EKG w zawale serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...głównie na podstawie EKG ); zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z objawami osierdziowymi ); zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); zapalenie..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...załamka Q w zapisie EKG ). Przyczyny zawału serca. Ponad 90% zawałów mięśnia sercowego spowodowanych jest całkowitym zamknięciem światła tętnicy wieńcowej przez zakrzep powstały w wyniku pęknięcia blaszki miażdżycowej zwężającej tętnicę. Do innych przyczyn mogących spowodować zawał serca..

Dorzut zawału serca

.. ...elektrokardiograficznym serca ( EKG ). W badaniach laboratoryjnych obserwuje się wzrost enzymów będących markerami zawału. Częstość występowania dorzutu u pacjentów z zawałem serca określa się na ok. 4 - 8%. Warunki, które muszą być spełnione aby rozpoznać dorzut zawału serca: nawrót..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...odcinka ST w badaniu EKG. Często powiązany jest z bólami wieńcowymi i zaburzeniami rytmu. Do diagnostyki tętniaków stosowane jest badanie ECHO serca. Leczenie tętniaka pozawałowego serca. zachowawcze - leki obniżające obciążenie serce, antyarytmiczne, przeciwzakrzepowe; operacyjne -..

Dławica Prinzmetala

.. ...towarzyszą im zmiany w EKG odpowiadające niedokrwieniu mięśnia sercowego lub rozpoczynającemu się zawałowi serca. Charakterystyczne jest występowanie epizodów bólowych w nocy lub nad ranem. Zarówno ból jak i zmiany w badaniu EKG ustępują samoistnie, ryzyko wystąpienia zawału w przebiegu..

Stan przedzawałowy

.. ...bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu stężenia troponin ani upośledzenia kurczliwości serca w ECHO, człowiek doświadczył stanu przedzawałowego...

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...koniuszka serca. W zapisie EKG obserwujemy uniesienie odcinka ST, a więc zmiany charakterystyczne dla zawału mięśnia sercowego. Zespół tako - tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku opisywanej..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...na podstawie obrazu EKG. Jak dowiódł Program Wielkopolski, jeśli nie można natychmiast przewieźć chorego na angioplastykę, fibrynoliza znacznie poprawia rokowanie. W wielu wypadkach wskazane jest uzupełnienie leczenia angioplastyką, jednak gdyby nie fibrynoliza, szanse na przeżycie..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...specjalistami, którzy podejmują decyzję o podawanych lekach i postępowaniu z chorym. Jeżeli karetka nie ma takiego wyposażenia powinna zawieźć pacjenta do ośrodka z kardiologią inwazyjną - podsumował...

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...Osoby, u których stwierdzone będą znaczne nieprawidłowości, przejdą dodatkowo badania EKG i będą mogły skorzystać z bezpłatnej porady kardiologa. Ambasadorką VII edycji akcji jest aktorka Małgorzata Socha...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...wszystko jest OK ( poza EKG, które miało być * nieładne * ), ale przepisano mi leki i ( poza Betalociem ) nie wiem po co: Koenzym Q10 Acard Aspargin Preductal W ulotkach tych leków nie znalazłem nic o działaniu przeciwko zaburzeniom rytmu, za to wszędzie jest o zapobieganiu zawałom serca..

Echo serca - Str. 44

.. ...ostatnio badania Holtera EKG, EKG oraz echo i zaniepokoily mnie dwie sprawy zawarte w temacie watku. W zalaczeniu moje wszystkie badania serca od poczatku diagnostyki. Bede bardzo wdzieczny za analize i informacje czy sa powody do zmartwienia i czy cos zlego postepuje w moim sercu...

