EKG załamek Q

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. Badanie EKG ( elektrokardiogram ) jest to najprostsze i najczęściej przeprowadzane badanie w diagnostyce chorób serca. Aparat EKG zapisuje aktywność elektryczną serca w postaci graficznego obrazu na papierze milimetrowym. Przyjęto umownie, że główne załamki ( wychylenia zapisu aktywności elektrycznej ) EKG..

Migotanie przedsionków

.. ...przedsionków w zapisie EKG. Aktywność elektryczna przedsionków może być wykryta za pomocą badania EKG. W EKG nie ma widocznych załamków P, a linia izoelektryczna składa się z wychyleń o małej amplitudzie ( migotania lub fal f ). Częstotliwość pobudzeń docierających do węzła AV waha się..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...odstęp QT w zapisie EKG. Odstęp QT w EKG jest to graficzny zapis depolaryzacji i repolaryzacji komór serca. Jego długość mierzona jest od początku zespołu QRS do końca załamka T. W prawidłowo pracującym sercu długość odstępu QT skraca się wraz ze wzrostem częstości akcji serca. Zespół..

Migotanie komór

.. ...pompują krwi. Wykres EKG w przebiegu migotania komór jest poszarpany, nieregularny, załamki są nieobecne. Chory jest nieprzytomny. Jedyną szansą przerwania migotania komór jest natychmiastowa podjęcie resuscytacji i jak najszybsza defibrylacja. Przygodny świadek nie związany z medycyną..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...przedsionków. Na wydruku badania EKG zależność ta jest obrazowane odstępem pomiędzy załamkiem P a zespołem QRS. Odstępem krótszy niż 120 ms wskazuje na obecność dodatkowej drogi przewodzenia w obrębie mięśnia sercowego. Oznacza to, że węzeł przedsionkowo - zatokowy nie jest jedynym..

Rytm zatokowy

.. ...podstawie wyniku badania EKG. Dla rytmu zatokowego charakterystyczne jest występowanie regularnych załamków P ( odzwierciedlają depolaryzacje przedsionków ) oraz występowania regularnych zespołów QRS ( depolaryzacja komór ) po każdym załamku P. Ponadto załamki P muszą być dodatnie we..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST mocno uniesiony w V3 oraz: RR: 855ms P: 90ms QRS: 150ms..

WPW co to takiego? - Str. 3

.. ...preekscytacji. Jestem przerażona i nie wiem jakie moga byc tego objawy i skutki. Czy to u tak maleńkiej istotki może samo ustąpić? Jestem przerażona a nawet załamana! Błagam o wszelkie informacje i z góry dziękuje..

Płaskie załamki T na wszystkich odprowadzeniach na EKG

.. prosze o wyjasnienie jesli ktos wie takiego zdania - Plaskie zalamki T na wszystkich odprowadzeniach. Poza tym chcialabym wiedziec,co znacza podane wartosci np.RR P PR QRS QT QTC i pozostale.A moze ktos normy do tego?bardzo bede wdzieczna za..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi

.. Dzis mialam robione Ekg serca któres z kolei i za kazdym razem co innego wychodzi. Te chyba jest najgorsze .Mogłabym prosic o interpretacje tego wyniku, bo zmartwiło mnie to. Oto wyniki: 133 pojedyncze pobudzenia węzłowe ostry załamek T, mozliwy wzrost potasu w osoczu erkalemia niespecyficzne zmiany załamka..

Odczyt z EKG a leki

.. ...częściach ciała. Zrobiono mi EKG. Wynik: patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST mocno uniesiony w V3 oraz: RR: 855ms P: 90ms QRS: 150ms..

Dodatkowe skurcze - Str. 69

.. ...do przychodni zrobić Ekg i lekarz napztrzył się tam jakichś cudów: bloków, spłaszczeń załamków i tp. i zawióżł karetką do szpitala. Tam jak zawsze - kroplówa i do domu... mam dość ... witajcie,od ostatniego wpisu nie biore leku na arytmie,kupilam w aptece zloty korzen forte i na allegro..

Dodatkowe skurcze - Str. 80

.. ...miałam dowiedziałam się z ekg. A objawiaja się złym samopoczuciem. Nie będe oipisywać jakim, bo już chyba ze sto razy pisałam. Mamowojtusia jestem JA : ) ZAGLĄDAM tu codzień Jakubpiotr - to dobrze ,ze chociaz trochę lepiej sie czujesz ! Pamiętam Twoje wcześniejsze posty ( byłes załamany..

