Gorączka 38

Zespół Dresslera

.. ...wysięku w opłucnej, gorączki, niedokrwistości i podwyższonego OB ( odczyn Biernackiego ). Przyczyny zespołu Dresslera. Przyczyna występowania zespołu Dresslera nie jest do końca wyjaśniona. Wśród teorii patogenezy zespołu Dresslera dominuje pogląd że za jego powstanie odpowiedzialna jest..

Zapalenie wsierdzia

.. ...te powstałe w wyniku gorączki reumatycznej; kardiomiopatia przerostowa ( HCM ); cewnikowanie serca; narkomania. Objawy kliniczne infekcyjnego zapalenia wsierdzia. podwyższona temperatura ciała - nieswoisty objaw; zmiany osłuchowe; nadmierna potliwość, osłabienie, zimne kończyny; bóle..

Sztuczne zastawki serca

.. ...miejsce w przypadku gorączki reumatycznej, wad wrodzonych serca lub infekcyjnego zapalenia wsierdzia. Uszkodzenie zastawek może być również wynikiem uszkodzenia lub przeciążenia mięśnia sercowego. Pacjent poddawany operacji wymiany zastawek wymaga znieczulenia ogólnego i torakotomii (..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...w klatce piersiowej, gorączkę i duszność ( oczywiście w odpowiednich okolicznościach klinicznych ). Układ pokarmowy. Schorzenia przełyku, żołądka, dwunastnicy i dróg żółciowych oraz rzadziej okrężnicy, trzustki, wątroby i otrzewnej mogą powodować ból zlokalizowany w górnej części brzucha..

Borelioza

Borelioza

.. ...Rumieniowi może towarzyszyć gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe. Samo wystąpienie rumienia w połączeniu z podejrzeniem ukąszenia przez kleszcza jest wskazaniem do rozpoczęcia leczenia. Na tym etapie boleriozy sprowadza się ono do podawania antybiotyków: tetracykliny i..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...Ból w klatce piersiowej mogą wywoływać choroby odcinka przewodu pokarmowego znajdującego się w klatce piersiowej: uchyłki przełyku, ciało obce w przełyku czy przepuklina rozworu przełykowego przepony...

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...to uczucie zmęczenia, gorączka, utrata masy ciała. Pozostałe objawy zależą od tego, które układy zostały zaatakowane. Typowe są zmiany skórne na twarzy w postaci rumienia w kształcie motyla. Występuje też nadwrażliwość na światło słoneczne objawiająca się nasilaniem zmian skórnych...

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...dolegliwości towarzyszących ( gorączka i inne objawy infekcji, ból, utrata masy ciała, duszność itd ) oraz przyjmowanych leków. Uciążliwy, duszący kaszel może być na przykład objawem ubocznym leków z grupy ACE - I ( inhibitorów konwertazy angiotensyny II ). Są to leki szeroko i z..

Nadczynność tarczycy

.. ...skrajnych przypadkach może dojść do przełomu tarczycowego, w przebiegu którego pojawiają się zaburzenia rytmu serca, gorączka, pobudzenie psychoruchowe i skoki ciśnienia. Przełom jest stanem zagrożenia życia...

Krew w moczu (krwiomocz)

.. ...może także wystąpić gorączka. Poważną potencjalną przyczyną krwiomoczu są nowotwory układu moczowego, zwłaszcza pęcherza. Obecność krwi w moczu może być tylko jednym z objawów ogólnoustrojowych zaburzeń krzepnięcia wynikających z toczącego się procesu chorobowego lub stanowiących efekt..

Śluzak serca

.. ...takie jak osłabienie, gorączka, spadek masy ciała, bóle stawowe. Objawy wynikające z zaburzeń hemodynamicznych serca są zależne od wielkości guza, jego usytuowania oraz ruchomości. Najczęstszym objawem jest duszność. Mogą również występować kołatania serca oraz omdlenia. Objawy mogą się..

Zespół Gilberta

.. ...( wysiłek fizyczny, gorączka, stres, alkohol ) wzrasta stężenie bilirubiny wolnej. Stan taki może objawiać się zażółceniem oczu i skóry ( potocznie żółtaczką ). Zespół Gilberta jest najczęstszą wrodzoną hiperbilirubinemią, dotyczy około 5% populacji, częściej dotyczy mężczyzn. Nie niesie..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...reumatyczna, zwana także gorączką reumatyczną, należy to grupy chorób tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym. Pośrednio wywoływana jest przez paciorkowce. W czasie każdej infekcji, układ odpornościowy chorego produkuje przeciwciała przeciwko antygenom drobnoustrojów wywołujących..

