Glukoza

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...kontrolujące stężenie glukozy we krwi. Farmakoterapia tego schorzenia jest bardzo złożona i indywidualnie dopasowana do danego pacjenta. Cukrzycy leczeni są za pomocą insuliny lub doustnych środków hipoglikemizujących. Doustna terapia cukrzycy obejmuje leki z czterech najczęściej..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...tłuszczonych - ang. FFA ) na glukozę - monosacharyd. Ogłuszony mięsień sercowy objawia się pogorszeniem kurczliwości trwającym przez kilka, a nawet tygodni po okresowym epizodzie niedokrwienia, mimo przywrócenia prawidłowej perfuzji ( krążenie na poziomie naczynia. Zarówno hibernowany..

Cukrzyca

Cukrzyca

.. ...zaburzeń metabolizmu glukozy. Przyczyną tych zaburzeń jest względny lub bezwzględny niedobór insuliny. Cukrzyca typu 1. Cukrzyca typu 1, dawnej zwana cukrzyca ludzi młodych. Jest to choroba autoimmunologiczna, w przebiegu której dochodzi do niszczenia komórek beta trzustki. Komórki te są..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...cholesterolu we krwi, poziom glukozy oraz masa naszego ciała. Podwyższony poziom cholesterolu LDL lub triglicerydów ( TG, trigly ) wiąże się ze wzrostem ryzyka wystąpienia miażdżycy, a w konsekwencji - zawału serca. Podobnie podwyższony poziom glukozy we krwi zwiększa ryzyko wystąpienia..

Indapamid (Ipres long)

.. ...zwiększa także stężenie glukozy we krwi, należy więc zachować szczególną ostrożność w stosowaniu tego leku u cukrzyków. Ipres long to handlowa nazwa preparatu zawierającego indapamid. Inne preparaty zawierające indapamid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Apo - indap,..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...materii, metabolizm glukozy, tłuszczów i białek, podnosi temperaturę ciała, przyspiesza czynność serca, działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy itd. W życiu płodowym i w okresie rozwoju tyroksyna jest bezwzględnie konieczna do prawidłowego formowania się ośrodkowego układu..

Niedotlenienie serca

.. ...energetycznych ( glukoza ) oraz tlenu koniecznego to reakcji biochemicznych, w wyniku których powstaje energia konieczna do pracy narządu. Oznaką niedotlenienia mięśnia sercowego jest więc ból wieńcowy...

Fenofibrat (Lipanthyl, Grofibrat, Fenoratio, Fenardin, Apo-Feno)

.. ...pozytywnie na tolerancje glukozy oraz hamują procesy powstawania blaszek miażdżycowych w naczyniach tętniczych. Leki z grupy fibratów są stosowane w stanach zwiększonego stężenia cholesterolu. Fibraty mogą uszkadzać wątrobę i mięśnie, stąd konieczne jest okresowe kontrolowanie poziomu..

Ketoza

.. ...przestrojenia metabolizmu glukozy i tłuszczów. Rozwija się kwasica metaboliczna. Kwasica ketonowa może być wywołana ciężkim zatruciem alkoholowym, głodzeniem, może również rozwinąć się w przebiegu śpiączki wątrobowej lub mózgowej. Typowo kwasica ketonowa jest związana z znaczną..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...energetycznych ( głównie glukoza ) ulega nieodwracalnym uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość tlenu. Objawy niedotlenienia mózgu mogą wystąpić nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia,..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...( np. spadek poziomu glukozy we krwi ), szereg zaburzeń psychicznych i zatrucia ( leki, narkotyki itp. ). Podstawą w diagnostyce przyczyn wystąpienia omdleń jest dokładny opis sytuacji, w jakich zdarzenie to miało miejsce. W diagnostyce wykorzystuje się pomiar ciśnienia tętniczego, test..

Hipoglikemia

.. ...szybkiej interwencji. Glukoza jest podstawowym składnikiem energetycznym wykorzystywanym przez komórki nerwowe, stąd jej powtarzające się niedobory ( stany hipoglikemii ) mogą siać spustoszenie w mózgu. Hipoglikemia często pojawia się u osób chorych na cukrzycę, szczególnie tych..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. ...codzienną kontrolę poziomu glukozy we krwi. Chorzy z nadciśnieniem tętniczym powinny pamiętać o konieczności ograniczania ilości spożywanej soli. Istotne jest także ograniczenie w diecie tłuszczów zwierzęcych, zastąpienie ich roślinnymi ( oliwa z oliwek ). Podkreślany jest wpływ..

