Elektrofizjologia serca

Ablacja

.. ...wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ). Kolejnym..

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...miejscowym w pracowni elektrofizjologii. Umieszczanie stymulatora i elektrod odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej stronie klatki piersiowej. Następnie umieszczane są elektrody - 1 lub 2 w..

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...mogą dotyczyć zjawisk elektrofizjologicznych w sercu. Stosowanie amiodaronu wiąże się z ryzykiem wystąpienia bradykardii ( rytm serca poniżej 60 uderzeń na minutę ) i bloków przewodzenia. Innym efektem ubocznym, dotyczącym wszystkich leków stosowanych w leczeniu zaburzeń rytmu serca,..

Oś serca

.. ...pojęciem odnoszącym się do elektrofizjologii serca, czyli zagadnień dotyczących powstawania i przewodzenia pobudzeń elektrycznych w układzie bodźcoprzewodzącym serca. Nie dotyczy bezpośrednio anatomicznego ułożenia serca w klatce piersiowej. Impulsy elektryczne powstające ( w warunkach..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub badanie elektrofizjologiczne z wprowadzeniem elektrod do serca przez tętnicę udową i aortę. Leczenie: farmakologiczne lub ablacja...

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...wieńcowa, naczyniowa i elektrofizjologiczna. W budynku B znajdzie się również m.in. zespół przychodni ŚCCS, w których odbywają się konsultacje kardiologiczne i kardiochirurgiczne pacjentów ze Śląska i całej Polski. Dotąd przychodnie mieszczą się w zaadaptowanych barakach, postawionych..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...bardzo dobrą Pracownią Elektrofizjologii w Klinice Kardiologii. Polecam. Do Pana Arrrtura : ) Robię różne zabiegi, wszystkie są niewątpliwe stresem dla pacjenta. A skurcze dodatkowe są dość częste właśnie po ablacjach, więc przychylałbym się do zdania, że są efektem podrażnienia serca..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...i zapisy ekg pokazać elektrofizjologowi - sam opis to za mało. Na szczęście w szczecienie są dwa świetne ośrodki elektrofizjologii w dwóch szpitalach - akademii medycznej i drugim którego nazwy nie znam ( wojewódzki? ). Polecam szefów obu pracowni elektrofizjologii. A propos leżenia 24..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...Ośrodki wykonujące zabiegi elektrofizjologiczne u dzieci ( często znacznie młodsze niż 10 - latki ) to Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i oczywiście Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Witam, mam problem podobny do wielu z was, mianowicie częstoskurcze, nei wiem czy są to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...kierowniku Pracowni Elektrofizjologicznej w Aninie http://www.ckanin.pl/lekarze/szumowski.html który wraz z dr Derejko wykonują między innymi ablację. Okazało się że Pan dr. Oskar Kowalski jest kierownikiem Pracowni Elektrofizjologii i Stymulacji Serca w Śląskim Centrum Chorób Serca...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...poddałam się badaniu elektrofizjologicznemu, a potem zdecydowałam się na ablację. Zabieg trwał około 4 godzin. Według mnie najgorsze w zabiegu były wkłucia. Miałam 3 wkłucia w pachwinie i jedno w szyji. Potem już szło gładko. Jeszcze nie komfortowym odczuciem było doprowadzanie do serca..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 31

.. ...najlepiej wyposażony oddział elektrofizjologii na Dolnym Śl. i najlepszego kardiologa, który wykonuje ablacje - dr Fuglewicz. Własnie wczoraj miałam zabieg i już dzisiaj jestem w domku: ) Polecam Ci z całego serca, ale śpiesz się z decyzją bo na termin trzeba czekać o 3 - 6miesięcy...

Echo serca - Str. 28

.. ...farmakologicznym lub elektrofizjologicznym , jesli możemy ustalic przyczyne to o przyczynowym.Mam wrażenie ,ze moja obecnośc na tym forum zaczęla przeszkadzac. Szkoda tak piszecie o tych skurczach dodatkowych a co to takiego tak właściwie Pani Izo prosze sie nie przejmowac niektorymi..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...wiec zlecono badanie elektrofizjologiczne serca i ewentualna ablacje. nie potrafie ci powiedziec ile i jakie dolegliwosci trzeba miec zeby byc zakwealifikowanym do tego zabiegu jednak jest to bardzo kosztowne i z dlugim terminem ( rok oczekiwania ) - przynajmniej u nas w poznaniu. tutaj..