Miano ASO

.. ...konieczne jest stwierdzenie objawów klinicznych choroby lub przynajmniej objawów toczącego się procesu zapalnego w wynikach badań krwi ( podwyższony poziom leukocytów, podwyższone OB, często niedokrwistość )...

Choroba Kawasaki

.. ...Kawasaki towarzyszy wysoka gorączka niereagująca na standardowe leczenie, zaczerwienienie spojówek ( często z światłowstrętem ), zaczerwienienie warg, wysypka o nieokreślonym kształcie. Mogą także wystąpić zmiany skórne na rękach i nogach w postaci łuszczenia się skóry, obrzęku i..

Tachykardia zatokowa

.. ...przebiegu infekcji ( gorączka ), niedokrwistości czy odwodnienia i innych stanach chorobowych. Im również towarzyszy tachykardia zatokowa. Nieadekwatną tachykardią zatokową nazywamy przyspieszenie rytmu serca bez przyczyny lub nieadekwatne do przyczyny ( np. wysiłku ). Zjawisko to wynika..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...raczej choroby nabyte ( gorączka reumatyczna, infekcyjne zapalenie wsierdzia czy zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze itd. ). Bardzo istotna jest przede wszystkim odmienna symptomatologia ( objawy ). Cześć wad serca przebiega z sinicą, takie sytuacje nie pozostawiają..

Angina paciorkowcowa

.. ...dość charakterystyczny: gorączką, ból gardła, powiększenie węzłów chłonnych okolicy szyi. Gardło jest żywo - czerwone, migdałki podniebienne obrzęknięte, czerwone, w kryptach widoczna treść ropna. W leczeniu anginy paciorkowcowej skuteczne są preparaty zawierające amoksycyklinę z..

Częstoskurcz

.. ...rytm serca wzrasta w gorączce, wzrasta także w przypadku krwotoku lub anemii ( np. z niedoboru żelaza ). Biorąc pod uwagę układ bodźcoprzewodzący serca, częstoskurcze możemy podzielić na nadkomorowe i komorowe. Częstym mechanizmem powstawania nadmiernej ilości pobudzeń jest zjawisko..

Objawy zakażenia HIV

.. ...wszystkim ból głowy, gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe, często dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych. Jeśli zakażona osoba nie ma świadomości, że znalazła się w ryzykownej sytuacji, choroba retrowirusowa może być całkowicie zlekceważona. Bezobjawowy okres zakażenia..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...zakrzepicy może przemawiać gorączka o niejasnej przyczynie, czy wystąpienie zatoru płucnego. Z drugiej strony stwierdzenie nawet kilku, wyraźnie zaznaczonych objawów miejscowych nie jest charakterystyczne dla ZŻG. Objawy ZTP są niecharakterystyczne, najważniejsze z nich to duszność, bóle..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...byłem chory, miałem gorączke, podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam tabletki i jak juz uzupełnie niedobór, wystarczy kilka dzni bez tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek ...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...choroby ciągle mam stan podgorączkowy od 37 do 37.7, ilekorć udawało mi sie ją zbić aspiryną po paru godzianch powraca. Zrobiłam na własną ręke holter i echo. w holterze wykazano 60 tachykardi i 1 epizod bloku przedsionkowo - komorowego 2 stopnia Mobitz 1. ( chyba podczas snu ) a w echo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 65

.. ...miałam ablację 27 maja i gorączkę jednodniową w szpitalu. Wypisywano mnie następnego dnia i dostałam na wszelki wypadek antybiotyk. Miałam też oznaczane CRP w szpitalu i wyszło ono troszkę podwyższone. Lekarze jednak bardziej byli zdania, że ten jednorazowy skok temp ( 37,8 ) jest na tle..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja

.. ...byłem chory, miałem gorączke, podejrzewam że to mogło być przyczyną ataku .. mam ciągłe niedobory magnezu, wpierdzielam tabletki i jak juz uzupełnie niedobór, wystarczy kilka dzni bez tabletek i znowu poniżej normy, częso mam skurcze w łydkach, pulsowanie pod skórą i trzęsienie powiek ...

2-ga ablacja za mną

.. ...biegunka, ból brzucha, gorączka i do tego wszystkiego jeszcze podskakujące serce. MASAKRA. Myślałam,że się wykończe. Pytałam lekarzy o te skurcze, ale oni są zdania, że po zabiegu powinno to ustąpić. Tak tylko, że one nie były spowodowane podrażnieniem serca podczas ablacji. Kiedy..

