Fizjologia serca

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...mięśniowych ( są to drogi fizjologiczne, anatomicznie nie są różnicowane ). W sercu człowieka istnieją trzy zasadnicze drogi, którymi bodziec dostaje się do pogranicza przedsionków i komór, gdzie umiejscowiony jest węzeł przedsionkowo - komorowy ( AV, nodus atrioventricularis ). Są to..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...poziomie przedsionków. Fizjologicznie w lewej komorze serca panuje ciśnienie większe niż w prawym przedsionku. Wystąpienie przecieku z lewego do prawego przedsionka powoduje przeciążenie objętościowe prawej komory. Automatycznie wzrasta także przepływ przez naczynia krążenia płucne...

Arytmia serca

.. ...prawidłowe rozchodzenie się fizjologicznego bodźca. Na prawidłową pracę serca wpływa również poziom jonów potasu i magnezu we krwi. Zaburzenia rytmu mogą wynikać także z chorób nie związanych bezpośrednio z samym mięśniem sercowym ( np. nadczynność tarczycy ). Arytmie dzieli się na..

Kardiowersja

.. ...przez węzeł zatokowy - fizjologiczne źródło rytmu serca. Moment wyzwolenia impulsu jest zsynchronizowany z wykresem EKG w ten sposób, by nie miał wpływ jedynie na aktywność elektryczną przedsionków, nie komór. Przed zabiegiem konieczne jest ustalenie, jak długo trwa arytmia. Nadkomorowe..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...wewnątrzkomorowego serca. Fizjologicznie, w sercu zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. ...aktywność enzymu jest fizjologicznie największa w nocy. Statyny przynoszą również wymierne korzyści leczeniu choroby niedokrwiennej serca. Statyny mogą powodować zaburzenia żołądkowo - jelitowe, są jednak zwykle dobrze tolerowane przez pacjentów. Istotnymi działaniami niepożądanymi jest..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...układu żylnego krwią. Fizjologicznie, krew wraca do serca właśnie przez prawy przedsionek. W sytuacji, gdy zastawka trójdzielna jest zwężona, znaczna część krwi pozostaje w przedsionku i cofa się do żył. Efektem tego są obrzęki ( początkowo nóg, z czasem powiększenie wątroby, śledziony,..

Tachykardia zatokowa

.. ...zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na wpływ autonomicznego układu nerwowego ( nerw błędny – układ przywspółczulny ), częstość ta jest redukowana do około 70 na minutę...

Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia

.. ...drobnoustrojami endogennymi, czyli fizjologicznie zamieszkującymi pewne obszary ludzkiego organizmu. Z uwagi na ten fakt, w niektórych sytuacjach, wskazane jest profilaktyczne zabezpieczenie pacjenta przy pomocy antybiotyków. Konieczność profilaktyki dotyczy dzieci ze złożonymi,..

Zabieg Rashkinda (atrioseptektomia balonowa)

.. ...balon wypełnia się solą fizjologiczną i w ten sposób udrażnia się otwór. Otwór międzyprzedsionkowy jest pozostałością krążenia płodowego. W prawidłowym, zdrowym sercu, otwór zamyka się tuż po urodzeniu ( zmiana gradientów ciśnień wynikająca z uruchomienia krążenia płucnego ). W..

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...warunkach przypominających fizjologiczne. Po czterech dniach nowe serce zaczęło się kurczyć, a po 8 podjęło pracę pompy, z wydajnością około 2 proc. dorosłego ludzkiego serca. Kolejnym krokiem badaczy będzie zbadanie, czy otrzymany w ten sposób organ może działać prawidłowo również po..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...jest napełniany solą fizjologiczną pod ciśnieniem, co powoduje rozprężenie sprężynki i poszerzenie zwężonego naczynia krwionośnego. Dzięki temu poprawia się ukrwienie serca - wyjaśnia dr Ciach. Jest to bardzo mało inwazyjny zabieg, który można wykonać w ciągu jednego dnia. Przeprowadzany..