Sterydy

.. ...elektrolitową, metabolizm glukozy, produkcje hormonów płciowych, gospodarkę lipidową i inne. Wpływ glikokortykosteroidów na układ immunologiczny jest wykorzystywany do leczenia takich chorób jak astma oskrzelowa, zespół nerczycowy, choroby tkanki łącznej. Długotrwałe przyjmowanie..

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...spowodowane wysokim stężeniem glukozy we krwi, stan ten nazywany jest przez lekarzy polidyspją ). Nykturia może także być objawem schorzeń o podłożu urologicznym: u mężczyzn - przerostu gruczołu krokowego, u obu płci - zakażenia układu moczowego. U dzieci nykturia może łączyć się z..

Aterotromboza (zakrzepowe powikłania miażdżycy)

.. ...ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz profilu lipidów. Konsekwencjami nieprzestrzegania zasad zdrowego rozsądku są takie powikłania naczyniowe, jak zawał serca, udar, niedokrwienie kończyn dolnych, itp...

Akromegalia

.. ...Pojawia się nietolerancja glukozy. Mogą pojawić się także objawy neurologiczne. Ze strony układu sercowo - naczyniowego najważniejsze zmiany to nadciśnienie tętnicze, kardiomegalia i niewydolność serca. Podstawą leczenie akromegalii jest usunięcie gruczolaka przysadki. W niektórych..

Objawy cukrzycy

.. ...obecności glukozy w moczu; glukoza jest substancją osmotycznie czynną, ściąga wodę, jej obecność w moczu wzmaga diurezę, w związku z tym wrasta zapotrzebowanie na wodę; jeśli przyswajanie płynów jest niewystarczające, dochodzi do odwodnienia; chudnięcie, związane zwykle z cukrzycą typu..

Budowa krwi

Budowa krwi

.. ...odpowiednich stężeniach ), glukoza, przeciwciała, wiele substancji biochemicznych jak mocznik, kreatynina czy bilirubina, liczne enzymy jak choćby aminotransferazy. Bardzo istotne są składniki buforowe osocza, które zapewniają odpowiednie pH. Wahania w stężeniu poszczególnych składników..

Badanie moczu

.. ...ewentualną obecność białka, glukozy, ciał ketonowych i urobilinogenu. Wynik badania dostarcza także informacji na temat ewentualnej obecności leukocytów, erytrocytów i komórek nabłonkowych. Zestawienie wyników tego prostego i taniego badania z objawami prezentowanymi przez pacjenta..

Polineuropatia cukrzycowa

.. ...zaburzeniami tolerancji glukozy. Patomechanizm zjawiska nie jest do końca wyjaśniony. Uważa się, że u podłoże uszkodzenia leżą zmiany angiopatyczne ( patologiczna przebudowa naczyń mikrokrążenia zaopatrującego nerwy w krew ) oraz czynniki metaboliczne związane z nadmiarem i..

Nefropatia cukrzycowa

.. ...zaburzeń metabolizmu glukozy ponoszą niemal wszystkie układy ludzkiego organizmu, w tym także nerki ( nefropatia cukrzycowa ). Patologiczne procesy zachodzące w kłębuszkach nerkowych ( zmiany w budowie i funkcji błony podstawnej ) mogą być przyspieszane przez inne, współistniejące..

Leki stosowane w cukrzycy typu 2

.. ...insuliny we krwi, poziom glukozy nie spada ( nie jest ona zużywana ani metabolizowana w w prawidłowy sposób ). Farmakologiczne leczenie cukrzycy typu drugiego ma na celu pobudzenie komórek trzustki do syntezy większej ilości insuliny ( przełamanie insulinooporności ), uwrażliwienie..

Insulina

.. ...Zmniejszenie stężenia glukozy we krwi, najbardziej znany efekt działania insuliny, jest wypadkową licznych reakcji przebiegających dzięki odpowiedniemu stężeniu tego hormonu. Insulina zwiększa dokomórkowy transport glukozy oraz jej zużycie w komórkach, zmniejsza ilość oddawanej glukozy z..

