Dodatkowe pobudzenia komorowe

Bigeminia komorowa

.. ...charakterystycznym układzie pobudzeń dodatkowych w badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno dodatkowe. Na wykresie EKG obserwujemy więc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...migotania, trzepotania i dodatkowe pojedyncze pobudzenia nadkomorowe - ok. 1500/dobe ). Czytalam gdzies, ze ryzyko powaznych powiklan szacuje sie na 1 - 5%...Natknelam sie tez na taki artykul:..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 45

.. ...wyszły dobrze, za to mam dodatkowe pobudzenia komorowe i nadkomorowe. Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji. Moja lekarka, jak chyba wszyscy u niej, jest bardzo oblegana, w tym zapewne w dużej części przez ludzi chorych poważniej niż ja, więc trudno mi prosić ją, żeby poświęciła mi jeszcze 2..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...nudności, tachykardia, dodatkowe skurcze itp. Lekarz po zrobieniu ekg i usg serca stwierdził nerwice, ale powiedział żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie tachykardie,..

Dodatkowe skurcze - Str. 84

.. ...zarejestrowano skurcze dodatkowe komorowe jednoosrodkowe.( jet jeszcze napisane : 6 tachykardii,3 rytmow niemiarowych,1 przerw,78 przedwczesnych pobudzen komorowych )/Pozatym wszedzie mam zera.Czy ktos by mogl pomoc czy to wystarczajaco aby sie zaczac martwic,czy ewentualnie leczyc ?..

Dodatkowe skurcze - Str. 140

.. ...trzeci raz pojawia się dodatkowy skurcz. Poszłam do kardiologa, zrobili mi badanie Holterem, odebrałam wynik - wyszły jakieś nadkomorowe pobudzenia przedwczesne, komorowe pobudzenia przedwczesne, bigeminie, trigeminie... dla mnie to równie dobrze mogłoby być po chińsku, a na wizytę u..

Dodatkowe skurcze - Str. 173

.. ...holterze wyszly mi 2 dodatkowe pobudzenia komorowe, i wiekszosc lekarzy cieszyla sie ze ma tak zdrowego pacjenta. Minely 3 miesiace w ciaglym stresie ( mam jeszcze nadzieje ze moze to to, wiadomo nadzieja umiera ostatnia ), co na pewno nie pomoglo no ale coz, i na drugim holterze wyszla..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...sie buziaki to pewnie dodatkowe skurcze serca tez je mam ostatnio bardzo duzo i czesto hej.Nie chcę Was martwić dziewczyny ale to mogą być dodatkowe skurcze komorowe albo nadkomorowe.Ja zaczynałam od przyspieszonego,napadowego bicia serca a twraz doczekałam się tego.Badania wszystkie jak..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...więc od razu zrobiono dodatkowe badania. Wyszło, że Sue ma powiększoną lewą komorę serca, niedomykalność zastawek i nadciśnienie I stopnia. Jestem przerażona. Co to znaczy? W dodatku dostała taki wynik Holtera: sredni rytm HR 86 max rytm HR 163 min rytm HR 35 19 pojedynczych..

Proszę o poradę i zinterpretowanie moich wyników

.. ...pojedyncze pobudzenia dodatkowe komorowe( 3 ) dwa epizody nieprzewiedzionych pobudzeń przedwczesnych w drugim( 8grudnia 2008 roku ) obserwowano 1 epizod bloku zatokowego - przedsionkowego i 1 epizod nieprzewiedzionego pobudzenia przedsionkowego w trzecim ( 30 styczeń 2009 roku )..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...pojedyncze pobudzenia dodatkowe komorowe( 3 ) dwa epizody nieprzewiedzionych pobudzeń przedwczesnych w drugim( 8grudnia 2008 roku ) obserwowano 1 epizod bloku zatokowego - przedsionkowego i 1 epizod nieprzewiedzionego pobudzenia przedsionkowego w trzecim ( 30 styczeń 2009 roku )..

ESV? MIC? PAT?

.. ...supraventriculares - dodatkowe pobudzenia nadkomorowe MIC - morbus ischaemicus cordis - choroba niedokrwienna serca Dzięki Izabela ... przepraszam za wprowadzenie w błąd w takim układzie, na wytłumaczenie podam że opisy tych znaczen są pisane ręką kardiologa na holterze ( wypis ze..

Niedomykalność zastawek

.. ...– wtórne do dodatkowych skurczów, realne ok. 110/min. Bez pauz dłuższych niż 3.0 sekundy. W trakcie badania tendencja do tachykardii zatokowej, bez częstoskurczy z wyższego ośrodka. Wystąpiły 4 ektopowe pobudzenia komorowe, 1 ektopowe nadkomorowe. Końcowe rozpoznanie:..