Echo serca - Str. 18

.. ...jedynie na zapobieganiu gorączce reumatycznej, na ktora dzieci z ubytkiem są szczegolnie podatne, oraz w razie potrzeby na typowuym leczeniu niewydolności krążenia. Ubytki przegrody międzyprzedsionkowej stanowia około 10 % wad wrodzonych. U niemowląt wada ta rzadko powoduuje..

Echo serca - Str. 24

.. ...skutku. Stany zapalne, gorączki itp. W końcu elektroda przecięła mi ciało i tak przez 2 miesiące chodziłam z elektrodami * na wierzchu * ponieważ nie wiedzieli gdzie i kto mi usunie stymulator. Ponieważ miałam ranę otwartą przez ten czas dostały mi się do serca bakterie. W końcu usunięto..

Echo serca - Str. 49

.. ...wrodzonych anomalia Ebsteina, gorączki reumatycznej, czy chorób tkanki łącznej. * W kazdym razie mozna miec niedomyalnosc trójdzelna, a nie miec NP. tak to chyba leci w druga stronę, heheh * Oczywiście, że można. Ale ze wzoru i tak będzie wychodzić ;P no właśnie, niedomykalnośc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...nerwicą( przecież nie mam gorączki ani wysypki, nic nie widać żebym była chora ),ale ważne że mamy tych bliskich. Celestyno, Emilio, czytam o Waszym problemie z tabletkami i wierzę, że sobie poradzicie. Jestem z Wami i trzymam kciuki! Co do sztywności karku, to nie wiem, czy słyszałyście..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...przeziębienie, a nie daj Boże gorączka, to dla mnie koszmar, choć naprawdę staram się nie panikować. Myślę, że to się wzięło od naszego wspólnego pobytu w szpitalu, gdy miał 2 miesiące. Zapalenie płuc i ostra biegunka. Dwa tygodnie strachu. I jak tu powtórnie zostać mamuśką? Przecież ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 58

.. ...dziecko wczoraj szczepione obudziło się z zimnem na wardze nie ma gorączki i czuje się dobrze nie wiem co robić zadzwonić do lekarki powiedzieć jej o tym,czy może się tym nie przejmować proszę o radę...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 78

.. ...nigdy nie miał takiej gorączki ) tak się przestraszyłam,że ubrałam go i pojechałam na pogotowie pani doktor nie bardzo wiedziała co mu jest bo oprócz temp. ma tylko trochę gardło czerwone ale go nie boli i powiedziała że to prawdopodobnie wirusowa infekcja i dała mu lek którego nigdy nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...wyjęciu stan zapalny, gorączka 5 dni . Piszę o tym szczegółowo aby ostrzec innych przed nienormalnymi zachowaniami po narkozie. Jestem wdzięczny dr.B.Kapelakowi gdyż kardiologicznie wszystko jest doskonale, n.p. samochód prowadzę od 50 dnia. Dokuczliwe są ograniczenia wynikające z..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...Wczoraj miała wysoką gorączkę bo zaraziła się jelitówką ale akcja serca była prawidłowa. Kekarze zalecaja ablację w przypadku gdyby i te leki ptrzestały działąć ale dopiero po skończeniu przez dziecko 7 lat. Więc czekamy. Mój lekarz ginekolog - nowy już opowiadał mi o swojej ciężarnej..

Duży puls - Str. 3

.. ...ogólną infekcją, ale bez gorączki może występować podwyższone tętno, około 100 uderzeń na minutę w spoczynku? Czy jesli organizm jest osłabiony chorobą, to serce szybciej bije. Podkreślam, że nie mam gorączki, a jedynie stan podgorączkowy 37C Czytam i czytam i w końcu nie wiem ile..

Śpiączka po zawale serca

.. ...dostała zakażenia i gorączki mózgu i przedwczoraj zmarła smutno jest bez niej miała dopiero 33 lata Mam nadzieję że w waszym przypadku się uda wybudzić ojca pozdrawiam to jest hipochondria weź się do solidnej roboty, najlepiej do kopania rowów. CHyba znalazłeś/ąś się tu..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...z kad i do tego była gorączka ponad 38 stopni,siedzialam tam 2,5 tyg.przez ten czas moje serce wariowało musiałam brac juz concor 7,5.Teraz po ostatniej wizycie w Zabrzu bo tam sie lecze 16.10.07 biore juz bisocard 10 ale widze ze to czasami nie wystarcza.Wlaśnie tam moja pani doktor..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...Miał jakieś dołki typu gorączka, woda w płucu i tak dalej, ale opieka w tym akurat szpitalu jest naprawdę super i na dodatek widać, że wiedzą co robią więc i z tym dali sobie radę. Jestem pewien, że i Twoja Mama powynagradza Ci te pierwsze dwa tygodnie takimi nagrodami. Henia - nie..

