Funkcja zastawek

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...powstała w wyniku dysfunkcji mięśnia brodawkowatego po zawale mięśnia sercowego lub niejasnego pochodzenia zmiana śluzakowata na płatku zastawki. Objawy kliniczne zespołu Barlowa. U większości pacjentów z zespołem wypadania płatka zastawki dwudzielnej przebieg jest bezobjawowy; u..

Zastawki serca

.. ...zastawka pnia płucnego. Funkcja zastawek serca polega na ukierunkowaniu przepływu krwi pomiędzy poszczególnymi jamami serca. Skurcz komór powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych ( dwudzielna i trójdzielna ), co zabezpiecza przed wtłoczeniem krwi do przedsionków zamiast do..

Dwupłatkowa zastawka aorty

.. ...dwupłatkowa funkcjonuje prawidłowo. Dwupłatkowa zastawka aorty zwiększa ryzyko wystąpienia infekcyjnego zapalenia wsierdzia. U wszystkich pacjentów obowiązuje profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia...

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...naczyniowe. nagłe pogorszenie funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu (..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...serca powoduje jego funkcjonalne zamknięcie. Otwór międzyprzedsionkowy jest wyposażony w rodzaj zastawki, która przepuszcza krew tylko z prawego do lewego przedsionka. Wzrost ciśnienia w lewej połowie serca, który następuje po porodzie, powinien uniemożliwić dalszy przepływ bezpośrednio..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. ...wykorzystywane przez funkcjonariuszy policji drogowej do łapania kierowców, którzy przekraczają dozwolona prędkość. W diagnostyce medycznej opcja bramki dopplerowskiej pozwala na ocenę miedzy innymi przepływ krwi przez zastawki serca: oceny prędkości przepływu, pośrednio gradientu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...pomoże mi w lepszym funkcjonowaniu? Jak można zapobiec leczeniu. Czy jest jakiś sposób aby uniknąć zwiększenia ilość dodatkowych impulsów? Będzie mi bardzo miło gdyby ktoś podpowiedział jak mam o siebie zadbać! doku Dobry wieczór!!! Pytanie do pana doktora O. Kowalskiego Stwierdzono u..

Operacja zastawki aorty

.. ...autopasji jak to jest funkcjonowac po korekcie. Jestem przekonana, że odpowie na twoje wątpliwości. Ja nie mam takich problemów, ale moje dziecko tak. Stąd też i zainteresowanie. Nie wiem czy zalozyłaś juz rodzinę, czy jesteś mamą, czy moze dopiero palnujesz, czy zabieg ma polegać na..

Echo serca - Str. 4

.. ...ściandobra,bezodcinkowych zaburzń.EF=65% Funkcja rozkurczowa lewej komory nie zaburzona( E>A ). Zastawka mitralna:zwłóknienia przedniego płatka,Vmax0.9/0,8m/sek,IM( + ) Zastawka aortalna:drobne brzeżne zwłóknienia płatków,Vmax 1,3m/sek,f.zw nb Zastawka trójdzielna:Vmax..

Echo serca - Str. 5

.. ...opisane powyżej defekty w funkcjonowaniu serca stanowią o upśledzeniu sprawności ustroju? Czy niedomykalność zastawki aortalnej jest możliwa do zlikwidowania za pomocą leczenia farmakologicznego czy pozostaje tylko leczenie operacyjne? Co oznacza sformułowanie: drobne zmiany..

Echo serca - Str. 6

.. ...istotnego uposledzenia funkcji skurczowej, niewielkie niedomykalnosci zastawki mitralnej , plucnej i trojdzielnej. Generalnie bez dużych patologii Dzień dobry pani Izo mam 33lat i wszczepiony defibrylator robiłam niedawno badanie echo ale wizyta dopiero na maj u lekarza i proszę o..

Echo serca - Str. 11

.. ...zaburzen kurczliwosci LK funkcja wyrzutowa 60% wnioski: wymiary jam serca i echo zastawek w granicach normy. Srodkowa czesc PMP zcienczala bez cech przecieku Badanie bez istotnych patologii dzikeuje bardzo za interpretacje moich wynikow. ciesze sie bardzo ze to nic powaznego :..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 779

