EKG w czasie

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...zsynchronizowaniu pompy z zapisem EKG. W czasie pracy serca można wyróżnić dwie fazy: skurczu i rozkurczu. W fazie skurczu mięsień sercowy napina się i objętość komór serca ulega gwałtownie zmniejszeniu. Efektem tego jest wyrzucenie krwi z prawej komory do płuc a z lewej do aorty, stąd..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. Badanie wysiłkowe EKG ( test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego. W..

Kardiowersja

.. ...czasie, pod kontrolą EKG, wyzwala się kilka impulsów elektrycznych. Energia impulsu, w zależności od charakteru i czasu trwania arytmii, budowy ciała pacjenta oraz parametrów kardiowertera, waha się od kilkunastu do kilkuset dżuli. W nowoczesnych kardiowerterach dwufazowych maksymalna..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent wykonuje wysiłek idąc po ruchomej bieżni lub korzystając ze specjalnego roweru ( ergometr ). Badanie trwa do momentu, gdy pacjent osiągnie maksymalną dla siebie wartość tętna ( tętno przyspiesza w czasie wysiłku,..

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...nagły zgon sercowy. W EKG obserwuje się dekstrogram, napadowe bloki przewodzenia komorowego, tachykardię i częstoskurcze komorowe. W ECHO serca: zaburzenia kurczliwości prawej komory, poszerzenie jej światła, czasem uwypuklenia ściany w postaci tętniaków. W diagnostyce wykonuje się także..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...odcinka ST w zapisie EKG wykonywanym w czasie próby ). Kolejnym badaniem jest koronarografia, która nie wykazuje żadnych nieprawidłowości ( zwężeń ) w tętnicach wieńcowych. Pozwala to na wykluczenie choroby niedokrwiennej serca. Występowanie bólów wieńcowych w kardiologicznym zespole X..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...na podstawie obrazu EKG. Jak dowiódł Program Wielkopolski, jeśli nie można natychmiast przewieźć chorego na angioplastykę, fibrynoliza znacznie poprawia rokowanie. W wielu wypadkach wskazane jest uzupełnienie leczenia angioplastyką, jednak gdyby nie fibrynoliza, szanse na przeżycie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...druciki rejestrujące ekg z wnętrza serca. To nie boli. Natomiast w większości przypadków trzeba wywołać arytmię w czasie zabiegu ( jeśli trzeba możemy ją zaraz przerwać, bez obaw ). U części chorych ablacja - czyli aplikacje prądu o częstotliwości radiowej - są wykonywane w miejscach w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...sie slaba. Mam kilka ekg z wynikiem pojedyncza ekstrasystolia z wstecznym przewodzeniem, mam dextrogyrie ( ? - nie wiem czy dobrze pamietam )i jakies zmiany ( w jednym ekg ) w zalamkach ( nieprawidlowy S i R, patologiczny Q, czas QTc skrocony ), mam ( wg holtera ) pojedyncze pobudzenia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 21

.. ...widoczne na zapisze EKG?? albo czy podczas badania echo serca mozna to wykryc czy nie zawsze jest to widoczne na echo??? z góry dziekuję za odpowiedź Bardzo dziekuję Panie Doktorze za odpowiedż! Przepraszam za to że mnie trochę * poniosło * ANIU! - nie jestem lekarzem , ale wiem że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...razem jak mi robili ekg to w tym czasie przestawałam odczuwac kołotanie.Lekarze diagnozuja to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadasz i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufaj mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...mnie przebadac zrobiła ekg i stwierdziła ze moja sytuacja nadaje sie do ablacji ale zebym czekał az strajk sie skonczy wtedy bende mogł sie zapisac.Zawiozłem doniej ekg ktore miałem zrobione podczas ataku to tylko zaczeła sie smiac( powiedziała ze lekarze z mojego miasta niepotrafiom..

Echo serca - Str. 6

.. ...artwic to jest podobne do ekg odp. Dzien dobry mam pytanie. Podzczas badania echa serca wykryto ze mam powiekszona prawa komore serca.wpisano mi w w orzeczenie blok prawej odnogi p.HISA.Pozostale parametry w sercu byly w porzadku.Chcialbym sie dowiedziec czy jest to grozne i czy wplyw na..

