Duszność w spoczynku

Niewydolność serca

.. ...charakterystyczna jest duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) pojawiająca się w czasie wysiłku, a w bardziej zaawansowanej postaci również w spoczynku i podczas snu. U pacjentów z niewydolnością serca mogą występować obrzęki nóg ( zwykle zlokalizowane są w okolicy kostek i goleni )..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...występowania ( % ) Czynniki Duszność 80 zaburzenia funkcji rozkurczowej Dławica 60 zmniejszona rezerwa wieńcowa, choroba drobnych naczyń Niepełna utrata przytomności 50 nawet w spoczynku Szybkie narastanie tętna na tętnicy szyjnej 90 - Ton lewego przedsionka 50 - Szmer wyrzutu lewej..

Frakcja wyrzutowa

.. ...stopniu chory odczuwa duszność w spoczynku i nie jest w stanie wykonywać prostych czynności ( np. uczesać się, zagotować wodę na herbatę, wszytko jest za bardzo męczące ). Farmakologiczne leczenie przewlekłej niewydolności serca polega na podawaniu leków z grupy beta blokerów, ACE..

Echo serca - Str. 24

.. ...powoduje objawy. Mam dużą duszność wysiłkową, czasem spoczynkową, obrzęki kostek dość znaczne i nycturie. W miare możliwości proszę o wyjaśnienie. Pani Izo Mam 21 lat w 2003 roku wszczepiono mi układ stymulujący z powodu omdleń wazowagalnych kardiodepresyjnych z asystolią. Niestety..

Echo serca - Str. 31

.. ...uczucie subiektywnej dusznosci zarowno w czasie wysilku, jak i w spoczynku, ponadto lodowate dlonie, stopy ).Bardzo prosze o interpretacje wynikow echo: Platki zastawki mitralnej wiotkie i wydluzone.Wypadanie PPM. IM+++ekscentryczna o polu pow. 4 cm, lewa kom. skurcz 34mm,rozkurcz 47.EF..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...pozniej spokuj i dziwne dusznosci przy tym podobnos mam jakies lek napadowy ale nie wiem czy to to samo co czestoskurcz. Podobnos serce mam zdrowe ale wpadam juz wpanike co dzien mi nie dobrze sie robi a puls non stop 90 - 100 na minute w spoczynku.Jak sie wystrasze czegos to mam takie..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...badaniu holterem ), duszność podczas spoczynku podczas wysiłku rzadko ale zdarza się kiedyś nawet podczas jedzenia, bóle w klatce piersiowej przeczytałem że to mogą być bóle dławicowe, utrata wzroku nie całkowita ale widzę tak jak bym otworzył oczy pod wodą, drgawki pod lewą łopatką oraz..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...zle sie czuje,odczuwam dusznosc,tetno w spoczynku wynosi 110,a cisnienie skacze ze 110/74 do 133/95,dodam ze od zawsze mialam niskie cisnienie,dlatego bardzo sie niepokoję,serce wali po przejsciu z pokoju do kuchni,odczuwam dyskomfort w klatce piersiowej lecz bez zadnego bólu,prosze o..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...skarzą sie poczatkowo na dusznośc wysiłkową, a następnie na spoczynkową i napadową dusznośc nocną. Częstym objawem sa kołatania serca lub skurcze dodatkowe. Groźnym powikłaniem wady jest migotanie przedsionków. Niedomykalnośc mitralna często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40%..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...zaczelo sie od atakow dusznosci, bolow klatki piersiowej, w nieoczekiwanej sytuacji , w spoczynku nagle dusznosci... balam sie o serce i zaczelo sie bledne kolo... zostalam przebadana przez kardiologa w uk, przebadana w Polsce - zabralo mni pogotowie bo zaslablam i w szpitalu 8 dni mnie..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...skarzą sie poczatkowo na dusznośc wysiłkową, a następnie na spoczynkową i napadową dusznośc nocną. Częstym objawem sa kołatania serca lub skurcze dodatkowe. Groźnym powikłaniem wady jest migotanie przedsionków. Niedomykalnośc mitralna często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40%..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...myslalybyscie o zawalach, dusznościach, utracie przytomnosci itd - ja tak mam i nie umie w sobie tego przelamac a wiem ze wysilek w naszej chorobie moze przyniesc tylko same dobre rzeczy przede wszystkim obnizy spoczynkowa wartosc pulsu!! Pytam bo wczoraj byłąm na stepie przez 1,5 h a po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 105