Fala delta w EKG

.. ...pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam Fala delta jest to taka nierównośc( taki mały załamek ) na najwyższym piku w ekg. Mam zespół WPW i u mnie jest ona dobrze widoczna na ramieniu wstępujacym załamka R...

Płaskie załamki T we wszystkich odprowadzeniach

.. ...zawsze mam wykonywane EKG mam płaskie załamki T we wszystkich odprowadzeniach.Co to znaczy? Czy przyczyną tego jest hypocalcemia, hypocaliemia? Pozdrawiam Ja tez tak mam.lekarz powiedziala,ze tak jest u nerwicowcow - ja mam nerwice.jest to nieszkodliwe. A jeżeli załamek jest..

podwyższone załamki T

.. ...młodĄ osobĄ u której w ekg ztwierdzono podwyższone załamki t, czy pożecie pomóc co to takiego??? jakoŚ nie wierzę interniŚcie, że to nic takiego, a mnie dusi w klatce i serce mi kołata. To samo co WOYTEK w EKG w odprowadzeniu przedsercowym V2,3,4,5,6 podwyższony zalamek T. Dodatkowo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 171

.. ...słuzbą zdrowia - robiono ekg i w zasadzie nic poza płąskimi załamkami T i tachykardią nie znajdowano, aż do zeszłego tygodnia gdzie wyszedł mi blok prawej odnogi. Jestem podłamana - ciągle coś nowego, a jak od roku ledwie funkcjonuje... Czy możliwe że ten blok jest u mnie przejsciowy i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 260

.. ...jak bym miała zejść... EKG wyszło dobrze,nie jestem chora na serce - mam nerwice. Za tydzien robie badania na tarczycę aby upewnić się,że nie jestem na coś chora. Nie pozaliczałam egzaminów,pisałam w innym terminie,jeszcze ten tydzień mam poprawki,boję sie jechac daleko od domu....

Załamek P w EKG i nieprawidłowość

.. Robiłem ostatnio EKG potrzebne na studia WF. Lekarz rodzinny stwierdził że wszystko jest ok. Natomiast lekarz z komisji powiedział że odchylenie załamka p jest niepokojące odbiega od normy. Zrobiłem usg serca i lekarz powiedział że wszystko ok z sercem. Jednak to odchylenie jest niepokojące i nie wiem co..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 2

.. ...zbierać wszystkie wydruki ekg z czasu migania, bo Holter miałam tylko raz trafiony. dana ja tez sie lecze w Szczecinie mozesz powiedziec do kogo chodzisz tez jestem po ablacji witam. dana dzięki, że się odezwałaŚ.nie słyszałam o nowym oŚrodku w okolicy, wiem natomiast, że ablację..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...mam 22 lata i po złym ekg ( ujemne załamki od TV1 do TV4 ), miałam załorzony holter ekg i to komentarz: Analiza przeprowadzona przez 21 godz. zajerestrowano 86890 pobudzeń ( QRS ), Srednia częstość rytmu sercs wynosiła 67p/min rytm zatokowy, z max. częstotliwością 142 p/min w czasie..

Wyjaśnienie wyniku EKG

.. ...obniżona w I. III. aVL. V1. V6 patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST uniesiony w V3 oraz: RR: 655ms P: 70ms QRS: 80ms PQ: 132ms QT:320ms QTc: 393ms Oś QRS: 88..

Problem w EKG

.. ...do lekarza ! Moj opis EKG to : Srednia Oś QRS - normogram amplituda zespou QRS zwiekszona w V3 v4 v5 amplituda zespolu QRS obnizona w aVL patalogiczny załamek Q w aVR, aVL, V6 nieprawidlowy załamek R w V2 V4 odcinek ST uniesiony w II V3 V4 V5 nieprawidlowy zalamek T w V1 V4 V5 Mam..

Nerwica serca, czy też może przerost?!

.. ...rodzinnego. Zrobił mi on EKG, które nie wykazało nic specjalnego. Kazał mi brać magnez i APAP przeciwbólowo. W chwili obecnej bardzo się niepokoje. Nie wiem czym może to być spodowane. Co wy sądzicie o tym wszystkim? Ja jestem wręcz załamany, że może to być przerost serca spowodowany..

Nerwica, załamanie nerwów?