Fibraty

.. ...( poprawa tolerancji glukozy ). Fibraty są wskazane zwłaszcza u pacjentów z przewagą trójglicerydów w obrazie zaburzeń lipidowych. W niektórych sytuacjach łączy się je z innymi lekami jak na przykład z żywicami lub kwasem nikotynowym. Czasem sytuacja kliniczna wymaga jednoczesnego..

Akarboza (Glucobay)

.. ...przeciwcukrzycowe, podawanie sacharozy ( cukier! ) jest nieskuteczne - konieczna jest czysta glukoza. Glucobay to handlowa nazwa preparatu zawierającego akarbozę ( na podstawie Indexu Leków MP 2007 )...

Glimepiryd (Amaryl)

.. ...zwiększa też zużycie glukozy przez komórki tłuszczowe, mięśniowe i komórki tkanki łącznej. Dodatkowo, glimepiryd wykazuje działanie antyagregacyjne ( prawdopodobnie poprzez hamowanie cyklooksygenazy i powstawania tromboksanu ), co jest bardzo pożądanym efektem u chorych z współistniejącą..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...poziom cholesterolu i glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, częstość akcji serca, obliczyć wskaźnik masy ciała i uzyskać poradę kardiologa. Do tej pory, u ponad 90 proc. przebadanych w kadiobusie osób stwierdzono występowanie przynajmniej jednego z czynników ryzyka chorób układu..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...stężenie cholesterolu, glukozy i cukrzycę, a także otyłość brzuszną. Ostatnio podnosi się także znaczenie nowych markerów tego ryzyka, zebranych w publikacji Polskiego Forum Profilaktyki. Wśród nich są wskaźniki dotyczące m.in. uwapnienia tętnic wieńcowych ( badanie tomografem ),..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...zestawiono podejście glukocentryczne do pacjenta z cukrzycą z podejściem naczyniocentrycznym . Dyskutowano czy najważniejszym celem leczenia jest doprowadzenie do prawidłowego poziomu cukru, czy też ważniejsza jest ochrona naczyń poprzez m.in. obniżanie ciśnienia tętniczego, co pośrednio..

Gruba szyja a choroby serca

.. ...oraz wyższe stężenie glukozy we krwi ( o 3.0 mg/dl u mężczyzn i 2.1 mg/dl u kobiet ). Dobry cholesterol , czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości ( HDL ), usuwa nadmiar złego cholesterolu z komórek i transportuje go do wątroby, gdzie jest on metabolizowany. O zwiększonym ryzyku..

Cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca

.. ...niewielka nietolerancja glukozy podczas ciąży może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym dla kobiet. Jak wykazali naukowcy z Kanady nawet łagodna cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca w przyszłości. Wyniki badań opublikowano na łamach pisma Canadian Medical Association..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...rodników; insuliny i glukozy, jak również niektórych białek pobudzających procesy zapalne w organizmie i naczyniach krwionośnych. Nie różniły się one jednak od myszy na diecie zachodniej ( która zawierała takie same ilości tłuszczu, w tym cholesterolu ), a niektóre były nawet nieco..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...Osoby, u których stwierdzone będą znaczne nieprawidłowości, przejdą dodatkowo badania EKG i będą mogły skorzystać z bezpłatnej porady kardiologa. Ambasadorką VII edycji akcji jest aktorka Małgorzata Socha...

