraz wyższy. Ja tam nie wiem,..

Operacja bajpasy

.. ...się gładkie i podnosić dobry cholesterol, a zmniejszać zły. Od niedawna zajmuję się polecaniem naturalnych preparatów, między innymi na te schorzenia.Nie są drogie a uchroniły wiele osób przed ponowną ryzykowną operacją zmiany bay - passów. Pozdrawiam Cię serdecznie i zachęcam do..

Cholesterol i triglicerydy

.. Dzień dobry mam pytanie czy obniżając poziom chlisterolu we krwi obniżymy poziom triglecerydów Cociaż można powiedzieć że to już ;stary temat; odpowiem na to pytanie bo od bardzo dawna lecze sie na hiperlipidemie.leki obniżające cholesterol czyli tzw.statyny obniżają ;zły cholesterol; i powodują wyrównanie..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...osłonowego. Rzeczywiście dobrym sposobem na obniżenie cholesterolu jest dieta bogata w kwasy omega3 ( dieta rybna ) ale skuteczność samej diety jest zależna od poziomu cholesterolu ( zwłaszcza przekroczenia norm ). W niektórych przypadkach zastosowanie leczenia farmakologicznego jest..

Ryby morskie a cholesterol

.. ...tuńczyki...posiadają w sobie bardzo dużo cholesterolu. Tyle samo co wieprzowina, wołowina lub ich przetwory. Czy cholesterol zawarty w tych rybach jest dobry, czy zły ? Proszę o wyjaśnienie tej sprawy. Dziękuję...

Choroba Prinzmetala

.. ...nie piję, mam bardzo dobry poziom cholesterolu, nie mam cukrzycy a mimo to mam tę corobę, dlaczego? Czy przyczyną może być niskie ciśnienie w granicach 90/60 lub niższe? Może ktoś wie o innych przyczynach występowania tej choroby niedokrwiennej. Witam Ewo nie wiem czy w dalszym ciagu..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...cholesterolu HDL ( * dobry * cholesterol ) u mężczyzn 35 - 70 mg/dl ( 0,9 - 1,8 mmol/l ), u kobiet 40 - 80 mg/dl ( 1,0 - 2,1 mmol/l ) ( im więcej, tym lepiej - ta frakcja działa ochronnie na mięsień sercowy ). LDL ( * zły * cholesterol ) - norma: * 135 mg/dl ( * 3,5 mmol/l ). Wartości..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...granica i troche ciezko o dobrych polskich specjalistow. ciesze sie ze z tym mozna zyc Witajcie Od ponad trzech lat choruję na nadciśnienie tętnicze. Biorę leki na nadciśnienie, na duży cholesterol. Do tego doszły zaburzenia rytmu serca: często waliło jak oszalałe, dostałam na to..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...krążenie.Ale skutek jest dobry,gdy stosuje się dietę obniżającą cholesterol.Należy jejściśle przestrzegać.No i co ważne nie palić i nie pić alkoholu.A także codziennie godzinę ćwiczyć - rowerek lub basen,albo szybki marsz - koniecznie godzinę dziennie.Można brac Mg+B6. zrobić badanie CK..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...górnej granicy i zły i dobry ) i nie wiem czy jest źle ?Czy sie nie przejmować? Ponieważ sam cholesterol jako taki nie jest groźny natomiast źle jest gdy zaczyna osadzać sie w naczyniach krwionośnych. Czytałam też kiedyś artykuł na temat niepotrzebnego aplikowania przez lekarzy dużych..

Niski poziom cholesterolu

.. Dzień dobry. mam pewnien problem. przy ostatnich badaniach krwi mój poziom cholesterolu całkowitego wyniósł 88.9 przy normie 120 - 200. co to moze oznaczac?? przepraszam mialam 89 Nienormalne niekoniecznie znaczy nieprawidłowe.Gdyby było 10% normy to by było podejrzane.Może to być przez..

Atrox - pytanie do stosujących ten lek na podwyższony cholesterol

.. ...miesiącu 174. Wybór jest dobry! Atrox zawiera atorwastatyne - najlepszą statynę ( lepiej tolerowaną od simwastatyny np. Zocoru ). Generalnie leki z tej grupy sa dobrze tolerowane. Jesli obawiasz się działań niepożądanych to zawsze lepiej wybrać oryginalną atorwastatynę: Sortis ( Jak ktoś..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...głównie dlatego, że ten dobry cholesterol ma wysoką wartość, zły jest w normie i trójglicerydy też w normie ) to reszta badań wyszła super. Byłam zdrową 33latką. Nie wiem co się ze mną dzieje, skąd ta nerwica i te ataki lęku ?? Proszę o pomoc, jak to dziadostwo skutecznie leczyć? i się..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...cholesterol HDL ( * dobry * cholesterol ) w normie. Norma dla mezczyzn 35 - 70 mg/dl trójglicerydy w normie. Norma 40 - 160mg/dl cholesterol LDL ( * zly * cholesterol ) lekko podwyzszony. U Twojego ojca 141 mg/dl. Norma * 135 mg/dl. Twoj tata powinien zacząć przyjaźnić się ze sportem i..

