Dysk kręgosłupa

Osteofity

Osteofity

.. ...uzależnione jest od konkretnego obrazu choroby. Niemal zawsze konieczna jest odpowiednia rehabilitacja i fizykoterapia. W niektórych przypadkach wymagana jest także interwencja ortopedy lub neurochirurga...

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. Dyskopatia szyjna, czyli zwyrodnienie krążków międzykręgowych szyjnego odcinka kręgosłupa, stanowi około 30% wszystkich dyskopatii. Przyczyną dyskopatii szyjnej jest zaburzenie składu chemicznego krążka, odwodnienie struktury nazywanej jądrem miażdżystym. Objawy dyskopatii szyjnej zależą od poziomu, na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...właśnie mam stwierdzoną dyskopatię i stany zwyrodnieniowe kręgów szyjnych nawet kardiolog mi powiedział że przyczyną organiczną mojej nerwicy jest kręgosłup i cóż z tego jak ja nadal się boję że to od serca .Zanudzam wszystkich i Was pewnie też , w pracy i w domu jak słyszą * zawał * to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 27

.. ...rzeczywiście mam stwierdzoną dyskopatię i stany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego ale jako rasowy nerwicowiec kręgosłup mnie nie interesuje ( bo przecież od tego się nie umiera )tylko serce .Ach , z tych moich * zawałów * to się już nieraz śmieję i oczywiście mam w związku z tym kilka..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 634

.. ...podejrzewała że mam dyskopatię. Jak na MRI kręgosłupa szyjnego wyszło że wszystko ok, to też bałam się guza, jak Szara. Tomografia wykazała, że jestem okazem zdrowia. No więc było jeszcze podejrzenie, że mam coś z tarczycą i zachwianą gospodarkę wapniową, schudłam ostatnio sporo i tak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 692

.. ...nową przyjaciółką - dyskopatią. Niestety pojawiła się w moim życiu i nie chce się odczepić. Ból i strach, bezsilność związana z kręgosłupem pogłębiła tylko ataki lęku. Nie chce już żyć, każdy dzień jest dla mnie jak kara. Kiedy uda mi się rano ubrać skarpetki, to jestem z siebie dumna. W..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...kręgosłupa, wypadanie dysku, może mieć wpływ na nieróne bicie serca. Mówię tutaj o swoim przypadku ponieważ stwierdzono u mnie bigeminie. Leczyłem się u kilku lekarzy , każdemu z nich powtarzałem że czasami odczuwam lekkie bóle serca i że wydaje mi się że są one s[powodowane jakimś..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 134

.. ...) książkowy przykład dyskopatii. Wiecie co to? Uciskanie naczyń i nerwów przez dysk, krążek czy inne coś w kręgosłupie szyjnym. Tamtędy przebiegają główne nerwy i tętnice. M.in.nerw błędny, odpowiadający za moje zawroty głowy. Dziś, czekając na badania, siedzę przed komputerem i piszę do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 175

.. ...sprawdzic czy nie ma dyskopati kręgosłupa na odcinku szyjnym .W zasadzie jestem prawie pewien ze to ma, a przynajmniej są bardzo duze szanse bo w rodzinie miałem bardzo podobny przypadek i własnie po masie różnych badań w końcu na rezonansie kręgosłupa szyjnego wyszło to schorzenie.Tylko..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...dretwienie rąk, czasmi dyskomfort w głowie, od wrzesnia 2005 roku chodzę po lekarzach zrobiłam niemalże wszystkie badania z krwi, miałam robione EKG, USG jamy brzusznej, badałam sie laryngologicznie, zrobiłam rentegen płuc i kręgosłupa ( wykazał spoere zmiany ) żaden lekarz nie ustalił..

Dziwne bóle w środku mostka

.. ...spowodowane wysuniętym dyskiem w kręgosłupie. I co ciekawe pomogły mi masaże u pewnego znachora, który mi poustawiał kręgosłup, co normalnie powinno skończyć się operacją. I od tamtej pory spokój. Ogólnie rzecz biorąc proponuję więcej ruchu, ćwiczeń itp. Mam okropne bole plecow klatki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 278

.. ...spadki były spowodowane...dyskopatią kręgów szyjnych! Dopiero rentgen w ruchu wykazał co mi się dzieje - przepisał mi to lekarz pierwszego kontaktu bo zaczęłam mieć problemy z utrzymaniem równowagi jak podnosiłam głowę go góry. Dzieje się tak wtedy, gdy jeden z dysków w kręgosłupie..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...KLUCHA jest efektem dyskopati.w moim przypadku kręgoslupa szyjnego oraz piersiowego th3 - th5.i nie ma to podloza nerwicowego...robilem wczesniej gastroskopie,bylem u laryngologa.internisty,robiłem badania morfologi,tarczycy,USG,ale dopiero rtg i wizyta u neurologa potwierdziła ze,jest..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...naczyń krwionośnych, dyski w kręgosłupie mi przemieszczają się prawie przy każdym upadku. boję się ze kiedyś źle się uderzę. najgorsze jest to jak ludzie mnie traktują w autobusie. że jestem bezczelna itp bo nie ustępuję miejsca starszym. padają różne epitety nawet bardzo wulgarne. nie..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...i kardiolog sugeruje dyskopatię kręgosłupa w odcinku płucnym a konkretnie chodzi o kręgi Th1 do Th3.( unerwienie kręgosłupa )Więcej tu;http://www.masaz.ciechocinek.pl/kre.htm Mi rownież ból klatki piersiowej po lewej stronie. Gdy biore głebszy wdech zaczyna kluc i przechodizc z tylu na..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 534