Echo serca - Str. 10

.. ...pytanie, czy na podtsawie EKG które miałam robione dwa razy można wykluczyć jakieś powazne choroby?? usłyszałam od lekarza tylko ze jest super, miałam echo serca dwa miesiace temu robione i tez ponoc jest ok! ale ja mam od czasu do czasu takie uczucie jakby skurczu dodatkowego, nie wiem..

Echo serca - Str. 16

.. ...uspokoilo sie wszystko EKG było zez zmian! - 2 dni jeszcze chodzilem taki dziwnie slaby ! miedzy czasie zrobiłem badania z krwi: wszystko w normie łącznie z elektrolitami, prócz cholesterolu calk : 6,19 cisnienie graniczne 140/90, przy wzroscie 186 cm waze okolo 99 kg zrobilem też Echo -..

Echo serca - Str. 21

.. ...mi również kilka razy ekg w zwiazku z przyspieszoną akcja serca i usg serca, wszystko wyszło w porzadku. Tylko po tych wszystkich badaniach i jezdzieniach po lekarzach nabawiłam sie odruchu mierzenia tetna wszedzie i praktycznie cały czas gdzie tylko nie jestem!! i dzis miałam takie..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...wykryto u mnie podczas EKG dodatkowe skurcze komorowe ( te są o tyle groźniejsze, że ich nie czuć, a ich seria może spowodować niedotlenienie mózgu i wtedy można zemdleć niewiadomo gdzie i kiedy ). Ostatnimi czasy straszne nasiliły mi się te wszystkie arytmie, odczuwam je codziennie i..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...razem jak mi robili ekg to w tym czasie przestawałam odczuwac kołotanie.Lekarze diagnozuja to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...nieprawidłowościam w wynikach ekg i holtera, stąd taka chwila niepewności czy jeszcze nie poczekać. Czekam na zabieg w CK Anin. Ja jestem typem * ruchliwego człowieka * , który biega, pływa, nierobienie nic dla mnie to męczarnia. Czy w trakcie tego leżenie można troszke ruszać..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...zawale - wręcz doskonałe. EKG wysiłkowe - dochodziłem bez problemu do ostatniego etapu i aparatura była wyłączana bo nie było już sensu męczyć mnie dalej... * Maratończykiem i tak już Pan nie będzie... * . Tym czasem zwykłe wyjście po chleb do piekarni 100m od domu trwało 30 minut bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...kiedyś badania serca, EKG, echo, całą morfologię. Mam mały problem z zastawką mitralną, ale prawie niezauważalny - lekka niedomykalność ( poza tym wszystko było ok ). Czy to właśnie z tego powodu odczuwam te przeskoki serca właśnie podczas wysiłku? Troszkę mnie to niepokoi, bo tyle się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 76

.. ...przyjechało zrobili mi EKG miałem cisnienie 120 na 80 i ze sercem wszytko oki ale puzniej sie okazało że to nerwica lękowa biore teraz leki i chodze do psychiatry i biore leki czasami mam cisnienie 118 na 57 , 115 na 63 i co pół godziny mi sie zwiększa lub zmiejsza tętno mam raczej w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 116

.. ...chciałam też zrobić ekg a on nie dał mi skierowania tylko mnie osłuchał i powiedział że mam przyspieszoną akcję serca i teraz nie wiem co mam o tym myśleć. Mam nadzieję że wszystko jeszcze wróci do normy. Asiu,ja biorę czasem hydroxizinum albo lorafen.Zależy od stopnia natężnia lęku.Nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...płatka nie widać na ekg, na słuchawkach czasem słychać szmery, więc musicie mieć zrobione echo żeby być pewnym że to płatek, w przeciwnym razie może to nerwica - czytałam wątek znerwicowanych - ci to dopiero mają kosmos... nie myślcie cały czas o płatku ani o swoich dolegliwościach bo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...kardiologa badania i w EKG wychodzil czasem jakis blok przewodzenia ale mam sie tym nie przejmowac bo czasem go nawet na EKG nie widac! Nie przeszedlem proby wysilkowej bo skoczylo mi cisnienie a po jakims kolejnym badaniu powiedzial mi ze nie moze uwierzyc w wyniki - ilosc adrenaliny..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...ręki. Kiedyś zrobiłem EKG i prześwietlenie klatki piersiowej - wszystko OK. Rok temu, w kwietniu, miałem bardzo silny ból w klatce piersiowej, zabrało mnie ze szkoły pogotowie. Zrobiono mi wówczas ( w trakcie trwania bólu ) EKG, zmierzono ciśnienie i temperaturę. Jedynie temperatura była..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...wszystkie badania od holtera ekg po echo serca. Teraz niesamowicie puchną mi nogi, mam zaledwie 21 lat i nie mam zielonego pojęcia skąd mi się to wzięło. To straszna dolegliwość. W najbliższym czasie wybieram się do kardiologa mam nadzieję, że coś poradzi... ; ) pozdrawiam wszystkich, :..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa - Str. 3

