Furosemid

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...do których zaliczamy furosemid i torasemid ( Diuver, Trifas ) , diuretyki tiazydowe i tiazydopodobne, m. in. hydrochlorotiazyd i indapamid ( Ipres long ), i ostatnia grupa diuretyki oszczędzające potas np. spironolakton. Rzadziej wykorzystywane w terapii nadciśnienia tętniczego są..

Hipokaliemia

.. ...diuretyczne jak na przykład furosemid. Hipokaliemia wraz z zaburzeniami stężenia pozostałych istotnych jonów ( sód, wapń, magnez ) występuje także u osób odwonionych w przebiegu masywnych wymiotów, biegunek, czy z powodu ograniczonego przyjmowania płynów. Ostatnia sytuacja jest..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...silniejszym lekiem od furosemidu - innego przedstawiciela tej grupy. Diuretyki pętlowe są stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Torasemid poza działaniem moczopędnym wpływa również bezpośrednio na naczynia krwionośne - rozszerzając je, dodatkowo obniża ciśnienie krwi. Leki..

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...moczopędne ( diuretyki ), np. furosemid. Nykturia może być także objawem cukrzycy, w przypadku cukrzycy typu pierwszego niemal zawsze wiąże się to z zauważalnie dużą ilością przyjmowanych płynów ( ciągłe uczucie pragnienia jest spowodowane wysokim stężeniem glukozy we krwi, stan ten..

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...pierwszej grupy jest furosemid. Lek ten hamuje resorpcję zwrotną sodu zachodzącą w pętli Henlego. Zwiększa w ten sposób objętość moczu. Diuretyki tiazydowe działają w kanaliku dalszym, ich działanie także polega na modyfikacji resorpcji jonów. Przykłady leków tiazydowych:..

Dieta bogata w potas

Dieta bogata w potas

.. ...z nich, na przykład furosemid czy indapamid, wypłukują potas z naszego organizmu. Dlatego lekarze jednocześnie z diuretykami przepisują preparaty zawierające potas. Warto jednam wiedzieć, jakie produktu spożywcze zawierają duże ilości tego pierwiastka: większość owoców: wiśnie,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...Zabezpiecza mnie tu furosemid, do tego potas i magnez. Poza tym, w związku z dużym odwodnieniem, codziennie piję gastrolit - sól fizjologiczną. Pewnie to, wraz z omówionymi przeze mnie wyżej lekami pomogło w zwalczeniu arytmii i zaostrzonej niewydolności serca. Do żuber, prawda jest..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...ZOK 50ml, captopril, furosemidum, spironol ). Wczoraj dowiedziałam się że jest jeszcze szansa wszczepienia mu rozrusznika w Zabrzu ale to sie okaże na 100% dopiero po dzisiejszym zabiegu koranografii..także trzymajcie kciuki za pomyślny zabieg. Pozdrawiam i Agnieszko powodzenia i dużo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...Concor, Prestarium, Acard, Furosemid, Diuver. Czy ktoś z Was przyjmuje jeszcze leki odwadniające? Które są dla Was najlepsze? Ja zrobiłam sie jakaś oporna i nie odwadniają mnie, czasem wogóle nie działają, mimo że biorę duże dawki. Woda gromadzi mi się w brzuchu, a to przeszakadza w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 4

.. ...2x,Trimetariatio 2x,Furosemid 1x,Spironal 1x,Prestarium 1x,Molsidomina2xoraz Nilogrin1x.Pozdrawiam wszystkich może coś nowego znajdą na naszą chorobę. Mam pytanie może ktoś mi w końcu odpowie. Mój kochaniutki siostrzeniec ma dopiero 6 tygodni a już tak cierpi! Ma kardiomiopatię..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...spironol 1x50mg, bemecor 1, furosemid 4x40mg, kalipoz 2x2. Pozdrawiam i życzę zdrowia wszystkim : ) wiesz jak bym czuła sie już bardzo żle to napewno bym to przemyślał nikt nie da pewności że się przeszczep przeżyje chociaż po to napewno życie było by inne a na swoim jeszcze troche..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...hashimoto. puchne biore furosemid/przepisany przez lekarza/. ciekawe co teraz ze mna zrobia? Basiu - furosemid będzie Ci bardziej wypłukiwał minerały, których i tak masz za mało. Pozdrawiam Do Joli S - WITAJ!!! Jutro rano mam jod o 8 - 30 więc napiszę napewno jak u mnie bedzie to..