.. ...zniesionej lordozie Dyskopatja Kręg C 5 C 6 C 7 ) czy dyskopatia to to samo co skoljoza sory że pytam wiesz kazali mi w szpitalu żebym chodziła w kołnierzu ortopedycznym 3 godz dziennie mam bóle głowy lekarz twierdzi ze to od kręgosłupa a ty masz kłopoty z kręgosłupem szyjnym czy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 937

.. ...kręgosłup mam dwupoziomową dyskopatie kręgów C5 C6 C7 najpierw miałam omdlenia nie wiedziałam z czego lekarz kardiolog powiedział że od arytmi nie ma zawrotów głowy i wylądowałam w szpitalu na neurologi tam mi porobili wszystkie badania włącznie z błednikiem i okazało się że to od..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1180

.. ...zdjęcia że mam trzy dyski wystawione w kręgosłupie dolnym.Mam przekaz do ortopedy ,a tam kolejki niesamowite . Do tego córa ( 15lat ) chora Chyba bo bierze się jej na wymioty i brzuch ją boli i teraz pytanie czy to jakiś wirus czy to z nerwów .Aktualnie pisze testy próbne gimnazjalne..

Zawroty głowy przed snem

.. ...glowy z powodu z powodu dyskopati kręgosłupa szyjego i też bardzo często robi mi się słabo więc zrób sobie badania a przedewszystkim prześwietlenie jeśli nic ci nie jest z tym kręgoslupem to przyczyna leży gdzie indziej może masz jakieś niedotlenienie muzgu a jak u ciebie z ciśnieniem ?..

Mrowienie i drętwienie lewej dłoni u dziecka

.. ...niej pojawic sie tzw. zespół cieśni nadgarstka. Wpisz w google i poczytaj. Cierpniecie ręki moze też np. być zwiazane z dyskopatia w obrebie kręgów szyjnych kręgosłupa. Warto skonsultować sie z lekarzem...

Dziwny ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...dojśc do wysunięcia dysku lub przesunięcia kręgu, który powodując ucisk nerwów jest odpowiedzialny również za bóle w klatce piersiowej, zawroty i bóle głowy, drętwienie i bóle kończyn. Aby wykluczy kręgosłup jako sprawcę dolegliwości powinieneś uda się do kręgarza, on ci powie czy to od..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 69

.. ...przykręgosłupowymi i przesunięciami dysku córka skolioza mam 3 razy w roku serie masaży w ośrodku rehabilitacyjnym SORNO i pordni VIGOR w Warszawie na ul. Białobrzeskiej 57 u dr NIesłuchowskiego super człowiek wiele razy występował w tv i wydał książkę na temat chorób kręgosłupa..

Pieczenie serca i bóle pleców

.. ...serca i ból kręgosłupa wskazują na przesunięcie dysku w kręgosłupie piersiowym, Jeśli będzie trwało dłużej - nie obędzie się bez rtg kręgosłupa i na wszelki wypadek ekg serca. Tak zapewne poleci lekarz...

Badania MR kręgosłupaL/4 L/5

.. ...kregow innymi slowy dyskopatia. leczenie opiera sie glownie na usmierzeniu bolu,mozesz kupic w aptece plaster przecwbolowy( bedzie troche pieklo ) i dodatkowo wspomagac sie przeciwbolowymi,ale te dostepne bez recepty na takie bole sa zbyt slabe,wiec jezeli dasz rade dotrzec do..

Węzły chłonne,bół głowy,wada kręgosłupa

.. ...się,ze mam wadę w budowie dysków szyjnych.Neurolog stwierdził,ze to właśnie to jest przyczyną moich dolegliwości,niestety nie zwrócił uwagi na dość spore węzły chłonne,które występują po lewej stronie szyi i na potylicy...Stąd moje pytanie,Czy możliwe jest,że przyczyną powiększenia..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...siłowni , to * wypadnięcie dysku * lub inny uraz kręgosłupa . Dzisiaj bardzo popularne jest chodzenie na siłownię , ale jak zauważyłem , jest to do pewnego czasu. Najczęściej kończy się to jakimś urazem . I wtedy już jest definitywny koniec siłowni ! Następnie koniec grania w tenisa ,..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 46

.. ...blędnik,mam wrazliwy,mam dyskopatię kręgosłupa szyjnego,mam zapalenia tarczycy ale TSH W NORMIE.Byłam tez u kardiologa i mam wyskakiwanie platka zastawki i muszę brac tabletki na zaburzania rytmu serca ale te leki powodują,ze nasilają mi się te zawroty ,ze nawet czasami nie mogę wstac z..

Kłucie i dyskomfort w okolicy serca

.. ...pzez caly dzien czulem dyskomfort w tej okolicy wraz z klatka piersiowa. pojechalem na pogotowie lekarz wykonal mi ekg - wszystko ok - i przepisal APAP. Co to moze byc za bol ??? Karol moze masz cos z kręgosłupem szyjnym lub piersiowym i to promieniuje.Pogimnastykuj ie ,może ci..

Dyskopatia - bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn

.. ...dowiedziłam sie że cierpię na dyskopatie.Oto w skrócie wynik mojego badania KT.Na poziomie L3/L4,L4/L5 zaznaczone cechy dokanałowej protruzji krazka miedzykregowego z impresja na worek oponowy.nieznaczne przewezenie przestrzeni międzytrzonowychL4/L5/S1 w przedziałach tylnich.Niestety ale..

Drętwienia głowy nie dające mi żyć

.. ...objawia.ja mam dodatkowo dyskopatię szyjną i lekarz stwierdził,ze połowa jest od nerwicy ata druga od kręgosłupa szyjnego . zażywam pramolan od 10 dni inne objawy znikmęły a to nie , .strasznie mnie to wkurza i podejżewam ,ze sie tym nakręcam i już jest błędne koło.ale jak to paskudztwo..