EKG odcinek

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...przejściowe uniesienie w EKG odcinka ST - T nad ścianą dolną ( zator powietrzny oraz pojedyncze przypadki przejściowych zaburzeń neurologicznych. Postępowanie po zabiegu obejmuje podawanie aspiryny w dawce 150 - 300 mg przez 3 - 6 miesięcy ( w zależności od wagi pacjenta i wielkości..

Zespół Brugadów

.. ...wieku ) oraz badania EKG. EKG badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy blok prawej odnogi pęczka Hisa oraz uniesienie odcinka ST w pierwszych trzech odprowadzeniach przedsercowych ( V1 - V3 ). Leczenie zespołu Brugadów polega na zabezpieczeniu chorego przed nagłym zatrzymaniem..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...koniuszka serca. W zapisie EKG obserwujemy uniesienie odcinka ST, a więc zmiany charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku opisywanej..

Echo serca - Str. 22

.. ...bramkowaniem retrospektywnymEKG. Ocena badania utrudniona ze wzgledu na przyspieszenie rytmu serca w trakcie badania. Na wykonanych rekonstrukcjach VRT,MIP I MPR stwierdza sie; - prawa tetnica wiencoww odcinku srodkowym nie do oceny ze wzgledu na artefakty ruchowe,odcinki proksymalny i..

Echo serca - Str. 30

.. ...Pani rozszyfrowac wynik ekg;brak zalamka P amplituda zespolu ORS obnizona w, i,iii,avl V1,V2. patologiczny zalamek O w iii, nieprawidlowy zalamek R W V1,V2,V3,V4, odcinek ST obnizony w ii,v6. nieprawidlowy zalamek T w i,ii,V3,V4,V5,V6. dziekuje i pozdrawiam, wczoraj bardzo zle sie czulam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 605

.. ...wziąć skierowania na ekg, echo, holtera itp. Dopiero gdy te wszystkie badania wykażą, że serce masz jak dzwon, to wtedy będzie wiadomo, że ból ma podłoże psychiczne. Mnie stale bolała głowa, miałam zawroty, bolały mnie plecy, szyja, kark. Miałam tomografię głowy, rezonans odcinka..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST mocno uniesiony w V3 oraz: RR: 855ms P: 90ms QRS: 150ms..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...czasem zatykaly.Robilam ekg,badania krwi,bylam u neurologa,przeswietlenie klatki piersiowej,pluc i kregodlupa. Ekg wyszlo dobrze. okazalo sie ze mam znieksztalcenie kregoslupa w odcinku piersiowym. czy moje dolegliwosci moga byc tym spowodowane?lekarz mowil ze to moze byc przyczyna,ale..

Interpretacja koronarografii

.. ...wieńcowej ( CCS II/III ). W ekg RZM 78/min, lewogram, obniżenia odcinak ST w odprowadzeniach V2 - V6, aVL, ujemno - dodatni zał. T w odprowadzeniu V4, zespoły QS w odpr. III. Markery martwicy mięśnia sercowego ujemne. W echo wielkość jam serca w normie, głęboka hipokinaza ściany dolnej i..

Obniżenie odcinka ST

.. ...o chwilowym niedokrwieniu części serca ale na podstawie tylko takiej informacji nie mozna nic na pewno powiedzieć. Lekarz musi opisać takie EKG i sie do tego ustosunkować inaczej sie po prostu nie da...

Odczyt z EKG a leki

.. ...częściach ciała. Zrobiono mi EKG. Wynik: patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST mocno uniesiony w V3 oraz: RR: 855ms P: 90ms QRS: 150ms..

Dodatkowe skurcze - Str. 99

.. ...tad te bole oraz na ekg i w holterze obnizenie odcinka ST co daja wymienione objawy a co do wypowiedzi Jacka84 ja nie mam zadnej nerwicy a jestem po ablacji migotania przedsionkow poprostu serce nie jest tak zdrowe dlugotrwale nadcisnienie i to troche uszkodzilo serce od i cala przyczyna..

Dodatkowe skurcze - Str. 104

.. ...rodzinnej po zrobionym ekg tez wyszedl blok do tego obnizenie odcinka ST no i oczywiscie migotanie przedsionkow choc bardzo tego nie odczuwalam tylko czulam bol zamostkowy i dusznosc i to mnie zmusilo do pojscia do lekarza nie wiem dlaczego nie pojdziesz z tym do lekarza jezeli tak..

