Echokardiogram serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...amplituda zespołów QRS; echokardiografia serca: bez zmian lub miejscowe zaburzenia kinetyki, płyn w worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...decyduje wynik badania echokardiograficznego serca. Badanie echokardiograficzne ma obecnie podstawowe znacznie w diagnostyce niewydolności serca. Jednak wykonanie tego badania u osób starszych jest niejednokrotnie utrudnione w związku z dużą częstością rozedmy i otyłości u pacjentów tym..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...Echo serca ( USG serca, echokardiografia, UKG, ultrasonokardiografia ) jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania ECHO oceniane są zastawki ( ich budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości,..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...echokardiograficznego serca. Razem z objawami ogólnymi, wegetacje składają się na obraz infekcyjnego zapalenia wsierdzia, co stanowi wskazania do intensywnej antybiotykoterapii w warunkach szpitalnych...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...mi wyszły z badania echokardiograficznego 2D/Doppler/Kolor HEWLETT PACKARD Sonos 2000 Jama serca: Ao - 20mm, LP - 27mm, Pk - 25mm, Lk - 47/28mm. M.Lk - bez przerostu, kurczliwość dobra, cechy krążenia hiperkinetycznego, EF - 70%, FS - 40%. Prawidłowy profil napływu mitr. Cechy małego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 36

.. ...powiedzial ze jesli echokardiogram serca jest dobry to tego sie nie leczy. Bynajmniej nie z moimi 1600 skorczy na dobe. Powiedzial ze apsolutnie nie moze dac mi zadnych typowo nasercowych lekow poniewaz to mi moze tylko zaszkodzic na serce. Moze wywolac wiele skutkow ubocznych a nawet..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 38

.. ...dawno. Sluchaj a robiles echokardiogram serca?? Bo moze problem tkwi w czyms innym u ciebie?? Wiesz ty masz komorowych tylko 50 wiec nie sadze ze to od nich, to raczej nie mozliwe. Napisz prosze czy robiles Holtera i kiedy to bylo i czy robiles echokardiogram i kiedy? pozdrawiam i duzo..

Echo serca - Str. 2

.. ...wagi , poza tym obraz echokardiograficzny bada się całosciowo , z ocena kliniczną. mam niski poziom potasu, uzupelniam go na bierzaco kalipozem ale to nic nie daje, miesiac temu mialam go 4,1, a tydzien temu wyladowalam w szpitalu z poziomem 3,4, magnezu tez mam malo, kazali mi pojsc do..

Echo serca - Str. 9

.. ...też o kurczliwości. Co echokardiografista pisze we wnioskach? Wnioski: Do pilnej obserwacji zastawki ujść przedsionkowo komorowych. Nie mam nic więcej na ten temat, a czuję się fatalnie... Jako 3 - latka miałam robione Echo, w którym wykryto szmery na sercu. To tegoroczne miało być tylko..

Echo serca - Str. 10

.. ...rozrusznika.Co do róznicy w echokardiografii - jest to metoda niestety subiektywna i bardzo dużo zalezy od doświadczenia osoby badającej, ja jednak oparlabym sie na ocenie echokardiografisty z ośrodka kardiochirurgicznego - ma po prostu większe doświadczenie w ocenie wad .Jesli stan..

Echo serca - Str. 13

.. ...oglądającego echokardiografistę ,ale jeśli pisze o niewielkim wypadaniu to ja bym pewnie napisala * wpuklenie * i zespolu barlowa nie rozpoznala. Ale takie pyatnie nalezy zadac prowadzącemu kardiologowi dziękuje..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...mi wyszły z badania echokardiograficznego 2D/Doppler/Kolor HEWLETT PACKARD Sonos 2000 Jama serca: Ao - 20mm, LP - 27mm, Pk - 25mm, Lk - 47/28mm. M.Lk - bez przerostu, kurczliwość dobra, cechy krążenia hiperkinetycznego, EF - 70%, FS - 40%. Prawidłowy profil napływu mitr. Cechy małego..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...zwrotna LV. Witam. W echokardiografii : LV - oznacza lewą komorę serca AML - to przedni płatek zastawki mitralnej jest mowa o tym, że jest on wiotki, a więc na logike ma tendencje do uginania się pod wpływem fali krwi. Prolaps czyli po polsku wypadanie najczęsciej dotyczy własnie..

