Dodatkowe skurcze serca

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...rytmu - najczęściej dodatkowych skurczów komorowych; dolegliwości przypominające ból dławicowy. Rozpoznanie zespołu Barlowa. Badania wykonywane w celu rozpoznania zespołu wypadania płatki zastawki dwudzielnej: ECHO serca ( widoczna jest fala niedomykalności w kolorowym dopplerze i tzw...

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można stwierdzić:..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...Ekstrasystolia to inaczej dodatkowy skurcz, wynik przewiedzenia do komór dodatkowego impulsu elektrycznego. Prawidłowy rytm serca wynika z cykliczności powstawania pobudzeń w układzie bodźcoprzewodzącym serca. Skurcz przedsionków poprzedza skurcz komór. Skurcze dodatkowe wynikają z..

Miododryna (Gutron)

.. ...choroby, przy których dodatkowe pobudzenie układu współczulnego może być szkodliwe lub niebezpieczne. Taką choroba jest nadczynność tarczycy, nadciśnienie tętnicze ( skurcz naczyń doprowadzi do wzrostu ciśnienia ), jaskra, przerost prostaty, niektóre choroby serca. Gutron to handlowa..

Karwedilol (Atrap, Carvedigamma, Carvetrend, Coryol, Dilatrend, Vicacor)

.. ...receptory beta 2. Jego dodatkowe działanie polega na blokowaniu receptora alfa 1. Działanie wynikające z blokady beta jest podobne do innych nieselektywnych betaadrenolityków ( zmniejszenie częstości serca, siły skurczu serca, zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen oraz zmniejszenie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...uderzenia.z czasem pojawily siedodatkowe skurcze i inne zaburzenia które trudno jest mi opisac slowami. powoduja one ogromny lek i strach przed najgorszym.oczywiscie poddalem sie badaniom. przeprowadzilem ich mnostwo. od ekg zwyklego ktorego ilosci juz nie moge zliczyc przez holtera ( 5..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...szybciej pulsuje, kolacze i dodatkowe skurcze. Odczuwam to jako ,,bulgotanie sercazazywam wtedy propranolol a czxasami lek uspokajajacy,ale na skurcze nie pomaga.Po sobie mysle ze to moze byc na tle nerwowym lub masz zespol WPW.PO specjalistycznych badaniach lekarz bedzie wiedzial co to..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 42

.. ...nadkomorowy napadowy oraz dodatkowe skurcze komorowe. nieróna praca serca to wlaśnie te niepotrzebne dodatki w postaci skurczy dodatkowych. rówież je posiadam: ) trzeba pogłębić diagnostyke. NIE, zle, wróc. to nie częstoskurcz, tylko po prostu dodatkowe skurcze nadkomorowe i komorowe SVE..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 48

.. ...pojęcia:morfologia QRS oraz 3915 dodatkowych pobudzeń pochodzenia nadkomorowego( pary,triplety ).Będę wdzięczna za wszelkie informacje. Cześć Goska 221 ja mam też WPW od urodzenia ponieważ jest to wada serca wrodzona . Z wiekiem może być gorzej skurcze sa silniejsze tak jest w moim..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...ujawniła jeszcze jakąś dodatkową wadę serca. Pani została wyleczona i mówiła, że zaczyna żyć na nowo. Różne są przypadki, często ablacje udają się za pierwszym razem, nie raz trzeba zabieg powtarzać... ale myślę, że warto ; ) Oczywiście decyzja będzie zawsze należała do Ciebie...

Echo serca - Str. 2

.. ...zespol tachy - brady i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe we wnioskach pisze brak zaburzen kurczliwosci odcinkowej i nic poza tym Stenoza mitralna powinna byc zdiagnozowana w echo , ale zaburzenia relaksacji moga wystepowac przy zaburzeniach rytmu serca A lewy przedsionek? Czy jest..

Echo serca - Str. 15

.. ... Duzo sie tu mówi o dodatkowych skurczach ( na ułamek sekundy serce przestaje bic a potem uderza mocniej ) Mi takie skurcze pojawiły sie 2 tyg temu po wszelkich badaniach echo ,holter , lekarz powiedział ze serce zdrowe , wiec skąd te skurcze , czy one moga sie tak poprostu bez powodu..

Echo serca - Str. 16

.. ...nieduża ilosc skurczy dodatkowych pojawia sie u zdrowych ludzi , po stresie, uzywakach , bezsenności itd... Anulka - wynik echo bz, jedynie graniczna grubośc sciany , co mozna tlumaczyć nadcisnieniem. Takie * fikanie * serca moze być spowodowane skurczami dodatkowymi , jesli przy astemie..

