Echo serca a EKG serca

Zwężenie odpływu z prawej komory

.. ...odpływu z prawej komory: ECHO serca EKG Zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Leczenie zwężenia odpływu z prawej komory. Leczenia korekcyjnego wymagają pacjenci, u których w badaniu ECHO serca zmierzono gradient ciśnień powyżej 30 mmHg. Większość zwężeń może być leczona metodą..

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...rozpoznania zwężenia: ECHO serca z Dopplerem; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej; test wysiłkowy; cewnikowanie serca; Pacjenci objęci są profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie zwężenia odpływu z lewej komory. Walwuloplastyka lub..

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...zastawki dwudzielnej: ECHO serca ( widoczna jest fala niedomykalności w kolorowym dopplerze i tzw. efekt hamaka ); EKG - najczęściej prawidłowy, ale mogą być widoczne zaburzenia repolaryzacji; osłuchując pacjenta lekarz stwierdza klik mezosystoliczny. Leczenie zespołu Barlowa. Leczeniem..

Zespół Eisenmengera

.. ...biopsja płuca - obecnie coraz rzadziej stosowana. Leczenie zespołu Eisenmengera jest zachowawcze. Metody operacyjne nie są w Polsce przeprowadzane. Obowiązuje profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia...

Trzepotanie przedsionków

.. ...ustalonego przez lekarza ( echo serca, holterowskie badanie EKG, stymulacja przezprzełykowa przedsionków ). Każdy napad trzepotania przedsionków wymaga ustalenia jego przyczyny. W przypadku jednorazowego napadu nie jest konieczne przewlekłe stosowanie leków antyarytmicznych. W większości..

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...się na wynikach badań: ECHO serca EKG zdjęcie RTG klatki piersiowej Leczenie ubytku przegrody międzykomorowej. Pacjenci z małym przeciekiem lewo - prawym ( krew przecieka z lewej do prawej komory przez otwór w przegrodzie międzykomorowej ) nie wymagają leczenia chirurgicznego. Wskazaniem..

Tetralogia Fallota

.. ...opiera się na badaniach: ECHO serca EKG zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Leczenie tetralogii Fallota. W pacjentów, u których nie występują przeciwwskazania czynnościowe i anatomiczne wykonywany jest zabieg korekcji tetralogii Fallota. Wyniki leczenia operacyjnego są dobre...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...cewnikowanie jam serca ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ) zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Holter - 24 godzinne badanie EKG badanie radioizotopowe ( SPECT ) Leczenie anomalii naczyń wieńcowych. W przypadku wrodzonych przetok tętniczo - wieńcowych leczenie powinno obejmować..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...zatoki wieńcowej: badanie ECHO serca; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej; często stosuje się badanie angiograficzne ( wypełnienie naczyń wieńcowych kontrastem ). Leczenie ubytku typu zatoki wieńcowej. Leczenie zabiegowe wymagane jest tylko i wyłącznie u pacjentów z istotnym..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...nadciśnieniowym lewej komory. ECHO serca: najlepsze badanie do diagnozowania przerostu; zdjęcie rentgenowskie: przerost mięśniówki lewej komory niewielkiego stopnia nie jest początkowo widoczny; w bardziej zaawansowanych stadiach widoczne jest poszerzenie sylwetki serca w lewo ku dołowi..

Stan przedzawałowy

.. ...) oraz wynik badania ECHO serca obrazujący spadek kurczliwości danego fragmentu mięśnia. Można powiedzieć, że jeśli mimo długo utrzymującego się bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu stężenia troponin ani upośledzenia..

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...zakresie konsultacji echokardograficznch i radiologicznych. Tele - EKG umożliwia długotrwałe monitorowania pracy serca w warunkach normalnej aktywności życiowej, w warunkach szczególnych i ekstremalnych. Stwarza to nowe możliwości diagnostyczne, a także zdecydowanie poprawia opiekę nad..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...stwierdzono zaburzeń rytmu, w echo serca niewilka nieistotna hemodynam,icznie fala zwrotna przez zast.trójdz.w lewej komorze serca widoczne pojedyncze struny rzekome , hormony tarczycy w normie , morfologia b.z., rtg kl.piersiowej o sylwetce serca prawidł., Raz EKG z zapisem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...odczówasz tez mialem echo kilka razy i nic i ekg serce mam tez zdrowe tylko niekiedy te skurcze ale to jest nie grozne tak mi powiedzieli praktycznie kazdy to ma nawet zdrowy czlowiek tak mi powiedzieli.Tak usg wykrywa te różne wady serca jak ci nic nie wykazalo to masz serce zdrowe.Masz..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...zeszły roku w styczniu echo serca wyszło w porządku, kilka razy ekg również wszystko było dobrze jedynie przyspieszone bicie serca ale to raczej na tle nerwowym. Póżniej zaczeły się u mnie jakieś dziwne przerwy w biciu i szarpniecia, okazało sie ze mam tarczyce chora pierwszy lekarza..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 50

