Dzieci z wadami

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...Atrezja zastawki trójdzielnej to ciężka wada wrodzona serca polegająca na zarośnięciu płatków prawej zastawki przedsionkowo - komorowej. Przepływ krwi z prawego przedsionka do prawej komory jest więc niemożliwy. Praca serca jest możliwa jedynie dzięki współistnieniu ubytku w przegrodzie..

Szmery w sercu

.. ...przeciwieństwie do szmerów serca u dzieci, kiedy większość tych zjawisk ma charakter niewinny i jest związana z naturalnymi zmianami zachodzącymi w rosnącym serca, u dorosłych szmer jest objawem patologicznym. Rozróżniamy szmery czynnościowe i organiczne. Szmery czynnościowe nie są..

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...profilaktyki dotyczy dzieci ze złożonymi, siniczymi wadami serca, ludzi z protezami zastawkowymi, po przebytym w przeszłości infekcyjnym zapaleniu wsierdzia lub chorobą reumatyczną, z nabytymi wadami zastawkowymi oraz po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych lub kardiologii..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...kardiologii interwencyjnej u dzieci z niektórymi wrodzonymi wadami serca. Zabieg Rashkinda polega na wprowadzeniu do serca dziecka specjalnego cewnika zakończonego balonikiem. Cewnik wprowadza się poprzez żyłę udową. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Po wprowadzeniu cewnika..

XIII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

.. ...terapeutyczne z zakresu różnych dziedzin kardiologii, kardiochirurgii i nauk pokrewnych. Będziemy rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach współczesnej kardiologii: chorobie wieńcowej, wadach serca, a także o niewydolności serca i zaburzeniach rytmu. Jest szansa, żeby przekazać tę..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 52

.. ...następnej wizyty, która będzie 18 - stego. Jestem ze Śląska, więc zabieg będę miała przeprowadzany na Ochojcu; kiedy - jeszcze nie wiem, ale lekarz sugerował, że nie powinnam długo czekać. U mnie sytuacja jest o tyle jasna, że zrobiono mi EKG podczas ataku i - wg lekarza - tam jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 687

.. ...już latami jest,a np ludzie mnie lubią,bo często sie śmieje,zawsze pomagam i potrafie sie z każdym dogadać.Ja natomiast uważam że jest przeciwnie,że nikt mnie lubi,każdy sie smieje.Także jak wychodze z domu to automatycznie wpadam w strach i jestem zdenerwowany.Druga taka moja największa..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...spodobało mamy za tydzień w środę konsultacje z kardiologiem trzeba zrobić echo Niestety z tego co wiem ta nasza cholerna wada serducha..może byc dziedziczna...więc lepiej dobrze przebadaj córeczkę...bedziesz miała pewność ...Pzdr no i jak znosicie te upały? Bo ja nawet, nawet. Czasem..

Zespół Fallota - Str. 2

.. ...forumFundacji Serce Dziecka, przy której działa Fundusz na rzecz Dorosłych z Wrodzonymi Wadami Serca ( www.forum.sercedziecka.org.pl ). NIe brakuje tam Tofików ( od ToF - Tetralogy of Fallot ). Spotykamy się, wariujemy i ogólnie, cieszymy się życiem. Warto się poznać, wymienić..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 3

.. Witam. Dziekuje za link do tego poradnika. Na pewno się przyda. A przyczyną tej operacji jest wrodzona wada tzn. niedomykalność zastawki aortalnej. Zastanawiam sie czy musze sie juz poddawac tej operacji ( mam 21 lat ) czy nie moge jeszcze poczekac. W szpitalu w Rzeszowie lekaz powiedzial ze moge jeszcze zyc..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...przedstawicielem Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca. Twoje doświadczenia moga pomóc wielu rodzicom dzieci z tą chorobą serca. Anna Tarkowska tel.0 - 888 - 289 - 322 atarkowska@wp.pl Witam.Nie pisałaś do jakiego lekarza chodzisz z synkiem. Polecam Ci dr Kukawczyńską ze szpitala przy..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...to uzależnienie od codziennego brania tabletek.Świadomość że się jest od czegoś uzależnionym 9taka forma inwalidztwa ) ale to bardziej problem psychiczny. pozdr W pewnym stopniu może na to odpowiedziec samo badanie echo i przebieg choroby( czy wada wrodzona , czy np. niedokrwienna , czy..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...tej chorobie coś????? Dzień dobry. Moja wada to atrezja zstawki trójdzielnej z wspólistnieniem ubytku międzykomorowego oraz wspólnego przedsionka. W wyniku operacji dokonano poszerzenia uytku międzykomorowego. W rezultacie wada została skorygowana tylko częściowo. Od tego czasu, czyli od..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...każdą odpowiedź. Moja dziewczyna ostatnio powiedziała mi że ma szmery serca... wyszło tak przypadkiem. Kiedyś raz na pół roku miała robione badania, później lekarz powiedział jej że jej wada nie jest poważna i nie musi więcej ich robić. Udało mi się dowiedzieć tylko tyle że ma jakąś wadę..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 3