Echo serca - Str. 60

.. ...w worku osierdziowym ekg I lewogram patologiczny rytm zatokowy miarowy 94/min pozycja serca pozioma zawał z uniesieniem ST w kolejnych zapisach ewolucja zawału dolnego ekg II lewogram patologiczny rytm zatokowy miarowy 83/min pozycja serca pozioma blizna po zawale dolnym niedokrwienie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...zawału zbadał mnie zrobił ekg wszystko ok to nerwy prosiłam o skierowanie na echo serca nie dał mówiąc że jestem za młoda na choroby serca poszłam prywatnie wyszło dobrze tylko serce bije za szybko ale zawał mi nie grozi .teraz leczę się na nerwice jestem pod opieką psychiatry ale nadal..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...miałam nieraz robione ekg i raz echo serca. I wczystko wyszło ok. No ale jak to ja teraz myślę, że może jakaś wada, która nie wyszła w badaniach, albo zawał, albo coś. Powiedzcie mi może to coś być? Mam przez to okropny dzień i w ogóle tak jak Dora zastanawiam się czy to wszystko ma..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 113

.. ...miałem robione Echo, Ekg i Holtera, kardiolog powiedział że mam niektóre czynniki na górnej granicy ale to nic poważnego. Lecz gdy odczywam pieczenie w klatce piersiowej zawsze na pierwszą myśl nasuwa mi się pytanie czy to nie bedzie zawał i że te bóle i kłucia to może jakaś niewykryta..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 89

.. ...po badaniach krwi i ekg, że to nie było spowodowane żadnym zawałem, dostałem hydroxyzynę i wysłali mnie do domu. Od tego czasu, zacząłem codziennie czuć się znacznie gorzej, pogorszenie ogólnego samopoczucia o jakieś 30 %, dlatego szukałem dalej. Wykonałem szereg badań : echo serca,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 173

.. ...bardzo się pociłam. Ekg wykazało zawał serca. Lekarz po dodatkowych badaniach w których już później było wszystko w porządku stwierdził że mógł to być atak nerwicy. Przez następne trzy tygodnie bardzo źle się czułam, byłam bardzo słaba, ciągle nie mogłam złapać powietrza, czasami bolała..

CK-MB

.. ...nadal?? dodam jeszcze ,że EKG wykazalo zaburzenia rytmu serca!! CK - MB to kinaza kreatynowa. Nalezy ona do enzymow sercowych. Oznaczamy je chcąc wykluczyć lub potwierdzic zawał serca. Wcale się nie dziwie,że chcieli Cię zatrzymać w szpitalu - w końcu to naprawdę powazna sprawa. Nie..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...badanie które robił ( EKG,ECHO,UKG serca, dopiero dodatnia próba wysiłkowa pokazała znaczną niewydolność serca ) wskazywały na chorobę niedokrwienną ( wieńcową ) serca , po prostu chciał mieć pewność ,że będzie żył dalej - niestety w Jego przypadku koronarografia zakończyła się zawałem..

Dodatkowe skurcze - Str. 267

.. ...potrafie 5 razy kardiolog ekg kilkadziesiat razy , holter 4 razy i dodatkowe nadkomorowe skurcze serca .Lekarz stwierdził ze to nic groznego i na moja własna prosbe przepisał beta bloker .zaden nie pomaga ostatnio od miesiaca sie mecze jak mnie złapie to 5 godzin wali bez przerwy a mnie..

Drętwienie lewej strony ciała

.. ...zdrowa )miałam setki EKG , 3xUSG serca, badanie wysiłkowe , dno oka itd......i nic wszystko ok . Ja wciąż się boję, że dostanę zawału mam uciski w lewej piersi , pieczenie w mostku , skoki ciśnienia i jestem bezradna . Chodzę na psychoterapię , biorę leki i trochę w swoim życiu..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...zrobili babci to badanie ekg chyba, nie jestem pewna jak to sie nazywa dla swietego spokoju + zapisala ja do kardiologa na ktorego musiala czekac 2 miesiace. po ekg lekarz nic nie ocenil, powiedzial ze to nic powaznego, ze nic nie widzi i ze nie ma co sie martwic. babcia poszla w koncu..

Lewa komora serca w dolnych granicach normy i niemowlaka

.. ...troponiny i CKMB oraz ekg. Trudno bedzie mi tu przedstawic wynik ekg, nie znam sie na odczycie. A wyniki krwi wyszły nastepująco: troponina < 0.1 ( tu powinno wyjść 0 ) CKMB 31 ( norma jest ponić do 25 ) Jestem pełna obaw. W internecie czytałam o niewydolności serca, zawałach,..