Kardiomiopatia gąbczasta prawej komory

.. ...dwa leki moczopędne FUROSEMID i VEROSPIRON oraz lek spowalniający bicie serca BEMECOR. Wiadomość, którą tobie podam jest smutna. tej wady serca nie da się niestety wyleczyć. powiem tobie co ja usłyszałam od kardiologów, kiedy byliśmy oboje z dzieckiem w klinice w Poznaniu. Dziecko..

Śpiączka po zawale serca jak długo trwa?

.. ...sie wdrazylao,dostaje furosemidum bo przestal robic siku nerki mu siadaja chyba to juz jest roslinka * ( ( ( tylko najgorsze jest to ze czlowiek nawey mu nie powiedzial za zycia jak bardzo go kocha a teraz jest juz za pozno mimo ze mu to mowie jak do niego jezdze ale czy on mnie slyszy..

Duszący kaszel

.. ...cierpi.Bierze Digoxin i Furosemidum dla poprawienia akcji serca!Niestety od pewnego czasu dręczy ją ciężki duszący kaszel.Występuje nie tylko podczas wysiłku ale także podczas snu!Diphergan nie pomaga!Ludzie pomocy co może pomóc? Witam . Prosze natychniast zrobić USG serduszka.. Kaszel..

Duszność w chorobie niedokrwiennej

.. ...cisnienie , jestem 2mies. po by pasach ,biore dilatrend , inhibace , sintrom i furosemid . i wieczorem mam dusznosci . miesiac po operacji miałam migotanie przedsionkow , mam tarczyce w stanie euterozy..

Za dużo potasu - co jeść, aby zmniejszyć?

.. ...najlepiej potas usuwa furosemid - ale skoro masz kłopoty z nerkami to nefrolog na pewno powinien ci powiedzeć. ja od wielu lat mam 1 st przewlekłej choroby nerek i zawsze miałam za mało potasu ale od roku mam nagórnej granicy normy. z tym ze ja biore spironol i on teoretycznie zatrzymuje..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...razie skokow captopril furosemid kalipoz zrobilem prawie wszystkie badania usg rentegen wszystkie badania krwi tarczycy nadnerczy wszedzie wszystko ksiazkowo a po wysilku 200 na liczniku jest doradzcie co mam robic ?????????????? Witam! Twoje ciśnienie rozkurczowe jest wporządku...

vivacor

.. ...tableki ,acloton 2xdz.po 1 furosemid 1 co drugi dzien ( WCZESNIEJ BYL 3X DZ PO 1 ),efoxx long 75 , spironol50 1 x dz,tritace 1 xdz ,polocard 75 1 xdz( mama jest po dwoch zawalach z rozleglym tetniakiem akinetycznym i jak mowi czuje sie znakomicie.Jak twierdzi ma niewielkie dusznosci -..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...adrenalina, insulina, furosemid itd. ponadto wykonano balonikowanie, nie znam się dokładnie ma w nodze jakiś przewód który do tego balonika jest podłączony i wspomaga podobno pracę serca co jakiś czas. Obecnie lepiej oddycha ale od 3 dni stan jest bez zmian, tzn. męczy się podczas samej..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...następujące lekarstwa: FUROSEMID BIOSOTAL PRESTARIUM CLEXANE Z góry bardzo bardzo dziękuję za pomoc. U pacjentki występuje kombinowana wada mitralna - stenoza plus niedomykalnośc , umiarkowana. Narkoza nie ma wplywu na progresję i ocenę wady. Proponowalabym rozwazyc konsultację..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 7

