Ekstrasystolie

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...skurczami dodatkowymi ( ekstrasystolie ); pacjenci z zaburzeniami rytmu, które mogą zagrażać ich życiu, czas refrakcji pęczka Kenta ( dodatkowy, nieprawidłowy pęczek w układzie bodźcoprzewodzącym ) jest bardzo krótki co u pacjentów z migotaniem przedsionków może sprowokować częstoskurcz..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...czasie ekstrasystoli. Ekstrasystolie nie muszą być dla człowieka odczuwalne. Pojedyncze skurcze dodatkowe nie stanowią żadnego zagrożenia. Zdarza się jednak, że potencjalnie niegroźne ekstrasystolie są subiektywnie bardzo źle tolerowane przez pacjenta. Opisywane są jako uczucie..

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...przedsionków, częstoskurczów, ekstrasystoli nadkomorowych. Nie należy stosować werapamilu jeśli istnieje dodatkowa droga przewodzenia przedsionkowo - komorowego ( zespoły preekscytacji, np. WPW ). Lek zwalnia przewodzenie fizjologiczne, a nie ma wpływu na przewodzenie drogą dodatkową,..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...trzepotanie przedsionków, ekstrasystolie nadkomorowe ). Lek przynosi dobre efekty u chorych z zaburzeniami rytmu i zespołem WPW. Jak każdy lek antyarytmiczny, także propafenon może paradoksalnie wywoływać zaburzania rytmu ( działanie proarytmiczne ). Innym możliwym efektem ubocznym jest..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...wynikiem pojedyncza ekstrasystolia z wstecznym przewodzeniem, mam dextrogyrie ( ? - nie wiem czy dobrze pamietam )i jakies zmiany ( w jednym ekg ) w zalamkach ( nieprawidlowy S i R, patologiczny Q, czas QTc skrocony ), mam ( wg holtera ) pojedyncze pobudzenia komorowe, i wreszcie mam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...rozumiem że to to samo co ekstrasystole i dodatkowe skurcze ) w ilości kilkunastu do kilkudziesięciu na dobę ( zarejestrowane Holterem ) są same w sobie niebezpieczne. Pojedyncze jestem w stanie * olać * , ale jeśli trafi mi sie kilka pod rząd ( serce staje na 2 - 3 sekundy, potem kilka..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...żadnej arytmii.Nie mam ekstrasystolii,czyli częstoskurczu.Mogę wykonywać swoja pracę zawodową bez ograniczeń.Mogę uprawiać sport - nie tylko rekreację. Moja praca wymaga bardzo dużej aktywności fizycznej.Poddawany jestem stresom.Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem.Wniosek: mnie ablacja..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 61

.. ...istnieja pojedyncze ekstrasystolie,to zanaczy ze serca raz zabije mocniej,ale wraca na swoje miejsce,czestoskurcz sie nie rozwija.A tak wczesniej gdziekolwiek nie bylam,skep.spacer nagle dopadalo mnie to cholerstwo.Inaczej mi teraz bije serrduszko,spokojnie.Takze namawiam wszystkich do..

Echo serca - Str. 52

.. ...objawy sugerują raczej ekstrasystolia komorowe ale z całą pewnością należy wykoniać badanie ekg lub ewent. również ekg Holter * a. Z przedstawionych wniosków po wykonanym badaniu echo nie można jednoznacznie stwierdzić możliwości występowania zaburzeń rytmu. Zgłoś sie do lekarza..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...obojetne i zbyt doskonałe. Ekstrasystolia czyli własnie skurcze dodatkowe ma ponoc spory % populacji, wiekszosc ich nawet nie odczuwa. Mój lekarz kardiolog pocieszał mnie że on sam ma tez sporadyczne * szarpniecia serducha. Nawet moja osiedlowa aptekarka się mi ostatnio do nich..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz biosotal 80 3 * 1/2 tabletki.ktos mi powiedział że jest to migotanie przedsionków.co to oznacza???..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...komorowa. Proszę o komentarze : ) Pozdrówka. Też mam mieć robione to badanie czy to boli? Mam tą samą doleglowość co ty, ale lekarze stwierdzili że jeszcze musze poczekać aż na ekg wyjdzie porządna arytmia..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...poniżej 3. Częstoskurcze, ekstrasystolia i tym podobne atrakcje. Myślałem że się przekręcę. Po wyrównaniu poziomu potasu wszystko się prawie uspokoiło. Niby to tylko jeden pierwiastek a tyle zamieszania. A jakimi preparatami wyrownales poziom potasu? ja biore kalipoz i kaldyum Witam.Moja..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...pobudzenia to oczywiscie ekstrasystole, a nie ekstracystole. Mam czestoskurcz komorowe niecały rok. Byłem juz w szpitalu w Katowicach( Ochojec )na diagnostyce mojej choroby i zostalem skierwoany na badanie elektrofizjologiczne. Wiem ,że nie mam drogi WPW wiem równiez ,że jest to jak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...do MK, czy w temacie ekstrasystoli po ablacji pojawily sie jakies nowinki ? Czy beta blokery sa wskazane, biorac pod uwage, ze nie mam juz cech preekscytacji ? Mam wrazenie, czytajac posty na wielu forach na swiecie, ze kardiolodzy rozkladaja rece, mowiac trzeba czasu, bo serce musi..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...nas slyszalne, kilka ekstrasystolii i kilka zmian rytmow z wolniejszego na szybszy i odwrotnie - normalka przy wpw. Mam nadzieje, ze tym razem jak pojade bedzie wszystko OK!!! Do trzech razy sztuka. Badz co badz - jednodniowy pobyt w CKA przynajmniej pomogl jesli chodzi o samopoczucie i..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 19

