Duże

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...energetyczne jest za duże w stosunku do możliwości ich pokrycia. Najczęstszą przyczyną tej choroby jest miażdżyca naczyń wieńcowych. Stąd inna nazwa ChNS - choroba wieńcowa. Zmienione naczynia w sposób niewystarczający odżywiają serce. Najczęstszym objawem choroby niedokrwiennej serca..

HDL Cholesterol

.. ...frakcja cholesterolu o dużej gęstości ( High Density Lipoproteins ) odpowiedzialna jest za transport powrotny cholesterolu z tkanek do wątroby. Stężenie cholesterolu HDL w surowicy poniżej 35mg/dl ( 0,9 mmol/l ) jest skorelowane ze zwiększonym ryzykiem choroby niedokrwiennej serca...

Triglicerydy (trójglicerydy)

.. ...cholesterolu HDL i hipertriglicerydemią mają szczególnie duże ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Zalecane stężenie triglicerydów ( trójglicerydów ) wynosi poniżej 200 mg/dl co odpowiada 2,3 mmol/l...

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...Czasami zdarzają się duże ubytki, które mogą prowadzić do wzrostu ciśnienia w naczyniach płucnych. Duże ubytki mogą także dawać przeciążenie objętościowe lewej komory i lewego przedsionka. Rozpoznanie opiera się na wynikach badań: ECHO serca EKG zdjęcie RTG klatki piersiowej Leczenie..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...spowodowane ich uciskiem przez duże naczynia. Jeśli wada nie daje objawów jest wtedy nieistotna klinicznie. Badania wykonywane w diagnostyce anomalii naczyń wieńcowych: EKG cewnikowanie jam serca ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ) zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Holter -..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...Obciążenie prawej komory prowadzi do niedomykalności zastawki trójdzielnej ( zastawka między prawym przedsionkiem i prawą komorą ). Badania wykonywane w diagnostyce ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej:..

Defibrylacja

Defibrylacja

.. ...prądem o odpowiednio dużej mocy. Defibrylacja powoduje uporządkowanie ładunków elektrycznych w sercu i powrót prawidłowego przewodzenia w układzie bodźcoprzewodzącym. Następująca samoistnie depolaryzacja w naturalnych ośrodkach bodźcotwórczych, najszybciej w węźle zatokowo -..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...siłowym, stanowiącym duże obciążenie dla układu krążenia i - po ćwiczeniach. U wszystkich wykonywano badanie DNA, analizując obecność 1, 2 ( od obojga rodziców lub żadnej kopii szczególnej odmiany genu alfa - PPAR. U rekrutów z 2 kopiami genu powiększenie sylwetki serca stwierdzano..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...wysiękowego. Obecność dużej ilości płynu w worku osierdziowym prowadzi do upośledzenia pracy serca ( utrudniony jest skurcz i rozkurcz ). Wykonanie nakłucia worka osierdziowego. Pacjent znajduje się w pozycji półsiedzącej pod kątem mniej więcej ok. 30 stopni do poziomu ( w pozycji tej..

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

Acenocumarol (Sintrom, Sincumar)

.. ...stanach, w których istnieje duże ryzyko incydentów zakrzepowo - zatorowych, na przykład po operacjach wszczepienia sztucznych zastawek serca czy protez naczyniowych, u chorych z utrwalonym migotaniem przedsionków itd. Acenokumarol należy przyjmować rygorystycznie według wskazówek..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...hiperkaliemii ( zbyt duże stężenia jonów potasu we krwi ). Działaniem niepożądanym leków z opisywanej grupy, które jest wskazaniem do zmiany sposobu leczenia, jest uciążliwy, suchy kaszel. Inne preparaty zawierające chinapryl dostępne w Polsce ( za Indexem Leków MP 2007 ): Acurenal,..

Migotanie komór

.. ...rytmu niosące ze sobą duże ryzyko wystąpienia migotania komór są wskazaniem do wszczepienia kardiowertera - defibrylatora ( ICD ). Jest to urządzenie podobne do rozrusznika, które rejestruje rytm serca i w razie wystąpienia migotania komór przeprowadza defibrylację za pomocą elektrody..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...zaburzenie rytmu stwarzające duże niebezpieczeństwo wystąpienia migotania komór i NZK. Działania niepożądane nie związane bezpośrednio z układem sercowo - naczyniowym ( po za możliwością reakcji alergicznych i dolegliwości ze strony układu pokarmowego, co dotyczyć może każdego leku )..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...mitralna, z uwagi na duże rozprzestrzenienie chorób takich jak nadciśnienie tętnicze i miażdżyca, jest patologią dość częstą. Długo może nie dawać objawów. Z czasem pojawiają się zaburzenia rytmu serca ( odczuwane jako kołatania serca ), ból w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa,..