.. ...tego clexane, dilzem, furosemid, kalipoz. Życzę Wam wszystkim dużo zdrówka i pogody ducha. Ja tak sobie myślę, że moje pozytywne, nastawinie też mi dużo pomaga. A to ciekawy link: http://www.pl.european - lung - foundation.org/uploads/Document/WEB_CHEMIN_3670_1185811250.pdf Moje..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...dużej dawce, Clexane, Furosemid, Spironol, Milurit. Obecnie muszę codziennie korzystać z tlenu i coraz rzadziej wychodzę z domu. Choruję od trzech lat Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia Mam wrodzoną wadę serca oraz utrwalone duże nadciśnienie płucne. Leczę się obecnie w Klinice Chorób..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 25

.. ...sportem bieganie do wc po furosemidzie ha ha. A na poważnie to mam problemy z chodzeniem. Muszę poruszać się powoli * swoim rytmem * bo inaczej jest źle albo bardzo źle - szybko się męczę. Wcześniej przed chorobą byłam aktywną osobą i dlatego siedzenie w domku to dla mnie za karę. Staram..

Wpisanie na listę biorców do przeszczepu serca i co dalej?

.. ...włączeniu do leczenia furosemidu na odwodnienie ) i nie wiem czy decydować się już na przeszczep jak czuję się jeszcze w miarę czy czekać aż stan się pogorszy, frakcja teraz 18%.. i dlatego też pytanie czy jeśli przedzwonią, że mają serducho można powiedzieć, że jeszcze się nie chce? :|..

Nieporządane działania leków pozawałowca

.. ...Kalipoz x2, Aspargin, Furosemid 20, i teraz Zyrtec. Chętnie także nawiążę kontakt ze specjalistą lub farmaceutą znającym temat. Pozdr. może to uczulenia na leki? ja reaguję podobnie na wiele leków. wiele lekarzy mi nie wierzyło i w końcu się uparłam i wymusiłam testy na alergologii - tam..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...Oczywiście, wcinam moczopędnie Furosemid, uzupełniająco potas - Kalipoz. Leki na obniżenie nadciśnienia. Niedawno kardiolog z Zabrza dołączył mi lek; Maxigra 50 mg ( Sildenafil - rozszerza naczynia krwionośne ). Jest to pierwszy taki lek w mojej * karierze * . Chyba trochę mniej się..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego - Str. 2

.. ...wziął całą ), Furosemid 40mg 1x1 tabl, Spironol 100 1x1 tabl. Cały czas ma ciśnienie ponizej 100 Niedociśnienie może być w tym przypadku skutkiem zażywania leków, można to wyczytać chociażby z ulotek...

Spironol

.. ...odawdniających brałam furosemid ale nie działa na mnie. ostatnio zaproponowano mi diuver czy jakoś tak ale nie zmieniałam bo mam uczulenia na leki i nie chchiałam ryzykować. pozdrawiam abisynka postanowilam przestać patrzec na lek - o nazwie Inspra/kardiolog zalecił mi go zamiast..

Duszność po 3 zawałach serca

.. ...leki: rano : Acard zylt, furosemid,carvetrend, piramil,ortanol, effox long /50mg/pół tabl. południe : 2 x furosemid po 40mg Wieczór: torvacard, carvetrend,furosemid,spironol Może trzeba zmienić dawki leków albo częstotliwość bo czuję się bardzo słabo i ciśnienie ma 90/60 i te okropne..

Problemy z nadciśnieniem mimo leczenia

.. ...wysokie ciśnienie łykam Furosemidum. Jednak w ostatnich tygodniach zbyt często * wyskakuje * mi wysokie ciśnienie. Dzisiaj rano o godz.9.00 miałam 173/115/75. Wzięłam Bisocard i Diuresin. O 11.00 miałam ciśnienie 145/92/74. Wybrałam się do kościoła. Kiedy wracałam, znowu poczułam..

INR jak postąpić?

.. ...lekach moczopędnych - furosemid i spironol. czy znacie jakąś literaturę lub linki dotyczące wiedzy nt. postępowania przy zażywaniu leków przeciwzakrzepowych? dziękuję i pozdrawiam. czesc. no i problem nie tylko twoj ja mam juz sztuczna zastawke aortalna 8 lat i zawsze sa problemy z inr..