.. ...możecie odczuwać m.in.: ekstrasystole, czyli pojedyncze skurcze przedwczesne ( ang., extra beats, skipped beats, extrasystole ). Są bardzo charakterystyczne i łatwo je odróżnić od innych zaburzeń. Wygląda to mniej więcej tak: przy prawidłowym, równomiernym rytmie zatokowym w pewnym..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...skurcze dodatkowe i ekstrasystolie, mam jeszcze zespół WPW ale specjalista kardiolog z Centrum Kardiologii w Aninie powiedział mi że nie jest to związane tak usilnie z WPW ale w moim przypadku może sporadycznie wywołać częstoskurcz ponadkomorowy, chociaż nie jest to regułą, ale..

Jakie są objawy WPW?

.. ...odczuwalne )lub pary, ekstrasystole.Wyczuwa się wtedy szarpniecie serca, nierównoimierne bicie,pauzy itp.Czesto jednak dochodzi do napadu czestoskurczu nadkomorowego czyli przyspieszeniem akcji serca nawet do250/min.Moze to ustapić samo a niekiedy potrzebna jest interwencja lekarza.Po..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...wykazalo pojedyncze ekstrasystolie z wstecznym przewodzeniem, jesli to ma znaczenie wg echo mam tez wypadanie platka mitralnego z niewielka fala zwrotna, zmienne cisnienie ( od np. 145/90 do 100/30 - mniej wiecej ). Oprocz tego mase subiektywnych objawow - uczucie zmeczenia, oslabienia,..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...serca ale stwierdzone ekstrasystole wg. Lowna kl III B a raz nawet IV B ), o czym te częstoskurcze świadczą i jak sobie z nimi radzić. Mnie skutecznie zatruwają życie. Ratunku! Zapewne ma wszepiony tzw. stent do naczynia wieńcowego - co wazne - dobra profilaktyka p/zakrzepowa ( na pewno..

CK-MB - Str. 3

.. ...bierzesz zadnych lekow na ekstrasystolię? Albo chociaz na zwolnienie akcji serca? w tej chwili biorę biosotal 40 2 razy dziennie preductal mr 2 razy dziennie aspirynĘ protect100 1 raz dziennie oraz kaldium 2 razy dziennie pozdrawiam no to chociaż tyle. msm nadzieję,ze po konsultacjach ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 257

.. ...migotanie a niemiarowość ekstrasystolczna po samym magnezie z potasem w ciągu 3h się wyciszyło i do domu.Myślałem o ablacji byłem u elektrofizjologa ,echo ,wysiłkowe, holter ,i stwierdził że to za pochopna decyzja .Za miesiąc minie dokładnie rok od ostatniej sensacji, jest OK ,jakby nie..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...1 sekundowe, to tzw ekstrasystole i sa czyms normalnym po ablacji. Isnieja na swiecie dwie teorie co do przyczyn ich wystepowania. 1 - wsza to podraznienie punktu w sercu poprzez przypalenie ( czasami zamrozenie ) i plynace z tego faktu poirytowanie serca. 2 - ga teoria, to fakt iz serce..