.. ...skarży, jak wygląda Echo serca, spoczynkowy zapis ekg i takie tam. Niestety, trzeba odwiedzić doktora i zadac mu wszystkie pytania jakie przyjdą do głowy. Tutaj internet tego nie zastąpi i już :( Czy po ablacji moga sie pojawic zawroty glowy - czy jest to rzecza normalna? Ostatnio to juz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...poradni. Lekarka robiła mi echo serca, ekg itp itd. Jednak nic z tego nie wywnioskowała. Wysłała mnie do wojewódzkiego szpitala ( chyba jeszcze wojewódzkiego ) gdzie Lekarka od razu po EKG wykryła WPW. Dowiedziałem sie od niej ze jedynym sposobem na wyleczenie tego jest ta ablacja. Nie..

Echo serca - Str. 6

.. ...hej ja miałam robione echo serca to nic nie boli nie masz sie o co artwic to jest podobne do ekg odp. Dzien dobry mam pytanie. Podzczas badania echa serca wykryto ze mam powiekszona prawa komore serca.wpisano mi w w orzeczenie blok prawej odnogi p.HISA.Pozostale parametry w sercu byly w..

Echo serca - Str. 52

.. ...77.112. * * * ) Badanie echokardiograficzne można uznać za prawidłowe.Przegroda międzykomorowa z lekkim przerostem. EKG, całkowity blok lewej odnogi p.Hisa ( LBBB ) – następstwo zwolnienia lub przerwania przewodzenia w lewej odnodze pęczka Hisa. Brak synchronizacji w pracy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...wychodziły bez zarzutu. Echo serca, jak na człowieka po zawale - wręcz doskonałe. EKG wysiłkowe - dochodziłem bez problemu do ostatniego etapu i aparatura była wyłączana bo nie było już sensu męczyć mnie dalej... * Maratończykiem i tak już Pan nie będzie... * . Tym czasem zwykłe wyjście..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 113

.. ...kardiologa miałem robione Echo, Ekg i Holtera, kardiolog powiedział że mam niektóre czynniki na górnej granicy ale to nic poważnego. Lecz gdy odczywam pieczenie w klatce piersiowej zawsze na pierwszą myśl nasuwa mi się pytanie czy to nie bedzie zawał i że te bóle i kłucia to może jakaś..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 265

.. ...zrobie sobie jeszcze echo serca bo miałam tylko ekg juz sama nie wiem co mam robic Witajcie Ola nie szalej z tymi prochami bo przesadzisz. masz maluszka w domu i musisz przetrwać. Wiem że to trudne, ale dasz radę. Ja ostatni atak miałam przez tydzien. Równiusieńko 7 dni mnie męczyło,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 556

.. ...serca i stawów. Zrobiłam ECHO serca, holter, ekg. Wyszło w echu niewielkie skurczowe ugięcie przedniego płatka zastawki mirtalnej i śladowa fala zwrotna, a w holterze 39 skurczów dodatkowych.Lekarze powiedzieli, że wyniki są dobre.Ale ja im nie wierzę. Wyrwałam ostatnio zęba i teraz boję..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...Co roku robione mam echo serca, dwa razy w roku EKG, i raz w roku kontrola. Pozdrawiam : ) witam Was,mam 19 lat.Chodzilam od lekarza do lekarza przez 3 lata.Zaden nie wiedzial co mi jest.Dopiero po pobycie w szpitalu jakis miesiac temu wykryto te wade.Nie ma dnia,zeby serce nie bolalo,to..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...wykonywałem badania ( Echo Serca - 130zł, EKG - 25zł, Holter 12 Odprowadzeniowy 170 zł i wizyty - 110zł ) są to badania przygotowujące do ablacji, pod koniec stycznia mam wizytę u Pana Profesora Franciszka Walczaka ( 225zł + 25zł EKG ) i podczas tej wizyty Pan Profesor ustala termin..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...RTG Klatki piersiowej, Echo Serca. Placi sie jedynie za konsultacje u lekarzy i za badania drobne takie jak EKG przed wizyta, ewentualnie Holter - pajaczek - 12 odprowadzeniowy. Zreszta to i tak lepsze wyjscie niz jezdzic do Instytutu Kardiologii w Warszawie przy ul.Alpejskiej, gdzie na..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...wysiłkowe przed zabiegiem i echo serca. Pozdrawiam. Już pewnie dzisiaj nie odczytasz tej wiadomości. Tak, miałam robione i EKG wysiłkowe i echo serca ( kilkakrotnie ) - ale przed zabiegiem to tylko właśnie echo i Holter. Będę trzymać za Ciebie kciuki. Będzie na pewno dobrze. Pozdrawiam i..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...badania krwii moczu echo ekg serca nic wiecej i w czwartek mialem ablacje.. wszystko z przygotowaniami trwalo ok2 godz. w sumie nie mialem zbyt skomplikowanego czestoskurczu 1 ogniwo ale nie powiem.. niby znieczulenia w okolicach pachwin i powyzej klatki piersiowej ale szczerze troche..