Nordic Walking w rehabilitacji chorób serca

.. ...wpływać na parametry fizjologiczne, minimalizować objawy niewydolności serca oraz odczuwalnie zwiększyć sprawność w codziennym funkcjonowaniu. Specjaliści zdecydowali, że bezpieczną formą rehabilitacji ruchowej pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi będzie właśnie Nordic Walking. Dr..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 57

.. ...fizjologi serca. Każdy zabieg niesie jakąś dozę ryzyka,ale dzięki wymienionym lekarzom z 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zostało ono zredukowane do minimum.Pozdrawiam Wszystkich i życzę zdrowia..

Echo serca - Str. 11

.. ...śladowa, a więc bliska fizjologicznej. Byc może na skutek wiotkości płatków. Bez zech wypadania - informacja pozytywna. IT - niedomykalnośc zastawki trójdzielonej. I/II stopnia - z 4, o których najczęściej sie mówi. Na jej skutek częśc krwi cofa się z prawej komory do prawego..

Echo serca - Str. 18

.. ...przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu. http://www.sercedziecka.org.pl/index.php?url=3_ubytki_przegrod_serca.inc#2 ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu otworu drugiego ( ASD II ) Chorzy z..

Echo serca - Str. 28

.. ...to * ślad * i dopis * fizjologiczna * . Kardiolog wykonujący badanie we wnioskach napisał, iż obraz echokardiograficzny mieści się w granicach normy, jednak komisja, gdzie żaden lekarz kardiologiem nie jest stwierdziła u mnie ( z tego badania ) iż występują zmiany morfologiczne tych..

Echo serca - Str. 31

.. ...otworu owalnego. 2. Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej I stopnia. 3. W świetle lewej komory serca struna rzekoma krzyżująca drogę odpływu oraz poprzeczna beleczka o średnicy 5 mm. Jestem przerażona, bo musze malca położyć do szpitala na dalsze badania. Może ktoś mi wytłumaczy..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...piję gastrolit - sól fizjologiczną. Pewnie to, wraz z omówionymi przeze mnie wyżej lekami pomogło w zwalczeniu arytmii i zaostrzonej niewydolności serca. Do żuber, prawda jest taka, że większość osób, które są wyleczone w ogóle nie wchodzą na takie fora, a statystyki nie kłamią! Obawiam..

Propranolol - Str. 2

.. ...przyjęć. Podano mi sól fizjologiczną z magnezem i potasem. Po tym wydarzeniu miałem ataki paniki i zaburzenia rytmu serca. Dostałem leki: Aspargan i Propranolol. Po tych lekach na początku gorzej się czułem. Tydzień później wylądowałem z ostrym bulem brzucha w izbie przyjęć. Obecnie..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...zapanowac.Nie pozwolmy, by fizjologia żadzila naszym zyciem i odbierała radość... To własnie wtedy, gdy czujemy lek lub pojawiaja sie objawy nerwicy typu:zamieranie bicia serca, przyspieszony puls,dretwienie konczyn lub glowy...itd., musimy zmuszac sie do dzialania, mowiac sobie, ze to..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...trzymać!Nie pozwólcie, by fizjologia rządziła wami. Spróbujcie wyjść do ludzi zapisać się na jakieś zajęcia ruchowe ( np.joga ). Ja wyszłam z nerwicy lękowej, dzięki własnemu uporowi ( przez 2 miesiące brałam leki przeciwlękowe i antydepresyjne ). Musicie uwierzyć, że te ataki niczym wam..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...minimalnej w granicach norm fizjologicznych niedomykalności zastawki mitralnej. Zapewne w powiazaniu z tym wypadającym płatkiem następuje cofanie się krwi na zastawce w przeciwnym kierunku. Także śladowa fala zwrotna krwi prawdopodbnie chodzi tu o zastawkę aortalną. Na Twoim miejscu..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...nerwów ( głowy ) a nie z fizjologi to użycie tego leku jest jak najbardziej wskazane. Brałam propranolol na tzw. dodatkowe skurcze serca spowodowane niby cechą wypadającego płatka zastawki. Niestety po leku tym skurcze się wzbudzały częściej i po 2 opakowaniach 10mg. poszłam do innego..

