Dziura między

Operacja zastawki aorty

.. ...miesiące. na początku miałam dziury między komorami, które się zarosły, ale zaczęły się zwężać zastawki... Mam nadizeję, że udzieliłam dość wyczerpującej odpowiedzi. Pozdrawiam Moniko bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Czyli chodzi o stenozę aortalną. Troche mnie tym zmarwiłaś, ze pojawiła..

Echo serca - Str. 25

.. ...np. ubytkiem ( czyli dziurka ) w przegrodzie międzyprzedsionkowej ( lub międzykomorowej ) W badaniu wyszedl dośc duży przeplyw plucny w stosunku do przeplywu systemowego , stad pewnie to podejrzenie, plus zmiany w ekg - całokształt moze 9 oczywiście nie musi sugerować maly ubytek w..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...echu wykrył maleńką dziurkę w przegrodzie międzyprzedsionkowe, jakaś fala zwrotna. Nie ma ponoć to takiego znaczenia ale mam powtarzać echo co dwa lata.Mam to podobno od urodzenia, dużo osób ma ale zwykle zrasta się a mi po prostu sie nie zrosła, taka mała wada serca bez znaczenia..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...na wstawieniu łaty ( dziura międzykomorowa ) oraz zastawki aortalnej. Zabieg miałem w wieky 48 lat ( 2005 ) wykonany w Szczecinie. Po 14 dniach od operacji jeździłem sam samochodem a po 35 dniach powróciłem do pracy. Na polowania powróciłem po 3 m - cach. Dzisiaj żyję normalnie, nie mam..

Szmery u dziecka i mała dziurka między komorami

.. ...sie ze ma niewielka dziurke pomiedzy komorami. Czy jest to niebezpieczne ? Lekarz stwierdzil ze moze sie to jeszcze zrosnac. Prosze o wszelkie informacje za ktore jestem wdzieczny. Zapraszam na forum : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Wada serduszka, którą ma Twoja córeczka..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...wadą serca. Polega na * dziurce * w przegrodzie, która znajduje się między przedsionkami ( międzyprzedsionkowej ), stąd nazwa - ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej. W związku z tym krew nieutlenowana z prawego przedsionka łączy się z utlenowaną z lewego, a tak nie powinno być...

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...m - cy ) ma rowniez dziurke w serduszku, nie miedzy komorami ale ubytek przegrody miedzyprzedsionkowej, caly czas wisi nad nami widmo operacji, dlatego chcemy sie dowiedziec czy ma ktos dziecko ktoremu taki ubytek rzeczywiscie sam sie zamknal? siu...moj synus tez ma wlasnie otwor miedzy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...wieku 26 lat/. Załatano dziurę międzykomorową i wszczepiono zastawkę aortalną bilogiczną oraz wszczepiono dodatkowo stymulator/obecnie już piąty wstawiony/.Zastawka padła po 20 latach/ a podobno wytrzymują tylko 10 lat/ i dodatkowo wystapił tętniak aorty/58mm/. Jestem już po wszystkich..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...było to załatanie * dziury * , żeby zniwelować przeciek - niedomykalność zastawki aortalnej. Mam zastawkę dwupłatkową i między płatkami był przeciek - doszyto łatkę z mojego osierdzia i w ten sposób zniwelowano przeciek. Dzięki plastyce odpadają mi leki na rozrzedzenie krwi i cały czas..

Tętniak w przegrodzie przedsionkowej z podejrzeniem przecieku

.. ...podczas zarastania tej * dziurki * między przedsionkami i żeby się nie przejmować. * Nie przejmować się * chyba dlatego, że tego nie ma specjalnie jak leczyć - farmakologicznie się nie da, a operacyjnie to chyba tylko w bardzo ciężkich przypadkach. Mam tylko nadzieję, że to coś nie..

