Dzienniczku

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...swoje spostrzeżenia w dzienniczku - pozwoli to lekarzowi na ustalenia czy Twoje samopoczucie ma związek z ciśnieniem krwi. Początkowo pomiary ciśnienia tętniczego powinny być wykonywane kilka razy dziennie w celu sprawdzenia jego zmienności podczas dnia ( rano po obudzeniu, w pracy, po..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...Jeśli chory prowadzi dzienniczek wartości ciśnienia tętniczego ( domowe pomiary ), jego niepokój może wzbudzić znaczna różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym. To ostatnie może być bardzo trudne do oznaczenia. Niedomykalność zastawki aortalnej jest tym groźniejszą wadą, im..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...zapisanymi przez pacjenta w dzienniczku samokontroli, wskazane jest wykonanie całodobowego pomiaru ciśnienia. Pacjent jest wyposażany w ciśnieniomierz automatyczny oraz mankiet, urządzenie mierzy ciśnienie w ustalonych odstępach czasu, od 1/15min do 1/godzinę przez cała dobę, również w..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...prowadzenie specjalnego dzienniczka z zapisywanymi parametrami wartości INR. Zalecane poziomy INR przy poszczególnych operacjach: - Zastawka aortalna dwudyskowa - SJM –najczęściej zalecany poziom - 2,5 - 3,0 - Zastawka mitralna dwudyskowa - SJM – najczęściej zalecany..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 243

.. ...prowadzenie takiego mini dzienniczka. Chociazby przez opisywanie swojego samopoczucia przez plusy i minusy ( np. rano, wieczorem, noc ) kazdego dnia a pozniej porownanie 2, 3 cykli. w ogole pry nerwicy dobrze jest sprobowac taki dziennik prowadzic, napisac codziennie jak sie czulismy, a..

Dodatkowe skurcze - Str. 291

.. ...cisnienie i puls i notowac w dzienniczku i zjawic sie za kilka dni. Muszę zaznaczyc,ze cisnienie obniza sie mam teraz 107/76 puls 70 Spróbujcie walidol i krople i pijcie głóg dziennie, jagody tez mozna jesc z glogu,są jeszcze na drzewach,jedzcie rodzynki,morele w paczuszkach 250 gr i..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...ten czas prowadzićtzw dzienniczek pacjenta chyba że będziesz mieć holtera do mierzenia ciśnienia to założą ci zwykły mankiet na rękę jak przy mierzeniu ciśnienia i też tak jak z tym holterem będziesz chodzić pzrez 24 godz. potem oddajesz im to urządzenie. a potem odbierazsz wynik głowa..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 539

.. ...na migreny ,mamy taki dzienniczek musimy zapisywać bóle głowy i mieć wszystko pod kontrolą,ponoć bardzo wrażliwe i ambitne dzieci czesto borykają sie z migrenami.Mam troche czasu bo dziewczyny moje w szkole ,wiec napisze Wam o mojej córce,chyba któras z Was ma tez dziewcze w tym..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 997

.. ...się teraz za robienie dzienniczka praktyk, bo jutro muszę go szefowi pokazać, ciekawa jestem jaką ocenę mi wystawi. Niech się nie waży niżej niż 6 stawiać bo koła i inne sprzęty pójdą w ruch:P hihihihi Dorotko szkoda, że już w poniedziałek Twój mąż musi jechać. Freciu czemu Wiki tak..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...Dostałem od Pań z apteki dzienniczek ciśnienia tętniczego w celu zapisywania wyników. I zapisuje i np. gdy mierze w domu mam 129/82 puls 96 tudzież 122/72 puls 92 a w aptece 162/86 puls 107. Zawsze przed pomiarem czekam z 5 - 10 minut, po pierwszym pomiarze prosiłem żeby za 5 minut..

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...powinno się prowadzic tzw dzienniczek i tam się wpisuje czynności i dokłądną godz, jest to dość kłopotliwe itp ale wtedy jest łatwiej ocenić co było przyczyną przyspieszenia w tym tachykardii. całkiem możliwe że u ciebie ona wystąpiła pod wpływem emocji. ale tego nigdy nie wiadomo. może..

Budzenie się w nocy i mocne bicie serca

.. ...temu. Zaczalem prowadzic dzienniczek od 2 dni ( chcialem odczekac kilka dni ), ale postaram sie * uzbierac * chociaz 10 dni, dwa razy dziennie i zobaczymy. Narazie cisnienie bez zmian 160/100. Dobrze, ze roznica ta nie przekracza 77 mmHG. Jak sie budze, serce bije mocno, ale nie tak zeby..

Wynik badania holtera

.. ...lekarze proszą o tzw * dzienniczek * z badania, gdzie wpisuje się godzinę i zdarzenie. wtedy łatwiej ocenić co mogłoby być przyczyną. jezeli to był wysiłek czy stres to nic takiego, natomista gdy to wystąpiło w spoczynku to już jest powód do zastanoweinia się bradykardia - czy córka w..

Odwodnienie - Str. 4

.. ...powinien prowadzić tzw dzienniczek i zanotować dokładnie każdą jedną czynność jaką wykonuje, z godzną i minutą zapisaną oraz ew odczuciami. Zapisuje się mi in, chodzenie, wchodzenie po schodach, nawet głupie wstawanie z łóżka czy krzesła, mycie się, załatwianie czy nawet jedzenie bo..

Wynik Holter cisnieniowy - mezczyzna lat 31

.. ...zazwyczaj dostaje sie taki dzienniczek w ktorym sie zapisuje co w danej porze dnia sie robi,czy mamy wysilek fizyczny,czy odpoczywamy itd. Nie wiem co robiles o godz.15.20 kiedy to pomiar wykazal 159/109 ,jesli to bylo przy wysilku to ok. a jesli w spoczynku to troche za duze.Ale..

Zaufanie pacjenta i brak czasu lekarza - co z tego wynika

.. ...mieli odnotowywać w dzienniczku każde przyjęcie leku. Jednocześnie ich faktyczne zużycie było monitorowane za pomocą specjalnego inhalatora z urządzeniem pomiarowym. Według zapisów w dzienniczkach - 95 proc. pacjentów przyjmowało zaordynowane preparaty zgodnie z lekarskimi wytycznymi...