Po ablacji - Str. 20

.. ...nie miałam holtera, echo serca..jedynie EKG. Pozdrawiam wszystkich gorąco, trzymam kciuki za tych po i przed ablacja. Życzę zdrowych i spokojnych świąt. Witam Jestem 3 tygodnie po ablacji w śCK w Kielcach ( pozdrawiam wszystkich lekarzy i cały personel - są wspaniali ) i mam pytanie do..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...glowy, splatanie, itp. echo serca robione dwukrotnie nie wykazalo zadnych nieprawidlowosci, natomiast w ekg widoczne bylo zawsze wzmozone napiecie nerwu blednego czy cos w tym stylu. po pewnym czasie i kilku wizytach u roznych kardiologow dalem sie przekonac ze nic mi nie jest. kolejne..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...Przepuszczam ze to nerwica, bo echo serca wporządku, holter wykazal jedynie wedrowanie rozrusznika i 36 skurczow komorowych. jakie mozna jeszcze badania zrobic zeby wykryc przyczyne? Witam, mam podobna sytuacje w czasie wysilku nic mi nie dolega na ekg wysilkowym mam wyniki prawie..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...psychicznie meczyc. Zrobilam ECHO - wszystko ok, zrobilam , EKG - wykazalo tylko jakis dodatkowy skurcz komorowy, czekam jeszcze na wynik holtera. Pewnie nic nie wyjdzie. Ja wiem, ze to moja glowa, musze sie jakos trzymac, na pewno bedzie dobrze i wam tez tego z calego serca zycze : )..

Nerwica - czy na pewno?

.. ...wizycie u neurologa, echo serca, powtórne EKG... i nic!!!!! Jestem super zdrowy, a objawy somatyczne w postaci już wcześniej wspomnianych zawrotow glowy, bóli w klatce piersiowej, ucisku w głowie i szyji nadal sie utyrzymują. Kilka razy usłyszałem podczas swojego voyagu po lekarzach, ze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 21

.. ...ciele. Momentami przechodza mnie dreszcze i takie dziwne uczuucie jak by mi zeby dretwialy w dolnej szczece. Czuje rowniez jak by mi wargi w kaciku ust drgaly:( robilem badanie EKG i Echo Serca i jest wszystko wporzadku. Trenowalem kiedys lekką atletyke i nie mialem problemow z sercem a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 113

.. ...siebie zrobiłam ekg,echo serca,usg tarczycy,oczywiscie jestem zdrowa to jedynie w podobnych objawach jakie sa u Ciebie to biore tabletki uspokojajace.najlepiej wybierz sie do lekarza rodzinnego,napewno cos Ci przepisze, tak zrobiłem echo serca,ekg,i robiłem nawet rezonans magnetyczny..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 125

.. ...sie za slabe.Zrobilam echo serca,rtg klatki,spirometrie,ekg,holtera,morfologie,wszystko ok.dwa mieisace przed zajsciem w kolejna ciaze zazywalam coaxil - lek zaczyna dzialac po 3 tygodniach i zaczal,poczułam niewiarygodna poprawe,ale po dwoch mieisacach okazalo sie,ze jestem w ciazy i..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...robić,pokieruje na badania; echo test wysiłkowy holter i podejrzewam,że na badania genetyczne.pobiera się krew samo Ekg nie jest wyznacznikiem. Ja też nie chciałam defibrylatora ,ponieważ się strasznie bałam myślałam sobie jak to będzie,jak ja sobie poradzę,jak przeżyję zabieg, przecież..