Interpretacja koronarografii

.. ...uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po zawale miesnia sercowego oraz stan po angioplastyce tetnic..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...POGRUBIALY UGINA SIE W ECHOKARDIOGRAFICZNEGO ZESPOLU BARLOWA. TI II ST. BEZ PODWYZSZONEGO RVSP. DYSFUNKCJA DOPLERA TKANKOWEGO0. AORTA WSTEPUJACA NIEPOSZERZONA. JAMY SERCA BEZ SKRZEPLIN, WOREK OSIERDZIOWY BEZ PLYNU. Czy naprawde mi cos dolega,czy wystarczy ze sobie poprostu zrobie..

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...sa okresowe kontrole echokardiograficzne. Objawy jakie panie opisuja raczej nie maja związku z przebyta operacja kardiochirurgiczną Szanowna pani Izabelo. ja 6 lat temu przebyłam operacje śluzaka lewego przedsionka serca. Mam takie same objawy jak pani halina i Zdisia. Nie rozumiem wiec..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...badaniach metoda Holtera lub echokardiogramem czyli popularne usg serca,zwykle ekg moze nic nie zarejestrowac.Poki nie zdecydujesz sie na wizyte u lekarza ( sama wybieralam sie do niego kilka miesiecy ) zazywaj preparaty witaminowe z magnezem i potasem i jakies ziolka uspakajace lub..

Dodatkowe skurcze - Str. 21

.. ...samo badanie . Ukg - to echokardiografia - poczytaj w necie jet tam dużo informacji na ten temat ! Nie miałam nigdy badania UKG ! jutro jadę na wizytę do kardio .:( Badanie ultrasonokardiograficzne ( UKG ) zwane popularnie „Echo serca” to fragment z neta wiec ja juz..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...zrobic za kilka dni echokardiogram i jesli zb udowa mojego serca jest wszystko ok to zadnych lekow nawet nie bede brala prucz tego co napisalam. A wierze ze jest wszystko ok z budowa serca bo robilam te badanie jakis czas temu i nie sadze byc cos sie zmienilo. Sam doktor tez tak sadzi..

Wada wrodzona serca ASD II

.. ...badania,począwszy od Echokardiografi,po testy spacerowe ,Holter,przez 24 h,spirometria, i najważniejsze to UKG - przezprzełykowe,potem Tomografia klatki piersiowej,a na koniec konsultacja z neurologiem,zdiagnozowali mnie i szpital zrobił mi termin w SCCS - w Zabrzu. W Zabrzu..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...Po wykonania badania echokardiograficznego i badania metodą Holtera, postanowiłam udać się do Poradni Zaburzeń Rytmu Serca. Z opisu Holtera rozponano, migotanie przedsionków 44 - 235/ min, średni 90/ min. Zarejestrowano pojedyncze komorowe pobudzenia przedsionkowe. Niestety lekarz, który..

Struna na sercu 12-latka

.. ...szmerem i zdziwieniem echokardiografisty bez większych konsekwencji dla zdrowia Iza Ja mam strune na sercu. Bylam dzisiaj u kardiologa. Jest to tzw. struna rzeczna. Powiedzial mi lekarz, ze moze to wywolywac arytmie serca lub tachykardie i cos tam jeszcze. Dlatego m.in zglosilam sie do..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...Niedawno robiłam badanie echokardiograficzne i wykazało to samo. Jesli chodzi o dodattkowa strunę serca, to Struna cięgnista jest po prostu cechą ( taką jak np. skośne oczy ) i nie ma żadnego wpływu na czynność oraz wydolność serca, jednak może wywoływać szmer. Skąd się to bierze? Nie..

