Duszności brak tchu

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...można również odczuwać duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) i uczucie ciężaru na klatce piersiowej. Zawałowi często towarzyszy znaczne osłabienie, które może prowadzić do zasłabnięcia i utraty przytomności. Większość chorych odczuwają silny lęk i są zlani zimnym potem. Ciśnienie..

Niewydolność serca

.. ...charakterystyczna jest duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) pojawiająca się w czasie wysiłku, a w bardziej zaawansowanej postaci również w spoczynku i podczas snu. U pacjentów z niewydolnością serca mogą występować obrzęki nóg ( zwykle zlokalizowane są w okolicy kostek i goleni )..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...przypadków nagle pojawia się duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) oraz przyspieszenie oddychania; ból w klatce piersiowej, który może promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej,..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ), często występuje sinica ( zasinienie powłok ciała, warg, języka, śluzówek ); częstym objawem jest kaszel, nadmierna potliwość, obserwuje się przepełnienie żył szyjnych; przymusowa pozycja siedząca ( orthopnoe ) - pacjent..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Często towarzyszy mu duszność - subiektywne uczucie braku tchu. Ból wieńcowy może trwać od 2 - 5 minut po zaprzestaniu wysiłku lub przyjęciu nitrogliceryny .W przypadku gdy dolegliwości bólowe trwają powyżej 20 minut to albo są wywołane martwicą mięśnia sercowego ( zawałem albo mają..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 131

.. ...niewiadomo skad dopadly mnie duszności......i trwaja non stop do teraz...bez momentu wytchnienia. od 4 lat juz. Z wiekszym badz mniejszych nasileniu,ale jednak caly czas......czasami budze sie w nocy i brak mi tchu, czuje jakby zaraz mialo peknac mi pluco..jakbym miala sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 196

.. ...ok, tylko jeden moment duszności nawet tetna nie sprawdzałąm hmmm chyba te leki na tarczyce pomagaja jetem spokojniejsza. TYlko weszłąm na 2 pietrow robocie to mi tak serducho waliło i nie umiałam złaopać tchu, i potem miałam jakieś lęki. ( nadwaga,fajki, brak ruchu, i potem mam ) Byłam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...rzekomonerwicowe, w tym duszność spoczynkową i ataki hiperwentylacji. Przyczyną zaburzeń gospodarki wapniowej są najprawdopodobniej problemy z przytarczycami. Oznacz sobie poziom PTH w surowicy krwi, dalej wapń całkowity+wapń zjonizowany, zrób też gazometrię krwi, no i udaj sie do..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...etapie ale też miałem duszności, ziewanie jedno po drugim, a teraz już od tygodnia jest mi gorąco - ciśnienie na poziomie 120/100, 137/77 puls: 105, [141/81 puls: 81( na tabletkach )]. Pogotowie było, mówią że ciśnienie 130/85 jest dobre i to nie od ciśnienia mi tak gorąco, że mogę sobie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 5

.. ...Straszne ( oprócz samych duszności ) jest także to, że nie wiadomo, kiedy i gdzie to się zacznie. NIC nie ma na to wpływu, ani pora roku - upał czy mróz, ani miejsce, gdzie przebywamy, ani fakt, że pracujemy fizycznie czy też akurat wypoczywamy. Przychodzi podstępnie jak lis i dusimy się..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 6

.. ...Potwierdza się, że te ataki duszności nie mają żadnego związku z pogodą. Głównym winowajcą jest stres i nerwy. Tylko jak w dzisiejszych czasach żyć zawsze bezstresowo?... Poza tym to zależy, tak myślę, od charakteru człowieka, jego kondycji psychicznej i zdolności wyrażania negatywnych..

Stwórzmy grupę wsparcia dla rzucających palenie - Str. 2

.. ...życia. Zaczęłam mieć też duszności przy wysiłku, brakowało mi tchu, po 2 miesiącach jest duża poprawa - przyjemnie jest czuć, że się żyję * pełną piersią * Życzę każdemu palaczowi, żeby poczuł się tak jak ja się teraz czuje. Ps. nie wierzę palaczowi, który rzucił i zapalił bo niby stres..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...czerwcu pierwsze objawy duszności braku tchu i okropny lęk że umieram .Myślałam że to może zakrzepica tyle ze w styczniu lekarz ( nie mój poprzedni bo mój naczyniowiec zmarł )stwierdził że jestem zdrowa .Po wezwaniu pogotowia stwierdzili że nic mi nie jest.Ale strach mi pozosał.Miałam..