Pytanie do specjalistów (kardiologów) EKG

.. ...http://www.kuczus123.prv.pl/3.jpg http://www.kuczus123.prv.pl/4.jpg EKG witam. na moje oko wyniki sĄ dobre. Co jest parametr SV na wyniku echo serca 2D. Jaka jest jego norma. Mi wyszlo 110 i podobno to jest poza norma??..

RBBB - blok prawej odnogo pęczka Hisa

.. ...piersiowej, uczucie dlawienia. Echo serca nie wykazalo zadnych istotnych zmian w sercu, wiec jestem spokojny. Najgorsze sa te dolegliwosci, ktore wydaja sie potegowac, gdy pojawia sie jakas sytuacja stresowa. Pozdrawiam! witam u mnie również ekg wykazało RBBB dodatkowo mam dextrogyrie..

Kołatania serca, to nerwica?

.. ...niejednoznaczny.Zrób też holter i echo serca. No i ekg oczywiście. Cześć własnie przed paroma godzinami mialem nie miłą sytuacje. Byłem sobie w pracy a tu po prostu zaczelo mi bic bardzo bardzo szybko serce , nie przejołem sie tym i dalej robilem swoje. Po kilku nastepnych min nie..

CK-MB

.. ...kardiolog zrobił mi echo serca !! Wyszło zagięcie płata mitralnego ok 4 mm !! Odczuwam niesamowite dusznosci i osłabienie ale podobno to zagięcie nie moze dawac takich objawów !! Mam mieć robione badanie metodą holtera a potem EKG wysiłkowe!! ale czuje sie fatalnie !! Myślałam juz ze to..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...24 godz zapis EKG ), Echo serca ( rodzaj USG, które pokazuje budowę serca i przepływ krwi ) oraz EKG wysiłkowe. Jeśli te 3 badania wyjdą ci dobrze to znaczy, że to tylko nerwica. Dzięki za odpowiedź. Tłumaczę sobie, że skoro lekarz nie zdecydował się na te wszystkie badania to..

QRS na EKG

.. ...tachykardia zatokowa 103/min. echo serca robione 5 dni pozniej - EF69%, serce w porzyadku. Czemu pierwsze ekg tak zle? ( automat napisal, ze jest obecny stary zawal serca ) Nigdy Przenigdy nie sugeruje sie automatem bo po prostu wypisuje bzdury Jedynym sposobem na opisanie EKG jest..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...leczenie? potwierdzi chorobę echo serca i ekg, obecnie brak leczenia usuwającego chorobę, w razie zagrożenia życia dziecka wszczepia się kardiowerter - defibrylator, który włącza się gdy są zagrażające życiu arytmie serca, ponad 10% pacjentów z wszczepionym kardiowerterem miało takie..

Serce a sterydy

.. ...EKG lub skieruje na echo serca lub EKG wysilkowe a potam do kardiologa, nie denerwuj sie ja tez czuje bicie serca wszedzie w brzuchu, w glowie i uszach, zrob badania a co do tych palpitacji to opisz je jak to wygladalo co czules? pozdrowienia a wlasnie i ile masz lat??? Mam 21 lat ale..

EKG i 4 różne wyniki

.. ...pierwszym ekg zrobilam echo serca - serce bardzo zdrowe. no to czym sie przejmowac jak serce jest zdrowe NIgdy przenigdy nie nalezy patrzec na wyniki ktore podaje automat Czasem to sa takie bzdury ze szkoda gadac Zawsze nalezy sluchac tego co powie lekarz i tylko tego. ok, ciesze..

Zespół preekscytacji

.. ...który zrobił mi badanie echo serca i stwierdził, że wszystkoj jest wporządku i jestem zdrowy, jednak ja chciałem byc pewny i zapisałem się na wizytę do drugiego innego lekarza, który na wejściu zrobił mi badanie ekg no i od razu stwierdził, że nie jest ono normalne, ale był pewien że nie..

Zaburzenia przewodzenia w sercu

.. ...badan jak koronografi i echo serca Mam 50 lat.W zwiazku ,ze oklista zbadal dno oka ,powiedzial ,ze mam miec pilna konsultacje internistyczna.Lekarz powinien mi zlecic ,caly panel badan.No niestety Bardzo bym prosila ,jakie badania mam zrobic . ,tylko dostalam na ekg i jeszcze leki na..