.. ...nieraz przypadkowo, dysfunkcji aparatu zastawkowego. Prawdopodobnie czynnik jatrogenny odgrywa też doniosłą rolę w grupie osób odczuwających dolegliwości związane z wypadaniem płatka. W tej grupie osób także lękowa interpretacja rzeczywistych somatycznych dolegliwości, takich jak bóle w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...uniemozliwiajace normalne funkcjonanowanie, a nawet czasem chodzenie, bóle głowy i podwyższone ciśnienie. Wartości 155/95 - 145/90 w wieku 30lat. Poczatkowa diagnoza to nadcisnienie i lek enarenal. O dziwo czułam się lepiej. A ok 5 mies temu lekarz zmienił mi na betaloc zok 25, cisnienie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. ...to przez caly dzien :( czy bede mogla wkońcu normalnie funkcjonować moj kardiolog twierdzi ze narazie rosne to nie moge ale ja nie che siedziec jeszcze tyle lat na ławeczce ju mi wystarcza te 3 lata...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...potrafię normalnie żyć i funkcjonować? Następnego dnia już nie do poradni lecz do profesora z teczką oczywiście i co zapłaciłam 120zł. za wizytę i okazało się,że mam szmery w żyłach szyjnych a co ci w poradniach i szpitalach to są głusi???? Nie słyszeli??? Za darmo nie słyszą.Jestem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 20

.. ...pogrubiały z prawidłowymi funkcjami ). Nie wiem czy to ma znacznie dla badania, ale rok temu jak się na nie udałem to ledwo co dotarłem na miejsce. a moje serce waliło jak młot. Można powiedzieć że od tamtej pory mam co chwile inne objawy. Lepiej jest o tyle, że rok temu nie byłem wogóle..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...wpływu na jego późniejsze funkcjonowanie bo to w sumie trudno teraz określić jak on śpi, czyli takie * pierdoły o wszystkim i o niczym * . nadal musimy czekać. strasznie jest to czekanie :( czasami jestem pełna nadzieji i optymizmu a czasami zrezygnowana, jak wchodzę do szpitala i idzie..

Acenocumarol a inne narządy

.. ...watrobe ,ale zmiany w jej funkcjonowaniu moga mieć niebagatelny wpływn na wahania INR , a więc będa prowadzic do modyfilacji dawki leku jestem po wymianie zastawki aortalnej 2 lata temu. Biorę acenocumarol w dawce min. 3 - 4 mg na dobę. mimo że dawki są raczej nie zmieniane jest duże..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...Czy po takim zabiegu funkcjonuje się normalnie??? mam syna w wieku 2latka i 6mies.mial on op.rossa.operacja byla w czdmp w lodzi.operowal go doc.moll.dziecko w tej chwili ma niedomykalnosc zastawek autograftu i homograftu 2 stopnia ale czuje sie swietnie.narazie jezdzi do lodzi na..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...Jeśli chodzi o serce to funkcjonuje całkiem nieźle, gorzej z moją odpornością na przeziębienia.Od dwóch miesięcy non stop jestem chora i na antybiotykach. Okazało się, że mam przewlekłe zapalenie zatoki aby chronić nasze seruszka z zastawkami trzeba się leczyć antybiotykami. Osoby ze..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...respiratora, nerka raz funkcjonowała raz nie. a co najgorsze jest to że teściu w trakcie operacji miał zawał oraz na oddziałe zaraził się sepsa. i po miesiącu zmarł. a my jako rodzina o zawałe i sepsie bardzo pużno się dowiedzieliśmy. więc odradzam ten szpital !!!! BARDZO PROSZE O..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...serca , spadek jego funkcji , poszerzenie pierścienia zastawki i niedomykalność U mnie po 20 latach arytmi przeprowadzono ablację dodatkowej drogi przewodzenia, a w echo serca wyszło powiększenie lewej jamy serca oraz fala wrotna zastawki trójdzielniej i mitralnej, stąd moje pytanie czy..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...regionalnej z prawidlowa funkcji skurczowo rozkurczowa. z EF > 50% i Fs > 25%. LP nie powiekszony zastawka mitralna i aortalna w norm. osierdzie bez zmian. USG miałam wykonane 3 lata temu( to jedno badanie z wielu )OPrócz tego ze podczas badania zarejestrowano zaburzenia..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. ...regionalnej z prawidlowa funkcji skurczowo rozkurczowa. z EF > 50% i Fs > 25%. LP nie powiekszony zastawka mitralna i aortalna w norm. osierdzie bez zmian. CO JA MAM Z TYM ZROBIC NIE WIEM KOMPLETNIE CO TO JEST. BOJE SIE BO W INTERNECIE PRZECZYTALAM ZE TO OZNACZA..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...od operacji wszystko funkcjonuje super.Czasami zdażają się bóle ramion( słyszałem ,że to normalne ).Jak szybko wróciłeś do normalnego trybu w pracy?Moj adres p.wawrzyniak71@neostrada.pl pozdrawiam czesc.Ja mam obecnie 52 lata . jestem na rencie juz 8 lat. u mnie ten minus ze ja musze juz..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...niedomykalności jak również funkcji skurczowej lewej komory. W oparciu o dane które przetaczasz operacja to odległa przyszłośc. Konieczna jest modyfikacja stylu życia iotymalizacja farmakoterapii aby proces uszkodzenia serca maksymalnie spowolnic, a może wrecz wyeliminowac Glowa do góry!..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...jak tam to wszystko funkcjonuje. Nie wiem jak zareaguje na nową sytuacje stres? troche się obawiam jak myślicie ryzykować? bardzo chcę pojechać tylko żebym się nie przejechał... Ja mam takie małe pytanie. Bliska mi osoba ma wade serca polegajacą na zarastaniu zastawek sercowych...jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...niepowiekszone,globalna funkcja skurczowa w granicach normy,bez istotnej wady zastawkowej holter:w czasie rejestracji znaleziono lacznie 80495 pobudzen qrs,ze srednim rytmem hr:111/min o godz 9,01 minimalny hr:48/min o 5:12 bez epizodow bradykardii zgodnych z przyjetymi krytetiami,nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 119