Dziura w sercu

.. ...wade wrodzoną serca.mam dziure w sercu.Mam mieć zabieg polegający na zatkaniu tej dziury.Cy ktoś miał robiony może ten zabieg. jak on przebiega i jakie jest ryzyko/czekam na każdą odpowiedz.jestem po 2 zawałach. Nie określiłes połóżenia ubytku - np przegroda międzykomorowa, prezgroda..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...tętnicy płucnej oraz dziurę w przegrodzie międzykomorowej. przepływ przez zastawkę jest przyspieszony. jestem załamana, potrzebuję jakiejkolwiek pomocy, informacji czy to groźne, jak się rozwija i jakie są rokowania co do leczenia. jeśli ktoś ma jakieś konkretne informacje, proszę o..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...aortalnej i załatanie dziury międzykomorowej. A zamontowano go z powodu bloku III stopnia. Co do życia ze stymulatorem to sa pewne ograniczenia związane np z bramkami na lotniskach czy w urzędach. Ale wtedy informuję obsługę , że mam takowe urządzenie , które może ulec uszkodzeniu..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...Powodzenia. Pozdrawiam Ola Madziu, jestes wielka. Nie moge Cie odszukaqc przez gg więc prosze podaj adres e - mail abym podała namiary na Elę. Chcialam podziekowac Paniom za slowa otuchy.Wielkie dzieki dla Pani Oli za skontaktowanie mnie z Ela.Naprzwde super osoba.Wielkie dzieki! Bardzo..

Podejrzenie ubytku przegrody międzyprzedsionkowej 16 lat

.. ...sie z mysla ze jest dziurka. Powinnes sie cieszyc ze znalezli ci w tak mlodym wieku bo u mnie sa juz inne zmiany.Mnie tez czeka zamkniecie ubytku.Jesli masz jakies pytania to chetnie odpowiem.Moje gg13614324. Zycze zdrowia i trzymaj sie. lepiej zapobiegać niz leczyc , takie jest moje..

PFO - tętniak między przedsionkami - leczenie, zabieg - informacje

.. ...wiotki listek zastawki i dziurę między przedsionkami. Na skierowaniu do szpitala napisał - podejrzenie PFO. Od dluzszego czasu mialem * ataki * - czułem się jakbym miał zasłabnąć, zimno, uderzenie ciepła, drżenie, ucisk za mostkiem, wzmożona potliwość. Nigdy nie straciłem przytomności w..

Echo serca 2,5 latka

.. ...powiedział że ma jakieś małe dziurki między komorami i że nie należy się martwić ale dał skierowanie na izotopy do CZD( wyczytałam że wykonuje sie je tylko w przypadkach operacyjnych ). Drugi lekarz oglądając wynik stwierdził że nie należy się martwic tylko za pół roku powtórzyć UKG...

Dziura między komorami a lot samolotem

.. ...żony dziurę miedzy komorami serca. Czekamy teraz na jego telefon w sprawie terminu zabiegu. Ale żona musi za kilka dni lecieć do Londynu. Dlatego mam pytanie: Czy lot jej nie zaszkodzi? Czy może lecieć?..

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...Dziś córka ma 8m - cy i dziurkę pomiędzy przegrodami oraz znaczne przerosty lewej komory serca no i co za tym idzie w badaniu osłuchowym duze szmery ( mniejsze niż były ) Moje konkretne pytanie brzmi jak dziecko może sie czuć? dorosły wiadomo powie że mu ciężko czy coś a dziecko nie :(..

Nierówna praca serca po operacji zastawki

.. ...biologiczną i załataną dziure międzykomorową w wieku 26 lat. No i po 23 latach biologiczna padła, przepuszczała,a do tego tetniak aorty. Mówią że sztuczna jest dożywotnia a biologiczna ma takie samy i zalety jak swoja orginalna, czyli może i długo służyć jak i krótko. Podobno biologiczne..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej z bardzo dużym przeciekiem

.. ...ze znaleźli u Ciebie dziurkę,miałaś jakieśobjawy. Jak chcesz to prześlę Ci informacje na temat zabiegu i zapinki tylko podaj mi nr swojego gg ,możemy popisać na ten temat. Ja tutaj na forum trafiłam na super kobietę i ona mi przekazała wiele wiadomości. wiesz co jesli chodzi o to jak do..

Ból po prawej stronie między żebrzami

.. ...zrobić.Tymczasem melisę i dziurawiecpić ,albo ziołowy sylimarol ,żero alkoholu. zrób badania krwi - OB,morfologia z rozmazem,Alat., Aspat,Hbs. a wiec tak, mam skonczone 18 lat, papierosow nie palilam i nie pale, zadnych uzywek tez nie biore, alkohol pije ale okazyjnie. co do diety to..