Elektrokardiogram

Dorzut zawału serca

.. ...miokardium w badaniu elektrokardiograficznym serca ( EKG ). W badaniach laboratoryjnych obserwuje się wzrost enzymów będących markerami zawału. Częstość występowania dorzutu u pacjentów z zawałem serca określa się na ok. 4 - 8%. Warunki, które muszą być spełnione aby rozpoznać dorzut..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. Badanie EKG ( elektrokardiogram ) jest to najprostsze i najczęściej przeprowadzane badanie w diagnostyce chorób serca. Aparat EKG zapisuje aktywność elektryczną serca w postaci graficznego obrazu na papierze milimetrowym. Przyjęto umownie, że główne załamki ( wychylenia zapisu aktywności elektrycznej ) EKG..

Asystolia

Asystolia

.. ...na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca takich jak brak tętna na tętnicy szyjnej, nieoznaczalne ciśnienie krwi. W zapisie EKG asystolia objawia się jako linia prawie izoelektryczna, bez charakterystycznych załamków. W..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...zawału mięśnia sercowego; elektrokardiograficzne i/lub biochemiczne trudności diagnostyczne zawału mięśnia sercowego ( kolejny zawał ), blok odnogi, zmiany w poziomie enzymów diagnostycznych z przyczyn pozakardiologicznych. Nie wykonuje się badań u kobiet w ciąży i w okresie karmienia..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...trafiają do szpitala. W elektrokardiogramie mężczyzn częściej wyraźne jest uniesienie ST, a objaw ten stanowi nieraz podstawowy wskaźnik do intensywnego leczenia trombolitycznego lub angiografii i rewaskularyzacji. Dlatego kobiety częściej nie otrzymują w porę właściwego leczenia...

Zespół Brugadów

.. ...badania EKG. EKG badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy blok prawej odnogi pęczka Hisa oraz uniesienie odcinka ST w pierwszych trzech odprowadzeniach przedsercowych ( V1 - V3 ). Leczenie zespołu Brugadów polega na zabezpieczeniu chorego przed nagłym zatrzymaniem krążenia. Wszczepia..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...obrzękiem płuc ). W badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy najczęściej obniżenie odcinka ST. W obrazie ECHO lekarz może stwierdzić hipokinezę niedokrwionego fragmentu mięśnia sercowego. Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom sercowych troponin. Zawał serca związany z..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...specjalistami, którzy podejmują decyzję o podawanych lekach i postępowaniu z chorym. Jeżeli karetka nie ma takiego wyposażenia powinna zawieźć pacjenta do ośrodka z kardiologią inwazyjną - podsumował...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...zespoły QRS w ekg to elektrokardiograficzna rejestracja akcji komór ( przed nimi są załamki P - czyli skurcz przedsionków serca ) Pani Amadea: No tak powinienem sie spodziewać takich pytań. W przypadku częstoskurczu węzłowego odległość drogi szybkiej ( tej co ma zostać ) i drogi wolnej (..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...ma Pan udokumentowane elektrokardiograficznie częstoskurcze radzę postarać sie o konsultacje elektrofizjologa. Tak jak pisałem wcześniej we wszystkich dużych ośrodkach kardiologicznych działają pracownie elektrofizjologii. Czy u Pana jest jakieś zagrożenie ( oczywiście większe niż sam..

Echo serca - Str. 5

.. ...internista opisujący elektrokardiogram stwierdził niezgodny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ponadto wyjaśnił że jest to ułomność bardzo popularna występująca w dużej liczby osób. Moje ciśnienie krwi wynosi 130/80, natomiast waga ok. 115 kg przy wzroście 183 cm.Jednak skierował mnie na..

Echo serca - Str. 18

.. ...pomóc m.in. badanie elektrokardiograficzne. przeważnie odchylona w lewo o ponad - 30°. Leczenie ASD II polega na przezskórnym zamknięciu ubytku lub operacji kardiochirurgicznej z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Wskazaniem do leczenia inwazyjnego jest istotny przeciek lewo - prawy..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 6

.. ...i takie też było na elektrokardiogramie - zdecydowanie inne niż przed rozpoczęciem zabiegu... Spokojniesze. Po zabiegu nałozono mi opatrunek - dwie kule uciskające z dwóch stron miejsce wkłucia. Bolało, ale nie aż tak bardzo. Najgorsze było w nocy - kiedy mimo tabletki nasennej nie..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...trakcie pierwszego zabiegu elektrokardiogram? Bo wydaje mi się że w szpitalu gdzie ja miałam mieć ablacje mieli monitorować jej przebieg dzięki jakimś innym urządzeniom,a czytałam,że elektrokardiogram jest najbardziej bezpieczny. Z góry dziękuję za odp.,pozdrawiam : ) Podczas ablacji..

