Drżenie mięśni

Niedobory magnezu

.. ...zaburzenia rytmu serca, drżenia mięśniowe i osłabienie siły mięśniowej, skurcze. Mogą pojawić się objawy tężyczki, jak w niedoborach jonów wapnia. Możliwe jest także wystąpienie bólu wieńcowego. Przy niedoborach magnezu zaobserwować można również spadek nastroju, depresje lub nadmierną..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...zawroty głowy, dolegliwości żołądkowa - jelitowe, drżenia i bóle mięśni. Nie wolno łączyć tianeptyny z lekami z grupy inhibitorów enzymu MAO. Coaxil to nazwa handlowa preparatu zawierającego tianeptynę...

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...osłabienie i senność, drżenia mięśniowe, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zaburzenia potencji. Objawy te są przejściowe. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu paroksetyny u osób obciążonych chorobami układu sercowo - naczyniowego. W czasie przyjmowania leku nie wolno..

Drżenia

.. Drżenia są odmianą ruchów mimowolnych. Bezpośrednią przyczyną ich wystąpienia są naprzemienne, niepodlegające woli, skurcze mięśni o przeciwstawnej funkcji ( np. zginacze i prostowniki ). Jest to jednak zwykle efekt choroby toczącej się znacznie wyżej - w układzie nerwowym człowieka. Drżenia mogą mieć..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...niepokój i zawroty głowy, drżenia mięśni, suchość w jamie ustnej. Terapia musi być prowadzona ściśle według zaleceń lekarza, szczególnie jeśli chodzi o inne, przyjmowane w tym samym czasie, leki. Preparaty zawierające fluoksetynę dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Andepin,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 573

.. ...choroby: - drżenie rąk - drżenie mięśni - bóle i kołatanie serca - napady przyspieszonego bicia serca - ataki duszności - ucisk, * klucha * w gardle - płaczliwość, rozbicie psychiczne - napady paniki, lęku o życie - uczucie bycia poza swoim ciałem, stania * obok * * - dziwne uczucie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 705

.. ...trzy receptory - stąd drżenia, kołatanie serca, przyspieszone tętno, poczucie umierania , ucisk w gardle, sztywnienie mięśni - magnez zostaje wydalony z organizmu i jego deficyt w tkankach się pogłębia. To jest niewykrywalne w badaniach laboratoryjnych, dlatego nie mogąc znaleźć..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 719

.. ...kołatanie serca, duszność, drżenie mięśni, bezsenność. udałam się do lekarza pierwszego kontaktu i przepisał mi bioxetin wziełam jedną tabletkę niedawno no i zobaczymy co dalej będzie . lekarze mówią że to taki okres jest depresyjny i osoby mało odporne łapią szybką tą dolegliwość. Do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 747

.. ...wysychanie śluzówki, drżenie mięśni, febra jakbym siedziała w zimnej wodzie,zaczerwienienie twarzy i dekoltu. Ataki powtarzają się ciągle w mniejszym lub większym nasileniu, najczęściej w nocy i trwają do kilku godzin. w dzień rzadziej. Czasami muszę jechać na pogotowie lub wezwać..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...kurcze lub oporczywe drżenia. Podejrzewam że ma to swoje przełożenie także u nerwicowców którzy przecież mięsni uzywaja aż do granic wytrzymałości spinając mięśnie karku, brzucha, pleców itd. Do tego dochodzi zwiększone zuzycie przez mięśnie gładkie ( wszystkie ) i oczywiście na normalną..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 21

.. ...magnez który pomaga na te drżenia mięśni i kołatania,ale czasem i to nie pomaga.Dla mnie też pomaga wiara w Boga,modlitwa która daje ukojenie.Tylko dzięki temu trwam w tym wszystkim,chociaż jest bardzo ciężko.Pozdrawiam Cie i innych,miejcie nadzieje na poprawe,wierzę w to mocno i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 117

.. ...ktos rozumie:( Odnośnie drżenia rąk nóg etc. miałem to na początku nerwicy. Ja jak zwykle musiałem się o wszystko wypytać lekarze ; ) już tak mam i muszę wiedzieć jak i dla czego. Ogólnie chodzi o to, że twoim mięśniom brakuje tlenu i wpadają w drgawki... Poprzez zdenerwowanie i szybką..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 137

.. ...objawy: - drżenie rąk - drżenie mięśni: szyi, rąk i nóg przy zginaniu - bóle stawów ( nadgarstki, stawy szczękowe ) - bóle z tyłu głowy, w okolicy karku i wzdłuż kręgosłupa - oblewanie się potami - uczucie zimna - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatanie serca - uderzenia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 232

