Echokardiogram

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...amplituda zespołów QRS; echokardiografia serca: bez zmian lub miejscowe zaburzenia kinetyki, płyn w worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika..

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem. Wyniki leczenia są bardzo dobre...

Przewlekła niewydolność serca

.. ...decyduje wynik badania echokardiograficznego serca. Badanie echokardiograficzne ma obecnie podstawowe znacznie w diagnostyce niewydolności serca. Jednak wykonanie tego badania u osób starszych jest niejednokrotnie utrudnione w związku z dużą częstością rozedmy i otyłości u pacjentów tym..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...wykonywać u kobiet jest echokardiografia wysiłkowa. Także w warunkach szpitalnych badania inwazyjne są blisko 10 - krotnie częściej wykonywane u mężczyzn, częściej też otrzymują oni leczenie trombolityczne, dożylnie nitroglicerynę i beta - blokery oraz inhibitory konwertazy angiotensyny...

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...ogólnym, pod kontrolą echokardiograficznego badania przezprzełykowego. Wielkość ubytku ocenia się cewnikiem z balonikiem, mierząc średnicę przy której stawia on lekki opór przy wyciąganiu z lewego do prawego przedsionka. Urządzenie zaczepiane jest na cewniku uwalniającym przez nakręcenie..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...stosując diagnostykę echokardiograficzną z próbą dobutaminową oraz obrazowania radioizotopowego. Morfologia mięśni hibernowanego. W rejonach objętych hibernacją dochodzi do zmian wstecznych komórek mięśnia sercowego i uwstecznieniu ich struktury do postaci embrionalnej. Liczba sarkomerów..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...być nieprawidłowy, gdy echokardiogram nie wykazuje przerostu lewej komory. Badanie holterowskie - konieczne jest monitorowanie 48 - godzinne, ponieważ 24 - godzinne wykrywa mniej niż 50% napadów nieutrwalonego częstoskurczu komorowego. Może być konieczne powtórzenie badania jeśli jest to..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...Echo serca ( USG serca, echokardiografia, UKG, ultrasonokardiografia ) jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania ECHO oceniane są zastawki ( ich budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości,..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...echokardiograficznego serca. Razem z objawami ogólnymi, wegetacje składają się na obraz infekcyjnego zapalenia wsierdzia, co stanowi wskazania do intensywnej antybiotykoterapii w warunkach szpitalnych...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...mi wyszły z badania echokardiograficznego 2D/Doppler/Kolor HEWLETT PACKARD Sonos 2000 Jama serca: Ao - 20mm, LP - 27mm, Pk - 25mm, Lk - 47/28mm. M.Lk - bez przerostu, kurczliwość dobra, cechy krążenia hiperkinetycznego, EF - 70%, FS - 40%. Prawidłowy profil napływu mitr. Cechy małego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 36

.. ...powiedzial ze jesli echokardiogram serca jest dobry to tego sie nie leczy. Bynajmniej nie z moimi 1600 skorczy na dobe. Powiedzial ze apsolutnie nie moze dac mi zadnych typowo nasercowych lekow poniewaz to mi moze tylko zaszkodzic na serce. Moze wywolac wiele skutkow ubocznych a nawet..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 38

.. ...dawno. Sluchaj a robiles echokardiogram serca?? Bo moze problem tkwi w czyms innym u ciebie?? Wiesz ty masz komorowych tylko 50 wiec nie sadze ze to od nich, to raczej nie mozliwe. Napisz prosze czy robiles Holtera i kiedy to bylo i czy robiles echokardiogram i kiedy? pozdrawiam i duzo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...przewodnictwa na badaniu echokardiograficzym jest zastawka mitralna platek przedni pogrubialy na ekg bradykardia zatokowa czakam na ablakcje chciala bym wiedziec czy moje wyniki badan sa zle mam 44 lata i zyje z tym 24 jesli niesa zagrozeniem zycia to niezrobie tego zabiegu bo jestem tym..

Echo serca - Str. 2

.. ...wagi , poza tym obraz echokardiograficzny bada się całosciowo , z ocena kliniczną. mam niski poziom potasu, uzupelniam go na bierzaco kalipozem ale to nic nie daje, miesiac temu mialam go 4,1, a tydzien temu wyladowalam w szpitalu z poziomem 3,4, magnezu tez mam malo, kazali mi pojsc do..

