Elektrolity

Asystolia

Asystolia

.. ...wykrwawienie, zaburzenia elektrolitowe takie jak nadmiar potasu w surowicy, niedobór magnezu lub pęknięcie komory serca i tamponada. Rozpoznanie asystolii stawia się na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca takich jak..

Zespół wydłużonego QT (long QT syndrome, LQTS)

.. ...działania leków lub zaburzeń elektrolitowych ( hipokalemia, hipomagnezemia, hipokalcemia ), istotnej bradykardii, zatrucia kokainą, środkami fosforoorganicznymi. Hipokalcemia jest częstą przyczyna wydłużenia odstępu QT. Wiele leków antyarytmicznych powodujących zwolnienie repolaryzacji i..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, np. niedoborami potasu, które można uzupełnić podając sole potasu ( Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit ) lub preparaty zawierające potas i magnez, takie jak Aspargin, Aflomag, Alumag, Aronomag, Amag B, Aspimag, Calmazin, Be -..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...lekami, zaburzeniami elektrolitowymi, chorobą wieńcową serca. Może również wystąpić u zupełnie zdrowego człowieka, w pewnych sytuacjach jest uznawany za normę ( na przykład przy bradykardii, czyli zwolnieniu rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę ). Blok pierwszego stopnia zwykle nie..

Hipokaliemia

.. ...elektrolitowych - w postaci doustnej, w ciężkich lub przy współistniejących zaburzeniach wchłaniania - w postaci wlewu dożylnego. Istotna jest profilaktyka hipokaliemii u ludzi przyjmujących leki diuretyczne...

Indapamid (Ipres long)

.. ...wszystkim zaburzenia elektrolitowe wynikające z mechanizmu działania leku ( hipokaliemia, hiponatremia ). Lek może zwiększać stężenie kwasu moczowego we krwi, stąd możliwe są napady dny moczanowej u ludzi cierpiących na tą chorobę. Indapamid zwiększa także stężenie glukozy we krwi,..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...wibracji ( to zaburzenie pojawia się najwcześniej, ale zwykle jest dla chorego niezauważalne ). Przyczyną mrowień ( parestezji ) mogą być także zaburzenia elektrolitowe ( hipokaliemia, hipomagnezemia )...

Przytarczyce

.. ...( wtórne do zaburzeń elektrolitowych ). Do niedoczynności przytarczyc najczęściej dochodzi w wyniku usunięcia lub uszkodzenia tych gruczołów podczas operacyjnego wycięcia tarczycy. W wyniku niedoborów parathormonu spada stężenie wapnia w organizmie i może wystąpić tężyczka. Rozwijają się..

Tężyczka

Tężyczka

.. ...wywołany zaburzeniami elektrolitowymi w organizmie. Główną przyczyna jest spadek stężenie wapnia w osoczu krwi ( hipokalcemia ), ale w niektórych sytuacjach podobne zaburzenia może wywołać także znaczny spadek poziomy magnezu. Objawami tężyczki są skurcze różnych grup mięśni,..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...tkanki łącznej, zburzenia elektrolitowe, choroby tarczycy i inne ). Może również występować jako działanie niepożądane niektórych leków nasercowych. Objawy zespołu tachy - brady to zwykle napadowe utraty przytomności. W lżejszych postaciach: zawroty głowy, uczucie nierównego bicia serca,..

Sterydy

.. ...gospodarkę mineralną, wodno - elektrolitową, metabolizm glukozy, produkcje hormonów płciowych, gospodarkę lipidową i inne. Wpływ glikokortykosteroidów na układ immunologiczny jest wykorzystywany do leczenia takich chorób jak astma oskrzelowa, zespół nerczycowy, choroby tkanki łącznej...

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...leków tiazydowych: hydrochlorotiazyd, indapamid. Działania niepożądane diuretyków to przede wszystkim możliwość odwodnienia organizmu i niebezpieczne zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia...

Tężyczka utajona

.. ...wywołany zaburzeniami elektrolitowymi ( klasycznie - hipokalcemią ), w przebiegu którego dochodzi do wzmożonej pobudliwości nerwowo - mięśniowej. W przypadku utajonej postaci tężyczki nie obserwujemy samoistnych skurczy mięśni. Jednak z uwagi na znaczną nadpobudliwość, nawet niewielki..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. ...znaczenie w gospodarce elektrolitowej ludzkiego organizmu. Dobowe zapotrzebowanie na potas dorosłego człowieka wynosi około 2000 mg na dobę. Ponieważ większość spożywanych przez nas produktów spożywczych zawiera ten pierwiastek, u większości zdrowych ludzi poziom potasu jest prawidłowy...

