Dołek sercowy

Ból żołądka

Ból żołądka

.. Ból żołądka typowo lokalizuje się w obszarze nadbrzusza, w miejscu zwanym potocznie dołkiem sercowym . Może mieć różne nasilenie, charakter i przyczyny. Ostry, kłujący ból ( jak dźgnięcie nożem ) występujący na czczo, ustępujący po posiłku jest charakterystyczny dla choroby wrzodowej żołądka. Podobne..

Nadżerki żołądka

.. ...nadbrzusza środkowego ( tzw. dołek sercowy ). Pojawienie się bólu jest związane z cyklem i rodzajem posiłków. Zwykle ból jest większy na czczo, gdy gromadzący się w żołądku, kwas solny drażni odsłonięte przez nadżerkę zakończenia nerwowe. Posiłek neutralizuje kwas, dlatego przynosi ulgę...

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...ta chorobę wpadłem w dołek psychiczny. Staram sie o tym się życ normalnie, pracuje, spotykam ze znajomymi...staram sie nie mysleć, dopóki nie daje znac o sobie, a daje znac kazdego dnia. Zdrowy?? - * napisz w jakim jesteś wieku! ja mam pogrubiały i zwłokniały platek zastawki mitralnej a..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 385

.. ...wpadniesz w jeszcze wiekszy dołek .Skoro lekarz Ci je przepisał to bierz według zaleceń. Jezeli chodzi o sprawy sercowe to może wszystko sie jeszce ułoży .Glowa do góry skarbie .Czekam na Ciebie na gg Krysiu waw wiedziałam,że jesteś pielegniarką ale nie wiedziałam cholerka ,że pracujesz..