Powiększenie lewej komory serca płodu

.. ...CZMP celem wykonania echokardiografii płodu. Zdaję sobie sprawę z tego, że przed wykonaniem tego badania trudno jest postawić właściwą diagnozę, niemniej jednak chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat przyczyn oraz skutków zaistniałego stanu rzeczy. Domyślam się, że..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...robił kontrolne badania echokardiograficzne na poczĄtku wada nia postępowała szybko grad byłm od 50 - 55 a na ostatnim badaniu ( 6,03,2007 ) wzrósł do 125 i profesor stwierdził że już jest czas na operacje mĄż wie o wadzie jak sĄdza lekarze to może być wada wrodzona dopiero teraz wykryta..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 33

.. ...część wyniku z badania echokardiograficznego i tosamo plus EKG jakie pokazałem na konsultacji z kardiochirurgiem w Zabrzu. Witam, Jestem tez po operacji serca - mam wszczepiona zastawke mechaniczna...mam pytanie:czy miewacie bóle miedzyzebrowe w okolicy blizny pooperacyjnej???jchodzi mi..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. Wiek - męzczyzna 65 lat AO 34 mm LP 37 mm PK 23 mm PmK 11 mm LKd 48 mm TLK 10 mm EF 7o% Fala zwrotna mitralna +/++ Trochę mało prametrow do interpretacji. Niewielka fala zwrotna mitralna,ale z niepowiekszonym LP. Poza tym ok. PANI Izabelo prosze o interpretacje wyniku ukg LP43 LK31/49 EF50%IVSd1,3 jamy serca..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...wystąpienia ale nie może byc mowy o braku możliwości wystąpienia zawału serca. Jeżeli chcesz sama wykonać badania serca to zgłoś się do prywatnego gab. kardiologicznego na badanie Echokardiografii, EKG... Pozdr..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...człowieka opisu badania echokardiograficznego przedstawionego poniżej? Czy wyniki zawierają poważną wadę zagrażającą życiu lub zdrowiu? ================================================= Wymiar | Norma | Wynik Śr. pierścienia aorty | 2.0 - 3.7 | 2,0/2,9 LP | 1.9 - 4.0 | 5,3 Powierzchnia..

Czy EKG wykaże niedomykalność zastawki?

.. ...badaniem jest badanie echokardiograficzne Witam ! Mariusz!na EKG nie mozna wykryć nieomykalności tylko na echo serca.Ja mam niedonykalność zastawki mitralnej i dodatkowe skurcze! - od wielu lat!Jestem pod opieką kardiologa , ale bardzo czesto kiedy jestem na wizycie nie mozna zauważyc..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...badania czyli takie jak echokardiografia serca i tomografia serca z tomografii wszysko wychodzi dokładnie .Ja mam dobrego kardiologa ale przyjmuje prywatnie,szpital ma w tychach.Za wizytę bierze 60 zł .Wcześniej miałam kardiologa w ochojcu i dużo pacjentów na niego narzekało,zawsze mi..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...płatka ( choć niektórzy echokardiografiści twierdzą ze jeszcze nie wypada ) Widzę że odkąd się uspokoiłam i przestałam panikować przy byle stuknięciu serca jest lepiej i coraz rzadziej mi się to zdarza. pozdrawiam s Witajcie, ja mam zawroty głowy, też szybkie bicie serca i nie raz czuję..

Omdlenia wazowagalne o typie wazodepresyjnym

.. ...wazodepresyjnym, oraz badanie echokardiograficzne wykazało: w świetle lewej komory widoczną poprzeczną nić ścięgnista. Od roku mam problemy z migdałkami, mam cały czas powiększone i dziurawe, wyglądają jak ser szwajcarski, przynajmniej 2 tygodnie w miesiącu mam anginę ropną. Omdlenia,..

Gabinet z Echem serca Kraków lub Katowice Ochojec

.. ...gabinet wyposazony w echokardiograf? W jednym krakowskim szpitalu stwierdzono, ze mam przeciek miedzyprzedsionkowy i konieczny jest zabieg lub nawet operacja. Dla potwierdzenia zrobilem badania w innym rowniez krakowskim i wykluczyli przeciek a na moje omdlenia zaproponowali rozrusznik...