Zawał serca w wieku 33 lat

.. ...miałam lęki.Zrobiłam EKG i USG.W EKG kardiolodzy mieli zastrzeżenia,lecz EKG nie wykazało podobno żadnych zmian .Miałam jedynie zacząc uprawiać więcej ruchu.Ostatnio czuję się osłabiona i nie wiem,czy to może mieć jakiś związek z tym zdarzeniem.Czy to było tylko zasłabnięcie,czy coś..

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...szpitala,tam zrobili mi ekg zawalowe,zawalu oczywiscie nie bylo,zrobili tez badania krwi,okazalo sie ze mam bardzo niski poziom elektrolitow,zatrzymali mnie na jeden dzien na obserwacje i podawali kroplowki z potasem.Podobno taki niedobor potasu jaki mialam moze rowniez dawac takie..

Jaki to rodzaj zawału serca?

.. ...odpowiedz prosze kardiologow. Czy w EKG jest uniesienie odcinka ST przemawiajace za zawalem? Jesli bol nie jest zwiazany z wysilkiem i nie ma zmiennosci w EKG sugerowalabym zdjecie kregoslupa piersiowego...

Cichy zawał serca - jak rozpoznać?

.. ...okolicach serca na skorze swiadcza o tym? Potwierdzic to moze ekg ,echo.Pajaczki nie sa efektem zawalu. w ekg też nie zawsze widać zawał ( jestem tego przykładem ) dopiero badanie krwi wykazalo że jest zawal..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...nakrecałam: - ( zrobiłam sobie ekg, usg i jak juz wiedzialam ze wszystko jest dobrze to od razu inaczej zaczełam myslec, mogłam pogadac z bratem ( też ma nerwice, chyba to u nas dziedziczne )i w momencie ataku przestałam panikowac ze zaraz umre, pewnie mam zawał itd.w zamian powtarzałam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...takie objawy,zrobiono mi ekg serca i znow nic nie wykazalo a mnie pieklo w piersiach dokladnie tak jakbym miala zawal,nie moglam wypowiedziec slowa,myslalm ze umieram.Szczerze powiem ze bylo to okropne,czulam sie fatalnie :( ( Coz staram sie walczyc z ta okrutna choroba ale chyba wiem co..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 32

.. ...miałam robione mnóstwo Ekg, 3xUKG , badanie wysiłkowe i wszystko ok , a ja męczę się z tym już 3 lata i ciągle lęk że z moim sercem coś nie tak ,że będę miała zawał . Pomóżcie wyjść z tego zamkniętego kręgu - czy tak już będzie do końca moich dni? Witam wszystkich na forum : ) Dawno tu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 53

.. ...chyba z milion razy EKG, USG serca, holter itp. Biorę leki na serce: atenolol 0,25 mg dwa razy dziennie po 1/2 tabletki. czasami do tego proplanolo jak już nie wyrabiam. Ale to co działo się ze mną od środy wieczora do wczorajszego wieczora to normalnie szok. Już myślałam, że mam zawał..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...że skieruje mnie na EKG ( znowu :( )..robią mi co jakiś czas, sama niewiem czemu...wynik zawsze taki sam: zaburzenia przewodnictwa śródkomorowego... a to do niczego nie prowadzi, nigdy nawet USG serca nie miałam robionego, a po co tyle razy robić EKG??? Nasi lekarze mają takie podejście..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...moczu, wszystko jest ok. Ekg niby też jest w porządku, bo mam rytm zatokowy, miarowy. Nie mogę się rozczytać, ale są jakieś zmiany z nad ściany bocznej. Ja tak miałam i okazało się, że to nerwica. Byłam przekonana, że to coś z sercem. Czasem czuję się jakbym przechodziła zawał i to kilka..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...wątpliwości. Przypomnę, EKG spoczynkowe - 10% wiarygodności, EKG wysiłkowe - 30% wiarygodności, ECHO serca - nie pokazuje wszystkich parametrów mogących doprowadzić do zawału. I na tym się kończą powszechnie stosowane metody diagnostyczne. Gdyby Skolimowska miała zrobione SATRO np. pół..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...gdzies tam zwyrodnienia ( EKG spoczynowe rowniez ale na nim nic nie widac i wszystko w normie ). po kilku dniach i lekach przeciwbolowych ustapil ale teraz znowu ( 2 miesiace ) sie nasilil - caly tydzien juz boli do tego lekko mdli. Boli zazwyczaj punktowo w srodkowej czesci mostka z..