.. ...rana ściska w gardle, drżenie mięśni i mdłości. Da się wytrzymać i kiedyś było gorzej ale cholera mnie strzela że w weekend nic, super samopoczucie a jak tylko poniedziałek to juz sie zaczyna. Miłego dnia., Anzel - no niestety, ale to jest w naszych glowach i trzeba koniecznie pracowac..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...fizyczne: bóle głowy, drżenie ciała, skurcze mięśni itd., które nie są związane z żadną chorobą cielesną. Zjawiska takie towarzyszą szczególnie przełomowym okresom lub sytuacjom w życiu człowieka. Mogą to być okresy związane z rozwojem biologicznym, np. dojrzewaniem czy pokwitaniem, ale..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 259

.. ...omdlenia - bez omdlenia, drżenie rąk, powieki, mięśni, utrata pewności siebie, tracenie oddechu w nocy, bóle serca, itp. Przez prawie tydzień nie mogłem podnieść się z łóżka, co ciekawe przypominały mi się mimo woli zdarzenia z dzieciństwa, czasami jakieś negatywne zdarzenia z pracy...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 283

.. ...na walenie serca, na drżenie mięśni, na głupie myśli nawet, dlatego nie możemy funkcjonować normalnie, brak nam sił nawet na chodzenie! No ok niby znam przyczynę, wiem co od czego, ale to nie chce przejść! Objawy somatyczne są na tyle silne u mnie że chyba nie obędzie się bez leczenia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 289

.. ...gorzej, dostałem dziwnego drżenia pojedynczych mięśni, np. jeden palec sam nagle zaczął się ruszać, i to przechodziło w różne części ciała i trwało bez przerwy, chyba że wypiłem mocną herbatę i na ok 1 godzinę przechodziło.Zaczęły mi również słabnąć mięśnie, tak że nie mogłem pisać w..

Nerwica - artykuł

.. ...fizyczne: ból głowy, drżenie rąk, nadmierną potliwość, nagłe skurcze mięśni, bóle żołądka, problemy ze snem. Takie objawy towarzyszą każdemu w ważnych sytuacjach życiowych: ślub, rozwód, pojawienie się w rodzinie dziecka, utrat bliskiej osoby. Takie objawy mogą też towarzyszyć okresowi..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać

.. Czesc. Pisze do Was z pewnym problemem. Otoz ostatnio jak sie klade spac, tj szczegolnie wieczorem odczuwam najpierw mrowienie w ciele, a potem drgania. To nie takie typowe drgawki np z zimna jak wystepuja, ale drganie jakby czegos wewnatrz...trzesa mi sie wtedy rece, brzuch, etc. Strasznie sie tego boje,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 2

.. ...tym incydencie miałam drżenie ciała ,dziwnie sie czułam . cisnienie skakało więc cisnieniomierz wykazywał jakis błąd, ze trzy razy probowali mi zrobić ekg serca i tez wyskakiwał błąd. Czułam się jak bym miała za chwilę znowu paśc,Dodatkowo było mi tak gorąco jakbym w głowie miała ze 100..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 4

.. ...podskakiwania nogi itp drżenia ciała też przechodzą szlag by to trafił wszystko niedamy się buziaki a tak apropo w trujmieście jest bardzo ciepło i szum morza tobie szepce pozdrawiam U mnie jest tak , że czasami widać jak podskakują mi mięśnie w nogach przeważnie , ale martwię się tymi..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...mi sie nogi i mam te drżenia ciała ale mam nadzieje że będzie tego coraz mniej.Do Gazeciarza,myślę że musisz się udać do specjalisty bo sama sobie nie poradzisz,a możesz sie tylko wpędzić w gorszy stan,polecam wizytę u lekarza,może coś wypisze na uspokojenie nerwów ze mną też było..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...tarczycy: - drżenie rąk - drżenie mięśni - nadmierna potliwość - uderzenia gorąca do głowy - bóle i kołatania serca - ucisk, * klucha * w gardle - napady duszności - nudności, brak apetytu - bóle karku - bóle stawów - płaczliwość, rozbicie psychiczne - depersonalizacja ( uczucie bycia..