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. Proszę o pomoc w interpretacji wyników mojego synka Szymonka: * w badaniu Dopplera przepływy przez zastawki prawidłowe. nie widać VSD.rejestruje się szczelinowaty FO z przeciekiem z LA do RA. W PA widoczny wąski napływ do PA powyżej odejścia gałęzi PA ( PDA?, przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA...

Echo serca jest w stanie wykryć sytuację przedzawałową?

.. ...wieńcowym Co do oceny echokardiograficznej , bardziej mozna obserwowac zmiany w trakcie trwania niedokrwienia, bo zmiany funkcji skurczowej lewej komory sa wlasnie zaburzeniami ukrwienia w obszarze mięsnia sercowego dzieki irydologi mozna sie wszystkiego dowiedziec poleca wizyte u..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...Córka miała pod kontrolą echokardiografii przezprzełykowej implantowaną zapinkę AMPLATZER PFO OCCLUDER o rozmiarze 25 mm. Wszystko przebiegło sprawnie a teraz efekty są widoczne. Czuje się bardzo dobrze w piatek mamy kontrolę w szpitalu i mam nadzieję że i w badaniach też będzie wszystko..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...wyniki ostaniego badania echokardiograficznego Wielkość jam serca,ciągłość przegród zachowana,zastawka aortalna prawidłowa,zastawka mitralna:morfologia prawidłowa,ruch płatka przedniego do przedsionka * 2 cm,ze śladową falą zwrotną centralną,lewa komora bez zaburzeń ( tu nie wiem co za..

Analiza wyników badania serca

.. ...interpretację wyniku echokardiogramu Wymiary [w rozkurczu] Lewa komora LVIDd - 45 Prawa komora RVIDd - 22 Lewy przedsionek LA - 55 Prawy przedsionek RA - 48 Przegroda międzykomorowa IVSd 9 Tylna ściana lewej komory LVPWd - 9 Aparat zastawkowy Zastawka mitralna MV płatki zwłókniałe Tylny..

ECHO serca interpretacje

.. ...moje wyniki z badania ECHOKARDIOGRAFICZNEGO. Ja sie na tym nie znam a byłabym spokojniejsz gdyby ktoś to obejrzał. A więc... LEWA KOMORA: ( LV ) niepowiększona EDD - mm ESD - mm EDV - 40ml ESV - ml Kurczliwość: prawidłowa EF= 60% Funkcja rozkurczowa E=cm/s A=cm/s PRAWA KOMORA ( RV ) -..

Interpretacja echa serca

.. ...wyrzutowa w normie. Echokardiogram w granicach normy dziekuje bardzo bardzo proszę o interpretację moich wyników AO - 3,2 LP3,5 LK - 4,7/3,8 Pmk - 1,0 Pk - 2,2 Tsc - 1,0 AO - zstępująca - 1,EF - 60 Dopler - IM( + ) IA( + ) AO - zstęp 1,8 ( przepraszam za błąd ) Wymiary serca ok. Lekka..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...Proponuję dobre badanie echokardiograficzne i konsultację kardiologiczna ( lub póżniej w zalezności od potrzeb kardiochirurgiczną ) Duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym bywa w istotnej niedomykalnosci aortalnej Mój brat ma 9 lat. Ostatnio się dowiedziałam z echa..

Moj problem z serduszkiem - Str. 2

.. ...ostatnio mialem tez badanie Echokardiograficzne serca i jest wszystko wporzadku,mam sie niczym nie martwic ,nie mam zadnych wad serca ,zmian w sercu,nic sie nie dzieje.Cisnienie mam zawsze dobre w granicach 120/80 i puls od 55 do 70 ale...no wlasnie ale nie wiem jak to opisać przewaznie..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...podstawie opisu badania echokardiograficznego. Widzę raczej słaby związek między funkcjonowaniem, a zaburzeniami relaksacji ( zjawisko to dotyczy raczej osób z wieloletnim nadciśnieniem tętniczym i starszych ). 4/ Z opisanych danych wynika potrzeba troskliwego opanowania ciśnienia..

