Dolegliwości kręgosłupa

Osteofity

Osteofity

.. ...Osteofity mogą być przyczyną dolegliwości bólowych poprzez wywoływanie ucisku na nerwy. Sama ich obecność nie zwalnia jednak lekarza z poszukiwania innych możliwych przyczyn dolegliwości bólowych. Obecność wyrośli kostnych stwierdza się na podstawie badań obrazowych takich jaki zdjęcie..

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...schorzeniami, których objawem są dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia, są choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz dyskopatie. Potencjalnie banalną przyczyną występowania parestezji są zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia i hipomagnezemia - w tym wypadku bardzo istotna..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...wszyscy mamy identyczne dolegliwości - prym wiedzie szalejące serce i, co dziwne, uczucie omdlewania. Wczoraj, u psycholożki: ), dowiedziałam się, że długo trwający stres nie tylko spina mięśnie kręgosłupa i szyi, ale także blokuje tylną część mózgu, która jest odpowiedzialna właśnie za..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 100

.. ...na co zwalić te moje dolegliwości czy na pogodę czy na nowa pracę. W pracy jakos zapominam o nerwicy i w miare funkcjonuję ale w nocy znów spię niespokojnie i rano ledwo oczy otworzę jestem rozdygotana.W klatce non stop cięzar i jakos dziwnie mi sie oddycha. MOoże to z powodu kręgosłupa,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 171

.. ...wcześniej pisał,ze ma jakieś dolegliwości bólowe.Mnie boli całe ciało.Trudno nawet wymienić co najbardziej.Staram się nie zwracać na to uwagi. Poza tym mam chory kręgosłup lędżwiowy i szyjny,z dyskopatią.zwyrodnieniami ,kifozą i naczyniakami i czymś tam jeszcze.Nie naprawię tego,a..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 616

.. ...kręgosłupa! Zawroty głowy, dolegliwości imitujące bóle serca, bóle głowy, osłabniecia! Przez kręgi szyjne przechodzą najważniejsze nerwy i naczynia a ich ucisk to fatalna sprawa. Ale to dla Ciebie dobrze bo nie walczysz z duchami tylko z materią. Nastawi Ci kręgosłup, idź później szybko..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ... Pozdrawiam Podobne dolegliwości + ból za mostkiem zdiagnozowano u mnie jako dolegliwości kręgosłupowe : ) Nie martw się, ale i nie lekceważ : ) Lekarze rodzinni, psychologowei, rehabilitanci przekonują mnie, że ból w klatce piersiowej, lewej strony przeszywajacy do barku i łopatek.Brak..

Czy to jest nerwica sercowa?

.. ...samo,ale ja też mam takie dolegliwości.Mam nerwicę od 5 lat.Zastanawiam się,czy oprócz nerwicy nie mam przypadkiem skrzywienia kręgosłupa?Bo skrzywienie też może powodowac takie bóle.Pozdrawiam. witam! od jakiegoŚ czasu( pól roku ) mam okropne bóle w okolicy serca. takie kłucie,że aż..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 25

.. ...kolei poszczególnych dolegliwości ( układ krążenia, kręgosłup, żołądek etc. ) ale przy takiej kumulacji to chyba jednak wszystko opiera się na nerwicy. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za ciepłe słowa Cześc Aguniu, wczoraj cały dzień pracowałam i nie miałam czasu a wieczorem byłam w..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...koronarograficznym ). Ustąpiły inne dolegliwości takie jak : skrzywienie kręgosłupa, symptomy początkującej prostaty oraz to co było poważnym problemem mojego życia z racji intensywności i skali występowania ( problem 25 lat ) i było widoczne na mojej * powłoce * - łuszczyca, jej..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...nawet bardzo na takie dolegliwości !!! ) Praca siedząca wielogodzinna przy biurku powoduje różne schorzenia od zapadnięcia klatki piersiowej powodując Bóle klatki piersiowej w różnych miejscach od bólu mostka po żebra, i między nimi a także kręgosłupa. Także może powodować silne..