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...praca serca i tolerancja glukozy. Nie zaobserwowano natomiast żadnych zmian w wadze ciała. Choć badania były przeprowadzane na gryzoniach, naukowcy przypuszczają, że spożywanie winogron ma podobnie korzystny wpływ na ludzi. Zredukowanie tych czynników ryzyka może opóźnić rozwój cukrzycy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...krwi, morfologię ogólną, glukozę naczczo, K, Na, Kreatyninę, Aspat, TSH, APIT, INR, przeciwciała HCV, Hbc, oraz HBs, antygen HBs, HIV, oraz badanie ogólne moczu. Odnośnie ablacji - to prof. Walczak nie wykonuje już raczej tych zabiegów, jak dowiedziałam się ablować mnie będzie albo dr..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...elektrolity: sód, potas, glukozę i wit C dla lepszej pracy serca i mózgu. Polecane zwłaszcza w upały, kiedy tracimy mnóstwo składników wraz z potem. 24 tabletki kosztuja ok 15 zl, ja się po nich naprawde dobrze czuje. A! i zmierz sobie ciśnienie, może masz za niskie, stad te mroczki,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...prosty: POTAS, SóD, glukoza, wit. C - wszystko dla dobrej pracy serca i mózgu. Bardzo sobie chwalę ten specyfik. 24 tabletki o przyjemnym cytrynowym smaku dostępne są w każdej aptece za okolo 15 zl. Polecam! Ja poczułam różnicę w pracy mojego serduszka. Podejrzewam, że brakowało mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...nie znoszę )żeby Wam glukozy nie brakowało, bo to też powoduje palpitacje serca.Ja tak często mam ale tylko dlatego że właśnie mam za mało cukru we krwi.Wtedy szybciutko szklanka ciepłej wody i parę łyżek cukru i za chwilę mam spokój.Moja psychoterapeutka powiedziała mi też że w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 61

.. ...mg Fruktoza 1,2 gramy Glukoza 1,1 gram Substancje włókniste 0,7 gram Jak dla mnie to zwykla witaminka z apteki... Juz predzej z miodem sprobuje :P yyyyyy...a tak wogole zglupialam bo widze ze mnie kilak dni nie bylo a tu jakas inna MINIA sie pojawila....???? : ) Gabriell! Ja tez jestez..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...dziala na zasadzie jak glukometr , bardzo dobry ,ale niestety kosztowny A ile taki aparacik w przyblizeniu kosztuje? A mogę sie dowiedziec ile w przyblizenie kosztuje takie cudo. Pewnie drogo ale strasznie by mi to zycie ułatwiło. Pozdrawiam Ok. 2000 tys, produjkuje je firma Roche..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...aparat podobny do naszych glukometrow jest tam za wieka woda standartem dla kazdego kto ma wszczepiona sztuczna zastawke .A propo u nas tez ten lek Warfin kupisz w aptece tylko cena jest oklolo 35 zl./produkowany w Finlandii/ A dawki jego sa po 3mg i po 5mg /czerwone 5mg, a niebieskie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...wszelki wypadek, typu np. glukokardiamid? Pozdrawiam p. Ludzie a może przestaniecie się nakręcać i zaczniecie żyć normalnie wiadomo trzeba być pod kontrola lekarza, czasami zwolnic tempo ale żyć. ja o swojej wadzie dowiedziałam się 5 lat temu w tym czasie urodziłam dziecko ( 4300ważyła i..

Ablacja - Walczak, Czerwiński, Wojnarowa

.. ...HBS, elektrolity, CPK, glukozę oraz rentgen klatki piersiowej i przynieść do Pani Dr. Na wizycie Pani Dr. Poradzi jakie badania należy zrobić ( jak niektóre robią w rejonie to tam też można robić nie trzeba wszystkiego robić w Centrum Kardiologii Anin - bo badania laboratoryjne są tam..

Chelatacja - Str. 19

.. ...drugiej kroplówce 250ml 5% glukozy +3gr wersenianu. Chociaż doktor JanP zalecał 1,5 grama, zdecydowałem sie na 3gramy poniważ w literaturze anglojęzycznej odnalazłem artykuł pisany przez poważnych ludzi którzy podczas badań stosowali z powodzeniem dawki 50mg/kg masy ciała co mniej więcej..

Po ablacji - Str. 9

.. ...tydzień podano mi potas w glukozie a po 2 godzinach betalok rownież w kroplówce po jakiś 20 minutach zakaszlałam dość mocno ale to kaszel z przeziębienia i na monitorze widzę jak spada ilość uderzeń mniej więcej po 30 jednostek aż do 60 uderzen na minute nie było to takie umiarowienie..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 3

.. ...wszystko w normie tarczyca, glukoza wkoncu odwiedziłam neurologa i okazało sie ze mam nerwice lękową dostałam tabletki ziołowe ( belergot )i jakies słabe psytchotropy bałam sie ich brac bo moze sie odnich uzaleznie po po 3 miesiacach brania lekarstw zaszłam w ciaze i znowu wszytko..