Echo serca - Str. 34

.. ...zaburzenia rytmu serca dodatkowe skurcze mialam wiele badan typu holter echo morfologie tarczyce dostalam bisokard 5 2 razy 1/2 tab.ale problem moj polega na tym ze teraz doszly nowe objawy zaczelo mi skakac cisnienie zwlaszcza rano po wstaniu z lozka i wieczorem mialam przewracanie..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...zyciu tych objawow, dodatkowo studia, i inne czynniki, ale napisze co nastepuje. Otoz mialem silne zaburzenia rytmu serca w spoczynku okazalo sie ze byly to nadkomorowe czestoskurcze, bralem betaloc i polfenolol czy jakos tak. Ustapily ale od jakis 2 lat mam ponowne drobne skurcze..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...wszytskich którzy mają dodatkowe skurcze serca, ja mam je również, jest to uczucie prawdziwego dyskomfortu, ja odczuwam je jako szarpinięcia, cos w rdozaju czkawki serca, czasmi są to pojedyncze rwania, dośc mocne czasami uczucie lekkiego przepływu krwi czy prądu - dama juz nie wiem - w..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...pozdrawiam wszystkich dodatkowoskorczowcow jestem tu poraz pierwszy i mam podobne objawy napisz co stwierdzil specjalista Cześć.Pamiętam jak dziś swój pierwszy dodatkowy skurcz,to coś w rodzaju silnego szarpnięcia serca - mocnego uderzenia.Miałem wtedy 10 lat,teraz mam 37.Myślę, że z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...propranolol eliminuje dodatkowe skurcze serca, luxeta - jest lekiem eliminującym stany depresyjne ( najczęściej stosowany u kobiet: ) ) i zapobiegający lękom. Ale to pewnie wyczytałaś z ulotki...: ) Hej Dharma.No i jestem tutaj w moim nowym domu.Nie przypuszczałam że będzie aż tak źle.W..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...sąsiednie forum - z dodatkowymi skurczami serca. Bo właśnie wydaje mi się, że ja coś takiego mam. I to chyba nie przeszkadza mi mieć przy okazji nerwicy lękowej, prawda? Przeczytałam tam m.in. że takim z dodatkowymi skurczami brakuje nie tylko magnezu ( ten akurat spożywam ), wtamin z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...Doro, pisałaś, ze masz dodatkowe skurcze serca ( znam je dokładnie ) i drga Ci powieka mimo zażywania magnezu. Skurcze mięśni są właśnie wywołane brakiem tego pierwiastka, tak jak uczucie niepokoju czy kołatania serca. Jedz nadal magnez z B6, ale polecam gorąco środek ( pisałam już o nim..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 581

.. ...uwierzyć ale z tymi dodatkowymi uderzeniami serca to nie bardzo tak.Jednym z obajwów mojej nerwicy było właśnie wrażeenie,że też je mam.Któregoś dnia przyjechało do mnie pogotowie ( oczywiście atak paniki ) i zrobili mi ekg akurat w tym czasie kiedy miałem największe wrażenie,ze tych..

Ablacja Łódź

.. ...dolega; ja mam skurcze dodatkowe komorowe 1000 - 2000 na dobę; czasami się łączą; bardzo mnie to rozwala psychicznie. jest po 2 opercjach serca=ubytek międzykomorowy ale wszytsko oki. mam 32 lata od 22 lat mam napady częstoskurczu w sumie napady to mam od 12 mieisęcy .do grudnia 2004..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...póżniej. Witajcie Ja na dodatkowe skurcze serca leczę sie od maja. Wykryto je Holterem, bo przedtem myslałam, że to coś w jelitach mi sie przelewa.Oczywiście dodatkowo narastały leki z tego powodu, bo uczucie zamierania serca, a potem szarpania są jak wiecie straszne. Od maja leczę sie..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...takie pytanko - mam dodatkowe skurcze komorowe i nadciśnienie, w nocy częstość akcji serca spada do 45 ( więc raczej normalnie ). Dzisiaj mierzyłam ciśnienie o 17:30 i miałam ciśnienie 169/89 i puls 31 oraz wykryło arytmię. Ciśnienie ponownie zmierzyłam o 21:30 i było 139/91 i puls 58 a..

