EKG dodatkowy skurcz komorowy

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...ekstrą. W oparciu o zapis EKG możemy ocenić, czy impuls ten powstał w samym układzie bodźcoprzewodzącym ( na przykład w węźle zatokowym ), czy też pochodzi spoza tego układu ( ektopowe źródła rytmu ). Możemy także stwierdzić gdzie powstała ekstra: w obrębie przedsionków ( ekstra..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...miałam 16 lat ) przy EKG miałam opis, niedokładnie pamiętam, chyba że * dodatkowe pobudzenie w pęczku Hissa * , a w tym pierwszym Holterze ( sprzed 8 lat ) mam w komentarzu * wystąpienie 7 sec. częstoskurczy nadkomorowych przewiedzionych z aberacją o HR 150/min oraz przyspieszone..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...wcześniejszych badań ( zwykłe EKG, Holter ) wychodziły mi skurcze dodatkowe nadkomorowe. Przed badaniem, kiedy byłem już * podłączony * miałem natomiast komorowe. Ustąpiły one podczas wysiłku i pojawiły się znowu po jego zakończeniu w ilości 5 - 6 na min. Badanie podsumowane jest..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...do kardiologa. Holter ekg i echo i było jasne. Miałem szczęście bo miałem ekg z zapisem tego częstoskurczu bo oczywiście jak miałem holtera to nie miałem ataku. Ale na holterze było ok 6 tys surczy dodatkowych nadkomorowych. Dostałem skierowanie na ablacje do prof Walczaka. Czekałem rok..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...kardiolog powiedział po EKG, że w trakcie zarejestrowanego skurczu dodatkowego przebieg pobudzenia jest prawidłowy i wskazuje bardziej na tło nerwicowe skurczu. W trakcie wysiłku wszystko jest w porządku, a to podobno świadczy o łagodnym charakterze arytmii... czesc Ziutek, ja mam 26 lat..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...wykryto u mnie podczas EKG dodatkowe skurcze komorowe ( te są o tyle groźniejsze, że ich nie czuć, a ich seria może spowodować niedotlenienie mózgu i wtedy można zemdleć niewiadomo gdzie i kiedy ). Ostatnimi czasy straszne nasiliły mi się te wszystkie arytmie, odczuwam je codziennie i..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...holtera...poniewaz co szedlem na ekg..to nic nie wykazywalo..a holeter w przeciagu 24..godzin...wyrzucil kawe na lawe..czyli ok 1000 pojedynczych pobudzen komorowych w tym 3 pary...oraz kilka nadkomorowych.Mam do Ciebie pytanie czy robiles Holtera i ile i jakie miales te dodatkowe..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...Dodam, że miałam robione EKG kilkanaście razy i nic złego nie wylazało ( ECHO serca wykzało wypadanie płatka ). Odczuwam też skurcze dodatkowe. Czy coś grozi mi z tego tytułu? Czy grozi mi migotanie komór? Proszę o pomoc nic Ci nie grozi , uspokoj się czy migotanie komór, to to samo co..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór - Str. 2

.. ...wysiłkowe, co prawda przeszłam tylko próbę na 50 volt( czy wat, nie wiem dokładnie ), bo na 100 już mi brakowało powietrza. Ale jedno jest bardzo pocieszające. Przy wysiłku skurcze dodatkowe zanikają : )..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...nadcisnienie - niemniej wyniki EKG mam ponoć idealne. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem.Czy ktoś wie jaka jest róznica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych. Czytam posty tu zawarte i rozumiem że przedsionkowe czuje się w przełyku - wniosek - komorowe..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...Ambulatoryjną analizę EKG przeprowadzono w ciągu 22godz i 17min. Przeanalizowano 108616 pobudzeń. Średnia częstość rytmu serca wynosiła 81 p/min, z maksymalną częstością 148 p/min, minimalna częsość 55 p/min. Arytmie komorowe: 9 pobudzeń, maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godzinę..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...choroby tylko kilka razy EKG wykazało mi dodatkowe ,pojedyńcze skurcze nadkomorowe,a kilkanaście razy robiony holter zawsze dawał wynik na pograniczu normy,ponieważ zawsze był robiony podczas brania leków.Trafiłam do IK w Aninie ,mam nadzieję,że tam mi pomogą. Coraz częściej mówią o..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...dzien tez. wychwycono na ekg zaledwie jeden komorowy - wiem jednak ze bylo ich znacznie wiecej. w poniedzialek sie uspokoilo( popoludniu ). a gadac sie nie chce.czuje sie coraz gorzej.mam nadzieje ze stymulator pomoze,jesli doczekam.pozdrawiam i przepraszam za depresyjny nastroj, ale co..

Dodatkowe skurcze - Str. 83

.. ...wtedy do lekarza, robie ekg wszystko jest w porządku i wychodzę wyluzowany. Oczywiście czuję dodatkowe skurcze komorowe tak jak piszesz wydaje mi się że mam obniżony próg czucia, po prostu odbieram wszystkie ukłucia , bóle z organizmu i zaczynam się nimi bardzo martwić. Ale do czego..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...drugie mam wyczytane z ekg ze szpitala ), w pierwszym przypadku ablacja grozi rozlegym zawalem w drugim grozilaby wszczepieniem stymulatora. Wiec sytuacja wyglada patowo :( Napady czestoskurczy sa bardzo silne, serce wali bardzo mocno, dodatkowo cale cialo mocno mi drzy ( nie wiem czy..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. EKG wykazało u mnie rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie..