Duża siła uderzeń serca

.. ...zalecałbym wykonanie Echokardiografii. Pzdr. Wiesz co , trudno powiedzieć co to moze byc, ale powiedz mi czy Ty sie tym przejmujesz i denerwujesz wlasnie w tym momencie co masz te napady szybkiego bicia serca???, bo jesli tak to moze byc to na tle nerwowym , a jesli nie to trzeba..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...starszej kobiety potem echokardiografie i stąd wiem ze mam niedomykalność zastawek.Proszę o odp. Tez mam niedomykalnośc zastawki mitralnej i trójdzielnej ale w stopniu niewielkim Objawy to arytmia ( nierównomierne bicie serca ), czasami tetno 110 i płytki oddech. Lekarz przepisał mi..

Interpretacja wynikow a wskazania do bypasów

.. ...uzyciem dwoch cewnikow, echokardiografia Epikryza Pacjentka 58letnia z choroba niedokrwiennaserca przyjeta do kliniki w ramach ostrego dyzuru z powodu zawalu miesnia sercowego bez uniesienia odcinka ST. W wywiadzie stan po zawale miesnia sercowego oraz stan po angioplastyce tetnic..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. Echokardiogram HP Sonos 2000 Wielkość jam serca prawidłowa Grubość i kurczliwość mięśnia lewej komory w normie. Zastawka dwudzielna o ruchu prawidłowym, przepływ nad zastawką 1/0,8 m/sek, fala zwrotna I stopnia o małej prędkości. Pień płucny o szerokości 26 mm z przepływem 0,96 m/sek Zastawka trójdzielna z..

Silne bicie serca a ciśnienie w normie?

.. ...ostatnio mialem tez badanie Echokardiograficzne serca i jest wszystko wporzadku,mam sie niczym nie martwic ,nie mam zadnych wad serca ,zmian w sercu,nic sie nie dzieje.Cisnienie mam zawsze dobre w granicach 120/80 i puls od 55 do 70 ale...no wlasnie ale nie wiem jak to opisać przewaznie..

Mocne bicie serca, duszność i nie równe oddychanie

.. ...ostatnio mialem tez badanie Echokardiograficzne serca i jest wszystko wporzadku,podobno mam sie niczym nie martwic ,nie mam zadnych wad serca ,zmian w sercu,nic sie nie dzieje.Cisnienie obecnie i w ostatnich tygodniach mam zawsze dobre w granicach 120/80 i puls od 55 do 70 ale...no..

Interpretacja wyników echokardiogramu

.. ...Zaxon 4. Ostatnie wyniki echokardiogramu: WIELKOŚĆ JAM SERCA LK: sk 3,20 cm rozk. 5,95 cm LP:3,98 cm PK: 2,32 cm GRUBOŚĆ ŚCIAN: Tylna ściana EF 77% Przegroda międzykomorowa: sk. 1,37cm rozk. 0,9 cm Zastawka mitralna: Ve 54 cm/s Va 73 cm/s Zastawka aortalna: drobne zwapnienia na płatkach..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...zaburzenia rytmu 83 Echokardiografia Ocena jam serca RVd:2,5 cm Ao: 3,3 cm IVSd: 1,4 cm LVd: 5,6 cm LVPWd: 1,3 cm LVs: 3.2 cm LA: 4,3 cm EF: 60% Czynność skurczowa komory lewej. Hypokineza segmentu koniuszkowego IVS. Zastawka dwudzielna prawidlowa fala zwrotna: ( ślad ) zastawka aorty..

Echo serca wyniki pomoc

.. ...ilośc płynu , w wynikach echokardiograficznych traktowana jest jako tzw. nieistostna , opisywana jako tzw. separacja , czyli ilośc nieistotna hemodynamicznie. Co do diagnostyki trzustokowej wazniejsze sa oznaczenia amylazy we kwi i w moczu , kreatynina przy takim podejrzeniu jest raczej..

