Dolne ciśnienie

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...ostrym zawale ściany dolnej serca zamknięcie tętnicy zaopatrującej węzeł AV może być przyczyną całkowitego bloku AV i bradykardii. Tylko niektórzy pacjenci wymagają pomocy w postaci czasowej stymulacji, ponieważ ciśnienie krwi utrzymuje się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...łożyska żyły głównej dolnej; w badaniu przedmiotowym czasami stwierdza się tętno paradoksalne; ściszenie lub całkowity brak tonów serca w osłuchiwaniu; spadek ciśnienia tętnicza z bardzo niską amplitudą skurcz/rozkurcz. Odchylenia obserwowane w badaniach dodatkowych. W wyniku tamponady..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...się określenie górne i dolne ciśnienie krwi. Jest to nic innego jak ciśnienie skurczowe ( górne ) i rozkurczowe ( dolne ). RR = 120/80 mmHg - takie oznaczenie stosuje się do zapisania wartości ciśnienia krwi u pacjenta z ciśnieniem 120/80. Skrót RR oznacza Riva - Rocci ( dla uczczenia..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...uciskowych na kończyny dolne lub brzuch; kofeina podnosi ciśnienie tętnicze krwi. Leczenie farmakologiczne hipotonii ortostatycznej. Podstawowym lekiem w terapii hipotonii ortostatycznej jest Cortineff ( jest to fludrokortyzon - glikokortykosteroid mający działanie mineralokortykoidów )...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...mam 90/60, mój rekord dolnego ciśnienia to chyba 48. A to dziwne, bo zazwyczaj tętno mam dobre - standardowe 76 lub podwyższone ciut do 80 - 87, ale to już jak jestem zdenerwowana. Dziś w radiu słuchałam jakiegoś mądrego pana psychiatry, który komunikował, że nie ma żadnego powiązania..

Nadciśnienie a kawa

.. ...w moim przypadku to dolne ciśnienie jest zawsze podwyższone ), czy w takim wypadku można pić kawę, a jak tak to ile filiżanek?? Poprostu zaczęłam się martwić moim ciśnieniem, a bardzo lubię kawę : ) Mysle ,że warto zacząć od modyfikacji stylu zycia , a więc nie tylko ograniczenie kofeiny..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...malo potasu ponizej dolnej granicy normy a przez to mam zaburzenia rytmu serca w postaci tachycardi, dodatkowych skurczy komorowych i nadkomorowych jutro znow ide zbadac krew, jeszcze raz dzieki za odpowiedz pozdrowienia Hmmm... Powodem mogą być niektóre leki przeciwnadciśnieniowe,..

Pomiar ciśnienia

.. ...słuchawka.Przy pomiarze dolnego ciśnienia, w okolicach 95 sygnał ( uderzenie )zanika, albo jest ledwo słyszalny, a po spadku ciśnienia o 2,3 kreski sygnał się wzmacnia i gdzię w okolicach 84 zanika. Jak to zinterpretować? Czy mam ciśnienie 95 czy 84. Za odpowiedź z góry dziękuje. Adam..

Tachycardia i metocard i pramolan

.. ...podniesione tętno i dolne ciśnienie, no.130/103. lekarz internista dał mi leki p.astmie. Gdy mam napad stosuje berotec.Pomaga. Z reguły biore wziewy stale. tez mam tętno wysokie i bóle głowy , sa tez migreny, ale to juz inna sprawa. Idx do lekarza po leki rozkurczowe, bo silniejszy atak..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...sięga niekiedy 190/80 dolne przeważnie prawidłowe )biorę lek pramolan ciśnienie wacha się do 160 ale wystapiły wczoraj dodatkowe skurcze i się utrzymują pozdr Bardzo dziekuje Panu Doktorowi za odpowiedz. przed braniem lekow rano mam ok.125/70.Tak codziennie przed lekami rano nie..

Jakie powinno być ciśnienie?

.. ...180 górnego lub 110 dolnego to już tzw. nadciśnienie ciężkie!!!! nie lekceważ sprawy. Jeśli dopuścisz do wieloletnieniego utrzymywania się takiego nadciśnienia, to może to spowodować nieodwracalne zmiany w Twoich narządach wewnętrznych. Leków przeciwnadciśnieniowych nie należy się bać...

Cztery diagnozy choroby serca w ciągu roku!?

.. ...,hipokineza ścizny bocznej i dolnej EF 30% a jeśli mowa o ciśnieniu to mam minimalnie podniesione .Za to mam ciągle wysoki puls 100/14o Witaj * glenkoro 1 * . sądzę, że twój pierwszy wpis to są diagnozy postawione przez lekarzy.Czytając te diagnozy oraz twoje echo, to jesteś poważnie..