Dziwne uczucie w okolicy serca

.. ...rodzinnego, zrobiono mi EKG i wyniki badania były w porządku. Lekarz powiedział ze to wszystko było spowodowane stresem, a nasiliło sie dlatego, ponieważ strasznie sie tym przejąłem ( a przejąłem sie bardzo, nie moglem o niczym innym myśleć strasznie sie bałem, myślałem ze to zawał itd..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z zaburzeniami rytmu ); *..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...one:Pacjent 63 lata. EKG - PAT Wolne trzepotanie przedsionków Z częstością przeds.ok.250/min z zawansowanym blokiem przedsionkowo - komorowym i niemiarowa czynnością komór od115/min do 85/min.Patologiczny lewogram .Blizna po zawale przedniokomorowym z cechami przeciążenia lewej komory...

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 9

.. ...po badaniach krwi i ekg, że to nie było spowodowane żadnym zawałem, dostałem hydroxyzynę i wysłali mnie do domu. Od tego czasu, zacząłem codziennie czuć się znacznie gorzej, pogorszenie ogólnego samopoczucia o jakieś 30 %, dlatego szukałem dalej. Wykonałem szereg badań : echo serca,..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...kurczliwości czy zmianach w ekg znam Twój login,ok jeśli chodzi o odp.to zawał mozna podejrzewać zwłaszcza przebyty.Zmian w EKG nie ma i znasz ten temat,nie mniej jednak dlaczego nikt mni nie uświadomił w zakresi moich problemówJeśli coś się już wydarzyło...wystarczy uwiadomic..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 3

.. ...tamtej pory szojk.badania ekg echo morfologia ok.wyladowalam raz w szpitalu zrobili ekg pobrali krew dali zastrzyk chydroksyzyne i do domu.a ja ciagle jak opetana .kazde uklucie serca to panika strach ze to zawal.tak se wbilam do glowy.najgorzej jak sie sama nakrece to wtedy wszystko..

Czy to był zawał serca?

.. ...zdaniem to nerwica? EKG wyszło mi dobrze, cisnienie standard 130/80 czasem podwyszone w stanach lękowych do 150/80 Mam coś takiego. Budzę się w nocy i czuje że szybko bije mi serce. Trwa to około 15 sekund i powoduje osłabienie bliskie omdlenia a potem wszystko wraca do normy tylko boli..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...typu echo i holter oraz ekg. pozdrawiam Wieńcówka może się zdarzyć i w młodym wieku ;ixi; W czasie mojego pobytu w klinice 18 - latek leżał z zawałem. Wejdż na inne wątki i poczytaj na ten temat. Cały czas chodzi o to, aby ten młody człowiek poszedł do lekarza i zrobił badania...

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...Zrobione bylo echo serca, EKG wysilkowe ( na biezni ). Lekarz stwierdzil, ze mama jest zdrowa i na razie nic jej nie grozi. Przepisal Sortis i kazal przestawic sie na diete srodziemnomorska. Od wielu tygodni mama ma bole z tylu, miedzy lopatkami, ktore z czasem zaczely sie przelewac do..

Duszność i ból klatki piersiowej

.. ...szpitalu zrobiono tylko ekg serca żadnych innych badań.wysłano do domu.ból nieustępował.po dwóch dniach nastąpił zgon.niemogę się z tym pogodzić.co zrobić żeby wyjaśnić dlaczego tak postąpiono.zrozpaczona Witaj To bardzo przykre co sie stało??A co powiedzieli lekarze??Czemu odesłali do..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...bolami w mostku,zrobili ekg powiedzieli,ze nerwy,odeslali do domu a dwa dni pozniej czlowiek zmarl.Ja jestem straszna panikara,mam czarne mysli i tak sie wszystkiego boje,zazywalam coaxil,czulam sie po nim lepiej,ale musialm odstawic bo okropnie mnie boalal glowa przez 2 tygodnie,jak..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...pogotowiu po kolejnym EKG wyslali mnie do psychologa ale tak naprawde pomogl mi zwykly neurolog obecnie zazywam leki na bazie ziol Kalms,Milocardin;krople nasercowe;bez Validolu nie wycgodze z domu starm sie nie myslec ze za chwile umre czasem sie udaje a czasem dolek jest glebszy a..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...na miejscu zrobili mi EKG i jakies inne badania. niby wszystk odobrze. dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc spowodowane tym że mam nie domykalność zastawki aortalnej. kardiolog co każdą wizyt mówi że sie coraz bardziej nie domyka ale uspokaja że z..