Depresja

Depresja

.. ...serotoniny ). Jest to jednak duże uproszczenie zagadnienia. Klinicznie depresja charakteryzuje się występowaniem pewnych objawów, które zaburzają normalne, codzienne funkcjonowanie chorego. Po za ogólnym nastojem depresyjnym, obecne są zwykle zaburzenia snu, zmiany masy ciała, różnego..

Klarytromycyna (Fromilid, Klacid, Klabax, Klabion, Klarmin, Lekoklar, Taclar)

.. ...trądzikowe odpowiedzialne w dużej mierz są bakterie - Propionibacterium acnes ). Klarytromycyna jest głównie wykorzystywana w leczeniu zakażeń górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażeń skory i tkanek miękkich. Działania niepożądane antybiotyków makrolidowych to głównie zaburzenia ze..

Ketoza

.. ...jednocześnie oddaje bardzo duże ilości moczu. Typowe jest uczucie zmęczenia, senności, zaburzenia świadomości aż do wystąpienia śpiączki. Często pojawiają się bóle w klatce piersiowej i ostre bóle brzucha. Serce chorego bije szybko ( tachykardia ), chory jest odwodniony, z ust wydobywa..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale przedostanie się do naczyń siatki i tak wywoła zator. Jest to ostry stan okulistyczny, którego pierwotną przyczyną jest choroba kardiologiczna...

Śluzak serca

.. ...stymulatora serca. Śluzaki mogą nawracać po operacji. Pozostawienie dużego śluzaka dające objawy kliniczne wiąże się z ryzykiem wystąpienia zaburzeń rytmu, epizodów zatorowych i nagłego zgonu sercowego...

Owrzodzenia podudzi

Owrzodzenia podudzi

.. ...doprowadzić do powstania dużej, źle gojącej się rany. Owrzodzenia są najczęściej umiejscowione na przyśrodkowej powierzchni podudzia, nad kostką. Mogą jednak obejmować cały obwód golenie, mogą również drążyć aż do kości. Rany te goją się bardzo źle, szybko ulegają nadkażeniom..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...ciężarnej jest uzależnione w dużej mierze od tego, jak arytmia jest tolerowana. Jeśli chora jest niestabilna hemodynamicznie ( spadek ciśnienia, omdlenia, zaburzenia świadomości ) postępowaniem z wybory jest natychmiastowe przerwanie arytmii za pomocą kardiowersji elektrycznej...

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...zastawek. Jeśli wegetacje są duże i ruchowe, stwarzają dodatkowo ryzyko wystąpienia epizodów zatorowych. Zaburzenia przepływu krwi wywołane obecnością wegetacji bakteryjnych zwiększają tendencję krwi do krzepnięcia. Skrzepliny mogą odrywać się od wegetacji i siać na obwód, zatykając..

Budowa naczyń krwionośnych

.. ...dzielimy na tętnice dużego, średniego i małego kalibru. Do pierwszych zaliczamy aortę i jej główne odgałęzienia. Tętnice średniego kalibru to tak zwane tętnice mięśniowe, na przykład tętnice wieńcowe serca czy tętnice krezkowe układu pokarmowego. Małe tętnice nazywane są tętniczkami i..

fT3 (trijodotyronina) i fT4 (tyroksyna)

.. ...istotniejszą informacją jest poziom fT4. Trijodotyronina jest w dużej mierze hormonem wewnątrzkomórkowym. Jej stężenie we krwi podlega znacznym wahaniom niekoniecznie w związku z ewentualnymi chorobami tarczycy...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się na tle nadciśnienia wtórnego do patologii naczyń nerkowych lub miąższu nerek. Objawy..

Dawkowanie amoksycyliny

.. ...Penicyliny należą do dużej grupy antybiotyków nazywanych antybiotykami beta laktamowymi ( nazwa pochodzi od chemicznej budowy tych związków ). Ich bakteriobójcze działanie wynika ze zdolności do hamowania syntezy ściany komórkowej drobnoustrojów. Amoksycylina jest często używanym..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. ...wiśnie, winogrona, maliny, jabłka, gruszki, cytryny, ananasy, a szczególnie banany, pomarańcze i awokado; warzywa takie jak ziemniaki czy pomidory; nabiał, szczególnie mleko i jogurty; mięsa, ryby i drób...