.. ...skurczaki Elwirka. Czyli Ea, funkcjonujesz normalnie i nawet taka ilośc nie wyklucza Cię jakos z życia?a może chociaż Ty znasz powód swojej arytmii? ok Gabi , jak to zastawki to co mam brac cały czas leki??? wkurza mnie ten lekarz z NFZ nic nie powiedział tylko Holter i dopiero cos..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...powiekszone.globalna funkcja skurczowa w granicach normy.bez istotnej wady zastawkowej. HOLTER:w czasie rejestracji znaleziono lacznie 801495 pobudzen QRS ze srednim rytmem HR - 70,maksymalny 111/min minimalny 48,brak epizodow bradykardii.nie stwierdzono pauz odpowiadajacych przyjetym..

Co poradzić na arytmię?

.. ...żyję idzieki nim mogę funkcjonować.Mam również zdiagnozowane wypadanie płatka zastawki mitralnei z falą zwrotną - pozdrawiam cię i dobrze ci radze bierz leki - wiek nie ma żadnego znaczenia! W odpowiedzi na : Co poradzic na arytmie? wyslane przez Mariusz dnia 2006 - 03 - 09 01:35:00: W..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory( oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A - 4 ).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca(..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory( oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A - 4 ).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca(..

Dwie zastawki nie działają - jak pomóc mojej mamie?

.. ...ze jej zastawki żle funkcjonują, robila badanie( usg serca? )Gdyby nie pracowały to niestety nie mogla by Twoja mama życ, napewno nie jest tak żle pewnie ma jakis rodzaj niedomykalności zastawki. Jesli jest tak jak piszesz to pewnie czeka ja operacja, nic sie nie martw!! Twoja mama ma..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...nienaturalnie zaburzające funkcjonowanie naszych układów krwionośnych i dla nas szczególnie groźne. Podobnie, lecz w dużo mniejszym stopniu działają papierosy i alkohol. ja o tym nie wiedziałem i przez taką głupotę jak nadmiar kawy zrobiłem sobie krzywde i teraz musze sie leczyć, a byłem..

Zastawka mitralna - niedomykalność u dziecka

.. ...dzieje. Można normalnie funkcjonować, nawet uprawiać sport, co prawda nie wyczynowo, ale wiadomo że Otylką nie każdy będzie... dziękuję Zuziu za odpowiedź, serdecznie Cię pozdrawiam Moja córka ma 10 lat ,w wieku 8 lat stwierdzono w klinice w Poznaniu niedomykalność zastawki mitralnej ,co..

Wada aortalna po zapaleniu wsierdzia

.. ...sumie ok tzn. normalnie funkcjonowalem lewa komora sie nie powiekszala jednak odczuwalem szybsze zmeczenie.Mam zwrot III stopnia do komory lewej przez niedomykanie zepsuta zastawke.Niech mi ktos odpowie najlepiej ktos z doswiadczeniem z czym sie wiaze ewentualna wymiana zastawki, czy..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...znajomego, który świetnie funkcjonuje od bardzo dawna ze sztuczną zastawką mitralna i aortlaną. Na forum zapewne odezwie sie tez kdz z wymieniona aortalną. Przy mechanicznej największy problem o badanie poziomu INR oraz profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Ale akurat ten temat..