Dodatkowe skurcze - Str. 270

.. ...objawów jest mylone z dolegliwościami pochodzącymi ze strony jamy brzusznej czy kręgosłupa na wyokości międzyłopatkowej, czy sprawy nerwicowe. Znam takie przypadki że osoba była leczoma na serce a miała problem z kręgosłupem. Wspomniane niedotlenienie z ostatniej wypowiedzi - miałem na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 99

.. ...dużo może i Wam pomoże Dolegliwości serca – Zaburzenie w odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa, mogą wpływać na pracę serca. Przez ucisk określonych miejsc na szyi, szczególnie w rozwidleniu dużej tętnicy szyjnej, można spowodować zaburzenia pracy serca – do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 145

.. ...możesz.Pytam,bo tez mam dolegliwości i jedni lekarze byli za operacją,a inni przeciw.Męczę się z tym od kilku lat,ale operacji boję się. Pozdrawiam wszystkich . Do Aga. Aga co ty masz z krękosłupem że musisz mieć operacje bo ja mam tęż poważne skrzywienie kregosłupa i też musiałam mieć..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...czy przyczyną waszych dolegliwości nie jest zapalenie tarczycy - choroba Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i rozbicie psychiczne,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 439

.. ...Marku witaj!! Takie dolegliwości faktycznie mogą być spowodowane jakąś wadą kręgosłupa.Na razie odpuść sobie prace na działce bo po co się męczyć .Poczekaj na wyniki i na decyzję lekarza ,żeby sobie nie narobić większego kłopotu. Pozdrawiam Ciebie serdecznie .pa! Bardzo Wam dziękuję,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 604

.. ...nerwami a jeszcze mieć dolegliwości inne,kiedy organizm szwankuje.Znam ten ból i naprawdę współczuje jej. Mattiago jestem myślami z Tobą.Spróbuj wziąść ze mnie przykład.Nie dość,że te lęki,nerwy to naprawdę poważne dolegliwości ze strony kręgosłupa.Ale nie poddaje się,wiem że mam dzieci..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1187

.. ...kręgosłupa też miewam różne dolegliwości. Kiedyś lekarze próbowali mi wmówić,że zawroty głowy mam od nerwicy,no i okazało się,że od kręgosłupa. Jeszcze raz moc uścisków dla Was Wszystkich. witajcie w ten mrozny dzien u mnie teraz - 13 stopni czasem na sekunde przebija sie sloneczka ale..

Ból kręgosłupa

.. ...badania przy twoich dolegliwościach. Sądzę ,że prześwietlenie kręgosłupa szyjnego. Pozdrawiam cześć. Po zrobieniu badań lekarskich zaleconych przez specjalistów lekarskich ( internista, neurolog i inni ), aby wykluczyć inną chorobę, potem możesz wybrać się do specjalisty zajmującego się..

Dziwny ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...prawdo podobne, że twoje dolegliwości minęły, ale odpowiem, tak chocby dla wiadomości innych : ) Najprawdopodobniej masz jakiś problem z kręgosłupem. Jeśli uprawiałeś sport, narażałeś się na upadki i podnosiłeś ciężary mogło dojśc do wysunięcia dysku lub przesunięcia kręgu, który..

Doppler - na czym polega badanie?

.. ...badaniu.Dodam jeszcze iż wiele dolegliwości pochodzi od kręgosłupa. Pozdrawiam. Witajcie : ) kurrohimenez a wiesz może jaka jest różnica między pogłębieniem lordozy a spłyceniem??? : ) i z chęcią bym się dowiedziała jak wygląda badanie dopllera bo ja niestety 6 miesięcy se poczekam ;/..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...będę pisał już o innych dolegliwościach jak refluks czy zwichrowany kręgosłup bo i tak mnie wyśmiejecie. Każdy ma jakiś problem ... i każdy szuka ratunku, czy to mały czy duży - ale jakiś problem ... pozdrawiam i życzę Wam duużżoo zdrowia ... @Sisimon: Ja jestem po 2 - óch operacjach,..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 75

.. ...mnie tez dopadaja takie dolegliwości z kręgosłupem i wiem co to znaczy trzymaj sie ciepło życzę Ci dużo zdrówka: ) Izabello skarbie czytam co piszesz i zawsze mi jest ciepło na sercu ,ze o mnie jeszcze nie zapomniałaś dziękuje: ) Olusia widze ,ze u Ciebie już całkiem nie żle tak trzymaj:..