.. ...szpitala badania ok ekg ok Ciśnienie dobre, ja jusz niewiem co to jest. Najlepiej czuje sie u lekarza ale i on mówi to samo nerwica inaczej panik ataki. Najgorsze ze ja nie umiem lekarzowi uwierzyć bo nie wiem czy on mnie rozumie co ja mu chce powiedzieć Dziś rano czołem sie super mowie..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...podobne objawy tzn: - opis EKG:ujemne załamanie T w V2 - V3 - ucisk lewej ręki w okolicach barku,drętwienia lewej dłoni,wewnętrzny niepokój,bóle zamostkowe. Dodatkowe badanie: - Holter EKG z natępującym opisem: 107091QRS * ÓW,14 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych,2..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. Wielokrotne:rytm zatokowy,miarowy oczęstości 90min.Położenie serca pośrednie.patologiczne załamki Q w III, a vf - zmniejszające się na wdechu.Zaburzenia okresu reoplaryzacji komór pod postacią płaskoujemnych załamków T w III,płaskich w aVF... HOLTER: Badanie wysiłkowe w trakcie terapii Metocard 2x25mg..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 674

.. ...powiedziała, że to psychika. Na ekg wyszły dodatkowe skurcze, zostałam na noc w szpitalu a później mnie wypuścili. Poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie do kardiologa i usłyszałam, że powinnam iść do psychiatry. Kardiolog po badaniu ekg i echa powiedział, że wypada mi płatek ale..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 898

.. ...karetka przyjechała EKG zrobili normalne cisnienie 120/80 idealne ale ja nigdy takiego cisnienia nie miałem ale to inna bajka panowie z pogotowia stwierdzili ze to załamanie nerwowe i powiedzieli żebym poszedł do lekarza niedługo potem w sobote miałem kołotanie serca przez 7 godzin to..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...miała robione kontrolne EKG - od 20 lat EKG wykazywało zmiany w załamku ST, wysiłkowe - przy większym wysiłku przerywano badanie z obawy, że dojdzie do migotania przedsionków. Zaczęło się od skoków ciśnienia, lekarz stwierdził nadciśnienie, przepisał leki, po których czuła się fatalnie -..

Jaka ilość dodatkowych skurczy jest normą?

.. ...Istotne jest badanie EKG i określenie szerokości QRS oraz czy występuje załamek P.Bez badania EKG nie można stwierdzić czy występuje częstoskurcz Lekarz który analizował moje ekg stwierdził,że nic w nim nie widzi zlego. no to czego szukasz dziury w calym ?? Dla niedoinformowanych, ekg w..

Problemy z sercem i drętwienie rąk z plamami

.. ...moglem wytrzymać,badanie EKG wykazało takie coś: średnia oś QRS - prawogram amplituba zespolu QRS obniżona w aVL nieprawidłowy załamek R w V1. V5 nieprawidłowy załamek T w V1 czas QTc wydłużony doktor kazala mi zrobic USG serca i wyszło tak:..

Holter wyniki

.. ...Porównanie 12 - odpr. EKG z godzin dziennych i nocnych: Bez istnotnych przemieszczen odcinka ST. Dyskretna zmiennosc załamka T w odpr. II Pary VEB zarejestrowano w godzinach nocnych, jednakze bez istotnej calkowitej różnicy ilosciowej ektropii Nie wiem ja miałam robione 5 razy holtera i..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...samym artykule W badaniu EKG załamki rytmu zatokowego i ektopowego charakteryzują się zmiennymi odstępami pomiędzy sobą oraz pojawianiem się pobudzeń zsumowanych, czyli zespołów komorowych o kształcie będącym wypadkową pobudzenia zatokowego i ektopowego ( fusion beats ). Rytm zatokowy i..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...do rozumienia wyników EKG. PZU odmówiło odszkodowania z uwagi na nie wystepowanie załamka q w EKG, sprawa dotyczy osoby która poprosiła mnie o pomoc a w ubiegłym miesiącu miała zawal serca. Chciałbym sie upewnić czy PZU ma rację czy tylko próbuje uniknąć odpowiedzialności. Czy w związku..

Interpretacja wyniku ekg, amplituda zespołu QRS obniżona

.. ...interpretacje wyniku ekg HR 63 P 87ms QRS 95ms PQ 135ms QT 282ms QTc 287ms os QRS 45st średnia os QRS normogram, amplituda zespołu QRS obniżona w I , aVL, V4, V5,V6, patologiczny załamek Q w aVR, nieprawidłowy załamek R w V2, V3, V4,V5, V6, czas QTc skrócony Wez przeskanuj caly zapis..

