Dzień

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa

.. ...osób nie mających na co dzień styczności z medycyną ratunkową. Algorytmy postępowania dla laików różnią się trochę od algorytmów stosowanych przez wykwalifikowanych ratowników. Resuscytację krążeniowo - oddechową prowadzi się według schematu określanego jako ABC: A - Airway - udrożnienie..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...zaczyna męczyć przez cały dzień. Chory może również być stale osłabiony, może dojść do zmniejszenie się wydolności wysiłkowej, częściej pojawiają się infekcje dróg oddechowych ( są przewlekłe i trudne do wyleczenia ), może występować przewlekły stan podgorączkowy. Diagnostyka raka płuc ...

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...występujących kilka razy na dzień jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin pracy serca pozwala często na dokładne zdiagnozowanie arytmii. Poważny problem stwarzają jednak napady, które występują bardzo rzadko, na przykład raz na miesiąc czy nawet kilka razy w roku, a..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...kilkunastu gramów na dzień, alarmowali specjaliści. Jak zalecał prof. Januszewicz, korzystne dla pracy serca i układu krążenia jest też ograniczenie tłuszczów w diecie oraz zwiększenie udziału tłuszczów rybich w naszych posiłkach. Prof. Trzebski przypomniał z kolei, że nieodzownym..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. ...przeprowadzonej niespełna tydzień temu transplantacji - pierwszej takiej u niemowlęcia - przedstawiono podczas konferencji prasowej w zabrzańskim szpitalu. Lekarze podkreślali, że najtrudniejsze było znalezienie dawcy serca. Trzeba jasno powiedzieć, że był to zabieg ratujący życie jednej..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...obchodzony będzie Światowy Dzień Serca. W Polsce główne uroczystości, którym przyświecać będzie hasło: Czy Twoje serce potrzebuje pomocy? , odbędą się w Zamościu. Światowy Dzień Serca to wydarzenie o randze międzynarodowej. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Światowa..

Zmiana czasu a atak serca

.. ...utrzymywać się tylko jeden dzień, ponieważ poniedziałek jest tym dniem, kiedy większość z nas wykorzysta tę dodatkową godzinę - powiedział Janszky. Wydaje się, że na ataki serca z powodu zmiany czasu narażone są bardziej kobiety niż mężczyźni. Z kolei to oni wydają się bardziej korzystać..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...mnie to fascynujący dzień, na który czekaliśmy bardzo długo. Wiem na pewno, że tym robotem będzie można operować serce. Jest przyjazny dla chirurga. Przyjemnie się pracuje tą maszyną - powiedział podczas konferencji prasowej w Katowicach dyrektor naukowy FRK dr hab. Romulad Cichoń,..

27 września Światowy Dzień Serca

.. ...po raz ósmy Światowy Dzień Serca. Centralne obchody zaplanowano na 27. września we Wrocławiu. Impreza odbywa się w ponad stu krajach, pod patronatem Światowego Stowarzyszenia Serca. Jak powiedział prezes - elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Waldemar Banasiak, bardzo wiele..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...w Zabrzu, na trzeci dzień była pierwsza implantacja w Warszawie, dwa dni potem w Zabrzu. To tempo niespotykane, a to, co się stało - to coś fenomenalnego - mówi dr Sarna. Specjaliści FRK pracują też nad polską komorą mechanicznego wspomagania dla dzieci, które m.in. mają stosunkowo duże..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...dawek spożywanych na co dzień przez ludzi. Aby to sprawdzić, Klatsky i jego współpracownicy prowadzili wieloletnie badania wśród ponad 130 tys. kobiet i mężczyzn w wieku od 18 do 90 lat. Większość stanowiły osoby poniżej 50. roku życia. Ok. 2 proc. z nich ( 3.317 ) trafiło do szpitala z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...się ułożyło, że każdy dzień to dla mnie stres, ponieważ mam poważne problemy małżeńskie, z którymi sobie nie radzę. Od kilku tygodni znów miewam bóle, kłucia, ucisk, nie mogę czasem złapać tchu, bardzo szybko się męczę, wejście na 1 piętro sprawia mi ogromny wysiłek. Dodam, że mój tato..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...pojedyncze skurcze przez cały dzień ( a właściwie już dwa dni )co kilka albo kilkanaście sekund. Czy to znak, że trzeba zwiększyć dawkę czy zmienić leki? Czuję się lekko mówiąc niekomfortwo. P.Asiu nie wiem czy można bezpiecznie zwiększyć dawki leków, bo nie wiem ile Pani waży, jaką ma..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...powiódł, jednak już dzień po wystąpił u mnie częstoskurcz, coprawda tylko 205/min. ( wcześniej 260 ), ale był. Kolejnego dnia to samo ( 220/min ). Tydzień po - 2 ataki częstosk. ( 225/min ). Miałam mieć powtórkę z rozrywki w zeszły piątek ( tydzień po pierwszej ablacji ), ale się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...mam się tym martwić? Czy to przejdzie? Jak długo ta noga będzie boleć? Czy powinnam iść z tym do jakiegoś lekarza? Zaraz po zabiegu ta noga tak nie bolała jak teraz ( jest już tydzień po ). Proszę o odp...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 5