Płyn w osierdziu

.. ...morfologicznie prawidłowa Funkcja rozk.: Typ 1 wg Appletona Osierdzie: płyn w worku osierdziowym przy ścianie tylnej i wolnej ściany PK - do 6.0 mm w rozkurczu Kurczliwość: bez zaburzeń kurczliwoścvi odcinkowej LK Frakcja wyrzutowa: 60% wnioski: nieistotne hemodynamiczne niedomykalności..

Płyn w osierdziu - Str. 2

.. ...Ślad płynu jest normą. Wszystko w porządku. Nie napisałaś dlaczego zlecono Ci to badanie - czy były jakieś podejrzenia co do funkcji zastawek, kurczliwości serca? W każdym razie w sprawie płynu - jest OK...

Operacja zastawek - najpoważniejsza z operacji?

.. ...wymianie np dwóch zastawek funkcjonują świetnie od kilkunastu lat , prowadzac normalne życie. To zupełnie naturalne, że boimy się o swoich bliskich, ich zdrowie i zycie. Ale tez spójrz na to od innej strony - Twoja mama będzie mogła po koniecznej operacji prowadzić życie lepszej jakości...

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...mniej nieprawidlowego funkcjonowania tej ZASTAWKI , powinien profilktycznie brac antybiotyki tak sumiennie jak po przebytej goraczce reumatycznej. CO to jest * ZESPÓŁ PŁATKA * lub inaczej * WYPADANIE * PLATKA ZASTAWKI DWUDZIELNEJ? Zeby zrozumiec odpowiedz, nalezy wiedzieć, jak są..

Therm Line II a zastawka mechaniczna

.. ...wynianie zastawki normalnie funkcjonuje sa niezwykle budujące. Jestem przekonana, ze będa mieli wiele pytań, na które jesteś w stanie udzielić im odpowiedzi z własnego doświadczenia. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. nie mam ulotki - ale kiedyś czytałam ich stronę - była tam mowa o efedrynie...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...sposob zadowalający swoją funkcję ) Stąd nie wymiania sie z * profilaktycznie * Dziękuje za rade pani Izo Konsultacja w Ochojcu dopiero w piątek A co do Piątku ? jutro wizyta lekarza rodzinnego, ja myślę ze to przeżiębienie lub początek zapalenia oskrzeli ( ucisk na klatkę i furczenie )..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...dochodzi się do normalnego funkcjonowania po operacji, czy są jakieś ograniczenia. Nie ukrywam boję się jak bedzie wyglądało życie po operacji. Ryszard Mój mąż ma 48 lat ,od roku 1993jest po wszczepieniu zastawki aortalnej .Przebywał w szpitalu po zabiegu 10 dni na obserwacji.Wszystko..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 8

.. ...teraz,czy mągą normalnie funkcjonować.Mnie czeka operacja w kwietniu w WIM Warszawa ,może odezwie się osoba która była operowana w WIM. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla wszystkich. mam podobny problem do Ciebie Mariolu też szukam pomocy w tej sprawie Nazywam się Jolka. 20.08.2007..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 10

.. ...odnośnie samopoczucia i funkcjonowania takiej zastawki z góry dziekuje. Witam!Mój mąż będzie miał wymianę zastawki aortalnej.Jestem z Radomia a tam jest oddzial kardiochirurgii,gdzie ordynatorem jest dr.Dariusz Borkowski - może ktos słyszal o nim jakim jest kardiochirurgiem (..

Badania stwierdzające wadę serca

.. ...LV=49,Rv=24,IVS=10,PW=10,Ao=22,La=30 opis badania: Prawidłowa wielkość jam serca,kurczliwość m.sercowego.Prawidłowa morfologia i funkcja zastawek.Osierdzie bz. Badanie bez patologii tzn? sory ale sie nieznam: ) wszystko jest ok..

Renty, zasiłki rehabilitacyjne, zasiłki chorobowe

.. ...niereumatyczne zaburzenia funkcji zastawki tętnicy głównej. wiem że z taką wadą kwalifikuję sie na to aby otrzymywać * jakieś * pieniądze tylko nie wiem dokladnie jakie??czy mogę otrzymywać ręte? ta chorobha raczej nie da się uleczyć...mam 25 lat. Witam! Ja z tą samą wadą normalnie..