Psychika ludzi chorych na arytmię serca

.. ...skurcze dodatkowe ( fizjologiczne A tak może niech poczuje serie skurczy , potem kolejną serie i jeszcze raz itd.Lub komorowe skurcze pojawiające się ustawicznie - to dopiero zabawa ,nie trzeba nawet arytmi żeby poznać dzień świra. Ponoć ablacyjnie się ich nie leczy bo to tylko skurcze..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej, niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna..

Napady lęku panicznego

.. ...gatunku jak ten stres fizjologiczny( krótkotrwały ). Powoduje on szkody w naszym organizmie,podczas gdy stres fizjologiczny mobilizuje nasz organizm do działania i jest jak najbardziej pożądany. To,że masz nerwicę serca( też ją kiedyś mialam,ale to na szczęście przeszłość: ) ),moze być..

Szmer serca u 2 latka

.. ...czymkolwiek. Jest to fizjologia. Ale zwykle trzeba zrobić echo serca i EKG aby wykluczyć ewentualne choróbska. Tak więc głowa do góry. Musi szumieć bo to znaczy ze działa nie?! szmery tzw.niewinne inaczej struna rzekoma nie jest zadna wadą serca tylko charakteryzuje sie inna budowa. w..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...niesistotna a więc bliska fizjologicznej. Marzenie. Zastawka trójdzielna Fala zwrotna: 1 stopień z 4. Mam nadzieję, ze ktos udzieli Ci bardziej fachowych informacji. Pozdrawiam i życzę zdrowia i szczęsliwego rozwiązania. Alrada Bardzo dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek będę dzwonić do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...sensie anatomicznym i fizjologicznym. Nie jest uwarunkowana jakimikolwiek patologicznymi zmianami mózgu czy nerwów, lecz raczej nieświadomymi konfliktami psychicznymi, nad którymi nie panujemy. Konflikty wewnętrzne sprowadzają się najczęściej do: zderzenia dążeń jednostki z możliwościami..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...przedsionkow. Jedyna fizjologiczna arytmia to arytmia zatokowa i naczej zwana niemiarowoscia oddechowa polega na tym ze przy wdechu jest o kilka uderzen wiecej serca niz przy wydechu ta arytmia nie wymaga leczenia. Przyczyny arytmi sa przerozne i zaleza od bardzo wielu czynników...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 122

.. ...nie utrzymanie potrzeb fizjologicznych ze strachu ) ? Wiemy , ze witaminy sa zdrowe ale prosze nie mow nam , ze ich brak jest przyczyna naszych dolegliwosci. Czytalam mnostwo na temat witamin i hormonow oraz ich zwiazku z nerwica....nerwica to chory duch , chora dusza , chore emocje,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 266

.. ...),zachowanie i reakcje fizjologiczne( nagły atak serca,drżenie rąk )... ok, ale każdy z nas tutaj wie, że ta myśl automatyczna przychodzi u nerwicowca sama i ciągnię za sobą resztę... Wiem, że to wszystko w naszych głowach, a człowiek może sobie naprawdę zrobić dużą krzywdę - tak jak..

Akineza i hipokineza

.. ...zmniejszona kurczliwość mięsnia sercowego ( w stosunku do przyjętej normy fizjologicznej ), występuje w przebiegu choroby wieńcowej, jest to następstwo przewlekłego niedotlenienia serca ( tzw.hibernacji serca )...

3mamy kciuki za Dorotę i Artura - ablują się jutro!

