Duszności uczucie

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...można również odczuwać duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) i uczucie ciężaru na klatce piersiowej. Zawałowi często towarzyszy znaczne osłabienie, które może prowadzić do zasłabnięcia i utraty przytomności. Większość chorych odczuwają silny lęk i są zlani zimnym potem. Ciśnienie..

Niewydolność serca

.. ...charakterystyczna jest duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) pojawiająca się w czasie wysiłku, a w bardziej zaawansowanej postaci również w spoczynku i podczas snu. U pacjentów z niewydolnością serca mogą występować obrzęki nóg ( zwykle zlokalizowane są w okolicy kostek i goleni )..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...przypadków nagle pojawia się duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ) oraz przyspieszenie oddychania; ból w klatce piersiowej, który może promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej,..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ), często występuje sinica ( zasinienie powłok ciała, warg, języka, śluzówek ); częstym objawem jest kaszel, nadmierna potliwość, obserwuje się przepełnienie żył szyjnych; przymusowa pozycja siedząca ( orthopnoe ) - pacjent..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...pojawić się: bóle w klatce piersiowej, uczucie duszności; zawroty głowy. Jeżeli podczas badania poczujesz ból w klatce, brak sił, uczucie duszności od razu poinformuj o tym lekarza przeprowadzającego test...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Często towarzyszy mu duszność - subiektywne uczucie braku tchu. Ból wieńcowy może trwać od 2 - 5 minut po zaprzestaniu wysiłku lub przyjęciu nitrogliceryny .W przypadku gdy dolegliwości bólowe trwają powyżej 20 minut to albo są wywołane martwicą mięśnia sercowego ( zawałem albo mają..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...bólami w nadbrzuszu, dusznością, nudnościami i uczuciem słabości bądź zmęczenia. Kobiety na ogół później trafiają do szpitala. W elektrokardiogramie mężczyzn częściej wyraźne jest uniesienie ST, a objaw ten stanowi nieraz podstawowy wskaźnik do intensywnego leczenia trombolitycznego lub..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...wysiłku, towarzyszy mu duszność lub uczucie utrudnionego oddychania, konieczna jest konsultacja lekarska. Może to być tak zwana odma samoistna. Jest to stan, w którym powietrze dostaje się pomiędzy blaszki opłucnej i powoduje uciśniecie fragmentu płuca. Inne przyczyny dolegliwości..

Objawy wegetatywne zaburzeń lękowych

.. ...subiektywne doznanie duszności ), uczucie dławienia się, ból w klatce piersiowej, ból brzucha, zawroty głowy, czasem występują omdlenia, dreszcze lub uderzenia gorąca, wypaczone wrażenia czuciowe ( parestezje: wrażenie pieczenie, biegających mrówek , itd ). Jeśli tego typu objawom..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...serca. Objawami są np. duszności ( zgłasza je ponad 60 proc. chorych ), uczucie kołatania, łatwe męczenie się, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, omdlenia. Silne dolegliwości ma ok. 80 proc. chorych osób. Podstawą do diagnozy jest badanie EKG. Konsekwencje choroby są wielorakie..

Echo serca - Str. 41

.. ...nawet do 2, 3 godz, duszności podczas wysiłku, bóle ( żył ) w kończynach ( uczucie zaciśnięcia kończyn i brak swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, pojawiający się obrzęk stóp podczas napadu, uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia choć wyniki badania krwi były dobre. Poziom..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...nie miałam przy tym duszności, ale momentalnie działał mechanizm: myśl, że zemdleję ( choć nigdy mi sie to nie zdarzyło ) - miękkie nogi, uczucie słabości ( to był strach, który utwierdzał mnie, że coś się dzieje=mdleję ) - przyspieszone bicie serca - uczucie gorąca - panika - próba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...ale trwające kilka dni duszności nasilające się przy wyjściu z domu, dławienie w gardle z każdą chwilą spędzoną dłużej poza domem, lęk przed zostaniem samej nawet na pare minut, panika przed snem, że się nie obudzę, ciągłe uczucie zmęczenia, mdłości, uczucie wiotkich mięśni, brak apetytu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 155