Interpretacja badania serca

.. ...prawidłowej skurczowej funkcji i bez zaburzeń kurczliwości ED52mm,ES 25mm,IVS7mm,lvpw 9MM.POZOSTAŁE JAMY SERCA W m - MODE :lA 40MM,Ao 31mm,Rv 17mm, zmiany miażdżycowe w ścianie aorty wstępująćej oraz na płtakach,W2D nieco powiększone prawe jamy serca,morfologia zastawek sercowych..

Operacja wymiany aorty wstępującej

.. ...później da się normalnie funkcjonować ? Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam Witam! Mam 27 lat, za sobą 3 operacje serca, bo urodziłam się z ciężką postacią wady zwnaje tetralogią Fallota. Nie miałam wymienianych zastawek, choć większość się nie domyka. Kilka dni temu, w czasie..

Zastawki i lewa komora serca , jak długo się leczy?

.. ...na to i czy czlowiek funkcjonuje po tym tak jak przedtem ? Witam. A na jakiej podstawie lekarz to stwierdzil? bo nie napisales. Skoro tak powiedział to zrób sobie echo serca. Wtedy bedziesz wiedział która zastawka, jaki stopień niedomykalnosci i jaki jest przerost lewej komory. Bedzie..

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...groźne i moge normalnie funkcjonować. Od tamtej pory nie konsultowałem sie z kardiologiem ani nie mialem badania ECHO. Miewam jednak czasem podczas nabierania powietrza do płuc mocne kucie w klatce piersiowej. Jest to bardzo nieprzyjemne i bardzo bolesne. Kucie ustępuje po chwili. Takie..

Częstoskurcz, tachykardia a normalne życie

.. ...zmęczona,nie mogłam normalnie funkcjonować,musiałam przesypiać popołudnia.U lekarza usłyszałam,że muszę badać się co 3 - 4lata,mam niedomyklność zastawki mitralnej,nadkomorowe zaburzenia rytmu z tendencją do tachykardi.Przed zajściem w ciążę lub na początku echo celem oceny..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...aortalna:morfologia, funkce, przepływy prawidłowe. Vmax 128 cm/s PG max.6,8 mm Hg PG mean. mm Hg PHT AI trójdzielna, norma. Vmax cm/s TI - Płucna:morfologia, ruchomość płatków bez wyraźnych zmian. Vmax 95 cm/s, Tacc 193 ms PGmax mm Hg PHT ms PI kurczliwość:prawidłowa EF: 70%..

Przerost przegrody międzykomorowej

.. ...prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy...

Przerost przegrody międzykomorowej 14 mm

.. ...zachowanej globalnej funkcji skurczowej ( EF ok 55% kurczliwości LV - prawidłowa ), - aorta wstępująca nieposzerzona, - lewy przedsionek oraz prawe jamy serca niepowiekszone, - bez cech nadciśnienia płucnego, - bez płyny w worku osierdziowym, - aparat zastawkowy prawidłowy. Chciałbym się..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca

.. ...zastawki można normalnie funkcjonować? pozdrawiam Witam, jestem po operacji tętniaka aorty wstępującej ( 5.7cm, zastawka dwudzielna ). Zabieg wykonał Prof Andrzej Biederman wg ogólnej opinii najlepszy operator w kraju. Operacja trwała 5 godz, nie trzeba było wymieniać zastawki ( byla..

Wskaźnik protrombiny po wstawieniu zastawki aortalnej

.. ...aparatu do samodzielnego mierzenia INR Bardzo ułatwia funkcjonowanie. dziękuje bardzo za odpowiedz moja teściowa miała ostatnio operacje na zastawke a potem pojawilo sie migotanie przedsionków.Pozdrawiam...

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...komory z upośledzeniem funkcji rozkurczowej lewej komory( zaburzenia relaksacji miesnia ) i nadciśnieniem dynamicznym.Łagodne wypadanie platka zastawki mitralnej z hemodynamicznie nieistotna dysfunkcją. Leczenie : lokren 20 2x1/2 ,Lexotan 3 ,magnez i krople nasercowe. po wzieciu cwiartki..

Poziom jaki reprezentują niektórzy lekarze w Polsce

.. ...teoretycznie nie wpływa na funkcjonowanie organizmu ale jest jedno ale... czesto wypadaniu płatka zastawki mitralnej towarzyszy zaburzenie neurokardiologiczne o nazwie ( Syndroma Barlowi )które daje rozliczne objawy typu. zawroty głowy , skrócenie odechu , ataki lęku napadowego,kołatania..

