Górna granica

Echo serca - Str. 26

.. ...komorę... ma 34mm, a górna granica to jakieś 26mm, tak przynajmniej wyczytałem w internecie... czy to jest groźna sprawa? powiększenie komór? poszedłem do lekarza, bo po tygodniowej chorobie, którą sam chciałem wyleczyć ( ostre przeziębienie: kaszel, katar ) pojawiło się migotanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 788

.. ...też ale cukier równo z górna granicą normy czasem zdara mi sie w ciagu dnia tez spadek cukru i wtedy mam takie lekkie słabości dzisiaj np zjadłam dwa obiady jak na mnie to cos nowego na kolacje poprawiałm pączkami. martwi mnie jedynie taka dziwna przypadłośc że ostatnio strasznie mi sie..

Duży puls

.. ...byłam powiedział,że górna granica prawidłowego pulsu wynosi 100 uderzeń na minutę.Więc Twoja mama ma trochę za szybkie tętno.Lepiej zrobić badanie EKG i poradzić się dobrego lekarza.Może to rzeczywiście nerwica,ale lepiej to sprawdzić.Zyczę zdrowia Tobie i Mamie! Kiedyś zachorowałam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 9

.. ...TSH wyszło mi 4,1 a górna granica to 4,2, nie wiem co myśleć o tym wyniku bo niby jest podwyższony a z drugiej strony mieści się w górnej granicy, czy powinnam się przejmować? jak myślicie? zastanawiam się czy powinnam iść jeszcze na jakieś dodatkowe badania czy tylko skupić się na..

Niedoczynność tarczycy - Str. 19

.. ...TSH wyszło mi 4,1 a górna granica to 4,2, nie wiem co myśleć o tym wyniku bo niby jest podwyższony a z drugiej strony mieści się w górnej granicy, czy powinnam się przejmować? jak myślicie? zastanawiam się czy powinnam iść jeszcze na jakieś dodatkowe badania czy tylko skupić się na..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...później Glukoza 99 wiec górna granica Cholesterol calkowity 201 Triglicerydy 515!!!!!!!!!! Cholesterol HDL jedynie 28,9!!!!!!!! próby wątrobowe bez zmian Ast 35 Alt 60 I jeszcze jakis TYMOL 3,65 tez powyzej normy A przez te miesiące odstawilem alkohol chociaz I tak go nie pilem duzo..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. ...przyczyba!! ja mam 206 i mam nadcisnienie i nie wiem dlaczego bo do 210 jest górna granica Radzę zastosować odpowiednią dietę.Może być nadmiar związków sodu ale obawiam sie ze to może być też coś gorszego...

Dodatkowe skurcze - Str. 166

.. ...przedsionek 35 dziś mam 40 - górna granica normy. podobnie prawa komora była 20, dziś 24.Frakcję miałam 70&, dziś miałam 60%. niby mi lekarz tłukł do głowy, że nic się nie dzieje, i róznice wynikają z róznicy w aparaturze i zależa od ręki echografisty, no, ale ja tam wolałam..

Dodatkowe skurcze - Str. 249

.. ...lekko ponad 4 , gdzie górna granica to 5,5 o ile pamiętam. Gdzieś mi ten potas przecieka ; ). Anula a ile Q10 bierzesz dziennie? Ja mam opakowanie 10mg i tam jest napisane że od 1 - 6 tabletek na dobę O_o. I narazie będę brał 3, czyli 30mg na dobę, ale nie wiem czy to nie za mało. Ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 297

.. ...pamiętam 2,1 to jego górna granica, a zaczyna się w okolicy chyba 0,8, więc to wygląda to na świetny magnez - może Twój organizm nie chce go gromadzić i fizjologicznie wydala go choćbyś nie całe opakowanie zjadła - może mu nie smakuje: ) a tak serio, nerki są aktywne i bronią się pewnie..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...teraz wynosi 4.92 ( górna granica 4.2 ). Dowiedziałam się przy okazji, że moja babcia i ciotka ( obie od strony mamy ) mają nadczynność tarczycy i że jest to choroba genetyczna. Biorąc pod uwagę moje wyniki TSH, istnieje prawdopodobieństwo że również na to choruję. Lekarz nic nie zrobił,..

Ucisk, gula w gardle - Str. 3

.. ...dziwnie mi drętwieje górna część gardła.( właściwie to chyba drętwienie,bo sama nie wiem jak to opisać.Tak ciągnie,nie wiem )Jestem za granicą,konkretnie w usa.Leczenie jest tu strasznie drogie.Ale byłam u lekarza.Zrobiłam wyniki na tarczyce - wyniki super.Wiem że mam nerwice.Wszystkim..