Echo serca - Str. 9

.. ...też o kurczliwości. Co echokardiografista pisze we wnioskach? Wnioski: Do pilnej obserwacji zastawki ujść przedsionkowo komorowych. Nie mam nic więcej na ten temat, a czuję się fatalnie... Jako 3 - latka miałam robione Echo, w którym wykryto szmery na sercu. To tegoroczne miało być tylko..

Echo serca - Str. 10

.. ...rozrusznika.Co do róznicy w echokardiografii - jest to metoda niestety subiektywna i bardzo dużo zalezy od doświadczenia osoby badającej, ja jednak oparlabym sie na ocenie echokardiografisty z ośrodka kardiochirurgicznego - ma po prostu większe doświadczenie w ocenie wad .Jesli stan..

Echo serca - Str. 13

.. ...oglądającego echokardiografistę ,ale jeśli pisze o niewielkim wypadaniu to ja bym pewnie napisala * wpuklenie * i zespolu barlowa nie rozpoznala. Ale takie pyatnie nalezy zadac prowadzącemu kardiologowi dziękuje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...absolutną nowoscią. Echokardiogram wykazal siedlisko bakterii na ZASTAWCE DWUDZIELNEJ.Ujawnil zreszta nie tylko on.Takze tzw. ZESPÓŁ WYPADANIA PŁATKA, czyli szczegolną postac nieszczelnosci zastawki dwudzielnej. Chcialbym z kilku powodow opowiedziec o tym schorzeniu. PO pierwsze, jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...mniej doświadczonych echokardiografistów. Inne nazwy: zespół Barlowa, wiotkość zastawki mitralnej, zwyrodnienie śluzowate zastawki mitralnej Cały artykuł, więcej informacji: http://www.kardioserwis.pl/page.php/1/0/show/50/ Prolaps mitralny prawdopodobnie występuje rzadziej niż uważano i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...objawach klinicznych? echokardiograficznych? Jakie nadcisnienie? tętnicze czy płucne? Powiedzmy że jestem przesadnie oczytana, co niestety w chwili obecnej trochę mi przeszkadza, ale od czasów niepamiętnych interesowała mnie medycyna. Posiadane przeze mnie info są prawdziwe aczkolwiek..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...kontrolą rentgena i echokardiografu pierwszą - większą - parasolkę przesuwa się przez ubytek w przegrodzie do lewego przedsionka i tam otwiera, a następnie drugą otwiera się w prawym przedsionku. Zdarzało się, że omyłkowo otwierano obie parasolki w jednym przedsionku, a więc po tej samej..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...mi wyszły z badania echokardiograficznego 2D/Doppler/Kolor HEWLETT PACKARD Sonos 2000 Jama serca: Ao - 20mm, LP - 27mm, Pk - 25mm, Lk - 47/28mm. M.Lk - bez przerostu, kurczliwość dobra, cechy krążenia hiperkinetycznego, EF - 70%, FS - 40%. Prawidłowy profil napływu mitr. Cechy małego..

Dobry lekarz kardiolog w Trójmieście

.. ...lekarza, żeby zrobić echokardiogram z próbą wysiłkową i ewentualnie Holterem. Czy ktoś zna dobre miejsce i co ważniejsze, dobrego lekarza w Trójmieście? Proszę podajcie namiary. Z góry dziękuję. : ) polceam kardiotel w sopocie, lekarz frankowski..supwe doktor ok, dzięki. A czy wiesz coś..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...zwrotna LV. Witam. W echokardiografii : LV - oznacza lewą komorę serca AML - to przedni płatek zastawki mitralnej jest mowa o tym, że jest on wiotki, a więc na logike ma tendencje do uginania się pod wpływem fali krwi. Prolaps czyli po polsku wypadanie najczęsciej dotyczy własnie..