.. ...tylko badanie elektorfizjologiczne czy jakos tak ; ) Pan Profesor Walczak ( dla mnie to aniol i nie znami tak dobrych ludzi choc dlugo nie mialem okazji z nim rozmawiac ale to czlowiek o pieknym sercu ) powiedzial ze mam piekna fizjologie serca i moge zyc 148 lat : ) ) ) ) ) ) trzymam go..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...fachowiec jest bliska fizjologicznej. Mimo to osobiście bym pilnowała tego bo może się powiększać. Życzę zdrowia synowi. Zapraszam na nasze forum : http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Ubytki w przegrodzie międzyprzedsionkowej :..

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...posiadasz niedomykalnośc dwóch zastawek serca - mitralnej i aortalnej, ale jak sam czytasz małego stopnia, w przypadku jednym śladowa, czyli bliska fizjologicznej. Nieistotne hemodynamicznie, czyli OK...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 53

.. ...lecz ze specjalistą od fizjologii serca. Każdy zabieg niesie jakąś dozę ryzyka,ale dzięki wymienionym lekarzom z 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zostało ono zredukowane dom minimum. Pozdrawiam Wszystkich i życzę zdrowia. Wszystko to prawda, że z migotaniem przedsionków..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 66

.. ...holtera opisują jako ilość fizjologiczną,czyli bez znaczenia. Słuchaj dla świętego spokoju zrób ukg serca jak będze wszystko OK. To naprawdę daj sobie pożyć, ja połowę życia czyli dwadzieścia lat szukałem bo skurcze: nie częste,ciągle holtery,ukg i nic.Czyli dwadzieścia lat wyrzuciłem do..

Narkotyki z problemami serca

.. ...amfetamina, owszem, ma fizjologiczny wpływ na serce i zwykle trzeba trochę poczekać aż się on ujawni. Nie wiem czy jest sens mówić kardiologowi o przygodzie z amfą ( zależy od człowieka ) ale na pewno powinnaś się z nim skontaktować i zdiagnozować stan na dziś. Wiele informacji nt...

Narkotyki z problemami serca - Str. 2

.. ...istotny sposób w działaniu fizjologicznym. witam mam te same objawy co koleżanka jezeli ktoś chce o tym popisac GG 1744362 , Chętnie popisze !!!!! Ja zaczolem brac rozne narkotyki 15 lat temu. Zielsko anfa extazy plyne extazy i wszystko bylo by ok do malego wypadku na sylwestr gdy..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...patrzeniu w światło to fizjologia - jest to tzw. efekt olśnienia - związany z rozłożeniem barwnika wzrokowego - kiedy jego poziom się uzupełnia - zaczynasz widziec normalnie. a co rozumiesz przez mianę obrazu przed oczami z lewej strony? opisz dokładnie jak to wygląda i kiedy się tak..

Nieznaczne skurczowe wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej

.. ...odpowiedzi... Śladowa, bliska fizjologicznej. Po prostu okresowo obserwuj, pod opieka specjalisty. Na tym forum jesli poszukasz jest kilka wątków poświęconych temu zagadnieniu. Pozdrawiam Jesli nie odczuwasz żadnych objawów, typu kołatania serca itp. to niekonieczne jest leczenie. Jest..

Rozrusznik serca - czy jest mi niezbędny?

.. ...rozruszniki bardziej zaawansowane technologicznie? jaka jest cena takich stymulatorów? ile kosztuje zabieg wszczepienia? Czym różni się rozrusznik komorowy od fizjologicznego? Który sprawdza się lepiej?..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego jest tzw. dół owalny w przegrodzie międzyprzedsionkowej.Ciekawostką jest , że około 20% populacji..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...występuje takie zjawisko fizjologiczne jak arytmia serca spowodowana oddychaniem. mianowicie serce zwalnia podczas wdechu a delikatnie przyspiesza podczas wydechu. Jeśli EKG nie wykazało nieprawidłowości to nie masz się czym martwić na zapas Zgadzam się z Lukasem, ale jest jedno ale. Mi..

