Duszność wysiłkowa

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...pojawić się: bóle w klatce piersiowej, uczucie duszności; zawroty głowy. Jeżeli podczas badania poczujesz ból w klatce, brak sił, uczucie duszności od razu poinformuj o tym lekarza przeprowadzającego test...

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...być spowodowany przez duszność, wzmożone napięcie mięśniowe wywołane kaszlem lub przez pneumothorax. Ból w klatce piersiowej obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas wdechu. Często daje się wysłuchać szmer tarcia..

Sarkoidoza

.. ...brak apetytu, często duszność wysiłkową ( zajęcie płuc ). Uwagę lekarza powinny zwrócić powtarzające się epizody wysokiej temperatury ( nawet do 40 st. ) występujące pozornie bez uchwytnej przyczyny. Reszta objawów zależy od zaatakowanego układu. W przypadku układu sercowo - naczyniowego..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem niedomykalności mitralnej jest..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...dominującym objawem jest duszność wysiłkowa, z czasem dołączają się objawy i powikłania prawokomorowej niewydolności serca ( obrzęki kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze ). Obecne też są oczywiście objawy choroby podstawowej. Leczenie nadciśnienia płucnego...

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...dla chorego to zwykle duszność i spadek wydolności wysiłkowej. Z czasem pojawiają się zaburzenia rytmu serca, bardzo często migotanie przedsionków. Kardiomiopatia restrykcyjna może występować bez uchwytnej przyczyny, jest jednak bardzo rzadka ( postać idiomatyczna ). Kardiomiopatia..

Echo serca - Str. 18

.. ...przepływu płucnego, dusznośc wysiłkowa, kołatanie serca, zwłaszcza wszystkie odmiany przedsionkowych zaburzeń rytmu wystąpienie migotania przedsionków i niewydolności krążenia Infekcyjne zapalenie wsierdzia nie stanowi zagrożenia w czystym ubytku międzyprzedsionkowym, jeśli nie..

Echo serca - Str. 24

.. ...powoduje objawy. Mam dużą duszność wysiłkową, czasem spoczynkową, obrzęki kostek dość znaczne i nycturie. W miare możliwości proszę o wyjaśnienie. Pani Izo Mam 21 lat w 2003 roku wszczepiono mi układ stymulujący z powodu omdleń wazowagalnych kardiodepresyjnych z asystolią. Niestety..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 814

.. .../min, kiedy robi mi sie duszno juz po niewielkim wysiłku bo mam do tego jescze astmę wysiłkową a na dodatek lekam sie sama wyjść z domu a mój mąż nie może w kółko przychodzic do domu każdego dnia zeby mnie wyprowadzić na spacer jak psa. Więc prosze napisz jakie masz metody bo ja nie mam..

CK-MB

.. ...Odczuwam niesamowite dusznosci i osłabienie ale podobno to zagięcie nie moze dawac takich objawów !! Mam mieć robione badanie metodą holtera a potem EKG wysiłkowe!! ale czuje sie fatalnie !! Myślałam juz ze to nerwica ale ten wynik CK - MB chyba przy nerwicy wychodzi poprawny!! Dostaje..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...zaczerwienieniem twarzy i uczuciem duszności ( podczas ciężkiego treningu ), czasami występował on w postaci kłucia po lewej stronie ( przed snem ). Udałem się do lekarza – on skierował mnie do kardiologa, a ten na echo serca i test wysiłkowy. Wiem, że na forum znajdują się..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...lecz wtedy odzywa się duszność wysiłkowa która również mnie ogranicza. Mam straszną przemianę materii, i każda próba ograniczenia jedzenia kończy się zasłabnięciem i spadkiem ciśnienia 120/70. Tabletki biorę na noc i ciśnienie w miarę wraca do normy lecz gdy brałem je również na dzień..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...skarzą sie poczatkowo na dusznośc wysiłkową, a następnie na spoczynkową i napadową dusznośc nocną. Częstym objawem sa kołatania serca lub skurcze dodatkowe. Groźnym powikłaniem wady jest migotanie przedsionków. Niedomykalnośc mitralna często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40%..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...skarzą sie poczatkowo na dusznośc wysiłkową, a następnie na spoczynkową i napadową dusznośc nocną. Częstym objawem sa kołatania serca lub skurcze dodatkowe. Groźnym powikłaniem wady jest migotanie przedsionków. Niedomykalnośc mitralna często stanowi powikłanie stenozy mitralnej ( ok. 40%..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 119