Interpretacja koronarografii

.. ...uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po zawale miesnia sercowego oraz stan po angioplastyce tetnic..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...POGRUBIALY UGINA SIE W ECHOKARDIOGRAFICZNEGO ZESPOLU BARLOWA. TI II ST. BEZ PODWYZSZONEGO RVSP. DYSFUNKCJA DOPLERA TKANKOWEGO0. AORTA WSTEPUJACA NIEPOSZERZONA. JAMY SERCA BEZ SKRZEPLIN, WOREK OSIERDZIOWY BEZ PLYNU. Czy naprawde mi cos dolega,czy wystarczy ze sobie poprostu zrobie..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...sa okresowe kontrole echokardiograficzne. Objawy jakie panie opisuja raczej nie maja związku z przebyta operacja kardiochirurgiczną Szanowna pani Izabelo. ja 6 lat temu przebyłam operacje śluzaka lewego przedsionka serca. Mam takie same objawy jak pani halina i Zdisia. Nie rozumiem wiec..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...najlepszy???? Kryteria echokardiograficzne oceny wady zastawkowej są tylko elementem uzupełniającym diagnostykę. Decydującym kryterium kwalifikacji do operacji wymiany zastawki są objawy kliniczne, a wiec stopień niewydolności krążenia. Informacja o III stopniu niedomykalności bardzo..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...kardiologicznym z badaniem echokardiograficznym i badaniem bakteriologicznym krwi na czele. Też tak uważam. Lekarz na wizycie kontrolnej kazał jeszcze tydzień mierzyć temperaturę i jak się będzie utrzymywać, to zadzwonic... Tu nie ma na co czekać... Skierowanie od lekarza rodzinnego na..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...badaniach metoda Holtera lub echokardiogramem czyli popularne usg serca,zwykle ekg moze nic nie zarejestrowac.Poki nie zdecydujesz sie na wizyte u lekarza ( sama wybieralam sie do niego kilka miesiecy ) zazywaj preparaty witaminowe z magnezem i potasem i jakies ziolka uspakajace lub..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...samo badanie . Ukg - to echokardiografia - poczytaj w necie jet tam dużo informacji na ten temat ! Nie miałam nigdy badania UKG ! jutro jadę na wizytę do kardio .:( Badanie ultrasonokardiograficzne ( UKG ) zwane popularnie „Echo serca” to fragment z neta wiec ja juz..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...zrobic za kilka dni echokardiogram i jesli zb udowa mojego serca jest wszystko ok to zadnych lekow nawet nie bede brala prucz tego co napisalam. A wierze ze jest wszystko ok z budowa serca bo robilam te badanie jakis czas temu i nie sadze byc cos sie zmienilo. Sam doktor tez tak sadzi..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...odbieralam wyniki z Echokardiogram to byla tylko pielegniarka i ona miala polecenie od doktora zapisac mnie na te badania jako na kolejne. Gdyby ktos mogl mi napisac czy mieliscie cos takiego, lub cos podobnego. Jak to sie odbywa w Polsce i jak sie nazywa. Dzieki i zdrowia zycze...

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...badania,począwszy od Echokardiografi,po testy spacerowe ,Holter,przez 24 h,spirometria, i najważniejsze to UKG - przezprzełykowe,potem Tomografia klatki piersiowej,a na koniec konsultacja z neurologiem,zdiagnozowali mnie i szpital zrobił mi termin w SCCS - w Zabrzu. W Zabrzu..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...lekarz wykonujący badanie echokardiograficzne mówi o niewielkiej niedomykalności zastawki płucnej. Nie jest to choroba i nie powinno wzbudzać Państwa niepokoju. Zwężenie zastawki może dotyczyć samych płatków, może obejmować również początkową część tętnicy płucnej ( zwężenie..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...Po wykonania badania echokardiograficznego i badania metodą Holtera, postanowiłam udać się do Poradni Zaburzeń Rytmu Serca. Z opisu Holtera rozponano, migotanie przedsionków 44 - 235/ min, średni 90/ min. Zarejestrowano pojedyncze komorowe pobudzenia przedsionkowe. Niestety lekarz, który..

Struna na sercu 12-latka

.. ...szmerem i zdziwieniem echokardiografisty bez większych konsekwencji dla zdrowia Iza Ja mam strune na sercu. Bylam dzisiaj u kardiologa. Jest to tzw. struna rzeczna. Powiedzial mi lekarz, ze moze to wywolywac arytmie serca lub tachykardie i cos tam jeszcze. Dlatego m.in zglosilam sie do..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...zaawansowanie wady jest echokardiografia. powrót Cele leczenia Celem leczenia jest przede wszystkim uspokojenie i zapewnienie pacjenta o łagodnym charakterze wady i małym jej wpływie na ogólną jakość życia. Dodatkowym celem leczenia jest zapobieganie wystąpieniu zapalenia wsierdzia...