Nieinwazyjne usuwanie arytmii - nowa metoda

.. ...ktory usunie na zawsze dodatkowe skurcze serca, ktore mecza mnie od wielu lat. Czy stymulacja przezprzelykowa moze usunac w/w dolegliwosci. prosze o odpowiedz. Wiem jednak ze czestoskurcze usuwa sie metoda ablacji a co z tymi skurczami...?bo one wlasnie zatruwaja zycie codzienne.....

Po ablacji - Str. 17

.. ...pewności,że częstoskurcze czy dodatkowe pobudzenia nie wrócą - wręcz przeciwnie wszystko się nasilało z dnia na dzień. A ja chodziłam od lekarza do lekarza, zrobiłam tysiące badań, które wykluczyły wadę serca - czasem było lepiej czasem gorzej i wtedy znajdowałam się w szpitalu.zmieniano..

Choroby serca - genetyczne?

.. ...miał wadę serca. moje dodatkowe skurcze ( mocno odczuwalne ) pojawiają się najczęśniej kiedy jestem aktywna fizycznie, ale nie towarzyszy mi przy tym uczucie niepokoju, lęku jak w niektórych przypadkach, czuję sie normalnie nie uwzglęgniając tych zaburzeń. często mam przy tym zawroty..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...powiedzieli, że są to dodatkowe skurcze serca nie groźne. Myślę, ze mam to na tle nerwowym ponieważ mam silną nerwicę, która najpierw zaatakowała mi żołądek a teraz robi mi się coś takiego. Chciałabym aby mi się to wszystko już skończyło. Pozdrawiam i życzę zdrowia!!!!!!!!!!! hej..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...wykazalo tylko jakis dodatkowy skurcz komorowy, czekam jeszcze na wynik holtera. Pewnie nic nie wyjdzie. Ja wiem, ze to moja glowa, musze sie jakos trzymac, na pewno bedzie dobrze i wam tez tego z calego serca zycze : ) Witam wszystkich ! Mam 22 lata, a od dwóch lat także cierpię na..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy?

.. ...czasem nog, tachycardia, dodatkowe skurcze serca, jakby brak mozliwsci przelykania sliny, potworne zawroty wglowie, niepokoj, tetno nawet do 180 na minute, bol brzucha, biegunka to standart przy takim ataku uczucie zimna, dreszcze bardzo mocne czasem wyglada jakbym miala padaczke,..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...nudności, tachykardia, dodatkowe skurcze itp. Lekarz po zrobieniu ekg i usg serca stwierdził nerwice, ale powiedział żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie tachykardie,..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...się te nieprzyjemne dodatkowe skurcze serca. czesc dziewczyny! Mnie rowniez wypadaly wlosy i moj endokrynolog powiedzilal, ze wlosy wypadaja przy nadczynnosci i niedoczynnosci. Na szczescie ostatnio przestaly mi tak wypadac - zaczelam codziennie pic pol litra swiezo wyciskanych sokow..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...okazało się ze mam dużo dodatkowych skurczów nadkomorowych, oraz wstawki czestoskurczu itp. Od tamtej pory biore cały czas leki na zaburzenie rytmu serca ( rytmonorm i bemecor ), ostatnio( okres matury ) często leki uspakajające. w trakcie badań okazało sie też że mam ogromne braki..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 175

.. ...wysiłku,zawroty głowy, dodatkowe skurcze serca, otępienie, rozkojarzenie, pogorszenie wzroku, nierównośc źrenic czasem itp... Na początku biegałam po lekarzach, ale żadne badanie nic nie wykryło. Skurczami mam sie nie przejmować - powiedział lekarz pierwszego kontaktu, oko w porządku -..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...dokuczliwe. Odczuwam dodatkowe skurcze, czasami mniej czasami więcej i też panikuję. Ostatnio czytałam, że osoby z niedomykalnością mają skłonność do nerwicy ze względu na kołatania i potknięcia serca, ale to podobno nic groźnego. całkowicie się zgadzam.Mi też niedawno wykryto..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...mój przypadek jako * dodatkowe skurcze * .Jeden z kardiologów już mi sugerował wszczepienie rozrusznika jak mu powiedziałam, że czasami robi mi się w tych napadach słabo ( ale przytomności całkowitej nie straciłam na razie ).I nie wiem czy nalegać żeby mi wszczepili rozrusznik, bo boje..