Bezpłatne badania na nadciśnienie tętnicze

.. ...badanie internistyczne - badanie stężenia glukozy i cholesterolu - test na obecność białka w moczu - EKG - konsultacja lekarza specjalisty hipertensjologa KONTAKT: 660 889 243 lub nadcisnienie.tetnicze@wp.pl..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...wątroba w porządku, glukoza w normie, krew w porządku z wyjątkiem eozynofili ( to od alergii ) - pasożytów nie mam ( podobno mogą powodować objawy psychiczne ) - dobry cholesterol w górnym zakresie normy, zły cholesterol poniżej normy ( ! ), triglicerydy w dolnym zakresie normy Jestem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 156

.. ...rodzinnego. Badania moczu, glukozy, serca, cisnienia nic nie wykazaly. Lekarze stwierdzili, ze nic mi nie jest i powinnam po prostu odpoczac. Odpoczywam w domu, poniewaz w tym stanie nie moge ani pracowac, ani nawet chodzic na uczelnie. Jednakze nic nie przechodzi. Jutro znowu ide do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...krwi, hormony tarczycy, glukozę, potas, itd. Pozdrawiam Czym ja się tam mogłem denerwować, chyba tylko tym żeby przeżyć nie leciałem tam tylko na wakacje bo plany były takie żeby zostać na dłużej do pracy i chyba to mnie denerwowało ciężko było znaleźć pracę która była by dobrze płatna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 168

.. ...trzęsę cała. Podali mi glukoze i dostałam skierowanie do neurologa. Jakieś badanie Vertigo, czy ktoś je miał? Na czym ono polega? Plus dwa inne, jadnak nie mogłam sie doczytać. Oczywiście nie poszłam wtedy do neurologa, żałuje, bo dzis jest coraz gorzej. Wybieram sie w poniedziałek do..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...czyli4 miesiące później Glukoza 99 wiec górna granica Cholesterol calkowity 201 Triglicerydy 515!!!!!!!!!! Cholesterol HDL jedynie 28,9!!!!!!!! próby wątrobowe bez zmian Ast 35 Alt 60 I jeszcze jakis TYMOL 3,65 tez powyzej normy A przez te miesiące odstawilem alkohol chociaz I tak go nie..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...trójglicerydy[230].muszę iść do lekarza,glukoza 62.cholesterol w normie.poradżcie co zrobić aby obniżyć trójglicerydy.muszę się przyznać ,że palę papierosy no i nie dawno stwierdzono u mnie nerwicę serca .czy to coś ma wspólnego na wyniki krwi?mam 35 lat ,160cm wzrostu no i ważę 47kg tak..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...Zastanawiło mnie to bo glukoza wyszła troszkę poniżej normy, ale pani doktor pozostała niewzruszona. U mnie drżenie jest b. wyraźnie powiązane ze stresem. Dostałem recepte na propranolol - dzisiaj kupiłem ( tylko 3zł ), ale ulotka wygląda dosyć groźnie. Czy ma ktoś jakieś dłuższe..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...cholesterol i cukier ( glukozę ) najlepiej z krwi, ale i z moczu. Poza tym sprawdzając choćby OB dowiecie się czy jest jakiś stan zapalny czy nie... Co do tych którzy mają bóle * brzucha * zgagi, pieczenie w dołku, a nawet problemy z oddychaniem to poza helico... może to być..

Dodatkowe skurcze - Str. 88

.. ...morfologię krwi, TSH i glukozę - wszystko wyszło dobrze. Miałem robionego Holtera - wyszło mi 500 arytmii komorowych. Niedługo idę na Echo Serca. Biorę ASPARGIN - nic nie pomaga. Lekarz mówi żeby się tym nie przejmować bo zdrowi ludzie mogą mieć do 300 takich potknięć na dobę. Tylko..

Dodatkowe skurcze - Str. 280

.. ...na myśli oczywiście glukozę. Na koniec pytanie, dlaczego lekarze nie wiedzą o tak błahej przyczynie? Nie wiedzą, a może tylko tak udają??? Cukrzyca bardzo powoli rozwija się, praktycznie od urodzenia i równie powoli wyniszcza nam organizm, a tym samym zapewnia długofalowe utrzymanie dla..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...dawkę ), w 1dobie poziom glukozy był bardzo wysoki 370 do prawie 500, obecnie 90 - 160, samopoczucie coraz lepsze, babcia może spokojnie spać w nocy. Lekarze nie udzielają mi żadnych informacji traktując jak intruza, poinformowano tylko że zawsze trzeba być przygotowanym na najgorsze,..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...1,15mmol/l CRP 3,6mg/l glukoza 2,94mmol/l Obraz krwi obwodowej granulacyty pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1% Mocz: barwa żółta przejrzystość zupełna PH 5 ciężar właściwy 1,020g/ml Białko 25 mg/dl glukoza ujemny bililubina..