Tętniak aorty nie kwalifikujący się do oparacji

.. ...rewelacyjna metoda, czy jest możliwe aby na skutek leczenia się zmniejszył? Jeśli tak to co należy zrobić? Przede wszystkim obsewowac , najlepiej u jednego echokardiografisty i dbac o cisnienie( prawidlowe )..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...Niedawno robiłam badanie echokardiograficzne i wykazało to samo. Jesli chodzi o dodattkowa strunę serca, to Struna cięgnista jest po prostu cechą ( taką jak np. skośne oczy ) i nie ma żadnego wpływu na czynność oraz wydolność serca, jednak może wywoływać szmer. Skąd się to bierze? Nie..

Wada aortalna po zapaleniu wsierdzia

.. ...odpowiedz z gory dziekuje! Jesli mozesz podaj mi opis ostatniej echokardiografii i napisz krotko jak się czujesz, czy masz duszności , jak tolerujesz wysilek itd a sprobuje coś doradzić Pozdrawiam Iza..

Powiększenie lewej komory serca płodu

.. ...CZMP celem wykonania echokardiografii płodu. Zdaję sobie sprawę z tego, że przed wykonaniem tego badania trudno jest postawić właściwą diagnozę, niemniej jednak chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat przyczyn oraz skutków zaistniałego stanu rzeczy. Domyślam się, że..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...robił kontrolne badania echokardiograficzne na poczĄtku wada nia postępowała szybko grad byłm od 50 - 55 a na ostatnim badaniu ( 6,03,2007 ) wzrósł do 125 i profesor stwierdził że już jest czas na operacje mĄż wie o wadzie jak sĄdza lekarze to może być wada wrodzona dopiero teraz wykryta..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...Seryjne powtarzanie badań echokardiograficznych nie ejst wtedy konieczne, z wyjątkiem osób z grupy większego ryzyka oraz w przypadku wystąpienia objawów mogących sugerowac związek z MPV. Chorzy z grupy większego ryzyka, w tym chorzy z co najmniej umiwarkowana niedomykalnością mitralna,..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...Seryjne powtarzanie badań echokardiograficznych nie jest wtedy konieczne, z wyjątkiem osób z grupy większego ryzyka oraz w przypadku wystapienia objawów mogących sugerować związek z MPV. Jeśli masz pytania to pisz. Pozdrawiam i życzę zdrowia Ola hej sorry ze dopiero teraz odpiuje a czy..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...Seryjne powtarzanie badań echokardiograficznych nie ejst wtedy konieczne, z wyjątkiem osób z grupy większego ryzyka oraz w przypadku wystąpienia objawów mogących sugerowac związek z MPV. Chorzy z grupy większego ryzyka, w tym chorzy z co najmniej umiwarkowana niedomykalnością mitralna,..

Śluzak?

.. ...wzieciu heparyny, dopiero echokardiografia wykazala sluzaka w lewym przedsionku ktory byl w stanie rozpadu i natychmiast zostalam poddana operacji na otwartym sercu w krakowie. nie bagatelizujecie objawow. odpiszcie w miare szybko. czuje sie roznie, pa pa Witam, cieszę się, że trafiłam..