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...wystawianie oczu na duże ilości promieniowania UV. AMD rozwija się w obu oczach choć nie jednocześnie. Chory skarży się na mroczek, który zasłania centrum widzenia, spada ostrość widzenia, pojawiają się problemy z dostrzeganiem kontrastów potem zaburzenia widzenia kolorów. Zaniewidzenie..

Aliskiren

.. ...hipotensyjnych. Wiąże się z nim duże nadzieje jako z specyfikiem alternatywnym dla osób nie tolerujących leków z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny lub blokerów receptora dla angiotensyny drugiej. Dyskutowana jest też strategia leczenia nadciśnienia tętniczego polegająca na..

Właściciele kotów mają zdrowsze serca

.. ...dostępu do dostatecznie dużej grupy właścicieli psów, żeby móc zweryfikować tę tezę. Naukowcy zebrali dane od 4435 Amerykanów w wielu od 30 do 75 lat. Dane pochodziły z lat 70. i 80. XX wieku. 2435 osób było właścicielami kotów, a 2000 nigdy nie posiadało kota. Jak wyjaśnia jeden z..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...te można zmienić i w dużej mierze zależy to od nas samych. Musimy pamiętać, że choć geny mają wpływ na ryzyko nadciśnienia i chorób serca, to czynnikiem który kształtuje nasze zdrowie aż w 40 - 60 proc. jest styl życia - podsumował kardiolog. Tegoroczna akcja Servier dla Serca potrwa do..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...Lewa dzieli się na dwa duże naczynia - tętnicę zstępującą przednią i okalającą. Ich część wspólna to właśnie pień, bardzo krytyczne miejsce, bo w przypadku jego zwężenia pojawia się ryzyko wystąpienia ostrej niewydolności krążenia i zgonu pacjenta. Specjaliści z Górnośląskiego Centrum..

Pierwsza udana transplantacja serca w Polsce przeprowadzona była 20 lat temu

.. ...jeszcze serce, wbrew dużemu oporowi ze strony środowiska lekarskiego. Wcześniej przeprowadzano wprawdzie w Polsce przeszczepy nerek, ale organy te pobierano wyłącznie od osób, których serce przestało już pracować. Uważano bowiem, że człowiek, którego serce bije, jest wciąż żywy -..

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...10 lat ocenia się na 800 000. Jak komentują specjaliści, lepiej przeprowadzać duże badania kliniczne i sprawdzać, jakie są skutki terapii niż optymistycznie zakładać, że lek zadziała tak jak myśleliśmy...

Laserowy rozrusznik serca

.. ...część sekundy, ale o dużej energii - pozwalają kontrolować bicie serca. Pod ich wpływem w komórkach uwalniają się jony wapnia, co wywołuje skurcz mięśnia. Dzięki nowej technice można będzie dokładniej poznać w warunkach laboratoryjnych mechanizmy związane z biciem serca i jego..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...jednak serce było zbyt duże, lekarz miałby techniczny problem z umieszczeniem go w klatce piersiowej pacjenta. Dziewczynka, której przeszczepiono serce, cierpiała na wrodzoną kardiomiopatię gąbczastą. Kardiomiopatie to grupa chorób mięśnia sercowego, prowadzących do dysfunkcji serca i..

Smażone jedzenie, słone przekąski i mięso zwiększa ryzyko ataku serca

.. ...warzyw oraz zachodnią - o dużej zawartości smażonego jedzenia, solonych przekąsek, jaj i mięsa. Stosowanie diety owocowo - warzywnej było związane z niższym ryzykiem ataku serca, niż stosowanie diety orientalnej i zachodniej. Celem naszych badań było zrozumienie tych czynników ryzyka..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...także ciąża, połóg oraz duże zabiegi ortopedyczne, jak wymiana stawu biodrowego czy kolanowego. Po zabiegu operacyjnym należy jak najszybciej wstać z łóżka ponieważ unieruchomienie może przyczynić się do powstania zakrzepu. Ponadto niebezpieczne jest także długotrwałe przebywanie w..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...metoda dla chorych z grup dużego ryzyka, z innymi problemami zdrowotnymi, gdzie tradycyjna metoda jest zbyt dużym obciążeniem. Z pewnością nowy sposób leczenia upowszechni się teraz również w innych ośrodkach - powiedział w środę PAP dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof...

