Dziecko z wada serca

Szmery w sercu

.. ...przeciwieństwie do szmerów serca u dzieci, kiedy większość tych zjawisk ma charakter niewinny i jest związana z naturalnymi zmianami zachodzącymi w rosnącym serca, u dorosłych szmer jest objawem patologicznym. Rozróżniamy szmery czynnościowe i organiczne. Szmery czynnościowe nie są..

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...profilaktyki dotyczy dzieci ze złożonymi, siniczymi wadami serca, ludzi z protezami zastawkowymi, po przebytym w przeszłości infekcyjnym zapaleniu wsierdzia lub chorobą reumatyczną, z nabytymi wadami zastawkowymi oraz po niektórych zabiegach kardiochirurgicznych lub kardiologii..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...kardiologii interwencyjnej u dzieci z niektórymi wrodzonymi wadami serca. Zabieg Rashkinda polega na wprowadzeniu do serca dziecka specjalnego cewnika zakończonego balonikiem. Cewnik wprowadza się poprzez żyłę udową. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Po wprowadzeniu cewnika..

Zespół Fallota - Str. 2

.. ...forumFundacji Serce Dziecka, przy której działa Fundusz na rzecz Dorosłych z Wrodzonymi Wadami Serca ( www.forum.sercedziecka.org.pl ). NIe brakuje tam Tofików ( od ToF - Tetralogy of Fallot ). Spotykamy się, wariujemy i ogólnie, cieszymy się życiem. Warto się poznać, wymienić..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...poradnika dla rodziców - Dziecko z wada serca praca zbiorowa pod red. Pan Profesora Edwarda Malca. Kardiomopatia rozstrzeniowa jest to najczęstszy typ kardiomopatii, w której wystepuje rozstrzeń, czyli powiększenie calego serca z niewielkim przerostem, mięśnia sercowego. Wydajnośc serca..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, w której działają także dorośli z wadami i chorobami serca: - ) : www. forum.sercedziecka.org.pl Wymieniamy się doświadczeniami, wspieramy, spotykamy, by coś zwiedzic, czy6 gdzieś się pobawić, itp.Nie musimy wstydzic się naszych zadyszek, ogrniczeń w wysiłku..

Kardiomiopatia gąbczasta prawej komory

.. ...podyskutowac z rodzicami innych dzieci borykających się z wadami serca. Możesz spróbowac zasięgnąć również informacji u specjalisty jakim jest Conka : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 przy czym ona zajmuje się osobami dorosłymi. Ale jej wiedza jest znaczna. Przejrzałam..

Szukam kardiochirurga na komisję rentową do ZUS

.. ...wszystkie badania od dziecka a moja wada to podobno niedomykalność zastawki aortalnej, powiększona lewa komora serca, serce wydolne!. Proszę o jakąkolwiek podpowiedź lub pomoc, z góry serdecznie dziękuję. http://www.eth.pl/gcm/index.php?m=1&lang=pl Czesc. Poslalem ci adres gdzie ja..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...działam w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej. na naszej stronie www.sercedziecka.org.pl można poznac osoby z podobnymi lub identycznymi wadami, jaką sami mamy. Warto wymienić uwagi i doświadczenia: - ) Zapraszam serdecznie. My, dorośli z wrodzonymi wadami serca, jestesmy teraz..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...Jeśli są niewielkie, dziecko czuje się dobrze i przez pierwsze lata życia wada serca może być niezauważona. Niestety, z czasem zmiany nasilają się, zwężenie jest coraz ciaśniejsze i zazwyczaj w wieku kilkunastu lat dzieci wymagają już leczenia operacyjnego. W wadzie tej dziecko musi być..

Chorba Kawasaki u niemowlaka

.. ...Asia wejdz na strone fundacji na rzecz dzieci z wadami serca tam jest o tej chorobie wejdź na stronę www.sercedziecka.org.pl tam w portretach dzieci jest chistoria dziewczynki chorj na chorobe kawasaki..