Napady lęku panicznego

.. ...robioną morfologię ( glukoza , kreatynina ,cholesterol, elektrolity , CK - MB ), USG jamy brzusznej , USG serca ( wyszła śladowa niedomykalność ), kilkanaście razy w czasie ataku EKG , badanie wysiłkowe , badanie dna oka i wszystkie badania wyszły ok - czy jest jeszcze jakieś badanie ,..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...dostalam kroplowke z glukozy i mialam czekac spokojnie na zabieg, ktory mial sie odbyc okolo poludnia. Jednak kolo godziny 10 - tej nerwy zaczely mi sie dawac we znaki, i dostalam dosc mocnego kolatania. Oczywiscie myslalam, ze to czestoskurcz. Zawiezli mnie na erke, podlczyli do..

Poziom potasu we krwi

.. ...: morfologia, potas, glukoza, sód wyniki będą w środe może mam niedobory potasu ????? pomocy! Ja przy niedoborze potasu mam salwy skurczy serca i tachykardię, dodatkowo trzęsą mi się mięśnie. Potas łatwo można zbadać z krwi - w każdym labolatorium. Nie wystarczy jednak zbadać raz -..

Oporne nadciśnienie

.. ...kurację magnezowo - glukozową.Dzisiaj jestem po czwartym zastrzyku.Czuję się bardzo dobrze.Po tym magnezie mam jeszcze większy wigor a ciśnienie idzie swoim torem.Jeżeli jest ktoś zainteresowany szczegółami mojej terapii to służę informacją.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie a do..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...przed stosowaniem diety: glukoza - 95,3 mg% ( 60 - 109mg% ) cholesterol - 214,5 mg% ( 130 - 200mg% ) cholesterol HDL - 54,6 mg% ( M:35mg% ) cholesterol LDL - 118,8 mg% ( 135mg% ) trójglicerydy - 205,5 mg% ( M:40 - 160mg% ) ciał ketonowych brak w teście Wyniki bardzo fajne, ale..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...to wygoda w postaci glukometru czy wstzrykiwacza. Ostatnio jeszcze bardziej doceniłam to leżac w szpitalu gdy nie musiałam wciąz byc kłuta przy oznaczaniu profilu a sama bezboleśnie i sparwnie robiłam pomiary. Mój syn jest po badaniach szpitalnych. Podobniez bez większych zmian...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...szczegolnie o elektrolity i glukoze ? I drugie pytanie - sprawdzalas jak reaguje Twoje serce na spozywanie slodyczy ? Nie czujesz sie przypadkiem lepiej wtedy ? Zycze zdrowia, zerowego stresu i .. zrob Holtera : ) oj nerwicowcy wezcie sie w garsc i nie szukajcie sobie chorob cos o tym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 111

.. ...granicy normy, teraz 117, Glukoza 87. W szpitalu ustawili mi dawke concor cor - u :1x2,5 Magnokal ( magnez i potas ) 2x1 Helicid( na nadkwasote ) na czczo wg potrzeby NO i dostalam lek na Stimulotion 1x50.Ten to mi dal popalic.Najpierw jest wzmozenie objawow, bardzo bardzo nasilone.Lek..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 138

.. ...tylko nietolerancje glukozy. Lekarka pierwszego kontaktu poradziła mi wizytę u psychologa lub psychiatry. Byłam u psychiatry. Wizyta trwała jakieś 10 minut. Przepisała mi Cital i Propanolol. Cital mam brać codziennie a propanolol tylko wtedy gdy pojawia się kołatanie srca. Leki..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 236

.. ...) oraz lekki nadmiar glukozy moj wynosi 101,9( norma to 60 - 100 ). wprawidze to nie s ajakies duze roznice n o ale jednak sa... w necie cos wyczytalam ze to moze byc spowodowne brakiem zlezala no ale ja juz umieram ze strachu... jeszcze tylko musze poczekac do pt na wynik z tarczycy i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 22

.. ...trudna podobnie jak glukometr. Na poczatku miłem problem z naniesieniem kropli krwi na pasek ale teraz sie juz tego nauczyłem. Do pomiaru INR nie trzeba być naczczo. Ja z zakupu jestem bardzo zadowolony. Chodznie do laboratorium jest uciażliwe mozna kilka lat tak pociagnać ale..

padaczka, problemy kardio, a może jeszcze coś innego?