Gen ataku serca

.. ...naukowców z Hajderabadu mają duże znaczenie, ponieważ torują drogę specjalistycznym badaniom na dużą skalę tzw. przesiewowym i rozwojowi nowych terapii. Według dr. Chrisa Tylera - Smitha, również z fundacji Wellcome, który uczestniczył w pracach ośrodka w Hajderabadzie, mutacja genu..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Europie. Co gorsza, duże różnice w stosunku do krajów Europy Zachodniej nadal nie ulegają zmniejszeniu. JAK LECZYĆ? IV Konferencja Naukowa Instytutu Aterotrombozy przyciągnęła specjalistów wielu dziedzin: lekarzy rodzinnych, internistów, kardiologów, diabetologów, nefrologów oraz innych...

Chipsy szkodzą sercu

.. ...Medycznego chipsy zawierają duże ilości akrylamidu, który jest toksyczny dla układu nerwowego oraz zwiększa ryzyko zachorowania na różne nowotwory. Najnowsze badania po raz pierwszy dowodzą, że wywołuje także przewlekły stan zapalny w organizmie, przez co podnosi ryzyko miażdżycy i..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...pacjenci napotykają na duże problemy społeczne związane ze specyfiką ich leczenia. Żyją w dużej obawie o własne życie, a jest im odmawiane leczenie sanatoryjne czy rehabilitacyjne. Ponadto u części z nich te urządzenia wywołują dość silny ból i często w poczuciu obawy przed tym bólem...

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...wprowadzeniu do jakiejś dużej tętnicy - udowej, pachowej czy ramiennej - cienkiego cewnika, za pośrednictwem którego podaje się środek kontrastujący silnie pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala to uzyskać dokładny obraz wnętrza naczynia i uwidocznić różne patologiczne zmiany, które w..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...Nature Genetics . Dwie duże grupy naukowców z konsorcjów Global BPgen i CHARGE analizowały próbki materiału genetycznego pobranego od 63 569 Europejczyków i odkryły, że aż 11 regionów DNA jest związanych z podwyższonym ciśnieniem krwi. Poszczególne warianty genów same w sobie w..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...tylko do chorych bardzo dużego ryzyka. To wąska grupa osób starszych, zwykle powyżej 80. roku życia, z dużymi obciążeniami, np. cukrzycą, niewydolnością nerek itp. - wyjaśnił prof. Zembala. Pacjentki, którym ostatnio w Zabrzu wszczepiono zastawki nowego typu, mają 81 i 83 lata. Zabiegi..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...martwica może już objąć duże obszary mięśnia sercowego. Dzieje się tak m.in. dlatego, że po wystąpieniu zawału chorzy dzwonią do lekarza rodzinnego zamiast po pogotowie, albo karetka nie zawozi ich od razu do ośrodka kardiologii inwazyjnej. W Polsce mamy obecnie dobrze rozbudowaną sieć..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...konieczność stosowania dużej liczby leków. Analizy dowodzą, że im więcej pigułek dziennie musi zażywać pacjent, tym jego współpraca z lekarzem jest mniejsza. Tymczasem u znacznego odsetka chorych trzeba stosować od 2 do 4 leków, by osiągnąć spadek ciśnienia. Poza tym pacjenci ci często..

Jaka jest rola układu odpornościowego w mechanizmie powstawania nadciśnienia?