Dziwne uderzenia serca

.. ...problemy z sercem :( zrób echo, badanie krwii ( w tym elektrolity ) i jak jestes bardzo wystraszony ekg holtera. Idx z tym do kardiologa i bedziesz wiedział czy cos ci jest, czy to tylko twóje ciało świruje. ja mam niecałe 19 lat i od 2 lat mam to samo. Czasami bardzo rzadko a czasami..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...wizycie u neurologa, echo serca, powtórne EKG... i nic!!!!! Jestem super zdrowy, a objawy somatyczne w postaci już wcześniej wspomnianych zawrotow glowy, bóli w klatce piersiowej, ucisku w głowie i szyji nadal sie utyrzymują. Kilka razy usłyszałem podczas swojego voyagu po lekarzach, ze..

Odczyt z EKG a leki

.. ...normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W moim pięknym mieście nie można też bez jakiegokolwiek skierowania wykonać nigdzie echo serca odpłatnie. Lekarz na podstawie EKG przepisał mi Concor Cor 1,25mg, czyli bisoprolol w najlżejszej postaci. W skierowaniu do poradni..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...badania w tym kierunku - echo serca, ekg,może założą ci holtera itd.Moje serce też tak szalało 160 uderzeń do tego dodatkowe skurcze,od kilku miesiecy biore beta - blokery, jest lepiej .Wiem ,że jest to ogromny dyskomfort dlatego idz czym predzej do lekarza - nie warto sie męczyć..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...całkiem. Miałam robione echo serca i EKG w Zabrzu i lekarka powiedziała ze jest ok. Czy to mzoe być od nerwów?? czasami mam jeszcze tak ze jak szybko wstane to serce z ogromnym wysiłkiem uderza ze mam wrazenie ze juz stanie. Tak jakby chciało a nie mogło , a za chwile juz jest ok...

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...poczytam. POZDRAWIAM. Witam.Echo wykrywa wszystkie wady serca.Wpw to juz ekg. A arytmia nie jest wadą serca? byłam zapisana na echo serca a oni zrobiłi mi usg i wmawiają że to to samo badanie! i wydałam 130 zl! Marto echo serca tak samo wygląda jak usg na monitorze masz obraz całego..

Dodatkowe skurcze - Str. 44

.. ...w ekg zwyklym albo w echo serca.Czy dopiero po zrobieniu Holtera.Odpowiedzcie.Pozdro. no jeśli akurat bedziesz mieć ten dodatkowy skurcz podczas ekg albo echo to wyłapie ale to mało prawdopodobne żebyś akurat tak trafił więc proponuje holter ja dłuzej juz nie wytrzymam jkubpiotr co sie..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...tydzien mam robione echo serca i ekg. Jest to strasznie uciazliwe... Narazie nie musze brac lekow ale wkrotce bedzie trzeba... Czeka mnie tez operacja na otwartym sercu.... Z tym co tydzień ro raczej jakis bład ? syn ma powiększenieprawej komory,wypadanie i niedomykalność zastawki..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...kardioloda i zrobila echo serca.Nie wszystko wykaze EKG.A jesli juz to EKG wysilkowe.A jak jest z twoim oddechem i czy oprocz zatykania masz bole w klatce piersiowej przy albo po wysilku ? mi pomaga valerin mite jes tez forte i wszystlo sie uspokaja Witam! Zostałem skierowany do szpitala..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...kardiologa. Holter ekg i echo i było jasne. Miałem szczęście bo miałem ekg z zapisem tego częstoskurczu bo oczywiście jak miałem holtera to nie miałem ataku. Ale na holterze było ok 6 tys surczy dodatkowych nadkomorowych. Dostałem skierowanie na ablacje do prof Walczaka. Czekałem rok bo..

Niewinny szmer serca

.. ...chodziłam raz w roku na echo serca dopóki...aparat do EKG się nie zepsuł..zaprosili mnie wtedy na badanie za 2lata... od tego czasu nie byłam na badaniach,minęło ok.10lat..nie mam jakiś konkretnych dolegliwości, ale chciałam zapytać czy może to mieć jakies konsekwencje..czy powinnam iśc..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...odpowiedz Proponuje echo serca , czy nie ma spadku frakcji wyrzutowej i zaburzeń kurczliwości oraz powiekszenia lewej komory Wiec tak bylem na ekg nic nie wyszlo, i zrobilem sobie echo serca,wszystko w normie, rozmiar serca normalny brak sladu plynu w osierdzu. Troche sie uspokoilem,..