Parestezje (czucie opaczne)

.. ...parestezji są zaburzenia elektrolitowe, szczególnie hipokaliemia i hipomagnezemia - w tym wypadku bardzo istotna jest jednak przyczyna wystąpienia tego typu zaburzeń. Mimo że diagnostyką parestezji zajmują się zwykle neurolodzy i neurochirurdzy, przyczyna dolegliwości często są choroby..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...niewydolność nerek, zaburzenia elektrolitowe spowodowane niskim poziomem potasu lub magnezu, nadużywanie alkoholu, kofeiny, otyłość, nadczynność tarczycy, operacje płuc, przełyku, uszkodzenie mózgu, czynniki genetyczne. Dwa zasadnicze rodzaje leczenia to leczenie farmakologiczne ( mała..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...( tarczyca, cukier, elektrolity, cholesterol, itp ). Od tamtej pory mam straszne problemy z opanowaniem lęku - boję się, że coś mi się stanie z sercem. Nie mam już częstoskurczów ( w tym roku dwa, z czego jeden trwał minutę, może dwie i tylko ok. 130 na minutę ), za to niepokoją mnie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 10

.. ...robie robilem badania na elektrolity i tarczyce i jest ok moze ten toprol xl juz nie dziala co mam zrobic czy to jest grozne prosze o odpowiedz aha i jak mieze sobie puls i wtedy jest to udezenie to mocno je czuje i potem jakby brakowalo nastepnego czy to moze byc cos na tle nerwowym ale..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 17

.. ...robie robilem badania na elektrolity i tarczyce i jest ok moze ten toprol xl juz nie dziala co mam zrobic czy to jest grozne prosze o odpowiedz aha i jak mieze sobie puls i wtedy jest to udezenie to mocno je czuje i potem jakby brakowalo nastepnego czy to moze byc cos na tle nerwowym ale..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...badania krwi, tarczycy i elektrolitów i wszystko ok. Dostałam skierowanie Do Zabrza do kliniki kardiologi. Tam tez zrobili mi EKG juz wyszło inaczej ze bije szybko ale równo wiec nie wiem co mam o tym myśleć?? Zrobili mi echo serca w Zabrzu i powiedzieli ze wszystko ok. Kazali brac..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 33

.. ...Prawdą jednak jest że elektrolity wpływają na prace serca u mnie jednak to nie one były przyczyną. A jeśli chodzi o abalcję to uważam że to najlepsze rozwiązanie tylko to może osunąć przyczynę częstokurczy bo tabletki tak można brać i brać i tak brałam przez rok, a mój stan sie tylko..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 37

.. ...dlatego że wstrzyknęli mu elektrolity po czym samo ustało...jest coraz lepiej i może już w sobotę wróci do domu : ) Pozdrawiam wszystkich Witam wszystkich. 3 dni temu dowiedziałem się ze kwalifikuje się do zabiegu ablacji, jestem nieco w szoku i chciałem zapytać kilku z was przed i po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 64

.. ...zminimalizować uzupełniając elektrolity w organizmie i radząc sobie ze swoimi nerwami. Ablacja to również nie jest zawsze udany zabieg. Bywa że po ablacji jest gorzej niż przed nią. Bywa że nie daje nic albo problem wraca po kilku miesiącach/latach. Częstoskurcz,tahykardia,dodatkowe..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...badanie tarczycy i poziomu elektrolitów...no i znalazłam powód swojego szybkiego pulsu...wynik TSH mnie przestraszył - norma od 0.4 a moj wynik - 0,010 tak wiec od razu skierowanie na USG tarczycy - na szczescie wymiary prawidlowe bez guzków i innych takich, jednak to TSH nie jest..

2-ga ablacja za mną

.. ...wypłukuje się z siebie elektrolity, a jak ich nie ma, serce podskakuje. Nie wiem co o tym myśleć? Pozostało mi mieć nadzieję, że kiedyś te pojed. skurcze ustaną. Asiula - te skurcze powinny ustac jak ci sie blizna po ablacji zagoi, wielu ludzi tak ma, bedzie coraz to lepiej. Gratuluje i..

Echo serca - Str. 10

.. ...badania krwi, tarczycy, elektrolitów mam ok.Miałam napady czestoskurczu ,max do 130 ale juz sama nie jestem pewna czy to nie z nerwów bo wystarczy ze sie wytsrasze to serce mi zaczyna strasznie szybko bic potem robi mi sie słabo czy to normalne??? ze starchyu skacze mi cisnienie itd itp...

