Ektopia

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...zapalenia wsierdzia. Ektopowe odejście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej. Lewa tętnica wieńcowa w prawidłowym układzie naczyniowym odchodzi od lewej zatoki wieńcowej w opuszce aorty. Wada ta powoduje pogorszenie ukrwienia mięśnia sercowego - co może objawiać się upośledzeniem..

Arytmia serca

.. ...WPW ) albo obecność ektopowych źródeł rytmu. Są to grupy komórek poza układem bodźcoprzewodzącym, które generują impulsy i zaburzają prawidłowe rozchodzenie się fizjologicznego bodźca. Na prawidłową pracę serca wpływa również poziom jonów potasu i magnezu we krwi. Zaburzenia rytmu mogą..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...spoza tego układu ( ektopowe źródła rytmu ). Możemy także stwierdzić gdzie powstała ekstra: w obrębie przedsionków ( ekstra nadkomorowa ), czy też poniżej węzła zatokowo - przedsionkowego ( ekstra komorowa ). Na wykresie EKG widać również, czy impuls dodatkowy jest pojedynczy, czy też..

Bigeminia komorowa

.. ...normalne codzienne funkcjonowanie stosuje się leki antyarytmiczne. Można także przy pomocy badań elektrofizjologicznych zlokalizować miejsce, gdzie znajduje się ektopowe źródło rytmu i wykonać zabieg ablacji...

Częstoskurcz

.. ...napadowy, powstaje wtedy w ektopowym źródle rytmu, położonym poza prawidłowym układem bodźcoprzewodzącym. Nie wszystkie częstoskurcze wymagają leczenia. Często wystarczy usunąć przyczynę, na przykład wyrównać nadczynność tarczycy. Często stosowanymi lekami objawowymi są beta - blokery...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...przedsionka są obecne ogniska ektopowe czyli miejsca które produkują impulscy elektryczne. Te impulsy powstające z bardzo dużą częstością przewodzą się do przedsionka i wywołują migotanie. Inna teoria mówi ża obszarem arytmogennym jest cala okolica ujść żył płucnych. Dodam, że wspomina..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...AVNRT oraz jedno ognisko ektopiczne w prawym przedsionku. Najprawdopodobniej mam jeszcze inne ektopiczne, ale dluzsze ich poszukiwanie podnosilo ryzyko. Lekarz wyrazil nadzieje, ze samo wypalenie sciezki wolnej powinno wystarczyc. Wczoraj w 16 dniu po zabiegu pojawil sie 40 sek..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 55

.. ...Zabrzu ablujemy zwykle ektopię która powoduje kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy takich nieprawidłowych, przedwczesnych pobudzeń na dobę. Z drugiej strony fakt, iż w jednym holterze zarejestrowało się 3.000 nie przesądza o tym, iż w inne dni nie ma Pan ich 35.000, zwłaszcza że tak *..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...komorze ) 2 ogniska ektopowe w obrębie RVOT i w komorach epizody VT - 2002 rok, system CARTO. Druga ablacja 2005 r. - trzepotanie przedsionków - system CARTO ablacja cieśni prawego przedsionka. Po każdej ablacji zaraz miałam podpiętego HOLTERA. Niestety miałam ogromne wylewy na całych..

Echo serca - Str. 53

.. ...Max HR 140 Min HR 45 Ektopia komorowa 306 205 wczesne/poźne 91/211 Pary 2 Razem sekwencji 0 Epizodow w sekwencjach 0 Ektopia nadkomorowa dla ust. 20% Razem 1 Pojedyncze 1 Pary 0 Razem sekwencji 0 Epizodow w sekwencjach 0 Zmiennośc RR Odch. Stand. 177 ms NN * 50 12,46% r - MSSD 39 ms..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...spocynku ( wolny rytm i ektopia ) w porównaniu z wysiłkiem ( rytm szybki ektopii nie ma ). Warto u takiego chorego podjąć próbę odstawienia beta - blokerów. Często bez leku jest lepiej. Są także inne leki antyarytmiczne celowane na arytmie przedsionkowe. Najczęściej w Polsce jestto..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...ok,Holter - oprócz kilku ektopii komorowych i nadkomorowych wynik ok.Ja mam wizyty u kardiologa teraz co kwartał.Muszę stwierdzić,że u mnie jest różnie.Raz czuję się dość * dobrze - nic prawie nie robę,natomiast niewielki wysiłek i już jest ból w klatce,w plecach ,duszności i kołatanie..

Po ablacji - Str. 18

.. ...komorowe, dwa ogniska ektopowe w obrębie RVOT w drodze odpływu prawej komory zlikwidowano systemem mapowania CARTO. W drugiej ablacji ( lipiec 2005 ) - napadowe trzepotanie przedsionków z użyciem systemu CARTO wykonano ablację RF cieśni prawego przedsionka. W dalszej części wypisu pisze:..