.. ...kardiologicznej, zlecali EKG i zalecali magnez.Nigdy nie udało mi się uchwycic na ekg tych przyspieszen bicia serca, holter nic nie wykazał, a ja traciłam nadzieję, bałam się jakiegos wylewu krwi do mózgu ponieważ tak się czułam podczas ataku jakby krew gwałtownie przypływała do głowy, a..

Ablacja Łódź - Str. 2

.. ...WPW wyszło na zwykłym EKG. ja jestem już ponad rok po zabiego ablacji przeprowadzonego przez dr. rutę. polecam. profesjonalnie w miare możliwości bezboleśnie i najważniejsze po zabiego czestoskurcz nadkomorowy nie powrócił monia, ja mialam robioną stymulacje przez przelykową i tak..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...czestoskurcz napadowy.ale EKG tego nie potwierdzilo.przez te wszystkie lata mam go ponoc.nigdy zadne badanie tego nie potwierdzilo lekarz powiedzial ze gdyby w danym momencie wykonac EKG to moze by wykryto,ja zanim dojde do pogotowia to biore propranolol i cos na uspokojenie.tatze serce..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...Nie zuważył n amoim ekg dodatkowe skurczu, o skurcz ten nie wykrzywiał całego wyresu był bardzo subtelny, ale wczesniej został wykryty przez internistę..................Osłuchując mnie stwierdizł, ze podczas badania u niego nie miałam ani jedgo skurczu, a ja mam ich 12 000 na dobę..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...tylkko na podtsawie EKG mi stwierdzono. ja mam troche dziwnie bo czestoskurcze zdarzaja mi sie nieregularnie cierpie na nie od jakis 6 lat z pocztku przez 2 lata zylam normalnie bez zadnych czestoskurczow pozniej pojechalam w gory i od tego czasu mialam nawet 4 - 5 w ciagi pol roku. moje..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...razem jak mi robili ekg to w tym czasie przestawałam odczuwac kołotanie.Lekarze diagnozuja to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...Echo Serca - 130zł, EKG - 25zł, Holter 12 Odprowadzeniowy 170 zł i wizyty - 110zł ) są to badania przygotowujące do ablacji, pod koniec stycznia mam wizytę u Pana Profesora Franciszka Walczaka ( 225zł + 25zł EKG ) i podczas tej wizyty Pan Profesor ustala termin ablacji, można też prosić..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 28

.. ...w roku ) zrobiono mi EKG podczas ataku. Tętno wyszło nieprawdopodobne, 240 uderzeń na minute, lekarz był przerażony. Po godzinie, kilku kroplówkach i podaniu mi jakiegoś leku dożylnego wreszcie ustało. Wtedy postanowiłam że czas najwyższy zrobić ablację. Dostałam od mojego kardiologa nr..

Po ablacji - Str. 4

.. ...szkoda że jak wykonali EKG to już serce się troszkę uspokoiło. Nie wiem co to mogło być może jakiś częstoskurcz, trudno powiedzieć. Po tym icydencie troszkę się przestraszyłem inie czułem się najlepiej. Uczucia niepokoju i ciągły strach towrzyszył mi wiele tygodni. Po pół roku względny..

Po ablacji - Str. 5

.. ...dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który roztacza wokół siebie niesamowitą aure. Zaufajcie mu to wielki autorytet w swojej dziedzinie...

Po ablacji - Str. 6

.. ...się zarejestrować na ekg. Uratował mnie holter. Aparat nosiłam przez 2 doby i dopiero w 2giej dobie zarejestr. się 4 min częst. Musiałam się jednak trochę zmęczyć, bo częst. brały mnie głównie podczas wysiłku, później także w spoczynku. Lekarz, do którego chodziłam nastraszył mnie,że..