.. ...przeczytałam o jakichś tem dusznosciach spoczynkowych, miałam tak dzień w dzień. Potem postanowiłam, że wezmę się w garść. Jak narazie jest lepiej. Trzymam za Ciebie kciuki!Psycholog napewno Ci pomoże, opowiedz mu o tym wszystkim, mocno BARDZO za Ciebie trzymam! Dziekuje Iza, tylko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 119

.. ...razu zrobiło mi się duszno, wytrzymałam jednak i wyszło wszystko ok. Nie wiem, czy im wierzyć, bo na jednej z kartek EKG jest tak dziwnie, inaczej niż na innych poza tym teraz znowu mi jest duszno ://////////////...... Ale skoro EKg w spoczynku i wysiłkowe dobre.... Wojtek ja mam..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...wysiłku: - bardzo duża duszność - kaszel - mrowienie dłoni - trzęsące się dłonie - * powrót do siebie * trwa ok.30min 3.Bez wysiłku, w stanie spoczynku: - częste duszności - bóle narządów układu pokarmowego, szczególnie z prawej strony pod żebrami Oprócz tego: mam zazwyczaj niskie..

Dziwne akcje serca przy nadciśnieniu tętniczym

.. ...serca odczuwam ciagle dusznosci i ukłucia szczegolnie podczas spoczynku ehhhh za tydzien mam badania u kardiologa i strasznie sie martwie czy to nie jest jakas choroba wiencowa albo wada..chociaz na poczatku mialem robione echo serca i echo wysilkowe wszystko bylo w pozadku jezeli ktos..

Co mi dolega? Może ktoś ma takie objawy?

.. ...szybko bić, dostaję duszności, straszny ból w klatce piersiowej w okolicy mostka, zawroty. Czuję kołatanie serca, przeskakiwanie nawet przy długotrwałym spoczynku. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim i bardzo dużo odpoczywam, pomimo tego jestem bardzo zmęczona. Poszłam do lekarza..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...stopniu chory odczuwa duszność w spoczynku i nie jest w stanie wykonywać prostych czynności ( np. uczesać się, zagotować wodę na herbatę, wszytko jest za bardzo męczące ). Farmakologiczne leczenie przewlekłej niewydolności serca polega na podawaniu leków z grupy beta blokerów, ACE..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...rzekomonerwicowe, w tym duszność spoczynkową i ataki hiperwentylacji. Przyczyną zaburzeń gospodarki wapniowej są najprawdopodobniej problemy z przytarczycami. Oznacz sobie poziom PTH w surowicy krwi, dalej wapń całkowity+wapń zjonizowany, zrób też gazometrię krwi, no i udaj sie do..

Zadyszka u męzczyzn po zawale

.. ...ta zadyszka to jest dusznosc wysilkowa/spoczynkowa i nie jest to zbyt dobry objaw. Swiadczy bodajze o niewydolnosci serca :] Jakie sa wyniki badania echo u Twojego taty? Pozdrawiam : ). LVd - 72 LA - 49 Ao - 29 RV - 28 IVS - 07 LVPW - 11 EF - 36% kurczowość - akineza ściany przedniej i..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy? - Str. 4

.. ...jakiegos czasu mam poranne dusznosci nie wiem czy to astma czy sa one zwiazane z nerwica :( przeszkadza mi rowniez szybkie bicie serca i mam wrazenie ze moze mam chore serce bo moj puls w spoczynku siega ok. 115 a wstanie z łozka powoduje wieksze zwiekszenie pulsu boje sie brac tabletek..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. ...kwiecień 2009 ) uczucie duszności w stanie spoczynku. Od kwietnia do grudnia 2009 nie zanotowano. Obecnie: Podczas marszu na wysokości 4500 m puls skacze nawet do 190, pojawiają się zaburzenia wzroku, znaczne powiększenie się obrzęku pod oczami. Puls skacze nawet na podczas zejścia,..