Podwyższone ciśnienie w młodym wieku

.. ...przekracza 127 jednak to dolne mam za duże, bo dochodzi do 94, z tym właśnie boryka siię u mnie ciocia i wujek. W ogóle w całej rodzinie były problemy z krążeniem. Wczoraj właśnie byłam u lekarza, doktorka przepisała mi łagodne leki uspokajające, ale przy okazji poprosiłam ją o..

Ciśnienie 150-190 / 50-70 przy tętnie 50

.. ...ciśnienie wysokie a * dolne * niskie czyż nie? lekarz kardiolog ( jakiś zasłużony starszy pan ordynator ) stwierdził w 5min na prywatnej( czytaj nie mało płatnej ) wizycie że nie widzi żadnych poważnych nieprawidłowości i przepisał leki na nadciśnienie jednak inny lekarz ( nie kardiolog..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ..., EF55% , Hypokineza dolnej ściany , Niedomykalność mitralna+ , Typ napływu restrykcyjny , Prawa komora poszerzona hyperkinetyczna , Niewielkie rozwarstwienie blaszek osierdzia za prawą komorą , RVSP 20mmHg. Czy dna moczanowa która zaatakowała mi nerki w postaci obustronnej kamicy może..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...ilościach uzyskanie dolnego poniżej 95 nie było możliwe. Teraz po operacji stosuję Accupro i Tenox w dawkach minimalnych a moje ciśnienie jest średnio 120/80. Jako że podobno mało jest przypadków przeżycia poszukuję sobie podobnych w celu wymiany poglądów. moja siostra w piatek przeszla..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...podwyzszone moze lekko dolne ,po wizycie u lekarza w dniu 2 styczen zapisane zostaly mi leki TERTENSIF 1 TABLETKA RANO I CAPTOPRIL doraznie w w przypadku podwyzszenia cisnienia,i powiem szcerze ze po zarzyciu captoprilu po powrocieod lekarza byla znaczna poprawa ,natomiast na drugi dzien..

Skoki górnego ciśnienia

.. ...zaniepokoiły wyniki. Ciśnienie dolne jest zazwyczaj w normie, czyli od 80 do 90, puls od 65 do góra 80. Bardzo rzadko zdarzało mi się zaobserwować wyższe wynik. Natomiast górne ciśnienie mam średnio 140, do 160 kilku. Prowadzę w miarę aktywny tryb życia, tj. ćwiczę z obciążeniem ok. 3 -..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...magnez i chyba potas na dolnej granicy, więc kroplówka, lekarka przepisała magnez i powiedziała że to może od tego magnezu te skórcze mam i do domu, po weekendzie wróciłem na interne, bo nie przeszło, i badania ok, oprócz ciśnienia i chyba UKG ( hyperkineza lewej komory, ale podobno to..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...znów skok ciśnienia dolnego czyli rozkurczowego do 110 przy czym skurczowe tylko 130. Czułam niepokój, ból w klatce piersiowej, duszności, problem z mówieniem, bóle mięśni, ogólne osłabienie. Zażyłam 5 mg Bisocardu, o 20 godz ciśnienie w mare normalne, 111/67, tętno - 66. Jestem cała..

Ciśnienie rzędu 180/120

.. ...zafałaszowane. Pytasz, czemu to dolne ciśnienie jest u Ciebie wysokie. Ale górne przecież, też jest wysokie! Z tego co mi wiadomo, to regularnie utrzynujące się ciśnienie górne powyżej 180 lub dolne powyżej 110 to już nadciśnienie tzw. ciężkie. Tak więc nie zaniedbuj sprawy, zrób tak jak..

Nocny wzrost ciśnienia

.. ...jeszcze ciekawiej bo dolne cis,mam 120: - ( ale ja mam serce do smietnika wiec moze stad to cis. Wiem ze te cisnienia daja potworne zmeczenie. Pozdrawiam: - ) A ja radzę lili by wyleczyla sie jak najszybciej z tego stanu zapalnego..... On jest powodem tego nadcisnienia....ogolnie stany..

Wysokie ciśnienie tętnicze i nerwy

.. ...spada poniżej 140 ... dolne utrzymuje sie ( 75 ). Miewam cisnienia optymalne 120/80 , ale to bardzo żadko. Moim głównym probleme są nerwy. Byle błachostka i serce zaczyna mi dudnić i cisnienie wzrasta do 150/80 puls do 90. Może to być delikatna nerwica ... tak mi sie wydaje. W sytuacjach..

Bardzo szybkie tetno

.. ...rozkurczowe czyli to dolne było na granicy normy i chciałem byc w miarę na bieżąco gdyby zaczeło normę przekraczać. Przez pewien okres czasu nawet brałem lek mający nieco to ciśnienie obniżyć gdyż pojawiły się u mnie szumy uszne. Potem doszedłem do tego że lek bardzo silnie działa i w..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...Przeważnie mam podwyższone to dolne ciśnienie140/100 lub 140/110. Jeżeli rozkurczowe regularnie masz w przedziale 100 - 110 to nie jest ono już podwyższone a zdecydowanie wysokie !!! Podwyższone to jest w zakresie 85 - 95. Z pewnością nie można tego zostawić tak samemu sobie. Skoro już..