Po ablacji - Str. 7

.. ...i przez 4 dni miało gorączkę ok.40st i zgadnijcie kto biegał z nim do lekarza, robił okłady, podawał leki i nosił herbatkę ). Po zabiegu też miałam momenty, w których wydawało mi się, że serce się rozpędza i zaraz się zacznie atak. Mi pomogły leki na uspokojenie - słabe Pramolan - bo nie..

Po ablacji - Str. 10

.. ...Ostatnio Egipt i Izrael - gorączki zniosłam baedzo dobrze.Jestem szczęśliwa - udało się, czego i Wam serdecznie życzę - pozdrawiam serdecznie - Jagoda Witam wszystkich zgrillowanych. Od 2004 r miałem 4,5 ablacji. Piszę z ułamkiem, gdyż piąta ablacja się nie udała z powodu niemożności..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...przeziębieniu. Miałam dwa dni gorączkę i teraz codziennie towarzyszy mi ten szum i pulsowanie tak jak ktoś opisał * jak serce * . Jak przekrzywię głowę to czasami na chwile przestaje szumieć ale rzadko to bywa. Szału można dostać. Czasami jak zasypiam to mam wrażenie,że to wycisza się..

Szybkie tętno - Str. 7

.. ...koleżanką.Miałam objawy anginy, gorączkę itp.Zabrała mnie do pobliskiej przychodni i lekarka stwierdzia,że to arytmia. Potem zaczęła się moja dłuuga historia z CZD. Jeździłam tam ciągle, nawet co tydzień. Można powiedzieć,że miałam zmarnowane dzieciństwo, bo nigdzie nie mogłam pojechać w..

Szybkie tętno - Str. 10

.. ...duszno, można było dostac gorączki. Ja miewam stany podgorączkowe bardzo często i tam tez miałam. Była tam taka dziewczyna , która czekała na jakieś ważne badanie lub zabieg i jej też wykazywało stan podgorączkowy. Lekarki kazały nam częściej mierzyć temperaturę i mówić o wynikach..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...zaczeła się niewielka gorączka, aż o godzinie 16 skoczyła mi gorączka do powyżej 39 stopni, bardzo duży ból głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie. Wtey postanowiłem pójść do lekarza - trafiłem do szpitala z podejrzeniem zapalenia miesnia sercowego, Mialem dwa razy dziennie wstrzykiwany..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...2010 ) wyskoczyła mu gorączka i wymioty a we wtorek( 16 - 03 ) był znowu rozcinany bo zrobiły się skrzepy chyba bo lekarze nie chcą zbytnio mówić i okazało się że wsadzili mu dren do płuc bo okazało się że ma wodę w płucach bardzo się martwię czy to może coś oznaczać, jakie mogły być..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...przeziębienie z wysoką gorączką trzeba zgłosić sie zaraz po chorobie do kardiologa na powtórne echo serca, że by samemu siebie nie krzywdzić i mieć swoje serduszko pod kontrolą: ) To nie jest choroba grożna ale tzreba o siebie dbać, żeby nie stała sie żadna tragedia: ) Ja dojezdzam do..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...się lepiej niż teraz. Gorączkuje ( dzisiaj miał 39 st.C ), w piątek go 2h ratowali bo dostał jakiegoś wstrząsu, który powtórzył sie dnia następnego ale trwał już o wiele krócej. Rozmawiałam dzisiaj z lekarzem powiedział że tata ma niestabliny stan alektrolitów a gorączka jest typowym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 33

.. ...mamy to zaraz miałam gorączkę dziwnie się czułam i zaraz wpadałam w panikę a miałam zaledwie 9lat a może mniej. To głupie. A może to już od dziecka miałam nerwicę. Wkońcu chowałam się w domu gdzie ojciec pił. A ja pomimo tego że silna ze mnie była kobieta to zdażało mi się czasem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...pojawiał sie stan podgorączkowy więc zaczęłam sie martwić, zaczęło podnosić sie ciśnienie, zawroty głowy ból lewego przedramienia uczucie ze serce mi wyskoczy i znowu pogotowie. Aktualnie mam antybiotyk ( niestety zatoki ) ale coraz od czwartku od wizyty u lekarza który skierował nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 74