.. ...,pozdrawiam. Mam prośbę do ANNY i siudy jak można się z wami skontaktować. Bardzo ciekawy jestem waszych doświadczeń odnośnie metody BEFT i obecnego samopoczucia? Po jakim czasie wasza wada się cofneła?..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...informacje za ktore jestem wdzieczny. Zapraszam na forum : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Wada serduszka, którą ma Twoja córeczka może się skorygować sama - czyli zarosnąć. Nazywana jest tez z angielska VSD. Jeżeli się nie zarośnie, a ubytek bedzie mały to jego zamknięcie..

Wada aortalna a nurkowanie

.. ...ok, biore enap 2 razy dziennie.Poza tym nie czuje jakos mojej wady.Gram w kosza plywam itp. Ostatnio bardzo chcialbym zaczac przygode z nurkowaniem. Czy jest to mozliwe?? Chodzi mi o nurkowanie z instruktorem z butlami tlenowymi itp. Czy jest to bezpieczne w moim stanie? Bardzo prosze o..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...wszystkie badania od dziecka a moja wada to podobno niedomykalność zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja..

Uogólniony stan zapalny śródbłonka

.. ...widać wyraźnie, że gdzieś w tętnicy czy żyle nie płynęła krew. Dostaje jednak cheparynę. Jest karmiony dożylnie, przez sondę zjada tylko ok. 30 ml, a i tak ma od czasu do czasu zalegania. Mały ma także niedoczynność tarczycy ( dostaje Letrox, w dawce ustalonej przed operacją ) i trisomię..

Dodatkowe skurcze - Str. 74

.. ...duzo czytalam o tej wadzie serca na niemieckich i u.s.a. stronach i tam jest to bardzo dobrze opisane. niestety lekarze sami nie wiedza jak z ta wada serca postepowac i dlatego lepiej powiedziec ze pacjet ma nerwice.zycze ci zebys nabrala pewnosci siebie i zaczela sama walczyc bo na..

Dodatkowe skurcze - Str. 138

.. ...jej czy przy mojej wadzie moge miec dzieci a ona ze spoko bo to mi nie minie i bedzie upierdliwe ale nie jest grozne ani dla mnie ani dla dziecka.Co innego gdyby to była powazniejsza wada to trzeba zrobic ablacje ale tak to nie. Kazała sie zapytac kardiologa o doustną antykoncepcje bo..

Dodatkowe skurcze - Str. 273

.. ...moze ich miec od 200 dziennie, także czterema nie masz się przejmowac , bo jest to wynik w zasadzie idealeny. Jestem przekonan,że Twoje odczucia są związane z wypadaniem płatka zastawki - wile osób ma podobne objawy do Twoich. Taachykardia zaprewne także jest związana z tym płatkiem...

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...czerwca.Czy ktoś wie coś o metodzie przeznaczyniowego zamknięcia ASD II bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami będę wdzięczna. Z tego co wiem zabieg wykonuję się albo poprzez operację albo poprzez tętnicę udową.W drugim przypadku na drugi dzień już się idzie do..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...pocieszeniu moga powiedzieć ze póżniej jest tylko lepiej. Moło mi ze spotkałam kogoś jeszcze po takej operacji z podobnymi przejsciami. I mam pytanie czy osoby po operacji mają bóle jeszcze za mostkiem i czy długo sie utrzymywały jeśli wystepowały. Prosze o odpowiedż. Ja nie mam co..

Dwupłatkowa zastawka aortalna a alkohol

.. ...wysiłek jest przy tej wadzie przeciwskazaniem :( . Pamiętaj o profilaktyce IZW, zwłaszcza przy dwupłatkowej zastawce. Pozdarwiam i życzę zdrowia. Cześć!!! Trochę stary post, ale odpowiem, bo może się przyda. Ja mam istotną hemodynamicznie wadę zastawki aortalnej ( zastawka dwupłatkowa -..