Wrodzona wada zastawki a narkotyki

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, która skupia też dorosłych z wrodzonymi wadami serca, abyście zobaczyli, jak można przyjemniej i pożyteczniej spędzać czas. Warto by też było dowiedzieć się, jaki styl życia trzeba prowadzić w naszej sytuacji. www.forum.sercedziecka.org.pl Cześć!!!..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca

.. ...rodziców dla rodziców i dla dzieci z wrodzonymi wadami serca. Wszelkie informacje o Funduszu znajdziecie na stronie www.sercedziecka.org.pl Anna Tarkowska członek Rady Funduszu przedstawiciel Funduszu na Pomorze tel. 0 - 888 - 289 - 322 Fundusz na Rzecz dzieci z Wadami Serca będzie miał..

Ludzie z sercem po prawej stronie - Str. 2

.. ...Was na stronę www.sercedziecka.org.pl Tam są opisy wielu wrodzonych wad serca, ośrodków i metod leczenia. Na forum są rodzice dzieci z wadami serca oraz dorośli po przynajmmniej jednej operacji. Na pewno udzielą potrzebnych informacji, wesprą, doradzą. Sama jestem po 3 operacjach, mam 29..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...teraz przekazywać moim dzieciom tak? Jestem jeszcze młoda i napewno za pare lat zajde w ciąże i obawiam się tego co będzie wtedy.Chce donosić ciąże - już teraz zdaje sobie sprawe że nie będzie mi łatwo podczas ciąży. Już teraz mam kołatania serca, bardzo szybko się męczę, samo wyjście na..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...polecam jednak doświadczonego w wadach wrodzoonych serca kardiologa. Zapraszam tez na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie można poznać innych dorosłych z różnymi wadami serca: www.forum.sercedziecka.org.pl..

Wada serca a ciaża

.. ...rozpoczać starania o dziecko. Jednak nie znam odpowiedniego ginekologa, który by mnie przygotował do ciąży. Słyszałam, że Szpital na Karowiej wspołpracuje z kardiologami. Może ktos zna dobrego, doswiadczonego ginekologa w prowadzeniu ciazy u kobiet z wadą serca? Goraco polecam dr. Dangel..

Wada serca PFO i PDA u noworodka

.. ...stwierdzone u mojego dziecka; może ktoś mi powie o co tu chodzi !! Mój 7 synek miał rozpoznane PDA w wieku 1,5 roku. Do dziś jest pod opieką kardiologa. Wczoraj wróciliśmy z centrum Zdrowia Dziecka była to wizyta kontrolna. Za dwa tygotdnie ma mieć badanie izotopami i wtedey dowiemy się..

Fundusz na Rzecz Dzieci z Wadami Serca - projekt

.. Bedac rodzicami dzieci urodzonych z jedna z najciezszych wrodzonych wad serca ( HLHS ) wychodzimy z inicjatywa utworzenia funduszu na rzecz dzieci z wadami serca. Ponizej zamieszczam projekt przygotowany przez jedna z mam. Osoby, ktore chcialyby wlaczyc sie do naszej dzialalnosci prosze o kontakt na adres :..

Zespół hipoplazji lewego serca - Str. 2

.. ...Zapraszam na stronę www.sercedziecka.org.pl Są tam informacje o HLHS i inych wadach serca. Znajdziecie tez rodziców dzieciz ta wada, adresy i numery telefonów do ośrodków, specjalizujących się w leczeniu tej wady. Prosze być dobrej myśli! Dzieci z HLHS przezywają, jesli tuz po urodzeniu..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...tez w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, ktora skupia także dorosłych z wadami serca. Zachęcam do zajrzenia na nasze forum: www.forum.sercedziecka.org.pl Mam dwie blizny, na klatce i na prawym boku, więc wiem, Ulu,co czujesz. Mimo niby młodego wieku, 28 lat, nie lubię..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...forum poprzez www.sercedziecka.org.pl A więc glowa do góry i udanych wakacji : ) Olu. Moja wada została wykryta przez lekarza rodzinnego. Usłyszał on szmer w sercu. Teraz jeżdżę do USD w Krakowie. Bardzo szybko się męcze, czuję kołatania serca itp. Życz swojemu synkowi zdrówka. Dzięki za..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, która skupia nie tylko rodziców dzieci z wadami serca,ale i nastolatków i dorosłych z takimi schorzeniami. www.forum.sercedziecka.org.pl Taaaa...Mozna zyc...Ale jak sie nabiegam porzadnie to potem troszke serducho dokucza... Andrzej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 226