Po ablacji - Str. 9

.. ...nie krecil nosem na ekg po ablacji wiec przyjmuje ze jest ok.Poza tym duzo cwicze,codziennie godzine albo wiecej,aerobik - kardio,fat burner,shape itp,cwicze tak ze jestem cala mokra wiec bradykardia u cwiczacych duzo jest ponoc ok. Ja Ci Łukasz powiem,ze po ablacji balam sie cwiczyc,bo..

Zmęczenie na sercu

.. ...Musisz zrobić badania - ekg, ekg wysiłkowe, echo serca, poziom cukru we krwi, lipidogram, trojglicerydy...Bez tego nie da się nic powiedzieć.Idź do kardiologa, bo twój młody wiek nie gwarantuje ci 100% zdrowia. A jak z ciśnieniem? Ciśnienie jest lekko skaczące - czasem troche..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...Podaja jakies leki? EkG czasem robia? 3maj sie tam dzielnie. I wszyscy inni tez sie 3majcie : ) Tak...tylko nie spodziewałam się tego po nich..W końcu znali mnie od dziecka. Soul, ja sie z Toba w pelni zgadzam. Potraktowali Cie wrecz nieprawidlowo, przeciez po zabiegu kardiochirurgicznym..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...bylem u kardiologów ekg i echo w normie. Mam pytanie co się ze mną dzieje? Mam przyspieszone bicie serca co jest uciążliwe czasami wystepuja skurcze. Przyczyna może byc to że zazywałem przez ok rok narkotyk ale on 2 lat jestem czysty. Pisze bo przedtem nie mialem takich akcji z sercem...

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...przyżąd do robienia ekg sie posuł gdy cały czas wskazywał 160 - 170 uderzeń na minute. Wtedy lekarz kardiolog do którego zostałam skierowana stwierdził że to młodzieńcze zdenerwowanie albo wynik długotrwałego stresu. Jak sie pożniej okazało wykryto mi własnie zespoł barlow`a. I wszytko..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...nieprawidlowosci, natomiast w ekg widoczne bylo zawsze wzmozone napiecie nerwu blednego czy cos w tym stylu. po pewnym czasie i kilku wizytach u roznych kardiologow dalem sie przekonac ze nic mi nie jest. kolejne kilka miesiecy czulem sie zupelnie normalnie. ale pol roku po ataku..

Gniecenie w mostku

.. ...16080 i zaraz zrobił mi EKG,powiedział,ze wyglada mu to na nerwicę bo serce lata jak oszalałe i ponownie zmierzył mi cisnienie ,ktore juz było w normie 13080.dostałam leki;Propranolol 40mg dwa razy dziennie po połowce,Aspargin,Walidol i Traxene.Zażywam to od paru dni,czuje sie taka..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...serca, robione kilka razy ekg i podobno nic złego się nie dzieje. Ale ja jakoś nie umiem sie z tego cieszyć , ciągle dopatruję się błędu lekarskiego. Strasznie boję się o swoje życie, to kołatanie i puls bardzo wysoki i podwyższone w tym czasie ciśnienie powodują u mnie psychozę!!!! Mam..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...następny dzień byłam na EKG które było ksiazkowe, Echo serca tez oki. kardiolog powiedział że jestem zdrowa jak koń, ale ten dyskomfort i to uczucie przewracania odczuwam codziennie co jakiś czas. Ewelina Postaram sie uspokoic Ciebie, bo widze, że jestes wystraszona. Miałam identycznie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 5

.. ...zawal serca. W szpitalu EKG i wszystko ok. Boje sie ze jednak mam jakas powazna chorobe a nie tylko nerwice bo mam takie objawy dosyc czesto. Czasem zapominam jakby oddychac, nie moge usnac bo gdy usypiam czesto budze sie i tak jakbym zapomnial zlapac tchu. Bylem u psychiatry przepisal..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...Kardiolog zrobil mi ekg i echo serca - stwierdzil, ze z sercem wszysto jest w porzadku. Dal leki na zbicie cisnienia. Ucisk jednak pojawil sie na nowo. Z kolei, rok temu kiedy pojawily sie moje pierwsze problemy ( wowczas mialem mrowienia lewej strony glowy ), udalem sie do neurologa,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 50

.. ...serce kilka razy na EKG, szmery Holzer i wszystko ok.!!!! Kardiolog przepisał mi proponalol 10 mg i po tym przechodzi ale po ustaniu działaniu leku znów się zaczyna... biore tez magnez i potas codziennie - czasem pomaga... ale najgorzej się czuję po wypicu alkoholu no na drugi dzien to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 89