.. ...miesięcy moje objawy to duszności drętwienie lewej ręki uczucie że zaraz zęmdleje i w dni które są bardzo złe przestaj jeść ponieważ jest mi nie dobrze co sprawia że chudne wtej chwili moje samopoczucie jest dobre moje leki to munid który biore 2 razy dzienie bioscard raz dziennie to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...stresowalem miałem napady duszności, czułem, że zaraz zemdleję.. i uznałem, że ma to związek z plucami. Co więcej, właściwie zaczeło mnie wszystko boleć - stawy, szczególnie staw łokciowy mojej niedawno zwichniętej ręki, szyjny odcinek kręgoslupa, powrócilo uczucie pełności w zatokach,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...niedawno. zaczęło się od duszności podczas zasypiania i dyskomfortu w klatce. Potem pojawiły się znienacka uczucie osłabienia, zawroty głowy, drętwienia kończyn i momentami gwałtowny ból w okolicy serca.Pierwszy taki incydent zakończyłem na pogotwiu.Wszystko ok.no wiec seria badań ekg,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...ciąży. Właściwie oprócz duszności wieczorem przy zasypianiu - i to nie zawsze, tylko jak jestem przemęczona pracą, albo wykończona stresami. Normalnie żyję, bardzo dużo pracuję i kompletnie nic nie zażywam. Oczywiście przy tych objawach - uczuciu duszności, czasem arytmii ( np. kiedyś..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...biło jak dzwon i jakieś duszności. Za drugim razem zapalenia też tak było i za 3 też. Pewnego dnia kupiłem sobie połówke w domu w pełnym relaksje spaliłem. I wiecie co? Znowu miałem ten problem ale łape się za serce i sobie mówie przecież ono bije normalnie tylko troche szybciej, a te..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...się tachykardią, megadusznościami, zimnym potem, mrowieniem twarzy i kończyn oraz oczywiście paniką że wykorkuję:/ Ostatnio miałem to wczoraj. Jak zwykle po baletach z alkoholem miałem zawalone zatoki, z czego bierze się ból głowy i uczucie * gumowej kulki w głowie * . Do tego już..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...kołatania serca, napady duszności, drżenia całego ciała zupełnie bez przyczyny i nie do opanowania, bóle w klatce piersiowej, bóle karku, głowy, prawej ręki, wrażenie rozrywania żył od środka i ewidentne nerwobóle, uczucie słabości i tzw. * odlatywania * , problemy z jelitami. Wówczas..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 88

.. ...styczniu dostałem napadów duszności. Lekarze angielscy przepisali paracetamol i machnęli ręką. Zdenerwowany moim stanem wróciłem do Polski. Tu lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli ( możliwe wcześniejsze płuc ). Po przepisaniu antybiotyku i drugiej wizycie - diagnoza brzmiała * zdrowy * ...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 115

.. ...najgorsze jednak te duszności i uczucie „zwężenia się gardła i ucisk w szyi”, przez to dziadostwo nie mogę spać, doszukuje się w tym nerwicy , chyba dlatego ze od czasów kiedy jeszcze tetrowe pieluchy nosiłem sajgon w domu miałem, taki mały Wietnam. Nigdy nie byłem..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...piersiowym. Do tego mam duszności, trudno mi złapać oddech, dziwne uczucie w gardle, jestem osłabiona i roztrzesiona. Biegam po lekarzach, jesienią 2005 byłam tydzień w szpitalu miałam robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest,..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...Od długiego czasu mam duszności, takie uciski w okolicach klatki piersiowej. Wczoraj wieczorem rozpoczął się ból serca, przy czym delikatny ból ( uczucie braku możliwości oddychania ) w klatce piersiowej, przy czym dominował strach przed tym, że coś się stanie, oraz bóle po obu skroniach..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...robi mi się gorąco, duszności uczucie ( przy zawrotach ) jak bym miał zaraz odejść z tego świata na niczym nie moge się skupić.. masakra wcześniej miałem jeszcze drętwienie rąk nigdzie nie można nawet wyjśc bo strach.. nie wspominając jak utrudnia to funkcjonowanie w pracy cięzko się z..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. Witam mam sprawe...od jakiegos tygodnia mam uczucie bólu w okolicach serca, razem z tym bólem miewam rowniez dusznosci. Robi mi sie bardzo slabo. Mialem robione 2 razy EKG ale wyszlo wporzadku, morfologia i elektrolity tez wporzadku...lekarze mowia ze wszystko w normie ze to jest jakiegos rodzaju..