Nadciśnienie i drżenie lewej strony ciała

.. ...południu,przeważnie jak siedzę ,to mam drżenie lewej strony ciała.Drży wtedy lewa strona serca,brzucha oraz lewa noga do kolana,to jest uczucie jakby pusowało w żyłach lub mięśniach,a jak siedzię spokojnie,to ustępuje,a jak się poruszę lub przejdę po mieszkaniu i usiąde,to znawu zaczyna..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 5

.. ...wszystkie odczucia takie jak drżenie mięśni, ciśnienie rozsadzajace głowę, różne bóle minęły było to spowodowane stanami lekowymi ją sie bałem że mnie zamkną potem dalej to się rozwinęło a że paliłem i przestałem w takiej sytuacji ryzyko wyklucia się psychozy, nerwicy lub innych tego..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...Jego brak objawia się drżeniem rąk, nerwowością, kołataniem serca, skurczami mięśni. Dlatego jeśli jesteś zagorzałym amatorem kawy, koniecznie łykaj preparaty zawierające magnez. Zalety i wady picia kawy : + pobudza układ nerwowy + przyśpiesza proces myślenia + usuwa zmęczenie psychiczne..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 9

.. ...przyczyną silnej nerwicy a drżenie mięśni było spowodowane bardzo dużym niedoborem minerałów ponieważ przy robakach następuje zaburzenia wchłaniania.... spróbuj . Tylko nie poprzestaj na jednym badaniu wiem że lekarz zlecił kilkakrotne badania bo uparcie wierzył że to właśnie to Arku ja..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...słabość, objawy żołądkowe, drżenie mięśni, nerwowość etc.. poszukaj w net co to jest insulinoodporność, nietolerancja glukozy podstawowe badanie cukru we krwi tego nie wykaże, trzeba zrobić test z obciążeniem glukozą. Podstawowe badanie wykaże tylko czy jesteś zdrowy czy masz już..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...choroby: - drżenie rąk - drżenie mięśni: szyi, rąk i nóg przy zginaniu - ataki przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatania serca - ucisk i duszenie w gardle - oblewanie się potami - płaczliwość - ataki paniki, lęku o życie - uczucie bycia poza swoim ciałem, stania * obok * -..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 13

.. ...z sercem, duszności, drżenia rąk i mięśni, bóle stawów, nadmierne chudnięcie lub tycie, wypadanie i siwienie włosów, ciągłe zmęczenie i senność lub przeciwnie - nadpobudliwość, drażliwość, huśtawki nastrojów, ataki paniki i lęku o życie itd. Objawy są często mylone z depresją lub..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...choroby: - drżenie rąk - drżenie mięśni przy zginaniu kończyn - bóle i kołatanie serca - ataki przyspieszonego bicia serca - napady duszności - ucisk w gardle - płaczliwość, rozbicie psychiczne - ataki paniki i lęku o życie - dziwne uczucie patrzenia na świat jakby przez szybę -..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 8

.. ...zaburzenia rytmu serca, drżenia mięśni, objawy neurologiczne i wiele innych. Zazwyczaj rutynowo oznacza się stężenie sodu ( Na+ ) i potasu ( K+ ) w surowicy, choć badania mogą być poszerzone w zależności od zgłaszanych przez pacjenta objawów np. o pomiar poziomu wapnia ( Ca 2+ ) czy..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 9

.. ...tak jak Wy drętwienie, drżenie mięśni, silne bóle i zawroty głowy. ... tylko, że mam 16 lat, żadnych problemów, dobrze radzę sobie ze stresem. Czy może to być spowodowane dietą wegetariańską ( od4 lat )? Czy może zbyt szybkim trybem życia? Codziennie kończę zajęcia po 19 ( tańce, basen,..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...Hashimoto. Jej główne objawy: drżenie rąk i mięśni, uderzenia gorąca do głowy, oblewanie się potami, kołatania serca, napady paniki i lęku o życie, bóle karku i kręgosłupa, płaczliwość i rozbicie psychiczne, zaburzenia widzenia, napady duszności, ucisk w gardle, uczucie * bycia * poza..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...lat mam podobne objawy drżenie mięśni, skoki ciśnienia od 9060 do 150110, robi mi się słabo mam zawroty głowy, płytki oddech i przy tym kaszel boli mnie pod prawą łopatką, wyniki z krwi w normie leczą mnie na astmę sle to nie pomaga , pomóżcie Do Oli M - mam podone objawy od kilku dni...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 322

.. ...w klatce piersiowej, drżenia mięśni, nerwobóle, itd., to w zasadzie moja codzienność ). Ale chyba nie po to piszę. Odezwałam się głównie dlatego, że generalnie poczułam się tu u Was jak * wśród swoich * , a przy tym nie do końca rozumiana przez swoje najbliższe, a co dopiero dalsze,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 477