.. ...po badaniach krwi i ekg, że to nie było spowodowane żadnym zawałem, dostałem hydroxyzynę i wysłali mnie do domu. Od tego czasu, zacząłem codziennie czuć się znacznie gorzej, pogorszenie ogólnego samopoczucia o jakieś 30 %, dlatego szukałem dalej. Wykonałem szereg badań : echo serca,..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...podejrzanym zapisie Ekg.Trzeba koniecznie trafić do specjalisty,który pokieruje co dalej.Lekarz pytał czy w najbliższej rodzinie nie nastąpiły nagłe zgony przed 30.Po przeanalizowaniu.doszliśmy że tak było. Zmarło dziecko i cioteczny brat w wieku 29 lat podczas pływania[świetny..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...wszystko wraca do normy. EKG, USG - ok. Ciekawe czy to nerwica : ) mam 21 lat i mam to samo, od lutego praktycznie cały czas sie to powtarza, nie raz pogodzilem sie ze smiercia, wraz w lutym miale mjechac na egzamin i mnie to dopadło, wzielem taksówke i jechalem na pogotowie, myslałem ze..

WPW co to takiego?

.. ...też ,że nie zawsze na ekg wykazuje..raz miałam długi częstoskurcz a lekarka wmawiała mi ,że nie mam...:/ Prawda jest taka ,że z czasem te częstoskurcze są silniejsze. U mnie w dzieciństwie były częste, ale łatwiejsze do przerwania, z czasem przytrafiały mi się razdko ,ale za to bardzo..

Dziwne ataki serca

.. ...wyglądały. Skoro jednak EKG wysiłkowe nie wykazało choroby wieńcowej serca, to można z dużą dozą prawdopodobnieństwa uznać, że jest to nerwica. Nie zawsze przecież musi być tak samo jak u twego ojca, chociaż obciążenia rodzinne są czasami przenoszone na dzieci. Moja nerwica była i jest,..

Częstoskurcz w przełyku?

.. ...lekarz chyba tez, robilem EKG ,RTG klp MRI bo zaczelo sie od zawrotow glowy krew ( tarczyca, anemia itp ) wszystko wyszlo OK a mnie to juz dobijac zaczyna :( caly czas sie boje :( bo na dobra sprawe nie wiem co mi jest Kurcze , skurcze, miałam nadzieje ze na jakiś czas dadza spokój a..

Od zawrotów głowy do kołatania serca

.. ...badan 2 razy pogotowie EKG itp nic wszystko OK kardiolog zbadal mnie sluchawka ( 50zl wizyta ) stwierdzil wszystko ok magnez,i cos na kolatania jakis czas spokoju i znowu wraca ostatnio na co innego robilem RTG klp i odrazu wyszlo ze serduch spoko , mam kluche na gardle wszystko czuje w..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...następny dzień byłam na EKG które było ksiazkowe, Echo serca tez oki. kardiolog powiedział że jestem zdrowa jak koń, ale ten dyskomfort i to uczucie przewracania odczuwam codziennie co jakiś czas. Ewelino Moim zdaniem było to tak. 1 ) Serce zgubiło na chwilę rytm z jakiegoś tam powodu (..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...razem jak mi robili ekg to w tym czasie przestawałam odczuwac kołotanie.Lekarze diagnozuja to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...w kolejnych zapisach EKG, lub przerywany ( intermitujący ), gdy ustępuje podczas rejestracji pojedynczego EKG. * cyt.:[ www.cardiologyjournal.org/darmowy_pdf.phtml?indeks=34&indeks_art=403&VSID=34d7ce954bfe388dcacf3c4 ] U mojego chlopaka rownież stwierdzono blok prawej odnogi..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...więc badanie dna oka i ekg. Dno oka jest bez zmian natomiast ekg już nie jest idealne. Zaznaczam że podczas badania byłem zestresowany i niewyspany ( serce waliło mi jak młot ) Ogólnie przez ostatnie kilka tygodni żyję w stresie z innych powodów. Poniżej zamieszczam opis ekg: - - - Rytm..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...slabsze. Mialem robion EKG rok temu i wszytko wporzadku. Do tego mam dziwne jak bije serce to tak jakby trzeslo sie moje cale cialo,glowa czasami wydaje mi sie taka ciezka itd. Ostatnio szarpniec mialem malo bo zaledwie 2 przez 3 miesiące!!! po z aszarpnieciami mam tak jakby dodatkowe..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...zgodni,co do interpretacji ekg - tego w trakcie ablacji i 2 młodsi ustąpili starszemu , który przygrzał tylko 1 drogę. Cóż jest gorzej jak było i nie mogę sobie tego darować. Nie ufam już naszym lekarzom zwłaszcza, że teraz jak im nie pokarzę ekg zrobionego podczas ataku to on już nie..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...holtera, kilkakrotnie ekg, echo i napisali: skłonność do tachykardii - częstoskurczu przedsionkowego, no i leki tylko podczas napadu, nie mam długich napadów ale czasem mi to preszkadza nie wiem czy mam jakieś drogi przewodzenia czy nie???? czy to znaczy że to nie wpw?????? czy ktoś kto..

