Dzieci

Szmery serca u dzieci

.. ...jest związany szmer. U dzieci należy wykluczyć ewentualne wady budowy serca, jak przetrwały otwór owalny, otwór międzyprzedsionkowy lub międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery niewinne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo częstym i zwykle nie wierzą się z..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...osoby dorosłej, nawet u dzieci w wieku szkolnym, są trudne do przeoczenie i dość szybko budzą niepokój. W tych grupach wiekowych stopień niewydolności określa przy pomocy skali NYHA. U noworodków i niemowlaków sytuacja jest jednak inna. Nie tylko z uwagi na przyczyny niewydolności serca...

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. ...choroby wieńcowej ). U dzieci jednak tego typu dolegliwości niezmiernie rzadko związane są z sercem i układem krążenia. Ból w klatce piersiowej u dzieci jest najczęściej objawem patologii dotyczącej układu oddechowego. Może to być ból związany z ostra infekcją, np. zapaleniem płuc. Same..

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

Więcej dzieci to większe ryzyko chorób serca

.. ...z tym, ile urodziła dzieci - wynika z zakrojonych na szeroką skalę badań szwedzkich naukowców opublikowanych na łamach American Heart Journal . Kobiety, które mają dwoje dzieci są najmniej narażone na choroby układu krążenia w przyszłości, podczas gdy kobiety mające pięcioro lub więcej..

Palenie w obecności dzieci podnosi im ciśnienie

Palenie w obecności dzieci podnosi im ciśnienie

.. ...krążenia zaczyna się w dzieciństwie. Jeśli chcemy zapobiec pojawieniu się chorób układu krążenia u dzieci w przyszłości, powinniśmy zatroszczyć się o to już teraz. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że bierne palenie wpływa negatywnie nie tylko na rozwijające się płuca dzieci, ale również..

Dzieci chore na nadciśnienie mają więcej problemów z nauką

Dzieci chore na nadciśnienie mają więcej problemów z nauką

.. Dzieci chorujące na nadciśnienie tętnicze mają częściej problemy z uczeniem się. Po wykluczeniu czynników socioekonomicznych dzieci z nadciśnieniem radzą sobie cztery razy gorzej od zdrowych rówieśników w szkole. Co więcej, dzieci cierpiące z powodu nadciśnienia częściej dotyka ADHD. Nadciśnienie a zdolności..

Migrenowe bóle głowy u dzieci a przetrwały otwór owalny

Migrenowe bóle głowy u dzieci a przetrwały otwór owalny

.. Prawie 15% dzieci cierpi na migreny, a jedna trzecia z nich miewa migreny z aurą. Objawia się to osłabieniem, zaburzeniami widzenia a czasem nawet halucynacjami. Ciągle nie wiadomo co jest przyczyną migren u dzieci, ale naukowcy zauważyli, że istnieje związek między tymi dolegliwościami a wadą serca..

Prosta operacja może zapobiegać uszkodzeniom serca u dzieci

Prosta operacja może zapobiegać uszkodzeniom serca u dzieci

.. ...uszkodzeniu serca u dzieci cierpiących na obstrukcyjny bezdech nocny. Ciśnienie w takim przypadku stabilizuje się już nawet w 24 godziny po zabiegu. Czynniki ryzyka bezdechu nocnego u dzieci. Powiększone migdałki i węzły chłonne są czynnikami ryzyka wystąpienia bezdechu nocnego u dzieci...

Badanie serca noworodków pulsoksymetrem

Badanie serca noworodków pulsoksymetrem

.. ...czynników śmierci małych dzieci. Niestety, standardowe techniki badań nie są w stanie rozpoznać wszystkich przypadków problemów z sercem, które zagrażają życiu dzieci. Wiele noworodków opuszcza szpital bez postawionej diagnozy, co zwiększa ryzyko powikłań, a nawet śmierci. W przeszłości..