Duszności przy oddychaniu

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...przypadków nagle pojawia się duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) oraz przyspieszenie oddychania; ból w klatce piersiowej, który może promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej,..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...wysiłku, towarzyszy mu duszność lub uczucie utrudnionego oddychania, konieczna jest konsultacja lekarska. Może to być tak zwana odma samoistna. Jest to stan, w którym powietrze dostaje się pomiędzy blaszki opłucnej i powoduje uciśniecie fragmentu płuca. Inne przyczyny dolegliwości..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...najważniejsze z nich to duszność, bóle w klatce piersiowej i przyśpieszona częstotliwość oddechu. U części chorych pierwszym i jedynym objawem klinicznym jest nagłe zatrzymanie krążenia i oddychania - dlatego właśnie chorobę tę nazywa się cichym zabójcą . Najpoważniejszym problemem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 127

.. ...takich typowych silnych duszności , jak przy ataku lęku, ale oddycham jakby * na siłę * . Czuję się jakby mi jakiś potężny balast na klacie leżał i uniemożliwiał normalne oddychanie. Nieludzkich wysiłków i skupienia wymaga dziś u mnie porządny , głęboki wdech ( a tak apropos:..

Woda w płucach

.. ...komory serca. Objawami są duszność i wykrztuszana pienista wydzielina. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to napisz mi na maila o co chodzi to chętnie pomogę: ) U ojca po operacji kardiologicznej stwierzono, iż zbiera Mu sie woda w płucach. Operacja była 8 dni temu, ojciec ma problemy z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 241

.. ...czerwca przeżywam z dusznościami. Jednak poprzedni rok był dla mnie wyjątkowy w listopadzie przechodziłem grypę dość mocną jednak z uwagi że musiałem jechać do szkoły nie doleczyłem jej do końca. Od tamtej pory mam problemy z oddychaniem wysokie ciśnienie na przemian z bardzo niskim..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...Od długiego czasu mam duszności, takie uciski w okolicach klatki piersiowej. Wczoraj wieczorem rozpoczął się ból serca, przy czym delikatny ból ( uczucie braku możliwości oddychania ) w klatce piersiowej, przy czym dominował strach przed tym, że coś się stanie, oraz bóle po obu skroniach..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek - Str. 2

.. ...mam podobne objawy; ) duszności, problemy z oddychaniem,ból w klatce piersiowej. Leczono mnie na nerwice itp. Dzisiaj wróciłam od lekarza...okazało się ze zapada mnie się mostek do środka;/co powoduje ucisk w klatce piersiowej oraz na mięsień sercowy( częściowo ) spowodowane jest to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 107

.. ...ignorować. Najgorsze są duszności. Bo gdy np. budzę się w nocy to się boję i od razu robi mi się duszno. Potem serce chce i wyskoczyć przez gardło i coraz gorzej z oddychaniem A potem cudem zasypiam : ) i budzę się i jest OK : ). Pozdrawiam! witajcie dawno już nie pisałam bo czułam się w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 228

.. ...większości, kołatania serca, duszność, oddychanie głębokie powoduje nasilenie dolegliwości, jest mi słabo niedobrze jak bym miała za chwilę zemdleć, mam nudności i zawroty głowy. Boję się sama wychodzić z domu !..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 275

.. ...staram. Miewacie napady duszności? Mi to ostatnio bardzo dokucza, jak byłam u kardiologa to pytał, czy mam cos takiego, ale oczywiście wtedy jeszcze nie miałam! ala ja miałam napady duszności, tzn robiło mi się słabo ,serce jakby * stawało * , nagła cisza...i nagle straszliwe kołatanie,a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 279

.. ...rak i nóg, zimne poty, duszności, problemy z oddychaniem, później doszły leki, brak możliwości snu... strach przed śmiercią...kto to przeszedł wie o czym mowie...ogromne cierpienie ducha, brak możliwości zapanowania nad tym co się z nami dzieje... PRÓBY LECZENIA; nagle świat się wali..

Brak możliwości złapania oddechu

.. ...męczę i podczas ataku duszności ciężko mi się mówi.Od wczoraj czuję że bardzo szybko bije mi serce i do tego trudności w oddychaniu powodują u mnie zawroty głowy.Czy ktoś z państwa też ma coś takiego jak to się leczy,bo lekarz nie wie od czego to jest.Dostawałam leki na nerwicę a teraz..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...na drugi dzien miał duszności nie mogł normalnie nabrać powietrza, termometr nie wskazywał temperatury, koło godz 23. miał gorączke powyzej 38 stopni, i przewiezli go na oddział intensywnej terapi w ostrołęce, tam w postaci leków uśpili go tzn, śpiączka farmakologiczna, dostał zapalenia..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...na minutę i nastąpiła duszność. Leki wziewne pomogły, ale ja wiedziałam, ze to była moja wina - od 2 dni nie brałam iwabradyny i do tego doszłam moja tachykardia. Jednak przyznam się, ze czasem boję się, ze to nadciśnienie da mi w kość. Przed wymianą zastawki było spore, a moje kłopoty z..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...zawrotami głowy oraz tzw. dusznościami. Polega to na tym iż wszystko jest dobrze po czym co jakiś czas nawet siedząc ( bez wysiłku ) muszę robić po kolei nawet 10 głębokich wdechów i wydechów gdyż mam uczucie że nie dochodzi mi tlen do końca płuc i po prostu brak mi tlenu.Czuję jego..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...opuchlizny nóg, twarzy i duszności. Przez 4 lata brałam Accupro 20 i cały czas miałam kłopoty z zatokami: ciągły katar i trudności w oddychaniu przez nos. Laryngolog stwierdził, że powodem tego jest lek od ciśnienia. I tak od 1.5 roku mam huśtawki leków, które powodują na zmianę..