.. ...klinika.Już na drugi dzień po zabiegu wychodzi się do domu. W Szczecinie , przepychaja mnie z kliniki do kliniki na konsultacje mam czekać 3 m - ce, traktuja mnie przedmiotowo , co najmniej, norma pewnie taka jest... wszędzie????? 54 lat, od 10 lat się bo..rykam z tym, non - stop na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...za zagrozenie,bo lada dzień mam to mić i mam złe przeczucia - bardzo boje się. Miałam zabieg 26 września jezeli masz jakies pytania prosze pytaj nie bój sie przy częstoskurczach skuteczność ablacji jest bardzo wysoka, trzymam kciuki. jestem juz w domu.wyszłam wczoraj tj.3 - ej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...mnie zadzwonić na drugi dzień, minął prawie miesiąc, a on się nie odezwał i teraz już sama nie wiem czy u mnie jest konieczny ten zabieg czy nie? Czy często miał Pan ataki częstoskurczy, czy towarzyszyły przed tymi atakami bolesci serca, drętwienia lewe jstrony, boleści klatki piersiowej..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...wykonany zabieg pozdrawiam Dzień dobry. Moja mama ma mieć zabieg u doc. Kożluka u którego była na wizycie w zpitalu na Banacha w Warszawie. Chciałam się dowiedzieć gdzie obecnie może być wykonany zabieg bo nie spotkałam nigdzie opisu z zabiegu w szpitalu na Banacha. eśli Pan może to..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...w stanie spoczynku w dzień, w nocy ok 40. A jak się zmęczę to mi nawet czasem pod 70 skoczy: ) I nic mi nie jest. Widać, wiele rzeczy się w życiu zmienia: ) pewnie dostalas bloku PK I - wszego stopnia : ). Nie cieszylbym sie na Twoim miejscu : ). Raczej nic mi nie jest. W ciągu 2..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas tego odpoczynku poczułam nagle szybkie bicie serca ( około 10 sek )ale nic poza tym - bez duszności, bez bólu. Zmierzyłam sobie ciśnienie, które przedstawiało się tak: 109/89..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...wtedy, kiedy w przeddzień piłem alkohol, lecz ostatnio nie piłem nic i w pewnym momencie wyczułem ogromne tętno ... lekarz pogotowia naliczył 180/min, i w pewnym momencie serce wskoczyło w prawidłowy puls i wszystko było okej ; ) tego dnia, byłem chory, miałem gorączke, podejrzewam że to..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 5

.. ...dzieckiem trwał nawet cały dzień i musiałam jechać na pogotowie bo nie umiałam sobie go sama przerwać teraz stosuje różne metody opisywane wcześniej przez niektórych z was brałam różne leki teraz biore betaloc moge uspokoić wszystkie dziewczyny że obecnie mam 2 dzieci w ciąży nie brałam..

2-ga ablacja za mną

.. ...nieudaną, bo już na 2 - gi dzień złapał mnie częstoskurcz, który później powtórzył się jeszcze 3 razy. Powiedziano,że od razu ( czyli tydzień po ) zrobią mi powtórkę, ale się przeziębiłam i pojechałam do domu. Posiedziałam w domu 2 tyd. i znowu W - wa - kontrola ( 22 luty ). Jakież było..

Echo serca - Str. 6

.. ...bez dużych patologii Dzień dobry pani Izo mam 33lat i wszczepiony defibrylator robiłam niedawno badanie echo ale wizyta dopiero na maj u lekarza i proszę o diagnozę tego badania. lewa komoraIVSd12mm,LVIDd41mm,LVPWd10mm,EF60% prawa komoraRVD21mm Aorta AoRD23mm,Vmy - 0,8m/1( nie wiem czy..