.. ...ciekawym zajac, niesiedzieci czekac na atak bo sama go sprowokujesz - zajmij sie czyms, poczytaj ksiazke idz z kolezanka na piwo. POWOLNE, GLEBOKIE, DLUGIE ODDECHY A WSZYSTKO MINIE + POZYTYWNE MYSLENIE I DUZO CIEKAWYCH ZAJEC!!! POZDRAWIAM Pogódko. Lekarz stwierdził ze wada jest nabyta a..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są rdozice dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz dorośli z takimi wami. Jesteśmy po to, by się wspierac, wymieniać informacjami o szpitalach, lekarzach, życiu przed operacjami i po nich. Sama mam ciężką wadę, jestem po 3 operacjach ( wszystkie przed..

Therm Line II a zastawka mechaniczna

.. ...informacji dla rodziców dzieci z wadami serca. http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Swoją drogą co to za tabletki, czy skuteczne, gdzie się je kupuje, czy na receptę ? Ola łobuzie ja Ci dam term line II: - ) Do OLA: Chętnie zajrzę, na forum - * zajrzałem ale straszny tam CHAOS,..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 45

.. ...Działamw Fundacji Serce Dziecka, która skupia też dorosłych z wadami i chorobami serca, więc zapraszam do nas : - ) www.forum.sercedziecka.org.pl Moje gg:5839861 Miałam ciężką, złożoną wadę zastawki - zwęzenie i niedomykalność, prawie nie działała. A objawy to męczenie się, najprostsza..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...międzyprzedsionkowej : http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc Typy ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej ASD : - drożny otwór owalny - pierwotny ASD - wtórny ASD - wada zatoki żylnej - wada żyły głównej dolnej - anamalie zatoki wieńcowej. Drożny..

Renty, zasiłki rehabilitacyjne, zasiłki chorobowe

.. ...nie umiem się wypowiedziec. Pozdrawiam serdecznie. Madzia Madziu witaj : ) Witaj Ola: - ) jeśli jest wada wrodzona serca która faktycznie ogranicza wykonywanie pewnych zajęć ktoś nie może z powodu choroby być policjantem, zołnierzem, strażakiem, ochroniarzem, sportowcem itd czyli ma..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 3

.. ...Działam w Fundacji Serce Dziecka, która skupia także dorosłych z wadami serca. Zapraszam na forum: www. forum.sercedziecka. org.pl Witam. Moj tętniak ma średnice 5,4cm. Kontrole oraz konsultacje prowadzę w Ochojcu. Nieuchronnie zbliża sie operacja.Bardzo bym prosiła jeśli ktoś z Was był..

Dziura w sercu

.. ...Działam w Fundacji Serce Dziecka. Są tam też dorośli z wrodzonymi wadami serca. Zapraszam Was na forum: www. forum.sercedziecka. org.pl moje dziecko ma 20 miesięcy. ubytek w przegrodzie mialo miec zamykane po skończeniu 2 latek, a dzis sie okazało ze to może w tym tygodniu juz być, bo..

Ostium secondum u niemowlaka

.. ...przedsionkami. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc Ponieważ jest to wada wrodzona serca bardzo często nawet osoby dorosłe sa operowane po wykryciu przez specjalistów z zakresu kardiochirurgii dziecięcej. Choc admin nie pozwala na podawanie linków do..