Rodziaj zapisu EKG

.. ...leki odstawiono. Aparat EKG aktualnie wykazuje na przemian: Trigeminia Komorowa, Wieloksztalt PVC, para PVC. Czy to cos powaznego ? Co oznaczaja te pojecia ? Z gory dziekuje za informacje. Najprosciej ujmujac wystepuja u niego skurcze dodatkowe w pracy serca. W zapisie EKG - bigeminia -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...badania, np holter, EKG wysiłkowe, zwykłe EKG. Wychodzą na nich zapisy dodatkowych skurczy komorowych ( niewiele ) i nadkomorowych ( wiecej ), oaz bradycaria i tachycaria, mam napady szybkiego bicia serca a rano i wieczorem mam puls około 45 lub 48 uderzeń na minute, oprocz tego boli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...razy u kardiologow, Ekg, holter, ekg przezprzelykowe, proba wysilkowa i nic powaznego nie wykryli. Podobnie jak Ty boje sie, a lekiem podchodze do kazdego dnia, podczas wiekszego wysilku, czuje serce jak za mocno bije..Oprocz tego mam zimne konczyny. Wykryli mi tylko ze 2 dodatkowe..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...kołatanie itp. Tylko ekg źle wychodzi. czekam na holtera to bedą jakieś szczegóły.Jaką ilość dodatkowych skurczów kom. uznawanych jest za dopuszczalne? Jak Wam wyszło w holterze, czy wysiłek fizyczny nasilał Wam te skurcze?Co zalecają lekarze - oszczędny tryb życia, czy nie trzeba..

Uczucia przewracania serca

.. ...20 min po takim ataku EKG nic nie wykazalo mnialem ich z 10 przez 2 lata, holter pokazal nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze kikladziesiat i kilkadziesiat tachykardi max 145 na min min 48 podczas snu do tego MRi glowy RTG klatki i USG serca nic nie wykazalo a ja czuje sie zle slabo..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...pogotowiu na podstawie EKG stwierdził, że mam serce jak dzwon i że powinnam zażywać ASMAG dziś kolejne EKG już u innego lekarza wykazało dodatkowe skurcze nadkomorowe prawdopodobie nic poważnego łykać Concor COR 2,5 i żyć dalej ale jak żyć kiedy się wydaje że serce wychodzi gardłem i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...tez robione kilka razy ekg i tez ok poza przyspieszonym biciem, ostatnie ekg miałam robione teraz w marcu i tez ok. Miałam robionego holtera i tam jedynie wyszła mi arytmia nadkomorowa jakies pojedyńcze skurcze dodatkowe, tachykardia i pauzy w nocy czy cos. Ja cały czas o tym sercu myśle..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...152/113 158/107 Holter EKG Rytm od 87na min. do 171 na min.zaburzony pojedyńczymi pobudzeniami dodatkowymi komorowymi i nadkomorowymi UKG badanie w czasie tachykardii lewa komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie..

Dodatkowe skurcze komorowe po ablacji

.. ...twierdzono ( po obejrzeniu ekg ) że to nadkomorowe w Wawie gdzie miałem zabieg mówili że komorowe i pod komorowe ustawiony był zabieg, co w jego trakcie się potwierdziło. Wydaje mi się że nie były to stricte komorowe częstoskurcze bo wtedy ekg wyraźnie się różni od nadkomorowych. Musiały..

Ciąża, poród, skurcze dodatkowe

.. ...skierowanie do kardiologa, ekg pierwsze - skurcze nadkomorowe przedwczesne, pare komorowych. Obecne ekg skurcze komorowe, podobno ekg gorsze, dostałam jak najszybciej skierowanie na holtera, próbę wysiłkową, zwiększony metocard plus aspargin. Lekarz - powiedział, ze jak dojdą omdlenia to..

Skurcze dodatkowe gromadne - Str. 2

.. ...rejestratorze / takim * a la ekg * przenośnym noszonym na pasku wg potrzeb i chęci / okazało sie że to : a )wstawka czestoskurczu komorowego b )wstawka czestoskurczu nadkomorowego c )wstawka migotania/trzepotania przedsionków odprowadzen jest w tym urządzeniu tylko 7 ( to znaczy linii na..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...badania - pewnie na ekg, echo , rlrktolity itp - nie znam się na tym bo ja niestey już mam stwierdzone inne schorzenie - dodatkowe skurcze komorowe 11 000, kóre dopadły mnei w ciązy i też jestem mega przerażona - boję się że umrę. Zawsz esie bałam smierci, bo wczensiej starciłam tate a..

Dodatkowe skurcze oraz lęki

.. ...ponieważ robiono mi ekg które nic nie wykazywało dawali mi lek na zwolnienie tętna ja się uspokajałam a za kilka dni znowu było to samo. W końcu dostałam się do kardiologa który zrobił mi echo ( nic nie wykazało ) oraz holtera. Holter wykazał kilka skurczy nadkomorowych lekarz zapisał mi..

Szaleje mi serce, skurcze dodatkowe, chudne

.. ...objawy ale zrobili mi ekg i ekg metodą holtera i wyszła ekstrasystoria komorowa. Na tym dokładnie wychodzi ta ilość skurczów dodatkowych. Przy takim częstym biciu serca które * wyrywa się * z klatki piersiowej trudno normalnie funkcjonować. Zapisz się do poradni zaburzeń rytmu serca tam..