Duszności przy zapaleniu płuc

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...przypadków nagle pojawia się duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) oraz przyspieszenie oddychania; ból w klatce piersiowej, który może promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej,..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...być spowodowany przez duszność, wzmożone napięcie mięśniowe wywołane kaszlem lub przez pneumothorax. Ból w klatce piersiowej obserwowany podczas próby wysiłkowej może być spowodowany napadem astmy. Zapalenie opłucnej daje ból podczas wdechu. Często daje się wysłuchać szmer tarcia..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 88

.. ...styczniu dostałem napadów duszności. Lekarze angielscy przepisali paracetamol i machnęli ręką. Zdenerwowany moim stanem wróciłem do Polski. Tu lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli ( możliwe wcześniejsze płuc ). Po przepisaniu antybiotyku i drugiej wizycie - diagnoza brzmiała * zdrowy * ...

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...na drugi dzien miał duszności nie mogł normalnie nabrać powietrza, termometr nie wskazywał temperatury, koło godz 23. miał gorączke powyzej 38 stopni, i przewiezli go na oddział intensywnej terapi w ostrołęce, tam w postaci leków uśpili go tzn, śpiączka farmakologiczna, dostał zapalenia..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...mnie bolało, miałem duszności ( ledwo oddychałem ) myślałem że się przekręcę. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak miałem 9 miesięcy to przeszedłem ciężkie obustronne zapalenie płuc ( byłem nieprzytomny ). Szybko się męczę i obficie pocę po lekkim wysiłku. Dodatkowo w procesie szybkiego..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 508

.. ...dostałam silnego ataku duszności i przez dwie godziny tak kasłałam, że aż skończyło się w toalecie. No i zaprowadził mnie siłą do przychodni. Pani doktor orzekła, że jeszcze dwa dni i zapalenie płuc jak nic. Dostałam antybiotyk i jeszcze sześć innych leków i mam mniej gadać. No weź nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...zaczęły mnie z kolei nękać duszności, bóle mostka, bóle żeber, czułam się jakbym miała zaraz się udusić,bałam się, ze umrę ;( i zaczęłam panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie zapalenie płuc - ta myśl nie dawała mi spokoju, byłam skłonna zapłacić duże pieniądze, zeby..