Moja przygoda z zawałem serca cz. IV

.. ...konieczny. Pytam się a sprawy fizjologiczne? Odpowiedz pielęgniarki była bardzo stanowcza: na wszystko jest sposób, proszę się o nic nie martwić. Przyniosła mi różne akcesoria różnego typu rzeczy i powiedziała: proszę się nie ruszać, leżeć na wznak, bo tak trzeba, odpowiedziałem; ok...

Ocena badanie Echo serca

.. ...ruchomosci,fala zwrotna plucna fizjologiczna kurczliwoscLV: kurczliwosc LV prawidlowa,Kurczliwosc globalna LV prawidlowa BADANIE DOPPLEROWSKIE: przeplywy w obrebie MPA,AoA i AoD w granicach normy Czy wszystko jest ok ??? Cześć, muszę się Ci przyznać, że chiałbym mieć taki opis. Zdrowy..

USG serca: wiotkie, prolapsowate płatki zastawki mitralnej

.. ...mitralnej, a więc bliska fizjologicznej. Jesli nie odczuwasz jakiś niepokojących objawów po prostu do obserwacji. Na tym forum pod hasłami jw pocvzytasz o wiele więcej. Pozdrawiam i zyczę zdrowia Ola dziękuję za dotychczasową pomoc. od badania minęło ponad 1,5 roku. w ostatnim czasie mam..

Czy wady zastawek serca się dziedziczy?

.. ...śladowa jest bliska fizjologicznej. 1 stopnia jest mała. Wszytsko zależy jeszcze od zmian hemodynamicznych i samopoczucia pacjenta. Mąż jest zapewne pod dobra opieka lekarską. czego Wam życzę. Dzięki Ola! Problem właśnie w tym że lekarz uważa że to nerwica i że te wszystkie objawy są z..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód tętniczy Botalla - u córki nie steierdzono Tyle potrafię jako laik..

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...że może wynikać z * fizjologicznego zapisu EKG * , jak się wyraziła... Echo serca powinno chyba wykluczyć wady anatomiczne - także te związane z pęczkiem Hisa. tak ja tez to mam , ale lekarz kardiolog mi mowila ze to nic groznego ze to taka natura i z tym ludzie normalnie zyją i ze tego..

Przerost przegrody międzykomorowej a sport

.. ...cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Zastawka Trójdzielna: Gradient śr.: 0.6mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Gradient w drodze odplywu lewej komory: 4mmHg Bardzo chce grac w pilke nozna. Urodzilem sie z wada serca ( choroba Rogera ), co mialo..

Opis badania ECHO serca

.. ...cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Zastawka Trójdzielna: Gradient śr.: 0.6mmHg Płatki, umiejscowienie i opis zmian: cienkie Fala zwrotna: fizjologiczna Gradient w drodze odplywu lewej komory: 4mmHg Czy z takimi wynikami moge prowadzic sportowy tryb zycia?? Wyniki echa nie wskazują na..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...śladowa, a więc bliska fizjologicznej. EF - 70% - bardzo dobra frakcja wyrzutowa lewej komory. Dodatkowa struna to cecha podobne do np. dodatkowej tętnicy nerkowej, takie odchylenie od normy zwykle nie wpływające na pracę serca. Przeciek może również być nieistotny. Zmniejszona ruchomość..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...było zwykla arytmia fizjologiczna spowodowana nadmiernym napieciem emocjoanlnym???? czy moze wtedy juz cos sie działo a kardiolog zbagatelizowal to .. .. czy po ciazy jest szansa ze to całkowicie ustapi ( planuje jeszcze jedno dziecko ) ...na razie mam wskazanie do cc...porod byłby zbyt..

Powikłania po nieleczonej tachykardii

.. ...najczesciej pewnej granicy fizjologicznej nie przekracza i zaden wysilek czy emocje nie przysporzą groznej dla Twego zdrowia sytuacji, [czasami mowi sie umarl ze strachu ,dostal palpitacji serca, - ale to sa pojedyncze skrajne przypadki z reguly w starszym wieku] jezeli serce kolacze z..