Obniżone HDL

.. ...warto? Niby to ten * dobry * cholesterol, ale obniżenie jest znaczne. Może ktoś wie coś na ten temat, mógłby doradzić? * HDL o 15 mniejszy * , ale względem jakiej normy ? ogólnie przyjmuje się 30, ale norma dla kobiet to min 50mg/dl, zaś LDL 120 to już niemal górna granica. optymalnie..

Nadużywanie alkoholu i papierosów a rozedma płuc

.. ...wyszła wmiare tylko dobry cholesterol ponizej minimum no ale nasz lekarz stwierdził ze nic mu niejest ze cisnienei ok( no tak skoro bierze lek ) powiedziełam mu jeszcze ze niemusi isc do kardiologa,nie polecił mu zadnej diety bo cholesterol ogolny wyszedł prawie 5 a dobry ponizej minimum..

Stały ból w mostku o charakterze rozpierającym, nerwica?

.. ...podobnie jak ja. Dzień dobry.Szukam porady.Jestem leczony już bardzo długo na nad.tętnicze i nie tylko.Dwa lata wstecz mialem złe wyniki z badań krwi ale obecne które lekarz skierowała mnie na badanie strasznie mnie zmartwiły i jestem bliski załamania się.Mam bardzo złe wyniki oto one: -..

Kłopoty z sercem, pauza pomiędzy biciem

.. ...reaguje. Jak holter dobry to lepiej zapomnieć o tym wszystkim. Oczywiście o takie rzeczy jak cholesterol, ciśnienie trzeba dbać bo to inna beczka. Jezeli wg Ciebie puls w nocy 38 to nic powaznego to naprawde z Toba zle tj z Twoim ignorowaniem zagrozenia zycia.Masz bradykardie.Co do..

Wysoki cholesterol przy cukrzycy

.. Dobry wieczór mam znajomego, ktory jest bardzo zdolowany opowiwdal mi o swojej cukrycy krora ma od 7 lat do tego dochodzi wysoki cholesterol, ktory nawet nie wiem za co odpowiada ale mówil ze odpowiada za pamiec i moze miec zawał czasami serce mu bije jakby mialo wyskoczyc ma juz dosyc jak moge mu pomoc czy..

Wysoki cholesterol

.. ...wynik będziesz miała dobry to będziesz spokojniejsza. ZYCZE WYTRWAŁOSCI W NIEPALENIU BO TO SZKODZI ZDROWIU.JA PALIŁAM 20 LAT A OD 14 LAT NIE PALĘ I WYGLĄDAM SUPER ,ZE DAJA MI 10 LAT MNIEJ,SZKODA ZDROWIA !SERDECZNIE CIĘPOZDRAWIAM !TRZYMAJ SIĘ CIEPLUTKO!; - ) Jak chcesz sobie pomóc to kup..

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne

.. ...i pilnowala aby mieć dobry cholesterol i trojglicerydy to moje serce chyba na tym bardziej skorzysta niż jakbym miała skoki ciśnienia i jeszcze nie wiadomo jak by się to dla mnie skończyło.Po co mam myśleć w pracy czy dobre mam ciśnienie czy złe jeśli mnie głowa zaboli?Jeśli ktoś uważa..

Internista na badaniach odrzucił mnie ze względu na cholesterol - Str. 2

.. ...miał zaświadczenie o dobrym stanie psychicznym a za kilka dni zastrzelił chyba 3 osoby bo był w stresie( osoba zrównoważona psychicznie w stresie nie strzela ).Może ten gość też zaświadczenie załatwiał pod normy.Sorry aga ale to jest niestety CHORE. Jeszcze raz napiszę niektórym ludziom..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...ci tu radza. Sluchaj dobrych rad. Mialam takie same objawy jak ty, skoki cisnienia, cholesterol, kolatania. Dieta naparwde pomaga. Tak właśnie byłem u kardiologa kolejny raz kazał mi odstawic leki na cholesterol biore je 2 tygodnie.. mam z nich zrezygnować. Zrobiłem usg serca i jest..