Solarium a choroby serca

.. ...nadkomorowe, skurcze dodatkowe, 3 lata temu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i przyspieszone tetno zazwyczaj.biore propranolol 10 - 20mg dziennie lub wiecej jesli zlapie mnie czestoskurcz oraz magnez. zastanawiam sie czy osoby ktore maja takie problemy z sercem moga korzystac z..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...Ciebie. Teraz mam juz dodatkowe skurcze serca komorowe i nadkomorowe, bradycardie i tachycardie jednym slowem serce mi sie rozchulalo na calego, nie wiedza co mi dawac bo raz wali szybko a raz wali duzo za wolno i beta blkokery takie jak np propranolol jest przeciwskazaniem. Rozumiem cie..

Jakie są objawy WPW?

.. ...komorowego.Występują przy tym dodatkowe skurcze serca róznie sie nasilajace, moga to być skurcze pojedyńcze( słabo odczuwalne )lub pary, ekstrasystole.Wyczuwa się wtedy szarpniecie serca, nierównoimierne bicie,pauzy itp.Czesto jednak dochodzi do napadu czestoskurczu nadkomorowego czyli..

Od zawrotów głowy do kołatania serca

.. ...mam to samo - arytmia, dodatkowe skurcze od roku - leczę się u kardiologa i psychiatry równoczesnie, bo trudno mi było inaczej. Teraz chociaż się nie boję, że zaraz gdzies ,,zejdę. Skurczy troche mniej, ale i tak są. Na to trudno sie leczyć, ale ponoć to nic strasznego takie wrażenia -..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...wypowie? Wygląda to na dodatkowe skurcze serca. Najlepiej sprawdzić to za pomocą Holtera. Ludzie mówią, że to niegroźne, ale lepiej mieć sytuację pod kontrolą. W tym przypadku najlepiej sprawdzi sie Holter, dobrze przeprowadzony powinien dać odpowiednią diagnozę.( prosze pamiętać o..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko czestoskurcze ktore miałam wczesniej tylko w lekkiej formie.Czy to moze byc czestoskurcz??Najgorsze w tym jest to ze robi mi sie strasznie słabo i jak by mi miała głowa peknac( nie wiem jak to..

Betablokery a powolne tętno

.. Mam skurcze dodatkowe zwiazane z wypadaniem płatka zastawki mitralnej.TO istny horror - nienawidzę mojego serca!! Biorę metaprolol 1raz dziennie po 1/2 tabl.który tylko zwalnia pracę serca do 55 uderzeń/min.nie likwidując skurczy dodatkawych. Do tego ciśnienie spada mi do 99/57.Boję się że takie tętno i..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...aszarpnieciami mam tak jakby dodatkowe odbicia serca czasami. Tak wiec no wiem czy isc do lekarza czy to nerwica czy cos gorszego. Zyje tak od ponad 2 lat, ale powiem Wam ze psychicznie czuje sie lepiej niz np. 1 rok temu, mniej sie boje,mniej myle o chorobach o smierci, moze wszytsko..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...serca, tachycardia, dodatkowe skurcze komrowe i nadkomorowe( ktore sa nie dozniesienia ), lekarze twierdza ze to nerwica serca ale ciekawe jest to ze 16 marca wysylaja mnie na tydzien do szpitala!! Moje dolegliwosci sercowe sa niedowytrzymania ostatnio sie nasilily, czasem miesiac nic mi..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...częstoskurcze?, czy dodatkowe skurcze serca? Diagnoza brzmi:częstoskurcz węzłowy z szybką drogą wsteczną.Objawy to szybkie tętno 176 i odczucie rozpierania ,bólu w dolku podsercowym/tam gdzie się zaczyna żołądek/.Czasem dochodzi ból na mostku, czasem ten ból i rozpieranie ,oraz szybkie..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...Mam to samo - czyli dodatkowe skurcze serca. Cierpie od maja - tj.wczesniej tez je miałam ale nie czułam/dopiero odczytałam na zapisie z wysiłkowego badania serca robionego 2 lata temu/Od maja mam je czesto. Oczywiście zrobiłam Holtera i tam sie zapisały plus para komorowa.Na poczatku..

Codzienne życie z WPW

.. ...ale pomimo tego droga dodatkowa została w sercu. Żyję normalnie choć często myślę o chorobie. Pracuję zawodowo, rower i spacery to mój jedyny sport. Staram się nie przemęczać i nie stresować. Stres wydaje mi się że ma bardzo zły wpływ na to WPW Mam czasem szarpnięcia w klatce, potknięcia..