.. ...,ściśnięty żołądek, drżenie mięśni , zawroty głowy , dziwne uczucie jakby koło serca i te dziwne myśli że zaraz umrę ,a płacz na końcu nosa. Obecnie jestem w trakcie badań serca 1 lipca miałam holter ,a w tą sobotę echo - wizyta u kardiologa dopiero 15 chyba zwariuję do tej pory .Od..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 521

.. ...występować zawroty głowy i drżenie mięśni ,stąd pewnie u Ciebie te miękkie nogi. Bierzesz leki 2 miesiące więc już powinien Twój organizm je zaakceptować .Jeżeli w najbliższym czasie nie zauważysz poprawy proponuję Ci abyś powiedziała o ty swojemu lekarzowi. Tego typu leki ciężko..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1126

.. ...nerwicy moje objawy to drżenie ciała całyyyy czas bez przerwy., przy wysiłku sie nasila, co chwile skurcze mięśni , jak zrobie jakis gwałtowny ruch to robi sie takie nieprzyjemne ciśnienie w głowie ale po chwili przechodzi, po imprezie jestem nie do życia, częste bóle głowy , skroni,..

Czy EKG jest prawidłowe?

.. ...występować mogą chyba tzw. drżenia mięśniowe ( dokładnie nie wiem. Tak mówiła mi osoba robiąca mi to badanie ) to jest link do mojego EKG http://www.voila.pl/453/f4xji/index.php?get=1&f=1 są jakieś dane nie wiem czy się przydadzą do tego EKG mojego powyżej: HR: 72 [1/min] RR: 831..

Zioła, które mnie wyleczyły z nerwicy - Str. 5

.. ...tzw. * szarpnięcia * , drżenie mięśni, rąk, uczucie omdlewania. Czasem mam wrażenie, że nie zrobię już ani jednego kroku dalej, tak jak bym miała nogi z waty.Proszę o odpowiedź na mail : radlewskaj@op.pl majkak55 ziola podalem 1 strone wczesniej ,ja lekarzem nie jestem i gwarancji nie..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...choroby: drżenie rąk, drżenie mięśni przy zginaniu kończyn, bóle i kołatania serca, ataki przyspieszonego bicia serca, napady duszności, ucisk w gardle, płaczliwość, ataki paniki i lęku o życie, rozbicie psychiczne, dziwne uczucie bycia poza swoim ciałem, zaburzenia widzenia, zawroty..

Lexapro - Str. 9

.. ...miesiąc, to okresowe drżenia mięśni - rąk, szczęki, nóg... Teraz biorę szósty tydzień i też jest już OK. Uzależnienie? Chyba nie, skoro po pól roku odstawiłam bez żadnego bólu ( 4 miesiące brałam po całej tabletce 10 mg, dwa następne miesiące po pół ). Libido...? Nie spadło...: ) Cześć..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...Hashimoto. Główne objawy: drżenie rąk i mięśni, bóle stawów, kołatania serca, ataki duszności, uderzenia gorąca do głowy, bóle karku, napady paniki i lęku o życie, płaczliwość i rozbicie psychiczne, ucisk i * klucha * w gardle, nudności, pieczenie skóry, zaburzenia widzenia, uczucie *..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...kobiece, wieku starczego, drżenia mięśni, konwulsje, dna, zwyrodnienia stawów, osłabienia wzroku i słuchu, arytmia serca, kamica nerkowa, hemoroidy, niedoczynność gruczołów wydzielania wewnętrznego, bezsenność, biegunki, SM. witaj nutka Masz ty rację magnez to siła, ale nie możesz..

Nadciśnienie w młodym wieku 18 lat

.. ...tygodznie później dostałem drżenia mięśni, np. warg i zawrotów głowy, to rodzinny powiedział mi że to pewnie z nerwów, i dał do laryngola. a on do neurola, a ten mnie wyśmiał i dał hydroksyzyne, ale nie przeszło, wiec do szpitala na neurologie, ale neurolog mnie zbadał i zrobił TK głowy,..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...i chorobach płuc. * Drżenie rąk Bardzo krępujące. Budzi podejrzenia o nadużywanie alkoholu. Kiedy trudno utrzymać w ręku łyżkę, włożyć klucz do zamka, napisać coś czytelnie, chory szuka pomocy u neurologa, obawiając się choroby Parkinsona. * Osłabienie mięśni, najczęściej nóg Ciężko..

Osłabienie, szybkie męczenie mięśni

.. ...bardzo szybkie męczenie i drżenia mięśni ( przy wysiłku nawet najmniejszym, zaczynają mi drętwieć kończyny i szybko pojawia się silny ból w mięśniach ). Mam 24 lata, pracuję na nocną zmianę ( praca siedząca, ciągle przed komputerem, litry kawy ), ćwiczę od dawna ( basen, siłownia, biegi..