Echo serca - Str. 16

.. ...wszystko w normie łącznie z elektrolitami, prócz cholesterolu calk : 6,19 cisnienie graniczne 140/90, przy wzroscie 186 cm waze okolo 99 kg zrobilem też Echo - oto wynik: Lewa kom niepowiekszona, nieznacznie pogrubiala MPK,bez zab. kurczliwosci, ZASTAWKA MITRLANA:NIEDOMYKALNOSC I/II..

Echo serca - Str. 33

.. ...),podwyższony poziom elektrolitow wątrobowych,metabolitów nerkowych,glikemii,patologiczna krzywa cukrowa. ALT 97,693,306U/i( co to znaczy ),LV powiększony,uogólniona hypokineza EF15%,LA 5,3 znacznie powiększony,Ao 2,3 MV - TPM zwapniały słabo rochomy,Av bez widocznych zmian,Tv nie do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...wodzie, a zawierają elektrolity: sód, potas, glukozę i wit C dla lepszej pracy serca i mózgu. Polecane zwłaszcza w upały, kiedy tracimy mnóstwo składników wraz z potem. 24 tabletki kosztuja ok 15 zl, ja się po nich naprawde dobrze czuje. A! i zmierz sobie ciśnienie, może masz za niskie,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...mineralizuje, bo jest napojem elektrolitowym. LITORSAL firmy Zdrowit polecany zwłaszcza podczas wysiłku fizycznego lub upałów, kiedy tracimy dużo płynów i elektrolitów. Skład bardzo prosty: POTAS, SóD, glukoza, wit. C - wszystko dla dobrej pracy serca i mózgu. Bardzo sobie chwalę ten..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...czy wykonałes badanie elektrolitów potas,magnez itd.Piszesz,że imprezujesz i pijesz alkohol a przytym te pierwiastki szybko uciekają.No i alkohol sam w sobie nie jest wskazany,co zresztą sam odczówasz na sobie.Moje średnie tetno,gdy nosiłam Holtera miało wartość 77.Piszesz o spadku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 198

.. ...fizycznie ) wypłukały mi się elektrolity z organizmu, co doprowadziło do skórczy mięśni całęgo ciała, wylądowałem na izbie przyjęć... ale dostałem kroplówkę i było dobrze, tylko od tamtego czasu do moich lęków doszedł kolejny, by nie dostać znów skórczu, pojechałem na weekend na..

Tachykardia i metacord 50

.. ...sprawdzali Ci poziom elektrolitów, zwłaszcza sód i potas? Brak równowagi między tymi pierwiastkami bywa przyczyną arytmii. Cześć, dzisiaj byłam u lekarza. Serce biło mi 120/1 min, było mi słabo, miałam drżenie rąk. Ciśnienie było w porzadku, bez żadnych badan stwierdził że ukrwienie jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 7

.. ...cukier, cholesterol i elektrolity. Zapłaciłam 30 złotych. Ale prawda jest taka, że rodzinny mi nie wypisze skierowania, bo nie ma wskazań. To jest tak: jak ci nic nie jest, to po co? a Gdzie profilaktyka? No więc sama o to dbam. No właśnie nie moge się doprosić od lekarza rodzinnego..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...kolnierz : ) tak zaburzylem elektrolity i rownowage w organizmie, ze spotkalo mnie to co spotkalo. nadal mam troche arytmie, ale czuje sie znacznie lepiej niz pare miesiecy temu. Witam wszystkich na forum. Mam 27 lat i synka 2,5 rocznego. Ja też mam wszystkie powyższe doleglowości...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...branie,wyplukiwalam sie ze wszystkich elektrolitow,nie zawsze uzupelnialam;/( za malolata )...teraz juz jestem madrzejsza i dbam o siebie,nie pale,nie pije...uprawiam sport,silownia,fitness,rowery... Czasami mam te gorsze dni i wiem ,ze na cwiczenia nie jest dobry czas ,bo wtedy..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...cholesterol ( 3 rodzaje ) HBS, elektrolity, CPK, glukozę oraz rentgen klatki piersiowej i przynieść do Pani Dr. Na wizycie Pani Dr. Poradzi jakie badania należy zrobić ( jak niektóre robią w rejonie to tam też można robić nie trzeba wszystkiego robić w Centrum Kardiologii Anin - bo..