Arytmia serca a jelita

.. ...dotyczace serca a właściwie dodatkowych skurczy i powiazania tego faktu z praca jelit. Mam takie wrazenie że to własnie jelita - po zjedzeniu, wypełnione gazami powoduja podbijanie przepony i serca - co wprawia je w arytmie. czy ktoś z Was ma podobne wrażenie? Jak to leczycie? Czy..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...to mogą być skurcze dodatkowe i że są oczywiście niegroźne. Ostatnio postanowiłam odwiedzić kardiologa. Zrobił mi EKG, ECHO i założył Holtera. Wyniki badań są w porządku. Lekarz powiedział, że mam nie brać leków na nerwicę tylko przepisał mi Concor Cor ( 1.25 mg x 1 dziennie )na..

Lek na skurcze dodatkowe

.. ...równiez eliminuje surcze dodatkowe? pozdrawiam witaj ja mam dodatkowe skurcze komorowe i moj lekarz fdal mi lek Atenolol 25 biore po pol tabletki dziennie i jest dobrze. ale jak odstawiam to skurcze pojawiaja sie znowu. czya na dodatkowe skurcze komorowe stosuje sie zabieg ablacji??? : )..

Para i Salwa w wynikach Holtera

.. ...się, że mam skurcze dodatkowe serca komorowe i nadkomorowe, oraz 1 salwę, czy Parę - nie wiem co to znaczy? lekarz powiedział, że to groxniejsze od tych skurczy. Mam cechy wypadającego płatka i nerwicę, ale nie wiem co było pierwsze. tj. wydaje mi się że nerwica rozpetała tę burzę z..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...się na nerwicę lękową. Dodatkowo mam wypadanie płatka zastawki dwudzielnej. Często występuje u mnie podwyższone tętno do około 120 uderzeń na minutę. Czytałam, że migotanie komór prowadzi do nagłej śmierci sercowej. Czy grozi mi coś takiego? Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy..

Dziwna dolegliwość ze strony serca

.. ...szarpniecia sercem to sa dodatkowe skurcze serca, a z tym obracaniem sie to pewnie nerwobol, ale jak chcesz to idz do lekarza, pozdrowka Na spokojnie, może to być nerwoból, może wypadanie płatka zastawki mitralnej, może też to być skrzywienie kręgosłupa,lub lekkie przesunięcie kręgów (..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...Na ekg wyszły jakieś dodatkowe skurcze. Stwierdzili, że to właśnie obniżony poziom potasu spowodował te zaburzenia rytmu serca i trudności w oddychaniu. A już dłuższy czas ( od ok. 2 tygodni ) miałam problemy z oddychaniem. Czułam, że brakowało mi powietrza, musiałam co chwilę głęboko..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...propranolol na tzw. dodatkowe skurcze serca spowodowane niby cechą wypadającego płatka zastawki. Niestety po leku tym skurcze się wzbudzały częściej i po 2 opakowaniach 10mg. poszłam do innego kardiologa. ten mi dał Biosotal i jest trochę lepiej, ale skurcze i tak czasem się pojawiają...

Arytmia po ablacji

.. ...częstoskurcz? Ja mam skurcze dodatkowe komorowe pojedyncze i gromadne; kilka razy zdarzyło mi się, że odczuwałam kilkanaście pobudzeń pod rząd ( taki bezładny taniec serca ), ale akurat wtedy nie miałam holtera; holter zarejestrował salwę ( to były chyba cztery skurcze pod rząd ), pary,..

Szarpnięcia w klatce piersiowej przy pochulaniu

.. ...odpowiedz. maciek to sa dodatkowe skurcze serca pozdrowienia czesc to co masz to sa na 100% skurcze dodatkowe serca, idz do lekarza najlepiej pierwszego kontaktu i powiedz o tym, dobrze by bylo zdiagnozowac jakie sa te skurcze, pozdrowienia Basia czy te dodatkowe skurcze sa..

