Fibryna

Zapalenie wsierdzia

.. ...zbudowane z płytek krwi, fibrynogenu i bakterii. Toksyny bakteryjne mogą prowadzić do perforacji ( przedziurawienia płatków zastawek, zerwania nici ścięgnistych ). Przyczyny infekcyjnego zapalenia wsierdzia. bakterie z grupy Staphylococcus aureus ( gronkowiec złocisty ), u pacjentów ze..

Leki przeciwpłytkowe

Leki przeciwpłytkowe

.. ...receptorów GP IIb/IIIa z fibrynogenem. Działanie przeciwzakrzepowe leku występuje w 12 - 48 godzin od podania. Wskazania do stosowania tiklopidyny: zapobieganie udarom niedokrwiennym, profilaktyka zawału w niestabilnej chorobie wieńcowej, prewencja restenozy po angioplastyce naczyń..

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...przez śródbłonek lub fibrynolizie. 6. W przypadku gdy skrzeplina zamknie światło tętnicy wieńcowej następuje zawał serca. Przyczyny powstawania blaszki nie są do końca poznane. Wiadomo że czynnikami ryzyka są między innymi: dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, palenie papierosów, płeć..

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...trombinowego ( TT ), stężenie fibrynogenu, poziom D - dimerów, stężenie antytrombiny III. Nie zawsze istnieje konieczność oznaczania wszystkich wymienionych parametrów. PT oraz INR ( INR = PT do potęgi ISI, ISI - stała międzynarodowa ) odzwierciedlają sprawność zewnątrzpochodnego układu..

D-dimery

.. ...produkty rozpadu fibryny. Fibryna powstaje w procesie krzepnięcia, także w przypadku wykrzepiania wewnątrznaczyniowego i powstawania skrzepliny. Czop fibrynowy jest fizjologicznie rozkładany przez układ fibrynolityczny krwi, głównie przez plazminę. Pod wpływem plazminy powstają D -..

Rozsiane krzepnięcie wewnątrznaczyniowe (zespół DIC)

.. ...uruchamia mechanizmy fibrynolityczne, mające przeciwstawić się ogólnej tendencji krwi do krzepnięcia wewnątrz naczyń krwionośnych. W wyniku zachwiania naturalnej równowagi pomiędzy układem krzepnięcia i fibrynolitycznym dochodzi do zużycia takich substancji jak fibrynogen i inne osoczowe..

Budowa krwi

Budowa krwi

.. ...funkcję składniki układu fibrynolitycznego, białka ( głównie albuminy ), hormony, lipidy, jony ( przede wszystkim sód, potas, magnez i wapń w odpowiednich stężeniach ), glukoza, przeciwciała, wiele substancji biochemicznych jak mocznik, kreatynina czy bilirubina, liczne enzymy jak choćby..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. Podanie leku fibrynolitycznego jeszcze w karetce daje większe szanse pacjentom, których zawał zaskoczył z dala od ośrodka kardiologicznego. Niestety, takich zabiegów nie chce finansować NFZ - mówił na spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prof. Stefan Grajek z Uniwersytetu..

Wyhodowano fragment mięśnia sercowego

.. ...środowisku - żelu z dodatkiem fibryny, białka, które umożliwia krzepnięcie krwi. Dodatek pomocniczych komórek sercowych - fibroblastów - skłonił komórki macierzyste do przekształcenia się w uporządkowaną tkankę złożoną z kardiomiocytów - komórki mięśnia sercowego. Bez fibroblastów..

Echo serca - Str. 41

.. ...7.0 APTT 34.5 INR 0.99 Fibrynogen 2.83 CPK 82 Mb 3 Troponina poniżej 0.01 magnez 0.81 D - dimery 0.27 W szpitalu powiedzieli mi że są to badania na niedotlenienie mięśnia sercowego, ale więcej inf nie chcieli udzielić. Byłam u kardiologa ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr...

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...czynników krzepnięcia, w tym fibrynogenu, obniża się aktywność plazminogenu; rozwija się stan zwiększonej krzepliwości krwi. Stąd niezbędna jest kontynuacja leczenia przeciwzakrzepowego. Doustne antykoagulanty przenikają przez łożysko zwiększając ryzyko poronień, przedwczesnych porodów,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 164

.. ...kontrolne badanie krwi i fibrynogen( krzepliwosc ) Jezeli w rodzinie byla sklonnosc do zakrzepow to wspomnij, albo jak bierzesz tabletki antykoncepcyjne. Luca 27 i czarna wyglada to na nerwice tez mialam takie objawy, dodatkowo caly stres zatrzymal sie u mnie w karku i do dzis tam jest...

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...naczynia, czy klejami fibrynowymi; metody termiczne ( koagulacja, sonda cieplna, koagulacja argonowa ); zakładanie klipsów na krwawiące naczynie. Wskazaniem do leczenia operacyjnego jest nieskuteczność tych metod oraz leczenia farmakologicznego. Po otwarciu jamy brzusznej wykonuje się..

Dodatkowe skurcze - Str. 183

.. ...na d - dimery, ani na fibrynogen..dlaczego, dlatego, że dokonalam zbrodni idąc do kardiologa prywatnie, więc teraz muszę juz za wszystko płacic!!!że powinnam iśc panstwowo, idiotka, sorry, ale zaraz mnie rozerwie, panstwowo mam echo na 26 listopad do jasnej cholery!grrrrrrrrrrrrrr. mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 184

.. ...nie tragedia. ale.. fibrynogen!!!!norma do 450, a ja mam 650:/...czyli takze stan zapalny oraz zwiekszone ryzyko udaru i zawału:/:/:/:/ i zyj tu człowieku spokojnie.... jeszcze jutro odbiorę d - dimery na zatorowosc płucną i juz tez nie spodziewam się niczego dobrego, bo te podwyższone..