Diagnostyka serca

.. ...zmiany w kurczliwości poszczegolnych jam serca ( popraa czy pogorszenie ) Izabelo ! Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i błyskawiczną odpowiedź. Jestem szczerze zobowiązana, serdecznie pozdrawiam ! Anna..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...charakterystyczne cechy kliniczne i elektrokardiograficzne. Przedstawiono także leżące u ich podłoża mechanizmy elektrofizjologiczne. słowa kluczowe: migotanie przedsionków, trzepotanie przedsionków, częstoskurcz przedsionkowy, preekscytacja Franciszek Walczak, Łukasz Szumowski Instytut..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...mitralnej. Co do kliniki Elektrokardiografii jest na pewno mniejsza niż podane przez Ciebie pradnickiej!!!!! Ja miałam 3 razy robiona ablacje w szpitalu jana pawła 2 tam są najlepsi lekarze najlepsza i miła opieka polecam wszystkim ten szpital Najlepszy szpital w Polsce to K.S.S Jana..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...pomóc m.in. badanie elektrokardiograficzne. przeważnie odchylona w lewo o ponad - 30°. Leczenie ASD II polega na przezskórnym zamknięciu ubytku lub operacji kardiochirurgicznej z zastosowaniem krążenia pozaustrojowego. Wskazaniem do leczenia inwazyjnego jest istotny przeciek lewo - prawy..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...wynika, że w porównaniu z elektrokardiograficzną próbą wysiłkową badanie SATRO ma większą wartość w przewidywaniu zaburzeń perfuzji mięśnia sercowego. Czułość ( C ) metody SATRO wynosiła 100%, a swoistość ( S ) 48 % ( wynik A ). Zgodnie z zaleceniami prof. Andrzeja Dąbrowskiego, zmiana..

Rozległy zawał serca

.. ...poczytaj. Zobaczysz czy na elektrokardiogramie był taki zapis. Rozległy zawał jest przy zamknięciu pnia lewej tętnicy wieńcowej lub gałęzi obydwu tętnic wieńcowych. Może chodziło o zawał koniuszkowy a nie kołnierzowy na elektrokardiogramie nie bylo takiego zapisu jak w przypadku tej..

Ból w klatce i ogólne osłabienie

.. ...zlecil badanie krwi i elektrokardiogram. wyniki: zelazo - 164 elektorkardiogram - Rytm zatokowy, czestosc 65 Nietypowa oś załamka P Kąt osi załamka P poza przedziałem od - 15 do 90 stopni Poza tym elektrokardiogram prawidłowy. Po ponownej wizycie lekarz stwierdzil ze wszystko jest..

Salwy skurczy dodatkowych pod rząd to arytmia?

.. ...stetoskop )lub zapis elektrokardiogramu ( EKG ).Nie ma potrzeby monitorowania metodą Holtera( każdy kardiolog po zapisie elektrokardiogramu,potrafi ,stwierdzić czy jest arytmia )Monitorowanie holterowskie ,stosuje się tylko kiedy wystąpi na krótko i w nieprzewidywalnym momencie( wówczas..

Osłabienie, uczucie zimnych rąk - zapalenie serca?

.. ...wysiłkowego klinicznie i elektrokardiograficznie ujemny * . Lekarz wykonujący próbę powiedział, że nie widzi nic niepokojącego, należy tylko często mierzyć ciśnienie. ( moje ciśnienie „spoczynkowe” to około 130/78 – 125/78 ) Dodam, że nie mam nadwagi..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...rozpoznać tylko w badaniu elektrokardiograficznym ( EKG ). Zespoły komorowe pochodzące z ogniska ektopowego mają zawsze ten sam kształt. Odstępy między nimi są wielokrotnością pewnej stałej wielkości, natomiast ich odstęp od pobudzeń zatokowych jest różny. teraz kolejny artykuł:..

Niemiarowość serca u noworodka

.. ...została podłączona do elektrokardiogramu i do dziś czyli już 3 dzień jest monitorowana . Wg monitora problem jest w tym ze gdy serduszko bije normalnym rytmem to co jakieś powiedzmy 5 - 10 uderzeń serduszka następuje tak jak by przy wdechu wstrzymanie bicia na 2 - 3 sekundy po czym..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...odchylenia w badaniu elektrokardiograficznym, takie jak migotanie przedsionków, cechy powiększenia i przerostu jam oraz bloki odnóg. prawidłowy przepływ krwi przez naczynia krwionośne i jamy serca jest przepływem warstwowym ( laminarnym ). zwężenia ujść zastawkowych, poszerzenie wielkich..

Blok prawej odnogi pęczka hisa

.. ...potwierdzone badaniami elektrokardiograficznymi. Czy blok prawej odnogi pęczka hisa uznawany jest za: - chorobę serca ? - wadę wrodzoną serca ? - zaburzenie rytmu serca ? Problemem dla mnie jest kwestia obycia, a raczej jej brak, z terminologią medyczną dlatego zastanawiam się czy na..