Tetralogia fallota - Str. 3

.. ...normalnie : - ) Mam nadzieję, że jesteś pod stała opieką kardologiczną. Kobiety z wadami serca mogą mieć dzieci, ale na pewno muszą być przez całą ciążę pod ścisłą kontrolą lekarzy:kardiologa, ginekologa, neonatologa. Najlepiej skonsultuj się ze specjalistami. Znam kobiety w naszą wadą,..

Chorba Kawasaki u niemowlaka

.. ...Asia wejdz na strone fundacji na rzecz dzieci z wadami serca tam jest o tej chorobie wejdź na stronę www.sercedziecka.org.pl tam w portretach dzieci jest chistoria dziewczynki chorj na chorobe kawasaki..

Kolczyki a wada serca

.. ...przy takiej choćby wadzie. Pozdrawiam, Ela Pewnie niektórzy będą się śmiali z twojego pytania, ale tu nie ma nic śmiesznego. Chodzi o to, że przy każdym uszkodzeniu ciała, gdzie do krwioobiegu mogą dostać się niebezpieczne bakterie powinno stosować się do zasad profilaktyki zapalenia..

Wrodzona wada zastawki a narkotyki

.. ...zdaniem przy takiej wadzie serca trzeba prowadzić zdrowy tryb życia a nie myśleć o tym gównie!!! Napisz mi po co ci ta informacja??? ja mam troche podobne pytanie... - jeśli jestem po operacji serca - wymiana zastawki i codziennie biorę leki przeciwkrzepliwe Sintrom * to jest jakies..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca

.. ...rodziców dla rodziców i dla dzieci z wrodzonymi wadami serca. Wszelkie informacje o Funduszu znajdziecie na stronie www.sercedziecka.org.pl Anna Tarkowska członek Rady Funduszu przedstawiciel Funduszu na Pomorze tel. 0 - 888 - 289 - 322 Fundusz na Rzecz dzieci z Wadami Serca będzie miał..

Ludzie z sercem po prawej stronie - Str. 2

.. ...rodzice dzieci z wadami serca oraz dorośli po przynajmmniej jednej operacji. Na pewno udzielą potrzebnych informacji, wesprą, doradzą. Sama jestem po 3 operacjach, mam 29 lat, żyję normalnie, pracuję...

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...występują to musze się dowiedzieć u kardiologa przy następnej wizycie.Potem przez 1,5 roku nie musiałam chodzić do kardiologa ale w tym czasie z każdym dniem czułam się coraz gorzej więc sama poszłam do mojego lekarza no i ciśnienie znowu było za wysokie, ekg było też dość dziwne i..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 3

.. ...pytań na, które może będziesz umiała mi pomóc. Lekarz wysłuchał,że mam szmery w sercu i jestem ciekawa czy to jest dodatkowa wada serca? Czy to jest związane z częstoskurczem? Czy powinnam zgłosić to do swojego lekarza prowadzącego bo wysłuchał mi to gastrolog i nie wiem co mam Z tym..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...płatków zastawki dwudzielnej? Lekarz stwierdzil że to jest nie groźnie ja twierdze inaczej. Czy można z tym żyć, Czy moge urodzić zdrowe dziecko nie przekazująć mu wady. Na czym polega ta wada tzn chodzi mi o to że ona jest nabyta a co to oznacza nabyta? i w jaki sposób ją nabyłam. Musze..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...Czy wiedząc o tej wadzie która jest wada wrodzoną ( ma 28lat ) ma wszystkiego zaniechać. Jeden lekarz uważa,że tak, a drugi ze jestto osoba wydolna fizycznie,ma ćwiczyć sport,moze jeździć w góry,wspinać się ( zaznaczam tutaj róznice ciśnień ),tylko troszke zmniejszyć obroty. CZekam na..

Wada serca a ciaża

.. ...rozpoczać starania o dziecko. Jednak nie znam odpowiedniego ginekologa, który by mnie przygotował do ciąży. Słyszałam, że Szpital na Karowiej wspołpracuje z kardiologami. Może ktos zna dobrego, doswiadczonego ginekologa w prowadzeniu ciazy u kobiet z wadą serca? Goraco polecam dr. Dangel..

Wada serca PFO i PDA u noworodka

.. ...serdecznie Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o PFO i PDA; tego typu wady zostały stwierdzone u mojego dziecka; może ktoś mi powie o co tu chodzi !! Mój 7 synek miał rozpoznane PDA w wieku 1,5 roku. Do dziś jest pod opieką kardiologa. Wczoraj wróciliśmy z centrum Zdrowia Dziecka..