Operacja zastawki serca bez skalpela

.. ...czy mozesz narmalnie funkcjonowac prosze jesli mozesz to podziel sie ze mna wiedza bede czekala na odpowiedz Witaj Malgosiu!Moja niedomykalnosc jest w zaleznosci do ktorej,narazie mala ale jedna jest juz prawie w stopniu srednim.Narazie funkcjonuje w miare normalnie jako tako nie..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej

.. ...nie taka straszna i funkcjonuję normalnie - no poza psychiką... która jeszcze się leczy : ) będzie dobrze postaraj się nie denerwować. pozdrawiam Dziękuję za słowa otuchy, to wszystko nie jest takie proste, na czym polegała twoja wada i gdzie byłaś operowana, pozdrawiam Moja wada była..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 2

.. ...wady jaką posiadam - funkcjonuję - i tak sobie myślę, ze * sukces * jaki osiągam w tej dziedzinie to chęć do życia - staram czerpać się dużo i dużo dawać z siebie... Psychika !!! Mało o niej mówimy ale to jest podstawa do powrotu do zdrowia. Na Zdrowie. Jak często badasz poziom INR ?..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...blokuje mi normalne funkcjonowanie:( Przy okazjii może ktoś poradzi dobrego kardiologa w Warszawie,który przyjmuje w przychodni,a może dobrego który nie jest bardzo drogi??Tu chcę jeszcze napisać wyniki ostaniego badania echokardiograficznego Wielkość jam serca,ciągłość przegród..

ECHO serca interpretacje

.. ...Kurczliwość: prawidłowa EF= 60% Funkcja rozkurczowa E=cm/s A=cm/s PRAWA KOMORA ( RV ) - 25mm PRZEGRODA M. KOMOROWA ( IVS ) - mm Sciana tylna( PW ) - mm LEWY PRZEDSIONEK ( LA ) - mm LAA 12( cm2 ) PRAWY PRZEDSIONEK ( RA ) - 11cm2 ZASTAWKA MITRALNA ( MV ) Płatki - pogrubiałe szczególnie..

Model sztucznej zastawki serca

.. ...zdrowia, do normalnego funkcjonowania. Michale, jeśli mogę Cię spytać - a w którym szpitalu będziesz operowany? Hej No to rzeczywiście nie tak źle..wsparcie najblizszych mam i to duże chociaż strach nie pozwala mi na razie na to racjonalnie spojrzeć..może musze sobie uświadomic ze to nic..

Anin czy inna klinika kardiologiczna

.. ...tych 2 - óch operacjach funkcjonuję normalnie. Powiem - nad - normalnie. Owszem, są rzeczy, o ktorych należy pamiętać. To jednak nie jest problemem. IK w moim odczuciu jest bardzo dobrą placówką. Polecam: ) Witam. Ja w IK leczę się 18 lat jeżdżę na kontrole co miesiąc miałam w wieku 7..

Nagły zgon z przyczyn sercowych

.. ...zachowane są prawidłowe funkcje serca to nic się nie dzieje. Więc moja nie dyspozycja jest raczej spowodowana zastawka niż wymiarami jam serca i myśle że u ciebie tez nie tu lezy przyczyna. Idz do tego lekarza sporotwego moze on zleci jeszcze raz badania i powie ci cos na ten temat. Jak..

Badanie USG serca

.. ...zachowanej globalnej funkcji skurczowej, niedomykalność zastawki trójdzielnej 1+, bez cech nadcinienia plucnego , bez plynu w worku osierdziowym. Otrzymalem skierowanie na HOLTERA Obiawy moje to : przyspieszone bicie serca na 5 sek. odczuwam wtedy jak bym mial zaraz zemdlec, dzieje sie..

Wybór zastawki serca

.. ...rekonwalestencja??jak teraz funkcjonujesz??jak czesto bierzesz te tabletki???i czy przez ich branie zmienilo sie bardzo twoje zycie???czy ciecie masz na mostku,czy zebrach???z gory dziekuje za twoja pomoc...pozdrawiam Ina, wielkie dzięki za wyjasnienia. Zcy czułas się źle czy tylko..

Stenoza aortalna z dwupłatkowej i poszerzenie aorty wstępującej

.. ...wszystkim normalnie funkcjonować. Cześć, mam podobny problem. 5 lat temu dowiedziałem się że mam wadę aortalną. Obecnie mam już III stopień. W najbliższym czasie będę miał wymianę zastawki. W związku z tym dużo czytałem na ten temat. Z tego co się dowiedziałem to podobno można żyć..