Linki do innych for/stron kardiologicznych - proszę podawać tutaj

.. ...Administrator www.forumsercedziecka.org.pl Zapraszamy bliskich dzieci z wadami serca, ale również dorosłych ze skorygowanymi wadami wrodzonymi serca, powikłaniami po tym itp. Mimo wszytsko z autopsji wiem, że najlepszym sposobwem jest podanie linku w konkretnym wątku. Osoby szukające..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...cholesterolu ani TSH. W dzieciństwie miałem początek choroby wrzodowej, która została wyleczona. Jestem pod kontrolą gastrologa, miewam okresowe badania, które wykluczają wrzody i choroby przełyku. Może ktoś z Was jest w stanie powiedzieć czy to boli serce? Lekarze z którymi dotychczas..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...zajrzyj do nas www.sercedziecka.org.pl tam znajdziesz rodziców dzieci z wadami serca ( w tym PDA ) zapraszam Potrafie nieudolnie odczytać, ze jamy serca prawidłowej wielkości, co jest informacją pozytywną. Widoczna niedomykalnośc zastawki tętnicy płucnej pewnie chodzi o IP nie JP. Nie..

Stymulator serca - co wolno a czego nie? - Str. 2

.. ...jestem mamą 1,5 rocznego dziecka, które po operacji złożonej wady serca ma założony stymulator serca ( brak własnego rytmu ). Asiunia9302, Czy możesz coś więcej napisać jak wyglądało Twoje dzieciństwo, dorastanie. Witam Moja córka tez ma rozrusznik. Wszczepiono go kiedy miała niespełna 2..

Możesz przekazać 1 % podatku dzieciom chorym na serce

.. ...Kochani, jestem mamą dziecka z wadą serca. Jestem też członkiem Funduszu Serce Dziecka przy Fundacji im. Diny Radziwiłłowej - ogólnopolskiej organizacji założonej z inicjatywy rodziców, kontynuującej rozpoczęte w 2004 roku działania Funduszu na Rzecz Dzieci z Wadami Serca Dzięki hojności..

Ubytek międzykomorowy u płodu, drugie dziecko z wadą serca

.. ...międzyprzedsionkami,powiem tak ,to moje 2 dziecko ,córka miała też wadę serca ale bardzo złożoną ,poważną TAC( współny pień tętniczy )+wada genetyczna zespół Di George * a zmarła 14 miesiecy temu bardzo sie boję ,za 20 dni kolejne echo bo lekarka mnie straszy że to może ewoluować w..

Czy istnieje stowarzyszenie osób dorosłych z wrodzonymi wadami serca?

.. ...Chciałabym też się dowiedziec, czy w Polsce, z szczególnie na Pomorzu, istnieją stowarzyszenia osób dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Jeśli nie, to może ktoś z Was wie, jak je założyć? Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia Nie mam wiedzy na ten temat, ale w okolicach pruszcza..

Echo serca, córka ma 18 miesiecy i podejrzenie MVP

.. ...odpowiedz zapraszam www.sercedziecka.org.pl tam na forum rodzice dzieci z wadami odpowiedzą Ci na pytanie Nie odniosę sie do wymiarów jam serca bo na tym się nie znam, ale reszta opisu jak dla mnie jest prawidłowa. Ugięcie płatka, jesli nie ma mowy o niedomykalności zastawki jak an ten..

Kielce - Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca 14 luty

.. ...nasza Fundacja ( Serce Dziecka ) razem z Wojewodą Świętokrzyskim organizuje w Kielcach * Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca * . I tak 14 lutego w Galerii Echo w Kielcach ( obok stoiska Empiku ) w godz. od 16.00 do 19.00 odbędzie sie happening promujący akcję. Przygotowaliśmy wystepy..

Wada serca u płodu

.. ...są szanse dla mojego dziecka? Jeśli tak, to jakie sa następstwa takiej choroby i czy może to mieć wpływ na inne wady u dziecka. Przecież nie można żyć z jedna komorą! Lekarze nie chcą zbyt dużo mówić. Twierdzą, że to nie oni są od wydawania diagnozy. Dlatego zostałam skierowana na..