.. ...opisać.czuje coś jakby gorączka w głowie ale nie gorąco..naprawde nie wiem jak to opisać: )poza tym mam taki odruch nabierania głęboko powietrza kilka razy dziennie.jakies parę miesiecy temu leżąc w łóżku nagle poczułam cos dziwnego w głowie,tego już się nie da opisać..fala?w każdym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 94

.. ..., nie jadłam wysoka gorączka,lęk..tak na mnie działa stres,ale wracam powoli do siebie.Przekazałam Adze pozdrowienia od Was i przekazuję je od niej...odezwę się kiedyś co u niej,pa iwonko dziekujemy za infirmacje wiem o czym mowisz bo czytalam posty na tamtym forum. bardzo mi przykro i..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...utrzymującego się stanu gorączkowego. Pojawia się wieczorami, czym pożniej tym większy do max 37,2 - 37,5 stopni. Lekarz ogólny skierował mnie na różne badania: morfologia, OB, mocz, próby wątrobowe - wszystko Ok. Wykrył też nadciśnienie 150/100 i kazał skontrolować. Podczas drugiej..

By-passy operacja Zabrze

.. ...może wychodzić z domu. Gorączka, bole itp. Możecie sie jeszcze spodziewać mojej notatki jak sie cala sprawa zakończyła. pozdr, To bardzo miłe, że choć jeden lekarz miał odwgę napisać na forum i podpisać się pod tym. Z pewnością i na szczęście trzeba zgodzić sie z faktem większości..

Struna rzekoma w świetle lewej komory

.. ...jeśli córcia będzie gorączkować, albo uprawiać sport, albo silnie coś przeżywać, to zawsze w tym momencie będzie miała możliwe do wyłuchania szmery w sercu,wynikające z tzw. drżenia tej struny pod wpływem zwiększonego ciśnienia krwi. Ale to nie boli i w zasadzie nic złego nie robi. W..

Gorączka po operacji zastawki

.. ...się u mnie stany podgorączkowe ( 37 - 37,8 )i trwają z małymi przerwami do dziś. Lekarze twierdzą, że to wina procesu gojenia się i specjalnie się nie przejmują. Czy może to być infekcyjne zapalenie wsierdzia? Zaczynam się pomału tym martwić, tym bardziej, że jest to bagatelizowane..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...Sylwka - u mnie też , * gorączka * w pracy - poza tym w wakacje miałam złamaną nogę , od tamtej pory często mi dokucza, muszę chodzić na rehabilitacje żeby jakoś sobie pomóc . Od wczoraj bez powodu rozbolała mnie - musze znów wziąć serię zabiegów ,żeby na jakiś czas mieć spokój!..

Dodatkowe skurcze - Str. 58

.. ...profilaktyki - od tygodnia mam gorączkę 37,4 i nie wiem brać czy nie brać. Jeden lekarz mówi że powinno się odrazu a inny że na trzeci dzień albo powyżej 37,5 - 38,0... a jeszcze inny że przeziębienie wogóle nie wymaga profilaktyki... i bądź tu mądry. A nie mam żadnych objawów infekcji -..

Dodatkowe skurcze - Str. 63

.. ...nie spałam bo mała ma gorączke 40 stopni :( ) cos tam zostanie najwyżej * niedosprzątane * trudno ! pozdrawiam i życzę spokojnych , rodzinnych i zdrowych ŚWIĄT - I jak najmniej dodatkowych w Nowym Roku : ) EWA ! kochani życzę wam zdrowych pogodnych rodzinnych ŚwiĄt wspaniałych prezętów..

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...brzucha do tego miałem gorączkę, tego samego dnia z tego szpitala wyszedłem, ale wykończyli mnie totalnie. Poszedłem z brzuchem, a oni oczywiście doczepili się do serca, które za szybko im pracowało ( a ja oczywiście nerwy u lekarza ) . Zrobili mi badania krwi na serce do tego potas i..

Struna na sercu 12-latka

.. ...w sercu po infekcji gorączkowej. Na kontroli u kardiologa pojawiło sie pojęcie struny. Dodatkowo dostał skierowanie na ekg i ponowna kontrole za 5 miesiecy z zapisem: Podejrzenie struna. O co tu chodzi? widze ze tego wątku nikt nie śledzi ale i tak odpowiem. Może komuś sie przyda. Lisa,..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...się przedłużającej się gorączki lub stanu podgorączkowego u pacjentów z wypadaniem płatka zastawki mitralnej, szczególnie jeśli wystąpienie gorączki było poprzedzone procedurami medycznymi, w czasie których doszło do naruszenia ciągłości powłok ( np. wyrwanie zęba, zabiegi chirurgiczne,..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...dzień miała wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne wskazują na uszkodzenie mięśnia sercowego, jak po zawale. Czy ta reakcja alergiczna - niedotlenienie mogły spowodować zawał serca?? Bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na to pytanie. Prometeusze nie jestem lekarzem ,ale moim..