Sztywność szyi

.. ...żółciowego.Najlepsi na takie dolegliwości są lekarze z med.chinskiej. Witam. Piszę ponieważ szukam pomocy. Od 5 - ciu lat towarzyszy mi okropny ból pleców, który się nasila w okolicach prawej łopatki tuż przy kręgosłupie. Sama nie wiem skad sie on bierze. moge siedziec pić kawę i..

Ból między żebrami

.. ...kregosłupa bo u mnie takie dolegliwości występują przy zmianach w kręgosłupie. Czy tak czy yak do lekarza należy się zgłosić on zaleci badania w ty m kierunku. ewo czy brałaś może setaloft?? karaku to fakt trzeba do lekarza i już!!!nie czekaj bo może być gorzej: * Witam i bardzo proszę o..

Czy to nerwica? ciągle nie wyspany, nic mi się nie chce

.. ...mózgowych i wszelkie dolegliwości * zwalałam * na to, że chorowałam wcześniej. Moje objawy: - bóle żołądka, o których już pisałam - bóle głowy - bóle kręgosłupa - jestem ciągle poddenerwowana, wręcz nieraz agresywna - bardzo łatwo wyprowadzić mnie z równowagi - kłuje mnie coś w sercu (..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...zmniejszyły się inne dolegliwości też. Przy następnej wizycie u doktora zauważył poprawę, jeśi chodzi o napiecie mięśni. Teraz biorę seretide i singulair 10 na astmę. Po odstawieniu Rudotelu parę dni spokój, od paru dni bóle w części lędźwiowej kręgosłupa po obu stronach i w część..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone - Str. 2

.. ...nie chce mi się tych dolegliwości wymieniać,bo są takie jak każdy ma * Witam, co do dolegliwości, hmm ciśnienie mi się poprawiło, mam już w normie można tak powiedzieć. Ale zawroty nadal mam, robiłem prześwietlenie kręgosłupa, gdyż ćwiczę na siłowni, i lekarz mówił że może od tego mnie..

Węzły chłonne,bół głowy,wada kręgosłupa

.. ...jest przyczyną moich dolegliwości,niestety nie zwrócił uwagi na dość spore węzły chłonne,które występują po lewej stronie szyi i na potylicy...Stąd moje pytanie,Czy możliwe jest,że przyczyną powiększenia węzłów jest wada w budowie dysków?? Bardzo mnie to martwi bo wiadomo,że z węzłami..

Nerwica, depresja, a może problemy z krążeniem, tarczycą?

.. ...dziewczynę meczą różne dolegliwości, zaczęło się od zawrotów głowy, mdłości, bólu głowy, brzucha, zmęczenia, osłabienia, niskiego ciśnienia, senności, w między czasie pojawiały się kłucie w okolicach serca, nadwrażliwość na ciepło, zaburzenia widzenia ( widzenie nierelane? ), bóle..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...Cholesterolu nie badałem. Martwią mnie te dolegliwości, mam nadzieję, że to nie SM. Umówiony jestem na początek z ortopedą, bo być może to sa problemy z kręgosłupem i stąd jakieś objawy neurologiczne...

Drętwienie po lewej stronie klatki piersiowej w okolicy serca

.. ...pompki spowodowały, te dolegliwości.Być może masz jakieś skrzywienie kręgosłupa piersiowego i od tych ćwiczeń coś ci sie przestawiło w kręgosłupie.I stąd drętwienie .Jakbyś prześwetliła kręgosłup szyjny i piersiowy możeby sie okazało co to jest.Moze masaz by ci pomógł.Z tym,że masażysta..

