Dopamina

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. Citalopram to lek antydepresyjny z grupy wybiórczych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Citalopram stosuje się w leczeniu depresji, w zapobieganiu nawrotów zaburzeń depresyjnych oraz w niektórych zaburzeniach lękowych. Citalopram jest dobrze tolerowany, nie wywołuje uzależnienia, dzięki wysokiej..

Sulpiryd

.. ...modyfikacji przewodnictwa dopaminergicznego w mózgu. Sulpiryd wywiera wyjątkowo silne działanie antyautystyczne, przeciwdepresyjne i przeciwpsychotyczne. Jest jednym z leków stosowanych w terapii schizofrenii oraz psychozach, także w zespole alkoholowym. Lek wywiera działanie..

Moklobemid (Mobemid)

.. ...neurotransmiterów takich jak dopamina czy serotonina. Efektem działania moklobemidu jest wzrost stężenia tych substancji w szczelinie synaptycznej i nasilenie ich pobudzającego działania na ośrodkowy układ nerwowy. Lek powinien być stosowany ściśle według wskazań lekarza. Szczególna..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...neurotransmiterów ( noradrenalina, dopamina, GABA, itd ). Fluoksetyna jest metabolizowana w wątrobie do czynnych farmakologicznie substancji. Przenika do mleka karmiącej kobiety, gdzie osiąga stężenie równe 1/4 stężenia we krwi matki - nie należy więc stosować leku w okresie laktacji...

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...się do noradrenaliny i dopaminy, w tym wypadku mechanizm również polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego tych substancji. Wenflataksyna jest wykorzystywana w leczeniu zaburzeń depresyjnych, również z towarzyszącymi zaburzeniami lękowymi. Terapia wymaga kontroli stany psychicznego (..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...neurotransmiterami ( np. dopaminą, GABA, acetylocholiną itd. ) Nieselektywność tych leków wiąże się z licznymi działaniami niepożądanymi. Inhibitory monoaminooksydazy ( inh. MAO - A lub MAO - B ) - to substancję hamujące aktywność enzymów odpowiedzialnych za rozkładanie..

Tiki

.. ...dopaminergicznym w mózgu ( zaburzenia stężenia dopaminy ). Fakt, że tiki mogą występować jako element większego zespołu ( zespół Gilles de la Turette ) sugeruje również genetyczne uwarunkowanie choroby...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 279

.. ...poziom serotoniny i dopaminy w mózgu, obniżając jednocześnie poziom hormonów nadnerczy ( kortyzolu i glikokortykosterydów ), wytwarzanych w nadmiarze w sytuacji stresowej. Dzięki zawartości opioidów endogennych, zmniejsza szkodliwy wpływ stresów na mięsień sercowy, zapobiega arytmii i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 642

.. ...krążyć, wytwarza się dopamina, endorfiny i... po nerwach. Jeśli po milionach badań wiem NA PEWNO, że jestem zdrowa i objawy somatyczne mają podłoże nerwowe, to wiem jak z tym walczyć. Leki biorę do końca września. I zaczynam nowe życie. Już czuję się na to gotowa. Pozdrawiam Was Kochani..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1034

.. ...stymuluja wydzielanie dopaminy wiec gdy rzucasz masz niedobor ale z drugiej strony palenie wywoluje ataki bo rozregulowywuje prace przysadki .jak juz nie palisz to nie pal .fajki wyjadaja magnez i witaminy z organizmu ,czlowiek smierdzi nie ma kondycji i ten trampol rano.ja juz nie pale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1036

.. ...metale ,serotonine i dopamine /moze ci gdzies to zrobia/ ...bierz magnez B6 ,omega 3,persen forte,tonisol,i pij duzo jogurtu naturalnego.odstaw gazowane napoje ,fast foody ,cole kawe , zrob to i pisz co i jak OK petka30 dzięki bardzo nie miałem pojęcia że te metale moga się utrzymywać..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...spudłowane. Dostałem dopaminę i dobutaminę. Przeżyłem wstrząs kardiogenny. Procentowo 90% pacjentów umiera. W 15 min doszedłem do siebie, ale potem czułem się kijowo chyba z pół roku. Od tamtej pory nie straciłem ani razu przytomności i mam się dobrze. Będąc świadomy swej choroby i..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...wymagalam ciaglego wlewu dopaminy w dawkach nerkowych kreatynina 4,4 - przetoczenie 2 jedn mn z powodu pogorszenia parametrow morfologicznych krwi chemoglobina 6gr a ht 21proc . po wszczepieniu stymulatora moj stan zdrowia ulegal systematycznej poprawie wykazywalo to w kolejnych..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 7