Dodatkowe skurcze - Str. 167

.. ...jak patrze na zapis ekg to jakby wyciagnieta srednia z uderzen z calej minuty bo przy czasie trwania pojedynczy jest tak jakby napisana srednia ile takich skurczow pojedynczych byloby przez minute i na odcinku w ktorym napisano mi bradykardie 5 pojedynczych skurczow gdyby trwaly przez..

Złe wyniki EKG

.. ...badania bo cos tam źle w EKG jest. Zrobili mi echo, zdjęcie RTG, badania wysiłkowe a i holtera nosiłem dobę, o krwi i moczu nie wspomnę. Okazało się, że wszystko jest w normie, oprócz oczywiście EKG gdzie cytuję: wysokie odejście punktu J z uniesieniem odcinka ST i spiczaste zał. T w..

Jaki to rodzaj zawału serca?

.. ...odpowiedz prosze kardiologow. Czy w EKG jest uniesienie odcinka ST przemawiajace za zawalem? Jesli bol nie jest zwiazany z wysilkiem i nie ma zmiennosci w EKG sugerowalabym zdjecie kregoslupa piersiowego...

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...wykonano z bramkowaniem ekg met skaningu przeglądowego oraz po podaniu środka cieniującego. Serce umiarkowanie w całości powiekszone, w największym stopniu w zakresie lewego przedsionka. Niw stwierdza się odcinkowych zasb kurczliwości. W tylnej części lewego przedsionka widoczna..

Wypis z badania EKG ze szpitala

.. ...szpitalnego mam wpisane - EKG:Rytm zatokowy miarowy około 100/min.Normogram.Położenie serca pośrednie.Zaburzenia repolaryzacji mięśnia sercowego pod postacią obniżeń odcinka ST. Pięknie dziękuję za wyjaśnienia. mam to samo co Ty, z tego co wiem termin repolaryzacja oznacza wracanie serca..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 14

.. ...mostkiem i po zrobieniu ekg zespol QRSposzerzony patologiczy zalamek Q w iii .nieprawidlowy zalamek R w v2,v3,v4 odcinek STuniesiony w v2,nieprawidlowy zalamek T w i,v3,v4,v5.v6,czasQTc wydluzony,i co mi dala ablacja chyba u mlodych ludzi sie sprawdza ja mlodziudka juz nie jestem i..

Wyniki badań EKG Holtera

.. ...bardzo dziękuję ! wyniki ekg holter: Podczas badania średnia częstość rytmu zatokowego wynosiła 88, minimalna częstość wynosiła 42 o 06:01:44( 2 ), a maksymalna 161 o 08:01:20( 2 ) ( wysiłek ). W czuwaniu w spoczynku dominuje rytm zatokowy przyśpieszony średnio do około 95/min, we śnie..

Wyjaśnienie wyniku EKG

.. ...obniżona w I. III. aVL. V1. V6 patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST uniesiony w V3 oraz: RR: 655ms P: 70ms QRS: 80ms PQ: 132ms QT:320ms QTc: 393ms Oś QRS: 88..

Problem w EKG

.. ...do lekarza ! Moj opis EKG to : Srednia Oś QRS - normogram amplituda zespou QRS zwiekszona w V3 v4 v5 amplituda zespolu QRS obnizona w aVL patalogiczny załamek Q w aVR, aVL, V6 nieprawidlowy załamek R w V2 V4 odcinek ST uniesiony w II V3 V4 V5 nieprawidlowy zalamek T w V1 V4 V5 Mam..

Obniżenie i uniesienie odcinka ST

.. ...zlecił wykonanie 24h EKG. Poniżej jest część treści z pierwszej strony z wynikami. Czy ktoś coś może na ten temat powiedzieć? Epizody ST: Maks. obniżenie ST wynosiło - 2,93mm przy 06:27 na 3 kanale. Maks. uniesienie ST wyniosło 1,81 mm przy 05:59 na kanale 2 Analiza rytmu: Wystąpiło 0..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...szpitalnej z dnia 8/05/2007 EKG;Rytm zatokowy miarowy . Lewogram . Zespoły repolaryzacji komór w normie. USG j. brzusznej; Nerki, watroba,Trzustka, Śledziona - w normie. AORTA brzuszna - w górnym i środkowym odcinku tętniakowato poszerzona ,max do~8,2cm z obecnoscią nieregularnej..

