Gardło

Ucisk w gardle

Ucisk w gardle

.. Ucisk w gardle jest zagadnieniem interdyscyplinarnym. Jeżeli tego typu dolegliwości utrzymują się przewlekle, należy zasięgnąć porady lekarza rodzinnego. Z obrębie szyi w bliskiej odległości układają się struktury kilku układów. Wrażenie ucisku mogą wywoływać choroby przełyku, w takich sytuacjach zwykle..

Angina paciorkowcowa

.. ...chłonnych okolicy szyi. Gardło jest żywo - czerwone, migdałki podniebienne obrzęknięte, czerwone, w kryptach widoczna treść ropna. W leczeniu anginy paciorkowcowej skuteczne są preparaty zawierające amoksycyklinę z dodatkiem inhibitora beta - laktamazy. Antybiotyk należy przyjmować przez..

Rak gardła

.. Gardło to nieparzysty narząd, w obrębie którego krzyżują się droga pokarmowa i droga oddechowa. Gardło jest podzielone na trzy piętra lub części. Piętru górnemu odpowiada część nosowa gardła, piętru środkowemu część ustana natomiast gardło dolne nosi także nazwę części krtaniowej. Procesy rozrostowe toczące..

Usuwanie migdałków

.. ...anatomiczna nazwa - migdałek gardłowy ) nie jest zabiegiem pozbawionym ryzyka powikłań. Jest to jedna z przyczyn, dla których ograniczono niegdyś bardzo liczne wskazania do tej operacji. Należy także pamiętać, że migdałki nie są narządami zbędnymi. Stanowią element pierścienie chłonnego..