Rozszczepienie łącza AV

.. ...tygodniu miałam badanie elektrofizjologiczne serca ( zespół preekscytacjii ). Miałam nadzieję, że przy okazji zrobią ablację i po kłopocie, niestety arytmii nie sprowokowano. Natomiast z tego badania udokumentowano rozszczepienie łącza AV. Czy ktoś wie coś na ten temat? A oprócz tego..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...zaproponował badanie elektrofizjologiczne plus ablację.I jak na razie jestem zdrowiutka. Pozdrawiam... czy możesz mi podać informacje co to jest ablazja,czy to jest płatne leczenie i gdzie mam sie z tym udać.miewam często czestskurcze 3 - 4 razy w roku,bicie serca 300 na minute.do jakiej..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...poprzedzony badaniem elektrofizjologicznym? Czytalam, ze wykonuje sie je ( ww. i ablacje ) przez przelyk... i troche mnie to przeraza ( lezec 4 godziny z rurka i byc dopieszczana pradem : - ( ). Moze jednak znalezli inne metody na dotarcie do serca? Amadea podczas drugiego zabiegu ajk..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta ). Kolejnym..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...takim który zajmuje sie elektrofizjologią. Parcownie elektrofizjologii są w praktycznie wszyskich Klinikach Kardiologii przy Akademiach Medycznych ( kilka w warszawie, w katowicach, zabrzu, katowicach, poznaniu, gdańsku, szczecinie itd ). Najlepiej gdyby tę arytmię ( nazywa się..

Ablacja

.. ...elektrofizjologiczne serca - Na ablacje Zalezy mi na czsie nie stety w Aninie są bardzo odległe kolejki na badanie elktro. i chciałbym pojechac do Katowic. i bardzo bym prosił o jakies namiary.Pozdrawiam..

Ablacja - Str. 6

.. ...czym polega badanie elektrofizjologiczne serca? Czy to jest badanie inwazyjne? jola ja mam miec zabieg w Lodzi klinika na Sterlinga czy ktos o niej cos slyszal? Nie słyszałam o tym szpitalu.nic. Ale chciałabym ci zaproponować AM w Warszwie. Dobry sprzet, dobrzy lekarze. pozdrawiam Dzieki..

Tachykardia i wzmożone napięcie, zaburzenia przewodnictwa

.. ...polecił wykonanie badania elektrofizjologicznego w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( w sumie mieszkam jakieś 25km od kliniki ) ale od 3 lat nie potrafie tam dojechać nie wiem dlaczego....może to strach przed prawdą albo strach przed durnym pobytem w szpitalu. Pozdrawiam wszystkie..

By-passy operacja Zabrze

.. ...dziedziny : kardiologii, elektrofizjologii, wrodzonych wad serca, niewydolnosci serca, kardiochirurgii czy transplantologii uzyskac pomoc.Najtrudniejsi chorzy trafiają donas i są dodatkowo zapraszani na cotygodniowe konsylia( wtorek godzina 13.00 ). Serdecznie pozdrawiam w imieniu całej..

Kardiolog w Szczecinie

.. ...dobry jeśli chodzi o elektrofizjologię ( czyli zaburzeia rytmu serca ) jest podobno dr Jarosław Kaźmierczak, przyjmuje w przychodni na ul. Staromłyńskiej. Na PAM - ie jest szefem oddziału elektrofizjologii.Co prawda nie byłam u niego, bo ablację miałam w Warszawie, ale słyszałam,ze jest..

Dodatkowe skurcze - Str. 92

.. ...np robią w pracowni elektrofizjologicznej mapowanie serca, skąd są dokładnie te skurcze itd, ale, że to i tak niczego nie zmienia. po prostu one przyszły i już zostały:/ tom,nie ma znaczenia serce zdrowe czy chore! czy Ty nie rozumiesz ze mozna miec serce zdrowe jak kon a rypnac z powodu..

Dodatkowe skurcze - Str. 98

.. ...jak sie poszczesci to elektrofizjologiczne w tym roku moze sie trafi,ale tego ostatniego pewien juz nie jestem... no i jak ja mam się dostać na taki rezonans???skað masz skierowanie?od prywatnego lekarza to się nie liczy chyba. A u mnie w Katowicach robią rezonans serca, tylko..

Dodatkowe skurcze - Str. 168

.. ...zatokowy, na badaniu elektrofizjologicznym z reguly etiologie - czyt pochodzenie zrodlo - są oni w stanie ustalic, na post ekg z reguly tez, ale wierz mi to cholernie rozlegla dzienina ta elektryka serca, i co docent to moze byc inne zdanie nic mi nie mówił o ablacji, powiedział ze tym..

Dodatkowe skurcze - Str. 250

.. ...wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejscem wprowadzenia elektrody u mnie była tętnica szyjna i tętnica udowa( pachwiny )Kolejnym..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...wypalanie,potwierdza badanie elektrofizjologiczne.Może jest to o tyle mylące,że ablacji ( o ile jest potrzebna ) dokonuje się podczas badania elektrofizjologicznego. I jak Marcin po ablacji ? Czy macie jakies informacje na temat Śląskiego Centrum Chorób Serca ? Czy warto wykonywać ten..