Nerwica w ciąży - Str. 13

.. ...miałam dwa ostre ataki duszności z drgawkami.NIe brałam nic.Piję melisę dwa razy dziennie i walczę z męża alkoholizmem.Bo uważam że warto.Mam codziennie problemy z oddychaniem( tak jakby coś siedziało mi na piersi i nie pozwoliło mi odetchnąć ),przyspieszony puls.Ale walczę.Aha,chodziłam..

Ataki paniki, lęki - Str. 5

.. ...też dodatkowe objawy duszności trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej. Nigdby nie miałąm problemów w porozumiewaniu się , nawiązywaniu kontaktów tym bardziej dziwi mnie fakt, że mam takie lęki...Ostatnio boję się, że dostanę zawału, zrobiłam podstawowe badania ale kiedy mam atak..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...gorszych to nagly atak duszności jakby ktoś zcisnął klatkę piersiową uniemożliwiając oddychanie. jeszcze jeden to uczucie zciskania mózgu wewnątrz czaszki nie jakieś punktowe tylko jakby ktoś pompowal powietze które wywieralo równomierny nacisk, czulem to fizycznie oraz w takim momencie..

Bóle głowy trwające nieprzerwanie przez około 2 lata

.. ...wyleczyłem zęby. Miewam duszności. Czasami kłuje mnie w okolicy mostka/serca nie mogę się wtedy poruszyć ponieważ czuję bardzo mocny ból, oddychanie też wtedy sprawia ból. Dodam, że mam dość niskie ciśnienie 100/60. Sam nie wiem co to może być. Jakie badania powinienem sobie zrobić? Zrob..

Reanimacja po zawale mięśnia sercowego

.. ...klatce piersiowej oraz duszności wezwałem pogotowie ratunkowe które dość szybko przyjechało i zabrało go do szpitala w czwartek i w piątek byliśmy u niego w szpital stan jego zdrowia się nie poprawiał trudności z oddychaniem się nasiliły do tego doszło drętwienie prawej ręki po godzinie..

Mocne bicie serca, duszność i nie równe oddychanie

.. Witam wszystkich. Mam na imię Marcin i mam 24 lata i mam stwierdzoną u siebie nerwice lękową od jakiegos roku,tzn stwierdzono tak ponieważ juz wszystko wykluczylem odwiedzajac juz chyba z tuzin lekarzy roznych specjalizacji i robiac badania.Bylem u Kardiooga mialem robione badania EKG ostatnio mialem tez..

Dziwne uczucie *duszenia* przy głębokim oddechu

.. ...większych, sporadycznie duszność ( 2 x w noce w dzieciństwie ), a poza tym podczas zapalenia oskrzeli a dopiero od zeszłego roku i silnych stresów uczucie niepełnych wdechów i problemy z nadmiernym myśleniem o oddychaniu i dolegliwości jak Ty. Ostatnio zaostrzenie astmy, ale nie wiem w..

Mam problem

.. ...Radziłabym udać się lekarza - duszność może powodować wiele czynników, np. alergia na alkohol. Wiem, też - że osoby chore na serce ( tak jak ja mam ) też mogą czuć dyskomfort w oddychaniu po spozyciu nawet 1 kieliszka. Kasłanie czy wypluwanie * śmieci * - może być objawem choroby serca...

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...znikomy ból. Miewam też duszność i problemy z oddychaniem ( miałam je w zasadzie do wtorku ). Jak głębiej oddycham łapie mnie ostry ból. No i zauważyłam, że szybciej się męcze :( Dziś mnie zmęczyło wejście po schodach i wtedy też serduszko zabolało. Henio tu Ci przyznam rację co do..

Zapalenie osierdzia

.. Moje objawy: duszności,trudności z oddychaniem,ostatnio przyspieszony oddech,suchy kaszel,dreszcze, ból od serca za mostkiem, w stronę lewej ręki, łopatki i szyi.Ból nasila się przy oddychaniu,zrobieniu nagłego ruchu( np. schylenie się po długopis,który spadł na ziemię ),śmianiu się głośno, nie mogę..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...kłujki okołosercowe i duszności. Zrób ekg i echo serca, jeśli tam nic nie wyjdzie to raczej nie serce. Polecam wtedy neurologa i ortopedę. pozdrawiam miejsca są dopiero na czerwiec Chyba poszukam gdzieś indziej lekarza Ale i tak się nie zarejestrowałam, bo nie miałam skierowania W ogóle..

Czy od duszności nerwicowych można się udusić ?

.. Czy od duszności nerwicowych można się udusić ? Nie udusisz się ,duszności sa w twojej głowie . ależ skąd,duszność jest tylko w twojej głowie.Im bardziej panikujesz,tym gorzej. jak to jest ,ze jest sie zupelnie zdrowym ,a ma sie trudnosci z oddychaniem , skad to się bierze ,, przeciez to przyszlo samo ,z..