Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii

Całkowicie wszczepialne polskie sztuczne serce za 5 lat

.. ...lat pracuje zabrzańska Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii. Jak podkreślano podczas posiedzenia zgromadzenia fundatorów i rady fundacji w Zabrzu, placówka ta liczy na rolę koordynatora prac nad sztucznym sercem. Z racji największego doświadczenia jesteśmy predestynowani do tej roli. Program..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...Zbigniewowi Relidze. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu od 2000 r. prowadzi unikatowy w Europie i pierwszy w Polsce projekt, zmierzający do skonstruowania robota kardiochirurgicznego. Koszt dotychczasowych prac to 3 mln zł. Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji, to..

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi

.. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii ( FRK ) w Zabrzu ( Śląskie ), założona przez wybitnego kardiochirurga, zmarłego w marcu prof. Zbigniewa Religę, od 21 kwietnia nosi jego imię. Taką uchwałę podjęli podczas wtorkowego wspólnego posiedzenia w Zabrzu przedstawiciele Zgromadzenia Fundatorów i Rady Fundacji...

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...ŚCCS ) oraz inżynierów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii ( FRK ) w Zabrzu. O losach szesnastoletniego Pawła, który 358 dni oczekiwał w zabrzańskim ośrodku na przeszczep serca z wszczepionymi komorami mechanicznego wspomagania opracowanego przez specjalistów FRK systemu POLCAS RELIGA oraz..

Pierwsze operacje z użyciem polskiego robota kardiochirurgicznego

.. ...operacyjnym. W piątek Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii po raz szósty zorganizowała konferencję poświęconą robotom medycznym z udziałem hobbystów, naukowców, projektantów, konstruktorów oraz użytkowników związanych z robotyką, ukierunkowaną na wsparcie procesów leczenia i opieki nad..