Serce? cały czas niewielki ucisk w sercu

.. ...powiedzial jak zobaczyl ekg, że dusze w sobie stres.Musze przyznac ze to fakt.Sytuacje stresowe zaczely sie nasilac od czasu świąt Wielkanocy kiedy to z powodu jakiegos wirusa powodujacego dziwna grype( bez goraczki, przeszla dopiero po zarzyciu 3 antybiotyku ) za czolem sobie wmawiać że..

Niedobór potasu - Str. 2

.. ...poziom potasu i wykonali ekg. Morfologia - OK. Natomiast potas - 3,78. Na ekg wyszły jakieś dodatkowe skurcze. Stwierdzili, że to właśnie obniżony poziom potasu spowodował te zaburzenia rytmu serca i trudności w oddychaniu. A już dłuższy czas ( od ok. 2 tygodni ) miałam problemy z..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...robione badania serca ekg ,echo ,rtg wszystko w wyszło dobrze i już się ucieszyłem że bóle serca mam na tle nerwicowym * * niestety * * lekarze zdecydowali że potrzebne jest jeszcze ekg wysilkowe i tu wyszedł wynik dodatni .w czasie wysiłku na wykresie ujawnia się 2 mm obniżenie odc st..

Dziwne uderzenia serca

.. ...jestes bardzo wystraszony ekg holtera. Idx z tym do kardiologa i bedziesz wiedział czy cos ci jest, czy to tylko twóje ciało świruje. ja mam niecałe 19 lat i od 2 lat mam to samo. Czasami bardzo rzadko a czasami kilka razy dziennie. Nie chodze do lekarzy bo im nie ufam, mam ich głęboko w..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...serce. Miałem Robione EKG które nic nie wykazało. Zazwyczaj mam niski puls ktory jest w granicach 50 do 60 w stanie spoczynku ale podobno to bardzo dobry puls dla piłkarza. Czasem tez uciska mnie w mostku i czuję jakby w klatce pierśiowej było mało miejsca. Zdarza mi się czasem..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...nadcisnienie - niemniej wyniki EKG mam ponoć idealne. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem.Czy ktoś wie jaka jest róznica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych. Czytam posty tu zawarte i rozumiem że przedsionkowe czuje się w przełyku - wniosek - komorowe..

Pieczenie w sercu i jego okolicy

.. ...robionego holtera albo ekg? czy tylko masz na mysli szybkie bicie serca. Mnie zawsze pisza tachycardia zatokowa.Czyli mam nadzieje ta niegrozna. pozdrowionka. A napisz jak sie czujesz podcas czestoskurczu?? ile masz lat? ja 27 Podczas kontroli stymulatora wyszly rożne epizody..

Badanie elektrofizjologiczne a rozrusznik

.. ...wewnątrzsercowych a także z EKG z powierzchni ciała. Obecnie poza klasycznymi systemami do rejestracji potencjałów wewnątrzsercowych dostępne są także urządzenia do elektroanatomicznego mapowania serca np. CARTO Pacjent jest przytomny, stosuje się znieczulenie miejscowe w miejscu..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...robione echo serca i EKG w Zabrzu i lekarka powiedziała ze jest ok. Czy to mzoe być od nerwów?? czasami mam jeszcze tak ze jak szybko wstane to serce z ogromnym wysiłkiem uderza ze mam wrazenie ze juz stanie. Tak jakby chciało a nie mogło , a za chwile juz jest ok. Zaznacze ze nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 34

.. ...byłem w szpitalu zrobili ekg, echo, próbę wysiłkową różne badania krwi i czym prędzej wysłali mi do domu ,a kiedy wróciłem myślałem że umrę z tych skurczy i nawet mi leków nie dali musiałem iść do lekarza kardiologa prywatnie to coś mi tam zapisał ale też to nie pomogło tylko po prostu..