Chelatacja - Str. 16

.. ...doprowadzić do zaburzeń elektrolitowych i byc szkodliwe dla zdrowia. Jeśli jest Sz.P. zainteresowany dowodami dot. kardiooszustwa proszę zadzwonic lub wysŁać e - mail, który podaŁem we wcześniejszych postingach. Pozdrawiam i życze zdrowia Pańskiemu Ojcu. jurek_lubl cyt.,,W piśmiennictwie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...prawidlowym poziomem elektrolitów.Pozdrawiam - Maria Dzięki Monika za odpowiedź.Tak jak przypuszczałam dalej przebywam na L4,lekarz kardiolog nie zezwolił mi na dalszą prace/przez rok leczenia pracowałam/ pozdrawiam. wiesz tomku ale spironol raz dziennie 25mg jest ze mną od początku i..

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...czestoskurcze ), albo brak elektrolitow, albo ogolne przemeczenie itd itp. Lepiej idz do lekarza. Zrobi Ci podstawowe badania i nie bedziesz musiala sie zastanawiac co to moze byc. Najgorsza jest zawsze niepewnosc. Przychylam sie do opinii, ze z sercem nie ma zartow i mysle, ze nie ma w..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...potasu - i pozostalych elektrolitów. Pozatym skorzystałabym z porady neurologa - ( MRI głowy, EEG ) Może to oczywiście mieć podłoże psychiczne ( emocjonalne ) ale badania i konsultacje trzeba zobić.. pozdrawam Mam dokładnie to samo identyczne objawy czasami przez całą noc boje sie przez..

Propranolol

.. ...to:sennosc,meczliowosc,oszolomiienie,spadki cisnienia Witam, od miesiaca lekarz przepisal mi propranolol z powodu bolow glowy, zauwazylam, ze masa ciala wzrosla o 4kg, co jest przyczyna, moze nie powinnam zazywac tego leku?..

Propranolol - Str. 3

.. ...SERCOWEGO, ALBO ZABURZENIA ELEKTROLITYCZNE * . Po jakimś czasie ból w klatce ustał, więc lekarz stwierdził że badania nie są mi już potrzebne. Wczoraj znów sięgnęłam po Therm Line i po niecałej godzinie dopadł mnie niezwykle ostry ból, sądzę, że serca. Dziś znów łyknęłam propranolol, ale..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 3

.. ...zrobiłem badanie krwi na elektrolity i okazało się, że jestem w dolnej granicy normy zawartości MG w organiźmie. Wygląda więc na to, że gdybym, go nie dostaraczał w suplementach ( nieraz nawet około 300 mg dziennie ) to byłbym znacznie poniżej normy. Przy zaburzeniach nerwicowych traci..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...przeciez brak rownowagi elektrolitycznej w organizmie i przez jest doskonalym wyzwalaczem atakow nerwicowych. nie zmenia to jednak diagnozy o posiadaniu nerwicy. czesc do Nuricco ale do innych nerwicowcow rowniez pisze. Mam 28 lat, u mnie zaczelo sie od kolatan serac, szybkich bic,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...astmę? Jak u Ciebie elektrolity? A tak z ciekawości spytam, jak myślisz? Czy zaburzenie gosp. elektrolitowej u człowieka nie mającego nerwicy mogło by taki atak jak nasze wywołać? P.S.Jutro idę na wieczór kawalerski do kumpla. kupiłem sobie takie tabletki na kaca do łykania przed piciem...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...najzwyklejsze badania na poziom elektrolitów.Wyrównanie niedoborów może bardzo pomóc,a często okazuje się przyczyną wszystkich tych atrakcjia,a jeżeli chodzi o nas kobietki to czasem wystarczy zmienić lub odstawić tabletki hormonolne niestety mogą one nasilać objawy.I jest jeszcze kilka..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...Zrobcie mezowi badania elektrolitow sprawdzcie poziom potasu, sodu i magnezu jesli bedzie za niski niech idzie do lekarza, przepisza mu leki na uzupelnienie jesli sie po jakims kontrolnym badaniu okaze ze nadal jest ponizej normy to mozna podejrzewac kwasice. Pozdrowienia..

Bypassy i co dalej?

.. ...zadowalające, wyniki poziomu elektrolitów w normie, sami chyba nie wiedzą jeszcze co naprawdę się dzieje. Tato ma ciągle huśtawki nastrojów ., bo naprzemian dobre wiadomości , to znów coś innego wyskakuje. Nadmieniam , że raczej oprócz serca ( dwa zawały )to nigdy nie chorował i może..