Niedomykalność zastawki aortalnej - Str. 2

.. ...Krakowie warsztaty dla dzieci z wadami serca oraz ich rodzin organizuje Fundacja Cor Infantis. Poniżej wklejam link do strony oraz do formularza zgłoszeniowego. http://www.corinfantis.pl/ http://www.corinfantis.pl/files/Dokumenty/Formularz_zgloszeniowy_GoHearts.pdf Warsztaty w Krakowie..

Wada serca u dziecka 5 miesięcy

.. ...nasza strone www.sercedziecka.org.pl i nasze forum. Tu znajdziesz wsparcie i pomoc ze strony rodziców innych dzieci z wadami serca. Pozytywna wiadomośc to moim zdaniem prawidłowa wielkośc jam serca. Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej to tzw popularna dziurka w sercu. Wada jedna z..

Złożona wada serca u dziecka

.. Witam mam 2.5 letnią córeczkę ze złożoną wadą serca pod postacia hemodynamicznej wspólnej komory( b.duży ubytek międzykomorowy ) ze skorygowaną transpozycją głownych pni tętniczych ,blok przedsionkowo - komorowy 3 stopnia.Jest po jednej operacji czekamy na drugą zespolenie gllena i wszczepienie..

ASD2 u noworodka

.. ...wiedzieć czy takie małe dziecko będzie normalnie rozwijało się z taką wadą serca,czy można z tym normalnie żyć i jak długo,jak to się leczy,jaka jest szansa że taki ubytek zarośnie samoistnie Witam serdecznie. Pomyslalam ze moze napisze bo ja mam ASD1.Jest to taka sama wada jak u twojej..

Czy powinienem zrobić Echo serca?

.. ...wada serca jest wzorcowe natomiast zastawki uszkodzone. I co dziwne chgoć szmer wg kardiologa ksiązkowy pediatrzy nie potrafia go usłyszec :( Pozdrawiam i duzo zdrowia ale dla spokoju zainteresuj się nim..

Tylko siedzę i płaczę jestem już wrakiem człowieka

.. ...oczywiscie szukalam,a ze mam dziecko z wada serca zrobilam prywatnie UKG bo zaden lekarz nie chciala dac mi skierowania twierdzac ze fizycznie jestem zdrowa.Nie bede opisywac co bylo potem ale w kazdym razie okazalo sie ze mam wade serca.Lekarze wyznaczyli date operacji a ja zaczelam..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej - Str. 2

.. ...działam w Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, która skupia nie tylko rodziców z wrodzonymi wadami serca, ale nas, dorosłych. Zapraszam do przyłączenia się: - ) www.sercedziecka.org.pl witam! mam 24 lata i w perspektywie założenie rodziny... lekarze straszą, że po operacji..

Interpretacja ECHO serca

.. ...i chciałbym sie dowiedziec czy moja wada serca ( MAM WADE WRODZONĄ ) mogła sie pogłebic przez stresujace zyciowe sytuacje?? Moje wyniki USG z dnia 21 - 11 - 2007: 2 - D : brak wpisu M - Mode: IVSd - - - - - - - - - - - - - - - - 0.9 cm LVIDd - - - - - - - - - - - - - - 5.0 cm LVPWd - - -..

Pęknięta ciśnia aorty

.. ...Chcialam sie wieciej dowiedziec na ten temat lecz nie mama pojecia gdzie mam uderzyc na internecie nie moge niec takiego znalec... Jezeli ktos moze mi pomoc to bede bardzo wdzieczna.. Dziekuje.. Nadal masz peknieta aorte? Szukaj na stronie Fundacji Serce Dziecka: www.sercedziecka.org.pl...

Zespół Barlowa można wyleczyć całkowicie?

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka www.forum.sercedziecka.org.pl. Znajdziesz tam innych dorosłych, którzy mają nie wiele wad wrodzonych serca i świetnie sobie radzą, adresy ośrodków kardiologicznych, które specjalizują sie w leczeniu dorosłych z wrodoznymi wadami serca. Mam 19 lat. Mialam..