Lewa komora serca w dolnych granicach normy i niemowlaka

.. ...synka Xawerka podczas echo serca w Toruniu wykryto, iż lewa komora serca jest w dolnych granicach normy ( praca skórczowa uposledzona ). Wrady wrodzonej nie stwierdzono. Ale kardiolog zlecił wykonanie badania krwi - troponiny i CKMB oraz ekg. Trudno bedzie mi tu przedstawic wynik ekg,..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...kardiolog, zrobil mi ekg, echo ( usg serca ) , stwierdzil diagnoze, przepisal, metocard, magnez, potas, i plyny uspokajajace , ktore wplywaja na centralny uklad nerwowy. Dzisiaj mialem takze probe wysilkowa. Przypieli mnie do bierzni i zrobii mi ekg podczas biegania. Biegalem chyba z 5 -..

Niskie tętno 45-48 w spoczynku

.. ...wykazały( krew, mocz, USG, echo serca, i EKG - wszystko w najlepszym porządku )czekają mnie jeszcze badania wydolnościowe i Holtera. Nie wiem, co robić, czy są jakieś leki, które mogą przyśpieszyć puls? Czy raczej powinienem sie cieszyć ze swojego niskiego tętna? Bardzo prosiłbym o..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...wam gadaja. zrob sobie echo serca. ekg wykrywa tylko powazne schorzenia.chyba ze zrobisz ekg calodobowe lub jeszcze lepiej 2 - tyg.z tego co piszesz to moze byc wypadanie płatka.na echo powinno wyjsc.powodzenia Ja miałam całe życie narwicę serca ,żołądka . Lakarze lekcewazyli moje..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...rentgena klatki piersiowej, echo serca, kilkakrotnie EKG, zalozyli holtera. Wszystkie te badania nie wyjazaly nic groznego, oprocz sladowej niedomykalnosci mitralnej ( jak sie juz pewnie dowiedzialas z forum, wiele osob to ma ). Ustawili mi leczenie, i mimo to w ciagu ponad pol roku..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...holter, badanie krwi, echo serca ). Krew wzorcowa, natomiast ekg wykazuje bigeminie komorowe z jednego osrodka. Chicalbym sie dowiedziec, czy jest to niebezpieczne i jakie ewentualnie srodki powziac w celu wyleczenia tego ( lekarz, u ktorego bylem zapisal mi betabloker Bisohexal 5, po..

Kucie w sercu

.. ...dość ostry szybko przechodzi co to może być Witam .od trzech miesiecy zyje w ciaglym leku i niepokoju.mialaw w pracy atak serca walilo mi tak szybko i mocno jaglby mialo wyskoczyc.od tamtej pory szojk.badania ekg echo morfologia ok.wyladowalam raz w szpitalu zrobili ekg pobrali krew dali..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...peirwszy zrobiono wtedy echo i ekg nic nie moznabylo stwierdzic czy samo sie zrosnie...mozna jedynie bylo powiedziec czy cos zagraza czy trzeba operowac czy mozna dac czekac na reakcje organizmu co 3 meisiace lekarz osluchiwal i ekg teraz po prawie roku od pierwszego echa serca, maly..

Szmer serca u 2 latka

.. ...zwykle trzeba zrobić echo serca i EKG aby wykluczyć ewentualne choróbska. Tak więc głowa do góry. Musi szumieć bo to znaczy ze działa nie?! szmery tzw.niewinne inaczej struna rzekoma nie jest zadna wadą serca tylko charakteryzuje sie inna budowa. w przedsionku serca znajuje sie zastawka..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...nie, to niech zrobi echo serca, ekg itd, aby wykluczyć ewentualne wady. Z tego, co opisujesz, to te badania trzeba zrobić koniecznie.A jeśli się okaże, że to tylko nerwica, to nie ma czym się aż tak bardzo przejmować. Te grypy lepiej niech leczy dokładnie, bo one mogą osłabić serce..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...udało mi się ustalić ( echo nic nei wykazało, ekg spoko, tarczyca ok, magnez i potas ok ). Meczy mnei ta s...a już lat kilka, mam tego po prostu odosyć.. czy ktoś zna dobrego psychoterapute lub psychiatre z Kraka?? ello czy ktos tu zaglada?? Prosze powiedzcie czy macie takie uczucie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 39

.. ...IZABELII Ale miałam robione echo serca i ekg a to słyszłam wystarczy do zdiagnozowania wypadania płatka!! Jeżdze to Zabrza do kliniki kardiologii tam są chyba dobrzy specjaliści??!! wiec już sama nie wiem, to juz nie wiem gdzie mam jechac zeby mnie zbadali tak na 100 %. Ale ja wiem po..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...zaboli to zaraz mi przechodza takie myśli ze pewnie mam jakiegoś guza czy cóś albo wu;ewu zaraz dostane!!!!!!!!!!! A serce miałam przeciez badane ECHO i EKG i wszystko wyszło w porzadku!!!!!!!! Więc to chyba rzeczywiście tylko nerwy. Ale gdzie ja bym pomyślała ze newry potrafia z..