Szmer serca u 2 latka

.. ...przy okazji infekcji, gorączki itp. pojawiają się do 16 roku życia. Nie muszą świadczyć o czymkolwiek. Jest to fizjologia. Ale zwykle trzeba zrobić echo serca i EKG aby wykluczyć ewentualne choróbska. Tak więc głowa do góry. Musi szumieć bo to znaczy ze działa nie?! szmery tzw.niewinne..

WPW i inne objawy

.. ...przeszedł, znowu wystąpiła gorączka ( 38,2 ), lekarz przepisał mi Doxycycline bo uznał, że trzeba mnie zabezpieczyc przed zabiegiem, który mam za tydzień, dodatkowo pobieram Espumisan 1x2 tabl ( dolegliwości mijają ), do tego No - Spe w stanach bólowych i Apap 2x1 tabl i 2 tabletki na..

Płyn w osierdziu

.. ...przedsionków, kaszel, wysoką gorączkę do 40 stopni. Obecnie przebywa w szpitalu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu jak bardzo jest to poważne. Niestety lekarze nie za bardzo wiedzą co robić i nie udzielają mi żadnych konktretnych informacji o stanie zdrowia brata. Będę wdzięczna za..

Bóle w klatce piersiowej jakby mnie coś uciskało

.. ...duszności,dziwne bóle głowy, bóle w klatce piersiowej, gorączka,bóle mięśni,drętwienie rąk... i można tak wymieniać. Proszę pomuście mi i napiszcie co może mi być bo ja już warjuje od tego wszystkiego.Pozdro. k..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 62

.. ...sie miało 40 stopni gorączki ? Teraz od czasu do czasu zakuje mnie w klatce koło serca , a to ze serece kołacze to też miałem .. ale ciśnienie było w porządku tylko puls podwyższony .. hmm Pozdrawiam : ) 3majcie sie : ) Cześć Renia!!!! U mnie na razie wszystko ok trzymam sie a ty? mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 67

.. ...MIałem i mam wysoką gorączke połączona z bólem głowy i nudnościami. Jeszcze do tego coś ściaska mi serce. Nawet w samochodzie nie mogłem wytrzymać i po nie przespanej nocy z trudem powróciłem. Mam stracha przed zaśnięciem bo jestem sam w domu i w razie czegoś groznego ( znowu myśl przed..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 107

.. ...prześpię. Moje dzieci mają gorączkę, a ja mimo zmęczenia nie mogę spać. Czuję lęk i jakby niedotlenienie. Serce boli. Poza tym jestem nadal niepełnosprawna. Miałam połamaną nogę i ponad 2 miesiące gips. W piątek mi go zdjęli, ale stopa jest zdeformowana. O chodzeniu nie ma mowy, a ja mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 113

.. ...stres, prawie wymioty, gorączka i jestem z powrotem na starcie. Wszystko zamiast trwać 30 min ciegneło się do 3 godzin bo chirurg nie mógł se poradzić nawet młotkiem. Teraz codziennie jak sie budze mam gorączke, podwyzszone ciśnienie, zaburzenia równowagi i pot który mnie oblewa...

wymiana zastawki w trakcie zapalenia wsierdzia

.. ...płatków ).Czy po operacji gorączka ustanie a zapalenie się cofnie? Wiem, ze ta operacja jest dla dobra męża ale strasznie mnie to stresuje, jego zreszta też. czy to, że jest mody ma wpływ na brzebieg zabiegu? Dziękuję za odpowiedź Czy to na pewno nie chodzi o zastawke aortalną?..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 2

.. ...dowiedziałam się ze dostał gorączki 37.8 i łamania w kościach w nocy czy to przeziębienie ? CZy to może byc niebezpieczne w jego stanie? ? ? A MOŻE PODDAŁ SIĘ I ZNÓW NIE WIERZY ZE PRZEZYJE ? POMOCY JAK MU POMÓC ? Tak jak napisalazm , zadzswonić na Ochojec, a najlepiej umowic sie na..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...,poradźcie jak zbić b. wysoką gorączkę,nadmieniam że żona jest po wszczepieniu sztucznej zastawki aortalnej dostała antybiotyk ( lekarz podejrzewa zakażenie dróg moczowych ) i gorączka wzrosła do 39,8 co oprócz paracetamolu można zażyć,pilne ! ! pozdrawiam. Czasami dzieciom szczególnie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 43