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze

.. ...skurcze komorowe, tzw ekstrasystole w wiekszosci przypadkow maja swoje zrodlo w naszym mozgu. Trzeba wiec ten organ przeprogramowac. Metoda polega na uzmyslowieniu mozgowi jak powinno bic serce. Metode ta wymyslili amerykanie w latach siedemdziesiatych szkolac pilotow NASA. Ostatno..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...powiedziec. Mialam tylko 2 ekstrasystolie ( czyli dodatkowe skurcze przedsionkow ), poza tym maksymalne tetno 100, zero zaburzen komorowych i innych. Wypisano mnie wiec. No i to juz chwilowy koniec mojej przygody ze szpitalem. Teraz czuje sie psychicznie nie tak wcale zle, jak na osobe..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...bardzo dobry ). Tylko 2 ekstrasystolie mi wyszly! I zadnych wiecej artefaktow! Tyle co nic. Jak mnie czasem nerw dopada, to sobie mysle o tym holterze ; ) Oczywiscie, serce musi sie uspokoic po tym opiekaniu ; ) U mnie jest z kazdym dniem coraz lepiej. Najgorzej wspominam drugi dzien po..

interpretacja badania Holtera

.. ...100/min z bardzo liczną ekstrasystoliozą nadkomorową, w ciągu dnia z licznymi trwającymi od kilku sekund do 2 godzin okresami PSVT najpewniej trzepotanie przedsionków/z AK do 170/min. W nocy rytm zatokowy. Zmiany ST niediagnostyczne * . Czy ktoś może mi to przełożyć na bardziej..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...nieliczną pojedynczą ekstrasystolia ponad komorową ,zmiany odcinka st bez znaczenia klinicznego. no i super nie ma powodu do zmartwien powodzenia Cześć, zdecydowałem się użyć tego forum prosząc o wasze zdanie na temat wyniku holtera. Ponieważ mój lekarz jest enigmatyczny w swoich..

Ekstrasystologia nadkomorowa zablokowana

.. ...powiedzial,ze mam wlasnie ekstrasystologie nadkomorowa zablokowana.Przepisal mi aspargin i cos jeszcze,nie pamietam,chodzi o to,ze nigdzie nie umiem znalezc CO TO WLASCIWIE JEST i skad to sie bierze.A chcialaby sie dowiedziec.Wiem,ze nie jest to grozne,tylko nietypowe.Jesli ktos..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 60

.. ...niektórych to liczne ekstrasystolie nadkomorowe trwało ok. 4godz ,no i tego lata w sierpniu migotanie napewno. ok 20 minut .z rytmem kom.ok.160. ciśnienie w trakcie 160/100( na codzień idealne ), Jak miałem pierwszy atak po tygodniu miałem propozycje ablacjii do dziś niewiem czy nie..

Omdlenia i osłabienia

.. ...wykryto u mnie także ekstrasystolie komorową :/ Ale niestety nie trafiłam jeszcze na dobrego lekarza ktory szczerze wszystko by mi wyjaśnił. Strasznie uciążliwe są te omdlenia - wielu rzeczy nie da się robić normalnie...nieprzyjemne są rownież z takich ludzkich względów kiedy zemdleje..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym ale porownywalam z innymi osobami na forum i chyba nie jest to jakos najlepiej. To bylo 2 lata temu gdzie jeszcze nie bylo tak najgorzej, wiec ciekawa jestem co wyjdzie teraz skoro puls spada mi do 27/min Wiec jak widac..

Ekstrasystolia komorowa i wypadanie płatka zastawki mitaralnej

.. ...) stwierdzono u mnie ekstrasystolię komorową i niedomykalności zastawek mitralnych. Ataki są naprawdę nieprzyjemne, jednak nigdy nie mdlałam. Raczej kręciło mi się w głowie i dostawałam nudności. Stąd też wpadłam w sidła nerwicy. Gdy zaczynało mi się robić źle, bałam się, że zaraz..

Poradnia na Gerberowej - Poznań

.. ...zaburzenia rytmu ( mam ekstrasystolię komorową ). Czy to dobra poradnia, czy powinnam szukać gdzie indziej? ( do tej poradni skierował mnie lekarz endokrynolog ) Pozdrawiam. nie byłam w por. na Gerberowej ale najlepszym ośrodkiem dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca jest poradnia..

Wypadanie płatka to arytmia?

