Dolegliwości somatyczne

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...odczuwamy te pozorne dolegliwości. W ten sposób po raz kolejny wprowadzamy w stan niepokoju nasz autonomiczny ( wegetwtywny )układ nerwowy. Wszystkie skumulowane emocje, muszą znaleźć ujście i znajdują - właśnie w postaci naszych ataków, czyli objawów somatycznych, które najczęściej nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 99

.. ...strachu, że cierpimy na dolegliwości somatyczne jest jeszcze ten okropny stres, że siada psychika, no i bingo! Zaczęłam czytać o różnych schorzeniach psychicznych i mam wrażenie, że cierpię na niemal wszystkie, o drażliwość i poirytowanie jest przecież typowe dla schizofrenii, okresy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 723

.. ...ja miałam, uważam że dolegliwości Twoje mają charakter psychiczny, nie somatyczny. Powinny pomóc dobre leki wyciszające, ale one potrzebne są do tego, by poddać się w spokoju psychoterapii, a ta jest nieodzowna, gdyż nerwica to choroba duszy, nie ciała. Bez leków wyciszających z kolei..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 814

.. ...nie zwracać uwago na dolegliwości somatyczne, Pozdraiwam Misia slonko przepraszam was wszystkich ze tak ostatnio zaniedbalam was :( ale bylam u psycholog i juz wiem skad mam te mdlosci i to wszystko co we mnie sie dzieje ,chodzi o to ze mdlosci mam przez to ze jak moj chlopak robil mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...objawia się różnymi dolegliwościami somatycznymi. Jestem tego żywym przykładem. W grudniu 2005 zaczęły się ze mną dziać różne dziwne rzeczy : puls 140 , zawroty głowy, sztywnienie mieśni, napady astmy, niesamowity lęk, zaburzenia widzenia, szum w uszach, agorofobia. Przebyłam wszystkie..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 3

.. ...mam opisywane tutaj dolegliwości somatyczne. Jedyne co moge wszystkim doradzić to zmiana trybu życia, * wyluzowanie się * i nabranie dystansu do siebie i swoich problemów. Najlepszym lekarstwem jest ciężka, monotonna praca fizyczna - wtedy bardzo szybko ustępują u mnie wszelkie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1091

.. ...którym opisałem swoje dolegliwości. Witam wszystkich. Moja wojna zaczęła się na początku tego roku. Bardzo żałuję, że tak późno znalazłem ten wątek w Necie, może uniknął bym stanu do jakiego się doprowadziłem. Mam silną nerwicę lękową z objawami somatycznymi. Najgorsze w tym wszystkim..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...lekarza do lekarza, a jego dolegliwości określane są jako psychosomatyczne. W rzeczywistości ich źródłem może być obniżenie poziomu dwutlenku węgla. * Kamil,masz nerwicę lekową jak byk,przechodziłam podobnie tylko po zastrzyku z peniciliny doszlo do wstrząsu,poniewaz wiedziałam ,że..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 9

.. ...samopoczucie, dołączą się dolegliwości somatyczne, bóle żołądka, nadciśnienie, duszności i silne, zaskakujące, nieadekwatne do sytuacji lęki,KTORE BEDĄ ZEWNETRZNĄ FORMA PRZEŻYWANIA WEWNETRZNYCH NAPIĘĆ. Pojawi się lęk przed wypadkiem, napadem, kompromitacją społeczną, utratą zdrowia, choć..

Otępienie, odrealnienie i inne - bardzo proszę o opinie

.. ...nie tłumaczyło moich dolegliwości. Moja sugestia - poszukaj mądrego psychiatry. Jak najszybciej. Nie czekaj, nie męcz się, ja doskonale rozumiem co czujesz. Jest to ciężka choroba duszy. Co z tego, że Twoje dolegliwości sa czysto psychosomatyczne, skoro uniemożliwiają Ci normalną..