Przyczyny wady serca-Całkowity Nieprawidłowy Spływ Żył Płucnych

.. ...badań USG, w tym również echokardiografii płodu, ( na moje własne życzenie w prywatnym gabinecie, na dobrym nowoczesnym sprzęcie ), nie było widać żadnych niepokojących zmian. Przebieg jego leczenia był bardzo skomplikowany: przechodził trzykrotnie operację w ciągu trzech miesięcy. Mimo..

Duszność podczas niewielkiego wysiłku, ból w płucach

.. ...zafundować sobie ECHO serca ( echokardiogram ) i pewnie prywatnie bo normalnie sa kolejki na miesiące. Też nie podejrzewałam u siebie żadnego schorzenia serca tymbardziej, że kiedyś wyczynowo zajmowałam się sportem. Ostatnio męczyłam się wszystkim, a tegoroczne lato i upały poprostu mnie..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. ...nad sercem. Po badaniu echokardiograficznym wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej niedomykalności. Witaj, niedomykalnosc zastawki okrslona..

Echo serca i baypasy

.. ...dostał wyniki badań echokardiograficznych w związku z tym mam pytanie o wyniki czy są dobre i co ewentualnie proponują Państwo w diecie itp. Jamy serca: LP 39 mm, PK 27 mm, LK 36/52 Ao wst. 34 mm Mięsień LK bez przerostu. Hipokineza segmentu podstawowego sciany dolnej pmk. EF 60%...

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...się w tym celu badanie echokardiograficzne - USG serca - które jest bezbolesne, wymaga jednak spokojnego zachowania się chorego dziecka. Możliwa jest ocena tą metodą średnicy i położenia zmian w obrębie tętnic wieńcowych. Tętniaki tworzą się u 15 - 25% chorych dzieci. Podejrzenie choroby..

Wynik badania echokardiograficznego

.. Wiam potrzebuje małej podpowiedzi otóż ubiegam sie o prace w wojsku... WKU skierowało mnie na badania na komisji lekarskiej panu doktorowi nie podobało sie cisnienie 140/80 mierzył mi dwa razy pózniej skierował mnie na badanie echo serca pani doktor napisała mi taką diagnozę Jamy serca niespłaszczone LK 4,9..

Pytania dotyczące serca.

.. ...obecnie zastępowany przez echokardiogram ? Czy ciśnienie tętnicze 130/90 jest wg, WHO ciśnieniem prawidłowym ? Czy lewa i prawa komora wytwarzają takie samo ciśnienie. Czy ciśnienie tętnicze jest zależne od wieku ( czy zmienia się wraz z wiekiem ) * Czy ciśnienie w pozycji stojącej i..

Weryfikacja badania echokardiograficznego -Pomocy chca mnie kroić !

.. Witam dziś lekarz po badaniu stwierdził u mnie wrodzoną wadę serca która zakwalifikował do leczenia operacyjnego ..... :/ jednak nie objaśnił mi o co tak właściwie chodzi poza tym że jest to niedomykalność zastawek. badanie wiele mi nie mówi a chciałbym sie dowiedzieć czy jedynym możliwym sposobem leczenia..

Czuję się jak staruszka, a jestem taka młoda

.. ...ultrasonograficzne ( inaczej - echokardiografia, UKG ) obrazujace serce - jego budowę i czynność. Pokazuje jak kurczy się serce, jak jest zbudowane, czy wymiary serca są w porządku i pozwala ocenić pracę zastawek serca. Sądząc po tym co piszesz raczej nie brałabym pod uwagę nerwicy : -..

Ukg serca

.. ...ultrakardiografia lub inaczej echokardiografia. Jest to badanie ultrasonograficzne serce i dużych naczyń krwionośnych. Wykonywane jest podobnie jak typowe badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej - czyli chory jest w pozycji leżacej, lekko na lewym boku, a lekarz wykorzystując głowicę..