Chcę zmienić swoje życie - mam nerwicę

.. ...kilku dniach zrobić ekg wyszło ok, tylko puls byłpodwyższony - 91, i jakieś niespecyficzne zmiany w odcinku stg czy coś takiego?trochę się uspokoiłem, ale nie na długo.ciągle odczuwałem jakieś kłucia z lewej strony, doszedł również nieustający szum w uszach.w końcu poszedłem do..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...cholesterol: 2,55mmol/L EKG: rzm o częstości 82/min,prawogram,pionowe położenie serca RTG klp: Narządy KLP RTG w normie wiekowej. RTG kręg.C: W odcinku szyjnym kręgosłupa cechy przewężenia tarczy międzykręgowej C5 - C6 oraz zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. USG DOPPLER: Przepływ..

Dziwne wyniki EKG

.. ...moje rutynowe badania EKG wykryły takie coś: średnia oś QRS - prawogram amplituda zespolu QRS zwiekszona w V3 , V5 patologoczny zalamek Q w V1 , V2 , V3 nieprawidlowy zalamek R w V1 , V4 odcinek ST uniesony w V3 , V4 , V5 , V6 nieprawidlowy zalamek T w V1 wie ktos czym to moze byc..

Holter wyniki

.. ...Porównanie 12 - odpr. EKG z godzin dziennych i nocnych: Bez istnotnych przemieszczen odcinka ST. Dyskretna zmiennosc załamka T w odpr. II Pary VEB zarejestrowano w godzinach nocnych, jednakze bez istotnej calkowitej różnicy ilosciowej ektropii Nie wiem ja miałam robione 5 razy holtera i..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...krew ok,dno oka ok, ekg ok, help me !!! Łukasz, rtg odcinka szyjnego kregoslupa! Mam to samo co Ty.zdiagnozowano mi kyfotyczne ustawienie kregoslupa szyjnego! Wystepuja liczne mikrozatory do mozgowe... w szpitalu na oddziale neurologicznym tlumacza te zatory jako PFO, miale robione echo..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...konsultacyjna bezobiawowa EKG dekstrogram rytm zatokowy zwolniony niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora prawidłowej wielkosci bez zaburzeń funkcji..

Patalogiczny załamek Q i nieprawidłowy załamek R

.. ...normogram. amplituda zespołu QRS obniżona w III , aVL patalogiczny załamek Q w aVR , V2 nieprawidłowy załamek R w V3, V5 odcinek ST uniesiony w V2 nieprawidłowy załamek T w V4 czas Qtc skrócony. Biore leki...

Bardzo prosze Was o pomoc!

.. ...Miałem robione ECHO i EKG, badania krwi i moczu oraz prześwietlenie odcinka szyjnego ( to odnoście drętwień kończyn ) i wszystko zawsze wykazuje, że jest ok. Przez długi czas, bo ok. 1,5 roku brałem przepisane przez lekarza tabletki na nadciśnienie..ale to nic nie pomagało. Szczerze..

Proszę o interpretacje wyniku EKG

.. Średnia oś QRS - normogram. Amplituda zespołu QRS obniżona w I( R 0.21 ), aVL( R0.09 S - 0.29 ). Patologiczny załamek Q w aVR ( - 0.60 ). Nieprawidłowy załamek R w V3 ( 0.75 ). Odcinek ST uniesiony w V3 ( 0.10 ). Nieprawidłowy załamek T w I( 0.16 ), II( 0.14 ), V1( - 0.21 ), V4( 0.22 ). HR:77 RR: 775 P:65..

Ciagle, nieustajace zawroty glowy

.. ...troponinę też ), zrobiono EKG. Wyniki wszystkie w porządku, choć od pięciu lat jestem po bajpasach. Miałem przy sobie wyniki od tamtego czasu, włącznie z prześwietleniem kręgosłupa szyjnego. Mam zwyrodnienia w odcinkach między C2 aż do C5. Według opinii lekarzy i wypisu ze szpitala, to..