Dobutamina

Wstrząs kardiogenny

.. ...): aminy katecholowe, oraz na lekach obniżających opór obwodowy ( afterload ): nitrogliceryna, nitrprusydek sodu. Najbardziej powszechnym standardem terapii jest podawanie dobutaminyy i nitrogliceryny...

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...echokardiograficzną z próbą dobutaminową oraz obrazowania radioizotopowego. Morfologia mięśni hibernowanego. W rejonach objętych hibernacją dochodzi do zmian wstecznych komórek mięśnia sercowego i uwstecznieniu ich struktury do postaci embrionalnej. Liczba sarkomerów zmniejsza się a ich..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...Dostałem dopaminę i dobutaminę. Przeżyłem wstrząs kardiogenny. Procentowo 90% pacjentów umiera. W 15 min doszedłem do siebie, ale potem czułem się kijowo chyba z pół roku. Od tamtej pory nie straciłem ani razu przytomności i mam się dobrze. Będąc świadomy swej choroby i ewentualnych..

By-passy operacja Zabrze

.. ...zawałem serca( próba dobutaminowa, rezonans serca ) oceniami kształt i objetośc komory lewej serca( USG serca,Rezonans ) i podejmujemy decyzje o remodelingu przebudowie chirurgicznej uszkodzonej lewej komory serca( jezli tylko nie ma przeciwskazań ).Takich zabiegó okreslanych jako SVR(..

Diagnostyka serca

.. ...dziękuję. Zapewne test z dobutaminę . jest to badanie często zastępująće probę wysilkowa ( jesli nie da się jej wykonac z jakiegos powodu ). Pacjent jest w spoczynku , podaje się kolejno zwiększające sie dawki dobutaminy ( subtancji , ktora tak najogolniej rzecz biorąć przyspiesza pracę..

Interpretacja wynikow badania echokardiograficznego

.. ...40%. Proponuje wykonanie proby obciazej z dobutamina. Nie mam pojecia o co chodzi i czy jest zle czy w normie.DZiekuje Jest dobrze masz zmniejszonĄ frakcję wyrzutowĄ, należy wykonać próbę obciĄzeniowĄ...

Test dobutaminowy

.. ...test dobutaminowy? http://www.damian.pl/proba_dobutaminowa.html Wystarczy?..

Ból po angioplastyce

.. ...mnie do oceny,próba dobutaminowa ujemna/wykonywana w 2007 r/. Jestem pod kontrolą lekarza. Co dalej ze mną zrobić?Ze strony lekarza nie mam innych zaleceń prócz leków Witaj! Skoro to już 2 lata po angioplastyce, to może należy sprawdzić jak funkcjonuje ten stent , czy nie jest zapchany..