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...można poddać się badaniu elektrofizjologicznemu wraz z ablacją.Jeśli arytmia jest spowodowana dodatkową drogą przeowdzenia w sercu ( tak było u mnie ),w trakcie badania jest wywoływany częstoskurcz,lokalizowane jest ognisko arytmii i wypalane prądem o niskiej częstosliwości. Ja jestem po..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...pytanie czy badanie elektrofizjologiczne w 100% wykazuje czy ktos ma arytmie czy nie? bo holter wykazal ze mam czestoskurcz nadkomorowy, a przy bad.elektrofiz.nie wywolano arytmii,mam rytm zatokowy,i lekarz powiedzial ze jest ok,ale nadal mam * napady * szybkiego bicia serca Ok.115/min,..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...ustalenia wskazań do badań elektrofizjologicznych i ewentualnego leczenia inwazyjnego. Jednak nie otrzymałam żadnej pomocy. Rok później, dostałam atak na lekcji w szkole. Straciłam przytomność. Zostałam karetką pogotowia przewieziona na Oddział Chorób Wewnętrznych Zespołu Zakładów Opieki..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...uzgodnienia badaniem elektrofizjologicznym, któremu się jeszcze nie pddałam ). Oprócz nadmiernej i uciążliwej działalności mojego serca inne towarzyszące temu dolegliwości to: szybka męczliwośc ( po ok. godzinie ataku nie mam siły chodzić, a jeśli to robię jestem niesamowicie zmęczona ),..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...- tam wróci Oskar - elektrofizjolog - moze pomoże poszukać u Ciebie istoty zaburzeń pracy serca. nie jestem kardiologiem i nie odważe się diagnozować tego na czym się nie znam. Pozdrawiam. poza tym - nerwica i elementy depresji mogą byc składową wielu chorób organicznych. na spokojnie -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...wskazanie do zabiegu czyli elektrofizjologii z ablacja....... to jeszcze nic na 100% ale ja juz oczywiscie strasznie panikuje i ciagle mysle ze tego nie przezyje ani psychicznie ani fizycznie. Dziewczyny napiszcie mi czy na moim miejscu poddalybyscie sie takiemu zabiegowi?? Basiu,ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...pomagaly,mialam wykonane badanie elektrofizjologiczne,ale ono wykazalo jedynie ze mam rytm zatokowy i jest ok.Ale ja nadal zle sie czuje a nawet coraz gorzej,mialam takze tomografie glowy,badanie na tarczyce.badania sa ok,wiec czemu jest coraz gorzej?moze to faktycznie nerwica?mam tez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...nadkomorowy ale po badaniu elektrofizjologicznym ze mam rytm zatokowy,ale ja sie boje ze moze cos przoczyli,ze cos mam z sercem,jestem zalamana,chce zyc jak kiedys ale sie boje nawet na ulice wyjsc,byc sama w domu,juz nie mam sily,nawt nie wiem do kogo mam sie zwrocic o pomoc bo jak na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 70

.. ...nadkomorowa,ale po badaniu elektrofizjologicznym wyszlo ze jest ok( pisalam juz kiedys o tym na tym forum )ale zaczynam sie przyzwyczajac do tego i staram sie nie zwracac tak na to uwagi,choc czasem bywa to trudne...no ale teraz ta glowa daje mi sie we znaki,wczesniej owszem mialam..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...serca lub inne badania elektrofizjologiczne, w uzasadnionych przypadkach - koronarografię ) i określa nasilenie oraz rodzaj zaburzeń pracy serca. Jeżeli pochodzenie arytmii jest usuwalne, to w zależności od rodzaju i przyczyny choroby kwalifikuje się chorego do leczenia:..

Podobno nerwica - czy na pewno?

.. ...tomografia glowy,badanie elektrofizjologiczne sercai niby jest ok ale ja sie czuje okropnie a jak pogoda sie zmienia to juz wogole padam.Ciagle mi sie zdaje ze to jednak cos z sercem,ale moja kardiolog powiedziala ze skoro badanie elekrtof.nie wykazalo nic powaznego to chyba..

Mapowanie CARTO, LOCA LISA

.. ...wypalić Witam, Zestawy do elektrofizjologii typu CARTO XP bądź LocaLisa to komputerowe systemy do mapowania elektroanatomicznego. Dzięki nim można uzysakć przetworzone cyfrowo przestrzenne obrazy wybranych fragmentów serca na których obserwujemy m.in. potencjały elektryczne i..