Przegroda międzyprzedsionkowa jest scieńczala i uwypuklona

.. ...badaniu p/przełykowym echokardiograficznym..oto wyniki; 1.Zastawki mitralna,aortalna,trójdzielna i płucna morfologicznie bez zmian. 2.Śladowa niedomykalność zastwaki mitralnej. 3.Tętniak IAS o długości 31mm i głębokości 8.5mm,bez przecieku. 4.Prawidłowa funkcja skurczowa LV. 5.IVS..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...absolutną nowoscią. Echokardiogram wykazal siedlisko bakterii na ZASTAWCE DWUDZIELNEJ.Ujawnil zreszta nie tylko on.Takze tzw. ZESPÓŁ WYPADANIA PŁATKA, czyli szczegolną postac nieszczelnosci zastawki dwudzielnej. Chcialbym z kilku powodow opowiedziec o tym schorzeniu. PO pierwsze, jest..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...najbardziej istotne wyniki echokardiografi tuż przed operacją. Oto moje: Lewa komora w rozkurczu: 58mm Lewa komora w skurczu: 38mm Aorta wstępująca: 30mm Fala zwrotna: 60% szerokości LVOT EF: 51% płatki zwłókniałe, fuzja płatka prawego i niewieńcowego obecny holodiastoliczny przepływ..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...część wyniku z badania echokardiograficznego i tosamo plus EKG jakie pokazałem na konsultacji z kardiochirurgiem w Zabrzu. Witam, Jestem tez po operacji serca - mam wszczepiona zastawke mechaniczna...mam pytanie:czy miewacie bóle miedzyzebrowe w okolicy blizny pooperacyjnej???jchodzi mi..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...dolegliwosci.Badanie echokardiograficzne przezprzelykowe wykonane w Zabrzu; Uwidoczniono typowa strukture otworu owalnego z niewielkim przeciekiem ok5mm lewo - prawym przez przegrode miedzyprzedsiakowa na poziomie otworu owalnego od strony VCS.Nieco ponizej od strony VCI widoczny drugi..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. Wiek - męzczyzna 65 lat AO 34 mm LP 37 mm PK 23 mm PmK 11 mm LKd 48 mm TLK 10 mm EF 7o% Fala zwrotna mitralna +/++ Trochę mało prametrow do interpretacji. Niewielka fala zwrotna mitralna,ale z niepowiekszonym LP. Poza tym ok. PANI Izabelo prosze o interpretacje wyniku ukg LP43 LK31/49 EF50%IVSd1,3 jamy serca..

Wyniki badania echokardiografi

.. ...moja mama miała robione echokardiografie i chciał bym sie dowiedzieć czy winiki są dobre ponieważ ona się także na tym nie zna a napisali tak : Lk 53mm LP 30mm PK 25mm Tś 12mm PMK 12mm Ao 28mm. Płatki zastawki aortalnej nieco pogrubiałe, kurczliwość prawidłowa. Zaburzenia relaksacji,..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...wystąpienia ale nie może byc mowy o braku możliwości wystąpienia zawału serca. Jeżeli chcesz sama wykonać badania serca to zgłoś się do prywatnego gab. kardiologicznego na badanie Echokardiografii, EKG... Pozdr..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...człowieka opisu badania echokardiograficznego przedstawionego poniżej? Czy wyniki zawierają poważną wadę zagrażającą życiu lub zdrowiu? ================================================= Wymiar | Norma | Wynik Śr. pierścienia aorty | 2.0 - 3.7 | 2,0/2,9 LP | 1.9 - 4.0 | 5,3 Powierzchnia..

Czy EKG wykaże niedomykalność zastawki?

.. ...badaniem jest badanie echokardiograficzne Witam ! Mariusz!na EKG nie mozna wykryć nieomykalności tylko na echo serca.Ja mam niedonykalność zastawki mitralnej i dodatkowe skurcze! - od wielu lat!Jestem pod opieką kardiologa , ale bardzo czesto kiedy jestem na wizycie nie mozna zauważyc..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...badania czyli takie jak echokardiografia serca i tomografia serca z tomografii wszysko wychodzi dokładnie .Ja mam dobrego kardiologa ale przyjmuje prywatnie,szpital ma w tychach.Za wizytę bierze 60 zł .Wcześniej miałam kardiologa w ochojcu i dużo pacjentów na niego narzekało,zawsze mi..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...płatka ( choć niektórzy echokardiografiści twierdzą ze jeszcze nie wypada ) Widzę że odkąd się uspokoiłam i przestałam panikować przy byle stuknięciu serca jest lepiej i coraz rzadziej mi się to zdarza. pozdrawiam s Witajcie, ja mam zawroty głowy, też szybkie bicie serca i nie raz czuję..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...wazodepresyjnym, oraz badanie echokardiograficzne wykazało: w świetle lewej komory widoczną poprzeczną nić ścięgnista. Od roku mam problemy z migdałkami, mam cały czas powiększone i dziurawe, wyglądają jak ser szwajcarski, przynajmniej 2 tygodnie w miesiącu mam anginę ropną. Omdlenia,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...przedsionka mierzonego w echokardiografii poniżej 40.Zobaczysz Eluzyno, z każdym dniem bedzie lepiej, poza tym nadchodzi wiosna, a to czas nadziei, bez której nie da się żyć.Goraco pozdrawiam! A co było wcześniej z Twoim lewym przedsionkiem? Masz rację, bez wiosny życie nie miało by..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 8

