Funkcja lewej komory

Izolowany ubytek przegrody międzykomorowej

.. ...Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna. Śmiertelność jest niska i wynosi ok. 1,5%. Wszyscy pacjenci wymagają profilaktyki infekcyjnego zapalenia wsierdzia przez pół roku od zabiegu kardiochirurgicznego...

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...zmianom geometrii i funkcji lewej komory: jak najszybsza reperfuzja ( przywrócenie krążenia na poziomie tkankowym w celu ograniczenia wielkości obszaru martwicy ); udrożnienie i utrzymanie przepływu w tętnicy unaczyniającej obszar martwicy mięśnia sercowego; obniżenie obciążenia serca w..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...rozkurczu i upośledzenie funkcji skurczowej. Początkowo przerost jest koncentryczny, powyżej krytycznej masy serca 500g następuje przejście w przerost odśrodkowy ( ekscentryczny ). Przeciążenie objętościowe lewej komory będące wynikiem zwiększonego napełniania lewej komory prowadzi do..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...najczęściej przez dysfunkcję lewej komory, cechującym się objawami niedostatecznej perfuzji tkanek obwodowych, zaburzeniami regulacyjnymi oraz retencją płynów. Zazwyczaj rozwija się powoli, co powoduje, że wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z nieprawidłowej pracy własnego serca. W..

Echo serca - Str. 4

.. ...ściandobra,bezodcinkowych zaburzń.EF=65% Funkcja rozkurczowa lewej komory nie zaburzona( E>A ). Zastawka mitralna:zwłóknienia przedniego płatka,Vmax0.9/0,8m/sek,IM( + ) Zastawka aortalna:drobne brzeżne zwłóknienia płatków,Vmax 1,3m/sek,f.zw nb Zastawka trójdzielna:Vmax..

Echo serca - Str. 33

.. ...lekuTRIMETAZYDYNA,wyczytałam że poprawia funkcje lewej komory u osób starszysz? Z tego co pani p napisala , trudno wnioskowac o konieczności rozrusznika . Oczywiście rozsądna rehabilitacja jest wskazana. Jesli jest rozpoznawana zdekompensowana niewydolnosc serca to jest to z definicji..

Echo serca - Str. 40

.. ...zastawek,prawidłowa funkcja skurczowa lewej komory. Z góry bardzo dziękuje. Nadmieniam jestem mężczyzną,wiek 37 lat. Badanie w normie Pozdr Pani Izabelo jako rasowy nerwicowiec wykonuje badanie UKG co półtora roku , oczywiście wszystko jest ok ( mam stwierdzoną jedynie śladową..

Echo serca - Str. 44

.. ...prawidłowe AccT:167 ms funkcja rozkurczowa:prawidłowa Wymiary jam serca:lewa komora 31mm/49mm lewy przedsionek 26 mm aorta 29 mm prawa komora 25 mm indek masy 73 g/m2 mięsień IV s ( r ) 7mm ściana tylna ( r ) 9 mm * pień płucny 23 mm masa mięsnia lewej komory 149 g 24 lata K BMI 26,8..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 101

.. ...dobre do normalnego funkcjonowania, oczywiście sama z domu nie wyszłam,bałam sie że coś mi się stanie.Zarejestrowałam sie do kardiologa.Zrobił USG i powiedział,że mam zaburzenia rozkurczu lewej komory,że są one znikome.Kazał raz na rok przebadac się kardiologicznie.Nie byłam jednak..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...chciałbym w miare normalnie funkcjonować.w echo - przerost lewej komory,EF - 58%.prosze o odpowiedz i pomoc,a może potrzebna jest zmiana leków.pozdrawiam. Witam Michał ! Napisz na moje GG 7082787 moze masz zwezona tetnice w nerce? wtedy zabieg poszerzenia i po nadcisnieniu. w tym..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...chciałbym w miare normalnie funkcjonować.w echo - przerost lewej komory,EF - 58%.prosze o odpowiedz i pomoc,a może potrzebna jest zmiana leków.pozdrawiam. 312 cholesterolu to chyba przyczyba!! ja mam 206 i mam nadcisnienie i nie wiem dlaczego bo do 210 jest górna granica Radzę zastosować..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...niedomykalności jak również funkcji skurczowej lewej komory. W oparciu o dane które przetaczasz operacja to odległa przyszłośc. Konieczna jest modyfikacja stylu życia iotymalizacja farmakoterapii aby proces uszkodzenia serca maksymalnie spowolnic, a może wrecz wyeliminowac Glowa do góry!..