Sztywnienie lewej części ciała

.. ...Cię nie uleczy - te dolegliwości o których piszesz mogą być z różnych przyczyn ( np.kręgosłup... ) myśląc o najgorszym, wpędzisz się w jakąś depresję - pozdrawiam i odwagi ! nie wyobrażam sobie ,że kilka lat można miec dolegliwości i zamiast iść do lekarza by rozwiać wątpliwości..

Dyskopatia - bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn

.. ...ktoś cierpi na podobne dolegliwości bardzo prosze o rade i jakies wskazówki co powinnam robić dalej,może jakas rehabilitacja tu zadne tabletki nie pomoga tylko kinezyterapia i fizykoterapia.niech lekarz 1 kontaktu ci wypisze skierowanie na rehabilitację w miejscu zamieszkania.Idż też do..

Ból w lewej stronie klatki piersowiej, wybrzuszenie

.. ...tygodni cierpię na dziwną dolegliwość. Zaczęło się pod koniec grudnia opasującym bólem biegnącym od lewej strony klatki piersiowej do kręgosłupa ( w okolicy dolnych żeber ). Lekarze początkowo podejrzewali półpaśca ale gdy przez 2 tygodnie ból się nasilał a nie pojawiały się chrosty..

Silny, nagły ból w plecach na wysokości klatki piersiowej

.. ...Ponadto nie mam żadnych dolegliwości. Ból jest ciągły, najsilniejszy ( kłujący ) przy wszelkich ruchach ciała, wdechu, leżeniu. Najwygodniej jest siedzieć lekko pochylonym, wtedy ból jest znośny. Mam 23 lata. Wzięłam tabletki przeciwbólowe ale nic nie pomaga. prześwietlić kręgosłup..

Bóle w kladce piersiowej

.. ...stopniu. Rano gdy wstaje to dolegliwości nie odczuwa wszystko zaczyna się gdzieś dopiero po 2 - 3 godz od wyjścia z łóżka,2 lata temu miałem robione kompletne badania RTG kladki piersiowej prześwietlenie kręgosłupa piersiowego,test wysiłkowy,krem,mocz i na tarczycę ,dodam że w tamtym..

Nerwica? czy zabardzo panikuje

.. ...neurologa, bowiem niektóre dolegliwości, które opisujesz mogą być wywołane uciskiem na nerwy np. w okolicy kręgosłupa. Wydaje mi się,że bardzo panikujesz,chociaż nie należy lekceważyć żądnych oznak nerwicy. Spróbuj sie bardziej wyluzować,podejść do tego z dystansem. Nerwobóle są wynikiem..

BÓL LEWEJ STRONY CIAŁA...

.. ...zeszłym roku z tą samą dolegliwością wylądowałam na pogotowiu ( podejrzewałam zawał... ), gdzie też robiono mi EKG i lekarz pogotowia stwierdził, że to nerwobóle. Teraz już sama nie wiem... Mam 27 lat, jestem szczupła i regularnie uprawiam sport ( fitness ). Będąc dzieckiem miałam..

Pytanie o miligamma

.. ...zastrzyki miligamma na dolegliwości * korzonkowe * ? czy sa bardzo bolesne ? i czy po zawale moge je bezpiecznie brać ? zlecił je mi lekarz ale chciałabym jeszcze zapytać bo mam wątpliwości ( strasznie się po zawale zrobiłam * bojąca * ) Bolą ale potem pośladki .........Brałam je na..

Zawroty głowy , lęk itd

.. ...stanie , czy część tych dolegliwości może być od kręgosłupa szyjnego????? a potem ten strach i reszta to już mój stres i lęki ?? pomózcie : ) może znajdz fizjoterapeute,który zajmuje się terapia manualną,ale musi być to dobry specjalista,a nie pierwszy lepszy. jest w Polsce Polski..