.. ...razu zrobiło mi się duszno, wytrzymałam jednak i wyszło wszystko ok. Nie wiem, czy im wierzyć, bo na jednej z kartek EKG jest tak dziwnie, inaczej niż na innych poza tym teraz znowu mi jest duszno ://////////////...... Ale skoro EKg w spoczynku i wysiłkowe dobre.... Wojtek ja mam..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...wysiłkową dlatego,że mam duszności. Co do zmęczenia to Ja wchodząc kilka razy dziennie na moje czwarte piętro też się męczę ale zawałki już tak mają. Pozdrawiam babcia Zosi Nie zgadzam się * babciu Zosi * że zawałki tak mają . Jestem po dwóch zawałach i na czwarte piętro to sobie wbiegam..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...szyi bo robi mi się duszno i ałabo. nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale z roku na rok jest coraz gorzej. próba wysiłkowa wyszła ok no poza sukcesywnie obniżającym się ciśnieniem i trzeba było pzrerwać bo zrobiło mi się bardzo słąbo i w ostatnim momencie mnie posadzono. ale nie..

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...50 sek., oraz uczucia duszności... Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim ( kontuzja kręgosłupa odcinka dolnego - nadłamanie kręgu ) i w zwiazku z tym nie wykonuję pracy fizycznej bądź jakiś zajęć wysiłkowych. Zauważyłam u siebie pogorszenie wymienionych wyżej objawów. Za każdym razem..

Duszenie się - Str. 9

.. ...zawsze to już cos. potem do kardiologa aby wykluczyć choroby serca przy ktorych też może być duszno tj. ekg, echo, holter i proba wysiłkowa. Jezeli to wszystko bedzie o key to sie zastanowimy co dalej?..

Czy to był zawał serca?

.. ...temeperatura ok 37,4st. i dusznosci Skąd takie przypuszczenie? Z opisu nie wygląda na zawał - gdzie ból za mostkiem? Z drugiej srony zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...czasem może dojśc do duszności i ograniczenia wydolności wysiłkowej. Zwężenie dużego stopnia prowadzi do niewydolności prawej komory i jeżeli wystepuje komunikacja międzyprzedsionkowa, do sinicy. Dzieki postepom w kardiologii inwazyjnej łagodne i umiarkowane zwężenie zastawki pnia..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...w klatce piersiowej, duszności, problem z mówieniem, bóle mięśni, ogólne osłabienie. Zażyłam 5 mg Bisocardu, o 20 godz ciśnienie w mare normalne, 111/67, tętno - 66. Jestem cała spocona, czuje się taka zmęczona. Tak jest od prawie roku. Miałam robione echo serca, mam niedomykalność..

Gazometria i jej interpretacja

.. ...oddechem ,wystepuje u mnie dusznosc wysiłkowa i utrudnia mi życie ,pozatym mam astme aspirynowa ? Oto wyniki . pH 7,451 norma 7.35 - 7.45 pCO2 73,6 norma 35.0 - 45.0 mmHg pO2 30,7 norma 65.0 - 100.0 mmHg [HCO3 20,9 norma 22.0 - 27.0 BE minus 3 o2 sat 95,3 Mam 40 lat ,,przepraszam moze..

Duszności w klatce

.. ...somatyczna....tez mam czasami takie dusznosci uczucie kołatania serca zawroty głowy. Mialem wykonane nastepujace badania: KARDIOLOGIA - usg serca,2x holter,próba wysiłkowa wyniki ok NEUROLOGIA - 3x tomografie komputerowa głowy,eeg ,eeg po nieprzespanej nocy,usg tetnic dogłogowych,emg..

Niskie tętno

.. ...klatce piersiowej jest mi duszno , szybko się męcze mam zawroty głowy ciemno przed oczami.Próba wysiłkowa wyszła żle tętno wynosiło 173 trwała około 2 minut ,lekarz wczepiający stymulatory powiedział że jestem za młoda na wszczepienie stymulatora , leku niema jednocześnie żeby..

Cieżka głowa zawroty

.. ...chwilami lekki zawrót głowy duszności zgłosiłem się z tym do lekarza zaczeły się badania ekg,ekg wysiłkowe , morfologia, hormony tarczycy,tomografia głowy, krzywa cukrowa, badania wyszły ok.Na początku roku dolegliwości ustąpiły może nie do konca ale dało się żyć, lekarz stwierdził że..