.. ...kolejne 30 proc. wykazuje duże zagrożenie jej rozwojem. Następstwa nadciśnienia tętniczego - które jest podstępne i rozwija się po cichu - są zaś dramatyczne. Mogą oznaczać udary mózgu, zawały serca, niewydolność serca i nerek. Choć obecnie dostępnych jest wiele leków działających dosyć..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...m.in. mają stosunkowo duże szanse na możliwość regeneracji - dzięki wspomaganiu - własnego uszkodzonego serca. Niedawno lekarze z Krakowa wszczepili wartą 30 tys. euro niemiecką sztuczną komorę 13 - miesięcznej dziewczynce. Polska komora pediatryczna, podobnie jak system POLCAS, również..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...wskazywały, że bardzo duże dawki kofeiny, najbardziej aktywnego składnika kawy, mogą prowadzić do zaburzeń akcji serca. Nie było jednak dobrych danych na temat dawek spożywanych na co dzień przez ludzi. Aby to sprawdzić, Klatsky i jego współpracownicy prowadzili wieloletnie badania wśród..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...większości uczestników badania pomiarów takich dokonywano 6 razy w roku. Do oceny grubości ścian tętnic oraz rozszerzalności tętnicy ramiennej zastosowano USG o dużej rozdzielczości. Nauka w Polsce PAP..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...jednak, że nie mam za dużego wyboru. Mam wrażenie, że leki coraz słabiej działają. Jak długo można je zażywać? Rytmonorm 150+ biosotal 40 ). Dlaczego leczono mnie na nerwicę ( a właściwie poprzestawano tylko na takiej diagnozie ). Dodam, że wynki nie wskazywały na WPW, bo ekg, holter -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...connie, OK, Słonko - duże buziaczki dla WAS: ) ) ) ) )Tak trzymać Mikelku - jestem w poradni - jak tylko wr?c? - napisze o lekach. Poznym wieczorem. Pozdrawiam Będę nieskończenie zobowiązany, bo odkąd przeczytałem ulotki z tych leków, to świruję strasznie i szukam u siebie objawów..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...Podsumowanie: Rytm zatokowy, o dużej dobowej zmiennosci częstości, bez zaburzeń przewodzenia przedsionkowo - komorowego. 12 pojedyńczych pobudzeń przedwczesnych nadkomorowych. Bez arytmii komorowej. Proszę bardzo o komentarz będę bardzo bardzo wdzięczna. Serdeczne Pozdrowienia dla..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...napiszcie. To nie są duże koszty ( ok. 150 zł za miesiąc plus kaucja za aparat ). Wykryto mi dodatkowe skurcze zupełnie przypadkiem, czuję się dobrze i nigdy sie nie zastanawiałem że coś jest nie tak jak trzeba. Czuję się dobrze, pracuję, ćwiczę rekreacyjnie 3 - 5 razy w tygodniu...

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...mam takie pytanie: Jak duże ciężary mogę nosić? ( miałem rozcinaną klatkę piersiową ) i jak duży wysiłek mogę wykonywać. Przed operacją potrafiłem na pływalni przepłynąć 2km. Dużo jeździłem na rowerze ( zdarzały się nawet trasy 50 - cio kilometrowe ). Wiem, że teraz muszę oszczędzać..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 9

.. ...mjejscu wkłuć?I czy bede musiała mieć zakładany cewnik do pęcherza moczowago? badanie elektrofizjologiczne Nie ma sprawy!!!!A gdzie masz mieć wykonywany zabieg?W jakim mieście? badanie elektrofizjologiczne..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...zrobić. Pozatym narkoza to duże ryzyko. Także...Tylko jedna pani docent miała odwage. pozdrawiam: ) Hmm...osobiście znam osobę, która będzie miała 3 ablację, a wirtualnie * słyszałam * , o takiej która bedzie miała 8.. co prawda nie w narkozie bo to osoby starsze od Ciebie, nie wiem czy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...pytanie - Czy to jest duże utrudnienie dla lekarzy jeśli podczas badań tętno mi podskakuje do 110 - 120? Nie mam na to wplywu, tym bardziej, że w Holterach ( mialem 2 )częstość tętna ogólnie jest przyzwoita. emit.. tak sie składa ,że miałem ablacje wykonaną przez dr którego wymieniłeś...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...to jestem zdolny do dużego wysiłku na boisku. Byłem na Echo serca, lekarz stwierdził, że mam duże serce ( możliwy wynik treningu ) i nieznaczna niedomykalność zastawek. Co z tym robić?! Czy mogę te ataki wyeliminować jakimiś bezpiecznymi lekami?! Proszę o wasze opinie! dodam jeszcze, że..

Echo serca

.. ...międzykomorowa - 8mm duże naczynia szerokość Ao 28mm Przepływ płucny 108 cm/s 2 wynik: lewa komora 41mm lewy przedsionek - 29mm prawa komora - 28mm Grubość ścian lewa komora 8mm przegroda międzykomorowa 8 mm duże naczynia szerokość Ao - 26mm Badanie w granicach normy. Pozdrawiam Nie wiem..