Zapalenie mięśnia sercowego u noworodków

.. ...wraz z badaniem poziomu elektrolitów, hormonów tarczycy oraz OB. Niestety często jest tak, że zwykłe objawy typu zmęczenie i kołatanie serca jest lekceważone, jako nerwica serca lub np. tłumaczone jako osłabienie po chorobie. Przy tak małym dziecku trudno było zdiagnozować taką..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...serca tzn. EKG, poziom elektrolitów ( magnez, potas ) to są badania podstawowe. Później cię lekarz pokieruje. Jeśli się bardzo denerwujesz to idź na całodobową pomoc medyczną - zrobią ci przynajmniej EKG i się uspokoisz. Jeśli to nerwica dostaniesz coś na uspokojenie ( np. hydoxyzinę ) i..

Dziwne ataki serca

.. ...szerszych badaniach( elektrolity,krew itp. )okazało sie że wszystko w normie,problem ten powtarzał sie przez ok. 3 miesiące choć z coraz mniejszym nasileniem,aż w końcu ustał, w między czasie miałem tez badanie metodą Holtera i też wszystko w normie ( coś tam było że mam liczne objawy..

Chelatacja na plus

.. ...kwasu wers.na poziom elektrolitów ?( szczególnie sodu i potasu )jak ten cudowny lek ma się do osteoporozy.dlaczego kardiolodzy klinicyści krzywią się na pytanie o chelatację? Jureklubl do Rafała muszę Ci powiedzieć,że to pewnie ostatni miesiąc wyłudzasz pieniądzę za..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...pewnie pomagają wyrównać elektrolity, uzupełnić witaminy i dbaja o ogólną równowagę w organiźmie - a to dobry stan wyjściowy. pozdrawiam stracatella Witam część I Po operacji serca( wstawiona zastawka mitralna ) miałem zapalenie wisierdza , stan organizmu był bardzo zły.Rokawania miałem..

Zespół wydłużonego QT - jaka przyczyna?

.. ...musial sobie oznaczyc elektrolity i w razie ich niedoborow uzupelnic braki ( farmakologicznie ). - i cala grupa lekow, w tym: trojpierscieniowe leki p/depersyjne, leki p/nowotworowe i niektore antybiotyki ( ale tutaj musisz sie dopytac, bo tego nie wiem:P ) Jezeli zespol wydluzonego QT..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...Pozdrawiam. A jak poziom elektrolitów - potasu, sodu? I czy oprócz echa robione były jakieś inne badania? Ile płynów wypijasz na dobę? Przy upałach i dużych wysiłkach fizycznych przyczyną może byc odwdnienie i utrata elektrolitów, a w efekcie szybkie bicie serca... A wypadanie płatka ma..

Co z moim serduszkiem? dziwne ataki

.. ...badanie krwii - glownie elektrolity. Jeżeli badanie wypadna pomyslnie - to znaczy że fizycznie jestes zdrowa i sa to symptomy psychosomatyczne. Poczytaj inne posty albo napisz do mnie jak edziesz chciała o tym porozmawiać. A może te objawy nie są tylko związane z czystoi somatycznym..

Dziwne uderzenia serca

.. ...badanie krwii ( w tym elektrolity ) i jak jestes bardzo wystraszony ekg holtera. Idx z tym do kardiologa i bedziesz wiedział czy cos ci jest, czy to tylko twóje ciało świruje. ja mam niecałe 19 lat i od 2 lat mam to samo. Czasami bardzo rzadko a czasami kilka razy dziennie. Nie chodze do..

Dodatkowe skurcze

.. ...pozrawiam a jaki masz poziom elektrolitów szczególnie sodu i poasu? sod tez ma wplyw? ja mam za malo i potasu i sodu i nie umiem go uzupelnic nawet duzymi dawkami lekow, z tego powodu ide w marcu do szpitala oczywiscie dodatkowe skurcze i tachycardie mam caly czas, wczoraj odebralam..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...zrobili mi badanie na elektrolity i wyniki były w normie. Dali mi kroplówkę z potasem i zastrzyk z chydroksyzyny - nie pomogło. Pare dni później skurcze ustapiły i zapomniałem o nich na chwilę. Teraz uzupełniam dietę magnezem z B6 i vigorem i nic to nie daje. Robię badania na tarczyce i..