Nagłe bardzo szybkie bicie serca

.. ...polecanego w sieci, elektrofizjologa najlepiej 230 - 260 uderzeń to faktycznie nie jest niemało, właściwie to jest prawie maksimum możliwości i raz w miesiącu to bardzo dużo przy stałym braniu leków Teoretyczie u tak młodziutkiej osoby może to przejść, można to zwalić na dojrzewanie ale..

Zatrzymanie akcji serca u zdrowego młodego mężczyzny

.. ...przeprowadzić badanie elektrofizjologiczne serca ( EPS ) - programowaną stymulację komór w celu oceny ryzyka. Ta młoda osoba to mój syn.Przeżywamy koszmar.Wraz z poprawą Jego samopoczucia zaczynamy myśleć co robić dalej. Przyczyny jak do tej pory nie są znane prawdopodobnie jutro badanie..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...tam odpowiada lekarz elektrofizjolog - spec od zaburzeń rytmu serca Witam. Dziwię sie, że tego pytania nie postawiłeś swojemu lekarzowi - on jest od tego by pacjentowi wszystko objaśnić w taki sposób by to zrozumiał. Moim skromnym zdaniem powinieneś być pod stałą kontrolą kardiologa i..

Przeskakiwanie serca

.. ...obecnej czeka mnie badanie elektrofizjologiczne i jeśli zajdzie taka potrzeba to ablacja. bardzo sie boje bo dowiedziałam sie że moga być powiklania i to nawet groźne.mam dopiero 31 lat i bardzo chcę żyć normalnie , ale strach przed smiercia jest tak duży żę pogłębia te objawy, choś..

Zespół MAS - czy konieczny rozrusznik?

.. ...jeszcze wprowadzić badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór ).Jednak skoro w badaniu EKG już stwierdzono zespół MAS oraz tachy - bady.nie ma takiej potrzeby.Uważam,że należy wszczepić rozrusznik serca a żyje się normalnie.Nie wszczepienie może skutkować..

Cena za pomyślne wykonanie ablacji

.. ...wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta. Kolejnym..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...przezprzełykowa czy EPS ( badanie elektrofizjologiczne ). Czasami tez wysyłają na badanie Holterowskie czy na EKG wysiłkowe, oczywiscie UKG tez jest konieczne. Żeby wykluczyć inne problemy z sercem. Jeżeli chodzi o lekarzy to ja polecam prof. Walczaka i dr Koźluka - pracują w Warszawie...

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...,przepływy tętnic,badaniu elektrofizjologicznym ,eho serca stwierdzono w szpitalu w Warszawie na ul.Granadiruw ze serce mam zdrowe trzeba szukać innych przyczyn.Po wizytach u neurologa , prześwietleniach kręgosłupa * uciski na nerwy * okazuje się wszystko ok.Lekarze niewierzą że coś mi..

Częstoskurcz nadkomorowy i ablacja

.. ...wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa ( okolica pachwiny pacjenta. Kolejnym..

Proszę o poradę i zinterpretowanie moich wyników

.. ...)...Po tym zrobiono mi elektrofizjologiczne badanie przezprzełykowe wynik jest następujący: Punk wenckebach 182/min. czas powrotu rytmu zatokowego 900ms. czas refrakcji węzła zatokowego: względnej - 280ms, bezwzględnej 350ms po tym wykluczono mi rozrusznik serca po tych badaniach..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...)...Po tym zrobiono mi elektrofizjologiczne badanie przezprzełykowe wynik jest następujący: Punk wenckebach 182/min. czas powrotu rytmu zatokowego 900ms. czas refrakcji węzła zatokowego: względnej - 280ms, bezwzględnej 350ms po tym wykluczono mi rozrusznik serca po tych badaniach..

Po ablacji. Pytajcie.

.. ...nacisku :/ Samo badanie elektrofizjologiczne trwało może z pół godziny, a następnie doktor przystąpił do ablacji. Pierwsze przypalenie bardzo mnie bolało i lekarz musiał przerwać, ale po około dwóch minutach znowu zaczęło się przypalanie. Na zgodzie było napisane, że pacjent może..

Przerost prawej komory serca

.. ...Konsultacja w klinice elektrofizjologi mam dopiero 19 września, a kardiolodzy ze szpitala w którym miałam robione te badania nie są pewni tak do końca o co tu chodzi, że to wpw, ale jakiś dziwny przypadek, że te częstoskórcze u mnie niestandardowo przebiegają. Miałam nadzieję, że jakiś..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...kontakt z kardiologiem - elektrofizjologiem to jedyny konkretny lekarz w twoim przypadku,Nie daj sobie wmówić że leki to jakaś alternatywa, a przynajmniej w twoim wieku,W twoim przypadku alternatywą jest zabieg ablacji, może nawet dwa ,ale za to normalne dalsze życie. Sarnka Racja idź do..