.. ...produkcji serotoniny i/lub dopaminy. Ten stan trwa zazwyczaj kilka dni - jeśli chodzi o marihuanę, później organizm powraca do równowagi ale poziom szczęścia ( przy długotrwałym paleniu ) nie jest już tak wysoki jak u osób niepalących, dlatego rzeczy, które kiedyś były przyjemne teraz..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...zwiększone dawki leków, dopamina, adrenalina, insulina, furosemid itd. ponadto wykonano balonikowanie, nie znam się dokładnie ma w nodze jakiś przewód który do tego balonika jest podłączony i wspomaga podobno pracę serca co jakiś czas. Obecnie lepiej oddycha ale od 3 dni stan jest bez..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...czasie podłączyli mu dopaminę i miał bardzo wysoką dawkę.Dzisiaj 24.08.2009 tata wrócił do domu zaczyna ruszac już kończynami lewej strony, prawa doszła mu wcześniej. Także słuchajcie jeżeli lekarze nie dają nawet najmniejszych szans nie przestajcie wierzyc myśmy byli przekonani że tata..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...antagonista receptorów dopaminergicznych D1 i D2. Wywiera także antagonistyczne działanie na receptory cholinergiczne, adrenergiczne a1 , histaminowe i serotoninowe. Ze względu na zrównoważony profil działania i małą toksyczność perazyna jest uważana w Polsce za lek pierwszego rzutu w..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 10

.. ...informację, że podanie dopaminy do mózgu wywoływało zwiększone ziewanie podczas testów przeprowadzanych na zwierzętach. Wellbutrin jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy właśnie, być może w tym leży przyczyna? Czy ktoś z Was brał ten lek lub podobny do niego Zyban? Hej nerwicowcy:..

Amfetamina i wpływ na serce

.. ...+ ) uwalnia głównie dopaminę, oba enancjomery najsłabiej uwalniają serotoninę. Wskutek tego zwiększa się aktywność układu nerwowego i w efekcie pobudzany jest cały organizm. Amfetamina najczęściej przyjmowana jest w formie siarczanu amfetaminy, rzadziej w postaci fosforanu, winianu czy..

Rozległy zawał serca

.. ...głupiej kroplówki z dopaminą i czekaliśmy aż ustanie akcja serca. i ustała. dlaczego nikt jej nie przewiozł na oddział kardio * ?a ja nie wiedziałam jeszcze co się dzieje i nawet nie mogłam interweniować. Dodam ze zawał nie wyszedł nawet w EKG, jedynie markery były duze. tak wygląda..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...badan.czy robiles poziom dopaminy i serotoniny ,a takze acth i inne hormony stresu ,sprawdz ta przysadke jak ona pracuje .a mri albo pet mozgu by sie przydal .skoro masz problem z tolerancja leku to najpierw dobrze sie zdiagnozuj no i testy na alergie pokarmowa wskazane .przy nawet..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...prekursorem dla Adrenaliny, Dopaminy i Noradrenaliny ( niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego ), działa pobudzająco, wzmaga czujność i koncentrację. Dzięki poddaniu jej procesowi estryfikacji, większa ilość może zastać zaabsorbowana w żołądku bez ulegania wpływowi kwaśnego..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 78

.. ...wydziela się duża ilość dopaminy czyli hormonu szczęścia i efekt jest podobny jak po spozyciu kokainy. No to jestem w domu i wiem dlaczego ciągle czytam cos nowego - po prostu mam skłonności do narkotyków he ha ha Czy ktos z was tez tak ma, no Ola ty to wiem, a inne osoby? Hej! Terenia..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...poziom serotoniny i dopaminy we krwi .dostepne na slasku o ile wiem.i tak dla swietgo spokoju choc zwykla tomografie glowy.kij wie moze to jkais maly gruczolak przysadki albo cila migdalowatego teraz to sie szerzy jak stonka w czasach PRLu Narkotyków oraz żadnego koksu na siłowni nie..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...70/0 !!.Podłączyli mu Dopaminę 8ml/h i po prawie 72 godz. jego stan nieco się poprawił. Co o tym sądzicie? Mam 32 lata, od 16 lat kardiomiopatię restrykcyją, przeżyty wstrząs kardiogenny, wszczepiony dwujamowy stymulator serca i z powodu brania leków moczopędnych nabawiłem się dny..

Jakie hormony zbadać przy dolegliwościach sercowych

.. ...punkt w ktorym zrobia ci dopamine i serotonine to zrob i daj namiar bo w krakowie nie robia .a to dobre badanie ...badanie tych hormonow zlecil mi kardilog zeby sprawdzic czy te bicia nie sa powiazane ze zla praca nadnerczy do Michala z kolotaniem serca : Michale, rozumiem Cie doskonale,..

Zatrzymanie akcji serca

.. ...wyglada ogolem zapis RR , dopamina podwyższa cisnienie krwi wiec myśle ze bez tego byloby kolejne zatrzymanie . Gfdyby tata sie obudzil jego serce juz nie bedzie tak silne jak kiedys co do rokowan musisz porozmawiac z lekarzami oni udziela ci odpowiedzi. jakbys chciala pogadac na ten..