Dodatkowe skurcze - Str. 287

.. ...Śladowa MI. Morfologia i funkcje pozostałych zastawek prawidłowe. Zastawka aortalna trójpłatowa,szczelna. lewy przedsionek 35 mm. Prawidłowa funkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory oceniana na podstawie profilu napływu mitralnego oraz w badaniu techniką tkankowego Dopplera.Gradienty..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory( oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A - 4 ).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca(..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory( oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A - 4 ).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca(..

Wada aortalna po zapaleniu wsierdzia

.. ...sumie ok tzn. normalnie funkcjonowalem lewa komora sie nie powiekszala jednak odczuwalem szybsze zmeczenie.Mam zwrot III stopnia do komory lewej przez niedomykanie zepsuta zastawke.Niech mi ktos odpowie najlepiej ktos z doswiadczeniem z czym sie wiaze ewentualna wymiana zastawki, czy..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...lewego przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF ok.40 - 45%.Proszę o opinie stanu serducha. Mam do Ciebie Piotrze pytanie. Ponieważ mój syna ma jak to określono rok temu lekka arytmie komorową, a czuje sie źle. Oczywiście nie wiem czy to..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...na to i czy czlowiek funkcjonuje po tym tak jak przedtem ? Witam. A na jakiej podstawie lekarz to stwierdzil? bo nie napisales. Skoro tak powiedział to zrób sobie echo serca. Wtedy bedziesz wiedział która zastawka, jaki stopień niedomykalnosci i jaki jest przerost lewej komory. Bedzie..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...organicznych.Ślad IT. Funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory prawidłowa. Rozwarstwienie blaszek osierdzia 3,5 - 4,5 mm w rozkurczu. EKG: Rytm zatokowy niemiarowość oddechowa.Normogram. Niepełny blok prawej odnogi pęczka P - hissa/wariant normy. Podciągnięcie odc. ST EPIKRYZA: Chory..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...komory z upośledzeniem funkcji rozkurczowej lewej komory( zaburzenia relaksacji miesnia ) i nadciśnieniem dynamicznym.Łagodne wypadanie platka zastawki mitralnej z hemodynamicznie nieistotna dysfunkcją. Leczenie : lokren 20 2x1/2 ,Lexotan 3 ,magnez i krople nasercowe. po wzieciu cwiartki..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...ogromnym uszkodzeniem funkcji lewej komory. Wtórne nadciśnienie w krążeniu płucnym. Czytając Jego kartę informacyjną wiem, że jest poważnie chory. Jednak On twierdzi, że wszystko jest ok. W tym roku jeszcze * dopadła Go * dna moczanowa i borelioza. A tak wogóle to prawie ciągle kaszle od..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...II st. Morfologia i funkcja pozostałych zastawek prawidłowa. Odcinkowa i globalna czynność skurczowa lewej komory prawidłowa. Osierdzie bez zmian. Baaardzo prosze o cokolwiek bo nie daje mi to spokoju. Jeśli to co napisze * wyląduje * tam gdzie nei trzeba to przepraszam ale znalazłam to..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...- proBNP rośnie w dysfunkcji i niewydolności lewej komory ) to raczej sprawdziłabym nerki, bo stężenia proBNP i BNP są podwyższone również u pacjentów z niewydolnością nerek. Obrzęki, uczucie zmęczenia, często też zmniejszenie się apetytu mogą być objawami niewydolności nerek właśnie...