Badanie USG serca

.. ...pracy 5 razy w tygodniu EKG serca pokazalo na poczatek zawalu ( mam 19 lat ) po za tym odczuwam kucie w sercu przy schylaniu siedzeniu itp. czy z takim czyms moga mnie wziasc do Wojska ? Lekka niedomykalność zastawki trójdzielnej, bez znaczenia hemodynamicznego. Badanie Holter * a może..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...ostrym dyzuze zrobili mu ekg a nastepnie gastroskopie i powiedzieli ze to jakis problemy z zaladkiem tydzien pozniej bolal go znowu zoladek ale myslal ze to tak jak mowili tylko zoladek ale nad ranem stracil na kilka sekund moze troch dluzej przytomnosc no i wezwalismy karetke na..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...wykazały kolejnego ataku. W EKG pojawiła się tylko silna arytmia. Określili to jako zespół bradykardia tachykardia. Podobno tak się czasami dzieje po bypassach i niektórym osobom wszczepiają także rozrusznik. Ojcu póki co podają jakieś leki na unormowanie akcji serca. Hela my wszyscy..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach - Str. 2

.. ...nie zrobił mu nawet ekg kiedy przyszedł z dusznościami i bólami wskazującymi na chorobe wieńcową. być może gdyby lekarz zajął się wtedy ojcem na poważnie nie przeszedłby zawału i być może ta operacja bypasów nie byłaby konieczna. Wiecie co? - to wszystko przeraża. Coraz mniej jest ludzi..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...ostatnio badania Holtera EKG, EKG oraz echo i zaniepokoily mnie dwie sprawy zawarte w temacie watku. W zalaczeniu moje wszystkie badania serca od poczatku diagnostyki. Bede bardzo wdzieczny za analize i informacje czy sa powody do zmartwienia i czy cos zlego postepuje w moim sercu...

Rozległy zawał serca

.. ...nie wyszedł nawet w EKG, jedynie markery były duze. tak wygląda leczenie w Polsce!!!!dlateego choć Martyno nie mam pojecia jak leczono w tych ostatnich chwilach Twego tatę - doskonale Cię rozumiem Gabi bardzo mi przykro z powodu twojej mamy :( Z moim tata bylo troszke inaczej bo mial juz..

Sanatorium po zawale serca

.. ...i badania. Tak robią EKG wysiłkowe oraz usg serca. do tego treningi dodstosowane do zawałowców. Możesz mame tam zawieść i sie przespać bo oprócz leczenia sa tez pokoje gościnne doba cos około 70 zł.Dla zawałowców turnus to 2 tygodnie po bypasach to 3 tygodnie. Ja nie moge pwoedzieć ale..

Nerwica cerca - czekam na opinie

.. ...nadkomorowe na dobe - EKG i tarczyca wszystko ok KARDIOLOG JEDEN Z LEPSZYCH w POLSCE POWIEDZIAŁ że SERCE MAM ZDROWE . . .Teraz mam ostatnie badanie próba wysiłkowa ! ! ! MOJE DOLEGLIWOŚCI TO - ból w okolicy serca tzn kłócie TAK Z 3 ZAKŁOCIA I koniec wtedy dostaje paniki ze umre ze to..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...badania - pewnie na ekg, echo , rlrktolity itp - nie znam się na tym bo ja niestey już mam stwierdzone inne schorzenie - dodatkowe skurcze komorowe 11 000, kóre dopadły mnei w ciązy i też jestem mega przerażona - boję się że umrę. Zawsz esie bałam smierci, bo wczensiej starciłam tate a..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...tym mozna tez robic EKG. Pozdrawiam! to jest ekg wysiłkowe serce poddawnane wysiłkowi Lęki... Przyznam, że trochę i owszem. Ale jestem świadomy skąd się biorą - mówiąc wprost, wkręciłem ( ? ) sobie, że mogę dostać zawału i wolę nie zostawać sam. Nie mam z tym jakiś wielkich problemów...