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. Stwiedzono u mnie niedomykalnosc zastawki mitralnej, wada niby bez znaczenia a jednak czuje sie stopniowo coraz gorzej. Mecza mnie napadowe bole w okolicy serca.Po kazdym silniejszym wysilku - bol - uczucie ogromnego ciezaru na piersiach. Dusznosc, uderzenia goraca itd. Jaki moze byc powod.? Biore lek beta -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 12

.. ...piersiowym. Do tego mam duszności, trudno mi złapać oddech, dziwne uczucie w gardle, jestem osłabiona i roztrzesiona. Biegam po lekarzach, jesienią 2005 byłam tydzień w szpitalu miałam robione: ekg, holter, echo, prześwietlenie klatki piersiowej, morfologie. Podobno nic mi nie jest,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...różnego rodzaju lęki, duszności, szybkie bicie serca, zawroty głowy. Dostałam na to hydroxyzynę i milocardin. Od 4 miesięcy występuja u mnie dolegliwości, których objawami są: nagłe pojawienie sie uczucia gorąca w żołądku a w ślad za tym idzie cholernie nieprzyjemne uczucie pulsowania w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 47

.. ...co brać mam straszne duszności uczucie braku powietrza i jakby mnie ktoś związał w klatce piersiowej. Może znacie jakieś leki homeopatyczne albo innego dobrego lekarza. Zastanawiam się iśc do jasnowidza może znacie jakiegoś dobrego to mi napiszcie - proszę Nic tu nie pomoze jasnowidz, po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 75

.. ...jest świetny, kiedy są duszności lub ciężko się oddycha ( ma miętowy smak ), bo masz uczucie chłodu w klatce i robi się trochę lżej. Na nadciśnienie biore inny lek. validol tak jak mentowal i persen biorę na uspokojenie ( przy ciąży tylko ziołowe: ). Pozdrawiam Dzieki za odpowiedzi...

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...nawet do 2, 3 godz, duszności podczas wysiłku, bóle ( żył ) w kończynach ( uczucie zaciśnięcia kończyn i brak swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia choć wyniki badania krwi były dobre. Poziom harmonów na tarczycę również. Robiłam badanie ekg i..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...język wpaść do środka i duszności oraz ból w klatce piersiowej. No i oczywiście uczucie strachu. Teraz kiedy się już z tymi objawami oswoiłam to już nie, ale na początku bałam się, że mi się coś stanie. Nie wiem od czego to zależy, ale ja pomimo stosunkowo małej liczby dodatkowych..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...* w gardle - napady duszności - nudności, brak apetytu - bóle karku - bóle stawów - płaczliwość, rozbicie psychiczne - depersonalizacja ( uczucie bycia poza ciałem ) - ataki paniki i lęku o życie - zaburzenia widzenia - bóle i zawroty głowy - pieczenie skóry - wypadanie włosów - senność..

Ucisk, gula w gardle - Str. 14

.. ...uporczywy że miałam uczucie duszności.Nie wiem co to może być jeśli ktoś z was ma takie objawy proszę o radę. Witam ponownie wszystkich poszkodowanych przez wyjatkowo złośliwą i wstrętną kulke! Ja nadal się z nią zmagam juz od początku sierpnia, czyli ponad 3 tygodnie...czytalam..

Ucisk, gula w gardle - Str. 15

.. ...)czasem mam takie uczucie duszności jakby, przez tą kulkę. Czy po takim badaniu w gabinecie dwóch laryngologów mogą stwierdzić że to nic poważnego.Czy powiększone migdałki mogą robić takie uczucie? Miałam wcześniej robione badanie krwi z powodu innych dolegliwości i wyszło bardzo dobrze...

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...problem; najgorsze są duszności, przybierają różną * formę * ( czasami mam wrażenie ucisku klatki piersiowej, innym razem wydaje mi się, że pozwężały mi się oskrzela; przy tym wszystkim często zdarza mi się kołatanie serca wiecznie czuję się słabo, mam wrażenie, że zaraz * odlecę * ;..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości - Str. 3