Dodatkowe skurcze - Str. 8

.. ...zaburzenia gospodarki elektrolitowej organizmu ! Wiem ,że to nie jest aż tak ważny powód !A stres - a jakże teraz mozna żyć bez stresu - tym bardziej jak się ma taką naturę ,że człowiek wszystkim się przejmuje a codzienność nie szczędzi nam stresu !Dodatkowo człowiek wciąż starszy (..

Dodatkowe skurcze - Str. 13

.. ...znów musze uzupełniać elektrolity! Ja się stresuję, bo Holter wykazał skurcze nadkomorowe, a teraz okazuje się, że mam komorowe, więc chyba jest się czym przejmować. Poza tym ( jak zawsze kiedy lekarze mi nic nie mówią, czyli...prawie zawsze ) wrzuciłem ten * mój blok * w google i bardzo..

Zespół WPW u 9-miesięcznego synka

.. ...czestoskurczach jedst to niezbyt wskazane.Np jesli wystapi atak ciezej go zatrzymac. Wiem to po sobie... Gazowana woda zaburza poziom elektrolitow, co moze posrednio wplynac na wystapienie czestoskurczu....

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...cholesterolu, poziom elektrolitów a przede wszystkim zrobic echo serca czyli jego USG. Takie nagłe skoki wysokiego ciśnienia są bardzo niebezpieczne, napisz mi czy tylko wtedy mama ma taki niski puls? czy normalnie tez ma nizszy? Wiesz ja mam i tachycardie i bradycardie no i niestety..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne - wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne( czyli nadpobudliwe ).Kardiolodzy zwalają to na karby ciąży.We wnioskach na wypisie ze szpitala napisano,że jamy serca nieposzerzone, bez..

Napady lęku panicznego

.. ...kreatynina ,cholesterol, elektrolity , CK - MB ), USG jamy brzusznej , USG serca ( wyszła śladowa niedomykalność ), kilkanaście razy w czasie ataku EKG , badanie wysiłkowe , badanie dna oka i wszystkie badania wyszły ok - czy jest jeszcze jakieś badanie , które mogę zrobić aby się..

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...bardzo niski poziom elektrolitow,zatrzymali mnie na jeden dzien na obserwacje i podawali kroplowki z potasem.Podobno taki niedobor potasu jaki mialam moze rowniez dawac takie objawy jak bol w klatce piersiowej,najgorsze jest to ze to juz moj 2 taki niedobry wynik.Zastanawiam sie co moze..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne - wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne( czyli nadpobudliwe ).Kardiolodzy zwalają to na karby ciąży.We wnioskach na wypisie ze szpitala napisano,że jamy serca nieposzerzone, bez..

Poziom potasu we krwi

.. ...moczopednych ktore wypłukuja elektrolity z krwi człowieka.Wymioty, biegunka, nadmierne pocenie się,zbyt czeste oddawanie moczu prowadzi do niedoborów tego pierwiastka. Poziom potasu we krwi powinien byc od ( 3,7 - 5,6 ), wynik ponizej dolnej granicy nazywa sie hypokelemia.W moim..

Uczucie bólu w okolicach serca oraz duszności

.. ...wporzadku, morfologia i elektrolity tez wporzadku...lekarze mowia ze wszystko w normie ze to jest jakiegos rodzaju przeziebienie albo infekcja wirusowa. Ale nigdy nie mialem takich sytuacji. Jestem mlody mam dopiero 21 lat i taka sytuacja strasznie mnie martwi. Zle samopoczucie mija gdy..

Wysoki puls, w granicach 90 aż nawet do 130 w spoczynku

.. ...masz po prostu brak elektrolitow albo problemy z tarczyca, ale to musi wypowiedziec sie lekarz na podstawie badan. Nie czekaj - z sercem nie ma zartow. Lepiej zebys szybciej poszla do lekarza, nizbys miala kiedys gdzies zaslabnac. U mnie zaczelo sie podobnie, tez mialam wahania pulsu i..

Wysoki puls 100-130 na minutę

.. ...serca, zbada poziom elektrolitow i wszystko sie okaze. Oczywiscie dodam, ze zadne z tych badan nie boli ; ) No, moe oprocz uklucia igla w celu pobrania krwi ; ) Wtedy sie okaze, czy to cos z samym sercem, bo moze serce masz ok, a po prostu jestes przemeczona lub znerwicowana. A to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...dobrego ginekologa jak i kardiologa, często robić badanie elektrolitów ( potas jest najważniejszy ) i oczywiście o wszystkich objawach im dokładnie opowiedzieć. Wtedy nie powinno być kłopotów. Pozdrawiam: )..