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), gdzie są rodzice dzieci z wrodzonymi wadami serca oraz osoby dorosłe z tymi wadami. Jestesmy po to, by się wspierać, spotykac, bawić, cieszyć tym, że żyjemy : - ) ja również miałam zastawkę i protezę aory wstawianą w..

Trylogia fallota

.. ...objawy,bądź mama chorego dziecka,bądź lekarz.Co prawda lekarze mi mówią że zbyt dużo za swoje przypadłości chce zwalić na chorobę, a operacja się udał. Sądzę, że wizyta u kardiologa wiele może wyjasnić. Niewątpliwie duszność i obrzęki są to objawy kardiologiczne. W jakimś ośrodku gdzie..

Wojsko a TGA i VSD

.. ...( www.forum.sercedziecka.org ), by poznać innych dorosłych z wadami serca., a rodzicom dzieci z takimi wadami dodac otuchy : - ) Czekamy na kolejnych VIP - ów, zwłaszcza mężczyzna: - ) Moje gg:5839861..

Fundusz ala dorosłych ToFików :-)

.. Przy Fundacji Serce Dziecka powstał Fundusz działający na rzecz osób dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Jego głównym celem jest wzajemna pomoc i wymiana doświadczeń. Chcemy wspólnie zacząć rozwiązywać problemy z którymi na co dzień borykają się ludzie z wrodzonymi wadami serca. Organizujemy też spotkania..

Przepływ lewo-prawy przez IAS u niemowlęcia

.. ...poprzez strone www.sercedziecka.org.pl Pozdrawiam Ola dziękuję za odpowiedz.czy ten przetrwały przewód tętniczy to coś grożnego?mieszkamy w Radomiu i bylismy u doktór Iwony Kędzior - Biedrzyckiej,bardzo się boje o moje maleństwo Kasiu, nie jestem lekarzem tylko mama dziecka z wada serca...

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...tętnicy? ) płucnej i gdy dziecko miało 4m - ce przeszła przez zabieg balonikowania. Aż bardzo widoczne było że jest jej lepiej i lżej!! Dziś córka ma 8m - cy i dziurkę pomiędzy przegrodami oraz znaczne przerosty lewej komory serca no i co za tym idzie w badaniu osłuchowym duze szmery (..

Duża wiotkość płatka

.. ...laikiem ale też mama dziecka z wada serca. Duza wiotkośc płatków zastawki mitralnej jest charaketrystyczna jak usłyszalam dla osob młodych i szcupłych. jesli nie towarzyszy temu niedomykalnośc zastawki czy tez zespól wypadania płatka to może byc to taka uroda. Nie piszesz z jakiego..

Wada serca ASDII u dziecka

.. ...korekta wad serca u dzieci dokonują takich zabiegów. Nie piszesz skąd jestescie. I jak wielki jest ubytek. Na samoistne zamknięcie ubytku szans u 4 - latka praktycznie juz nie ma. Ale jest szansa zamkniecia małoinwazyjnego bez otwierania klatki. Zawsze polecam Zabrze, ale oczywiście inne..

Wady serca u dzieci

.. ...rodzicow ktorzy maja dziecko z taka wada serca. Prosze napisac na www.sercedziecka.org.pl trzeba sie zarejestrowac ale napewno znajdzie Pani tam pomoc i odpowiedzi na wiele pytan.Osoby na tym forum sa jak rodzina.Naprawde warto tam napisac. Przepraszam nie spojrzalam na login i myslalam..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...Działam w Fundacji Serce Dziecka, skupioającej nie tylko rodziców dzieci z wadami serca, ale także takich, jak my, czyli dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Zapraszam na nasze forum: www.forum.sercedziecka. org.pl Spotkacie tam osoby z podobnymi problemami, które też się szybko męczą,..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...Witam. Mam 41 lat. Od dziecinstwa mialem ( wystepujace od czasu do czasu ) spontaniczne ataki tachykardii, ale poza tym czulem sie normalnie. W koncu zdiagnozowano u mnie powodujaca je wrodzona wada serca ( WPW ) i wynonano zabieg ablacji. Od tamtego czasu ( 10 lat temu ) mam ciagle i do..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej?