Poszukuję osób chorych na okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...tak.Osłabienie mięśni, drżenia mięśniowe, drętwienia kończyn. w okresie dzieciństwa kilka podobnych epizodów.Nikt u mnie w rodzinie nie choruje i nie chorował.Nie mam żadnego orzeczenia.Miałam już kilka poważniejszych ataków z porażeniem kończyn i całego ciała., ale częściej przebiega to..

Mięśnie rąk i nóg dziwnie mi drgają

.. ...środka...Zauważyłam, że nad drżeniami w ogóle nie mogę zapanować:( im więcej się staram to zatrzymać, tym bardziej drżenie się pogłębia. A uczucie gorąca trzyma się dzień lub dwa ( więcej nie ) i mija - aby za jakiś czas wrócić znowu! Nie wiem co to jest, ale coraz częściej mi się to..

Nerwica, jak sobie z nią poradzić?

.. ...pojawiać się ciągłe drżenia nóg, ból głowy, karku pleców, ciągłe napięcia mięśni, zawroty głowy, jakbym na sekundę traciła równowagę, uczucie jakby stawało mi serce by zacząć bić dalej, nawet uczucie sztywności na twarzy w okolicach nosa. I oczywiście lęk. Lęk przed śmiercią, chorobą,..

Nerwica, serce, stany lękowe

.. ...wzięło, a mianowicie drżenie mięśni. Takie chcilowe skórcze i drgania ( po 5/6 sekundy ) pojawiające się kilka razy na dzień. Czy to może mieć związek z powyższymi objawami - czy jest to raczej coś zupełnei innego. Objawy nasilają się gdy jestem zdenerwowany. Najczęściej drżą mi łydki,..

Wyniki badań krwi i moczu

.. ...mięśniami, odczuwam kłucie, drżenie, ogólnie mięśnie są bardzo napięte. Poza tym czuję się senny i zmęczony. Dziś dostałem wyniki badań krwi i moczu, jeśli ktoś się na tym zna to niech napisze czy coś z nich wynika? Będę bardzo wdzięczny. Morfologia HCT - 49.8 RBC - 6.11 HGB - 18.6 WBC -..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. ...drżenie mięśni, uczucie słabości, ostatnio nawet na zajęciach gimnastycznych, gdzie wysiłek nie jest duży. Proszę po pomoc w diagnozie. Climber. a angiografia naczyń mózgowych? OCT tylnego odcinka oka?..

Mrowienie

.. ...takiego mrowienia - drżenia w nogach, tak jakby bicie serca w całym ciele. Tętno mam spokojne w okolicach 70/min, ciśnienie też zazwyczaj 115/75...Kiedy ćwiczę, stoję, chodzę to w ogóle tego nie czuję, dopiero nieraz kiedy leżę..nie czuje lęków, wyniki krwi mam idealne, serce także..

Nerwica, ból mięśni, drżenia

.. ...Witam, czy ktoś z was ma drżenia mięśni oraz bolesne kłócia, skórcze mięśni rąk i nóg, czy to swardnienie rozsiane boczne. Mam 26 lat i chyba to za młody wiek na takie schorzenie. Witaj, z tego co słyszałam i czytałam stwardnienie rozsiane może być rozpoznane również w młodym wieku, ale..

Skurcze mięśni

.. ...Zauważyłam również lekkie drżenie rąk oraz nieprzyjemne kłucie w sercu. Proszę, jeśli ktokolwiek wie, czego to mogą być objawy oraz do jakiego specjalisty się udać, będę wdzięczna na pomoc... Dziękuję. Moim zdaniem powinny wystarczyć wizyty u internisty i neurologa. Internista wypowie..

Drżenie mięśni

.. ...nieustający problem z drżeniem mięśni, nie cały czas ale najczęściej pojawia się po wysiłku, często podczas stosunku dostaję strasznych drżeń nóg. Nie mam pomysłu skąd to się bierze. Magnez mam w normie. Ponadto nie mogę chodzić na siłownię bo po delikatnym wysiłku mam zawroty głowy,..

Dolne ciśnienie 49 a puls 111

.. ...oddech i takie dziwne drżenie mięśni. wypiłam małą mocną kawę i po 20 min. wynik był 138/61 puls 105. mam astmę wysiłkową, do tego powiększoną wątrobę /od sterydów/ i 2 tyg, temu robiłam wyniki i mam 8,5 % hemoglobiny, żelazo w normie. od pół roku ciężko mi chodzić - w trakcie chodzenia..