Uczulenie o leków? przyjmowanych po zawale serca

.. ...2x1 Valsacor 40 mg 2x1 Furosemid 40 mg 2x3 spironol 50 mg 1x1 Torvacard 40 mg 1x1 Polocard 1x1 Od jakiegoś czasu ma straszne uczulenie domniemam że to może od leków tylko teraz od którego, a po za tym co robić jak te leki musi zażywać. Lekarz rodzinny przepisał maść 2% hydrocotrizon i..

Niepoprawny rozwój naczyń wieńcowych

.. ...leki moczopędne ( np. Furosemid ), preparaty naparstnicy ( Bemecor ) oraz inhibitory konwertazy angiotensyny ( np. Enap ). Osttanio wykazano skutecznośc blokerów kanałów wapniowych ( np. Propranolol, Karwedilol ). Ze względu na ruzyko powikłań zatorowo - zakrzepowych i zaburzen rytmu..

Reanimacja trzykrotna - Str. 2

.. ...trzeci dzień jeszcze Furosemidum 40. Wieczorem Areplex 50, Atractin 40. Areplex po roku odłożę, tak mowiła lekarka, chyba że coś sie w medycynie zmieni, bo ten lek lub Plavix, bo to jest to samo, się bierze do roku po zawale. O rany,to rzeczywiście sporo leków zażywasz.Ja o tych lekach..

Nadciśnienie 220/160 przy regularnym braniu leków

.. ...premessa , verospiron i furosemid a pisk w głowie nie odpuszcza , mimo brania leków ciśnienie skacze nawet do 217/170 a wtedy jest paskudnie , standartem jest 180/120 to wszystko doprowadziło do niewydolności serca , niedokrwienia , kardiomiopati i innych zaburzeń serca , problemów z..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 4

.. ...premessa , verospiron i furosemid a pisk w głowie nie odpuszcza , mimo brania leków ciśnienie skacze nawet do 217/170 a wtedy jest paskudnie , standartem jest 180/120 to wszystko doprowadziło do niewydolności serca , niedokrwienia , kardiomiopati i innych zaburzeń serca , problemów z..

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne - Str. 2

.. ...cardevirol , verospiron i furosemid i nadal nie pomaga , siada mi serce i zastanawiam się czy to ma sens branie tych leków po których i tak nie ma poprawy . Nie mam nadwagi i nie piję od czasu do czasu papieroch . Co zmienić co robić robi się niezbyt komfortowe życie z tym wszystkim ...

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...cardevirol , verospiron i furosemid i nadal nie pomaga , siada mi serce i zastanawiam się czy to ma sens branie tych leków po których i tak nie ma poprawy . Nie mam nadwagi i nie piję od czasu do czasu papieroch . Co zmienić co robić robi się niezbyt komfortowe życie z tym wszystkim ...

Czy to nadmiar potasu?

.. ...poniekąd dzięki działaniu furosemidum. Dziwne jest to, że tatę - mimo problemów stricte kardiologicznych - ulokowano na internie, a nie na kardiologii. Na moje usilne żądanie sprowadzoną panią kardiolog na konsultację - wolę się nie wypowiadać na ten temat, bo musiałabym * wyhaszować *..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz straszy że do pracy chyba już nie wrócę. Jestem trochę zdezorientowany. Jest już taki wątek na tym forum.Poczytaj,jest nas tam kilku...

Opuchlizna a nacisnienie

.. ...i moczapednym lekiem furosemid 40 mg bo prawdopodobnie cos zatrzymuje mi wode w organizmie. dodam ze badania takie jak krew mocz przeswietlenia pluc ekg usg jamy usg nerek dno oka wszystko jest ok : ) aa i do tego bardzo wypadaja mi wlosy nie wiem czy ma to jakis zwiazek ( nie pije..

Konsulatacja

.. ...Prestarium 5/5 1x1 - Furosemidum 1 - 0 - 1/2 - Kalipoz prol. 2x1 - Verospiron 50mg 1x1 - Ins. Mixtard30 rano 34j. wieczorem 18j. - doxepin 25mg 3x1 - amlozek 10mg 1x1 Podane leki są adekwatne do schorzeń,jednak nie jestem lekarzem,wiec warto byłoby skonsultowac się z lekarzem. Polocard..