Dziecko z wadą wrodzoną (zwężona tętnica płucna)

.. ...dalsze rejony CHORE DZIECKO Zajrzyj na nasza strone internetowa www.sercedziecka.vmed.pl. W czesci o szpitalach sa namiary na Krakow, Lodz i Warszawe. Sprobuj tez zapytac na forum. Moze znajdziesz rodzicow dziecka z podobna wada. Pozdrawiam. Gosia - mama Marty ( HLHS ) dziękuję Małgosiu..

Wada aortalna po zapaleniu wsierdzia

.. ...wymiana zastawki, czy ludzie z taka wada moga zyc bez operacji.Jak zastawka jest lepsza biologiczna czy sztuczna.Ile lat dzial taka zastawka?Czy lepiej poddac sie operacji poki jestem mlody czy jednak lepiej poczekac.Prosze o szczera odpowiedz.Jakos od nikogo nie moge sie tego..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca - projekt

.. ...utworzenia funduszu na rzecz dzieci z wadami serca. Ponizej zamieszczam projekt przygotowany przez jedna z mam. Osoby, ktore chcialyby wlaczyc sie do naszej dzialalnosci prosze o kontakt na adres : gosiap@pt.lu . Gosia - mama Marty www.sercedziecka.vmed.pl - - - - - - - - - - - - I. Cele..

Zespół hipoplazji lewego serca - Str. 2

.. ...Zapraszam na stronę www.sercedziecka.org.pl Są tam informacje o HLHS i inych wadach serca. Znajdziecie tez rodziców dzieciz ta wada, adresy i numery telefonów do ośrodków, specjalizujących się w leczeniu tej wady. Prosze być dobrej myśli! Dzieci z HLHS przezywają, jesli tuz po urodzeniu..

Lewa komora serca jest większa niz prawa u niemowlaka

.. ...UNASYN - antybiotyk 3xdziennie w weflon w raczce i dostał jeszcze leki przeciwgoraczkowe w czopkach - wyzdrowiał . Kilka dni temu miał robione echo serca i stwierdzono, ze lewa komora serca jest większa niz prawa - mam wynik LV - strzałka w górę, v% SF - 26 mpa - 1,2, JA I stopień Co to..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...zastawki mitralnej IM ( dwudzielnej ) jest jedną z najczęstszych, po zwężeniu zastawki aortalnej, wad serca. Objawy kliniczne niedomykalności zastawki mitralnej zależą od prędkości jej powstania. Najczęściej wada ta jest stosunkowo łatwo rozpoznawalna przez lekarzy i poddaje się..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...). Chciałem się dowiedzieć czy ta chroba jest do wyleczenia? Nie rozumiem jak to jest możliwe, że kiedyś mogłem uprawiać sport wyczynowo i nic mi się nie działo, aż tu nagle diagnoza - wada serca. pytam się skąd? Mam cichą nadzieję, że w przeciągu tych lat może nastąpił jakiś postęp w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 4

.. ...natura chciałbym wiedzieć jak najwięcej a w głowie mętlik im bliżej tym większy,nie spotkałem w swym życiu człowieka po takiej operacji,choć kliniki krakowskie znam dobrze a najlepiej klinikę onkologii gdzie jestem jej stałym pacjentem od 21 lat Klinika w Krakowie operuje rocznie ok...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 12

.. ...Czy operacja jest bardziej ryzykowna? Pozdrawiam Ja również mam niedomykalność obu zastawek I stopnia.Chciałabym wiedzieć jak szybko taka wada posuwa się( jesli w ogole mozna coś takiego stwierdzić ).Chodzi mi o to,czy przechodzi się przez kolejne stopnie postępowania choroby i dopiero..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...normalnego lekarza gdzie dostalam recepte na propranolol czy jakos tak : ) i cos na uspokojenie.Po kolejnych tygodniach udało mi sie dostac do kardiologa i okazało sie ze mam równiez niedomykalność zastawki mitralnej ( wada nabyta - w 2003r miałam infekcyjne zapalenia wsierdzia ) II ATAK..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...Opinia badania: Osierdzie wolne. Powiększenie jamy LP. Kurczliwość mięśnia LK dobra bez odcinkowych zaburzeń z EF 50%. Zastawka aortalna bez cech stenozy. Płatki zastawki mitralnej zwapniałe z cechami stenozy - MVA 1,1 cm. W CFI MR ( +++ ) z VC 5 mm. Wn Złożona wada mitralna...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej u dzidziusia w 25 tygodniu ciąży

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej i powiedział, że ta niedomykalność nie jest ani mała ani duża tylko taka średnia i trzeba to obserwować. Czy to jest jakaś wada serduszka maluszka? Czy to jest normalne u takich maluszków? Czy to mu przejdzie i czy te zastawki będą się zamykały jak..