Kłucie serca przy wdechu

.. ...choruje. Stwierdza to Echo serca w 100%, EKG może nie wykazać. Warto sprawdzić co to za przyczyny, zamiast się zadręczać domysłami. Witam, ja mam 18 lat, nieraz przy wdechu czuję masakryczny ból serca, to jest koszmar, czy wogóle ktokolwiek wie co to jest.? * Już nie sprinterka * nie..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...ostatni raz robiłeś echo serca ? Nie moge porównywac ale mój syna po wysiłku i w upały czuje się * dziwnie * , jest ospały, zmęczony, sam nie wie czego chce, odczuwa bóle serca. Ja osobiście łączę to z zespłem Barlowa - wypadaniem płatka zastawki mitralnej. no właśnie nie robiłem już..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...okolicy serca. Zrobiłem echo serca i oto wyniki. LV 5.0 LA 3.7 RV 2.2 Grubość ścian 1.2 Płyn w worku osierdziowym - wolna Lewa komora i przedsionek nie powiększone Graniczna grubość lewej komory Zaburzenia relaksacji Zastawki bez istotnych zmian morfologicznych. Czynnościowo prawidłowe...

Zawał serca u 18-latka?

.. ...wystąpienia ale nie może byc mowy o braku możliwości wystąpienia zawału serca. Jeżeli chcesz sama wykonać badania serca to zgłoś się do prywatnego gab. kardiologicznego na badanie Echokardiografii, EKG... Pozdr..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po tych badaniach objawy zdecydowanie nasiliły się, czy powinnam je powtórzyć? Mój internista..

Kłucie w sercu - Str. 4

.. ...). Ale ani EKG, ani echo serca ani wysiłkowe EKG nic nie wykazuje. Jednak dzisiaj się trochę przeraziłem bo sąsiada z ulicy zaczęło kłuć serce i karetka już nie zdążyła na czas. A mnie tak kłuje że aż się niedobrze robi. a to jeszcze aktualne? bo rok 2007 to niewiem zbytnio czy jest sens..

EKG drżenia serca na wydechu

.. ...problemy ze zmianą pozycji np. rano po obudzeniu nie możesz wstac od razu, bo masz zawroty głowy. Jesli tak, i jest to bardzo uciążliwe - idź do lekarza, albo spróbuj wykonywac ćwiczenia wzmacniające...

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...swoje pieniądze ) ekg i echo serca. Od dawna a właściwie od kiedy pamiętam odczuwam bóle w klatce piersiowej dokładnie w miejscu gdzie znajduje się serce, jest to ostry kłujący ból podczas którego każdy oddech nasila intensywność bólu i im głębszy oddech tym ból mocniejszy, mam bardzo..

Nerwica czy choroba serca?

.. ...najważniejsze zrób sobie echo serca i badanie Holterowskie Pzdr mariusz Hej, Michał! Mam to samo. Diagnozowałam to, mając naście lat. Z Twojego opisu, to nic innego, jak napadowy częstoskurcz nadkomorowy. Najlepiej, jeśli w czasie ataku zarejestrujesz to szybkie bicie serca na EKG. Mi..

Mrowienie w okolicy żebra i drętwienie lewej strony ciała

.. ...dał mi skierowanie na echo i ekg wysiłkowe serca także profilaktycznie bo powiedział że wątpliwym jest abym miał jakies zmiany w tak młodym wieku w sercu. Ekg zwykłe wyszło mi ok i wszelkie badania krwi i morfologii także ok. Miałem w ostanim czasie dwie obrony i ostatnio pogrzeb teścia...

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...zrobić inne badanie typu echoserca i holter, bo po badaniu wyszło ze mam je jak u staruszki a miałam wtedy 28 l. Byłam z tym wynikiem u lekarza rodzinnego, który powiedział ze nie zna sie na tym i zlekcewazył. Niestety z moim stanem zdrowia zaczeło dziać sie źle ( pół roku po badaniu..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...powinnam zrobić do tego echo serca albo usg. Każdy nich robi jak uważa. Ja nie chciałabym być królikiem doświadczalnym, mimo , że zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas ( krótszy niż w innych naukach ) dzisiejsze metody trafia do lamusa. satro, a to badanie Satro, to gdzie robią w..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...- 30% wiarygodności, ECHO serca - nie pokazuje wszystkich parametrów mogących doprowadzić do zawału. I na tym się kończą powszechnie stosowane metody diagnostyczne. Gdyby Skolimowska miała zrobione SATRO np. pół roku wcześniej, wiedziałaby o istniejącym zagrożeniu. To potwierdzenie moich..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...umowiony na EKG wysilkowe i echo serca. ( przy czym co drugi dzien biegam dosc ostro 3km tak ze u mety to juz jezyk na brodzie ) - musze przyznac ze podczas takiej przebiezki bol ustepuje. Pozniej oczywisice zle sie czuje i jakos slabo. Czytajac internet i opinie lekarzy ( przed ekg i..