.. ...wielkie ble głowy i duszności oraz ciśnienie 90/60, a puls ok.110... nie wiem teraz co sie ze mną dzieje, czy to ma związek z gardłem, a może z dojrzewaniem ( dodam że mam 13 lat ) a moze ma jakiś inny powód.? proszę odpiszcie... pozdrawiam cibie i mame i zdrówka życzę... = ) godna..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...boli mnie głowa, mam duszności, a zwłaszcza w nocy przez co wiele razy nie mogę zasnąć praktycznie całą noc. Ponadto byłem u kardiologa i zrobiłem wszystkie badania serca i okazało się, że jest wszystko dobrze, za wyjątkiem tego, że mam tachykardię, czyli kołatanie serca, a podczas..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu - Str. 2

.. ...przedtem ) te dziwne napady duszności w nocy z brakiem możliwości wybudzenia się żeby nabrać powietrza i to zaraz po zaśnięciu lub troche poźniej. Ten stan trwa w moim przypadku od paru do kilkunastu sekund. W tym czasie naprawde przeżywam horror, bo nie mogę nic zrobić ani poruszyć się..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...zawrotami głowy oraz tzw. dusznościami. Polega to na tym iż wszystko jest dobrze po czym co jakiś czas nawet siedząc ( bez wysiłku ) muszę robić po kolei nawet 10 głębokich wdechów i wydechów gdyż mam uczucie że nie dochodzi mi tlen do końca płuc i po prostu brak mi tlenu.Czuję jego..

Niepokojący pomiar ciśnienia 90/80

.. ...dobrze bije, lekkie duszności, obawy przed uduszeniem, UCZUCIE UCiSKU NA KLACE PIERSIOWEJ, uczucie że serce zbyt szybko bije. Albo to Choroba psychiczna albo coś jest nie tak. Nie wiem czy mam się martwić. Mam ok 188 cm wzrostu ale waże 103 kg, nie wyglądam źle ale, zaczynam się martwić..

Duszenie się - Str. 35

.. ...kołatania, szybkie męczenie, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej,,,,,Jestem osobą aktywną zawodowo, mam 10 miesięczną córeczkę i ogromne wyrzuty sumienia,że nie poświęcam Jej dostatecznie dużo uwagi z racji choroby,,,Boję się każdego dnia, każdej nocy, każdej reakcji ze strony..

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...niestety to nic nie dało. Duszność, do której doszło bardzo silne uczucie silnego gorąca tylko w brzuchu a do tego jeszcze tak jakby potliwość. Gdy przyłożyłem rękę na brzuch ewidentnie czułem jak robi mi sie co raz cieplej ( naprawdę było mi baaardzo gorąco w tej części ciała ), po 5 -..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...bicia serca - napady duszności - ucisk w gardle - płaczliwość, rozbicie psychiczne - ataki paniki i lęku o życie - dziwne uczucie patrzenia na świat jakby przez szybę - niekontrolowany szczękościsk - zawroty głowy - ciągłe zmęczenie, brak sił - oblewanie się potami - uderzenia gorąca do..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 8

.. ...jakimkolwiek dotyku. Lekkie duszności, szczególnie potęgowane przy stresie. Do tego zmęczenie, bóle głowy, sporadyczne drętwienia różnych części ciała i miejsowe uczucia gorąca. Czy to wskazuje na problemy kardiologiczne? Witam Od kilku tygodni dręczy mnie problem bardzo podobny do..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 10

.. ...zaburzenia widzenia, napady duszności, ucisk w gardle, uczucie * bycia * poza swoim ciałem, nudności. Hashimoto wywołuje objawy przypominające nerwicę, dlatego często nie jest rozpoznawane przez lekarzy. A choruje na nią coraz więcej ludzi, zwłaszcza młode kobiety. Aby wykryć tę chorobę..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...mnie bolało, miałem duszności ( ledwo oddychałem ) myślałem że się przekręcę. Nie wiem czy to ma znaczenie ale jak miałem 9 miesięcy to przeszedłem ciężkie obustronne zapalenie płuc ( byłem nieprzytomny ). Szybko się męczę i obficie pocę po lekkim wysiłku. Dodatkowo w procesie szybkiego..

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. Od pół roku wiem ze choruję na niedoczynność tarczycy a dowiedziałem sie o tym przez badania które to musiałem wykonac ponieważ czesto mi sie zawracało w głowie i było duszno...teraz sie lecze na tarczyce i jest ok, ale teraz znowu neka mnie ból w klatce piersiowej, uczucie dusznosci ucisku na mostek,kłucie..