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), gdzie są też dorośli z wadami serca. Sama jestem po 3 operacjach, kiedyś czeka mnie czwarta. Nigdy za nic nie płaciłam. Mam 28 lat. Dzięki za odpowiedź, tyle się słyszy o dawaniu lekarzom, że pomyślałem, że to jest..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 3

.. ...krążenia...Wiem, że nawet dzieci z różnymi wadami serca mają takie turnusy zlecone i jeżdżą z rodzicami. Ewa 29 posłuchaj ja nie jestem po operacji serca i rozmawiając z moim lekarzem miał na uwadze że tętniak ma to do siebie że może pęknąć w każdej chwili bo to logiczne prawda i bo..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...froum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są osoby dorosłe z wrodzonymi wadami serca.Jestem jedną z nich, przeszłam 3 operacje, mam 28 lat. www.forum.sercedziecka.org.pl szmery serca nie zawsze świadczą o jego chorobie. szmerów jest dużo rodzajów. nie każdy z nich oznacza wade serca. o tym czy..

Zastawka trójdzielna

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są osoby dorosłe z wadami serca: www.forum.sercedziecka.org. dzięki Ewa 29 za odowiedź. Mam świadomość że panikowanie nic tutaj nie zmieni. Zależy mi na wiedzy o etiologii mojej wady. Nie rozumiem jaka jest jej przyczyna u mnie, a co za tym idzie..

Elektrostymulacja a wada serca

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, która skupia tez dorosłych z wrodzoanymi wadami serca: - ) www.forum.sercedziecka.org.pl Czy chodzi Ci stymulację punktów akupunktury za pomocą elektrostymulatora? bardziej chodzi mi o elektrostymulacje mięśni ale na wszelki wypadek wolę upewnić się że to..

Złożona wada serca

.. ...Jestem w 24 tyg ciąży. Dzieciątko, które noszę w sobie jest bezpieczne do momentu porodu, potem zaczną się problemy i walka o życie... Zdiagnozowano ciężką złożoną wadę serca: DORV - dwuujściowa prawa komora, TGD - transpozycja wielkich tętnic, ASD - ubytek przegrody..

Operacja wymiany zastawki mitralnej!!!

.. ...Działam w Fundajci Serce Dziecka, kltóra skupia rodziny dzieci z wadami serca oraz dorosłych z takimi wadami. Zapraszam na nasze forum: www.forum.sercedziecka.org.pl : - ) Hej, Karolciu! Operację miałem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Pozdrów swoją mamę, trzymam..

Zaburzenia przewodzenia srodkomorowego

.. ...Kardiologa a i to w dodatku Dzieciecego. jestesmy na forum kardiologicznym, wiec myslalam ze moze ktos mi odpowie? Asiunia80! Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka: www.forum.sercedziecka.org.pl Są tam rodzice, których dzieci urodziły się z wadami serca lub też mają zaburzenia rytmu..

KARDIOMIOPATIA.

.. ...stronę Fundacji Serce Dziecka www.sercedziecka.org.pl. Są tam rodzice dzieci z różnymi wadami serca, a także dorośli z takimi wadami. Polecam nasze forum: www.forum.sercedziecka.org.pl Dziękuję za wiadomość weszłam na to forum o który pani pisze i mam nadzieję że w dobrym forum o nim..

Pueraria Mirifica a niedomykalność zastawek

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie spotkasz inne dziewczyny z wadami zastawkowymi serca, dla których wielkośc piersi jest niewielkim problemem: - ) www.forum.sercedziecka.org.pl Napisz tez do mnie: gg 5839861, mail: ejmarczak@wp.pl Też mam niedomykalne zastawki, ale przy mojej ciężkiej..

Wada serca dziecka

.. Moje dziecko ma wadę serca ,wada jest wrodzona jej szmer skurczowy 3/6wg Levinea jest tylko obserwowana od piątego roku bardzo mnie to niepokoi co ją czeka w przyszłości bardzo proszę o poradę Sam szmer jest objawem jakiejś wady, nie samą wadą. A gdzie się leczycie? Co mówia lekarze? Czy mała będzie wymagała..