Echo serca a wewnatrzprzełykowe echo

.. ...grubosc, kurczliwosc i funkcja zastawek. Przeplywy srodkomorowe i przez ujscia prawidlowe. Cisnienie skurczowe w prawej komorze 37mmHg. Opor plucny prawidlowy. Przeplyw przez zastawke tetnicy plucnej z gradientem 11mmHg. Osierdzie bez zniam. Okresowa bigeminia w czasie badania. chyba..

Wymiana zastawki w UK

.. ...latach aortalna źle funkcjonuje .Chciałbym wiedzieć czy ktoś z Państwa miał też kilka podobnych zabiegów . To mi doda odwagi i pomoże podiąć właściwą decyzję Właściwa decyzja, Mietku, może być tylko taka, by poddać się tej operacji, jeśli lekarze uważają, że jest ona konieczna. Ja mam 29..

Graniczne P-mitrale i graniczna wielkosc lewego przedsionka

.. ...przerostu bez zaburzen funkcji rozkurczowej. Pozostale jamy serca nie powiekszone Zastawki lewego serca bez widocznych nieprawidlowosci morfologicznych obecna sladowa niedomykalnosc aortalna osierdzie bez plynu prawa komora bez cech przeciazenia aorta wstepujaca w uwidocznionym odcinku..

Częstoskurcz u dziecka

.. ...niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania komórek. Olu, czy mogę się z Tobą skontaktować ? renia( 2008.11.17 ) Mam 9 - miesięcznego synka z częstoskurczami,zawsze są wieczorem na śnie, mały się nie budzi i śpi spokojnie,jest on po operacji zwęrzenia zastawki ortalnej.Proszę o rade...

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...II st. Morfologia i funkcja pozostałych zastawek prawidłowa. Odcinkowa i globalna czynność skurczowa lewej komory prawidłowa. Osierdzie bez zmian. Baaardzo prosze o cokolwiek bo nie daje mi to spokoju. Jeśli to co napisze * wyląduje * tam gdzie nei trzeba to przepraszam ale znalazłam to..

Plastyka zastawki

.. ...1993 - i przez 13 lat funkcjonowała - ale ponieważ mam b. poważną wadę - * dla bezpieczeństwa * mam już sztuczną zastawkę - i nie nazywajmy się kalekami - bo nie jesteśmy - ja żyje normalnie - pracuję, podróżuję, i jest super. Pozdrawiam i życzę optymistycznego podejścia do życia. Witam,..

Zastawka trójdzielna - wymiana

.. ...przedsionków. zachowana funkcja skurczowa niepowiększonej lewej komory. migotanie przedsionków. boję się :( Witam Panią, ja żyję z wymienioną zastawką trójdzielną już 10 lat. Wszystko jest ok, wysiłek jest nawet wskazany, mogę jeździć, biegać i normalnie żyć. Oprócz tego że zastawka cyka..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...Prawidlowe AccT ; 107 ms , Funkcja rozkurczowa : Prawidlowa ; Kurczliwosc : Bez odcinkowych zaburzen kurczliwosci , Frakcja wyrzutowa : 68% , Opis dodatkowy ; TDI - S - 23cm/s , E - 30cm/s , A - 14cm/s . E/A=2.07 . WNIOSKI : Granicznie powiekszenie lewego przedsionka. Pozostale jamy..

Operacja wszczepienia zastawki a powrót do sportu

.. ...doskonale ukrwione i funkcjonuje znacznie lepiej niż przed operacją, tego nie da się opisać - jest super Warto było się poddać operacji A co do sportu to jak chce Twój mąż go uprawiać skoro jest chory i nie wiadomo ile jego serce jeszcze zniesie tego jego sportu. Myślę że czas się dobrze..

ASD2 u noworodka

.. ...z wada mozna dobrze funkcjonowac. Ja tez kiedys poszukiwalam informacji na temat mojej wady i niestety nie uzyskalam wyczerpojacych informacji ktore mnie interesowaly.Rozne osoby mowily ze pewnie zamkna mi przez tetnice a rzeczywistosc jest inna.Zreszta malo jest informacji o ASD1 i..

Zabieg walwuloplastyki zastawki mitralnej

.. ...można ). Po takim zabiegu zazwyczaj serce wraca do normalego funkcjonowania. Potem, ważne jest systematyczne kontrolowanie pracy serca. Tak by zapobiec nieodwracalnym procesom, tak jak w moim przypadku...