Dodatkowe skurcze - Str. 90

.. ...dokladnie osrodkach ektopowych, jak te sa roznorakie to jest trudniej, minia ja tam o nich nie mysle one mysla o mnie,sa tygodnie kiedy mam je gdzies,ale jak wala jeden po drugim,i nic nie moge robic bo swiruja bardziej,no to sorry - ale o nich mysle,mysle zeby je pozabijac - ale bez..

Dodatkowe skurcze - Str. 108

.. ...organicznej choroby serca to ektopia z drogi odpływu prawej komory. czy tak jest u mnie, a jeśli nie tak, to jak?:P 2. Jakie jest rokoanie, czy ta forma arytmii obciąży serce i wydolnośc hemodynamiczną( umysłową i psychiczną już dawno mi upośledziła:P.. ). czy nie zaskutkuje za jakiś..

Ataki arytmii serca

.. ...Częstoskurcz przedsionkowy ektopowy, - Zespół WPW ( Wolfa – Parkinsona – Withe’a ), - Trzepotanie przedsionków, - Migotanie przedsionków, - Częstoskurcz z blizny ( pozawałowej, po zabiegu kardiochirurgicznym, po korekcji wad wrodzonych ), - Komorowe..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...11:52 - 1 0 R na T : 0 Ektopia nadkomorowa dla ustaw 20% Razem : 187 Pojedyncze: 187 Pary: 0 Razem Sekwencji: Pobudzeń w sekwencji : 0 Sekwencja: 1.pob czas wartość najdłuższa: 0 o 11:52 - 1 0 najszybsza: 0 o 11:52 - 1 0 aberowane: 0 Zmienność RR SDNN: 121 ms. pNN50: 0 . 37% RMSSD: 14 ms..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. migotanie przedsionków nie jest tym samym co skurcze dodatkowe - powinnaś iść do lekarza. Długotrwałe migotanie moze się przyczynić do udaru. Ja bym już dawno siedziała na prywatnej wizycie.. ale ja jestem panikara pozdrawiam serdecznie..

Betaloc a sylwester z alkoholem

.. ...45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. i Ty te wartosci nazywasz cisnieniem ani jedno ani drugie to nie wysokie zalezy ile masz lat to 150 troche wyzsze niepelny blok tez mozna zyc ja to mam od 25lat i jest ok kardiolog nawet nie zwraca uwagi, nieraz wspomina niepelny blok a i..

Skaczące cisnienie i nerwica

.. ...45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam wszystkich w nowym roku: )Regino,wydaje mi sie,ze to faktycznie nerwica.Ona z reguly daje o sobie znac dlugo po przezytym stresie i dlatego nie wiemy co nam dolega.Przynajmniej tak bylo w moim przypadku.Przez to nabawilam sie lekow,boje..

Analiza wyników badania serca

.. ...45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku echokardiogramu Wymiary [w rozkurczu] Lewa komora LVIDd - 45 Prawa komora RVIDd - 22 Lewy przedsionek LA - 55 Prawy przedsionek RA - 48 Przegroda międzykomorowa IVSd 9 Tylna ściana lewej komory..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 221

.. ...niejadalna. Jakbyś piła ektoplazmę ; ) ). To już mam pewność! glutów nie piję : ) Pozdrowienia dla wszystkich od Agi.Już będzie mogła wychodzic do sklepiku na razie za pozwoleniem,potem bez,zgodnie z naszym planem zapisuje się na wszystko jak leci po pierwsze dla zdrowia,po drugie dla..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 275

.. Tia, ja to nazywam ektoplazmą. Bo wygląda jak to coś z filmu * Pogromcy duchów * ;]. Zaraz wskakuje na rowerek, chociaż łyknąłem afobam dzis i moze ta jazda zabawnie wyglądać. Witam Was po raz drugi ! Dopiero teraz mam czas aby z Wami posiedzieć. Kurcze od samego rana boli mnie łepetyna i nie mogę sobie z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 276

.. ...Catullus...przeciez dopiero co wypiłeś ektoplazmę...i jak się okazało była zjadliwa.Popedałowałeś i piwa Ci się zachciało?...bezalkoholowe tez jest dobre. I jak jazda...ile kilometrów zrobiłeś? Dziś równiótkie 30 żem przejechał, nie ma lekko. Muszę przyznać, że naprawdę to poprawia..