Zespół Barlowa a służba wojskowa

.. ...diagnozę, więc komisja nie będzie wiedziała jak daleko jest to posunięte. Chodzi mi głównie o to, czy na podstawie samej diagnozy, słyszalnych szmerów i ewentualnie objawów mogę zostać zwolniony? Czy ten zespół jako wada klasyfikuje się do kategorii D, czy może tylko jego bardzo..

Linki do innych for/stron kardiologicznych - proszę podawać tutaj

.. ...Zapraszamy bliskich dzieci z wadami serca, ale również dorosłych ze skorygowanymi wadami wrodzonymi serca, powikłaniami po tym itp. Mimo wszytsko z autopsji wiem, że najlepszym sposobwem jest podanie linku w konkretnym wątku. Osoby szukające pomocy nie zawsze znajda ten watek, zwłaszcza,..

Podwójny łuk aorty

.. ...chciałabym się dowiedzieć jak wygląda operacja korekty łuku. Chenie też porozmawiałabym z osobami, których ten problem bezpośrednio bądź pośrednio dotyczy : ) Witaj! Podwojony łuk aorty to bardzo rzadka wada serca - aorty, więc nie wiem, czy znajdziesz kogoś z taka przypadłością...

Ostry ból - czy to serce?

.. ...cholesterolu ani TSH. W dzieciństwie miałem początek choroby wrzodowej, która została wyleczona. Jestem pod kontrolą gastrologa, miewam okresowe badania, które wykluczają wrzody i choroby przełyku. Może ktoś z Was jest w stanie powiedzieć czy to boli serce? Lekarze z którymi dotychczas..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...wyszukiwarki. Pozdrawiam Dzieki, wiem na czym to polega, interesują mnie raczej informacje dot. samego zabiegu - jakie jest ryzyko,jakie szanse, jak długo czeka się na taką operację A masz diagnozę - operacja? Generalnie niedomykalność to nie jest jakaś potęzna wada czhyba ze duzego..

Stymulator serca - co wolno a czego nie? - Str. 2

.. ...jestem mamą 1,5 rocznego dziecka, które po operacji złożonej wady serca ma założony stymulator serca ( brak własnego rytmu ). Asiunia9302, Czy możesz coś więcej napisać jak wyglądało Twoje dzieciństwo, dorastanie. Witam Moja córka tez ma rozrusznik. Wszczepiono go kiedy miała niespełna 2..

Możesz przekazać 1 % podatku dzieciom chorym na serce

.. ...działania Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca Dzięki hojności wielu osób oraz instytucji udaje się nam realizować założone cele: wspieramy rodziny dzieci z wadami serca, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej; pomagamy w uzyskaniu sprzętu medycznego tym dzieciom, którym..

Ubytek międzykomorowy u płodu, drugie dziecko z wadą serca

.. ...być?znajome które miały dzieci z wadami ,kolejne rodziłty zdrowe,dlaczego u mnie tak sie nie stało?ja wiem że to są pytania na które mozna nie znać odpowiedzi ale jestem w totalnym szoku Nie udowodniono tego, ale często wady serca przechodzą z rodziców na dzieci, albo zdarzają sie u..

Czy istnieje stowarzyszenie osób dorosłych z wrodzonymi wadami serca?

.. ...ale on skupia rodziców dzieci z wadami serca. ja chciałabym skontaktować się z dorosłymi, którzy mają takie wady, żeby spytać, jak sobie z tym radzą. Cześć przy * Fundacji Serce Dziecka * powstał * Fundusz GUCH * - czyli dorosłych z różnymi wrodzonymi wadami serca. Ja sama do niego..

White spot w sercu dziecka w ciąży

.. ...22 tygodniu ciazy.tydzien temu bylam na badaniu prenatalnym.po wykonanym usg lekarz powiedział ze w obrebie lewej komory serca widoczny jest white spot. czy ktos moze powiedziec mi czy to grozne??? lekarz powiedzial ze to nie jest wada i ze to nie jest grozne - tylko taki urok dziecka i..