Echo serca - Str. 5

.. ...popularna występująca w dużej liczby osób. Moje ciśnienie krwi wynosi 130/80, natomiast waga ok. 115 kg przy wzroście 183 cm.Jednak skierował mnie na badanie USG serca ( ECHO ). W wyniku tego badania stwierdzono śladową niedomykalność aortalną lu przedniemu płatkowi zastawki mitralnej..

Echo serca - Str. 6

.. ...powiedziala serce za duże do kardiologa. a na opisie pisze dokładnie tak * serce o powiekszonym prawym przedsionku i prawej komorze. cień aorty słabo widoczny * powiedzcie co to oznacza!!!!!!!!! Naprawdę trudno coś kolwiek powiedzieć , nie widząc zdjecia, nie badajac dziecka. Byc moze to..

Echo serca - Str. 8

.. ...komentarz, mnie laika martwią duże przerosty lewego i prawego przedsionka. Czy te zmiany mogły być konsekwencją założonego rozrusznika ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ! Może ma na to wpływ niedomykalnośc zastawki mitralnej i trójdzielnej. Z patologii:powiekszona LK,..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...występują. Poza tym bierzcie duże dawki magnezu, po tym przynajmniej dobrze się śpi, duże mam na myśli 250 - 300 mg, czyli 5 - 6 tabletek 50mg dziennie. moze ogladal ktos wczoraj sprawe dla reportera. to dopiero kardiolog usmiercic mloda dziewczyne wraz z dzieckiem,jesli macie mozliwosc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...człowiekiem,więc masz duże szanse na pokonanie tej choroby,czego Ci szczerze życzę. witam Was, pomaga pasja!. Dobrze ją mieć i kochać robić coś. To wciąga i odciąga złe myśli. Spróbujcie sie zrealizować w czymś co kochacie. Pozdrawiam Witaj JA tez zdaje się mam nerwice. To znaczy chyba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...dziennie i wypijałem 3 - 4 duże mocne kawy. Sercu na pewno to nie pomagało. Problem w tym że po zawale robię to nadal, chociaż ograniczyłem * spożycie * do 10 szt słabych papierosów Light i jednej lurowatej kawki, prawie o barwie harbaty. Rzucić całkowicie, ani jednego ani drugiego,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...* Lubię przebywać w dużej grupie ludzi * itp. O szczegółach dotyczących prawidłowego formułowania tekstów autosugestii możesz przeczytać tutaj. ________________________________________ Medytacje autogenne Trudniejszym etapem treningu autogennego jest medytacja autogenna, wymagająca od..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 14

.. ...niespełnione oczekiwania, zbyt duże wymagania wpędziły mnie na powrót w nerwicę, która nieco zelżała. Dlatego poszłam do bioenergoterapeutki. Mimo przepłakanych dni, ataków i nieprzespanych nocy, samotności i tęsknoty, jestem z siebie dumna. Potrafiłam zerwać pępowinę, potrafiłam..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...wraca do normy. Fakt, duże znaczenie ma to co sie je. Wszelkie * zielone * bardzo wpływają. Ale tylko wtedy, gdy sie je dużo. Prz warfinie utrzymanie INR jest dużo łatwiejsze. Jak zżywałam aceno to skakał okropnie. Aby byc spokojnym kupiłam aparat , mierzę co 3 tyg. i w każdej chwili..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...psychika i nastawienie w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie A małe piffko też może być niewskazane... bo ja np. bedać na tym weselu napiłam się kieliszek za zdrowie..i czułam się super...ale po piffku odczuwałam kłucie..i zaciskało mnie ... ale możliwe że równiez dlatego że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...ciąży,ponieważ jest to za duże ryzyko.I się zdecydowałam na operację.Po operacji nie miałam w ogóle apetytu,byłam osłabiona i obolała.Teraz jest już o wiele lepiej.Ból nadal jest,ale to normalne.Rana bardzo ładnie się goi.Muszę nosić gorset przez 3 miesiące,aby usztywnić mostek.Nie mogę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...wypowiedz twierdze, że masz duże doświadczenie w tym temacie. Choruje dopiero od roku, ale ostatnio czuje sie jak wrak silne uciskające bóle pleców i klatki piersiowej do tego te uczucie braku miejsca w środku. Pracuje na komputerze, ale nawet to jest dla mnie trudne bo nie mogę sie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...jest podczas zimy bo są duże różnice temperatur np. między domem a dworem. Witam wszystkich, ja mam wrodzoną wadę serca, czyli choruję praktycznie całe życie, mam 27 lat i czuję się bardzo dobrze, a lekarze twierdzą że mój stan się pogarsza, miałam robionych szereg badań, echo..