.. ...czuła się źle, miała gorączkę w granicach 38 stopni ( wykluczamy jakiekolwiek przeziębienie ), to już druga taka sytuacja po operacji, za pierwszym razem jak poszła do internisty to pani doktor nie wiedziała skąd ta gorączka, kardiolog również się zdziwił. Dlatego chciałam się zapytać,..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport - Str. 2

.. ...pogotowie, bo miałem wysoką gorączkę i bóle w klatce, lekarz mnie tam zbadał, powiedział ze w zasadzie nie wie co mi jest, ale dla pewności zrobił mi EKG, jak mu wyszedł wydruk, powiedział: * Nie wstawaj, lez * , pytam się go czemu? On mówi ze nie ciekawie to wygląda, pielegniarka..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...jedynie na zapobieganiu gorączce reumatycznej, na ktora dzieci z ubytkiem są szczegolnie podatne, oraz w razie potrzeby na typowym leczeniu niewydolności krążenia. Powklejam trochę bo niedawno szukałam innej osobie. Jesli jeszcze na to nie trafiłas może się przyda. ubytek przegrody..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 19

.. ...jak minie świateczna gorączka to znowu zacznę biegać po lekarzach.Przy okazji skoro już tu jestem to chcę wam wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT a przedewszystkim dużo , dużo zdrowia pozdrawiam , odezwę się po świętach. cześć gosiu aguś cieszy mnie to że się odzywacie mam nadzieję że wyjdziemy z..

Wysoka gorączka a zapalenie mięśnia sercowego

.. ...bardzo podobnego i miałam gorączke ale z tym ze była to temperatura 37.7 która występowała od kilu może nawet kilkunastu tygogni. Mialam ogólne osłabienie organizmu oraz strasznie się pociłam i bolało mnie w klatce. Czy Twoje dziecko ma inne objawy? Wydaje mi się ze jesli byłoby powazne..

Klinika na Ochojcu - skierowanie na bajpasy - Str. 2

.. ...tydzień ale ma wysoką gorączkę około 39 i dlatego pozostaje na OIOM - może ktoś z was spotkał sie z taki przypadkiem. Natomiast co do hotelu to jest ten pielęgniarski za 75 zł/dobę ale 3 przystanki dalej jest już za 35 zł/dobę po południu będę miał nr telefonu do tego hotelu to tu podam...

Ucisk, gula w gardle

.. ...panikę..nie mam kataru, ani gorączki, ani chrypki, jem normalnie, jak przełykam też jest wporządku, mam wrażenie obcego ciała w gardle, które usiłuję połknąć a nie mogę, czuję ucisk też na głowie, lekkie zawroty głowy, brak jakby powietrza, czuję jakby szyja miała zaraz eksplodować,..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...do szpitala z wysoką gorączką i tachykardią. Zrobiono jej badania i oto wyniki: EKG: Tachykardia do 190/min. Prawogram. RBBB.RV. Holter: Przez całą dobę rytm zatokowy, o średniej częstości 130/min. Maks 197/min. min. 79?min. Bez NCN, bez Vex, bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia zatokowa..

Przeskakiwanie pod żebrem na brzuchu z lewej strony

.. ...mnie brzuch, nie mam gorączki, moge chodzić, jeść, żyć... jednak czuję że * COŚ * mi tam siedzi i pulsuje!!! Boje się ludzie!!! Niewiem co mnie czeka! Gastroskopia? Endoskopia?! Ludzie boje sie!!! Ratunku!!! Ja nie chce umierać ;( ( ( !!! Proszę PISZCIE NA MOJE GADU - GADU JAK NAWET MNIE..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...więcej, zlekceważył gorączke 40 - 41 stopni i powiedział, ze to nic.. Po tygodniu kuracji w domu tym bioparoxem stało się to co pisałem wcześniej. W szpitalu spędziłem trochę ponad tydzień, ale 4 dni na tzw. * R * . Lekarz powiedział, że mam na siebie bardzo uważać, nie pozwalal mi nawet..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...dodatkowe leki obniżające gorączkę, czy też wspomagające odkrztuszanie. Teraz mam zalecone leżenie przez tydzień w domu, a następnie udaję się pod opiekę kardiologa...Wiem doskonale jak się czują wszyscy, którzy przeszli tą chorobę. Sam jestem facetem, który do tej pory uprawiał wiele..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 3