Arytmia serca czy kardiowerter i rokowania

.. ...może ktoś sie wypowiedzieć na temat kardiowertera .Kto ma go wszczepiony i jak funkcjonuje na codzień.Mam 65 lat i mi to proponują .Co robić nie wiem czy mam wybór.Mam silną arytmię.Jest to wina przewodzenia impulsów a nie wada genetyczna czy miażdżyca tylko dodatkowe skurcze .Serce..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 384

.. ...występuje wtedy, gdy dziecko gdy maluszek przechyla ją zawsze w jedną stronę lub też trzyma prosto, ale nie może nią kręcić. Zazwyczaj wada ta jest zawsze wykrywana tuż po urodzeniu, ale nie zawsze, dlatego też należy bardzo dokładnie obserwować malca, gdyż niedopilnowanie lub też nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1073

.. ...jakies pozostałosci mam nadzieje ze to minie no i napewno sie nie poddam : ) hary czy Ty zdajesz sobie w ogóle sprawę jakie działanie ma afabom? Jaka dawkę zalecił Ci lekarz? za pare dni sie dowiem. z ekg tez nic nie wyszlo, mialam robione w szpitralu. chodzi o te, ze niepotrzebnie mam..

Kielce - Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca 14 luty

.. ...nasza Fundacja ( Serce Dziecka ) razem z Wojewodą Świętokrzyskim organizuje w Kielcach * Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca * . I tak 14 lutego w Galerii Echo w Kielcach ( obok stoiska Empiku ) w godz. od 16.00 do 19.00 odbędzie sie happening promujący akcję. Przygotowaliśmy wystepy..

Wada serca u płodu

.. ...są szanse dla mojego dziecka? Jeśli tak, to jakie sa następstwa takiej choroby i czy może to mieć wpływ na inne wady u dziecka. Przecież nie można żyć z jedna komorą! Lekarze nie chcą zbyt dużo mówić. Twierdzą, że to nie oni są od wydawania diagnozy. Dlatego zostałam skierowana na..

Niedomykalność zastawki aortalnej - Str. 2

.. ...Krakowie warsztaty dla dzieci z wadami serca oraz ich rodzin organizuje Fundacja Cor Infantis. Poniżej wklejam link do strony oraz do formularza zgłoszeniowego. http://www.corinfantis.pl/ http://www.corinfantis.pl/files/Dokumenty/Formularz_zgloszeniowy_GoHearts.pdf Warsztaty w Krakowie..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...plus maly wysilek i bedzie ok. Zastanawiam sie czy faktycznie to wystarczy,czy po prostu zostalam odprawiona z kwitkiem ze wzgledu na mlody wiek. Jezeli sa osoby w podobnej sytuacji do mojej prosze o kontakt. Nie odpowiem Ci odnosnie tachyklardii. lekarz zapewne zalecał Ci ograniczenie..

Skolioza po operacji serca - wada zastawki trójdzielnej

.. ...- wady zastawki trójdzielnej Po operacji zrobila mi się skolioza kręgosłupa, aktualnie wynosi ona okolo 50 stopni. Czy przy po przebytej operacji serca jest możliwa operacja skolioza [wlozenie implantow prostujacych kregoslup]. Chodzi mi o to czy jest jakies zagrozenie zycia. Czekam na..

Przerost przegrody międzykomorowej a sport

.. ...fizjologiczna Zastawka Trójdzielna: Gradient śr.: 0.6mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Gradient w drodze odplywu lewej komory: 4mmHg Bardzo chce grac w pilke nozna. Urodzilem sie z wada serca ( choroba Rogera ), co mialo ustapic z wiekiem i w..

Warsztaty darmowe *Nadzieja dla serc*

.. ...warsztatach, dla rodzin z dziećmi z wadami serduszka : Drodzy Rodzice, Na prosbe Fundacji Marka Kaminskiego przesylam Wam informacje o warsztatach „Nadzieja dla serc” ( poniżej ). Planowane terminy warsztatow: Kraków - 19 - 20 kwietnia 2008 ( formularz zgłoszenia w..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...strony rodziców innych dzieci z wadami serca. Pozytywna wiadomośc to moim zdaniem prawidłowa wielkośc jam serca. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej to tzw popularna dziurka w sercu. Wada jedna z najprosszych do skorygowania, często bez otwerania klatki piersiowej, a jeszcze lepiej..

Niedomykalność / zwężenie zastawki aortalnej czy dziedziczne?

.. ...Witam. U meza we wczesnym dziecinstwie wykryto niedomykalnosc/zwezenie zastawki aortalnei. wykonano balonikowanie i wymiane zastawki. czy ta wada mogla zostac dziedzicznie przeniesiona na nasza coreczke? ma dopiero 3 tyg. jeszcze nie robilimy badan Kiedyś interesowałam sie pod katem..