Nierówne bicie serducha

.. ...zdrowa!! Zadne EKG, czy echo nic nie wykazalo...dbam o siebie,spie tyle ile sie powinno, biore witaminki, magnez, jem owoce, warzywa...mam fajna prace, meza...dom...jest mi dobrze, a tu takie cos mi niszczy zycie... Ja tez mam czasami napady szybkiego bicia serca.Tez mialem pare razy..

Dziwne uczucie w okolicy serca

.. ...to tylko chwilkę i przechodziło i wszystko było OK. Następnego dnia wybrałem sie do lekarza rodzinnego, zrobiono mi EKG i wyniki badania były w porządku. Lekarz powiedział ze to wszystko było spowodowane stresem, a nasiliło sie dlatego, ponieważ strasznie sie tym przejąłem ( a przejąłem..

Wynik po Holterze 24h

.. ...elekrtrycznej serca echo tez miałem robione ekg i to nie raz moje dolegliwoŚci sa takie ze czuję jedno macniejsze uderzenie serca jakby sie potknęło i ruszało od nowa i tak jest nie raz czesto lub hie raz w ciagu dnia jest tego mało albo w ogole holter pokazał ze serce jest w porzĄdku..

Badanie serca u sportowca

.. ...najlepsze? Czy wystarczy echo serca? Witam sam byłem sportowcem ,nie echo serca nie wystarczy do tego dołącz EKG EEG i wszystko powinno być ok. Badanie SATRO - - - www.kardiobadanie.nets.pl - - - - jakie - prawidlowe jest cisnienie podczas intensywnych cwiczen - w trakcie? ja normalnie..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...dwóch lat wykonywałem echo serca - za każdym razem wykryto wyłącznie znikomą niedomykalność zastawki mitralnej. Mam lekkie nadciśnienie 130/90. Pare razy miałem wykonywane EKG i zawsze coś tam było nie tak jak trzeba. Nigdy nie badałem poziomu cukru, cholesterolu ani TSH. W dzieciństwie..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...nastroju. Jeżeli wyniki echo, holtera ekg i próby wysiłkowej są w normie, to prawdopodobieństwo * choroby serca * jest raczej znikome - zwłaszcza jeżeli nie występują tradycyjne czynniki ryzyka choroby wieńcowej ( nadciśnienie, papierosy, otyłość, wysoki LDL czy trójglicerydy etc. ). Nie..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...czekam na badania - echo i ekg 24 - godzinne metodą holtera, które mam teraz w piątek. A to co piszesz o wysiłku, że nie powoduje objawów muszę się z tobą nie zgodzić. Po rozmowie z moim kardiologiem wiem że nawet najmniejszy wysiłek powoduje przyspieszenie akcji serca. U mnie teraz..

Duszenie się - Str. 37

.. ...kiedykolwiek robione echo serca?Sluchajcie. Ja przy swojej wadzie serce ekg mam wzorcowe prawie!!!!Fashion idz do dobrego kardiologa! Ja wam opowiem nieco więcej na mój temat. Postaram wam opisać to wszystko co się u mnie wydarzyło i postarać się wam powiedzieć jak ja sobie z tym radze...

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 2

.. ...wiem, że to nerwica, przechodziłam już przez większość typowych i nietypowych objawów, z którymi sobie radziłam, ale z tym nie wiem co zrobić - do tej pory miałam na tle nerwowym tachykardie napadowe i zwykłe przyspieszania serca ( echo, holter, EKG miałam już dawno robione i wykazywało..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...co mi jest bylem na echo serca i na ekg 24 i wszystko bylo bardzo dobrze a ja nadal mam leki pierwsze sie zaczely 3 miesiace temu i wsyzscy mi mowia ze to nerwica jest .Znow dostalem taki atak 4 dni temu jak mi puls przyspieszyl przez 4 dni mam wysoki puls ale jest juz lepiej a ja nadal..