.. ...innego był to weekend z echokardiogramem po przyjezdzie do Ustronia każdego z osobna badali a potem dostawalismy wyniki badania i jechalismy spowrotem nic nowego się nie dowiedziałam o nadciśnieniu płucnym jedynie że mam je bardzo duże 155 i to wsztstko jestem zawiedziona:( Witam czy..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...) oraz monitorowanie echokardiograficzne( wystarczy co rok ) , najlepiej u jednego echokardiografisty. Dziekuje Izabelo za wyjasnienie. Lubie wszystko wiedziec i wlasnie wole wiedziec. Czy mozesz mi odpowiedziec na pytanie - po zapoznaniu sie z objawami zespolu Marfana dochodze do..

Gabinet z Echem serca Kraków lub Katowice Ochojec

.. ...gabinet wyposazony w echokardiograf? W jednym krakowskim szpitalu stwierdzono, ze mam przeciek miedzyprzedsionkowy i konieczny jest zabieg lub nawet operacja. Dla potwierdzenia zrobilem badania w innym rowniez krakowskim i wykluczyli przeciek a na moje omdlenia zaproponowali rozrusznik...

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. Proszę o pomoc w interpretacji wyników mojego synka Szymonka: * w badaniu Dopplera przepływy przez zastawki prawidłowe. nie widać VSD.rejestruje się szczelinowaty FO z przeciekiem z LA do RA. W PA widoczny wąski napływ do PA powyżej odejścia gałęzi PA ( PDA?, przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA...

Echo serca jest w stanie wykryć sytuację przedzawałową?

.. ...wieńcowym Co do oceny echokardiograficznej , bardziej mozna obserwowac zmiany w trakcie trwania niedokrwienia, bo zmiany funkcji skurczowej lewej komory sa wlasnie zaburzeniami ukrwienia w obszarze mięsnia sercowego dzieki irydologi mozna sie wszystkiego dowiedziec poleca wizyte u..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...oceny jej stopnia jest echokardiografia. 1 - wszy ( lub * + * ) najlżejszy do 4 - ty ( * ++++ * ) najcięższy. Jest to parametr dosyć * gruby * jeśli chodzi o informację czy operować. Można przyjąć, że do 3 - go wskazana jest operacja. Powinno się operować, nim serce i płuca staną się z..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...), wykonanie badania echokardiograficznego i zabezpieczenia pacjenta przez oddział intensywnej terapii kardiologicznej. - Zabieg ablacji jest poprzedzony badaniem elektrofizjologicznym podczas którego - na podstawie rejestrowanych potencjałów wewnątrzsercowych przeprowadza się pomiary..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...Córka miała pod kontrolą echokardiografii przezprzełykowej implantowaną zapinkę AMPLATZER PFO OCCLUDER o rozmiarze 25 mm. Wszystko przebiegło sprawnie a teraz efekty są widoczne. Czuje się bardzo dobrze w piatek mamy kontrolę w szpitalu i mam nadzieję że i w badaniach też będzie wszystko..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...),glikemi,patologiczna krzywa cukrowa. ECHOKARDIOGRAFIA LV - powiekszona,uogólniona hypokinezaFFok15%( co to znaczy ) LA5,3cm - znacznie powiekszony Ao 2,3cm MV - TPM zwapniały słabo ruchomy AV bez widocznych zmian TV nie do oceny PV - ACT50mmHg - sugeruje ciężkie HP( a to co..? )bez..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...wyniki ostaniego badania echokardiograficznego Wielkość jam serca,ciągłość przegród zachowana,zastawka aortalna prawidłowa,zastawka mitralna:morfologia prawidłowa,ruch płatka przedniego do przedsionka * 2 cm,ze śladową falą zwrotną centralną,lewa komora bez zaburzeń ( tu nie wiem co za..