Rodzaj zastawek mechanicznych

.. ...zastawkę dwudyskową są * bardziej fizjologiczne * . Wada: możliwość dyslokacji płatka. Zalety: trwałość, dobre parametry hemodynamiczne, rzadko zatorowość. Obecnie najczęściej stosowana. ON - X jest już stosowany od 1996 roku. Pozwala na branie mniejszych dawek leków przeciwzakrzepowych...

Złożona wada serca u dziecka

.. Witam mam 2.5 letnią córeczkę ze złożoną wadą serca pod postacia hemodynamicznej wspólnej komory( b.duży ubytek międzykomorowy ) ze skorygowaną transpozycją głownych pni tętniczych ,blok przedsionkowo - komorowy 3 stopnia.Jest po jednej operacji czekamy na drugą zespolenie gllena i wszczepienie..

Powiększona prawa komora - wada czy fizjologia?

.. ...wykazać ubytku w przegrodzie ( że on takiego nie widzi ). i dlatego zastanaiwa sie nad skierowaniem mnie na badanie TEE w celu pelniejszej diagnostyki i wykrycia ewentualnej wady. powiedzial tez ze byc moze to taka budowa serca ale arto to sprawdzic. kazał przyjśc za 2 miesiące. Zmroziło..

ASD2 u noworodka

.. ...stworzyliśmy z rodzicami dzieci z wadami serca fundacje - www.corinfantis.com i staramy sie ( na ile to możliwe ) pomóc innym. Sanek - ważne ze macie zdiagnozowane, jest szansa ze jesli sie nie zarośnie samo to dadzą rade zamknąć przezskórnie podczas cewnikowania serca ( Zabrze jest w..

Zylaki żołądka a wada zastawek

.. ...twierdza, ze to dzieje sie w zwiazku z wada zastawek, proponuja operacje zastawek. Mama jest b,schorowana osoba. Moze ktos z Panstwa spotkal sie z takim przypadkiem to bardzo prosze o informacje.Teresa..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...2 mm. Chciałabym wiedzieć co to jest za wada serca i czy przy tej wadzie serca mogą występować bezdechy? Mysle ze nie jest to nic powaznego.Zreszta corcia jest w takim wieku ze jest duze prawdopodobienstwo ze przeciek sam sie zamknie. Najlepiej wejdz na www.sercedziecka.org.pl i..

Tylko siedzę i płaczę jestem już wrakiem człowieka

.. ...lekarzowi ze tak sie dzieje na tle nerwicowym.Chodzilam od lekarza do lekarza a karzdy jak widzial w jakim jestem stanie mowil ze albo depresja albo nerwica.Zbiegiem czasu doszly jeszce dusznosci.Lekarze mowili ze to na tle psychogennym ale ja oczywiscie szukalam,a ze mam dziecko z wada..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...działam w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, która skupia nie tylko rodziców z wrodzonymi wadami serca, ale nas, dorosłych. Zapraszam do przyłączenia się: - ) www.sercedziecka.org.pl witam! mam 24 lata i w perspektywie założenie rodziny... lekarze straszą, że po operacji..

Nerwica czy wada serca?

.. ...dokucza...a naprawde coraz bardziej przestaje normalnie funkcjonowac...mam tez problemy z oddechem..tzn lapie takie wielkie oddechy...tak jakby z przymusu...czasami przy takim lapaniu oodechu jakby cos mi przeskoczylo w serduchu...najbarziej dokucza mi wlasnie to jakby kolatanie...nie..

Niedomykalność zastawki płucnej

.. ...,byl bardzo chorowitym dzieckiem a wada z miesiaca na miesiac sie poglebiala lekarze zdecydowali ze konieczna bedzie operacja ,niestety wczesniej nie mozna bylo tej operacji przeprowadzic jak po 2 roku zycia poniewaz dziecko z jednej choroby popadalo w druga, az wreszcie w sierpniu byl..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej u płodu

.. ...niedomykalność zastawki trójdzielnej o v max 2,5 m/s. Poza tym wszystko w porządku. Czy to jest wada serduszka dziecka, czy powinnam się nią zaniepokoić? dodam, że ostatnio przechodziłam grypę i lekarka powiedziała, że może to być wynikiem tego i że to jest tylko * czynnościowe * ( ? )...

