Dzienniczek pomiaru ciśnienia

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...prowadzenie przez chorego tzw. dzienniczka nadciśnieniowego, w którym notowane są wyniki pomiarów ciśnienia z dodatkowymi informacjami. Oprócz wyniku pomiaru powinna zapisana być data i godzina pomiaru a także czynniki, które według Ciebie mogły wpłynąć na wartość ciśnienia krwi ( stres,..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...Jeśli chory prowadzi dzienniczek wartości ciśnienia tętniczego ( domowe pomiary ), jego niepokój może wzbudzić znaczna różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym. To ostatnie może być bardzo trudne do oznaczenia. Niedomykalność zastawki aortalnej jest tym groźniejszą wadą, im..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...zapisanymi przez pacjenta w dzienniczku samokontroli, wskazane jest wykonanie całodobowego pomiaru ciśnienia. Pacjent jest wyposażany w ciśnieniomierz automatyczny oraz mankiet, urządzenie mierzy ciśnienie w ustalonych odstępach czasu, od 1/15min do 1/godzinę przez cała dobę, również w..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...Dostałem od Pań z apteki dzienniczek ciśnienia tętniczego w celu zapisywania wyników. I zapisuje i np. gdy mierze w domu mam 129/82 puls 96 tudzież 122/72 puls 92 a w aptece 162/86 puls 107. Zawsze przed pomiarem czekam z 5 - 10 minut, po pierwszym pomiarze prosiłem żeby za 5 minut..