Interpretacja wyników z badania echo serca

.. ...najlepiej skonsultowac to z kardiologiem IM +++ oancza niedomykalnośc mitralna 3 stopnia Frakcja wyrzutowa rzeczywiście niska, ale ocenic sytuację może tylko specjalista w oparciu o wyniki i samopoczucie..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...do rozumienia wyników EKG. PZU odmówiło odszkodowania z uwagi na nie wystepowanie załamka q w EKG, sprawa dotyczy osoby która poprosiła mnie o pomoc a w ubiegłym miesiącu miała zawal serca. Chciałbym sie upewnić czy PZU ma rację czy tylko próbuje uniknąć odpowiedzialności. Czy w związku..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...WYNIKI INNYCH BADAŃ: ekg normogram, tytm zatokowy, miarowy 68.min , QS z ujemnym T V1 - V4, ekg wysiłkowe z dnia 11.07.2009 r: próba na cyklometrze rowerowym wg protokołu 25 wat co 3 min. Próba przerwana przy obciążeniu 75 wat przy osiagnięciu 78% tentna z powodu zmęczenia i dolegliwości..

Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica

.. ...pogotowiu badania i na ekg lekarz mi napisał mozliwośc zawału lewej komory serca .....dali mi dwa zastrzyki i do domu od tego czasu moje zycie to koszmar ........przeszłam lekarzy chyba juz wszystkich profesji , oraz psychologów i wiem tylko tyle ze kazdy mówi to nerwica psychiatra..

Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica - Str. 2

.. ...miałam 4 razy robionego ekg był taki okres ze 2 razy w tygodniu i nigdy nic na holterze dodatkowe nadkomorowe skurcze i wypadanie płatka zastawi ale lekarze nic na to , nie ma zadnego zgrozenia na własna prosbę dostałam betabloker..........teraz jeszcze wyczytałam ze jak cie boli..

Bóle serca , duszności - Str. 2

.. ...obniżenie odcinka ST w ekg... co może sugerować podejrzenie początków choroby wieńcowej.... Nawet ludzie młodzi maja z tym problemy... Jak leżałam w klinice , to z zawałem serca leżał 18 - latek...... Nie wiem gdzie mieszkasz , aby Ci podpowiedzieć jakiegoś dobrego kardiologa jak pisze..

Czy niewydolność serca może być dziedziczna?

.. ...oprocz echo, holtera i ekg mam sobie zrobic? Ta choroba jest dziedziczna. zależy jaka niewydoloność - jesli np. niewydolnośc spowodowana kardiomiopatią to moze być dziedziczna, ale nie musi a niewydololnośc po zawale czy długotrwałym nadciśnieniu nie oznacza, zę Ty też będziesz miec..

Leczenie zapalenia osierdzia

.. ...robioną koronografię gdyż ekg i lekarz pierwszego kontaktu podejżewał zawał. Po zabiegu okazało się że zawału jednak nie było. Pytanie moje jest takie: jak długo trwa leczenie takiego stanu? Nie było płynu w osierdziu. Echo w porządku. Do tego przyplątała się nerwica. Zauważyłem że jak..

Czy echo serca wykaże czy ktoś jest po zawale serca?

.. ...zawału ale lekarz robiący echo lub opisujący może się zorientować po wydolności serca ,ze coś jest nie tak.W innym miejscu pisałam ,ze ekg na 100% wykazuje przebyty zawał ale nie wyłapuje symptomów zawału...