Patalogiczny załamek Q i nieprawidłowy załamek R

.. ...normogram. amplituda zespołu QRS obniżona w III , aVL patalogiczny załamek Q w aVR , V2 nieprawidłowy załamek R w V3, V5 odcinek ST uniesiony w V2 nieprawidłowy załamek T w V4 czas Qtc skrócony. Biore leki...

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...cukrzyca nie miałem ,EKG było tez rozne z * załamkami ujemnymi T I ,a VL V2 - 5 . Do domu przepisano mi :Areplex( bardzo drogi 126 zł bez refundacji ) ,Betaloc,Tritace ,Amlozek ,Sortis,Ortanol ,i jak to brac tyle na raz ? Prosze tez o wytłumaczenie mi roznicy ( stendy ,Bajpasy..

Proszę o interpretacje wyniku EKG

.. Średnia oś QRS - normogram. Amplituda zespołu QRS obniżona w I( R 0.21 ), aVL( R0.09 S - 0.29 ). Patologiczny załamek Q w aVR ( - 0.60 ). Nieprawidłowy załamek R w V3 ( 0.75 ). Odcinek ST uniesiony w V3 ( 0.10 ). Nieprawidłowy załamek T w I( 0.16 ), II( 0.14 ), V1( - 0.21 ), V4( 0.22 ). HR:77 RR: 775 P:65..

Interpretacja wyniku EKG

.. ...mnie mój ostatni wynik EKG, dlatego proszę aby ktoś pomógł mi w jego interpretacji: * Rytm zatokowy miarowy o częstości 75/min. Nomogram. Obecne załamki Q w odpr II, III, aVF * Z góry dziękuję za pomoc morri Nikt tutaj nie zinterpretuje - nawet lekarz. Ekg trzeba zobaczyć. Jeśli chcesz..

Dodatkowy pojedynczy załamek na V1. Ekstrasystolia?

.. ...samej górze. Czy to jest ekstrasystolia? Trochę się wystraszyłem. Mam się bać czy wyluzować i na spokojnie czekać do poniedziałku? http://picasaweb.google.com/trebuch32/Ekg#5463417737423829842 Pozdrawiam..

Zawał czy silna nerwica?

.. ...lekarza. Po zrobionym Ekg lekarz stwierdził załamek ( nie wiem jaki ponieważ się na tym nie znam ). Czy takie załamki są groźne i w jakim stopniu? Dostałem też skierowanie do kardiologa i leki zmniejszające szybkość bicia serca. Dodatkowo przepisał mi lek na * problemy z brzuchem * (..

Pytanie z EGZAMINU od studenta. Proszę o odp!!

.. * EKG - obraz z V4, V5, V6 - bez załamka P - ale odstępy między uderzeniami 800 ms. Pytanie: gdzie najprawdopodobniej znajdują się komórki rozrusznikowe? * bardzo proszę o pomoc w rozwikłaniu tego zadania. Myslę, że dla kardiologów to pestka, zas dla studenta - wierzcie - ciężka sprawa. dziękuję : ) Tylko..

Proszę o pomoc

.. ...Postanowiłem zrobić EKG oto wyniki: rytm zatokowy 75 ,niepełna blokada prawej odnogi pęczka HIsa, Szerokość zespołu QRS pomiędzy 80 a 120 ms, W odprowadzeniach 1 lub 2 i V5 lub V6 załamek S lub S * szerszy niż 40 ms, oraz w odprowadzeniu V1 lub V2 czas występienia ujemnego zwrotu 45 ms..

Co mi jest ?

.. ...Postanowiłem zrobić EKG oto wyniki: rytm zatokowy 75 ,niepełna blokada prawej odnogi pęczka HIsa, Szerokość zespołu QRS pomiędzy 80 a 120 ms, W odprowadzeniach 1 lub 2 i V5 lub V6 załamek S lub S * szerszy niż 40 ms, oraz w odprowadzeniu V1 lub V2 czas występienia ujemnego zwrotu 45 ms..

Proszę o ocenę wyników EKG

.. Dziś zrobiłem Ekg oto wyniki rytm zatokowy 70, niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa, szerokość zespołu QRS pomiędzy 80 a 120 ms , w odprowadzeniach I lub II i w V5 lub V6 załaek S lub S * szerszy niż 40 ms, oraz w odprowadzeniu V1 lub V2 czas wystąpienia ujemnego zwrotu ponad 45 ms lub obecny R * czas..