Zwężenie zastawki mitralnej serca

.. ...wynik zanizonego poziomu elektrolitow w szczegolnosci potasu.Jednak minely 4 miesiace a ja nadal mam kołatania serca choc wyniki krwi mam idealne. Echo serca wykazało ze zastawka mitralna norma ( 80 - 150mm/s )u mnie jest 51mm/s. Nie wiem co to znaczy kardiolog mnie zapewnia ze to nic..

Nadciśnienie tętnicze 170/100

.. ...skontrolowac nerki i poziom elektrolitow w organizmie. Przynajmniej jak ja poszlam z podwyzszonym cisnieniem do lekarza, to na poczatku byly przeprowadzone badania w tych wszystkich kierunkach. Pozdrawiam i zycze polepszenia zdrowia Miałem podobne problemy z ciśnieniem. Lekarz..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...przemęczenia, obniżonego poziomu elektrolitów, czasem anemii lub zaburzeń w czynności tarczycy. Wymaga spokojnej konsultacji u lekarza prowadzącego i ewentualnie dalszej diagnostyki. Proszę się nie zamartwiać!!! dziękuję Megan prosze o kontakt ludzi chorych na kardiomiopatie roztrzeniowa..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...robione badanie poziomu elektrolitów, chodzi mi o to czy nie miales zanizonego poziomu potasu i magnezu?? mnie kilka dni temu pogotowie wywiozlo do szpitala na sygnale. Cisnienie 180/110 chodz to pewnie z nerwow bo jestem niskocisnieniowcem ( zawsze max 120/80 ) czesto 90/50, tetno 170,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...chodzi mi szczegolnie o elektrolity i glukoze ? I drugie pytanie - sprawdzalas jak reaguje Twoje serce na spozywanie slodyczy ? Nie czujesz sie przypadkiem lepiej wtedy ? Zycze zdrowia, zerowego stresu i .. zrob Holtera : ) oj nerwicowcy wezcie sie w garsc i nie szukajcie sobie chorob..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...przez nia klopoty z elektrolitami i innymi pierwiastkami. Biore duze dawki tego potasu ale pmimo ze mam go powiedzmy na dolenej granicy normy serce nadal kolacze. Wlasnie w tym szpitalu wykonano mi szereg badan w tym ukg serca na ktorym wyszlo zwloknienie i pogrubienie platka zastawki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 19

.. ...hmm, a badania krwi ( elektrolity ) miales ? I drugie pytanie - oprocz problemow w okolicy serca masz jakies inne dolegliwosci ? Dzięki za odzew!Jeśli chodzi o badania to miałem zawsze robione tylko EKG i * echo * .Nie wiem dlaczego żaden z lekarzy u których byłem nie sugerował mi..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...? - badano Ci poziom elektrolitów ?pa! teraz biore betaloc,prestarium ,polocard.narazie robie dodatkowe badania krwi bo byłem prywatnie u lek. i wreszcie sie ktoś zainteresował ,wiesz jak to jest.mam mieć robione TC nadnerczy ale dopiero 27.04. bo prywatnie kosztują 550zł więc narazie..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...dochodzi do zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ), w sytuacji stresowej. Silniej odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania..

nadciśnienie a drganie powieki

.. ...wywołane przez zaburzenia elektrolitowe - najczęściej - z reguły wystarczy Aspargin ,żeby sobie ten poziom uzupełnić - czasami powieka drga - bez uchwytnej przyczyny - to znaczy - myślmy jescze nie poznali co sprawia owe drgania. najfajniejsze jest to - ze sama jestem okulistą i też..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 6

.. ...trzebawyrownac zaburzenia elektrolitowe i najpewniej będzie ok. Jzabelo żona ma spuchnęte nogi podobno mają jej dać coś na odwodnienie czy ta spuchlizna to też jest skutek operacji wymiany zastawki ,wybacz ,że pytam,uwierz, ja boję się nawet odbierać telefonów moje życie to wędrówka..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 25

.. ...Zapewne przy zaburzeniach elektrolitowych wystapily niedobory potasu i byc moze napad migotania przedsionków. generalnie u pacjentow po operacjach kardiochirurgicznych lepiej utrzymywac poziom potasu na gornej granicy normy ( oczywiście przy wydolnych nerkach ) dzień dobry wszystkim. mam..