Przechodzony zawał serca

.. ...rodzinnego, zrobiono mi ekg , pani doktor stwierdziła zawał serca , cisnienie 230/130 chciała wezwać karetkę , ale ja odmówiłam nie czułam się na zawał no nie byłam przgotowana na pójście do szpitala , nadmienię ,że cały miesią się źle czułam , ale winiłąm pogodę, moją nadwagę, i..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...skierował na badanie EKG. Jak wrociłam z wynikiem badania to doznałam dosłownie szoku , lekarz powiedział że miałam zawał , jest blizna po zawale.Normalnie zaczełam płakać i nie mogłam sie opanowac .Dostałam skierowanie do szpitala.W szpitalu powiedziałam że jesli jets mozliwośc to chce..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...w polsce zrobiono mi ekg i mialam bardzo czeste skurcze komorowe zapisano mi leki i po jakims czasie przeszlo.Bardzo mnie martwi czy to co przezylam moglo byc zawalem? mozna go wykryc podobno do 2 tyg po fakcie a u mnie juz bylo za pozno na stwierdzenie tego nie wiem czy mam sie bardzo..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...na wizycie ! Badanie EKG robione w okresie przybycia do szpitala były nie najlepsze ale dzis sa lepsze ,co bedzie dalej czy przyjmowac duzo leków aplikuja mi po 8 tbl dziennie ! czy zyc spokojnie unikajac alkoholu papierosów wysiłku ,stressu nie bedzie to łatwe ale dam rade ,czy isc na..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...cukrzyca nie miałem ,EKG było tez rozne z * załamkami ujemnymi T I ,a VL V2 - 5 . Do domu przepisano mi :Areplex( bardzo drogi 126 zł bez refundacji ) ,Betaloc,Tritace ,Amlozek ,Sortis,Ortanol ,i jak to brac tyle na raz ? Prosze tez o wytłumaczenie mi roznicy ( stendy ,Bajpasy..

Może ktoś podpowie co mi jest? - Str. 2

.. ...morfologia w tym elektrolity, ekg usg serca no i można hormony tarczycy bo w czasie menopauzy to różnie bywa.U mnie jest wszystko w najlepszym porządku.Jak serce wariuje to wyciągam sobie wyniki i mówię w myślach do siebie ,,przecież jesteś zdrowa,,Ja mam czasem 3 razy w miesiącu objawy..

Ciezko chory?

.. ...stwierdzili. Zrobiono mi ekg w przychodni tez podobno jest dobre.Ale skad takie uderzenie serca ze az ciemno przed oczami... michal, a kregi szyjne w porzadku? chodzisz na silownie a może nie powinienes.Kiedys prosto z silowni jechalam do lekarza , bo myslalam że zaczyna sie zawal, a to..

Atak nerwicy !!

.. ...na pogotowie zrobili ekg i niby ok dostałam cos na uspokojenie i spokojnie zasnełam !! Potem coraz częsciej pojawiały sie te ataki zrobiłam badania krwi i echo serca - ok !! ale od kilku dni dziwnie zaczął bolec mnie brzuch nawet nie potrafie tego opisac i mam wtedy mdłosci !!Dzis..

Ból serca

.. ...zdarzają się tak zwane ciche zawały. Prawie bezobjawowe, albo własnie takie lekkie bóle. Mam 62lata EKG miałam robione wczoraj i chyba było dobre bo kardiolog nic nie mówił. To możliwe, że masz nerwobóle...

Czuję się jak staruszka, a jestem taka młoda - Str. 2

.. ...godzinne monitorowanie EKG ( w Twoim przypadku ) i badanie UKG to różne badania służące różnym celom. To, że Twoi dziatkowie zmarli na zawał serca świadczy o tym, że chorowali na chorobę niedokrwienną serca czyli miażdżycę naczyń wieńcowych. Ty raczej tego nie masz ( bardzo, bardzo..

Mocny ból serca po zawale

.. ...jakie, ale na pewno ekg ) nic nie wykazują, a lekarze nie chcą jej kierować na inne, bo nie widzą podstaw. Bóle nie pozwalają jej żyć. Bardzo się boję o nią, boję się, że kiedyś nie wytrzyma tego psychicznie i fizycznie. W związku z tym mam pytanie, czy Ktoś z Państwa, też miał takie..

Zawał czy silna nerwica?

.. ...lekarza. Po zrobionym Ekg lekarz stwierdził załamek ( nie wiem jaki ponieważ się na tym nie znam ). Czy takie załamki są groźne i w jakim stopniu? Dostałem też skierowanie do kardiologa i leki zmniejszające szybkość bicia serca. Dodatkowo przepisał mi lek na * problemy z brzuchem * (..