Interpretacja wyników badania krwi

.. ...zawartością wapnia i magnezu.Surówki. jest w internecie tabelka ,,Jak obniżyć cholesterol * * ,która zawiera co wolno jeść ,ą czego nie wolno.Wydrukuj sobie i POWIEŚ na LODÓWCE tuż obok zdjęcia teściowej...

Mrowienie w okolicach kostek przy wyprostowaniu stopy

.. ...ile masz lat,czy masz dobry cholesterol.Czy z krązeniem u ciebie jest OK?Jeśli to z krążeniem coś ,to może wenoforton by ci pomógł,ąle tylko lekarz musi stwierdzić czy nie ma przeciwwskazań do użycia.Cóż mozna doradzić jak nic o pacjencie nie wiadomo,czy na cos choruje,czy bierze jakieś..

Jak to jest z tymi lekami?

.. ...rowerem,chodzi na basen,ma dobry cholesterol,nie ma żadnych dolegliwości.A jak brał leki stał się dziadkiem.Po tych lekach sama ,,zaordynowałam * * mu sylimarol,oraz z książki zielarskiej klimuszki wzięłam zprzepis na mieszankę ziołową odtruwającą wątrobę.Wyniki CK kinazy się..

Kobiece dolegliwości sercowe i nie tylko

.. ...wcale aż taki nie jest dobry dla serca bo ja tez czytałam gdzieś ,że nadmiar szkodzi sercu. Zyta stosunek cholesterolu LDL do HLD oblicza się tak :100xhld podzielić przez ldl. Ja nie biorę już od ok. 5 lat żadnych witamin ,tylko właściwie magnez plus wit. b6 bo go najgorzej utrzymać w..

Zwęzona aorta? Nerwica? Podwyższony cholesterol? Może coś innego..?

.. ...przeziębienie...Potrzebny dobry lekarz niech zrobi jeszcze echo serca, a ten cholesterol ile podwyzszony? Skurcze mięśni i zaburzenia pracy serca to jedne z objawów niedoboru magnezu. Powinni na * dzień dobry * zrobić wszystkie podstawowe badania przy pierwszej wizycie. Malyyyyna pytasz..

Ciagle, nieustajace zawroty glowy

.. ...szyjnego i pomógłby cos dobry mgr fizjoterapii zajmujący się terapią manualną.Tacy są w dużych miastach gdzie są AWF i Akademie Medyczne.W mniejszych też ,ale rzadko. Najprawdopodobniej to zatrucie razem z niedotlenieniem i zakrzepami. a czy badałś cholesterol,HDL,LDL i trójglicerydy?Jak..

Olej Lniany a nadciśnienie

.. ...Witam,podobno olej lniany jest dobry na nadciśnienie, czy to prawda? wszelkie tłuszcze roślinne zapobiegają miażdżycy i obniżają cholesterol,dostarczają energii i witamin używaj mieszankę ziołową na nadciśnienie.I schudnij. Podobno bardzo skutecznie reguluje ciśnienie sok z owocu noni...

Co to może być??

.. ...sytuacja była identyczna.Czy masz dobry cholesterol? jutro będę mieć wyniki więc będę wiedziała czy to aby nie przez cholesterol choć jestem dość szczupłą osobą i wydaje mi się że powinien być w normie..

Interpretacja wyników Biochemia

.. ...mg/dl Cholesterol HDL ( dobry cholesterol ): wartości prawidłowe: Mężczyźni: 35 - 70 mg/dl Trójglicerydy ( triglicerydy ) Wartości referencyjne: 50 - 200 mg/dl Czyli wszystko jest ok - Zdrowa 1 - Teresa ma racje wszystko w normie a najlepsze to wyniki troglicerydow - bardzo niskie a im..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...Tylko że... można mieć dobry cholesterol, a skłonność do miażdżycy tak czy siak. Jeśli się mylę, proszę o poprawkę. Moje pytania pojawiły się stąd, że bliski znajomy był na bajpasy 2 tygodnie temu operowany. Pocieszam go, że wszystko będzie dobrze, ale sam jakoś w to nie wierzę do końca..

Melatonina zapobiega chorobom serca związanym z otyłością

Melatonina zapobiega chorobom serca związanym z otyłością

.. Melatonina, która jest naturalnym hormonem produkowanym w organizmie ludzkim, pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, nawet bez ograniczenia jedzenia. Co więcej, melatonina poprawia profil lipidowy, ponieważ obniża trójglicerydy i podnosi poziom dobrego cholesterolu HDL przy jednoczesnym obniżaniu złego..