Duszności, nagłe bez przyczynowe wzmożone bicie serca

.. ...być: częste uczucie duszności, nagłe bez przyczynowe wzmożone bicie serca i towarzyszące przy tym uczucie, jakby na chwile przepływ krwi został zablokowany w okolicach serca. Nawet dwa razy miałem tak, że tam gdzie stałem w jednej chwili tam też tarzałem się po ziemi bez możliwości..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...bicia serca, napady duszności, ucisk w gardle, płaczliwość, ataki paniki i lęku o życie, rozbicie psychiczne, dziwne uczucie bycia poza swoim ciałem, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, ciągłe zmęczenie i brak sił, oblewanie się potami, uczucie zimna, uderzenia gorąca do głowy i wiele..

Nieznana przyczyna duszności

.. ...Od soboty mam dziwne duszności( specyficzny opór przy wdychaniu powietrza ) a także uczucie ciężaru w klatce piersiowej. Byłem w szpitalu gdzie zrobili mi dwukrotnie ekg, morfologię, erytro - cośtam i rentgen klatki piersiowej, mierzyli też chyba z pięć razy ciśnienie... nic nie wykryli...

Jak wykryć nerwicę?

.. ...etc. ), * oddechowe * ( duszności ), * brzuszne * ( bóle, rozwolnienie etc. ) lub jeszcze inne. Warto zrobić takie badania, które z dużym prawdopodobieństwem pozwolą wykluczyć inną niźli nerwica przyczynę Twoich objawów - jeżeli np. nie masz uczucia niedotlenienia/duszności, to..

Uczucie duszenia, przedmiotu w gardle

.. ...przełykaniu i oddychaniu, duszności. Gastrolog wykrył coś w gardle jakby coś było, narośl. Po wycięciu objawy przeszły. Tak więc lepiej opowiedzieć rodzinnemu co i jak i wziąść skierowanie do gastrologa lub kardiologa; - ].Dużo zdrowia życzę Taka małą rada. Posłuchaj rady osoby piszącej..

Napady duszności, niepokój oraz mrowienie i drętwienie dłoni

.. ...objawiało sie to lękiem i dusznościami, serce to myślałam że mi wyskoczy z piersi, zaczęła mi drętwieć twarz a potem reszta całego ciała, byłam cała sparaliżowana, miałam uczucie takie że jak drętwienie ( inaczej jak to mówimy mrówki ) dojdzie mi do płuc to się uduszę. W takich..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...ściskania klatki piersiowej, duszność, stan płaczliwości i depresji, zawroty głowy oraz omdlenia. Pojawić się może również, uczucie nierealności, lęku, ogólnej słabości, wyczerpania i zaburzenia w widzeniu. Kołatanie serca, parastezje w kończynach górnych i dolnych, uczucie zimna..

Częste drgawki ciała i kołatanie serca, uczucie omdlenia

.. ...bóli śródpiersiowych i duszności. Bałam sie zostawać sama i wychodzić z domu. Wreszcie bardzo mądry starszy lekarz wytłumaczył mi że większość moich odczuć to nerwica. Że mam zdrowe i silne serce na co wskazuja badania i poprostu sama się * nakręcam * . Zaproponował tak jak Tobie..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...kołatania serca, ataki duszności, uderzenia gorąca do głowy, bóle karku, napady paniki i lęku o życie, płaczliwość i rozbicie psychiczne, ucisk i * klucha * w gardle, nudności, pieczenie skóry, zaburzenia widzenia, uczucie * bycia * poza swoim ciałem ( depersonalizacja ) i wiele innych...

Objawy migotania przedsionków?

.. ...przeskakiwanie * ), ból, duszność, zawroty głowy, omdlenia, uczucie lęku. Ale mogą też nie występować żadne z nich. Jak widać ciężko rozróżnić zaburzenia rytmu na podstawie objawów. Najlepszym badaniem jest przy arytmi EKG Holtera, dzięki niemu można się dowiedzieć jaki jest to typ i..

Co mi dolega? Czy to może być nerwica?

.. ...również od jakiegoś czau duszności takie uczucie jakby ktoś mi usiadł na klatkę piersiową.Wspomnę jeszcze ze bardzo szybko sie denerwuję i czasami bez powodu wtedy robi mi sie słabo i jeszce gorzej się czuję. witaj Karina z tymi zawrotami to nie wiadomo, ja mam 24 lata, tez mam nerwice..