Dodatkowe skurcze - Str. 185

.. ...bardzo sie boje tego fibrynogenu, a jak jutro dimer bedzie duzy bardzo, to jest wielkie podejrzenie zatorowosci:( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( miałam miec tylko czynnosciową arytmię, z przeżyc, a czuje sie coraz bardziej chora:( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( (..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...których zaliczmy również fibrynogen i interleukinę - 6. Odkryto, że wzrost jego stężenia koreluje dodatnio ze wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu, a obniżenie poziomu tego białka było związane ze zmniejszeniem ryzyka zawału czy udaru mózgu. Lekarze podkreślają jednak, że na..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...7.0 APTT 34.5 INR 0.99 Fibrynogen 2.83 CPK 82 Mb 3 Troponina poniżej 0.01 magnez 0.81 D - dimery 0.27 W szpitalu powiedzieli mi że są to badania na niedotlenienie mięśnia sercowego, ale więcej inf nie chcieli udzielić. Byłam u kardiologa ale on powiedział, że zwłóknienie zastawki mitr...

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...juz wczoraj odebrałam fibrynogen i mam 650 a norma jest do 450, oraz mam wysokie OB i białko CRP. mam gdzies stan zapalny:/ czyli skoro miałas tak duże dimery, a nie było zatorowosci to z czego one były podniesione, także ze stanu zapalnego???bo one wówczas takze rosną. Gabi. Nie miałam..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. ...APTT 42,4, czas PT i fibrynogen w normie, nie mam krwawień, ale mam tendencje do występowania siniaków, czy może to wskazywać na łagodne zaburzenie układu krzepnięcia? mojemu synowi 4,5 lat robiłam badanie APTT z powodu krwawień z nosa, wyszło 40,4 , płytki krwi ma w normie i ogólnie..

30 lat i coś z sercem? czy to możliwe?

.. ...kreatynina, morfologia, fibrynogen, elektrolity, itp. Dobrze jest zrobić sobie echo serca jak pisałam powyżej. Tyle że opisane dolegliwości mogą być również pochodzenia płucnego lub żołądkowego, albo jakąś chorobą przełyku. Mąż powinien porozmawiać o badaniach z lekarzem rodzinnym...

Ból w prawym boku i pachwinie

.. ...załamana. OB powyżej 20 i Fibrynogen ok 4,5 przy normie do 3,5, CRP ok. 2 takie miałam wyniki dwa tygodnie temu teraz nawet już OB mam w normie. Kłują mnie w żyły i pobierają krew jakby to miało pomóc - ostatnio miałam badania na chlamydię i boreliozę - czekam na wyniki. Mam skierowanie..

Zimno, słabo i podatno na wirusy

.. ...wychodzi trochę zawyżony fibrynogen. Dzięki za wszystkie odpowiedzi, czekam na dalsze sugestie. A badałes krew na wirusowe zapalenie watroby? Nie wyjezdzałes gdzies zagranice???bo tam to sa do złapania dopiero bakterie Nie rozumiem dlaczego w tym zakaznym nie zrobili Ci posiewu..

Bóle serca , duszności

.. ...( norma 24 ) wysoki fibrynogen, i podwyższony ALT. w ekg wychodzi mi ciagle niemiarowość oddechowa, w Echu wyszedl pogrubiały płatek zastawki mitralnej o ruchu prolapsowatym ze śladem IM - COKOLWIEK TO OZNACZA????????? Nie wiem juz co o ym wszystkim sadzic czy rzeczywu=iscie to nerwica..

Zakrzepica

.. ...antykoncepcyjnych,a mianowicie: Fibrynogen i D - dimery. Wyniki były czasami troszkę ponad normę, ale naiwnie myślałam,że to nic nie znaczy i do głowy mi nie przychodziło,że mogą być z tego poważne konsekwencje. Od paru miesięcy zaczęłam źle się czuć,pojawiła się u mnie tachykardia(..

Badania krwi i moczu

.. ...PCNA( cyklinowych ), fibrylarynowych, przeciw RNA - Polimerazie I, PM - Scl ( PM - 1 ), * nuclear dots * , Jo - 1,rybosomalnych,mitochondrialnych,cytoszkieletowych,przeciw aparatowi Golgiego, lizosomom oraz przeciw wrzecionu podziałowemu. Komentarz kliniczny: Przeciwciała niespecyficzne..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...z krwi D - dimery i Fibrynogen?na krzepliwosc krwi,sa to b.wazne badania przy tabletkach. U mnie taki puls jak sie okazało jest od zakrzepicy,która powstała na skutek brania tabletek anty! Lekarze mowili,ze to nerwica itp itd,gdy trafilam do szpitala i tam zrobili USG nóg okaząło sie,ze..

Opuchlizna a nacisnienie

.. ...antykonc.,to zbadaj krew fibrynogen i D - dimery. mimi2665 mam podobne objawy czy moze masz gg jesli tak to podaj chetnie bym z toba popisala pozdrawiam dzieki za rady ,jednak badania te robilam i wyniki super o mnie deneruje bo w dalszym ciagu nie znam przyczyny .ostatnio robiono mi usg..

Problemy z oddychaniem.

.. ...robilam D - dimery i Fibrynogen( z krwi ) potem w szpitalu zrobili mi USG Nóg( dopplera ) ,scyntrygrafię płucną( takie dokladne przeswietlenie płuc ),echo serca,ekg,tomokomputer. Teraz mialam robione badania genetyczne i wyszla wrodzona trombofilia,takze jak sie okazalo mialam duze..