Zawał serca po operacji zastawki serca

.. ...pozwalajacej normalnie funkcjonowac. w drugiej dobie obrzek rano zmalal jednak wieczorem znowu wystapil a lekarze dodatkowo podlaczyli babcie do kolejnego urzadzenia i wprowadzili do krwioobiegu jakis balonik aby usprawnic przeplyw krwi.w trzeciej dobie obrzek troche zmalal i lekarz..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...bez zmian. Prawidłowa funkcja serca. LV = 5,2/2,8cm. FS=46%. EF=77%. Ao=2,9cm. LA=3,5cm. HR=64/min. Fala E=103cm/s. Fala A=74cm/s. DT=133ms. IRT=84ms. IVS=1,1/1,4cm. LVPW=0,7/1cm. LVmass=180g/m2 E/A=1,4 Wnioski: Obraz odpowiada sercu sportowca, ale ze względu na skoki ciśnienia w..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...o prędkości 5,5 m/s Funkcja rozkurczowa lewej komory - norma DOPPLER Zastawja mitralna: D: fala E 0,7 fala A 0,7 bez fali zwrotnej Zastawka aortalna: S: systole 1,4 m/s bez fali zwrotnej Zastawka trójdzielna - diastole 0,5 Zastawka tętnicy płucnej - systole 1,3/1,4 Qp do Qs 1,3/1,0..

Interpretacja holtera i echa

.. ...serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości lewej komory. Sciany niepogrubione. Niewielkie wypadanie przedniego płatka mitralnego ze śladową falą zwrotną, poza tym zastawki bez istotnych zmian morfologicznych...

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. ...ściany dolnej.Dobra funkcja skurczowa pawej komory.Fala zwrotna mitralna +nieistotna.Pogrubiale brzeżne płatki zastawki aortalnej o dobrej ruchomosci bez cech wady.Śladowa fala zwrotna trójdzielna nie okonturowano spektrum fali zwrotnej.Bez płynu w worku osierdziowym.WNIOSKI ; LEWA..

Echo serca wyniki jak je interpretować

.. ...frakcja wyrzutowa ok 65%, funkcja rozkurczowa prawidłowa do wieku. Zyła głowna dolna nieposzrzona, prawidłowo zapada sie we wdechu.Prawidłowe ciśnienie skurczowe w prawej komorze.Szerokośc aorty i pnia płucnego prawidłowa. Osierdzie bz. Wyniki są ok - masz małe fale zwrotne w 3..

Masturbacja, a serce

.. ...wpływ na pracę serca, na funkcjonowanie zastawek itd. A przy okazji, czy mógłby ktoś napisać mi o leczeniu śladowej niedomykalności zastawki mitralnej? Co to znaczy: * brak znaczenia hemodynamicznego * ? Jakie mogą być przyczyny tego i przede wszystkim czy da się to wyleczyć i czy może..

Echo serca prosba o zweryfikowanie badan

.. ...normie ktos moze sie do tego odniesc znawaca jakis jeszcze?? prosze o odp jest jak najbardziej ok : ) no ale ja naprawde pytam czy moje wynika sa ok z tego co mi mowili to tak mrX znasz sie na tym :P ?..

Echo serca - intepretacja wyników. Bardzo proszę.

.. ...płatków, drobne zgrubienie Funkcja zastawki prawidłowa Zastawka mitralna: 0,73 m/s ( w normie ) Prawa komora: 24,3 Zastawka trójdzielna: bez zmian Osierdzie: wolne Wnioski: prawidłowy obraz serca. Byłam prywatnie i tak się zastanawiam że nie wszystko opisał.. Eh ci lekarze. Z góry dzięki..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...przeszkadza mi w normnalnym funkcjonowaniu. I jak kiedyś nie wiedziałam nie interesowałam się ( bo po co skoro kardiolog powiedzial wsio ok ) tak teraz zaczęłam się interesować. Masz 23 lata za mloda na zawal. przebiegnij sie kilka razy gdy nie bedziesz pod wplywem stresu i powiedz czy..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...wielkosci bez zaburzeń funkcji skurczowej globalnej i odcinkowej. aparat zastawkowy bez zmian Powiekszone nieco prawe jamy serca z wyrażną niedomykalnościa trójdzielną na ++/ związana z wiekiem przewaga prawokomorowa?, wada zastawki trójdzielnej, stenoza płucna? KL 49/32 EF 70% IVS 11 PW..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...podstawnego. EF : ok. 15 - 17 % FUNKCJA ROZKURCZOWA: Wnioski:Znacznie powiększona LK z odcinkowymi zaburzeniami kurczliwości i ciężko upośledzoną kurczliwością globalną.Łagodna IM. Łagodna IA.Graniczny wymiar PK.Bez cech HP.Umiarkowane zmiany degeneracyjne na płatkach zastawek Ao i Mt...