Dodatkowe skurcze - Str. 3

.. ...lekow,poniewaz skurcze dodatkowe tak mnie meczyly,ze bylam juz bliska obledu.Kiedy zaczynalo sie potykanie,zaczynalam wsluchiwac sie w prace swojego serca i zaczynal sie lek,bo serce bijo mi tak jak chcialo,bez zadnej chronologii,jesli zaczynal sie strach,zaczynalo sie tez szybsze..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...sie szybsze bicie i dodatkowe skurcze serca ktore piszesz wlasnie jako te potkniecia. Idz lepiej do lekarza. a moze jestes za barzdo przejeta rola mamy??? i stad te klopoty ja dostalam dodatkowych skurczy jak bylam w 5 mieiacu ciazy Mateuszek ma juz 16 miesiecy a ja nadal mam arytmie nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 12

.. ...zastanawiałem się czy * dodatkowy * * dodatkowemu * równy. Miałem to * szczęście * , że podczas ostatniego badania USG serca miałem chyba z 4 - 5 dodatkowych skurczy na minutę. I to takich naprawdę mocnych. Byłem przekonany, że doktor za moment przerwie badanie i może do cholery coś z..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...najmniej tych paskuctw. Dodatkowe skurcze mogą zatruć życie.. : ) Dzisiaj ze trzy razy przy różnych czynnościach czułem szarpnięcia serca, coś jak chlupnięcia. Postępująca hipochondria oczywiście postawiła mnie od razu na baczność i teraz ciężko mi normalnie pracować, a pracy mam co..

Skurcze dodatkowe a biosotal

.. ...zwiazku ze skurczami dodatkowymi komorowymi; zapisał mi biosotal; czy ktoś może wypowiedzieć sie na temat tego leku? pozdrawiam szystkich skurczowców. jest to lek antyarytmiczny wyrownujacy prace serca dzieki za odpowiedź; kilka lat temu juz jakiś lekarz mi ten lek zaordynował a inni..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...od 20 lat cierpię na dodatkowe skurcze komnorowe,,a oprócz tego zdarzają mi się napady szybkiego bicia serca kiedyś miewałam je często teraz rzadziej ale kiedyś moje serce szlało - ponad 200 uderzeń na minutę leżałam 3 dni na intensywnej terapi ,po kilku godzinach liczba uderzeń spadła..

Psychika ludzi chorych na arytmię serca

.. ...rzeczywiście skurcze dodatkowe ( fizjologiczne A tak może niech poczuje serie skurczy , potem kolejną serie i jeszcze raz itd.Lub komorowe skurcze pojawiające się ustawicznie - to dopiero zabawa ,nie trzeba nawet arytmi żeby poznać dzień świra. Ponoć ablacyjnie się ich nie leczy bo to..

Dziwne zaburzenie rytmu serca

.. ...prawdopodobnie masz dodatkowe skurcze, na badaniu może wyjść jeszcze coś czego sam nie odczuwasz. Jak to się dzieje po wysiłku chyba warto zrobić próbę wysiłkową. Nie zwlekaj idź do lekarza. Powodzenia hej.mam 32 lata i mam to samo co ty.tetno bije rownomiernie a przez chwile tak jakby..

Posiłek a bicie serca

.. ...wywołuje u takich jak ja dodatkowe skurcze serca.Mnie bardzo męczy to że tętno mogę zliczać,bez przykładania ręki do nadgarstka.Skupiając myśl na czymś,mózg mój przechodzi automatycznie na liczenie uderzeń.A skurcze dodatkowe mam od zawsze,tj.od około 30 lat i żyję i w dupie z nimi,na..

Co poradzić na arytmię?

.. ...Ty. mam tachycadie, dodatkowe skurcze serca, holter wykazal arymie nadkomoroe i komorowe oprocz tego mam bradycardie. Mialam przpisane juz trzy rodzaje beta blokerow, jednak moje samopoczucie zwiazane z tym ze w tak mlodym wieku biore leki na serce powodowalo jeszcze gorszy stan. Od 4..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...tachycardie i bradycardie, mam dodatkowe skurcze serca komorowe i nadkomorowe - bo sie tym za bardzo przejelam i wmowilam sobie ze mam chore serce - bralam kilka miesiecy beta blokery propranolol, potem bisocard a potem a atenolol,efekt tego byl taki ze serce wali mi dalej szybko i to..

Leki na artymię serca

.. Mam stwierdzone dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe i wypadający płatek mitralny.Przy tym mam bardzo tętno.Taka juz moja uroda.Mam też niewielką niedoczynność tarczycy.Dotąd arytmia była, ale dawało sie z nią żyć.Teraz.Jestem pod oipeką kardiologa ale nie mozna mi dobrać leku,bo po każdym nie dość że..