Chelatacja - Str. 5

.. ...prawdziwych lekarzy przez duże * L * jest czymś znacznie większym, jest sztuką. Owszem, nauka za jakiś czas do tego dojdzie, ale tymczasem wiele drogocennych istnień ludzkich musiało by cierpieć, lub wręcz odejść z tego świata niepotrzebnie. Śmiesznym bowiem jest czytać enuncjację..

Chelatacja - Str. 6

.. ...stosować. Uważam, że przy dużej miażdżycy należy zastosować chelatację dożylną. Jeśli chodzi o stosowanie witamin, minerałów i aminokwasów, nie mam na myśli przedawkowania, z czego zdaję sobie sprawę. Nie wiem, jaką dawkę np. B12 przyjmuje Pan za normę?Czy tylko 1mcg, tak, jak podają..

Chelatacja - Str. 12

.. ...oszustwa są na tyle duże że są w stanie skorumpować każdego lub prawie każdego i tu jest pies pogrzebany. Matko kochana, ale teoria spiskowa!!! Jestem w szoku. Panie Szymonie, mojej babci podawano kroplówki. Sprzęt którego używano aby się wkłuć był rozpakowywany przy niej, przez..

Chelatacja - Str. 16

.. ...daje 100% wyleczenia, duże ryzyko powikłań i budzi liczne kontrowersje. Ale to pacjent wybiera sposób leczenia pod warunkiem, że wcześniej przedstawi się mu wszystkie możliwości, z których mógłby skorzystać. Witam i proszę o pomoc. Moja babcia jest po udarze mózgu( 1,5miesiąca ) choruje..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...czy spożywanie dosyć dużej ilości miodu wpływa na zwiększenie poziomu trójglicerydów i złego cholesterolu? Czytam to co państwo napisaliście i zastanawiam się dlaczego lekarze nic nie mówią o diecie, o tym że jest ona podstawą funkcjonowania organizmu, a jeśli chodzi o serce i układ..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...raczej nie zmieniane jest duże wahanie wartości. Np w wakacje miałam bardzo niski . roszę o informacje jak należy się odżywiać przyjmując ten lek. Gdzie i jaką mogę kupić książkę na ten temat. Czy branie przez kolejn elata mojego życia tego leku mam powody do obawy o moje zdrowie..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...Ostatnio po upadku mialem duże wylewy, ręka była granatowa. I wlaśnie likwidacja przez organizm tych wylewów niekorzystnie wpływa na stawy. Zmiana leku tutaj nic nie da. witam : ) ja od roku byłam na acenocumarolu...faktycznie wahania jezeli chodzi o wyniki krwi były tragicznie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...przyszłości musiunikać dużego wysiłku fizycznego. No i profilaktyka IZW konieczna przy wadach zastawkowych. Rozeznaj sie przy kontroli. Lepiej dmuchać na zimne. Ciekawe co piszesz o swoich dolegliwościach ubocznych i tym, ze lekarze wiążą je z wadą serca. Bardzo ci dziękuję i mam..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. ...6,80 więc suma sumaru dużego przerostu jeszcze nie ma,sportowcy też mają duże przerosty przy szczelnych zastawkach.Najważniejsze jak sie terza czujesz,czy szybko sie męczysz,jeżeli dobrze sie czujesz fizycznie to nie warto panikować,to tylko pogorszy twój stan jaki by nie był.Mówie ci..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...ekranów znajdują się inne, duże monitory, na których rejestrowana jest praca serca ( wykresy podobne do tych, jakie widzimy na EKG ). Pora zacząć. Jasna sprawa jest, ze, aby wiedzieć, co wypalić ( groźnie brzmi, ale nie ma obaw ) należy na 100 procent upewnić się, ze nie jest to..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...Wydaje mi się, że mam duże szanse: ) Witam wszystkich!!! Pisałam już na tym forum wielokrotnie o swoich częstoskurczach, o tym jak badało mnie kilkoro lekarzy i wszyscy zgodnie twierdzili, że mam nerwice. Tylko ja w to nie mogłam uwierzyć. Moje objawy dla mnie były jasne - wpw. I..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 22