Częstoskurcz, bóle w klatce piersiowej, problemy układu pokarmowego i inne

.. ...mocne kołatanie serca, duszności, przypływ adrenaliny, uczucie drętwienia rąk,nóg, panika itd. Szybko zostałem zawieziony do szpitala, ( w drodze do szpitala częstoskurcz odpuścił i serce zaczęło zwalniać ). W szpitalu zrobiono mi EKG, zmierzono ciśnienie ( byłem tak spanikowany że nie..

Czy to nerwica? kłucia w sercu

.. ...pojawia się uczucie duszności, serce bije bardzo szybko i spirala strachu zaczyna się nakręcać! okropne uczucie! pocieszam się tym, że na świecie jeszcze niegdy nie zanotowano zgonu z powodu nerwicy!!! to moim zdaniem bardzo ważna wiadomość! spróbuj poobserwować się trochę: kiedy..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ...objawiało sie to lękiem i dusznościami, serce to myślałam że mi wyskoczy z piersi, zaczęła mi drętwieć twarz a potem reszta całego ciała, byłam cała sparaliżowana, miałam uczucie takie że jak drętwienie ( inaczej jak to mówimy mrówki ) dojdzie mi do płuc to się uduszę. W takich..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...gorszych to nagly atak duszności jakby ktoś zcisnął klatkę piersiową uniemożliwiając oddychanie. jeszcze jeden to uczucie zciskania mózgu wewnątrz czaszki nie jakieś punktowe tylko jakby ktoś pompowal powietze które wywieralo równomierny nacisk, czulem to fizycznie oraz w takim momencie..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...* - kołatanie serca, duszności, uczucie ciężkiego serca ( jakby miała położony kamień na piersiach ), uczucie niepokoju. Doszło do drgawek na całym ciele, początkowo słabe, później coraz mocniejsze. Po paru minutach nie była w stanie podnieść ręki. Wezwałam pogotowie. EKG ok, podano..

Jak żyć z nerwicą?

.. ...izbę przyjęć z objawami duszności, drętwieniem rąk, uczuciem gorąca w klatce piersiowej, z ogólnym osłabieniem. Czułam sie bezsilna i jak bym miała connajmiej zaraz umrzeć. Początkowo stwierdzono, że było to odwodnienie. Ale sprawa zaczeła nabierać inny tor gdy po dwóch tygodnia znów..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 30

.. ...- kołatania serca - duszność - uczucie osłabienia( ... ) Dlatego uważam ,że lekarz pierwszego kontaktu to przede wszystkim przy Twoich dolegliwościach powinien Cię skierować na takie badania ,które pozwolą mu postawić jednoznaczną diagnozę. Jeżeli nie miałaś robionych badań przykładowo..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 70

.. ...gorszych dni - cały czas duszności i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, a dziś powtarzający się częstoskurcz - ale jakoś żyję...jutro jednak jedziemy do buska tylko nie z teściami a z moimi rodzicami:0 a dziś był bilard i dart - trochę rozrywki - i musze się pochwalić, że dziś mój mąż..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 85

.. ...w klatce piersiowej, duszności, przyspieszone bicie serca, robi mi się słabo, mam wrażenie, że za chwilę zemdleję albo umrę! Najczęściej mam ataki w nocy. Często budzę się w nocy z uczuciem duszności i silnym kołataniem serca. W ciągu dnia jestem dziwnie osłabiona. Przy wstawaniu oblewa..

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...ciała,zimne ciało i kończyny,duszność,skąpomocz,częstoskurcz,astmatyczny kaszel,spontaniczne poty,niemoc płciowa,te symptomy wskazują na zimną prawą nerkę.Do tego może pojawić się depresja.Wg medycyny chińskiej nalezy ogrzewać prawa nerkę,mozesz posluzyć się dieta,jeść i pić pożywienie..

Opuchlizna nad obojczykami

.. ...opuchlizny, a czasem lekką duszność lub mdłości i dziwne uczucie w uszach i rzuchwie - jakby ból. ( świnkę przechodziłem trójglicerydy leczone lipanthylem w normie ) mój mail michra1@poczta.onet.pl dzięki za porady Zglos sie na najblizsza izbe przyjec do szpitala to coś groźnego czy tak..