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...treningu mialam oczywiscie dodatkowe skurcze ale nastepny raz i nastepny i nastepny..... bylam juz 4 razy po 1,5 godziny i jest coraz lepiej mam lepsza kondycje i wieksza chec do zycia - naprawde!!Przełamamal w sobie mit o chorym sercu i zaraz zyje mi sie lepiej!! Pozdrowionka WITAJCIE..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...takie mocne ponieważ mam dodatkowe pobudzanie komór i to one tak walą ( napiszę przy okazji diagnozę postawioną mi przez kardiologa: częstoskurcz nadkomorowy AVNRT lub AVRT - do uzgodnienia badaniem elektrofizjologicznym, któremu się jeszcze nie pddałam ). Oprócz nadmiernej i uciążliwej..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie..

Bóle serca w ciąży

.. ...szybkiego bicia a nastepnie dodatkowych skurczy serca, ktorych ataki trwaly nieraz po 2 dni!!! Urodziłam 25 pazdziernika 2004 siłami natury!! Mateuszek ma już prawie roczek a ja szukam wciaż pomocy u lekarzy kardiologów, internistów. Mam dziennie bóle w klatce piersiowej które nasilają..

Stenoza zastawki mitralnej

.. ...51mm/s a norma jest od 80 - 150mm/s, żle się czuje mam dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe, a taki szybkiego nierownego bicia serca. Prosze pomozcie mi!!! a do tego strasznie boli mnie klatka piersiowa..

Nierówne bicie serca

.. ...wszystkich dolegliwosci dodatkowe skurcze serca. biore juz od roku beta bloker beta lok zoc 25 mg, ale ostatnio cos to nie odnosi skutkow. mam pytanie skad wziac taki aparat o jakim pani pisze. mieszkam w warszawie. jestem pod opieka kardiologa, ale jak dotychczas mialam tylko z..

Rodziaj zapisu EKG

.. ...dodatkowe w pracy serca. W zapisie EKG - bigeminia - 1 prawidlowy 1 doadatkowy skurcz. Oczywiscie jest m,ozliwosc ze sa one spowodowane powodowanymi lekami.Napisz jak juz wszystko bedzie OK. Pozdrawiam..

Skurcze w klatce piersiowej

.. ...skurcze były w przełyku ) dodatkowo gdy tylko się położę serce zaczyna uderzać jak oszalałe. Lekarz pogotowia po osłuchaniu i ekg stwierdzil, że przyczyny nie zna ale to nic grożnego. Od 2 tygodni zażywam tabletki antykoncepcyjne, ginekolog twierdzi, że to nie powinno mieć związku. Czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...Wychodzą na nich zapisy dodatkowych skurczy komorowych ( niewiele ) i nadkomorowych ( wiecej ), oaz bradycaria i tachycaria, mam napady szybkiego bicia serca a rano i wieczorem mam puls około 45 lub 48 uderzeń na minute, oprocz tego boli mnie z prawej strony klatki piersiowej i czasem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...razy, do tego dochodza dodatkowe skurcze serca, ktore sa paskudne??Wy tez je macie???pozdrowienia Czesc kochana Basiu ! Te wszystkie ataki ,ktore opisujesz Ty i my sa typowo na tle nerwowym.Te bicia serca i inne,ekg wyjdzie ci w porzadku bo serce jest zdrowe,tak jak moje.Chore sa nerwy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...prawdobodobnie skurcze dodatkowe serca ktore Ty odbierasz jako potykanie sie serca uderzanie jakby nie w tym momencie w ktortym powinno uderzyc. Ja rowniez to mam oprocz atakow szybkiego bicia mam wlasnie zbyt wolne bicie z dodatkowymi skurczami serca pytanie jakie one sa czy nadkomorowe..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...paniki ustąpiły miejsca dodatkowym skurczom. w ciągu doby na zapisie było ich ok 50.( 20 komomorowych i 26 nadkomorowych ) Ja odczuwałam chlupnięcia w ilości 3 - 5 na dobę I co dziwne moje dolegliwości nie pokrywały sie czasowo z zapisaniem ich na holterze. Obecnie skurcze powoli..

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...poporstu koszmar Miałem dodatkowe skurcze i migotanie po obfitych posiłkach. Myślę, że może to wynikać z powstającego ucisku na tętnicę oraz z faktu, że serce musi podjąć większy wysiłek żeby strawić dużą ilość jedzenia. U mnie skutkowała przeważnie metoda mniej a częściej. Pozdrawiam Ja..

Niski puls po porodzie

.. ...mi szybkie tętno oraz dodatkowe skurcze.Zaznaczam że 1,5 roku temu stwierdzono u mnie nerwicę serca. Martwię się jak moje serce zachowa się podczas porodu.A wy miałyście jakieś dolegliwości ze strony serca? Ja mialam szybkie tetno - w okolicy 100 - 110,dlatego sie dziwie ze teraz mam..