.. ...świetnie. Ty też masz duże szanse na całkowite wyleczenie, życzę Ci tego serdecznie i nie poddawaj się, warto spróbować. mojra 6 czestoskurczow nie przesadzaj dopiero jestes trzy tygodnie wszystko sie unormuje pewno panika Cie zrzera badz cierpliwa hej MOJRA! Wyczytałam gdzieś ,że miałaś..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 27

.. ...się abluje i są bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie. Najlepiej wybierz się do jeszcze jednego kardiologa i poproś o radę. Polecam prof. Walczaka z Warszawy. Przyjmuje prywatnie w CK Allenort na Płowieckiej. W tym samym ośrodku robią też ablację ( bezpłatnie na NFZ ). Sama byłam..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...czy mąż będzie miał duże problemy z dojściem do zdrowia.Prosze niech się ktoś odezwie.Zyczę wszystkim po operacjach dużo zdrówka.Henia witaj Heniu moja mama była operowana w Krakowie wiec nie wiem jak jest w Gdańsku ale wiem jdno ze zawsze trzeba byc dobrej mysli ja jak przyjechałam na 2..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...zwłóknienie serca jest zbyt duże i niestety przez ostatnie 2 miesiące nie zaszła żadna poprawa( brat bierze, BETALOK ZOK 50ml, captopril, furosemidum, spironol ). Wczoraj dowiedziałam się że jest jeszcze szansa wszczepienia mu rozrusznika w Zabrzu ale to sie okaże na 100% dopiero po..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...działają, mimo że biorę duże dawki. Woda gromadzi mi się w brzuchu, a to przeszakadza w chodzeniu, oddychaniu itp. Z moich informacji na temat kardiomiopatii wiem tyle, że z tego się wyleczyc nie można. Ale jeżeli będzie się uważało i dbało o serce, to wystarczy na bardzo długo. To wiem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...orientuję ,to mam dość duże powiększenie lewej komory.Czuję się różnie. Bardzo często odczuwam ból między łopatkami i po tym pojawia się kołatanie i nierówne bicie serca.Na koniec marca mam wizytę u kardiologa z kontrolnym USG. Będę wdzięczna za odpowiedż.Pozdrawiam wszystkich. Myniu!..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...kliknęłam Ctrl - a chciałam dużej litery - to mści się maniera pisania na gg/bez dużych ,,ż,ś,itd./a tak się namęczyłam - dziekuję Tomkowi,poświęca nam tyle czasu .Uspokoiłes mnie co do digoxyny - jest tak gorąco,kiepskawo się czuje i jeszcze nie wybrałam się na badanie potasu - a może..

Po ablacji

.. ...miewam często bardzo duże ciśnienie 150, 160 i wysoki puls od 96 - 132 ( 132 miałam w czasie owego bólu ).Ciśnienie miałam takie zazwyczaj w szkole i w szpitalu. Nie jest wysokie, bo podczas częstoskurczów miewałam 240 ale ciekawi mnie czemu tak jest. Po roku jadę sobie na wizytę, a tu..

Po ablacji - Str. 11

.. ...kardiologii, miałem duże pole obserwacji/ wystarczy jedna ablacja. Głowa do góry. Aga ja nie mogę się do Ciebie dostać pocztą.Mój adres - Jagoda gaw@interia.pl Napadowy częstoskurcz nadkomorowy mam od maja 2007, 2 razy szpital raz sama pokonałam to, boję się bardzo kiedy mnie dopadnie...

Po ablacji - Str. 12

.. ...Mnie niepokoi tylko duże zgrubienie przy miejscu nakłucia wielkości małego kurzego jajka. Jest to bolesne i mam problemy przy siadaniu i wstawaniu, zastanawiam się, czy nie pójść z tym do lekarza. Czy to jest normalne po zabiegu? Zglos sie do chirurga pewno zrobil Ci sie krwiak ja tez to..

Po ablacji - Str. 19

.. ...oszczędzać i nie wykonywać dużego wysiłku jak również nosić ciężarów powyżej 1 kg po ablacji. Serducho musi mieć czas na wygojenie. U każdego ten czas jest inny, a może trwać od 3 m - cy do nawet roku. Jeśli możesz to napisz jak się czujesz. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Witam, piszę tutaj..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...Najgorsze, że od tego dużego ataku nie tylko psychicznie czuję się gorsza i słabsza ale fizycznie też. Prawie nie znikający ból w klatce piersiowej, ciągłe uczucie zmęczenia i senność, a z drugiej strony tętno prawie nieustająco nie zwalniające poniżej 100. Ech ! Moje skurczone..