Sens odczytu Holtera po 2 miesiącach

.. ...opisu: * ...wystąpiło 442 ektopowych pobudzeń komorowych, w tym 417 izolowanych, 3 par( y ) i 0 sekwencji ektopowych pobudzeń komorowych.........Ponadto wystąpiło 3 epizodów bigeminii z 9 po0budzeniami, 1 epizodów trigeminii z 3 pobudzeniami i 2 epizodów kwadrigeminii z 7 pobudzeniami...

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...( min. 68, max 158 ) Ektopia komorowa: razem 13105 20% wczesne/późne 0/13101 pary: 2 razem sekwencji: 0 pobudzeń w sekwencji: 0 Ektopia nadkomorowa: 30% razem: 1 pojedyncze:1 pary: 0 razem sekwencji: 0 pobudzeń w sekwencjach: 0 S - T bezwzględne: obniżenie - 4.00mm, pauzy:0 komentarz:..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...pobudzenia drugiego ogniska ektopicznego, czas sprzężenia pobudzeń przedwczesnych z zatoką 400 - 480ms ) które stanowią około 4% wszystkich QRS z doby. Arytmia komorowa obecna całą dobę nie występowała w maksymalnej tachykardii zatokowej. ... Bez pauz dłuższych niż 2.0 sekundy. Bez bloku..

Ektopia nadkomorowa i zespół QRS

.. ...nadkomorowa,jeden krótki epizod szybkiego rytmu z szerokimi zespołami QRS.Nie rejestrowano pauz * 2sek, PQ i QT w gr normy.Bez zmian STT. Jest ktoś w stanie mi to wyjaśnić?? Proszę o radę/dziękuję z góry..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...tachykardia okołozatokowa. np ektopowa. warto poszukać dokładnie. może to jest zwiazane z dorastaniem dziewczynki, czasem emocjami ew zabuzreniami hromonlanymi czy stanem zapalnym. lekarze powinni dokładnie poszukać by ew wiedzieć jakie zaproponować leczenie. ja mam tachykardię zatokową..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...ognisko pozazatokowe ( ektopowe ), chronione przed pobudzeniem z węzła zatokowego okołoogniskowym blokiem ochronnym. W przypadku parasystolii pobudzenia przedwczesne występują w sposób niezależny ( niesprzężony ) od rytmu zatokowego. Pobudzenia parasystoliczne są ektopicznymi..

Wynik badania holtera

.. ...173, min 62, pauz 0 ektopia komorowa: 2, 20% wczesne/późne 2m sekwencja 1pob, reszta zera. ektopia nadkomorowa dla ustaw. 20%, razem 15, pojedyncze 9, pary 3, sekwencja 1pob, i dalej zera. zmienność RR SDNN 100ms pNN50 3,85 RMSSD 24ms bezwzględne ST - tu nic W ciągu doby rytm zat o śr 83..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 2

.. ...często. Wiesz, ogniska ektopii rodzą się nowe czasami itd, itp, to nie jest ot tak , szast prast , ziut ,i po kłopocie. Masz rację . Nieprzyjemne to jest i strach jest duży / zabieg / - było nie było to serce, a nie zadra pod paznokciem ; ). Ale co tam - póki radzisz z tym sobie , nie..

Holter EKG - parasystolia - tachykardia - proszę o interpretację

.. ...180 Minimalne HR : 50 Ektopia komorowa: razem 766 wczesne/poźne 218 / 400 pary 59 pobudzeń w sekwencjach 30 Ektopia nadkomorowa: razem 1 reszta 0 Komentarz: W czasie badania rytm prowadzący zatokowy o częstotliwości 180 - 50 , śr.80/min. Przy wysiłku ( wchodzenie po schodach )..

Niedomykalność zastawek

.. ...ośrodka. Wystąpiły 4 ektopowe pobudzenia komorowe, 1 ektopowe nadkomorowe. Końcowe rozpoznanie: Tachykardia zatokowa ok.. 115/min. Normogram. Skośne w dół obniżenie ST do 2 mm w odp III Poza tym odcinek ST - T prawidłowe. Nad sercem słyszalny szmer skurczowy w drugiej przestrzeni..

Holer EKG intepretacja

.. ...wyszło jakoś tak: * 5 ektopowych pobudzeń komorowych, w tym 5 izolowanych * . Dołączam zdjęcie z tętnem podczas badania, fragmentem EKG , gdzie miałam tętno 155, i jakiś fragment EKG, które były na wyniku. http://img13.imageshack.us/img13/6770/holter.jpg..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...prawidlowa. Sporadyczna ektopia nadkomorowa i komorowa bez form zlozonych. Bez pauz. Bez zaburzen przewodnictwa a - v. Bez istotnej dynamiki ST Z góry wielkie dzieki za wasze opinie i komentarze, Pozdrawiam, Nikodem Witajcie, Jest ktoś z Was w stanie zaopiniowac moje wyniki ? Z gory raz..