.. ...przedłużający się stan podgorączkowy lub gorączka jest sygnałem, że trzeba wrócić do lekarza. witam,no coz niby wszystko w porzadku bylam u lekarza bo ciagle mnie dusi i nie moge wziac glebszego oddechu,a na dodatek przyplatalo sie jakies przeziebienie i straszny bol stawow,czy teraz juz..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...ciśnienie w normie i trochę gorączki. Wprawdzie tydzień wcześniej maiłaem gorączkę rzędu 39 stopni ale po badaniach w osrodku pani doktor stwierdziła że to zaplenie dróg moczowych czy coś takiego. W każdym razie leże już 16 dzień i lekarz chce mnie trzymać 3 - 4 tygodni w szpitalu,..

Powrót do treningu po operacji wszczepienia zastawki

.. ...grypy, anginy i stany gorączkowe, pruchnica zębów i wiele innych czynników, które mogą spowodować Infekcyjne Zapalenie Wsierdzia. Mimo wszystko jednak decyzja należy zawsze do lekarza i zależy od stopnia uszkodzenia serca sopwodowanego złą pracą uszkodzonej zastawki. Proszę być dobrej..

Nerwica?

.. ...i przeszło boleć, i gorączka zeszła. Trzeba było płuca trochę porozciągać. No ale teraz jestem w domu już 4 dni po wyjściu ze szpitala i po prostu czuje jak by mi * coś * siedziało na klatce piersiowej. Nie moge złapać pełnego oddechu bo więcej powietrza jak by się nie mieści... i trochę..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 33

.. ...sobota - niedziela 39 C gorączki i żadnych dosłownie nic mnie nie bolało. Myślałam, że to chyba koniec bo nie mam czucia czy co ?. Już w niedzielę zaczęły zalewać !!! mnie poty aż nie miałam siły do łazienki, ciśnienie mniej niż 100. Odpływałam. Poszłam dziś do mojego lekarza internisty..

Zawroty głowy

.. ...pulsuje ) miałem katar i gorączkę i mi zimno było ale wziołem leki przeciwko grypie i dziś rano jest oky.Mam jeszce lekki katar ale to mam taki lek żeby go nosem wciągnąć i to mi przejdzie , ale boje się o głowę bo mnie tak dziwnie boli przy wstawaniu albo przy opuszczaniu głowy na dół ...

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...temperatury, koło godz 23. miał gorączke powyzej 38 stopni, i przewiezli go na oddział intensywnej terapi w ostrołęce, tam w postaci leków uśpili go tzn, śpiączka farmakologiczna, dostał zapalenia płuc, wykryli mu cukrzyce, jak miał rok temu okresowe badania w zakładzie pracy to cukier..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...ale mówili że nie ma gorączki więc jeszcze z pewnością zapalenia nie ma. Teraz wieczorem mama ma już gorączkę 38,2. Łzy które wydawało mi się, że się wyczerpały znów płyną mi całym potokiem. To chyba już koniec... Boże daj mi siłę to wszystko przetrwać. witam Ariletto. nie badz..

Interpretacja EKG

.. ...grypie ale nie miałem gorączki. Do tego doszły bóle mięśni i kości kończyn oraz ich osłabienie. Trwało to kilka dni po czym nastąpił ból głowy po lewej stronie u góry, ból promieniujący od ucha i ból karku. Co gorsza zacząłem czuć lekki niedowład prawej strony ciała ( głowa, ręka i noga..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 27

.. ...infekcję i przy tym gorączkuje to sprawdzam w nocy czy oddycha kilka razy byłam wzywana do szkoły bo miała krwotok z nosa a nie dawno karetka zabrała ją ze szkoły bo nie można było go opanować a jeśli ja nie wiem jak choroba postępuje to nie wiem kiedy mam wpadać w panikę. pozdrawiam..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...stąd ni zowąd wysoką gorączkę i potworny ból głowy i sztywność karku...czasami mi się to zdarza. Poza tym ciągłe stany podgorączkowe to norma u mnie. Nie wiem czy ma to związek z nowotoworami, które i w mojej rodzinie były. Rodzice oboje umarli na nowotwory, więc jakieś tam obciązenie..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...zachorowałem ( wysoka gorączka, gardło utd. ) objawy te trwały około 7 dni. Po 7 dniach zaczołem odczuwać * głuchy * ból na plecach ( prawa dolna strona ) tak jak by to było płuco. Stan gorączkowy utzrymywał się na poziomie 37,3. Następny objaw jaki doszedł w połowie sierpnia to omdlenia..