Dodatkowe skurcze komorowe - przyczyny, leczenie, prognozy

.. ...to: morfologia, mocz, elektrolity, TSH, ECHO. Wszystko to jest w normie.Czekam na Holtera. W końcu ktoś pisze o komorowych : ), bo większosć cierpi na nadkomorowe. Ja mam dodatkowe skurcze komorowe, Holter wykazał ok 3000 na dobę. Mam 33 lata, moje problemy zaczęly sie ok 3 lat temu. Do..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...EKG - ok, morfologia, elektrolity, białko, glukozę - OK, okulista 3 razy - badanie z dna oka, pole widzenia - OK, rtg kegosłupa szyjnego - tu lekkie skrzywienie, ale bez zwyrodnień, TSH - to jedyny wynik , który wyszedł źle 0,05.( nadczynność tarczycy ). Udałam się do endokrynologa,..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 37

.. ...!!!!!!!! Inne badania tj. elektrolity , morfologia są ok !Badało mnie chyba z 10 neurologów i wszyscy twierdzą, że to nerwica. Biorę PAROMERCK od 3 m - cy - czasem było lepiej, ale bez clonazepanum nie żyje ! Ten lek postawia mnie na nogi i łagodzi objawy, ale nie do końca ! Męczę się..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...wrodzonych, zaburzeń poziomu elektrolitów lub przebytych infekcji. U dorosłych najczęstszą przyczyną arytmii są nabyte choroby serca i układu krążenia ( miażdżyca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, stany zapalne ), które są zazwyczaj spowodowane nieodpowiednim trybem..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...modyfikacjami w gospodarce elektrolitowej, moga byc to wady nerki, np zbyt mala ilosc nefronow, lub zla gospodarka potasem. z pewnych powodow organizm podwyzsza cisnienie aby wyrownac gospodarke w swoich komorkach, dlatego w tych wypadkach leki hipotensyjne nie dzialaja, gdyz nawet..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...ze maszniedobor tych elektrolitow i stad te objawy tak zrób badania. może faktycznie masz niedobór tych elektrolitów albo zaburzenia rytmy serca. czym prędzej pójdziesz do lekarza tym lepiej cześć katty, nie wspomniałaś czy przez ostatnie dni dużo przebywałaś na słońcu bez okrycia głowy..

Wiotka zastawka mitralna

.. ...w przypadku zaburzen elektrolitowych ( niedobór wapnia, magnezu, potasu ). Czy badałaś sie pod kątem tarczycy ? Pozdarwiam i zycze zdrowia. mam to samo. mój lekarz powiedział mi że to taka * uroda * jak np. odstające uszy u człowieka albo piegi na nosie. Chyba mnie trochę to uspokoiło...

Zaburzenia rytmu serca a niedobór elektrolitów

.. ...serca, holtera, poziom elektrolitow,krew, tarczyca, proba wysilkowa.Wszystkie badania wyszly dobrze procz holtera.Przed tym badaniem biegalem intensywnie.Lekarz kardiolog powiedzial mi ze dodatkowe skurcze nadkomorowe spowodowane sa niedoborem magnezu i potasu.Wczesniej gralem w klubie w..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 35

.. ...i badać ciągle INR i elektrolity, TSH i in.. A - Sex do lamusa. Ostatnio miałam okazję być u lekarza. którego złapał atak częstoskurczu, to on teraz mnie rozumie bo do tej pory to podchodził teoretycznie. Ale choć pogoda nędzna, życzę tobie i wszystkim pozostałym pogodnej niedzieli i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 41

.. ...szpitalu dostałam tylko elektrolity w kroplówce i bardzo szybko wrócił rytm zatokowy. Natomiast leczący mnie prywatnie specjalista elektrofizjolog powiedział, że w takim przypadku nie można brać innych leków np, rytmonormu tylko dobrać dodatkową dawkę Tambocornu, Zapewnił mnie, że jest..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 70

.. ...tarczycę, ustawiono mi elektrolity, wykluczono przepuklinę rozworu przełykowego, no i teraz ostatnio chorobę wieńcową ( żyły mam w 100% przepustowe ). Nie wiem co mi jeszcze wymyśla, ale po koronografii stwierdzili, że moja szansa na udaną ablację wzrosła o 20 %. Do czytelnik TJ, Wiesz..

W jakim celu wykonuje się jonogram?

.. ...3,5 - 5,5 mmol/l. oznaczenie to ma na celu sprawdzenie czy m.in. zaburzenia rytmu serca,niewydolnosc krazeniowa itp. nie sa spowodowane wlasnie zaburzeniami elektrolitowymi w organizmie. pozdrawiam : )..