Powiększona prawa komora - wada czy fizjologia?

.. Witajcie. Mam 30 lat, 175 cm 81 kg. Miałem ostatnio robione echo serca i oto moje wyniki IVSd: 1,0 cm LVIDd: 5,3 cm LVPWd: 1,0 cm LVIDs: 3,4 cm HR: 73BPM EDV:135 ml ESV: 47ml SV: 88ml CO: 6.45l/m EF:65,2% FS: 36,1% lewa komora 50 mm prawa komora 36mm lewy przedsionek 34mm przegroda komorowa 10mm tylna ściana..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...25% małych dzieci. Do fizjologicznego przecieku między przedsionkami nie dochodzi, jesli nie ma współistniejącej wady serca. Drozny otwór owalny nie wymaga leczenia chirurgicznego, dopóki nie wystąpi przeciek. Otwór ten wykorzystuje się podczas cewnikowania serca , gdyz pozwala on na..

FOA-u 2 misięcznego dziecka

.. ...25% małych dzieci. Do fizjologicznego przecieku między przedsionkami nie dochodzi, jesli nie ma współistniejącej wady serca. Drozny otwór owalny nie wymaga leczenia chirurgicznego, dopóki nie wystąpi przeciek. Otwór ten wykorzystuje się podczas cewnikowania serca , gdyz pozwala on na..

Echo serca 2,5 latka

.. ...zastawek jest bliska fizjologicznej. Tym nie masz się martwić. A juz to, że niedomykalnośc jest bez znaczenia hemodynamicznego jest super wiadomością : ) Przepływ lewo prawy. Jest mowa o wielkości największego ubytku 3 mm - czyżby lekarz sugerował, ze ubytków moze być wiecej ? Struna..

Szybsze bicie serca przy wdechu

.. ...az tak przeraza Cie fizjologia Oj to ja Ciebie Paulina świetnie rozumiem bo też mam coś takiego niestety. I wcale nie jest to oczywiste bo przecież my chyba wiemy co to jest fizjologia; ) Serce przy wdechu bije jak zwariowane tak mocno kilka razy i na pewno nie jest to normalne. Ja..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...kiedyś,że ciąża jest jedynie fizjologią dla mięśni macicy. : ) Moja powiedizła, ze wyniki są w normie i tyle: )Ale ja jestem nienormalna: ) Tak sie zaczyna niewydolnosc lewego serca.to trzeba leczyc To chyba kiepski z Ciebie lekarz, bo juz wiem na 100% że w ciązy się powiększa: )a może..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...dał mi skierowanie. Fizjologicznie, w sercu zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do komory prawej i lewej. Najpierw pobudzana jest przegroda..

Bardzo szybkie tetno

.. ...system. Wyzszy puls to FIZJOLOGIA naszego organizmu! @whi! I co z tego że młodzi skoro mają takie problemy jakich ja nie miałem w ich wieku, a jakie zaczęły mnie dotykać kilka - kilkanaście lat poźniej niż większości tych młodych ? Ja przed zawałem też nie miałem stwierdzonej żadnej..

Prosze o interpretacje wyniku echo serca

.. ...II st.,trójdzielna - fizjologiczna fala zwrotna,aortalna i tętnicy płucnejmorfologicznie i czynnosciowo bez zmian.Sciany lewej komory bez cech przerostu,z prawidlowym przyrostem grubosci skurczowej.Jamy serca nieposzerzone.Aorta w łuku i pien t.plucnej o szerokosci prawidlowej.Osierdzie..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...),trójdzielnej( + ),fizjologiczna na płucnej.Kurczliwość symetryczna bez uchwytnych zaburzeń odcinkowych.Osierdzie wolne.EF 64%. Z góry bardzo serdecznie dziękuje za jakiekolwiek informacje i wskazówki.Pozdrawiam zadne forum nie zastąpi wizyty u specjalisty. Jestem laikiem wiec nie znam..