Dodatkowe skurcze - Str. 44

.. ...dodatkowe wyszly juz w ekg zwyklym albo w echo serca.Czy dopiero po zrobieniu Holtera.Odpowiedzcie.Pozdro. no jeśli akurat bedziesz mieć ten dodatkowy skurcz podczas ekg albo echo to wyłapie ale to mało prawdopodobne żebyś akurat tak trafił więc proponuje holter ja dłuzej juz nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...choroby tylko kilka razy EKG wykazało mi dodatkowe ,pojedyńcze skurcze nadkomorowe,a kilkanaście razy robiony holter zawsze dawał wynik na pograniczu normy,ponieważ zawsze był robiony podczas brania leków.Trafiłam do IK w Aninie ,mam nadzieję,że tam mi pomogą. Coraz częściej mówią o..

WPW a ablacja

.. ...wykryto u mnie WPW ( na EKG ). Szybkie bicie serca ( być może nazywa się to migotanie ) mam bardzo sporadycznie tzn. może do 5 razu w roku. Czasami ołabienie, spadek aktywności - nie wiem czy to można też zaliczyć do objawów WPW. Jak na razie z w/w objawami sobie radzę i nie stanowi to..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...zanika ci fala delta w ekg??4. czy wpw przebiega razem z migotaniem przedsionkow?? Marcin,ja tez mam szybkie bicia serca raz na jakis czas,mialam robiony Holter 24 godzinny lecz w tym czasie akurat nie mialam tych atakow,wiec ich nie zarejestrowal.W miedzy czasie mam dodatkowe..

WPW a ablacja - Str. 5

.. ...przypadku?... mam pytanie czy ekg, usg serca i Holter na 100% wykryją * dodatkową drogę przewodzenia do serca * czy trzeba zrobić jakieś inne badania żeby to potwierdzić? lila, ekg lub holter wystarcza ale tylko wtedy gdy beda zrobione podczas napadu. W innym przypadku, nie wiem czy..

Czy nerwica serca może zabić?

.. ...robiłem 4 late temu.Mam ekg wysiłkowe robione miesiąc temu i wynik jest dobry. sama nerwica pewnie nie, ale leczona, nie leczona, może po kilku latach przypałętac po prostu nowe dolegliwości i tyle, trzeba nerwicę leczyc i koniec hej; ) mam 17 lat i juz od dluzszego czasu mam..

Złe wyniki EKG

.. ...badania bo cos tam źle w EKG jest. Zrobili mi echo, zdjęcie RTG, badania wysiłkowe a i holtera nosiłem dobę, o krwi i moczu nie wspomnę. Okazało się, że wszystko jest w normie, oprócz oczywiście EKG gdzie cytuję: wysokie odejście punktu J z uniesieniem odcinka ST i spiczaste zał. T w..

Niewinny szmer serca

.. ...dopóki...aparat do EKG się nie zepsuł..zaprosili mnie wtedy na badanie za 2lata... od tego czasu nie byłam na badaniach,minęło ok.10lat..nie mam jakiś konkretnych dolegliwości, ale chciałam zapytać czy może to mieć jakies konsekwencje..czy powinnam iśc do lekarza, czy obejdzie się bez..

Szybkie tetno II

.. ...urzadzeniu widzisz swoje ekg w czasie rzeczywistym. oprocz tego jestes pod stalym monitoringiem bezprzewodowym OIOMU. Jesli tylko cos jest nie tak siostry dostaja sygnal z OIOMU i biegna do ciebie zobaczyc, czy wszystko ok. Kolezanka miala za wolny puls. W nocy jej spadal do ok..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...pol roku temu robilam EKG i wyszło ze serce ma w porządku...ale czasami zdarza się tzw * kołatanie * ale najczesciej wystepuje to po posilku - szczegolnie gdy zjem cos ciezkiego - ostatnio bylam ze znajomymi w restauracji - i albo sama sie tak nakrecilam albo rzeczywiscie zostalo to..

Ból pleców mogą mieć coś wspólnego z sercem?