Operacja w Anienie

.. ...tego co mi wiadomo będzie mnie operował prof. Różański. Jeżeli ktoś był już w tej klinice oraz miał podobna wadę serca bardzo proszę o informacje. Witaj Martucha1.Mam ASD1 i wade mitralna.W kwietniu mam wizyte u kardiologa i mysle ze wtedy zostanie mi wyznaczony termin operacji.Szukam..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. U mojego 8tyg. dziecka stwierdzono kardiomiopatie rozstrzeniowa lewokomorowa. Szukano przyczyny. I okazalo sie, ze ma zle zbudowane naczynia wiencowe. Wygladaja one jak meandrujaca rzeka i sa liczne przetoki. To bardzo rzadko wsytepujaca wada. Mimo tego Maluszek jest w stanie ogolnym dobrym. Jest ruchliwy,..

Pęknięta ciśnia aorty

.. ...Chcialam sie wieciej dowiedziec na ten temat lecz nie mama pojecia gdzie mam uderzyc na internecie nie moge niec takiego znalec... Jezeli ktos moze mi pomoc to bede bardzo wdzieczna.. Dziekuje.. Nadal masz peknieta aorte? Szukaj na stronie Fundacji Serce Dziecka: www.sercedziecka.org.pl...

Zespół Barlowa można wyleczyć całkowicie?

.. ..., a nawet jeszcze bardziej się nasiliły a nie warto sprawdzic czy te objawy sa od czego innego ? Moniko! Masz potwierdzoną diagnozę przez dobrego kardiologa? Ile masz lat? Skąd jesteś? Zespół Barlowa to nie jest taka powazna wada serca, ale zwykle wymaga operacji. Nie bój się, nie takie..

Powiększone opuszki palców a choroba serca

.. ...stopy ozabcza, ze będziesz wdowcem lub wdową - nie sądzę,żeby to miało znaczenie: ) Tzw.palce pałeczkowate są zazwyczaj objawem długotrwałego niedotlenienia organizmu.Występują przy siniczych wadach serca lub przy ciężkich schorzeniach płuc. przepraszam ja się na tym nie znam - mysląłam,..

Ubytek w przegrodzie międzykomorowej a waga po operacji

.. Witam, kilka lat temu miałem dość długą około 7 godzinną operacje. Wada: ubytek w przegrodach między - komorowej i - międzyprzedsionkowej + źle umiejscowiona żyła płucna. Po operacji wszystko ok, jedno mnie niepokoij: nigdy nie miałem kłopotów z wagą a po około pół roku po operacji zaczęło sie tycie. waga z..

Wojsko a TGA i VSD

.. ...( www.forum.sercedziecka.org ), by poznać innych dorosłych z wadami serca., a rodzicom dzieci z takimi wadami dodac otuchy : - ) Czekamy na kolejnych VIP - ów, zwłaszcza mężczyzna: - ) Moje gg:5839861..

Fundusz ala dorosłych ToFików :-)

.. Przy Fundacji Serce Dziecka powstał Fundusz działający na rzecz osób dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Jego głównym celem jest wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń. Chcemy wspólnie zacząć rozwiązywać problemy z którymi na co dzień borykają się ludzie z wrodzonymi wadami serca. Organizujemy też spotkania..

Chore serce a stopien niepelnosprawnosci

.. ...Pozdrawiam witam, serdecznie dziekuje ze wszystkie odpowiedzi. jakos nei chcialo mi sie w to wierzyc poniewaz tesc ma problemy z kregoslupem a takiego orzeczenia nie otrzymal. to chyba zalezy od komisji tez. zlozylam wniosek juz i ide na komisje, tyle ze wpisalam ze wszystko robie sama a..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...poprostu obserwować. Dzieci z wadami serca gożej się rozwijają jeśli widzisz, że z rozwojem twojego dziecka jest wszystko ok, że jest wesołe, pogodne to nie ma się czym zamartwiać. Głowa do góry na pewno będzie dobrze. witajcie. Serdecznie zapraszam na nasze forum poprzez..

Wada serca ASDII u dziecka

.. ...prszę o podpowiedz gdzie najlepiej wykonac taki zabieg witaj, ubytek typu ASD II to jedna z najlatwiejszych do korekty wrodzonych wad serca. Wszytskie ośrodki zajmujące się korekta wad serca u dzieci dokonują takich zabiegów. Nie piszesz skąd jestescie. I jak wielki jest ubytek. Na..

Wady serca u dzieci

.. ...rodzicow ktorzy maja dziecko z taka wada serca. Prosze napisac na www.sercedziecka.org.pl trzeba sie zarejestrowac ale napewno znajdzie Pani tam pomoc i odpowiedzi na wiele pytan.Osoby na tym forum sa jak rodzina.Naprawde warto tam napisac. Przepraszam nie spojrzalam na login i myslalam..