Wysokie ciśnienie górne niskie dolne

.. ...elektroniczny sprawny ) dolne caly czas mam koło 60 - 70 a górne waha mi się 120 - 160. Byłem u lekarza na krwi nic mi nie wyszło ( kreatyny już w niej nie ma ), nerki też sprawne. Czuje się dobrze. Nie mam pojęcia z kad to się bierze, jeżeli ktoś wie o co może chodzić proszę o pomoc...

Czy to może byc nerwica czy coś innego???

.. ...sie że mam 3 górne i 2 dolne przesunięte czy coś takiego,nastawił mnie ,po 2 tygodniah poprawił nastawienie.i wszelkie lęki ciśnienie odeszło.leki odstawiłem nic nie biore,czuje się znacznie lepiej,ciśnienie 117/75 i puls 63 do 76 ,ale mam czasami jeszcze takie gniecenie,tak jakby ktoś..

Głupia nerwica

.. ...ciśnienie,a szczególnie to dolne - 110 i od tej pory jak biorę te tabletki to myśle ,ze albo one nie uchroni mnie i zaraz mi skoczy ciśnienie,albo mi tak spadnie ze zemdleje.I tak zle i tak nie dobrze.Z innymi rzeczami jakoś sobie radzę bo moja chrzestna mi powiedziała, * dzieciaku to..

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne

.. ...bez żadnej przyczyny dolne ciśnienie miałam powyżej 110,nie pale,nie pije,wszystkie wyniki krwi mam idealne i nie narzekam ze biorę bo nareszcie się normalnie czuje.Ciagle bolała mnie głowa,ciagle szumialo w uszach,wiecznie byłam zmęczona.Odzywiam się baaaardzo zdrowo,soli nie używam..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...150/60 Górne wysokie a dolne niskie. To efekt zastawki uszkodzonej. Teraz po operacji z pomocą leków Bisocard 5mg Tritace 5 mg ciśnienie na poziomoe 123/82 z małymi odchyleniami.Dolne jednak nie spada poniżej 70. CO do komory seca to po 2 miesiącach od operacji na badaniu echa serca nie..

W-f a nadciśnienie

.. ...( pierwszy raz chyba dolne ciśnienie miałem 3 cyfrowe, nie wiem czy ten jej aparat jest jakiś zły czy akurat tak się trafiło ). Dostałem wykład na temat prawidłowej diety itd. Była zdziwiona, że ćwiczę na wf - ie, bo podobno ćwiczenia takich jak stanie na głowie i ogólnie większy wysiłek..

Wszystko o ciśnieniu krwi...

.. ...- górne 125 - 140, a dolne 65 - 80 puls w granicach 58 - 75... podczas sytuacji powiedzmy lekko stresującej bedzie to 150/90 puls 100...interesuje mnie także, czy jesli ciśnienie jest prawidłowe to czy może wystąpić zawał serca? Dziękuje za wszystkie informacje i pozdrawiam... tetno..

Górne ciśnienie w normie, dolne wysokie

.. ...domu i wartość tego dolnego cały czas jest powyżej 90 dochodzi do 100 ( w tym przedziale cały czas. Umówiłem się już na wizytę u kardiologa, ale muszę czekać do lipca ;( Niestety nie stać mnie narazie na wizytę prywatną. Robiłem morfologię, cholesterol, trójglicerydy, kreatynina, eGFR,..

Niskie ciśnienie,złe samopoczucie

.. ...przód - w tył,skręty dolnej części tułowia - kolana złączone,dotykać nogami do podłoża w skęcie w bok,potem usiąść i krążenie ramion w tył - w przód,potem skłony głowy - lewo - prawo,tył - przód,kręcenie głową.Wstać - skłony w przód.Klęk podparty - koci grzbiet.Po takim rozruchu strzelić..

Dolne ciśnienie 49 a puls 111

.. Mierzyłam ciśnienie aparatem jak mają w przychodni. wynik był 134/49 puls 111. ciężko mi się oddychało - krótki oddech i takie dziwne drżenie mięśni. wypiłam małą mocną kawę i po 20 min. wynik był 138/61 puls 105. mam astmę wysiłkową, do tego powiększoną wątrobę /od sterydów/ i 2 tyg, temu robiłam wyniki i..

Nie mam rąk - jak mierzyć ciśnienie sensownie i miarodajnie ?

.. ...górne - od 118 do 136, dolne - od 62 do 71, a tętno od 45 do 54. Co prawda jest to w trakcie brania leków ale zacząłem się zastanawiać czy nie biorę tych leków bez sensu. Oczywiście nie odstawię ich teraz, pomierzę jeszcze ciśnienie w tej pozycji leżącej na udzie i skonsultuję to z..