Echo serca - Str. 8

.. ...czułem się z dnia na dzień coraz gorzej i dwa tygodnie temu trafiłem do szpitala. Kolejny raz przeszedłem serię badań i, o zgrozo!, po raz pierwszy * odpadłem * na próbie wysiłkowej. Zatrzymana ona została już na początku drugiego etapu z powodu komorowych zaburzeń rytmu ( bigemia..

Echo serca - Str. 10

.. ...Proszę o odpowiedź. Dzień dobry! Wszczepienie rozrusznika absolutnie nie wylucza zabiegu kardiochirurgicznego, pewnie mama ma migotanie przedsionkow z pauzamipowyżej 3 s , stad decyzja o wszczepieniu rozrusznika.Co do róznicy w echokardiografii - jest to metoda niestety subiektywna i..

Echo serca - Str. 15

.. Dzień dobry moja mama miała robione echokardiografie i chciał bym sie dowiedzieć czy winiki są dobre ponieważ ona się także na tym nie zna a napisali tak : Lk 53mm LP 30mm PK 25mm Tś 12mm PMK 12mm Ao 28mm. Płatki zastawki aortalnej nieco pogrubiałe, kurczliwość prawidłowa. Zaburzenia relaksacji, fala E * A...

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...przez całą dobę i w dzień w dzień to zmienisz zdanie. świetnie że ty się nie boisz nie każdy do tego tak podchodzi To prawda co pisze abisynka a jak byś miała jeszcze tak że jak kładziesz się do łóżka i tylko w spoczynku masz dodatkowe skurcze i padasz ze zmęczenia na pysk bo np. nie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...ryczeć z bezsilności.Dzień za dniem czuje się bardzo żle z powodu nerwicy i tych skurczów,w pracy siedze i czekam czy zaraz zemdleje czy dotrwam do 15. Betablokery w ogóle mi nie pomagają,obniżają tylko ciśnienie które i tak jest niskie i spowalniaja prace serca do 55 - 57 uderzeń co też..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...tak nie ustąpiły.Jest dzień że nie odczuwam ich wcale, ale są i takie kiedy mam ich po kilka na dobę.Najciekawsze jest to, że nigdy nie odczuwam tego w czasie wysiłku lub zdenerwowania,tylko zawsze w spoczynku kiedy siedzę - leżę.Cztery lata temu badanie Holtera wykazało u mnie dodatkowe..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...lekarza. Ostatnio tydzień temu byłam na drugiej wizycie i przez przypadek rozmawiałam z dziewczyną,która miała to niedawno robione. Uspokoiła mi mówiąc,że teraz świetnie sie czuje i że blizny są w postaci małych pieprzyków a później znikają. Zgodziłam się na ten zabieg czyli ablację z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...lęk zostaje przez cały dzień. Ten stan powtarza się rzadko, ale dokucza. Co to może byc, czy to nerwica? hej przykromi to powiedziec ale to moze byc nerwica objowy bardzo do niej pasuja , ja tez mmam nerwice na przemian z depresja chyba poprostu tragedia ,mecze sie juz 3 lata na poczatku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...pracy na drugi,trzeci dzień.Wróciłam , po trzech miesiącach a później jeszcze bardzo długo walczyłam.Strach i lęk wypełnił moje życie całkowicie.Czynności , które były rutyną i codziennością były czasami nie do pokonania.Nie mogłam wyjść do sklepu bo się dusiłam.Jak już tam doszłam i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...niedowartościowanie. Oczywiście na co dzień nikt tego nie zauważy, bo kompensuję to starannie wyuczonym zachowaniem, w pewnym sensie grą, w którą muszę grać by osiągnąć doraźne korzyści głownie zawodowe. Nie musze dodawać że brak pewności siebie nie jest mile widziany przez pracodawców ;..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...znacie pewnie.. ; ) Na codzień w zyciu nikt by nie powiedzial ze cos mi jest - nauczyłam się nieźle grać ze wszystko jest oki.. ale mam te same ojawy co Wy - i przyznam ze mis się lepiej od razu zrobilo jak widze ze nie jestem z tym sama - do tej pory tak myslalam ; ) straszne zawroty..