Czynnościowe zaburzenia krążenia

.. ...wieku miewałem Lekkie duszności nie codzienne tylko czasami przypomnę ze w tym czasie także ciężko ćwiczyłem a na wakacjach miałem problemy z zasypianiem dość często miałem uczucie nie pokoju ( chodzi o oceny ) 16 lat - Czasami duszności i niekiedy ukłucia serca( także intesywnie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...wszystkim silne napady duszności doprowadzające do hiperwentylacji ), brak apetytu,nudności,wymioty,kołatania serca,zawroty głowy a przede w,szystkim LĘK niesamowity trudny do wyobrażenia komuś kto nigdy czegoś takiego nie przeżył,słabośc,drętwienia całego ciała,ściśnieta przepona,silne..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...- budzenie w nocy, - duszności i uczucie uścisku w żołądku w wyniku zdenerwowania, - ciśnienie w normie, okresowo lekko obniżone, - ostatnio mam częste skurcze łydek w nocy; przez pewien czas bolała mnie lewa łydka, miałam wrażenie, że jest ciężka i obolała, w nocy często łapały mnie..

Dziwne uczucie *duszenia* przy głębokim oddechu

.. ...większych, sporadycznie duszność ( 2 x w noce w dzieciństwie ), a poza tym podczas zapalenia oskrzeli a dopiero od zeszłego roku i silnych stresów uczucie niepełnych wdechów i problemy z nadmiernym myśleniem o oddychaniu i dolegliwości jak Ty. Ostatnio zaostrzenie astmy, ale nie wiem w..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...sercu, kołatanie, uczucie duszności i uczucie przygniatania klatki , bo miewam - ale ten ból jest zupełnie inny, jest konretny jak przy zapaleniu tchawicy, oskrzeli. Palenie, drapanie, ból, im głębsze i częstsze wdechy tym gorszy, im mroźniejsze powietrze tym szybciej zaczyna boleć. Nie..

Czy to choroba serca ? A może nerwica. Proszę o pomoc

.. ...w klatce piersiowej, duszność.Pojawia się też uczucie niepokoju, rozdrażnienia, brak apetytu. W nocy cierpię na bezsenność. Takie osłabienie utrzymuje się 1 dzień a czasem dłużej. Przez następne 1 - 2 dni jest poprawa , czuję się lepiej i znów to samo. Robiłem badania krwi ( morfologia ,..

Problem z pulsem

.. ...słabe nogi, uczucie duszności, bóle w klatce piersiowej i czasem uczucie lęku. Czyli podstawowy zestaw nerwicowca. Ja jednak cały czas jestem zafiksowana na stanie mojego serca. Tak jak napisała Dana nie wszystko można zrzucać na nerwicę. : ) ja juz prawie pol roku zwracam bez przerwy..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...klatki piesiowej oraz duszności. Teraz pisze tak późno bo właśnie mam silny atak nerwicy, czuje się jakbym zaraz miał mieć zawał serca lub wylew. Mam takie Silne duszności że oddychać nie potrafie i uczuczucie jakby mrowienia twarzy. Do tego biegam sikać teraz doslownie co 5 minutek,..

Czy to moze być nerwica czy coś innego

.. Witam, ja także mam duszności, może i na tle nerwowym ale nie wiem, boję się ze umrę. Do tego wszystkiego jeszcze jakieś uczucie ucisku na klatkę piersiową i dziwne bicie serca, odczucie jakby stawało, jak się schylę tak jakby przestawało bić. Byłem u lekarza pierwszego kontaktu kilka miesięcy temu,..

Lęk przed jazdą samochodem

.. ...Myślałem, że się przewrócę, duszności, kołatanie serca. A nawet raz w teatrze. Jestem ogólnie często zestresowany a pierwsze zdarzenie, które opisałem działo się po utracie pracy. Czy ktoś też miał podobne objawy, szczególnie podczas jazdy autem i jak sobie poradził. Kilka dni temu,bez..

Mogę być nieobliczalna

.. ...na klatkę piersiową, duszności, mdłości, złe widzenie ( wszystko się jakby rozmazuje, nie bardzo ale jednak.. ), gdy siedzę czuję jakby wszystko wirowało, zwiększa lub zmniejsza się temperatura ciała, mrowienie kończyn i oczywiście uczucie, że zaraz umrę co powoduje , że wstaję, chodzę..