Ciągłe kołatania

.. ...trzeci - że moje serce fizjologicznie jest zdrowe a nierówna jego praca spowodowana jest innymi czynnikami, które zaburzają pracę serca. Bądź tu madry. Zaczęłam wykonywać badania, i tak: tarczyca ok, nadnercza ok, brak cukrzycy, miałam niby usg nerek, ale państwowo i bardzo ekspresowo,..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...mi szmer pęcherzykowy fizjologiczny. Jak sie pytałam w szpitalu lekarz internista potwierdził że wyniki są w normie także mogłam przystąpić do operacji.Od tego czasu minęły trzy tyg i ja obawiam się że ta narkoza mogła mi dopiero teraz uszkodzić serce ! Nie wiem gdzie się z tym zwrócić z..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. ...echokardiograficznym wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej niedomykalności. Witaj, niedomykalnosc zastawki okrslona jako fizjologiczna musi..

Mexicord a skurcze dodatkowe komorowe serca

.. ...poniżej 200 to naprawdę fizjologia i nie masz się czym przejmowac.... No mam poniżej 200 ale, to tak są odczuwalne że czasami się żegnam ze wszystkimi w myślach, ale kto tego nie odczuwa to nie zrozumie Wiesz sama dobrze jak to jest. ja mam 500 odczuwalnych na godzinę więć gdybym miała..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...serca. głośność szmerów fizjologicznych nie przekracza zazwyczaj drugiego stopnia. w sześcio stopniowej skali głośności. u osób w podeszłym wieku przyczyną szmerów jest zazwyczaj usztywnienie płatków aortalnych. głośność takich szmerów również nie przekracza drugiego stopnia. nie..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...interpretacje: FOP/ASD II fizjologiczne IT,IP. Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs solitus: zgodne powiązania zylno - przedsionkowo - komorowo - naczyniowe.Utrzymuje..

Dziwne uczcucue kłucia w okolicy serca......

.. ...kregosłupa L - S - zniesienie fizjologiczne lorodzy ledzwiowej - wysokosc kregow w normie, zaznaczone obnizenie tarczy m - kregowej na poziomie L5 - S! pzoostale tarcze m - kregowe w normie Co to moze byc??? Takie objawy ??? Pozdrawiam, Bartosz A chorowales na coś wczesneij?/ Palisz..

Niepokój, nierównomierne bicie serca, czy coś jest nie tak?

.. ...całkiem naturalna i fizjologiczna rzecz.Niestety bardzo wiele wrażliwych osób odczuwa je ,niepokoi się tym co powoduje jeszcze większe napięcie nerwowe a co za tym idzie zwiększenie wyładowań elektrycznych w układzie nerwowym przez co ilość dodatkowych skurczów może wzrosnąć.Co na to..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 4

.. ...ALBO UJAWNIAJA SIE W FIZJOLOGICZNYCH REAKCJACH ORGANIZMU ( np.kołatanie serca ) ( 3 ) radzenie sobie z emocjami poprzez próby kontrolowania ich często negatywnie odbija się NA STANIE ZDROWIA FIZYCZNEGO ( Z CHOROBAMI SERCA I RAKIEM WŁĄCZNIE ) ) I PSYCHICZNEGO. Jeden ze zdrowszych sposobów..

ECHO serca.

.. ...naczyń włosowatych ). Fizjologicznym przykładem stanu, w którym istnienie krążenie hiperkinetycznego nie jest sygnałem alarmowym, jest ciąża. Aby krążenie hiperkinetyczne mogło spełniać swoją wyrównawczą funkcję, mięsień sercowy musi być sprawny, wymagana jest prawidłowa kurczliwość...

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej.

.. ...którego okazało się że mam fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Ostatecznie dostałem pełną zdolność do gry, ale martwię się czy nic ze mną nie jest. Jeśli niedomykalnośc jest mała, to się nie przejmuj. Ale myślę, że warto być pod stałą kontrolą kardiologa, robić echo serca co..