.. ...krzywą cukrową ( podać glukozę na czczo i mierzyć jej poziom we krwi co godzinę - dwie )? Poza pomiarami, czy występowały jakieś objawy po jej podaniu? Przede wszystkim spróbuj, kiedy czujesz pierwsze objawy, napić się czegoś słodzonego, najlepiej coli zwykłej ew. napoju owocowego o..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...elektrolity, białko, glukozę - OK, okulista 3 razy - badanie z dna oka, pole widzenia - OK, rtg kegosłupa szyjnego - tu lekkie skrzywienie, ale bez zwyrodnień, TSH - to jedyny wynik , który wyszedł źle 0,05.( nadczynność tarczycy ). Udałam się do endokrynologa, zapisał leki, mówił, że..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek

.. ...diabetyk korzystam z glukometru i nie wyobrażam sobie juz bez niego życia. I tu sam aparat jest akurat tani w zakupie, choc nie refundowany chyba, natomiast dopłata państwa do pasków jest bardzo duża. Witam A ja korzystam z urządzenia INRatio Analizator krzepliwości INRatio firmy..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...cukrzycy też nie mam bo mam glukometr i czasami sobie sprawdzam stan cukru i mam od 80 paru do 120 to był raz max po alkoholu. Jeszcze raz proszę o jakąś pomoc w tej sprawie, najgorsza jest ta niepewność. Poczytajcie sobie o zespole lęku panicznego i zaburzeniach psychosomatycznych...

Wypadanie włosów a metocard

.. ...cierpię na nietolerancję glukozy.Najgorsze jest jednak to ,ze czuję się po nim tak okropnie zmęczona, az wyczerpana ,ze nie mam nawet siły, aby cokolwiek zrobic czy wyjsc na spacer.Niestety on powoduje tez zmęczenie, az do depresji ,która juz mnie dopadła bo byłam u lekarza ,który ją..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...triglicerydy 111 KREW glukoza 61 mg/dl mocznik 35 mg/dl kreatynina 0,9 mg/dl magnez 2,0 mg/dl Na= 143 mmol/L K= 3,82 mmol/L MOCZ ciężar właściwy 1025 , barwa żółta, odczyn kwaśny białko, cukier, aceton - ujemne urobilinogen - norma nabłonki - pł.poj. leukocyty:2 śluz ++ BADANIE TARCZYCY:..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...odchudzałam ) dostawałam glukoze z NaOH w kroplowkach i wypuszczano mnie do domu, w końcu trafiłam na oddział neurologi rozwojowej na AMG z powodu tych omdleń i bólów głowy i tam mnie zdiagnozowali, miałam robione rezonans głowy, morfologie, dopplera tętnic szyjnych, badanie wzroku ( mam..

Firmy sprzedające aparat do mierzenia wskaźnika protrombinowego i INR krwi

.. ...dofinansowany tak jak glukometry. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale 1 miliard złotych rocznie Ministerstwo wydaje na dofinansowanie pasków do glukometrów. Na niesprawdzony sprzęt do INR nikt tej kasy nie wyda, to o czymś świadczy. Wracajcie do laboratorium ludzie. Zdrowia zyczę W..

Trigly podwyższone, jaki powód?

.. ...tak podwyższonego trigly, co zrobić bo je zmniejszych jakie ewentualnie stosować leki i jakie mogą być efekty uboczne tak wysokiego trigly A co z poziomem np cukru ? glukoza 117mg/dl, cholest 215mg/dl..

Wynik moczu negatywnie

.. ...6.0 białko - nieobecne glukoza - nb. mg/dl urobilinogen - 0.2 EU./dl 0 2 ~ bilirubina, ciala ketonowe,azotyna - nieobecne nablonki plaskie - pojedyncze w.p.w. krwinki biale - poj w.p.w. pasma sluzu - nieliczne bakterie - nieliczne w prep. ps jestem sportowcem i robilem badania sportowe..