Nerwy, wydaje mi się, że nikt mnie nie rozumię, wszystko dusze w sobie

.. ...często, zawroty głowy, duszności, bóle różnego pochodzenia ( obecnie mam uczucie obręczy na głowie i boli mnie kręgosłup ). Możesz mieć dziwne myśli, których do końca sama możesz nie zrozumieć. Ale cie pocieszę, na nerwicę raczej się nie umiera, ona nas tylko dobija. Jak twoje objawy..

Nerwica, na tę chorobę się nie umiera

.. ...Czasami pojawiają się duszności i uczucie że dzieje sie ze mną coś złego. Staram się wtedy zająć czymś aby nie myśleć już o sercu. Przejść się po mieszkaniu, popatrzeć chwile przez okno oddychając przy tym chłodnym powietrzem, zrobić sobie relaksującą kąpiel. Ale nie jest łatwo bo..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...Nachodziła na mnie fala duszności, do tego zawroty głowy, że myślałem że zaraz zemdleje. Serce zaczęło bić jak oszalałe. Teraz te objawy nasiliły się. Zacząłem często sprawdzać sobie ciśnienie i zauważyłem że w chwili najścia uczucia duszności mam niskie ciśnienie około 70/50 a po chwili..

Nerwica czy tarczyca?

.. ...nagle złapała mnie jakaś duszność trwała do nastepnego wtorku, to by ło takie uczucie jakby coś zabierało mi troche tlenu podczas oddechu, dało się z tym żyć ale mogło by nie być tego. 3 dni było spokojnie. W piatek poszedłem z kumplami na piwo. Wypiłem dwa małe i wypaliłem dwa..

Czy ja kiedyś poczuje się lepiej?

.. ...koncentracją lekkie duszności. Po jakimś czasie skoki ciśnienia, lęk niepokój, napiecie i drgawki po przemijającym ataku. Póżniej po zazywaniu leków ciśnieniowych brak skoków ciśnienia ale uczucie zimna, niepokój, lęk, brak koncntracji, przygnębienie, uczucie że moge sobie z niczym nie..

Ból serca, duszności, uczucie zimna, zmęczenie.

.. ...czy * mocne kłucie * , duszności - zbyt szybki lub zbyt wolny oddech, również pojawiający się bez konkretnej przyczyny i sytuacji. Zauważyłam również ogromną i bardzo dokuczliwą senność, która towarzyszy mi przez cały dzień a nasila się ok godziny 17, 18 oraz z samego rana, ok godz 6...

Serce stuka jak młot dziwne uczucie

.. ...myślałam,że mam zawał,przy tym duszność,lęk nie do opisania,miękkie nogi.Akurat jestem świeżutko po wszystkich badaniach( też tarczyca,płuca,echo serca,ekg,usg brzucha,badania krwi )i jestem zdrowa jak przysłowiowa ryba,choć myślę chwilami,że czas żegnać się z tym światem.trafiłam do..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...bólów klatki piersiowej, duszności itp. Nie bój się tego badania. Zrób je jak najszybciej - dla własnego spokoju. P.S. Sam jestem po dwóch takich badaniach ( obydwa negatywne ). Ja tak odczuwam skurcze dodatkowe komorowe. Miałaś holtera? A jeśli tak, to czy czułaś to dławienie? Jeśli..

Dziwne uczucie podczas ziewania

.. ...początku były tylko duszności którymi bardzo się wystraszyłem okazało się że to nerwica . potem miałem jakieś 3 lata spokoju aż wkońcu mnie dopadła znowu nerwica:/ było to pare dni po śmierci dziadka . Jakoś sobie z tym poradziłem, spokój do pażdziernika 2009 roku Gdy zaczeło mnie boleć..

Lęki

.. ...gastrologicznych /dostałam duszności, a potem ciężkiej nerwicy/. Odkąd ich nie biorę jest lepiej. Swoją drogą niesamowite uczucie, to się nazywa odrealnienie. podobno objaw depresji ale ja w to nie wierzę...

Nerwica?Prosze od odpowiedzi

.. ...spowodowane płaczem, duszności. Podświadoma chęć zwrócenia na siebie uwagi jednocześnie nie przyznając się do tego sobie. Dzisiaj dodatkowo świst w uszach, co zakłóca normalne słyszenie. Ból w mostku, w drogach oddechowych, zapowietrzenie się, uczucie jakby ci się kołowało w głowie. Od..