Arytmia serca, bolesne skurcze dodatkowe

.. ...każdym razem - skurcze dodatkowe.Wiem , bo czuję, że cały czas serce bije częściej , silniej - ogromny to dyskomfort:( .Mam wrażenie , przez to bólu serca.Te skurcze codziennie mam przez cały czas! Jestem bardzo nerwowa( mam nerwicę ) Biorę majamil i betaloc 25.Może to za mało? Nie daje..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...bylam w ciazy i to mnie dodatkowo blokuje pozdrawiam p.s. pytanie do Zosi czy odczuwasz te dodatkowe skurcze? Masz szczęście Barbaro,masz chociaż jednego bobaska,ja nie mam wcale i to mnie przeraża bo lata uciekają a ja jestem po ablacji w CK Allenort, czyli Anin, polecam, bo szybko, w..

Zaburzenia rytmu serca w EKG

.. ...to poprostu skurcze dodatkowe? Jesli tak - nauczycz sie z tym zyc a pomoc moze zazywanie codziennie magnezu. To chyba nie dodatkowe, bo wygląda tak, jakby jeden skurcz wypadał - jest długa przerwa po uderzeniu. Dziś jest w każdym razie lepiej - też pomyślałam o magnezie i wzięłam już..

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...teraz przybralo to forme dodatkowych skurczy,uczucia zamierania serca,podwojnego bicia...a jak to jest u was?? Blok przedsionkowo komorowy najczęściej nie wymaga leczenia w I i II stopniu, zaś w trzecim lub/i w niższych wymaga wstawienia stymulatora serca jeżeli wystapią omdlenia lub..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...miałam arytmie i 22000 dodatkowych komorowych skurczów serca i kilka nadkomorowych na dobe wykrytych przy badaniu Holter. jednak gdy po roku badania miałam robione powtórnie arytmia znacznie się uspokoiła, praktycznie przeszła, a skurczów serca była znacznie mniej i to tylko komorowych,..

Nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze

.. ...pokazal nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze kikladziesiat i kilkadziesiat tachykardi max 145 na min min 48 podczas snu do tego MRi glowy RTG klatki i USG serca nic nie wykazalo a ja czuje sie zle slabo jak sie nie wysie to nie nadaje sie do zycia tzn 10 h min snu takie trzepotania..

Wypis z badania EKG ze szpitala

.. ...tego mam tachycardie, dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe serca a wszystko to podbno z nerwicy, pozdrowionka a jesli chodzi o obnizenia odcinka st to swiadczy o niedokriweniu miesnia sercowego - chyba, nie jestem lekarzem ale tez mam i obnizenia i podwyzszenia ST Możesz mi napisać..

Szybkie bicie serca z dodatkowymi uderzeniami

.. ...Datex! zajrzyj do wątku * Dodatkowe skurcze * tam poczytasz o wszystkim co CIĘ interesuje ! Pozdr słuchajcie ludziska nie wiem co z nami jest mam to samo co ty datex i od czasu do czasu dusznosci i lek ze moze zabraknąc mi oddechu * niedawno wykryto u mnie wypadanie płatka zastawki..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...arytmię nie odczuwam wtedy dodatkowych uderzeń serca. Wyczytałam coś o tzw. * mostku mięśniowym * takiej wadzie, gdy tętnica sercowa bywa zaciskana dodatkowym włóknem mięśni. Przeraziłam się zwłaszcza, że wtedy nie wolno brać betablokerów. Kardiolog też raczej stawia na skurcz przełyku..

Nieszczelność zastawek - Str. 2

.. ...codziennie czuje te dodatkowe skurcze i kolatanie serca :/// , biore bisocard 5 mg jedna tabletka dziennie, i magnez + potas do tego... ale po tym to trochje przechodzi ale dodatkowe skurcze czuc dalej,,, niezafajne z tym uczucie, no ale jakos trzeba z tym zyc : )... leakrz mi..

Zaburzenia rytmu serca a niedobór elektrolitów

.. ...dwóch lat mam dziwne dodatkowe skurcze zawsze po wysilku lub po stresie.robilem badania kilkakronie echo serca, holtera, poziom elektrolitow,krew, tarczyca, proba wysilkowa.Wszystkie badania wyszly dobrze procz holtera.Przed tym badaniem biegalem intensywnie.Lekarz kardiolog powiedzial..