Aparat do mierzenia INR

.. ...sama jak przy pomocy glukometru. I dowiedziałam się, ze choc aparaty są dokładne to jednak najdokładniejsze badanie jest to 1. Byc może podobnie jest w tym przypadku. Ale o to pasowałoby zapytac juz specjalistę. Powiedzcie gdzie szukac fachowca który powie prawdę o tych aparatach ,bo..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...aparatu. Jak to jest w glukometrach. Ola odezwij sie. Pozdrawiam witam Nowym konkurencyjnym urządzeniem jest INRatio firmy Hemosense. Jest tańszy w zakupie oraz ma tańsze paski, a co najważniejsze paski są pakowane każdy oddzielnie i urządzenie nie wymaga kalibracji. Każdorazowo robiąc..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...żona.Diagnoza - nie tolerancja glukozy ,a to pierwszy krok do cukrzycy typu 2 Można też pójść w kierunku hormonów takie objawy są podobne do problemów tarczycowych.Nie wiem co mogę Ci więcej doradzić jeśli do tej pory nie miałaś kłopotów z sersem to może lepiej zacząć od podstawowych..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...zabiegu miałam kroplówkę z glukozy. Wypalanie niestety bolało - dostałam wprawdzie pyralginę do żyły, ale chyba nie za bardzo zadziałała. Kiedy ból był trudny do zniesienia lekarz przerywał wypalanie i dawał odpocząć. Po zabiegu leżałam ok. 6 godzin na sali pozabiegowej, podłączona do..

Duszenie się - Str. 46

.. ...jakies 3 lata temu od glukozaminy zero boli itp cw jakies po tym 2 lata ale niestety sesja co prawda gladko poszlo ale nie mialem czasu na trenigi teraz znow przyjmuje glukozamine i ze stawami jest wszystko ok zreszta trzeba odnawiac kuracje co jakies 2 - 5 lat. Ale glukozamina nawet..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 10

.. ...jakaś nietolerancja glukozy - mogą przy tym wystąpić bóle głowy, słabość, objawy żołądkowe, drżenie mięśni, nerwowość etc.. poszukaj w net co to jest insulinoodporność, nietolerancja glukozy podstawowe badanie cukru we krwi tego nie wykaże, trzeba zrobić test z obciążeniem glukozą...

Nerwica serca, czy też może przerost?! - Str. 2

.. ...a one zawierają duzo glukozy. Chorobe niedokrwienna serca moze powodowac hiperglikemia co tutaj moglo by sie zgadzac, a objawy mam bardzo podobne. Ehh pozostaje mi tylko czekac na te badania 2 stycznia. Jeszcze tylko 2 dni... ale bedzie to trwalo wiecznosc... A wlasnie zapomnialbym dodać..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 2

.. ...zaczęłam obsługiwac glukometr, który jak sądzę w obsłudze działania wygląda identycznie, przez kilka godzin czytałam instrukcję, piewrsze ukłucia lancetem robiłam boleśnie, bez wyczucia, w które miejsce w opuszek i w który palec, jak masować przed aby go ukrwić ect. Teraz robie to..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie

.. ...To działa na zasadzie glukometru więc co jakiś czas dla komfortu i higieny nalezy wymieniac nakłuwacze. Kdz jestem bardzo ciekawa jak sie sprawdzi u Ciebie i czy doczekamy kiedyś czasów refundacji. Bo jak dla mnie strasznie drogo w skali miesiąca. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym..

Aparat do pomiaru INR - wasze opinie - Str. 2

.. ...zasad działania ale na glukometr mam wieczysta gwarancję a ceny spadly w ciągu kilku lat niesamowicie. Nowy na allegro mozna kupic za smieszna juz kwotę. I tego zyczę aby podobnie było z aparatem do badania INR. Ja myślę że z aparatami do INR bedzie tak samo. Model S na zagranicznych..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...- parametrów ), OB, Glukoza, Mocznik w surowicy, Mocz - badanie ogólne, Mocz - badanie osadu, UDP ( USG naczyń szyi ), Ultrasonografia doplerowska przezczaszkowa, rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu, EEG, EKG itp. Wszystkie badania okey. Jedynie w UDP wynaleziono hipoplazję lewej..