Analiza wyników badania serca

.. ...interpretację wyniku echokardiogramu Wymiary [w rozkurczu] Lewa komora LVIDd - 45 Prawa komora RVIDd - 22 Lewy przedsionek LA - 55 Prawy przedsionek RA - 48 Przegroda międzykomorowa IVSd 9 Tylna ściana lewej komory LVPWd - 9 Aparat zastawkowy Zastawka mitralna MV płatki zwłókniałe Tylny..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...odprowadzeniach. Opis badania echokardiograficznego: 1.Obraz zastawki mitralnej w normie 2.Obraz zastawki aortalnej w normie 3.Średnica aorty 38 4.Rozwarcie płatków 26 5.Lewy przedsionek 38N 6.Prawa komora 26N 7.Lewa komora EDD 52N ESD 32N 8.Grubość tylnej ściany 10N 9.Grubość przegrody..

ECHO serca interpretacje

.. ...lat W normie Alutka : echokardiogram w granicach normy. Milena: Zespół wypadania płatka zastawki dwudzielnej z cechami miernej niedomykalności nieistotnej hemodynamicznie. mam pytanie jeśli jest granicach normy to źle. Witam chciałabym poprosic o interpretacje wynikow echa.Tydzien tem..

Belka poprzeczna w lewej komorze u 20 tyg. płodu

.. ...powtorzenie badania u dobrego echokardiografisty dziecięcego! Serdecznie dziękuje Izabelo, tak tez chciałam uczynić. Czy może słyszałaś coś o Poradni Perinatologii w W - wie na Karowej? To bardzo dobry ośrodek. Kierownikiem poradni jest jedna z trzech najlepszych fachowców w tej..

Interpretacja echa serca

.. ...wyrzutowa w normie. Echokardiogram w granicach normy dziekuje bardzo bardzo proszę o interpretację moich wyników AO - 3,2 LP3,5 LK - 4,7/3,8 Pmk - 1,0 Pk - 2,2 Tsc - 1,0 AO - zstępująca - 1,EF - 60 Dopler - IM( + ) IA( + ) AO - zstęp 1,8 ( przepraszam za błąd ) Wymiary serca ok. Lekka..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...Proponuję dobre badanie echokardiograficzne i konsultację kardiologiczna ( lub póżniej w zalezności od potrzeb kardiochirurgiczną ) Duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym bywa w istotnej niedomykalnosci aortalnej Mój brat ma 9 lat. Ostatnio się dowiedziałam z echa..

Interpretacja wynikow badania echokardiograficznego

.. ...nie powiedzial BADANIE ECHOKARDIOGRAFICZNE {2D=D]Ao - 30mm,Lp - 35mm,LK - 48/58mm,PK27mm,PMK - 9/11mm,Ts - 9/14mm Nieco poszerzona jama lewej komory. Zastawki prawidlowe. Miesien lewej komory nie pogrubialy. Akineza{dyskineza}przegrody miedzykomorowej glownie w czesci srodkowej...

Badanie echokardiograficzne

.. Witam wszystkich! dziś byłem na takim własnie badaniu i chciałbym sie dowiedziec czy moje wyniki są dobre czy też nie. Przepraszam jeśli taki temat istnieje ale chciałbym wiedzieć 1. Obraz zastawki mitralnej w normie - ugięcie PPM 2. Obraz zastawki aortalnej w normie: średnica aorty - 36 mm rozwarcie płatków..

Moj problem z serduszkiem - Str. 2

.. ...ostatnio mialem tez badanie Echokardiograficzne serca i jest wszystko wporzadku,mam sie niczym nie martwic ,nie mam zadnych wad serca ,zmian w sercu,nic sie nie dzieje.Cisnienie mam zawsze dobre w granicach 120/80 i puls od 55 do 70 ale...no wlasnie ale nie wiem jak to opisać przewaznie..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...podstawie opisu badania echokardiograficznego. Widzę raczej słaby związek między funkcjonowaniem, a zaburzeniami relaksacji ( zjawisko to dotyczy raczej osób z wieloletnim nadciśnieniem tętniczym i starszych ). 4/ Z opisanych danych wynika potrzeba troskliwego opanowania ciśnienia..

Duża siła uderzeń serca

.. ...zalecałbym wykonanie Echokardiografii. Pzdr. Wiesz co , trudno powiedzieć co to moze byc, ale powiedz mi czy Ty sie tym przejmujesz i denerwujesz wlasnie w tym momencie co masz te napady szybkiego bicia serca???, bo jesli tak to moze byc to na tle nerwowym , a jesli nie to trzeba..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...roczek byłam na badaniu echokardiograficznym wynik badania wykazał śladowy przeciek międzyprzedsionkowy z przepływem z LA do RA bez znaczenia hemodynamicznego.Mam pytanie czy jest to grożne dla dziecka? Niewielki przeciek nie jest groźny ale trzeba to kontrolować. To jeszcze małe dziecko..