Bóle w mostku, klucie przy schylaniu się

.. ...górna granica to 220 więc jak widać do niej było jeszcze daleko. Nie pale, nie pije, trenuje kolarstwo, nie mam się czym stresować. Poza tym ten ból nie budzi lęku więc raczej nie jest na tle nerwowym...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1054

.. ...było 18 drugie 19 a górna granica jest ponoc 20 ale zobaczyła w karcie ze nie miałam badanego dna oka i powiedziała ze zbada odrazu i zakropiła mi oczy atroiną i po 14 minutach kazała wejsc spowrotem ja po paru minutach widziałam wszystko zamazane ale to powinno tak byc noi zbadała mi..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...5,50 [ 10^6 / ?l ] ( górna granica normy ) - hemoglobina HGB - 16,00 [ g / dl ] - hematokryt HCT - 48,10 [ % ] - MCV - 87,8 [ f ] - MCHC - 33,3 [ g / dl ] - MCH - 29,2 [ pg ] - PLT - 283 [ 10^3 / ?l ] - glukoza - 129 mg / dl ( podwyższone ) - kreatynina - 1,34 mg / dl ( podwyższone ) -..

Tętno a spalanie tłuszczu

.. ...tętno maksymalne * 60% - górna granica najefektywniejszego spalania tłuszczu Czyli jeżeli masz 30 lat to: 220 - 30=190 190 * 55%=104,5 190 * 60%=114 Puls pomiędzy 104 a 114 dawałbym najlepsze efekty w spalaniu tłuszczu. Oczywiście nie wiem czy daje to efekty, bo dopiero jestem na kupnie..

Interpretacja TSH, T3 i T4 oraz ciśnienie

.. ...6,88 ( N: 2,8 - 7.1 ) górna granica t4 23,45 ( N:12,0 - 22,0 ) za wysokie chlopie takie wyniki wskazuja na niedoczynnosc a nie nadczynnosc. Polecam spojrzeć na wszystko, a nie tylko na TSH i nie gadać farmazonów... To z dużym prawdopodobieństwem jest wtórna NADCZYNNOŚĆ tarczycy. Na dole..

Obniżone HDL

.. ...LDL 120 to już niemal górna granica. optymalnie HDL/LDL powinien być ok 1/2, a u ciebie wynosi niemal 1/4 do lekarza zawsze warto pójść, ale pisząc * kilka dni temu * to wypada lekko przed świętami - stres i te rzeczy. odżywiaj się standardowo i powtórz badania pod koniec stycznia, a..

Prośba o interpretację wyników

.. ...zmienione, np. w Niemczech górna granica to 2,5. Radzę zrobić kolejne badania pod kątem tarczycy: FT3, FT4 i aTPO. Oczywiście powinno być: * u nas te normy są niestety zawyżone * . Witam, Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Z wynikami udam się do lekarza i dokładnie podpytam o poziom glukozy..

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...bierzesz tabletki.Przecież górna granica to 140 na 90.Nie zapominaj,że niektórym lekarzom przepisywanie leków podczas gdy pacjent dietą i odpowiednią aktywnością ruchową może wyregulować swój organizm,przychodzi z wielką niefrasobliwością,bo są opłacani przez firmy..

Tarczyca wyniki czy są OK?

.. ...dolna granica normy ): ( górna granica normy - dolna granica normy ) x 100. Najlepiej, aby wyniki oscylowały mniej więcej w połowach norm, ale to nie jest reguła. Chodzi o to, żeby nie były zbyt niskie, lub zbyt wysokie. Także duża różnica poziomów, np. FT3 - 15% i FT4 - 70% świadczy o..

Szerokość aorty

.. ...ktoś może mi powiedzieć czy szerokość aorty 3.2 to norma bo ja slyszałem że 3.0 to górna prawidłowa granica Z tego, co wiem, to 4, 5 cm, ale może chodzi o część wstępującą, a łuk aorty to chyba 3, 5 cm...

Echo serca-proszę o interpretację

.. ...NADCIŚNIENIEM to jest górna granica prawidłowego ciśnienia.Takie ciśnienie można obniżyć tak jak napisałam. Nie panikuj bo to też podnosi ciśnienie a to jest pewnie Twój największy problem!!!!!!!!!!!! Ale ja znaczenie zmieniłem swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze, a ciśnienie nadal mam..