.. ...celu określenia rodzaju ekstrasystolii Pzdr witam.. głowa do góry bo Śmierc po :płatka * nie przychodzi..ja juz miałam strcia z tym i wiem co gdzie i jak.mecze sie z tym od 6 lat.czasem boli mnie w klatce,mam kołatanie i * chwilowe nie bicie serca * al;e to mija i wszystko powraca do..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...holterowskiego - bardzo liczne ekstrasystolie , nawracajacy czestoskurcz nadkomorowy ( przedsionkowy w liczbie 16 tys na dobe.... ) trafiłam z gnekologii na intensywna terapie , bedac w szoku bo nie wiedziałam po co mnie tam biora - okazało sie ze tych pobudzen choc trwaa krotko jest..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową

.. ...pory wiediząłm ,ze mam ekstrasystolię, aw ostatniej opinii lekrza na temat tego jak mam rodzić znalałm tez parasystolię i nie wiem co mam myśleć... google.pl - * parasystolia - * pierwszy wynik wyszukiwania = http://pl.wikipedia.org/wiki/Parasystolia ale to nadal mi nic nie wyjaśnia:(..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...czasie ekstrasystoli. Ekstrasystolie nie muszą być dla człowieka odczuwalne. Pojedyncze skurcze dodatkowe nie stanowią żadnego zagrożenia. Zdarza się jednak, że potencjalnie niegroźne ekstrasystolie są subiektywnie bardzo źle tolerowane przez pacjenta. Opisywane są jako uczucie *..

Rytm trojaczy, bigeminia, ekstrasystolia

.. ...przedstawia pojedynczą ekstrasystolię. Moje objawy: okresowe uczucie przyspieszonego bicia serca ( wrażenie jakby miało zaraz wyskoczyć ) zdarzające się najczęściej w sytuacji choćby trochę nerwowej, uczucie * potykania się * serca i ten objaw nie pozwala mi zasypiać. Poza tym (..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...lat występują u mnie ekstrasystole nadkomorowe ( ok. 250 w ostatnim Holterze ), co ciekawe to od nich rozpoczyna się owy częstoskurcz. Pojedyńcze dodatkowe skurcze w ciągu kilku sekund przechodzą w jakąś dziwną salwę, czyt. kompletnie niemiarową akcję serca jak przy migotaniu..

Holter - czy jest ok?

.. ...Rejestrowano pojedyńczą ekstrasystolię komorową ( 146 ) Pojedyńcze pobudzenia komorowe 42, w tym 4 pary i 1 trójka Wystąpił 1 częstoskurcz nadkomorowy składający się z 17 pobudzeń o częstości około 144 QT przy częstości 60/min - 460ms Z góry dziękuję i pozdrawiam Jeszcze raz witam...

WPW - wyniki holtera

.. ...Zespoły QRS o morfologii bloku lewej odnogi pęczka Hisa. Okresowo zespoły QRS o prawidłowej morfologii - choć poszerzone. Granicznie krótki PQ ( 0,1s ). Nieliczna, pojedyncza ekstrasystolia nadkomorowa...

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...trzepotania przedsionków oraz ekstrasystolia przedsionkowa. pierwsza ablacja byla juz w grudniu, druga na poczatku lutego. bralam polfenon 3 r dziennie i bisocard 2,5 czasami 5 mg, niestety ze srednim rezultatem. teraz po ablacji nadal biore lekarstwa, w mniejszych dawkach. serce jeszze..

Witam! gorąca prośba o zweryfikowanie badania EKG Holterem

.. ...reultatemprzerw wyównawczych po ekstrasystolii komorowej. zarejestrowano 891 głównie ednoosrokowych pobudze przedwczesnych komorowyh, w tym 30 okresów bigeminii i 19 rigeminii komorowej. poj. pobudeni nadkomorowe. bez tachyarrytmii. proszę o odp. dziekuje chciałabym mieć takiego..

Dodatkowy pojedynczy załamek na V1. Ekstrasystolia?

.. ...samej górze. Czy to jest ekstrasystolia? Trochę się wystraszyłem. Mam się bać czy wyluzować i na spokojnie czekać do poniedziałku? http://picasaweb.google.com/trebuch32/Ekg#5463417737423829842 Pozdrawiam..

Ekstrasystoria komorowa, ablacja

.. ...wykryto u mnie liczna ekstrasystolię komorową z parami i salwami 3 pobudzeń. przez te 2 miesiące miałam 3 razy holtera i za każdym razem wynik są podobne. Proszę mi coś napisać o tym zaburzeniu. Jak powsteje i co moze grozić. Ja zawsze myślałam, ze nerwicę mam a tu jednak wyszło to...