Zastawka trójdzielna - wymiana

.. ...przedsionków. zachowana funkcja skurczowa niepowiększonej lewej komory. migotanie przedsionków. boję się :( Witam Panią, ja żyję z wymienioną zastawką trójdzielną już 10 lat. Wszystko jest ok, wysiłek jest nawet wskazany, mogę jeździć, biegać i normalnie żyć. Oprócz tego że zastawka cyka..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...Zastawka płucna Bez zmian Funkcja lewej komory Bez zaburzen kurczliwości Pozostałe struktury osierdzie wolne Zobaczył jeszcze moje EKG od rodzinnego lekarza i stwierdził ze wszystko jest ok ! Zrobiłem także morfologie i TSH . morfologia wyszła ok. TSH wyszło 2.778 w normie ! mocz tez mam..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...o prędkości 5,5 m/s Funkcja rozkurczowa lewej komory - norma DOPPLER Zastawja mitralna: D: fala E 0,7 fala A 0,7 bez fali zwrotnej Zastawka aortalna: S: systole 1,4 m/s bez fali zwrotnej Zastawka trójdzielna - diastole 0,5 Zastawka tętnicy płucnej - systole 1,3/1,4 Qp do Qs 1,3/1,0..

Interpretacja holtera i echa

.. ...serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości lewej komory. Sciany niepogrubione. Niewielkie wypadanie przedniego płatka mitralnego ze śladową falą zwrotną, poza tym zastawki bez istotnych zmian morfologicznych...

Echo serca prosba o zweryfikowanie badan

.. ...wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie ktos moze sie do tego odniesc znawaca jakis jeszcze?? prosze o odp jest jak najbardziej ok : ) no ale ja naprawde pytam czy moje wynika sa ok..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...pozostałych jest wprawdzie funkcjolanie nieczynny, ale pozostaje niezarośnięty i pozwala na wprowadzenie cewnika z prawego do lewego przedsionka. Drożnośc otworu owalego pozostaje zachowana u 25 % osób dorosłych. Kurczliwość dobra EF 80% - chodzi o frakcje wyrzutowa, obliczana zwykle dla..

Serce czy nerwica?

.. ...wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie na zimne nogi i ręce dobry jest lek ziołowy ,,Esceven * * - tylko trzeba zużyc co najmniej dwa opakowania.I koniecznie kupic rowerek..

Echo serca Prosba o zwerifikowanie

.. ...wymiary serca w normie funkcja skurczowa i rozkurczowa lewej komory zachowane dobra funkcja wyrzutowa morfologia i funkcja zastawek serca w normie a masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem? nie mam problemow z czytaniem pytam wiec jeszcze kogos kto sie zna czy moje wyniki sa dobre ? a..

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...m/s Fala zwrotna: ślad Funkcja rozkurczowa: norma Osierdzie: bz Kurczliwosc: symetryczna, bez odcinkowych zaburzen Frakcja wyrzutowa 62% Wnioski: Wymiary jam serca, grubość i kurczliwosc scian lewej komory prawidłowe. Zastawki serca prawidłowej budowy, śladowe niedomykalności mitralna,..

Zastawka aortalna dwupłatkowa

.. ...obiaw wszystko normalnie funkcjonowało mam bardzo dużo wydonlość itp. Więc poszedłem dziś do kardiologa i badało mnie aż 3 lekarzy i napisali mi tak : Powiększona jama prawej komory. Poza tym wymiary jam serca i szerokość dużych naczyń w normie. Prawidłowa grubość , kurczliwość i..

Interpretacja wyników badania echokardiologicznego

.. ...frakcja wyrzutowa 45% funkcja rozkurczowa restrykcyjny profil napełniania wnioski: powiększona jama komory i lewego przedsionka.Mała niedomykalność mitralna.Odcinkowe zaburzenia kurczliwości pod postacią akinezy ściany dolnej i dolno - bocznej z upośledzoną funkcją skurczową lewej..