Przetrwały otwór owalny, proszę o pomoc!mam 20 lat i wielkie problemy!

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), gdzie są rodzice dzieci i dorośli z różnymi wrodzonymi wadami serca. Myślę, że znajdziesz tam poradę i wsparcie. Na pocieszenie napiszę jeszcze, że ja przed skończeniem 18 lat byłam już po 3 operacjach, więc nie jest z Tobą..

Interpretacja UKG serca

.. ...Kardiolog z przychodni dziecięcej leczyła mnie propranololem i twierdziła, że z tego * wyrosnę * , następny lekarz stwierdził, że to było niepotrzebne, a ta wada jak ma się przekształcić w operacyjną to się przekształci, trzeba czekać. Obecny lekarz zaleca wizytę raz na pół roku i UKG co..

Zrost mostka po operacji

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, ktora pomaga dzieciom ( mlodszym i starszym ; - ) ) z wadami serca. www.forum.sercedziecka.org.pl Jesteś po operacji, czy na nią czekasz? Jesli chcą Cię operowac, trzeba się zgodzić, bo potem może być za późno...Albo się bedziesz gorzej czuł, albo zabraknie..

Mitralna niedomykalność zastawki, a tabletki antykoncepcyjne?

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, w której działają rodzice dzieci z wadami serca i dorośli, w tym kobiety z wadami serca, które już same urodziły dzieci. www.forum.sercedziecka.org.pl Hmmm...no to nie dobrze, bo nie wyobrazam sobie uzywania gumek przez cale zycie, chybabym sie zalamala ;/..

Książki z kardiologii - najtaniej.

.. ...świetny poradnik Mam dziecko z wada serca - wydanie ksiązkowe opisujące zdecydowana większośc wrodzonych wad serca, postepowanie, opieke na d dzieckiem ... http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=632&Itemid=192 lub..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...Zabrzu, do kardiologów dziecięcych lub dla dorosłych, którzy specjalicują się z leczeniu dorosłych z wrodzonymi wadami serca. Możesz też zapisać się na forum Fundacji Serce Dziecka ( www.forum.sercedziecka.org.pl ), by poznać inne osoby z Twoją wadą, które doradzą Ci wybór ośrodka i..

Drozny otwór ,owalny 3mm z przeciekiem L-P P-L

.. ...u nas nie ma dobrych kariologów olu a ty masz dziecko z wada serca? Tak. I z uatopsji wiem jak wazne jest aby trafic pod opieke dobrego fachowca. I czasami dobrze jest jak mamy opinie z dwoch osrodków...

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie nie brakuje rodziców dzieci i samych dorosłych z wadami serca:www.forum.sercedziecka.org.pl dziękuje za informację od paru miesięcy się nie zarasta powinnam naciskać na operację?jakie ryzyko niesie ze sobą zabieg?nie wyobrażam sobie synka na..

Umiarkowana stenoza aortalna

.. ...forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie można porozmawiać z wieloma rodzicami dzieci z różnymi wadami serca, także z ta, która ma Pani syn.www.forum.sercedziecka.org.pl Tutaj to najlepiej zapytać się lekarza bo myslę, że jest zapisany do jakiejś poradni. Ja miałem zwężenie i niedomykalnośc..

Niewyrównana wada serca

.. ...wszystkich pacjentów ).Napoisz coś więcej o tym: gdzie i kiedy skorygowali Ci tę wadę? Zapraszam też na forum Fundacji Serce Dziecka, gdzie są także osoby dorosłe z takimi wadami:www.forum.sercedziecka.org.pl..

Co mi jest ?

.. ...nerwową to przez ciężkie dzieciństwo, mam obawy że to może jakaś ukryta wada serca przyznam że odczuwam też delikatne skurcze drgania poniżej mostka przechodzące lekko na lewą stronę, miałem podejrzenia że to przepona wywołuje te skurcze ale jednak przeskoki odczuwam w klatce piersiowej..