.. ...przeciwbóowe - badanie EKG i rentgen klatki piersiowej nic nie wykazały. Dodam, że mam częstoskurcze nadkomorowe, ale nie uważam żeby to miało ze sobą coś wspólnego. Aga, dokladnie, tez musze czasem sie podrapac pod lewa lopatka i niekiedy po takim ulzeniu, boli. Potem mija, ale wraca co..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. EKG wykazało u mnie rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie..

Problem z szybkim pulsem

.. ...robione przeruzne badania EKG podczas czestoskuczu pod0obno cos zarejestrowalo ale nieiwme co to jest ale takto jest prawidlowe Echo serca jest prawidlowe wedlug mojego psychologa i lekarza ja sobie wywolame to psychika niewime czy to prawda wiec sie tutaj was pytam i teraz woczraj przez..

Zespół Barlowa a zapalenie migdałków

.. ...wywalil mnie 2 razy na ekg, wyszlo ponoc ok i na echo, ktore wykazalo zespol barlowa przepisal mi filomag b6 i na dowidzenia powiedzial ze ja nie bede jego pacjentem, bo to nic starsznego kurcze, ale ja naprawde czasami sie kiepkso czuje dodam ze bylem w prywatnej poradni..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...niedomykalność.Badanie ekg i dalsza budowa serca jest ok, w normie.Moje pytanie jest takie:, narzeczony jest osobą bardzo sprawną fizycznie,uprawia cały czas wyczynowo sport. Czy wiedząc o tej wadzie która jest wada wrodzoną ( ma 28lat ) ma wszystkiego zaniechać. Jeden lekarz uważa,że..

Nierówne bicie serca

.. ...lepiej wcześniej zrobić EKG metodą Holtera wtedy kardiolog będzie wiedział dokładnie co ci dać. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie EKG w momencie takiego napadu, choć jest to praktycznie niewykonalne Nagranie EKG podczas przerw w biciu( czyli arytmii ) jestwykonalne. Wiem bo mam tą..

Kucie w sercu

.. ...sie do kardiologa i ekg, kazda choroba we wczesnym stadium da sie wyleczyc. Pozdrawiam Wczoraj jak codzień sidziałem przed komputerem. I nagle zaczęło kuć mnie serce. Ból był nawet mocny. Po ok 1 godzinie ( cały czas kuje ). Poszedłem spać z myślą jak jutro wstane na pewno mi przejdze...

Niewydolność lewokomorowa

.. ...Nie robiłem jeszcze EKG, tylko badanie krwi. OB wyszło 1mm po 1 godzinie ( nie za mało? ), reszta w normie. Nie męczę się w ogóle, choć jestem nerwowym człowiekiem. Rano czasami odpluwam wydzielinę ( z płuc? ), ale to jest chyba zw. z przeziębieniem, które z przerwami męczy mnie od..

Szybka praca serca

.. ...ze schodow ) bylem na ekg i niby wszystko jest ok, czy wie ktos co to moze byc? Czasami jest to jeden z sygnałów świadczący o nadczynności tarczycy. Należy zbadać poziom hormonów tarczycy TSH. W sumie nie musi to byc nic powaznego podczasz szybkiego unoszenia sie zwieksza sie cisnienie..

Kołatanie serca w nerwicy

.. ...taki fakt, czy badanie EKG wykaże inne choroby, które mogą powodować kołatanie serca? I czy to, ze czasami czuję jak moje serce spowalnia, mdleją mi nogi, a chwilę potem nabiera szybszego niż zwykle tępa ( to trwa około 4 sekund ) po czym wszystko dochodzi do normy? Boję się, że..

Drętwienia mięśni twarzy

.. ...Proponuje zrobic sobie ekg, usg serca, morfologie, magnez ,wapno, fosfor, potas. Prawdopodobnie to obiaw terzyczkowy czyli brak wapna we krwi. Mysle ze to moze byc z powodu nerwicy. Jesli masz duzo stresowych sytuacji zrelaksuj sie jakos. Proponuje tez terapie u psychologa : ) ps...

Uciążliwe kołatanie serca przy wysiłku

.. ...u lekarza, zrobił mi EKG które nic nie wykazało. wysłał mnie na badania, byłam, ale dostane wyniki za tydzień :( do tego czasu zdąże się wykończyć. może ktoś poejzewa co by to mogło być??? prosze o pomoc. odpowiedzi prosiłabym wysyłac na email, z góry dziękuje. Może masz nerwicę? Często..