Szpital na Kasprzaka - opinie (otwór międzyprzedsionkowy)

.. ...chodzi o ( z badania echokardiograficznego ): wiotka bolotująca przegroda międzyprzedsionkowa z przeciekiem L - * P na poziomie foramen ovale. Kanał PFO o szerokości około 1.7 cm, szerokosc 8mm. W trakcie podawania kontrastu oraz proby Valsalwy obserwowano przechodzenie licznych..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...starszej kobiety potem echokardiografie i stąd wiem ze mam niedomykalność zastawek.Proszę o odp. Tez mam niedomykalnośc zastawki mitralnej i trójdzielnej ale w stopniu niewielkim Objawy to arytmia ( nierównomierne bicie serca ), czasami tetno 110 i płytki oddech. Lekarz przepisał mi..

ASD2 u noworodka

.. ...dobrze widoczna w badaniu echokardiografii przepzprzełykowej, ktorej zastosowanie jako drugiej metody obrazującej oprócz metody angiograficznej jest niezbędne podczas zabiegu. Po zabiegu konieczne jest przez 6 miesięcy stosowaniue kwasu acetylosalicylowego w dawcew 3 - 5 mg/kg masy ciała..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...dobrze widoczna w badaniu echokardiografii przepzprzełykowej, ktorej zastosowanie jako drugiej metody obrazującej oprócz metody angiograficznej jest niezbędne podczas zabiegu. Po zabiegu konieczne jest przez 6 miesięcy stosowaniue kwasu acetylosalicylowego w dawcew 3 - 5 mg/kg masy ciała..

Interpretacja wynikow a wskazania do bypasów

.. ...uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po zawale miesnia sercowego oraz stan po angioplastyce tetnic..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. Echokardiogram HP Sonos 2000 Wielkość jam serca prawidłowa Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z..

Silne bicie serca a ciśnienie w normie?

.. ...ostatnio mialem tez badanie Echokardiograficzne serca i jest wszystko wporzadku,mam sie niczym nie martwic ,nie mam zadnych wad serca ,zmian w sercu,nic sie nie dzieje.Cisnienie mam zawsze dobre w granicach 120/80 i puls od 55 do 70 ale...no wlasnie ale nie wiem jak to opisać przewaznie..

Mocne bicie serca, duszność i nie równe oddychanie

.. ...ostatnio mialem tez badanie Echokardiograficzne serca i jest wszystko wporzadku,podobno mam sie niczym nie martwic ,nie mam zadnych wad serca ,zmian w sercu,nic sie nie dzieje.Cisnienie obecnie i w ostatnich tygodniach mam zawsze dobre w granicach 120/80 i puls od 55 do 70 ale...no..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...Zaxon 4. Ostatnie wyniki echokardiogramu: WIELKOŚĆ JAM SERCA LK: sk 3,20 cm rozk. 5,95 cm LP:3,98 cm PK: 2,32 cm GRUBOŚĆ ŚCIAN: Tylna ściana EF 77% Przegroda międzykomorowa: sk. 1,37cm rozk. 0,9 cm Zastawka mitralna: Ve 54 cm/s Va 73 cm/s Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...zaburzenia rytmu 83 Echokardiografia Ocena jam serca RVd:2,5 cm Ao: 3,3 cm IVSd: 1,4 cm LVd: 5,6 cm LVPWd: 1,3 cm LVs: 3.2 cm LA: 4,3 cm EF: 60% Czynność skurczowa komory lewej. Hypokineza segmentu koniuszkowego IVS. Zastawka dwudzielna prawidlowa fala zwrotna: ( ślad ) zastawka aorty..

Echo serca wyniki pomoc

.. ...ilośc płynu , w wynikach echokardiograficznych traktowana jest jako tzw. nieistostna , opisywana jako tzw. separacja , czyli ilośc nieistotna hemodynamicznie. Co do diagnostyki trzustokowej wazniejsze sa oznaczenia amylazy we kwi i w moczu , kreatynina przy takim podejrzeniu jest raczej..